ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΕΡΙ ΗΙV................
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 15:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO MAIL ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....... (ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ........)


Πολύ σημαντικό.
>
> Aγαπητοί φίλοι.
>
>Ευγενικά σας παρακαλώ να αφιερώσετε 2 λεπτά για να διαβάσετε αυτό το e-mail. Εάν το βρείτε χρήσιμο, συμβουλέψτε και άλλους.
>
>Παρακαλώ περάστε αυτό το μήνυμα και σε άλλους.
>
>Συνέβη στο Παρίσι πρόσφατα και μπορεί να συμβεί και αλλού. Μερικές εβδομάδες πριν, στον κινηματογράφο, ένα πρόσωπο αισθάνθηκε κάτι στο κάθισμά της. Όταν σηκώθηκε να δει τι ήταν, είδε μια βελόνα να βγαίνει από το κάθισμα με ένα συνημμένο "εσείς μολύνθηκε μόλις από το HIV.
>
>Το κέντρο ελέγχου ασθενειών (στο Παρίσι) εκθέτει πολλά παρόμοια γεγονότα από πολλές άλλες πόλεις. Όλες οι δοκιμασμένες βελόνες ήταν θετικό HIV. Το κέντρο επίσης αναφέρει ότι οι βελόνες έχουν βρεθεί στους διανομείς μετρητών, σε δημόσιες τραπεζικές μηχανές.
>
>Ζητάμε ο καθένας για να προσέχει όταν αντιμετωπίζει τέτοιου είδους καταστάσεις. Όλες οι δημόσια καρέκλες, τα καθίσματα πρέπει να επιθεωρούνται με προσοχή πριν από κάθε χρήση. Μία προσεκτική οπτική επιθεώρηση πρέπει να είναι αρκετή. Επιπλέον, ζητούμε ο κάθε ένας από σας να περάσει αυτό το μήνυμα σε όλα τα μέλη της οικογένειάς του και των φίλων του.
>
>Πρόσφατα, ένας γιατρός έχει διηγηθεί μια κάπως παρόμοια περίπτωση που συνέβη σε έναν από τους ασθενείς του στον κινηματογράφο Priya στο Δελχί.
>
>Ένα νέο κορίτσι, που επρόκειτο να παντρευτεί σε μερικούς μήνες, τσιμπήθηκε, ενώ παρακολουθούσε έργο στον κινηματογράφο. Η ετικέτα με τη βελόνα είχε μήνυμα "υποδοχή στον κόσμο της οικογένειας HIV. Αν και οι γιατροί είπαν στην οικογένειά της ότι απαιτούνται περίπου 6 μήνες πριν ο ιός γίνει ισχυρός για να αρχίσει το επιδρά στον οργανισμό και ότι ένα υγιές θύμα θα μπορούσε να ζήσει περίπου 5-6 έτη, το κορίτσι πέθανε σε 4 μήνες.
>
>Όλοι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις δημόσιες θέσεις.
>
>Σκεφτείτε ακριβώς τη διάσωση μιας ζωής με την αποστολή αυτού του μηνύματος. Παρακαλώ, δώστε μερικά δευτερόλεπτα του χρόνου σας να περάσετε αυτό το μήνυμα.
>
>S. Dinesh Gopinath I.A.S Διευθυντής ιατρικού & της έρευνας, Chennai.
>
>

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 15:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NEO hoax...
H ETSI THELO NA PISTEUO TOYLAXISTON...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 16:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρρωτιέμαι τι άλλο θα βρουν για να αυξήσουν τις mailing lists των spam mail...

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 16:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναρρωτιέμαι τι άλλο θα βρουν για να αυξήσουν τις mailing lists των spam mail...

ΔΛΔ ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ.....?????

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 17:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER,
A, μα μην το βλέπεις έτσι!
Και σε κείνη, κάποιος το έστειλε.

Άλλωστε, αυτό είναι μια δική μου υπόθεση.
Δεν είναι απαραίτητα και η αλήθεια!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 17:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.cdc.gov/hiv/pubs/faq/hoax1.htm

Πέσμου τι κάνεις αυτό που τρως και θα σου πως τι άνθρωπος είσαι.
Αλλοι το κάνουν ξιγκι και λίπασμα, άλλοι το κάνουν χαρά και ζωή και άλλοι το κάνουν ΘΕΟ.
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 17:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΠΟΤΕ CYBERMASTER ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ.
ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΑΣ
ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2005, 17:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

cybermaster, νομίζω ότι είναι γνωστό urban legend αυτο που σου έστειλαν, don't worry, υπάρχει εδώ και χρόνια.

εγώ το είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό, αλλα με Νέα Υόρκη αυτήν την φορά.

Η φράση "καλωςήρθατε στον κόσμο του AIDS",υπάρχει και σε άλλο Urban Legend, με τον τύπο που ξυπνάει το πρωί μετά από ένα βράδυ τρελλού σεξ με άγνωστη και το βλέπει γραμμένο με κραγιον στον καθρέφτη του.

Στην Αθήνα ο μύθος άλλαξε και λίγο και έγινε σε διαμέρισμα στην Κυψέλη
με τύπο (πάλι μετά από σεξ) που του κλέβουν τα νεφρά..

Δεν τα αναλύω περισσότερο, γιατί σίγουρα αυτές οι ιστορίες θα έχουν αναφερθεί σε άλλο topic.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 15:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
cybermaster αλοοοοοο!!!!!!!!
το e-mail μου ενημερώθηκε κι εμένα σχετικά ..
είναι λίγο φρίκη αν σκεφτεί κανείς ότι μπορεί να έχει συμβεί πραγματικά..!εμένα μου συνέβει στον κινηματογράφο να κάτσω χωρίς να κοιτάξω (δεν βοηθάει και ο φωτισμός) αλλά ο Θεόύλης με βοήθησε και αντί για βελονίτσα βρήκα 2 €!!!!!
όπως και να χει..ασ προσέχουμε που καθόμαστε!!!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 10:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΛΕ?? !

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΤΡΙΧΑ..

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 13:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως και εμενα μου το εστειλε το μαιλ καποιος αγνωστος LYCON

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...
Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Piri Reis
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 18:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Piri Reis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό το internet αλλά μεταξύ των άλλων δίνει τα περιθώρια σε όσους θέλουν να σπέρνουν κινδυνολογίες.

Ας φανταστούμε λοιπόν ότι ένας φορέας του AIDS μπαίνει σε ένα κινηματογράφο, ξηλώνει προσεκτικά το μαξιλαράκι του καθίσματος χωρίς να το καταστρέψει, τσιμπιέται επί τόπου με μια βελόνα για να τη μολύνει, την τοποθετεί με ειδικό μηχανισμό ώστε αυτή να στέκεται όρθια αλλά και με τρόπο που να μη σκουπιστούν τα μικρόβια όταν η βελόνα διαπεράσει το ύφασμα, ξανατοποθετεί με τέχνη το μαξιλαράκι (το σημείωμα πού το αφήνει;) και ευελπιστεί ότι αμέσως μετά θα καθίσει ένας άλλος που θα μολυνθεί. Ο ιός HIV δεν έχει μεγάλο χρόνο ζωής έξω από τον οργανισμό.

Ή μήπως απλά αφήνει τη βελόνα και το σημείωμα πάνω στο κάθισμα και ο επόμενος κάθεται χωρίς να δίνει σημασία;

Φάρσα ή προβοκάτσια, διατυπωμένη «ευγενικά» για τους αφελείς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 22:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το internet ειναι επίσης καλό γιατί καμία φορά βρίσκεις και τις απαντήσεις:

Η επίσημη απάντηση για το αντίστοιχο hoax που κυκλοφόρησε στην Αμερική:

The risk of contracting the HIV virus through
discarded needles in public places is extremely low.
This virus cannot survive for more than a few minutes
on an infected needle. So in general, the risk from
needles lying around for more than an hour is
negligible. For a freshly withdrawn needle that has
come in contact with infected blood the HIV risk is
0.4%. The risk of Hepatitis C infection in this way is
3%.

There is not a single published report in the medical
literature about anyone catching the HIV virus through
a discarded needle in a public place. The U.S. Centers
for Disease Control and Prevention (CDC) which keep
track of such things have not received any report of
HIV infection through needle stick injury outside of
the medical or hospital settings.

Και το σχετικό site:

http://www.cdc.gov/doc.do/id/0900f3ec80226b9cΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιός Νότης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 15:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιός Νότης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και το topic άνοιξε...(κατά την άποψη μου σε λάθος forum) ας θέσω την εξής απορία μου;
-Τελικά υπάρχουν επαρκείς αποδείξεις για την ενίσχυση των ισχυρισμών που θέλουν των HIV ως κατασκέυασμα των εργαστηρίων;

Φιλικά, Νότης!

"Παντεπόπτης Οφθαλμός"

"Πανδαισία Θαυμάτων..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 16:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ένα θέμα (αυτό των Μύθων της Πόλης) που μας δείχνει πόσο χρήσιμο είναι να χρησιμοποιούμε σωστά τα φίλτρα του εγκεφάλου μας..Με σφαιρικές γνώσεις βιολογίας και ακόμα αν κάποιος δεν έχει ούτε αυτές με 3 λεπτά ψάξιμο στον Θεό Γούγλη ( Γνωστό και ώς Google) βρίσκεις στοιχεία που αντικρούν αυτόν τον μύθο...

Αν λίγο έλειψε κάποιοι εδώ μέσα να το πιστέψουν,να πιστέψουν δηλαδή μια ιστορία που με λίγη -αντικειμενική- επιστημονική σκέψη μπορεί κάποιος να τον αφοπλίσει ,φανταστείτε τι "πληροφοριακό σκουπιδιαριό" μπορεί να κυκλοφορεί ανεξέλεγκτο γύρω μας ιδίως σε θέματα μη απτά,που δεν μπορουν να ελεγχθούν σε ένα πείραμα ή κάτω απτο μικροσκόπιο.Να συστήσω προσοχή στο τι πιστεύουμε ιδίως όταν αφορά θέματα "μη επιβεβαιώσιμα"?

Επίσης πολύ ενδιαφέρον θα έχει να διεξάγουμε μια "νεκροψία" στο πτώμα αυτού του Urban Legend.Να δούμε τι τον κάνει να λειτουργεί,τι τον κάνει να διαδίδετε σαν ιός! Είναι ένα μιμίδιο,μια μορφή πληροφορίας,ένας λεκτικά μεταδιδόμενος ιός ο οποίος ταξιδεύει μέσω της λεκτικής επαφής (παντώς τύπου) και μεταλλάσετε γρήγορα (μπορούν να βρεθούν πολλές εκδοχές του).Ως κύριο χαρακτηριστικό του και μέθοδος διάδωσης είναι αυτή του "Shock Value" ,έχει δηλαδή κάτι το σοκαριστικό/ανατριχιαστικό το οποίο όσο και να το απεχθανόμαστε μας κάνει να το "γυροφέρνουμε" (για τον ίδιο λόγο δηλαδή που κάποιος θα πάει να δεί ένα θρίλερ...).Επίσης το "προειδοποιητικό" τμήμα του βοηθάει στην διάδοσή του ("στειλτο σε καποιον φίλο μην την πατήσει και αυτός!!!").Τέλος ,απο την συνταγή μας δεν λείπει και κάποιος "σκοτεινός δάκτυλος" ,έναν "άγνωστος κακός" ο οποίος βάζει βελονίτσες και προσθέτει αλατάκι στην ιστορία.

Τώρα όσον αφορά αυτός ο ιός να είναι τεχνητό προιόν.Ας κάνουμε μια εισαγωγή:Ο HIV είναι ο ιός που μπορεί να προκαλέσει AIDS σε μεγάλο ποσοστό των φορέων του.Αποτελείτε όπως όλοι οι ιοι απο μια πρωτεινική κάψα,και μέσα της βρίσκετε το γενετικό του υλικό που είναι RNA (ρετροιός).Όπως θέλω να πιστεύω οτι γνωρίζουμε όλοι το RNA μπορεί να μεταφραστεί σε πρωτείνες μέσα στα ριβοσώματα του κυττάρου και ΟΧΙ σε τίποτε άλλο.Ο ιός όμως αυτός έχει λύσει αυτό το πρόβλημα με ένα ένζυμο ,την ρετροτρανσκριπτάση η οποία μεταγράφει το RNA σε DNΑ και έτσι ο ιός μπορεί να δημιουργήσει καινούργια ιικά σωμάτια δημιουργώντας την κάψα και το αντίστοιχο RNA τα οποία δένουν μόνα τους και σχημαατίζουν τον καινούργιο ιό! Να υπενθυμίσω οτι ο ιός αυτός επιτίθεται ΜΟΝΟ στα Τ4 λεμφοκύτταρα τα οποία ,δυστηχώς για εμάς σε αυτή την περίπτωση, είναι "αναγνωριστικά" κύτταρα του ανοσοποιητικού μας συστήματος...Κοινώς αυτός ο ιός καταστρέφει τα "ραντάρ" του ανοσοποιητικού μας συστήματος.

Η επιστήμη μας δεν γνωρίζει ακόμα πώς αλληλεπιδρά το RNA με τις πρωτείνες ,πώς σχηματίζωνται δεσμοί που θα μπορούσαν να αναδιπλώσουν την πρωτεινική κάψα και να περικλύσουν το RNA προς δημιουργία ιού...Αν μπορούσαμε να λύσουμε τον γριφο της τριτογενής και τεταρτογενής δομής των πρωτεινών καθώς επίσης και των δεσμών που δημιουργούν όταν αλληλεπιδρούν τότε θα είχαμε στα χέρια μας πανίσχυρες βιολογικές νανομηχανές προσαρμοσμένες στα γούστα μας... Δυστηχώς ο τρόπος που μπορούμε να "πειράξουμε" έναν ιό για να τον κάνουμε να μεταφέρει "κάτι άλλο" είανι ακόμα πολύ πρωτόγονος...Δεν νομίζω οτι ο ιος HIV είναι τεχνητός,απλά πέτυχε διάνα στο πια κύτταρα να χτυπήσει...

Αν ήθελαν να φτιάξουν έναν πανίσχυρο ιό και είχαν την απαραίτητη τεχνολογία (που ΔΕΝ την έχουν) θα κοίταζαν προς την μεριά αερόβιων στελεχών του ιού Ebola.Εκεί είναι ο όλεθρος,και οι "σκοτεινοι δάκτυλοι" δεν έχουν αναστολές

Παρόλαυτα η πιθανότητα του Ιού να είναι τεχνητός είναι ένα πολύ όμορφο συνομοσιολογικό σενάριο το οποίο θα συνεχίσει να ακούγεται :D Έχει και αυτό όλα τα χαρακτηριστικά των "μιμιδίων" που ανέφερα πιο πρίν στην νεκροψία του Urban Legend.Και μόνο η πιθανότητα του να είναι τεχνητός είναι τόσο φρικαλέα,τόσο "βρώμικη",τόσο...εξαγριωτική για κάθε σόφρον άνθρωπο που αυτός ο λεκτικός ιός θα συνεχίσει να διαδίδεται....

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 21:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xotchipilli2
quote:
Δεν νομίζω οτι ο ιος HIV είναι τεχνητός,απλά πέτυχε διάνα στο πια κύτταρα να χτυπήσει...

quote:
Παρόλαυτα η πιθανότητα του Ιού να είναι τεχνητός είναι ένα πολύ όμορφο συνομοσιολογικό σενάριο το οποίο θα συνεχίσει να ακούγεται

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΠΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ Ή ΟΧΙ...ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΣΟ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΥΓΗ ΕΝΟΣ ΙΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ...ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΟΣ ΙΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ...ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...ΘΥΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΑ;...ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΛΗΡΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΙΝΔΙΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ....ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ....Η ΦΥΛΗ ΕΜΕΝΕ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ "ΚΑΙ" ΣΤΟΝ ΙΟ ΤΟΥ AIDS...ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ...ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΙΟΣ.

ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΕΝΑΝ ΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ "ΧΤΥΠΑΕΙ" ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;

ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ;...ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ...ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟ.

Ο ΙΟΣ ΤΟΥ AIDS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ...ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΡΙΛΕΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΕΙΠΑΝ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΟ

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ...ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΝ ΨΑΧΝΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΙΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΓΡΙΠΠΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΞ...ΓΙΑΤΙ;...ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΖΩΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΛΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ.

ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΠΟΙΟ ΕΝΔΙΦΕΡΩΝ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΤΟΜΑ (ΝΑΙ! ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ)

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΑΙΝΙΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 50-60...ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΙΡΚΗ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΑΝ ΜΕ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΕΝΤΟΜΑ...ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...ΜΑΖΕΨΑΝΕ ΤΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ ΕΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΣΕ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ...ΤΑ ΕΘΑΨΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΛΥΜΗΡΙΣΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ..ΦΡΙΚΗ...........ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ...ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2005, 21:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΥΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΤΩΝ ΝΕΡΩΝ ΣΤΑ SUPERMARKET;...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΑΣΤΙΚΟΣ ΜΥΘΟΣ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 03:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... αν σου πω ότι παίζει πλάκα πλάκα, να υπάρχει αυτός o urban legend με τα μπουκάλια? Θα το ψάξω.

Γενικότερα μου αρέσουν πολύ οι αστικοί μύθοι, έχω συλλέξει μπόλικους..
Αν και στην πλειοψηφία τους είναι τρομακτικοί, υπάρχουν και μερικοί πολύ αστείοι.

Τώρα τί μπορεί να συντηρεί αυτούς τους μύθους.. αν και θα ακουστεί γενικολογία, φαντάζομαι τους συντηρεί ο φόβος των ανθρώπων για το μη ελέγξιμο. Διάβασα τις προάλλες αστικούς μύθους για τα ταξίδια με τα αεροπλάνα και μου είχε σηκωθεί η τρίχα.. και αμέσως μετά διάβασα πως περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν ετησίως από ... γαιδάρους, παρά από αεροπλάνα.

Όσον αφορά τις ασθένειες, θυμάστε την ταινία "28 Μέρες μετά"? Είναι ακριβώς αυτό που περιγράφετε, αλλά αποτυπωμένο με τον πλέον φρικώδη τρόπο...
Δεν ξέρω για το AIDS, αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι όλες οι επιδημίες που έχουν υπάρξει στον πλανήτη, έχουν ξεκινήσει από την Ανατολή, και "ταξιδεύουν" προς τη Δύση... και στην συνέχεια κάνουν κύκλους.

Η γρίπη SARS, αν και έχει φύγει από την επικαιρότητα, αναμένεται να επανέλθει δριμύτερη, σε 2 χρόνια, αν θυμάμαι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 07:53:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Brie Boy
quote:
Χμ... αν σου πω ότι παίζει πλάκα πλάκα, να υπάρχει αυτός o urban legend με τα μπουκάλια? Θα το ψάξω.

ΑΥΤΟΣ Ο ΜΥΘΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 21:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το θυμάμαι, αλλά για να το λες έτσι θα είναι... Τί είχε συμβεί ακριβώς?

Ενδεχομένως το μπερδεύω με τον urban legend που είχε κυκλοφορήσει για τα μπουκάλια με παγωμένο νερό, που προκαλούν καρκίνο...

Πάντως όντως κάποιος είχε τρυπηθεί στην Αμερική από χρησιμοποιημένη βελόνα τοποθετημένη επίτηδες σε μια υποδοχή Insert Coin, η οποία τελικά ήταν ένεση ινσουλίνης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2005, 23:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως,κάτι είχα ακούσει και εγώ για τα μπουκάλια αν και δεν θυμάμαι τι ακριβώς ειπώθηκε οτι περιείχε η σύρριγγα. Η αλήθεια είναι οτι δεν πολυεμπιστεύομαι τα ΜΜΕ ,απο την στιγμή που τους έχω "πίασει" να κάνουν τρομερά λάθη και σε ιστορίες που γνώριζα προσωπικά αλλα καί σε στοιχεία που άμα τα υποβάλεις σε έλεγχο δεν βγαίνουν.Το πιο συχνό απο αυτά που σε κάνει να αμφιβάλλεις για την ποιότητα της πληροφορίας¨: Σε πολλές ιστορίες που αναφέρουν ηλικία θύματος θα δείς 3-4 διαφορετικές ηλικίες αναλόγως το κανάλι ή την εφημερίδα.ΜΙΑ ηλικία είχε ο άνθρωπος,ΤΥΠΩΣΤΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΑ! Αλλιώς...διατηρώ το δικαίωμα να αμφιβάλλω για την πληροφόρηση τους!

Απο την άλλη διατυπώθηκαν πολλά σωστά σχόλια. Προσωπικά δεν θα πόνταρα τα λεφτά μου στην δημιουργία ιών σε "εργαστήρια".Αυτό που είναι σίγουρο όμως είναι οτι πολύ άνθρωποι είναι τόσο άρρωστοι που μπορούν να πράξουν με τρόπους που ξεπερνάει την φρικαλεότητα των μύθων της πόλης.Επίσης ας λάβουμε υπόψιν μας οτι ίσως υπάρχουν και συνάνθρωποί μας οι οποίοι μάλλον λόγο προβλημάτων,αντιγράφουν τους μύθους με τις πράξεις τους και τους δίνουν σάρκα και οστά...(Φανταστείτε κάποιος να αρχίσει πχ να κάνει αυτό με τις βελόνες...HIV-ξεHIV η κατάσταση θα ήταν ΦΡΙΚΗ)

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 02:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ, πολύ σωστά, τα ΜΜΕ αναπαράγουν συχνά ειδήσεις από το Internet, χωρίς να πολυελέγχουν (ειδικά σε άδειες μέρες που δεν έχουν και πολλές ειδήσεις). Εγώ τουλάχιστον έχω αντιληφθεί ένα-δυο ατοπήματα.

Η αλήθεια πάντως είναι ότι όσον και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω ακριβώς αυτόν τον urban legend... άρα θα είναι γεγονός. Πάντως αυτά με τις κλοπές νεφρών μετά από one night stand, και τις σύριγγες στους κινηματογράφους είναι όντως κουραφέξαλα.

Τώρα όσον αφορά τις ασθένειες, υπάρχουν τόσα πολλά hoax, που δύσκολο να εντοπίσεις την αλήθεια, ειδικά αν στερείσαι ανάλογων γνώσεων...
Δεν το αποκλείω βέβαια να έχουν δημιουργηθεί όντως σε εργαστήρια ή το ενδεχόμενο να αποφασίσει κάποιος να αντιγράψει έναν αστικό μύθο... Για όλα είναι ικανός ο ανθρώπινος νους...

Αυτό όμως που θεωρώ πιο εξοργιστικό είναι να γνωρίζουν την θεραπεία για το AIDS, ή για άλλες ασθένειες, και να μην το γνωστοποιούν (άλλο που έχει ακουστεί.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 03:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΕ PIXELDREAM ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ 8' ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...........

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 04:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CYBERMASTER
quote:
ΩΡΕ PIXELDREAM ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ 8' ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ...........

ΦΥΣΙΚΑ!...ΕΙΝΑΙ ΤΟ I Don't Wanna Grow Up ΤΟΥ Tom Waits.

ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ SAW;...ΑΝ ΟΧΙ...ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ SERIAL KILLER...ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΠΕ "ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΩΘΗΣΕ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ".

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 05:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Brie Boy
quote:
Αυτό όμως που θεωρώ πιο εξοργιστικό είναι να γνωρίζουν την θεραπεία για το AIDS, ή για άλλες ασθένειες, και να μην το γνωστοποιούν (άλλο που έχει ακουστεί.)

ΧΛΩΜΟ!...ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...Ο ΙΟΣ ΤΟΥ AIDS ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΡΦΗ...ΟΠΩΣ Ο ΙΟΣ ΤΗΣ ΓΡΙΠΠΗΣ...ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

quote:
Χμ, πολύ σωστά, τα ΜΜΕ αναπαράγουν συχνά ειδήσεις από το Internet, χωρίς να πολυελέγχουν (ειδικά σε άδειες μέρες που δεν έχουν και πολλές ειδήσεις). Εγώ τουλάχιστον έχω αντιληφθεί ένα-δυο ατοπήματα.
ΝΑΙ...ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΙ ΕΓΩ...ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ; ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ...ΡΕΖΙΛΙ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ...Ο Xotchipilli2 ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ Xotchipilli2 ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΥΘΗΝΟΜΕΝΑ...ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΑ ΤΡΥΠΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑΝ ΜΕΣΑ ΕΝΑ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ...ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ "ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟΙ" ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy