ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 wicca ---power of the three
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
purple fairy
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 12:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους purple fairy
Γεια σας.εχω καποιες αποριες σχετικα με τη wicca,οπως τι ειναι πραγματικα,τι αντιπροσωπευουν οι δυναμεις των τριων(τι ειναι αυτοι οι τρεις?),και αν ξερει καποιος καποια ξορκια που εχουν πραγματικο αποτελεσμα να μου πει(ξερω οτι δεν επιτρεπεται στο φορθμ,στο εμαιλ μου ομως,ναι :lara_snake@hotmail.com)
Oποιος ξερει παρακαλω ας με διαφωτισει επιτελους!(γνωριμιες με ανθρωπους που ασκουν wicca και μπορουν να πουν κατι παραπανω ειναι κατι παραπανω απο ευπροσδευκτες!)
ευχαριστω!

may Goddess guide you!

ppp

Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 12:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη
quote:

τι αντιπροσωπευουν οι δυναμεις των τριων(τι ειναι αυτοι οι τρεις?)

Είναι ο Νόμος των Τριών, όχι δυνάμεις των τριών (μην το μπλέκεις με την τηλεοπτική σειρά "μάγισσες" )

Ο Νόμος των Τριών λέει:
"Ότι δίνεις, γυρίζει σε σένα 3 φορές πιο δυνατό
και όλοι λαμβάνουν ότι τους αξίζει"

Για περισσότερα σχετικά με το wicca: http://www.geocities.com/artofwise/Wicca.html

quote:

και αν ξερει καποιος καποια ξορκια που εχουν πραγματικο αποτελεσμα να μου πει

Τα μόνα "ξόρκια" που έχουν αποτέλεσμα, είναι αυτά που έχεις μόνη σου δημιουργήσει. Τα "αγοραστά" (κυριολεκτικά ή μεταφορικά) σπάνια έχουν αποτέλεσμα, διότι πολύ απλά τους λείπει το πιο βασικό "συστατικό": η προσωπική σου χροιά!

Φιλικά,
Νεφέλη

_______________
...Not all those who wonder are lost... (lotr)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

purple fairy
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους purple fairy
Σε ευχαριστω νεφελη.παρεπιπτωντος,τελεια η σελιδα!θυμιζει αρκετα παρομοιες που εχω επισκευθει..
θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο ομως...σχετικα με το ποσο διαδεδομενο ειναι στην ελλαδα.ξερεις να μου πεις αν υπαρχει καποια οργανωση ή σχολη ή κατι αντιστοιχο τελος παντων?..εσυ εισαι μυημενη?(σορυ αν γινομαι αδιακριτη..)
ευχαριστω πολυ και παλι!

pppΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2005, 22:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Γειά σου, purple fairy και καλώς ήλθες στο esoterica!

Πριν ανοίξεις ένα θέμα, καλό είναι να κάνεις μία Αναζήτηση μέσω του σύνδεσμου στο πάνω δεξί μέρος της σελίδας των Φόρουμς, ώστε να βρίσκεις τις ήδη καταγεγραμμένες πληροφορίες, όπως σε αυτό το τόπικ:

WICCA

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Νεφέλη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2005, 09:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νεφέλη
quote:

Σε ευχαριστω νεφελη.παρεπιπτωντος,τελεια η σελιδα!θυμιζει αρκετα παρομοιες που εχω επισκευθει..

Thanks

quote:

θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο ομως...σχετικα με το ποσο διαδεδομενο ειναι στην ελλαδα.ξερεις να μου πεις αν υπαρχει καποια οργανωση ή σχολη ή κατι αντιστοιχο τελος παντων?..

Τσέκαρε πρώτα εάν υπάρχουν αυτές οι απαντήσεις στο thread που σου παρέθεσε ο Zadok, για να μη μας ρίξει την φάπα! χαχαχα


_______________
...Not all those who wonder are lost... (lotr)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2005, 02:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Το θέμα αυτό απενεργοποιείται. Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο παρόμοιο θέμα που ασχολείται με την wicca.

Ευχαριστούμε Zadok για την υπόδειξη του θέματος.

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy