ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ονειρα-ενας αλλος κοσμος;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Redivivus
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 15:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Redivivus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα ονειρα μου ελεγε η γιαγια μου εχουν διαρκεια εμφανισης
2 χρονια!!!εχουν πραγματοποιηθει τα δικα σας;
τα βλεπετε ασπρομαυρα ή εγχρωμα;νομιζετε οτι τα εχετε
ζησει και αλλη φορα;

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 15:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει σημασία αν βλέπουμε τα όνειρα έγχρωμα ή ασπρόμαυρα;;(και αν ναι ποια;)
Και βέβαια κάποια όνειρα πραγματοποιούνται...
Οι ερωτήσεις που κάνεις είναι ενδιαφέρουσες...
ΜΗΠΩΣ έχεις και τις απαντήσεις;;
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Redivivus
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 17:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Redivivus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ...ΕΝ ΜΕΡΕΙ!
ΓΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ!
ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΣΑΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 19:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από παιδί με επηρέαζαν τα όνειρα.Πάντα έβλεπα όνειρα που γινόντουσαν πραγματικότητα μετά από κάποιο χρόνικο διάστημα αν και πολλές φορές γινόντουσαν ακόμα και την ίδια μέρα που τα είχα δει.Και στην οικογένεια μου πάντα πίστευαν στην σημασία τους.Αυτό ομως που μου προκάλεσε εντύπωση είναι το γεγόνος που μου είπε μια γιαγια στο χωριό μου.Είμαι γεννημένη Παρασκευη πράγμα που σημαίνει οτι μπορώ να βλέπω νεκρούς και τα όνειρα μου να βγαίνουν.Μέχρι στιγμής δεν έχω δει νεκρό (ευτυχώς γιατί είμαι φοβιτσιάρα!!!) αλλά πάντα πρόεβλεπα γεγονότα στον ύπνο μου κατα κάποιο τρόπο.Είναι όντως αλήθεια αυτό που μου είπε εκείνη η γιαγια?Παίζει ρόλο τελικά η μέρα την οποια γεννήθηκες????

P.S.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Redivivus
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 13:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Redivivus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ,ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Η ΓΙΑΓΙΑ!
ΚΑΙ'ΓΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 17:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι απαντήσεις σας μου προξενούν ερωτήσεις...
Δεν ξέρω αν ξεφεύγω από το θέμα, αλλά έχω ακούσει για τους "Σαββατογεννημένους", τώρα ακούω και γι αυτούς που έχουν γεννηθεί Παρασκευή... άραγε υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα για τις μέρες της εβδομάδας;
Δηλ. άλλα έχει αυτός που γεννήθηκε Δευτέρα, άλλα αυτός που γεννήθηκε Τρίτη, Τετάρτη κτλ...;;
Και κάτι άλλο..
Φίλε Redivivus, μιλάς σα να γνωρίζεις κάποια πράγματα...
Θα σου ήταν εύκολο να τα γράψεις μήπως έτσι μπορέσουμε όλοι να πούμε τοις απόψεις και τις εμπειρίες μας;
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MORDRED
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 22:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MORDRED  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.Τί το ιδιαίτερο έχουν οι Παρασκευογενημένοι και τα όνειρά τους?Τα όνειρά μου είναι πάντοτε έγχρωμα.Αυτό τί δείχνει σχετικά με τις επιθυμίες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 23:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητή aira,
σε καταλαβαίνω που σου προκάλεσε εντύπωση οπως και σε μένα γιατί κι εγώ ήξερα για τους Σαββατογεννημένους.Γι' αυτό και απηυ8ηνα αυτή την ερώτηση στο Forum ετσι ώστε να μου δώθουν κάποιες απαντήσεις.Τι ρόλο παίζει η ημέρα πέρα από την αστρολογική της σημασία?Γιατί συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό όσον αφορά τα όνειρα και όχι στην υπόλοιπη μου οικογένεια που πιστεύουν έντονα στην σημασια τους?Αν γνωρίζει κάποιος θα τον παρακαλούσα να με ενημερώσει.
Φιλικά

P.S.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikra
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 18:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα
Μου εχουν τυχει πολλα με ονειρα.Οπως να τα δω ασπρομαυρα εγχωμα,οπως και το γεγονος οτι για περιπου 6 χρονια εβλεπα μια καταστροφη στην αθηνα μια συγκεκριμενη μερα 07-09 και τελικα εγινε ο σεισμος.Τωρα δε το βλεπω πια.Ενα ακομα θα πω προχτες ημουν θεσ/νικη και την παρασκευη γυρνουσα πισω με τρενο. το προηγουμενο βραδυ ειδα οτι ετρεχα να το προλαβω και δε με αφηναν να μπω στο τρενο.Ενω ξυπνησα μια ωρα νωριτερα για να προλαβω το τρενο το εχασα.Οπως και να δεις ενα ονειρο και να πεις οτι το εχεις ξανα δει.Μη ξεχναμε οτι τα ονειρα ειναι το υποσυνιδειτο μας η ερχονται απο εκει.Καποιοι λενε οτι ειναι ο δρομος για το μελλον.Σε αυτο το σημειο δε θα πω οχι. Αλλα δεν ειναι παντα.Καμια φορα ειναι απο το πως εχεις κοιμηθει με νευρα στεναχωρια κ.τ.λ!οσο για το χρωμα συμβολιζει καποια στοιχεια σε σχεση με το ατομο που βλεπει το ονειρο.Γι αυτο και λεμε οτι βρες πρωτα τι σημαινει για σενα το χρωμα στη ζωη σου και μετα σκεψου το ονειρο και θα βρεις καποια λυση.Τα ονειρα εξηγουντε απο το πως ξυπνας!δηλ. Αν ξυπνησεις χαρουμενος ειναι και καλο το ονειρο και ας εχεις δει οτι θες.Αν ξυπνησεις μες στην " χαρα" τοτε μαλλον κακο.Παντως τα ονειρα ειναι μια οδος και για το μυαλο μας και για το μελλον καποιες φορες.Αλλα καμια φορα δεν ειναι και τιποτα.

chstΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2002, 19:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Redivivus,
επαναφέρω το θέμα, (γιατί με ενδιαφέρει), και για να σε παρακαλέσω να το συνεχίσεις και αν μπορείς να απαντήσεις στις ερωτήσεις που σου έχω κάνει...
Φιλικά,
Ίαιρα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZauZ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 02:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZauZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amanda θα συμφωνήσω με τον Redivivus σε αυτό που είπε και θα σου πω ότι πραγματικά ανατρίχιασα με αυτό που είπες…
Παιδεία πραγματικά είμαι πνιγμένος , απελπισμένος και δε ξέρω τι να κάνω , πώς να το αντιμετωπίσω…

Θα σας πω με δύο λόγια τι μου συμβαίνει.
Καταρχήν όπως οι περισσότεροι άνθρωποι βλέπω όνειρα , αλλά βλέπω πολύ ΣΠΑΝΙΑ. Ή αν τα βλέπω δε τα θυμάμαι 5-10 λεπτά μετά που ξυπνάω. Και το αστείο είναι ότι στην αρχή τα θυμάμαι , αλλά για κάποιο λόγο ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ ξεχνάω να σημειώσω σε ένα χαρτί τι στο καλό είχα δει!

Από τα όνειρα λοιπόν που βλέπω , κάποια τα θυμάμαι. Το τρομακτικό στην όλη ιστορία είναι ότι τα όνειρα που θυμάμαι όταν έχω ξυπνήσει 9/10 φορές είναι καταστροφικά και δε τα ξεχνάω ΠΟΤΕ !

Ακόμα θυμάμαι το πρώτο όνειρο που είδα την ημέρα των γενεθλίων μου για τα 7 μου χρόνια. Θυμάμαι είδα στο όνειρο μου την αδερφή μου να πέφτει από την οροφή ενός κτηρίου. Ξύπνησα ουρλιάζοντας και φυσικά είπα το όνειρο μου στην μητέρα μου. Μέχρι εδώ τίποτα το σημαντικό. Το θέμα είναι ότι 2 μέρες μετά όντως η αδερφή μου έπεσε από την οροφή ενός κτηρίου με τη διαφορά ότι την πτώση της ελάττωσε μια παλιά ξύλινη σκάλα. ( Η αδερφή μου ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα. Είχα δει μόνο ότι πέφτει, τίποτα άλλο, δεν είχα δει μετά τη θα γίνει)

Δε ξέρω αν είναι τυχαίο ότι το όνειρο το είδα στα γενέθλια μου όταν έκλεινα τα 7 μου χρόνια , και η ημερομηνία ήταν 7 Απριλίου ! δηλαδή την ημερομηνία που είχα γεννηθεί. Δε ξέρω αν έχει σημασία , αλλά σας λέω ότι έχω γεννηθεί Σάββατο στις 12:01 μ.μ (μόλις που έμπαινε Σάββατο.)

Από τότε έχω δει περίπου 7-8 ανάλογα όνειρα. Με νεκρούς , ατυχήματα , άσχετα γεγονότα, και όλα 2-3 μέρες μετά έχουν βγει κατά 80 % ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ !

Πραγματικά φοβάμαι τα όνειρα μου , και παρακαλάω τον θεό (όποιος και αν είναι αυτός) να μη ξαναδώ ποτέ μου κανένα μα κανένα όνειρο. Νιώθω ότι είμαι υπεύθυνος για αυτά που παθαίνουν οι άλλοι , γιατί το ξέρω πριν να γίνει , και είτε τους προειδοποιήσω είτε όχι αυτό που έχω δει θα γίνει στα σίγουρα.

Κλείνοντας θα αναφέρω ότι πέρασα τα τελευταία 2 χρόνια πολύ ήρεμα χωρίς να δω κάποιο όνειρο , εκτός από ένα όνειρο πριν από 1,5 μήνα που είδα ότι την επόμενη μέρα από τον γάμο του ΠΡΩΤΟΥ μου ξαδέρφου , θα πέθαινε ο ΠΑΠΠΟΥΣ μου (ήταν υγιέστατος) ! Τα πράγματα έγιναν ακριβώς έτσι … :( (…παππού συγνώμη δε μπορούσα να κάνω τίποτα , να είσαι καλά εκεί μου βρίσκεσαι , σε αγαπάω πολύ…)

Δε θα αναφέρω άλλα πιο χαρακτηριστικά όνειρα γιατί νομίζω ότι θα γίνω κουραστικός…

Σαν τελευταίο σας λέω ότι να όνειρα μου σχετίζονται ΠΑΝΤΑ με κοντινά συγγενικά ή συναισθηματικά δεμένα με εμένα άτομα.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2002, 04:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΜΑ,
ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!
ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΕΠΑΙΖΑΝ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ Ν'ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΟΥΠΝΟΥ,Η,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ...
ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΤΟ'ΧΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ
"ΕΝΑ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΠΑΡΚΟ,ΜΙΑ ΓΕΦΥΡΟΥΛΑ,Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ,ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ."
ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΝΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ...
ΠΡΙΝ ΔΥΟ Η ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ,ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΒΡΕΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ,ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΜΙΑΝ ΕΚΔΡΟΜΗ....
ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ Σ'ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ+ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΑΖΙ-ΟΝΤΩΣ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΓΕΦΥΡΑΚΙ -ΟΝΤΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ-ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙ,ΝΑΞΕΧΑΣΤΕΙ-ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΜΕ ΦΤΑΣΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑΝ ΕΙΚΟΝΑ 'ΖΩΟΔΟΧΟΣ ΠΗΓΗ'ΗΤΑΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ....
ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ...ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ!ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΟΥΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ!'ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ'.
ΣΗΜΑΔΙΑΚΟ ΤΟ ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ 'ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΕΙΡΗΝΗΣ 'ΟΠΩΣ ΤΟ'ΧΑ ΟΝΟΜΑΣΕΙ.
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ,ΑΤΜΑ
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑΤΟΥΣ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΑ ΤΥΧΑΙΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΩΣ ΚΟΙΜΩΜΕΝΗ.ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΞΥΠΝΗΣΩ...(ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ-4 ΜΑΞΙΛΑΡΙΑΠΟΥΠΟΥΛΕΝΙΑ+ΔΥΟ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑ!)ΕΚΠΑΙΔΕΥΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ + ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΑΓΑ...ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΡΟΜΑΞΑ...
ΤΡΟΜΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ-ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΝΟΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ-
ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ-ΑΝ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΛΑ,ΑΝ ΝΟΙΩΘΩ ΑΠΟΚΑΜΩΜΕΝΗ,ΘΛΙΜΜΕΝΗ,ΘΥΜΩΜΕΝΗ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ,ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η "ΦΥΑΛΗ"
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ+ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΣΤΟΝ ΞΥΠΝΙΟ!,Ο ΘΥΜΟΣ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΗΝ Ε ΚΒΑΣΗ..
ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΕΜΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ !ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ?
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΑΝΤΑ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟΥ...
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ

Υ.Γ.ΟΙ ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΟΥΝ ΛΟΓΙΑ,Η,ΜΑΓΙΑ+ΠΩΣ ΑΝ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.


Edited by - ΑΤΜΑ on 15/12/2002 04:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 17:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gειά σας παιδιά !
προσφάτως συ΄νάντησα αυτή τη σελίδα και μου άρεσε . Δυστυχώς αυ΄τα τα θέματα στην ελλάδα δεν πολυσηζητιούνται και γενικά ο κόσμςο είναι πολύ προκατειλημμένος με αυτά .anyway...
atma τίενοείς "τη μνήμη του χρυσόψαρου"? πρωτα από όλα να πω ότι δεν νομίζω να έχει καμία σημασία η μέρα γένησης ( εγώ ο ίδιος είμαι σαβατογενημένος όπως και η αδερφή μου) .Σχετικά με τα όνειρα είδα να λέει κάποιος για το ότι έχει σημασία για το αν τα όνειρα σου είναι ασπρόμαυτα ή έγχρωμα . εγώ βλέπω μόνο έγχρωμα και δεν ΄΄ηξερα καν ότι υπάρχουν άνθρωποι που βλέπουν ασπρόμαυρα . τα όνειρα μπορούν να μας μεταδίδουν μυνήματα αλλά τις περισότερες φορές απλώς είναι η απεικόνηση των σκέψεων μας και οι εντυπώσεις από την καθημερνή ζωή . ξέρω ότι υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που κάποιες φορές τα όνειρα τους είναι κάτι σαν προμυνήματα και πραγματοποιούνται και μάλιστα και κάποιοι από εδώ αλλά θα ήθελα να πω σαυτοόυς ότι πρέπει να είναι χαρούμενοι για αυτό και όχι αγχωμένοι .εγώ δυστυχώς δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ κάποιο προφητικό όνειρο αν και θα το ήθελα πολύ . θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση :μερικές φορές ειδικά τον τελευταίο καιρό σε κάποια από τα όνειρα μου το περιβάλλον στο οποίο λαβαίνουν χώρα ενώ δε το έχω ξαναδεί έχω την αίσθηση ότι μου είναι γνωστό λες και κάποια φορά έχω ονειρευτέί ξανά το ίδιο στο παθελθόν κάτι σαν dejavou .μήπως ξέρετε τί είναι αυτό ?μικρός θυμάμαι έβλεπα πολλούς εφιάλτες και ένα από τα συνηθισμένα μου όνειρα ήταν ότι πέφτω σε γκρέμό και ότι είμαι στη θαλασσα και δε μπορώ αν βγώ να πάρω ανάσα .:) σχετικά με σένα που ξεχνάς να σημειώνεις τα όνειρα σου ενώ θέλεις να τα θυμάσαι υπάρχεικαι άλλος τρόπος . μπορείς να πάρεις ένα κασετόφωνο και ξυπνώντας να μιλάς για λίγο και να γράφεις ότι λες .εγώ τώρα θυμάμαι κάθε μέρα ΄΄ενα τουλάχιστον όνειρο όχι πολλές φορε΄ς ολ΄΄όκληρο αλλά σκηνες και αυτό γιατί κάθε μέρα όταν ξυπνάω προσπαθώ ναθυμηθώ τι ονειρεύτηκα .ξέρω ότι αν τα έγραφα κιόλας θα ήταν καλύτερα αλλά δεν έχω χρόνο και για να πω και την αλήθεια βαριέμαι κιιόλας .
λοιπόν , όλα αυτά περίπου όμως είναι γνωστά και συνηθισμένα σχετικά με τα όνειρα . Εγώ τον τελευταίο καιρό ασχολούμαι με το λεγόμενο lucid dreaming (δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχος όρος στα ελληνικά) . και ομολογώ ότι μέχει συναρπάσει και προπονού΄μαι λίγο για να τα καταφέρω .πριν να να ανοιχτώ σαυτό το θέμα θα ήθελα να μάθω αν θα θέλατε να σηζητήσουμε για αυτό ή όχι και βεβαίως αν ξέρετε για αυτό το θέμα . αφού ασχολείσται που ασχολείστε με τα όνειρα θα ήταν κρίμα να μην ασχολείσται και με αυτή τη δυνατότητα . Λοιπόν , τί λέτε ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 17:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ,ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ T-SEEKER ,
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ :http://www.xs4all.nl/~pasquale/TTM/1/
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ LUCID DREAMING...
ΕΥΧΕΣ ,ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZauZ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2002, 23:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZauZ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
File T-seeker pistepse me , den thes na vlepeis oneira poy na vgenoyn alithina ! Einai oti pio tromaktiko borei na zisei kapoios! Soy efxomai pote na min deis kapio profitiko oneiro...

Den einai oti ta ksexnao! Einai oti de moy pernaei apo to mialo katholoy na ta simioso me kapoio tropo , giati moy fenete oti to oneiro poy eida einai entelos fysiologiko! To provlima arxisei ligo argotera poy to thimame amidra kai arxizoyn oi afimvolies!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kouman
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 00:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kouman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι σαββατογενημενοι ειναι γενικα τυχερα ατομα και αυτο κραταει σε ολη τη ζωη τους.απο την αλλη αυτοι που ειναι παρασκευη γεννημενοι ειναι ατομα τα οποια κατα κορον εξηπνα και ιδιαιτερα εφυη με καποια ιδιαιτερα χαρισματα και τα περισοτερα απο αφτα ειναι στην προβλεψη κατα καποιο τροπο του μελλοντος.βλεπουν οντος νεκρους ανθρωπους οι οποιοι εχουν πεθανει αλλα αφτο δεν πρεπει να τους τρομαζει γιατι το βλεπουν υπο μορφη οραματος στον υπνο τους.σε αφτα τα οραματα οι νεκροι τους μιλουν και τους λενε καποια πραγματα γεια το κοντινο μελλον ειτε αφτα αφορουν τους ιδιους ειτε καποια κοντινα προς αφτους ατομα.αφτοι οι οποιοι βλεπουν προφητικα ονειρα πρεπει να χεροναι για αφτο το χαρισμα τους και να το αντιμετοπηζουν με ψυχραιμια και προσοχη και οχι να το φοβουνται ειτε το ονειρο ειναι καλο ειτε εφιαλτης.η παρασκευη και το σαββατο εχουν κατι το ιδιαιτερο που δε γνωριζω.πιθανον να εχει σχεση με τα αστρα.
φιλικα...........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2002, 01:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ΖαυΖ,
λυπάμαι ειλικρινά που το θεωρείς τρομακτικό αυτό το χάρισμα!Γιατί είναι ένα χάρισμα που μπορεί να σου προσφέρει πολλά.Κάθε πράγμα στη ζωή έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.Μου έχει τύχει και σε μένα να προβλέψω το θάνατο κάποιου μέσω των ονείρων,αλλά πολλές φορές αυτά τα όνειρα μου έχουν προσφέρει και επιτυχίες είτε το πιστεύεις είτε όχι!Γι' αυτό και θα σου συμβούλευα να τα δέχεσαι χωρίς φόβο και να προσπαθείς να καταλάβεις το μύνημα που σου δίνουν.Μην ξεχνάς ότι έχεις την δυνατότητα να δεις μελλοντικά γεγονότα πράγμα που πολλοί άνθρωποι ξοδεύουν πολλά λεφτά και ίσως πολύ κόπο σε διάφορους τσαρλατάνους για να το πετύχουν!Γιατί λοιπόν δεν θέλεις κάτι που σου πρόσφερε απλόχερα η φύση?Να μην στενοχωριέσαι και να δείς ότι αν το πάρεις από τη θετική του άποψη το όλο θέμα θα σου προσφέρει πολλά καλά.Ο ύπνος εκτός από ομορφιά και ξεκούραση μπορεί να μας προσφέρει καμμιά φορά και το μέλλον!
Φιλικά

P.S.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tzo
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2002, 17:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia sas,

katarxhn,ta oneira pou vlepoume kata tn diaarkeia tou ypnou mas kratane mono liga deyterolepta.
Etsi,enw emeis nomizoume oti oli thn nyxta vlepame ena oneiro,to oneiro ayto eixe krathsei mono liga klasmata deyteroleptou.
Ta oneira ayta,mporei na einai egrxwma i aspromavra i otidipote allo.ayto pisteyw oti to kathorizei to yposeinidito mas.

ta oneira mporei na einai profitika,diladi na shmainoun kati,i na mas proeidopoioun gia kapoio gegonos,i apla na einai pragmata pou epithymoume para poly,estw kai an emeis den to katalavainoume ayto.

Gi ayto allwste exoun kykloforisei kai para polla vivlia pou exhgoun kathe eidous oneira,pou onomazontai "oneirokrites"-pisteyw oloi na kserete gia thn yparksh twn oneirokritwn.
to mono pou egw den mporw na katalavw,pws oi syggrafeis twn vivliwn aytwn mporoun na exhghsoun ti shmainei to kathe ena oneiro.
Pws mporei kapoios as poume,na leei oti an deis kapoion na pethainei sto oneiro sou,ayto shmainei oti tha exeis eytixia..?

FiliaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 17:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ Η ΑΛΛΙΩΣ, Ο «ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ» ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΠΡΟΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ.
ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΟΠΩΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ, «ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ» ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ «ΚΑΘΑΡΗ» ΕΙΝΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΑΛΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΓΩΙΣΜΟΥ, ΥΠΕΡΟΨΙΑΣ, ΟΡΓΗΣ, ΜΙΣΟΥΣ, ΦΘΟΝΟΥ, ΖΗΛΙΑΣ, ΛΑΓΝΕΙΑΣ, ΦΟΒΟΥ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ «ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΟΡΑΣΗ», ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΑΝΤΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ, ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΩΝ ΜΑΣ, ΘΑ ΝΑΡΚΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ ΤΟΥΣ(ΟΝΕΙΡΑ) ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΥΤΟΥ.
ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΜΕΝΑ ΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΕΙΡΑ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΩΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ(ΟΝΕΙΡΑ) ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΤΙΣ ΕΞΑΛΕΙΨΗΣ ΤΩΝ ΑΙΤΙΩΝ ΠΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΕΣ, ΤΟΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ, ΔΕΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΣΤΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΔΩ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ. ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΔΩ, ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΛΗΘΗ ΕΚΕΙ
ΟΣΑ ΒΙΩΝΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΥΝ. ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ, ΠΡΙΝ ΦΘΑΡΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΙΣ ΑΓΝΟΙΑΣ. ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ, ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΦΩΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΣΟΥ ΦΛΟΓΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΝΟΙΩΘΕΙ ΤΟΝ ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ ΠΟΘΟ ΝΑ ΑΠΟΤΙΝΑΞΕΙ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΟΥΝ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ, ΒΑΜΠΥΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΨΥΧΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ, ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΜΑΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗ, ΜΕ ΥΠΟΚΟΣΜΕΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ(ΣΚΕΨΕΙΣ, ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ), ΕΓΩΙΣΜΟΥ, ΥΠΕΡΟΨΙΑΣ, ΟΡΓΗΣ, ΜΙΣΟΥΣ, ΦΘΟΝΟΥ, ΖΗΛΙΑΣ, ΛΑΓΝΕΙΑΣ, ΦΟΒΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 17:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι μα... στο κλωνοποιημένο κορμί του μωρού που μόλις γεννήθηκε, ποια ψυχή θα "κατοικήσει", τι συμπαντική αντίληψη θα δημιουργηθεί, ποιες υπόκοσμες δονήσεις θα νοιώσει αυτός ο δημιουργημένος από άνθρωπο άνθρωπος και εν τέλει, τι όνειρα θα βλέπει;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 17:34:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως είναι άσχετο με το θέμα, το θέμα μου, αλλά κλωθογυρνάει συνεχώς στο μυαλό μου η λέξη "κουφάρι"...
Μήπως πάει τσάαααμπα τόση εσωτερική αναζήτηση και μετά -παφ- τίποτα;;;

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 01:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά,
μια που μιλάτε για όνειρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για κάτι που με απασχολεί τουλάχιστον εννέα χρόνια...
Εχει δει κάποιος άλλος από το Forum σε όνειρο (αναφέρομαι κυρίως σε lucid dreaming καταστάσεις)ένα ον...το οποίο είναι κοντοκουρεμένο (πως είναι οι Αμερικάνοι πεζοναύτες;), το οποίο φαίνεται μεν να είναι ανθρώπινο, αλλά αποπνέει κάτι το περίεργο, μη ανθρώπινο...Το ον αυτό δεν μπορεί να χαρακτηρισθεί ούτε σαν αρσενικό, αλλά ούτε και σαν θηλυκό, είναι κάτι ενδιάμεσο...
Το ον αυτό το έχουν δει άλλα δυο άτομα που ξέρω, σε άσχετες χρονικές στιγμές και άσχετα μεταξύ τους...ο ένας εξ'αυτών μάλιστα είναι τρελλός και με την βούλα...
Δεν λέω περισσότερα για να μην επηρεάσω τις καταστάσεις...εάν κάποιος είχε αντίστοιχη εμπειρία ας την παραθέσει...και κυρίως κατά την γνώμη του τι αντιπροσωπεύει αυτό το ον...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 03:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Έχω γεννηθεί παρασκευή και έχω να σας πω, πως το μόνο όνειρο που θυμάμαι και το βλέπω συχνά είναι αυτό που αισθάνεσαι πως πέφτεις από τεράστιο ύψος και μάλιστα ανάσκελα.Και μετα ξυπνάω ιδρωμένος .
Α... και άλλο ένα το οποίο το είδα λόγω μεγάλης ψυχολογικής φόρτισης ( είχε πεθάνει η γιαγιά μου ) πιστέυω, είδα να κάνω την ερώτηση στην μητέρα μου αν είχαμε πάει φαγητό στην γιαγιά γιατί ήξερα πως δεν ήθελε να τρώει το φαγητό του νοσοκομείου.Η γιαγιά είχε πεθάνει πρίν δύο ημέρες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 03:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΣΚΑΛΑ+ΠΑΡΑΠΑΤΑΣ ...
ΑΝ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ...
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ,ΠΑΡΑΞΕΝΟ,ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ,ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ....
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ....


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 03:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ LAMB TO GORECKI...


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 05:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OXI ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.


quote:

ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ LAMB TO GORECKI...


*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 11:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτό το όνειρο ότι δηλαδή έπεφτα απο μεγάλο ύψος συνήθως γκρεμό το έβλεπα και εγώ συχνά όταν ήμουν πιο μικρόςκαι διάβασα κάπου τελευταία ότι αυτό το όνειρο είναι συχνό κια έχει μελετηθεί απο πολλούς ψυχολόγους και συνδέεται συνήθω3ς με έλλειψη αυτοπεποίθησης . όπως ήμουν στον αέρα ξυπνούσα καταιδρωμέος . ευτυχώς τώρα δεν το βλέπω .
άσχετο : πριν κανά μήνα είδα στο όνειρό μου ένα άτομο και εκείνην την ημέρα , είχα βγεί για κάτι ψώνια , τον συναντησα δυό φορές στο δρόμο . ποτέ άλλοτε δεν το είχα συναντήσει αυτό το άτομο στο δδρόμο .(ήταν παλιός καθηγήτής μου)

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 20:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ti θα λέγατε παιδιά να ασχοληθούμε και λίγο τώρα με το lucid dreaming?. πραγματικά σου δίνει μεγάλες δυνατότητες και εκτός ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για καθαρά ψυχαγωγικούς σκοπούς μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για χρήση ESP ή ανώτερη καθοδήγηση ή ακόμα και εκμάθηση πραγμάτων (αθλήματα , λύσεις τυχόν προβλημάτων κα).λοιπόν τι λέτε ? νομίζω πως αυτά που λέγονται ως τώρα είναι ψιλοσυνηθισμένα και λιγο ως πολύη γνωστά .ας μεταβούμε λοιπόν σε μια διαφορετική προοπτική των ονείρων .


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_13
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
84 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 12:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παίζει ρόλο τελικά η μέρα την οποια γεννήθηκες????


quote:

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ,ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Η ΓΙΑΓΙΑ!
ΚΑΙ'ΓΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ.....

η γιαγια ειχε δικιο αλλα οχι ομως οτι πεζει ρολο πια μερα γεννηθηκες οσο ποτε και εκεινη την περα τι θεση ειχαν τα αστρα το συμπαν.δεν ειναι τυχαια αυτα πεζουν πολυ συμαντικο ρολο στην ζωη μας.δεν ειμαι ειδικος αλλα δεν εχουν σχεση οι μερες οσο το ποτε γεννηθηκαμε.αυτα με τις μερες ειναι προκαταληψεις οπως μην κοβεις τα νυχια το βραδυ,σημερα ειναι παρασκευη και 13 κ.α


quote:
αλλά βλέπω πολύ ΣΠΑΝΙΑ

δεν βλεπεις πολυ σπανια καθε μερα βλεπεις οταν κοιμασε απλα δεν τα θυμομαστε παντα γι'αυτοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellcat
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 11:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellcat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΕΞΗΓΗΣΩ. ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13 ΝΟΕΜΒΡΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ, ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΑΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΣΠΑΝΙΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΣΥΧΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΓΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ , ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΘΟΤΑΝ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΡΑΚΑΡΕ, ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΓΛΥΣΤΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΦΟΒΟ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΓΑΛΗΝΗ, ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΗ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΠΕΠΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΧΡΩΜΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.


ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2008, 20:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγω γεννημενη Παρασκευη ειμαι,και τα ονειρα μουβγαινουν,για αυτο η μανα μου με λεει κακονειρωτη και δεν θελει να τους τα λεω,επισης εχω δει και την Αγια Παρασκευη στον υπνο μου.
Οσο για τους Σαββατογεννημενους,δεν ξερω αν ειναι τυχεροι(Σαββατογεννημενος ειναι ο πατερας μου αλλα ο καημενος δεν ειναι και τοσο τυχερος-μαλλον εγω ειμαι τυχερη που τον εχω μπαμπα),αλλα λενε πως αν σου ευχηθει η σε καταραστει Σαββατογεννημενος πιανουν τα λογια του.
Για να μην ξεφευγω απο το θεμα,πιστευω και αποδεχομαι τα ονειρα,γιατι κυριως τα σημαδιακα μου εχουν βγει.
Οσο για τα χρωματα,ξερω πως το κοκκινο ειναι γρηγορο,το πρασινο ελπιδα,και το μπλε ηρεμια.
Το χταποδι το εχω σαν θανατο,αφου οσες φορες το εχω δει,εχω μαθει για θανατους.
Το δοντι και το τσιγαρο το εχω σαν στεναχωρια,τα νυχια τα εχω σαν καβγα,και τα γεννια σαν μεγαλη στεναχωρια,οπως και τα κοσμηματα.
Επισης θελω να πω κατι χωρις να με μαλλωσει ο καλος μου dying incubus.
Λενε πως αν δεις σκατουλες στον υπνο σου,ειναι χρηματα.
Ε,λοιπον τα εχω δει,τα εχω κανει,τα εχω πατησει,τα εχω φαει στον υπνο μου,αλλα χρηματα δεν ειδα στον ξυπνιο μου,ειναι το μονο που δεν μου βγαινει μα με τιποτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy