ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Πώς να εισάγω ήχο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2002, 04:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα.
Αγαπητέ admin γίνετε να εισάγουμε κάποιο ήχο στα μηνύματα μας;


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2002, 12:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και σε σένα notis_29!

Δυστυχώς για την ώρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα...
... εκτός εάν πρόκειται για κάποιο αρχείο από εξωτερική πηγή (κάποιο .wav ή .mid ή και MP3) που θα υπάρχει ως link στο μήνυμα και πατώντας το ο χρήστης θα μπορεί να το ακούει από το προκαθορισμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής πολυμέσων του συστήματός του(ανάλογα με τη σύνθεση και τις ρυθμίσεις του τελευταίου).

Εάν έχεις πάντως μία ακόμη καλή ιδέα όπως υποψιάζομαι , περιέγραψε την εδώ ή στείλε μου μήνυμα e-mail για να δούμε εάν μπορούμε ίσως να κάνουμε κάτι καλύτερο!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2002, 23:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και εδώ!!!!!!!
Καλή ιδέα ακούγεται αυτό ΟΜΩΣ δε ξέρω κατα πόσο μπορούν να αποθηκεύονται εντός site κάποια αρχεία ήχου που σίγουρα είναι μεγαλύτερα από τις εικόνες που στέλνουμε κατά καιρούς...
Φυσικά αυτό ισχύει για όσα αρχεία δεν βρίσκονται σε κάποιον άλλο δικτυακό τόπο,οπότε έχουμε μόνο το link....

Έχω να προτείνω κάτι πιο...χμ ας πούμε εύχρηστο.
Όντας έμπειρη στην κυματοδρόμηση θα ήθελα να προτείνω στον Admin να παραθέτει κάποιο δείγμα από το αρχείο και ΑΝ ο χρήστης το βρει ενδιαφέρον,τότε να οδηγείται στην πλήρη αναπαραγωγή ή το κατέβασμα στον δίσκο.Αυτό θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο για να μην αργούν να ανοίγουν οι σελίδες.
Φυσικά όλα αυτά θα υπολοποιηθούν ΑΝ και ΕΦ'ΟΣΟΝ υπάρχει η τεχνική δυνατότητα γι αυτό.Admin δε θα μας χαλάσεις χατηρι,έτσι?

Αλήθεια φίλε Νότη,έχεις τίποτα καλό να ακούσουμε??
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 03:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικά και δεν θα χαλάσω το χατήρι κανενός, τέτοιες μέρες κιόλας, αγαπητή Darkangel_78!

Παρεπιπτόντως με το "κυματοδρόμηση" ελπίζω να εννοείς το surfing και όχι κάτι άλλο... ενδεχομένως επικίνδυνο!

Πάντως επειδή ο notis_29 έχει κάποια "ειδίκευση" στις multimedia φαντασμαγορίες (όσοι δεν έχετε ακόμη επισκεφτεί το Θέμα: Η πέμπτη διάσταση παρακαλώ κάντε το αμέσως!) θα με ενδιέφερε να μάθω τι έχει κατά νου!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 09:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους σας!
Admin με τον όρο "κυματοδρόμηση" εννοώ το surfing στο διαδίκτυο και εφόσον υπάρχει ελληνική λέξη που αποδίδει τον όρο είπα να τη χρησιμοποιήσω...
Το "αυθεντικό" surfing είναι λίγο τολμηρό για τα γούστα μου!!!
Σας χαιρετώ προς το παρόν,ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 14:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλά κάνεις αγαπητή Darkangel_78 και χρησιμοποιείς και την ελληνική απόδοση της τεχνικής ορολογίας! Μερικοί από αυτούς τους όρους είναι και λειτουργικοί και καλαίσθητοι πράγματι.
(και εγώ αστειεύτηκα στο προηγούμενο μήνυμα, εξ'ου και η "χαχανοφατσούλα" - - ελπίζω να μη με παρεξήγησες...)

Πάντως την "ανεμο-κυματοδρόμηση" πρέπει οπωσδήποτε να τη δοκιμάσεις, δεν είναι καθόλου επικίνδυνη αν προσέχει βέβαια κάποιος, και τολμώ να πω πως συγκρίνεται σε συγκινήσεις ακόμη και με αυτή την "διαδικτυο-κυματοδρόμηση"!

Λοιπόν, εκτός από το ψηφιακό τασάκι που προτείνει ο thoth σε άλλο θέμα (/forums/topic.asp?TOPIC_ID=512&ARCHIVE=&whichpage=1) προτείνω να φτιάξουμε και ψηφιακή πισίνα... ολυμπιακών διαστάσεων φυσικά!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2002, 03:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρόνια πολλά
Αγαπητοί φίλοι Darkangel_78 και Admin γεια σας.
Επειδή έχω ακούσει κάποια τραγούδια και λόγους γνωστών πολιτικών να παίζονται αντίστροφα (π.χ από το τέλος ενός τραγουδιού προς την αρχή) και να ακούγονται ομιλίες άσχετες από εκείνες που ακούγονται όταν παίζονται κανονικά, είχα σκεφτεί να άνοιγα ένα θέμα και για εισαγωγή στο θέμα να έβαζα κάποια από αυτά τα τραγούδια και τους λόγους των πολιτικών.

Ευχαριστώ τον Admin για τις πληροφορίες που μου έδωσε σχετικά με τις δυνατότητες που έχω να εισάγω ήχο, αλλά για κάποιους προσωπικούς λόγους, δε θα ανοίξω το θέμα.


Θεέ μου συχώρεσε με τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους

Edited by - notis_29 on 27/12/2002 03:45:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy