ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ...Το κουνιστό κρεβάτι...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα...τουλάχιστον σε αυτούς που κοιμηθήκαν χθές βράδυ! Καθώς χθες περιπλανιόμουν στις σελίδες του site προσπάθησα (όχι και πολύ) να κάνω ατρική προβολή και όταν διάβασα για το ESP προσπάθησα να μετακινήσω κάτι...αλλα μάταια...έτσι έπεσα να κοιμηθώ. Καθώς λοιπόν ήμουν στο 7μο συννεφάκι δεξιά νιώθω κάποιος να μου κουνάει το κρεβάτι...ξυπνάω αποτομά(τρομαγμένος λίγο) και λέω θα είναι που κοιμήθηκα αργά...όταν με ανοιχτά πλέον τα μάτια μου άρχισε πόλυ να κουνιέται το κραβάτι επίμονα σάν κάποιος να ήθελε να κοιτάξω πίσω. Τρόμαξε τόσο που επικαλέστηκα:Χριστό,Παναγία...και τον Θεό τον ίδιο...κάποιος να μου πεί αν ξέρει τι ήταν αυτό το πράγμα που με κοψοχόλιασε???
aceman
Διεγραμμένος Λογαριασμός


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:31:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aceman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ti les re fantasmene?

http://www.mptria.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κάποιος να μου πεί αν ξέρει τι ήταν αυτό το πράγμα που με κοψοχόλιασε???

1) Σεισμός
2) Η φαντασία σου επηρεασμένη απο το www.esoterica.gr
3) Καποιο όνειρο
4) Καποιος κρυμένος κάτω απο το κρεβάτι (κοίταξες ?)
5) Ο Μπαμπούλας απο το Monsters inc.

Διάλεξε.

Και μετά τραβα να διαβάσεις.
Εξεταστική έρχεται, θές να περάσεις κάνα μάθημα ?

ΑγγελοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 13:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έψαξα και κάτω απο το κρεβάτι αλλα μπα τίποτε...ελπίζω να είναι η φαντασία μου... Να μου πείς τι άλλο να είναι; ’ν είναι και ήξερα την απάντηση δεν θα το έθετα θέμα και anyway είμαι επιστήμονας άνθρωπος, δέν πιστεύω σε φαντάσματα...


...Only messurments can verify the truth.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 15:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις πόσο εύκολα μπορεί να επηρεαστεί ο άνθρωπος από αυτά που ακούει, διαβάζει, βλέπει (σε ταινίες εννοώ); Είμαι 99,9 σίγουρη ότι αν δεν ήταν σεισμός, το κούνημα του κρεββατιού το είδες στον ύπνο σου και όταν ξύπνησες σου έμεινε η ιδέα (μερικές φορές δεν βγαίνουμε πολύ γρήγορα από την ονειρική στην εντελώς ξύπνια κατάσταση).

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 15:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με την άποψή σου και είναι πολύ λογική...μάλλον θα επιρρεάστηκα...ή θα ήταν κανα φάντασμα που επιδή δεν διαβάζω θα ήθελε να με ξυπνήση...

...Είναι και αυτή μια εκδοχή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 19:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειάσου Θανάση,
δε ξέρω τί ήταν αυτό που σε ταρακούνησε.
Για την περίπτωση του σεισμού, καλό θα ήταν να μας έδινες
συντεταγμένες κρεβατιού, για να μπορέσουμε να το επαληθεύσουμε!
Μπορεί πάλι να σε ταρακούνησε σύνκορμα μια βαθιά συγκίνηση

Όταν παλιά θυμάμαι έκανα προσπάθειες για αστρικό ταξίδι
είχα συχνά την αίσθηση ότι το κρεβάτι μου λικνιζόταν... Δεν ήταν
βίαιο το τράνταγμα όμως. Ακόμη, κάποτε ένιωθα τράνταγμα όταν
ονειρευόμουν απότομη πτώση, αλλά αυτό νομίζω είναι κάτι άλλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 19:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίλιθ ευχαριστώ που εξέθεσες την άποψη σου. Δεν ξέρω ίσως το κρεβάτι να είναι αδερφή... ...Anyway παίδες άν κουνίσει και σήμερα ή θα φωνάξω παπά ή θα πάω στην Τήνο ή...θα σας φωνάξω να κοιμηθούμε όλοι μαζι...Πάντως δεν σας λέω απο που πήρα το κρεβάτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 19:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορέι να κοροϊδεύεται τον Θανάση , αλλά επειδή μου έχει τύχει και εμένα, θα έλεγα ότι μπορεί να αισθάνθηκες "δονήσεις", από την προσπαθεια που είχες κάνει πριν κοιμηθείς για αστρική προβολή.
Μπορέι απλά να ήσουν στα "πρόθυρα" για Αστρική προβολή.
Πάντως ναι... είναι τρομακτικό... (και εγώ όλους τους Θεούς είχα κατεβάσει... )
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 20:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ti les re fantasmene?


aceman
Ας αρχίσουμε με τα γενικά, για να προχωρήσουμε στα πιο ειδικά...

Για τη συμμετοχή στις συζητήσεις των forums του ESOTERICA είναι απαραίτητη η χρήση ελληνικής γραφής κι όχι greeklish (εκτός εάν υπάρχει κάποιο σοβαρό τεχνικό πρόβλημα που καθιστά αδύνατη τη χρήση των ελληνικών.)

Και στα ειδικότερα τώρα:

Επεμβάσεις ειρωνικές και αστόχαστες σαν την παραπάνω, δεν χρειαζόμαστε στα forums του ESOTERICA.
Με άλλα λόγια,
"ευχαριστούμε, δε θα πάρουμε!"

Η παραπάνω "ειδική" σημείωση, λειτουργεί και ως προειδοποίηση...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 20:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πήρα λίγο χαλαρά τον αμανέ για να κοιμηθώ το βράδυ. Το θέμα είναι οτι έγινε και οσο και να το κάνω τόσο κομικό...εκείνη την στιγμή δεν ήταν...iaira ευχαριστώ πολύ αλλα δεν είμαι σίγουρος οτι είναι αυτό που λές γιατι την πρώτη φορά κοιμόμουν και αφου ξύπνηση έγινε καπάκι. Οπότε αφου ήμουν ξυπνιος λίγο δύσκολο,ε; Εσυ την πέτυχες την αστρική;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 20:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την συνειδητή αστρική προβολή δεν την πετυχαίνεις κοιμισμένος. Πρέπει να είσαι ξύπνιος απλά αρκετά χαλαρός.
Όταν τρομάζεις όπως τρομάξαμε εμείς, απλά σταματάς την Ατστρική προβολή και δεν μπορέις να την πραγματοποιήσεις.
Φιλικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 20:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
’...ξέχασα να σας πώ...το πρωί με πήραν οι δικοί μου τηλέφωνο...τι ήθελα και τους το είπα....

1) Η εκδοχή της μάνας μου: αγόρι μου θα πέρασε τίποτα απ'έξω και θα κουνίθηκε το παρκέ...εκεί ήταν που της υπενθύμισα οτι δεν μένω στην καλύβα του μπαρμπα Θωμα...
2)Η εκδοχή του πατέρα μου: Απο πότε έχεις αγόρι μου να κάνεις την προσευχή σου...του απάντησα απο τότε που την έμαθα...Συνέχισε λέγοντας οτι θα ήταν κάποιος παραπονεμμένος ’γιος...

Τελικά έχω και την εκδοχή του ξαρερφου μου: θα είναι ο θείος που άφησε κληρονομιά το σπίτι και όταν είδε οτι το οδεύεις για αιώνιος φοιτητής τσαντιστηκε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 01:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θανάσης
quote:
Τελικά έχω και την εκδοχή του ξαρερφου μου: θα είναι ο θείος που άφησε κληρονομιά το σπίτι και όταν είδε οτι το οδεύεις για αιώνιος φοιτητής τσαντιστηκε...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ...ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΔΑΚΡΥΩΝ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ ΛΙΓΟ...ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ...ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΛΙΓΟ

quote:
άρχισε πόλυ να κουνιέται το κραβάτι επίμονα σάν κάποιος να ήθελε να κοιτάξω πίσω.

ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΙΣΩ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 01:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά κοιμόμουν με την πλάτη απάνω και πίσω εννοώ να γυρίσω να κοιτάξω απο την άλλη μεριά απο το προσκέφαλο...Δέν είμαι και πολύ κατανοητός με αυτή την περιγραφή αλλα άν προσπαθήσεις θα καταλάβεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 01:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ...ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 02:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λίλιθ ευχαριστώ που εξέθεσες την άποψη σου. Δεν ξέρω ίσως το κρεβάτι να είναι αδερφή...

χαχαχαχαχαχαχα!!!
μα δεν εννοούσα αυτό που νομίζεις!
...αλλά πάλι, μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!

πάντως, μπορείς να κάνεις ένα σαρανταλείτουργο, για να βρεις την
ησυχία σου!

Υ.Γ. Σαρανταλείτουργο: δε γνώριζα την ύπαρξη -καν- της λέξης,
μέχρι να προσανατολιστώ κατάλληλα. Ενδείκνεται σε περιπτώσεις
δαιμονισμού, αλλά καλό θα ήτανε ακόμη και σε περιπτώσεις που
σας πιάνει εύκολα το μάτι!
Αν δεν πάτε συχνά στην εκκλησία και έχετε συγγενή με καλές σχέσεις,
που πολύ πολύ σας αγαπά, αναφέρετε δήθεν όλως τυχαίως στην
κουβέντα "πώς πάει το σαρανταλείτουργο που μου κανόνισες" και
παρατηρήστε το ένοχο χαμόγελό της...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 08:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λίλθ δέν υπάρχει καμία απο τις παραπάνω περιπτώσεις για σαρανταλειτου...(οπώς το είπες anyway...)...μήπως να κάμω ένα να βρήσκεται; Σήμερα πάντως ξύπνησα απο την καμπάνα της εκκλησίας και αυτό δεν με πείραξε καθόλου,αντιθέτως ετοιμάστηκα και πήγα στην λειτουργία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Athinais
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 16:14:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Athinais  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βοήθειά σου!


Υ.Γ: Το σαρανταλείτουργο δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τον δαιμονισμό. Το λένε για τις περιόδους της Σαρακοστής.

Φιλιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 23:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το σαρανταλείτουργο δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τον δαιμονισμό. Το λένε για τις περιόδους της Σαρακοστής

α, όχι απαραίτητα, εγώ το άκουσα να αναφέρεται για μια άλλη
περίοδο του χρόνου, εκτός Σαρακοστής.

Για να επανέλθουμε, όταν κάποτε αντιμετώπιζα προβλήματα με
εφιάλτες, μου δώθηκε η εξής λύση: να κοιμάμαι σε λευκά σεντόνια.
Το άμεσο αποτέλεσμα είναι μεταξύ άλλων ότι νιώθεις τυλιγμένος
σε λευκό φως και δε φοβάσαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silence fm
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 00:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence fm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θεμα ειναι τι πιστευεις εσυ οτι ηταν!!!εχω ζησει και εγω παρομοιες καταστασεις (οχι να κουνιεται το κρεβατι μου αλλα,αλλα επιπλα)και προσπαθησα να το συνδιασω με αλλα φυσικα φαινομαινα για να μην παθω νευρικο κλωνισμο...Δοκιμασε το..ισως πιασειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 00:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το θεμα ειναι τι πιστευεις εσυ οτι ηταν!!!...προσπαθησα να το συνδιασω με αλλα φυσικα φαινομαινα για να μην παθω νευρικο κλωνισμο...Δοκιμασε το..ισως πιασει


Κανένα φυσικό φαινόμενο δεν μπορεί να εξηγήσει τον κούνημα του κρεβατιού(το μόνο ίσως τοπικός σεισμός αλλα ρε παιδια έλεος κέντρο μένω δεν θα είχε βουήξει ο τόπος; Εκτος και αν η εστία ήταν κάτω απο το κρεβάτι μου!!)
quote:

να κοιμάμαι σε λευκά σεντόνια.
Το άμεσο αποτέλεσμα είναι μεταξύ άλλων ότι νιώθεις τυλιγμένος
σε λευκό φως και δε φοβάσαι.


Κοιμάμαι με σβηστά τα φώτα οπότε μάταιο..πάντως χθές κοιμήθηκα με φώς...βασικά ξεράθηκα στον ύπνο...δεν μου ξανάτυχε να κουνηθεί γιατι μετα θα πήγαινα ή διακοπές να χαλαρώσω ή θα φώναζα παπά...και στην χειρότερη περίπτωση να μου βάζαν τα χεράκια μπρωστά με ενα ωραίο άσπρο φορεματάκι...
Μηλώντας λίγο πιο σοβαρά έμαθα οτι αυτό δεν είναι κατι σπάνιο, συμβαίνει σε ανθρώπους που είναι ή πολύ κουρασμένοι ή πολύ στρεσαρησμένοι.Αυτά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gore
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 11:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα είχα διαβάσει μια μαρτυρία όπου μια κοπέλα είχε ξεκινήσει τις ασκήσεις για αστρική προβολή.Ξαφνικά μετα απο δυο περίπου εβδομάδες χωρίς αποτέλεσμα, εκεί που ξάπλωσε πολυ κουρασμένη απο τη μέρα της, ένιωσε ένα τράνταγμα στο κρεβάτι της. Ήταν τόσο κουρασμένη που παρότι σκέφτηκε οτι μάλλον καποιος μικροσεισμός θα ήταν, δεν άνοιξε τα μάτια της.Ξαφνικά την αμέσως επόμενη στιγμή ,λέει, βρέθηκε στη γωνία του κρεβατιού της και ψηλά κοιτάζοντας το σώμα της στο κρεβάτι ξαπλωμένο. Τέλος πάντων για να μην φλυαρώ, σκέφτηκα ότι αν δεν πανικοβαλόσουν ίσως πραγματικά να κατάφερνες να κάνεις την αστρικη σου προβολή. Λένε ότι όταν βγαίνει η ψυχή απο το σώμα μας οτι οι μύες μας τραντάζονται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Morfeass11
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 11:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Morfeass11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΠΟΙΣ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΝΑ ΠΡΩΣΠΑΘΗΣΩ...ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ..ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?

THANKS. .

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.11.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gore
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 12:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gore  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο συγγεκριμένο άρθρο που διάβαζα δεν έλεγε τις ασκησεις του έκανε.Απο αυτά που έχω ακούσει όλοι οι άνθρωποι μπορούν να πετύχουν την αστρική προβολή.Λένε ότι πρέπει να συγκεντρωθείς στο σώμα σου στο πως χαλαρώνουν οι μυες σου το πως νιώθείς να χάνεσαι σιγα σιγα.Πρέπει να επικεντρώνεσαι σε όλα τα στάδια πρίν την τελική φάση που θα σε πάρει ο ύπνος...Αυτά εχω ακούσει.Λιγο αόριστα ε;Αν καταφέρω να βρω κατι θα σου πωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Morfeass11
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 12:24:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Morfeass11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THANKS GORE...
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.11.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 13:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Morfeass11

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045

Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2213

αστρική προβολή (μέρος πρώτο)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=131

αυτά είναι 3 θέματα σχετικά με την αστρική προβολή που
έχουν ανοιχθεί στο φόρουμ "Η ΨΥΧΗ".

μπορείς να τα διαβάσεις, είναι ενδιαφέροντα.
Αν ωστόσο θέλεις να κάνεις ασκήσεις, καλύτερα να το ξανασκεφτείς,
είναι ρίσκο για την ψυχολογία σου η γνωριμία με έναν κόσμο
για τον οποίο δε γνωρίζεις σχεδόν τίποτε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 15:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποιος εμφανίζεται και λέει οτι λίγο πρίν κοιμηθεί ήθελε να κάνει "αστρική προβολή" - οτιδήποτε και να'ναι αυτό.
(Σημείωση. Αν ξέρει κάποιος πως γίνεται η αστρική προβολή, να μου το πεί, να την κάνω και εγώ και να μη στέκομαι ουρά στην εφορία ή στο ΙΚΑ. Προτιμώ να στέλνω την αστρική προβολή μου.

Συνεχίζουμε και πάμε παρακάτω.
Ξυπνάει γιατί κουνιέται το κρεβάτι. Πάει από δώ και πάει από κεί. Κάνει το ένα και λέει το άλλο, σταματάει να κουνιέται το κρεβάτι και ευτυχώς ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ και ευτυχώς υπάρχει και το αυτό το φόρο και το ανάλογο κοινό που διψάει να μάθει γι αυτήν την ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ.

Βρέ μην είν αυτό, μην είν το άλλο...
Κάνε εκείνο, κάνε το άλλο...

Ας περιγράψουμε την ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΕΜΠΕΙΡΕΙΑ με δύο λόγια.
Κοιμόταν και ένοιωσε οτι κουνάει το κρεβάτι. ’νοιξε τα μάτια και συνέχιζε να κουνιέται και μετά από λίγο σταμάτησε.

- Γιατί είναι ανεξήγητη εμπειρεία ?
- Μα επειδή ο άνθρωπος ένοιωσε οτι κουνιόταν το κρεβάτι του.

Εντάξει. Είναι πράγματι μια ανεξήγητη εμειρεία.
Δεδομένου οτι οι ανθρώπινες αντιλήψεις λειτουργούν με 100% αξιοπιστία και χωρίς δυνατότητα λάθους,
ότι νομίζουμε οτι κουνιέται πράγματι κουνιέται...

Ή μήπως δεν είναι έτσι ?
(προσοχή, διαβάστε το καλά πριν το απαντήσετε)



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 16:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες δεν ξερω αλλα θα ήλπιζα να ήταν αστρική προβολή...Θα το ξαναπροσπαθήσω και αν κουνηθεί πάλι το κρεβάτι έχει καλώς....η απορία μου είναι αφού πετύχω πάλι να κουνηθεί το κρεβάτι πώς θα βγώ απο το σώμα μου γιατι και καλό το κούνημα δεν λέω αλλα πώς πάμε παρακάτω...?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 16:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παίδες δεν ξερω αλλα θα ήλπιζα να ήταν αστρική προβολή...Θα το ξαναπροσπαθήσω και αν κουνηθεί πάλι το κρεβάτι έχει καλώς....η απορία μου είναι αφού πετύχω πάλι να κουνηθεί το κρεβάτι πώς θα βγώ απο το σώμα μου γιατι και καλό το κούνημα δεν λέω αλλα πώς πάμε παρακάτω...?


Αυτό είναι μια πολύ καλή και πολύ σωστά τοποθετημένη ερώτηση από έναν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Θανάσης
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 17:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Θανάσης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η επιστήμη δέν πιστεύει στην ύπαρξη ψυχής και στην ύπαρξη παράλληλων κόσμων...εξ'άλλου οι επιστήμονες γενιούνται...δεν γίνονται...αυτή είναι απάντηση επιστήμονα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy