ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ανακαλύψετε το δείκτη της ηθικής σας...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 10:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το τεστ περιλαµßάνει µόνο µία ερώτηση αλλά ιδιαιτέρως ουσιαστική. Παρακαλώ µην απαντήσετε πριν σκεφτείτε σωστά και εµπεριστατωµένα...

.... Δίνοντας ειλικρινή απάντηση θα µπορέσετε να ανακαλύψετε το δείκτη της ηθικής σας. Το τεστ προßάλλει µια εντελώς φανταστική κατάσταση στην οποία όµως πρέπει οπωσδήποτε να πάρετε µια απόφαση.

Να θυµάστε ότι η απάντησή σας πρέπει να είναι εντελώς ειλικρινής και αυθόρµητη. Παρακαλώ να διαßάζετε τα παρακάτω προσεκτικά, γιατί είναι πολύ σηµαντικό για να γίνει το τεστ σωστά.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Είστε στη Φλόριντα των Ηνωµένων Πολιτειών. Στο Μαϊάµι για την ακρίßεια. Η περιοχή επλήγη από τυφώνα που έχει προκαλέσει φοßερές πληµµύρες. Επικρατεί το απόλυτο χάος γύρω σας. Παντού γύρω σας υπάρχουν µεγάλες ποσότητες νερού. Εσείς είστε φωτογράφος και συνεργάζεστε µε το CNN. Βρίσκεστε στη µέση του απόλυτου χάους, Η κατάσταση είναι απελπιστική. Εσείς προσπαθείτε να τραßήξετε φωτογραφίες που να απεικονίζουν αυτή την κατάσταση όσον το δυνατό πληρέστερα. Γύρω σας υπάρχουν κατεστραµµένα σπίτια, άνθρωποι που προσπαθούν να κρατηθούν στην επιφάνεια του νερού αλλά δεν τα καταφέρνουν... Το νερό καταστρέφει και εξαφανίζει τα πάντα.

Ξαφνικά ßλέπετε έναν άνθρωπο να προσπαθεί να κρατηθεί σε ένα κορµό δέντρου για να σωθεί. Αγωνίζεται για να κρατηθεί στη ζωή και να µην παρασυρθεί από το νερό. Πλησιάζετε προς το µέρος του... Αυτός ο άνθρωπος σας φαίνεται γνωστός και κατά µία έννοια σπουδαίο πρόσωπο... Ξαφνικά τρώτε φλασιά. Ναι! Είναι ο George W. Bush αυτοπροσώπως!!!

Την ίδια στιγµή παρατηρείτε πως τα ορµητικά νερά είναι έτοιµα να τον παρασύρουν... Έχετε δύο επιλογές: Μπορείτε να τον σώσετε ή µπορείτε να τραßήξετε την καλύτερη φωτογραφία της καριέρας σας. Δηλαδή από τη µία µεριά µπορείτε να σώσετε τη ζωή του George W. Bush ενώ από την άλλη µπορείτε να κερδίσετε το ßραßείο Πούλιτζερ φωτογραφίζοντας τον θάνατο του πιο ισχυρού ανθρώπου του πλανήτη.

Και ερχόµαστε στην ερώτηση (σας υπενθυµίζω ότι πρέπει να απαντήσετε µε πλήρη ειλικρίνεια):

Θα τραßούσατε έγχρωµη ή ασπρόµαυρη φωτογραφία;

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 10:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομιζω οτι θα τον εσωνα.εκεινη την στιγμη δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 10:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

νομιζω οτι θα τον εσωνα.εκεινη την στιγμη δεν μπορεις να σκεφτεις κατι αλλο.



Άλλη ήταν η ερώτηση....

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 10:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου .Μετα απο αυτα που διαβαζα ολο το πρωι στα νεα εσυ δινεις την χαριστικη βολη.Αυτο που περιγραφεις ειναι συμμετοχη σε φονο.
Ασχετα το ποιος ειναι θα κατσεις να τον παρατηρεις την ωρα που θα πνιγεται και θα σκεφτεσαι τι χρωμα φιλμ θα βαλεις?
Μπορεις να φανταστεις την αναμνηση της σκηνης αυτης να σε κυνηγαει στο μελλον? Θα τον εβγαζα αν μπορουσα και θα εξαφανιζομουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΚΥΒΕΛΗ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


60 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 10:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΥΒΕΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγχρωμη, νομίζω.

Αν όμως το εκλάβουμε λίγο πιο σοβαρά το θέμα, επιλέγοντας να μην προσπαθήσουμε καν να τον σώσουμε, με αποτέλεσμα να πνιγεί, είμαστε σίγουροι πως ο διάδοχός του δεν θα είναι πιο "φοβερός και τρομερός" από τον junior?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

echosan
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
60 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 11:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους echosan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν δοκιμάσω να τον σώσω, θα του εξηγούσα πως η παρέμβαση μου ίσως να στοιχειοθετούσε την κατηγορία την καταπάτησης ξένης περιουσίας αφού πιθανόν εκεί που θα ακούμπαγα για να στηριχθώ θα ήταν ξένη ιδιοκτησία.Θα τον παρότρυνα να κάνει λίγο υπομονή μέχρι να συμβουλευθώ τους νομικούς μου συμβούλους.Θα του εξηγούσα βεβαίως βεβαίως ότι η πρόθεση μου και ο μοναδικός σκοπός είναι η διασωσή του,αλλά θα πρέπει να φροντίσω να είμαι στα όρια της νομιμότητας. Μόλις θα έπαιρνα το ΟΚ από τους δικηγόρους μου και εφόσον ο εν δυνάμει μελλοθάνατος ήταν ακόμα ζωντανός, θα έκνα μία συνάντηση με τους παρεβρισκόμενους για να του πρετείνω κάποια σχέδια διάσωσης τα οποία όμως θα έπρεπε να εγκρίνει και ο ιδιοκτήτης του εν λόγω ιδιοκτητου χώρου που θα χρησιμοποιούσα για τη διάσωση. Αφού επιλέγαμε λοιπόν και σχέδιο θα αποφάσιζα ότι δεν επαρκούν οι δυνάμεις μου για να κάνω πραγματικότητα το σχέδιο μου και θα έφευγα.
Ίσως έτσι ,έστω και την τελευταία στιγμή να έννιωθε ο junior λίγο από την αγωνία των Κυπρίων ,Σομαλών και όλων των άλλων λαών που θέλησε να "σώσει"

Όσο το σκέφτομαι τόσο περισσότερο μου αρέσει σαν εκδοχή........

Τελικά όμως ίσω απλά να του πάταγα το κεφάλι μέσα στο νερό από την αρχή αδιαφορόντας για το ηθικό δίδαγμα....


C*-)
----Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rivaldinho
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 12:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rivaldinho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poly wraios o echosan. Symfwnw apolyta.

Paidia, eleos hioumor kanoume, einai profanes.

®ivΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 13:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμφίβολα θα τον έσωζα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 13:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους! Είχα αρχίσει ν’ ανησυχώ όταν είδα να σκάνε τα πρώτα μηνύματα…
Τώρα όμως μάλιστα!!!! Αρχίσατε να συζητάτε σαν μεγάλα και μυαλωμένα παιδιά που είσαστε…!!!!

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 13:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Poly wraios o echosan. Symfwnw apolyta.

Paidia, eleos hioumor kanoume, einai profanes.

®iv



Χαλάρωσε κι απόλαυσέ το…
Χιούμορ κάνουν κι αυτοί… δεν εξηγείτε αλλιώς…!!!!

Echosan Μου 'φτιαξες τη μέρα!
Μπα σε καλό σου!!

Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 22:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΠΝΙΓΟΤΑΝ, ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!

"εσωζα" εκεινην με το τοπλες στρινγκ που ειχε χασει ενα σανδαλι.


.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 23:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τετοιες ώρες που να έψαχνα να βρω τα γυαλιά μου???


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 23:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πνίγεσαι???
Φοβάσαι???
Θες βοήθεια???
Είσαι ανήμπορος???
Πεθαίνεις???
Είσαι μόνος???
Ε! καιρός ήταν να γίνεις άνθρωπος...
Και τώρα καλό μου Νομιστεράκι άει πνίξου!
Ή εκτός αν φωνάξω να σε σώσει ο Αμπντούλ που τον είχες στο Γκουαντάναμο κι έχει να δει 4 χρόνια βρεγμένο κώλο.
Έγχρωμο και σε βίντεο με λεπτομέρειες προς παραδειγματισμό!

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 23:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν ειμουν ιερεας θα ελεγα <<τυφωνας; ποιος τυφωνας; εγω διαβαζα>>

αν ειμουν φωτογραφος θα τραβαγα ασπρομαυρη αποτυπωνει καλυτερα και μπορεις να παιξεις με τις σκιες

απλως περαστικος οτι και ο echosan

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 23:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο "ΑΝΘΡΩΠΟΣ" ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΑΒΟΗΘΗΤΟ...ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΓΑ ΕΝΑ ΣΚΟΙΝΙ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΔΕΝΕ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ...ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ;

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 12:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
echosan σε βρίσκω εντελώς απάνθρωπο, δηλαδή θέλεις να πεις ότι δεν θα του έστελνες καθόλου προμήθειες?
Σε τσάκωσα!!! κατάλαβα ότι στην πραγματικότητα δεν ήθελες να τον σώσεις, εάν ήθελες, τουλάχιστον θα είχες ρίξει με αλεξίπτωτο κάποια βασικά πράγματα να έχει ο άνθρωπος να πορεύεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 13:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΤΟΥ ΕΣΩΖΑ ΤΗ ΖΩΗ.
ΕΙΤΕ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ, ΕΙΤΕ ΕΝΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΛΩΝΑ ΤΟ ΧΕΡΙ.
Η ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 13:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.
.
.
οπλίζω... φωτογραφίζω... χαλαρώνω...

...ανάβω τσιγάρο και απολαμβάνω την στιγμή...

...μάνα Φύση σωστά ποιείς...


*είμαι εντελώς ανήθικη ή μου φαίνεται?

.
.
.
The She Mantis... burning strong and hard...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κώστας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
295 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 13:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κώστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό

Είναι η συνέχεια του:

Πέφτουν ο Bush και ο Blair από το αεροπλάνο.

Ποιος θα σωθεί;

Απ. Η ανθρωπότητα

---

Λοιπόν εδώ έχουμε την ευκαιρία και να κερδίσουμε Πούλιτζερ και να αποκτήσουμε ανδριάντα

Edited by - κώστας on 07/06/2005 13:51:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Twilightfairy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 15:18:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Twilightfairy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγχρωμη Εννοείται . Μετα θα μπορουσα να την κάνω και ασπρομαυρη .....Ενω αντιστροφα ; Σωστηηηηηηηη;

Ad astra per Aspera

Edited by - Twilightfairy on 07/06/2005 15:25:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 15:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασπρόμαυρη αλλά καθώς θα την τράβαγα θα του έλεγα:

"Σου είπα μακρία από τον Μητσοτάκη, εσύ πήγες και έκανες tour μαζί του, τώρα say cheese"

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 12:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βασικα το σκεφτηκα οτι μπορει να μην ειναι αυτη και να ειναι αυτη που απαντησαν οι αλλοι αλλα ηταν ερωτηση παγιδα.....
λοιπον,θα τραβαγα μια ασπρομαυρη ωστε να αποθανατισω το συμβαν με πιο δραματικο τροπο,μαλιστα αν ειχα και αυτοματη θα μας επαιρνα και τους δυο.

οπου υπαρχει πολυ φως,υπαρχουν και πολλες σκιεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 12:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ελα ρε deghar απο το στομα μου μου το πηρες [φτυσε και δοστο μου!]
ασπρομαυρη για συναισθημα αλλα υψηλη αναλυση για να μη μου λενε οτι ειναι ψεφτικη και φλου οπως οι φοτο των ufo's!
βεβαια αν ηταν να τον πλησιασω για να φοτογραφηθω μαζι του, θα του επιανα και το χερι να των σωσω! σκεψου ποσα δολαρια θα κονομαγα αν εσωζα τον πλανηταρχη!!
ασχετο αν θα καταδικαζα ολο τον υπολειπο πλανητη!!
οποιος κι αν ηταν παντως δεν θα μπορουσα να τον αφησω να παιθανει ακομα και αν αυτο μου στοιχιζε το πουλιτζερ!!!
αρκει να μην κινδυνευε η ζωη μου, τοτε θα εψαχνα για βιντεοκαμερα και θα περιμενα να πνιγει!!!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 14:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οποιος κι αν ηταν παντως δεν θα μπορουσα να τον αφησω να παιθανει ακομα και αν αυτο μου στοιχιζε το πουλιτζερ!!!


Μα τι λεπτότητα...!!!

Εγώ δεν ξέρω τι θα έκανα. Πιστεύω ότι θα τον έσωζα. Ό,τι και να έχει κάνει, του αξίζει ένα πιο...ηρωικό τέλος!!! (lol)

Την φωτογραφιούλα, όμως, θα την έβγαζα, θα την έκανα γιγαντοαφίσα και θα την κόλλαγα στον τοίχο του δωματίου μου!!!!!!!!!!!
Είπαμε να τον βοηθήσω, αλλά όχι να χάσω και το πλάνο!

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oxygen_girl
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 14:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oxygen_girl  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! Ξέχασα να γράψω μια λεπτομέρεια...
Θα έβγαζα μαυρόασπρη φωτογραφία για να υπάρχει και ένα πέπλο μυστηρίου...(WoW!!!)

-----------------------
"I have no master. I am CHAOS!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 12:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μεχρι να βγαλεις σωστη φοτο [εστιαση, αποσταση, φως κλπ ακομα και με ψηφιακη]παει ο μπους!! παντως, αν και συμπαθω τους αμερικανους, οντως στον μπου αξιζει ενα αλλο τελος... ηλεκτρικη καρεκλα! κριμα που καταργηθηκε! εχεις δει το πρασινο μιλι; ε, χωρις σφουγκαρακι!

______________________________________________
learn as if you are going to live forever
live as if you are going to die tommorow
-soulflyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 16:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα τραßούσατε έγχρωµη ή ασπρόµαυρη φωτογραφία;

Θα τραβούσα έγχρωμη φωτογραφία άν είχα την κατάλληλη μηχανή
Καλό είναι βέβαια κάθε φορά που κινδυνεύει ένας συνάνθρωπος μας να προσπαθήσουμε να τον σώσουμε έστω και με δικό μας τίμημα αλλά για τον συγκεκριμένο δέν νομίζω οτι αξίζει καθόλου τον κόπο.

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 17:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

σε τετοιες ακραιες περιπτωσεις ο ανθρωπινος εγκεφαλος κατακλυζεται απο αδρεναλινη.


η αδρεναλινη σε σωστες δοσεις οξυνει τις αντιδρασεις, αλλα σε μεγαλυτερες (οπως στην περιπτωση μας που πρεπει να σωσεις τον πλανηταρχη) αμβλυνει τα αντανακλαστικα και θολωνει την αντιληψη.

.

.


.

ετσι εξηγειται κυριε προεδρε το οτι μεσα στην ταραχη μου, επιασα κατα λαθος τον τσιμεντολιθο και οχι το σωσιβιο...

.

την κοπελα με το στρινκ την εσωσα παντως!

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 14:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μιλησα στον μπους και μου απαντησε.......


χιουμορ

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarum"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 14:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν ήξερα ότι δεν θα τον αντικαταστήσουν με κάποιον άλλον, θα προτιμούσα αυτό το "από την άλλη µπορείτε να κερδίσετε το ßραßείο Πούλιτζερ φωτογραφίζοντας τον θάνατο του πιο ισχυρού ανθρώπου του πλανήτη." Πούλιτζερ...
...και με έγχρωμη!

Αλλά μάλλον θ' αντικατασταθεί, οπότε...

Δείκτης...;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 13:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.......έλα μου ντε θα τοχεις κρίμα μια ζωή ,και ο επόμενος θα είναι χειρότερος απο αυτον εδώ.......μόνο αυτός ήταν τότε για διακοπες.....οι υπόλοιποι δυνατοί που βρίσκονταν

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy