ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΛΕΥΚΗ ΑΜΑΛΙΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 18:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Πιστεύω πως όλοι οι διαξιφισμοί που έχουν σχέση με το συγκεκριμένο μέλος, θα έπρεπε μα φιλοξενούνται σε ένα forum, ειδικά φτιαγμένο γι'αυτό το λόγο.

Γιατί να ασχοληθούμε με τη Λ.Κ., θα με ρωτήσετε;
Πάντως όχι από κουτσομπολίστικη διάθεση, τουλάχιστον όσον αφορά εμένα. Ασχολήθηκα το τελευταίο δίωρο με το να διαβάσω το θέμα του δίσκου της Φαιστού,και προσωπικά αποκόμισα πάρα πολλά από την συγκεκριμένη συζήτηση, που καμμία σχέση δεν έχουν (αυτά τα πολλά) με το δίσκο, αλλά έχουν με τις ερωταπαντήσεις των μελών και της Λευκής Κουκουβάγιας.
Πιστεύω ίσως ότι είναι ένα από τα σημαντικότερα θέματα των forums, γιατί είναι πολυδιάστατο:
- Βλέπεις μέσα από την αντιπαράθεση τον πραγματικό σου εαυτό, το πόσο ελεύθερος είσαι στο να ακούς και να επιλέγεις τις απόψεις των άλλων.
- Βλέπεις τον εαυτό σου να χλευάζει πολλές φορές κάποια στάση, και δε συνειδητοποιείς ότι με το χλευασμό αυτό, κρατάς κι εσύ ακριβώς την ίδια στάση...
- Αρκείσαι στην επιφάνεια, γιατί κολλάς στην πιθανή κακή όψη της και δεν δίνεις στον εαυτό σου την ευκαιρία να ακούσεις κάποια πράγματα - ίσως πολύτιμα.
Κ.λ.π., κ.λ.π

Η Λευκή Κουκουβάγια, έχει όντως σοκάρει πολλούς από εμάς, έχουμε γελάσει με τους διαπληκτισμούς και τις θεωρίες, πόσσοι όμως καθίσαμε πραγματικά να ακούσουμε και να καταλάβουμε τα νοήματα μέσα από τις λέξεις; Και στα γραφόμενά της, υπάρχουν σίγουρα πολλά νοήματα. Νόημα έχει επίσης και το να εξετάζεις τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζεται στο site το συγκεκριμένο άτομο.
Εμένα μου θυμίζει τη ζωή. Υπάρχουν γύρω μας αλήθειες και ψέματα, καλοσύνες και κακίες, βλακείες και εξυπνάδες. Με τις βλακείες γελάμε, συχνά τόσο δυνατά που δεν ακούμε τις εξυπνάδες...
Κι εγώ προσωπικά, αν και δε θα μπορούσα να γράφω με τον τρόπο που γράφει η Λ.Κ., της αναγνωρίζω ωστόσο πολλές βαθιές αλήθειες και συνηδητοποιήσεις. Και δεν πιστεύω ότι είναι τυχαίες.


Edited by - amalia on 15/01/2003 14:26:43

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 20:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman
Φιλη amalia γεια σου
καταρχήν θέλω να σου πω οτι ειναι σεβαστή η γνώμη σου ,παρόλο που δε συμφωνώ σε μερικά πράγματα. Θέλω όμως να μου απαντήσεις σε κάτι .Θεωρείς σωστό να υπάρχει ένα θέμα σε αυτό το forum που να αναφέρετε σε ένα μέλος που δε μπορεί να απαντήσει; και εγώ θεωρώ αρκετά διαφέρων αυτό το θέμα και θα ήθελα να πω την άποψη μου ,ειναι όμως σωστό ;


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2002, 20:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman
Μόλις είδα οτι υπάρχει και άλλο θέμα για τη Λευκή Κουκουβάγια απο τον ananasss . Το ερώτημα μου ισχύει και για αυτό το θέμα .

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 13:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
φίλε Saman:

quote:

Μόλις είδα οτι υπάρχει και άλλο θέμα για τη Λευκή Κουκουβάγια απο τον ananasss . Το ερώτημα μου ισχύει και για αυτό το θέμα .

.


Πήρα την πρωτοβουλία να ανοίξω αυτό το θέμα γενικά για το μέλος Λ.Κ. γιατί σε κάθε forum που συμμετέχει η Λ.Κ. διακόπτονται οι συζητήσεις από διαφωνίες και κρίσεις σχετικά με το εν λόγω άτομο, οπότε θες να διαβάσεις π.χ. για το δίσκο της ΦΑΙΣΤΟΎ και καταλήγεις σε άλλου είδους συζητήσεις.


Εχω την εντύπωση ότι επιτράπηκε ξανά στη Λευκή κουκουβάγια να συμμετέχει στα forums, αλλιώς δεν θα άνοιγα ένα θέμα για ένα άτομο που δεν θα μπορούσε να απαντήσει. Παρακαλώ τους συντονιστές να με ενημερρώσουν αν η εντύπωσή μου είναι λάθος.

Πάντως το θέμα αναφέρεται στη Λ.Κ., και αυτό σημαίνει ότι την προσκαλώ για συζήτηση σ'αυτό το forum, οπότε θα μπορέσει να πει τη γνώμη της για ότι την αφορά, αλλά και να γίνει συζήτηση με άλλα μέλη, που όπως εγώ, θέλουν να συμφωνήσουν - διαφωνίσουν - επιχειρηματολογήσουν - και άλλα -ίσουν... μαζί της.

Edited by - amalia on 01/12/2002 13:54:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 14:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Αγαπητή Amalia. Το θέμα με την ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ έχει κλείσει, για εμάς (τους Διαχειριστές και τον Admin) εδώ και καιρό.

Διάβασε την τελευταία μας προσπάθεια για να μην φτάσουμε σε πλήρη ρήξη.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=489

Αν κάποια μέλη διαφωνούν με την κατάληξη αυτή και με την απόφαση του Admin είναι σεβαστό. Αλλά η απόφαση έχει παρθεί και καλό θα είναι να μην σχολιάζουμε τα μήνύματα της Λ.Κ. μέσα από το forum.

Αν κάποιος θέλει να μιλήσει με την Λ.Κ, έχει πάντα την δυνατότητα να το κάνει μέσω προσωπικής αλληλογραφίας. Αν κλικάρετε πάνω στο username της μπορείτε να δείτε την ηλεκτρονική της διεύθυνση και να επικοινωνήσετε.

θα παρακαλούσα το θέμα αυτό να κλείσει εδώ. Ο καθένας ας βγάλει τις δικές τους απόψεις και κρίσεις και ας σεβαστούμε τις κρίσεις και τις αποφάσεις των άλλων.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 14:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Θα παρακαλούσα να διαβάσετε το Θέμα Πρόσκληση σε Διάλογο προς Λ. ΚΟΥΚ/ΓΙΑ, Λ. ΑΕΤΟ !! που υπάρχει στο ίδιο Forum με το παρόν θέμα.

Εκεί υπάρχει η σύνοψη των λόγων που οδήγησαν σε αυτή την δυσάρεστη κατάσταση αλλά και η πορεία της κατάληξης του ζητήματος με τα ακριβή μέτρα που τελικά έχουν ληφθεί. Η απόφαση βαραίνει αποκλειστικά το πρόσωπό μου αλλά έχει διαμορφωθεί από την πορεία ουκ ολίγων συζητήσεων για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα καθώς και την ανταπόκριση πολλών διαφορετικών Μελών.

Μία αναζήτηση (χρησιμοποιήστε την λειτουργία Αναζήτησης των Forums) και η προσεκτική ανάγνωση (και πίσω από τις γραμμές...) των ποικίλων σχετικών θεμάτων θα βοηθούσε κάποιον να σχηματίσει την δική του άποψη. Η amalia φαίνεται πως έχει κάνει μία τέτοια εργασία (αν και δεν διάβασε μάλλον το θέμα που αναφέρω παραπάνω... ).

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 15:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Εντάξει παιδιά. Εχω διαβάσει και το "πρόσκληση σε διάλογο" αγαπητέ Admin, και σέβομαι τις αποφάσεις σας.

Απλά τα γραφόμενα του συγκεκριμένου ατόμου μου κίνησαν το ενδιαφέρον και θεώρησα σωστό, από τη στιγμή που ο καθένας λίγο ή πολύ ασχολήθηκε σε κάποιο forum με τη Λ.Κ. να γινότανε σε ξεχωριστό μέρος για να μη μπλεκόμαστε.

Προσπάθησα να επικοινωνήσω ήδη μαζί της μέσω email, γιατί δεν το χωράει ο νους μου, ένα άτομο να εκφράζει συγχρόνως πολύ υψηλές ιδέες, αλλά και να κρατά μία στάση τόσο δογματική, αντίθετη προφανώς με αυτές τις ιδέες...

Το θέμα λίγει εδώ, κι αν θέλετε απενεργοποιήστε το συγκεκριμένο θέμα για να μην επεκταθεί άλλο.

Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 15:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
quote:
Το θέμα λίγει εδώ, κι αν θέλετε απενεργοποιήστε το συγκεκριμένο θέμα για να μην επεκταθεί άλλο.

Ευχαριστώ.


test

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 15:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Πως μπορώ να κάνω εισαγωγή εικόνας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 16:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 16:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 16:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 22:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Καλησπέρα!!
Νότη έδωσες ρέστα!!!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!!!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2002, 17:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman
σσσσσσσσσ
Ησυχία παρακαλώ
μάλλον πρόκειται για το νέο πείραμα


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 10:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
Αααα... Ωραία!
Για να δούμε...!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 14:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
quote:

σσσσσσσσσ
Ησυχία παρακαλώ
μάλλον πρόκειται για το νέο πείραμα



Πότε τελείωσε το προηγούμενο και δεν το πήραμε χαμπάρι?

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 16:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
quote:
Καλησπέρα!!
Νότη έδωσες ρέστα!!!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!!!

Θέλω να ευχαριστήσω τη φίλη Αγγελική για τα καλά της λόγια.

Όσο για το πείραμα επειδή δε πήρες χαμπάρι για ποιο λόγο δε τελείωσε, αναφέρω το λόγο στο συγκεκριμένο topic


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 20:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman
Φίλε notis
Tο πείραμα αυτή τη φορά το έκανα εγώ για να δω αν έχεις
χιούμορ!
Ελπίζω οι υπόλοιποι να γέλασαν με το αστείο μου...


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2002, 23:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Φίλε saman νομίζω πως δε κατάλαβες πως η απάντηση μου δεν απευθυνόταν σε εσένα και στο πολύ καλό χιούμορ σου (θα πρέπει να γέλασαν οι πάντες με το αστείο σου πολύ καλό) αλλά στο σκοτεινό άγγελο και στο δικό του χιούμορ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 02:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
notis_29 τελικά τι λόγω ύπαρξης έχουν τα συγκεκριμένα μηνύματά σου(με τις εικόνες εννοώ), και μάλιστα σε αυτό το Θέμα Συζήτησης;;

Επειδή υποψιάζομαι πως μάλλον πρόκειται για δοκιμές που έκανες για την χρήση του "Κώδικα του Forum", για μορφοποιήσεις κειμένου, εισαγωγή εικόνας κ.λπ. σε παρακαλώ απάντησέ μου. Εάν είναι έτσι το πιθανότερο είναι να μεταφέρω τα συγκεκριμένα μηνύματα σε νέο Θέμα που θα φτιάξω για να μπορούν και άλλοι να κάνουν τέτοιου είδους δοκιμές.

Παρεπιπτόντως ο πιο απλός τρόπος (και δόκιμος) για να κάνει κάποιος δοκιμές μορφοποίησης είναι να χρησιμοποιήσει το Κουμπί "Προεπισκόπηση" στο παράθυρο συγγραφής μηνύματος. Έτσι μπορεί να κάνει όποιες δοκιμές θέλει και να δει το αποτέλεσμα της χρήσης των διαφόρων tags του "Κώδικα του Forum" στη μορφή του κειμένου πριν αποστείλει το μήνυμα. Την επιλογή της προεπισκόπησης μπορεί να την χρησιμοποιήσει όσες φορές θέλει αποφεύγοντας έτσι να στέλνει πολλά διαφορετικά μηνύματα με ατελή κώδικα, κενά περιεχομένου κ.λπ. ...

Πάντως φαίνεται πως έχεις πιθανώς ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την Φυσική, την Κοσμολογία κ.λπ., οπότε εάν οι συγκεκριμένες εικόνες έχουν σημασία που θα ενδιέφερε και τους υπόλοιπους σε παρακαλώ πάλι να μας διαφωτίσεις.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 06:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Προς admin .

Τα μηνύματα που έχω στείλει όπως πολύ σωστά υποψιάστηκες ήταν δοκιμαστικά.
Τελικά διαπίστωσα πως τα πάντα είναι απλά όταν μάθεις το τρόπο να τα χειρίζεσαι και να σου φαίνεται αστείο όταν ο επόμενος που θέλει να μάθει, χρειάζεται να κάνει μερικές δοκιμές για να καταλάβει 2 πολύ απλά πραγματάκια.
Τα μηνύματα μπορείς αν θέλεις να τα διαγράψεις ή αν νομίζεις πως θα φανούν κάπου χρήσιμα να τα μεταφέρεις στο θέμα που αναφέρεις.

Τώρα όσο για τις εικόνες που τις διάλεξα τυχαία να πω πως η μια απεικονίζει ένα γιγαντιαίος ελλειπτικός γαλαξίας, και στο κέντρο του μία μαύρη οπή.

Και το δεύτερο σκίτσο μας δείχνει ένα τύπο από τα νέα πειράματα της κβαντικής θεωρίας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 00:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Απ'ότι βλέπω το θέμα της Λευκής Κουκουβάγιας μας αφορά και μας καίει όλους μας...

Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας, αν και θα διαφωνήσω με τη θέση που πήρε ο Notis 29 για το θέμα. Πιστεύεις ειλικρινά φίλε ότι θα έπρεπε στην συγκεκριμένη κατάσταση να προβάλλουμε έναν άμεσο μα και ολοφάνερα αμετάβλητο ορθολογισμό, τη στιγμή μάλιστα που κοινωνικά καταρχήν πρότυπα μας επιβάλλουν να αντισταθούμε σε μια προτοφανή αλλά και ευκόλως ενοούμενη γνωστικιστική αναμέτρηση μιας θεώρησης που με κανέναν τρόπο δε θα μπορούσε να είναι εφικτή;
Τότε τι θα γίνει με την ψυχή μας;

Περιμένω τη θέση σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 02:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Για σου Αμαλία.

Έκανα μερικές δοκιμές στο topic που άνοιξες επειδή το θεώρησες ως λήξας.

quote:
Το θέμα λίγει εδώ, κι αν θέλετε απενεργοποιήστε το συγκεκριμένο θέμα για να μην επεκταθεί άλλο.

Ευχαριστώ.



Την ερώτηση σου δεν τη κατάλαβα.
Αν γίνεις ποιο κατανοητή είμαι πρόθυμος να σου πω την άποψη μου.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 15:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σου Notis 29.

Απλά, κάνω κι εγώ μία "δοκιμούλα" να δω κατά πόσο ένα θέμα - χωρίς θέμα μπορεί να πάρει στα forums διαστάσεις φλεγόμενου θέματος με 2, 3,4 ή και περισσότερες σελίδες...

Αν δεν με κόψει ο admin, είσαι μέσα;
Είναι κι αυτό ένα πείραμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 17:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Αγαπητή Αμαλία όπως σου είπα και στο προηγούμενο μήνυμα έκανα κάποιες δοκιμές στο θέμα που άνοιξες επειδή κατάλαβα πως δεν επρόκειτο να υπάρξει συνέχεια.
(το θεώρησα ως το καταλληλότερο χώρο να κάνω κάποια τεστ)
δεν είχα καμία πρόθεση να δώσω διάσταση σε ένα θέμα - χωρίς θέμα.

Τώρα ακόμα και να δεχτώ την πρόταση σου πιστεύω πως δε θα άντεχες εσύ να συμμετέχεις σε ένα θέμα χωρίς θέμα.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 11/12/2002 17:38:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 17:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Αν και έτσι όπως πάμε θα τις γεμίσουμε τις σελίδες
Το πείραμα θα πετύχει[:d]

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 11/12/2002 17:42:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 22:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2002, 23:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Αν και εκ πρώτης όψεως υποψιάζομαι ότι απλώς αγωνίζεστε με... ύπουλο τρόπο να γίνετε γρήγορα μέλη 2ης Βαθμίδας, ωστόσο μία άλλη πιο σατανική υποψία εκρηγνύεται στο μυαλό μου. Μήπως είστε βαλτοί από την Λευκή Κουκουβάγια για να την κρατάτε επίκαιρη και live κάνοντας συνέχεια "ενεργό" το θέμα με τίτλο το username της;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2002, 19:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μόλις διάβασα στο forum "τι είναι η 1η και 2η βαθμίδα", ότι για να προβιβαστείς σε μέλος 2ης βαθμίδας, θες 150 μηνύματα. Δηλαδή, 3 φορές τα μηνύματα της 1ης βαθμίδας:

3 * ν(1) = ν(2)........εξίσωση πρώτη

Για να γίνεις μέλος 3ης βαθμίδας θες 450 μηνύματα, πάλι 3 φορές τα μηνύματα που θα έχεις ήδη αποκτήσει.

3 * ν(2) = ν(3)........εξίσωση δεύτερη

Για να γίνεις πλήρες μέλος αλλάζει λίγο το μαθηματικό πρότυπο, για λόγους ωστώρα ανεξήγητους...

Πάντως, αν σκεφτούμε ότι το να είσαι μέλος 1ης βαθμίδας έχει κάποια πρακτική σημασία μόνο και αν εφόσον ο τίτλος αυτός αφορά ένα στατιστικά πολύ μικρό ποσοστό των forums, τότε βλέπουμε ότι με το να γίνεις μέλος 1ης βαθμίδας στις παρούσες συνθήκες δεν είναι κάτι το μοναδικό (υπάρχουν αρκετοί που είναι), οπότε όλος ο κόπος πάει χαμένος.
Με την ίδια λογική, αξία θα είχε να μπορούσες να γίνεις μέλος 2ης και 3ης βαθμίδας μόνο αν πολλοί λίγοι κατείχαν αυτόν τον τιμητικό τίτλο. Ψάχνοντας όμως τα μέλη, ανακαλύπτεις ότι δυστυχώς και προς μεγάλη απογοήτευση των πρωσοπικών φιλοδοξιών σου, πολλοί άλλοι είναι έτοιμοι γιαυτό το χρήσμα - χάρισμα.
Οση προσπάθεια και αν καταβληθεί να συγγράφεις μηνύματα με θέμα το τίποτα, πάλι ένα τίποτα θα καταλήξεις να είσαι.
Αρα, ο λόγος δεν είναι το να γίνω μέλος 2ης βαθμίδας.

Ανακάλυψα όμως ότι θα δοξαστώ πολύ περισσότερο αν καταφέρω να κρατήσω ένα θέμα για 7 ας πούμε σελίδες, οπότε θα γίνω:

ΜΕΛΟΣ 7ης ΣΕΛΙΔΑΣ!!!

Αυτές είναι και οι φιλοδοξίες μου αγαπητέ THOTH, και εύχομαι ολόψυχα να αξιωθώ να τις επιτύχω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2002, 00:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Αγαπητή Αμαλία για σου.
Ακόμα ένα μήνυμα και μετά αλλάζουμε σελίδα
Έχω όμως ένα κακό προαίσθημα. Κάτι μου λέει πως το μήνυμα που θα αλλάξει σελίδα θα είναι του admin.
Για να δούμε.

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2002, 13:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κι όμως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy