ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 Δορυφορικές εικόνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2002, 03:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα από τα καλύτερα προγράμματα που σας συνδέουν με δορυφόρο για να δείτε εικόνες από οποιοδήποτε μέρος της γης.
http://www.earthviewer.com/earthviewer/nvidia.html


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2002, 03:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι ελεύθερο χρήσης για 30 ημέρες

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2002, 19:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!!
Προσθέτω με κάθε επιφύλαξη ένα ακόμα site:
http://www.terraserver.com

Χαιρετώ,ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 04:00:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα πολύ καλό το πρόγραμμα που προτείνει ο notis_29!
Επίσης πολύ καλή η πρόταση της Darkangel_78 (εάν ψάξει κανείς στα ενδότερα του site του Terraserver θα ανακαλύψει πως είναι project της Microsoft!!).

Να προτείνω κι εγώ με τη σειρά μου τα σχετικά (αν και όχι απολύτως σχετικά...):

- Celestia - Εκπληκτικός τρισδιάστατος εξομοιωτής του Διαστήματος με πλήθος προσθέτων βιβλιοθηκών (διαστημικών σκαφών, δορυφόρων, πλανητικών υφών, ακόμη και μαύρων οπών !!)

- MojoWorld - Απίστευτα αληθοφανές λογισμικό (σε διάφορες εκδόσεις) κατασκευής/εξερεύνησης ολόκληρων κόσμων (στην κυριολεξία !!) βασισμένο στην θεωρία των Fractals που άλλωστε είναι και η γεωμετρία του σύμπαντός μας. - Δυστυχώς τα εργαλεία κατασκευής είναι εμπορικό λογισμικό , το πρόγραμμα εξερεύνησης (στην βασική του έκδοση) όχι όμως !
Επισκεφτείτε την συλλογή εικόνων για να πάρετε μία ιδέα:

Ενδεικτικά:

!!!!!! , έτσι;

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 06:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία τα προγράμματα που μας σύστησες o Arzuna και αρκετά καλή η πρόταση της Darkangel_78

Αν και πιστεύω πως οι περισσότεροι θα γνωρίζεται το πρόγραμμα οι χάρτες του ουρανού, για αυτούς που δεν το γνωρίζουν τους συνιστώ να το κατεβάσουν.
Είναι από τα καλύτερα και είναι δωρεάν
http://www.greek-astronomy.com/software.html

Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 30/12/2002 07:28:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy