ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 φοβάμαι (Φόβος τα βράδια)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 11:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους.Είμαι καινούρια εδώ και θέλω να σας πω πως βρίσκω πολύ ενδαφέρουσες τις ιστορίες σας και χαίρομαι πολυ που υπάρχουν και αλλοι που έχουν παρόμοιες εμπειρίες με τις δικές μου.Μου έχουν συμβεί αρκετά τρομαχτικά περιστατικά.Φοβάμαι τόσο πολύ που έχω φτάσει σε σημείο να μην κοιμάμαι ποτέ βράδυ,αν δεν κοιμάμαι με κάποιον.Πάντα περιμένω να ξημερώσει.Από μικρή κάθε βράδυ που έπεφτα για ύπνο έβλεπα τα πιο τρομαχτικά και φρικιαστικά όνειρα.Ποτέ όμως δεν μου είχε συμβεί κάτι παράξενο,μέχρι την στιγμή που ειχα ένα τρομερό ατύχημα από το οποίο γλίτωσα από θαύμα χωρις να έχω ούτε μία γρατσουνιά.Από τότε εχουν γίνει διάφορα ανεξήγητα.Το πιο συχνό φαινόμενο μέσα στο σπίτι ειναι να πέφτουν αντικείμενα απο μόνα τους,τα οποία είναι σε θέσεις που και σεισμος δυνατός να γινόταν δεν θα έπεφταν.Κάτι άλλο που μού έχει συμβεί πρόσφατα είναι ενώ κοιμάμαι να νιώσω οτι κάτι είναι στο δωμάτιο.Ανοίγω λοιπόν τα μάτια μου και βλέπω στο ταβάνι του δωματίου ακριβώς απο πάνω μου μία τεράστια σκιά.Δεν με ακουμπούσε,ήταν αρκετα ψηλά.Για λίγο, δεν ξέρω πόση ώρα πέρασε δεν μπορούσα να αντιδράσω.Σαν κάτι να με κρατούσε.Όταν κατάφερα να κουνηθώ σηκώθηκα και άρχισα να τρέχω.Φοβήθηκα τόσο πολύ που ένιωθα την καρδιά μου να θέλει να πεταχτεί έξω.
Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 15:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου fovamai και Welcome ,

μια ερωτηση καταρχην, εχεις κουνισει ποτε κανενα ποτηρακι; Δηλαδη Ouija, Witchboard η κατι τετιο; Οσο για την σκια πιστευω εχει να κανει με το φαινομενο της Μορας. Αμα κανεις μια Αναζητηση θα βρεις αρκετα πανω σ'αυτο.

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 16:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

fovamai


απλα μην φοβασαι!


δεν υπαρχει τιποτα για να φοβηθεις.


εσυ δημιουργεις την πραγματικοτητα σου.


.


ΥΓ. βγηκες αθιχτη - αυτο δεν σε επηρεαζει θετικα?

.


καλως ηρθες στο φορουμ!


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 03:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω για το καλωσόρισμα.Αγαπητή/ε Conqueror
δεν έχω ασχοληθέι ποτέ με τραπεζάκι η κάτι παρεμφερές.Έχω πίστη και καλή σχέση με την εκκλησία.Γιατί μου κάνεις αυτή την ερώτηση? Πιστεύεις οτι έχει κάποια σχέση? Διάβασα ιστορίες για την μόρα και διακρίνω καποιες ομοιότητες αλλά μου κάνει εντύπωση το οτί δεν ένιωσα να κόβεται η ανάσα μου η κάτι τέτοιο ούτε με άγγισε όπως αναφέρουν οι περισσότεροι που το έζησαν.Δεν ακουμπούσε καν το κρεβάτι.Οπότε υπάρχει και η πιθανότητα να ήταν και κάτι άλλο το οποίο δεν θέλω καν να σκεφτώ.
Jonniebegood το οτί βγήκα άθικτη φυσικά και με επηρεάζει θετικά αλλά μήπως δεν έπρεπε και αυτο ακριβώς πληρώνω τώρα?
Δεν ξέρω ίσως είμαι υπερβολική αλλά περνάνε τόσα απο το μυαλό μου.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 09:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Fovamai και καλώς ήρθες στην Παρέα,

Η ιστορία σου έχει κάποιες ομοιότητες με κάποιες εμπειρίες της αρραβωνιαστικιάς μου. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να δω αν υπάρχουν ομοιότητες.

Αυτές οι εμπειρίες συνέπεσαν με κάποιο γεγονός στην προσωπική σου ζωη; (πχ χωρισμός από μια σοβαρή σχέση, κάποιος θάνατος στην οικογένεια κτλ)

Το όνομα σου είναι Ταμένο σε κάποιον Άγιο ή Αγία;

Στα όνειρα σου έχεις δει κάποιες τοποθεσίες; βλέπεις να αιωρείσαι και να παλεύεις με κάποια όντα; ξυπνάς με μελανιές στο σώμα; βλέπεις κάποιο όνειρο συνέχεια ή συχνά;

Όταν γνωρίζεις κάποιον/α διαισθάνεσαι τι θέλει και τι άνθρωπος είναι;

Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις θα ήθελα πολύ να διαβάσω την απάντηση σου.

Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Conqueror
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 20:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Conqueror  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Conqueror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί μου κάνεις αυτή την ερώτηση? Πιστεύεις οτι έχει κάποια σχέση?

Ναι εχει σχεση. Διοτι ξερω καπια ατομα τα οπια "παιξανε" το τραπεζακι, και ειχανε τετια παραξενα φαινομενα στο σπιτι τους. Π.χ. να ανοιγοκλεινουνε πορτες...

..Learn to listen and you will learn to learn...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 04:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες αγαπητή...Νομίζω πως αυτή η σκιά επισκέπτεται πολύ κόσμο..Την είχα κι εγώ φιλοξενούμενη για αρκετό χρονικό διάστημα...Βρέθηκε μάλιστα από πίσω μου καθώς ξάπλωνα πλάγια στο κρεβάτι σε μηδαμινή απόσταση...Πιστεύω πως τρέφεται από το φόβο σου...Αγνόησέ την,αν δεν την τρέφεις θα σε παρατήσει όπως παράτησε κι εμένα...Λίγη υπομονή και μηδέν ενδιαφέρον...Μίλα τησ αν θες,δώστης να καταλάβει πως είσαι πιο δυνατή...Ελπίζω να σε βοηθήσω...Καλή τύχη...Και μη φοβάσαι...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fovamai
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 06:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fovamai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ GDS1 τα "παραξενα" δεν συνέπεσαν ποτε με κάποιο γεγονός στην
ζωή μου αλλά σε άσχετο χρονικό διάστημα.Εχουν γίνει και σε φάσεις της ζωής μου που ήμουν πάρα πολύ καλά.Επίσης δεν είμαι ταμένη σε κάποιον Αγιο,απ'οσο γνωρίζω τουλάχιστον.Θέλω να τονίσω οτι εδώ και πάρα πολλά χρόνια βλέπω πολύ σπάνια κάποιο ευχάριστο όνειρο,τα περισσότερα είναι εφιάλτες.Εχω δει ότι χειρότερο μπορείς να φανταστείς.Από τελετές μαύρης μαγείας(στις οποίες δεν παίρνω εγώ μέρος αλλά κάποιοι άγνωστοι)
μέχρι την κηδεία μου.Με είδα κανονικά μέσα στο φέρετρο με το νυφικό.Είδα τα πάντα.Εχω δει να αιωρούμαι,να παλεύω με διάφορα όντα αλλά δεν έχω ξυπνήσει ποτέ με μελανιές στο σώμα μου εκτός κι αν δεν το πρόσεξα.Τον τελευταίο καιρό βλέπω συνέχεια το παρακάτω όνειρο:
Είμαι νύχτα στο σπίτι,κάθομαι στο κρεβάτι και κάποιος είναι στο μπαλκόνι ακριβώς πισω από το τζάμι και με κοιτάει.Δεν έχει κάτι το περίεργο,είναι ένας συνηθισμένος άνθρωπος και φοράει μαύρα ρούχα.Το τρομαχτικό είναι οτι τα μάτια του είναι κόκκινα και το βλέμμα του κακό
Στέκεται ακίνητος αλλά ανοιγοκλείνει το στόμα του.Νιώθω οτι κάτι κακό προσπαθεί να μου πει αλλά δεν μπορώ να τον ακούσω.Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό αλλά το βλέπω συνέχεια.Κάθε φορα μετά από αυτό το όνειρο ξυπνάω τρομαγμένη ενώ έχω δει πολύ χειρότερα όνειρα και δεν
έχω τρομάξει τόσο.
Υ.Γ Συγνώμη αν σας κούρασα.GDS1 μπορείς να μου κάνετε όσες ερωτήσεις θέλεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 09:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Fovamai,

Χμμμμ, βλέπεις ταινίες τρόμου, διαβάζεις περίεργα μυθιστορήματα πχ Dion Fortune, συζητάς με φίλους τέτοια πράγματα; Υπάρχει κάτι στο περιβάλλον που μπορεί να σε επηρεάζει ασυναίσθητα πχ Μουσική Rottinh Christ κτλ

Ελπίζω να μην νιώθεις ότι περνάς από Ιερή Εξέταση. Να σου εξηγήσω η αρραβωνιαστικιά μου βλέπει περίεργα όνειρα όπως και εσύ αρκετές φορές παλεύει με περίεργα όντα και ξυπνάει με μελανιές (μην φανταστείς μαύρο μάτι).

Επίσης νιώθει μια σκιά να την πλησιάζει αλλά αδυνατεί να την αγγίξει ή βλέπει κάποιον στο μπαλκόνι (μια σκιά) που δεν μπορεί να μπει στο σπίτι (είναι ταμένη σε δυο στην Παναγία και στην Αγ. Άννα, ίσως για αυτό).

Μερικά όνειρα της είναι επηρεασμένα από ταινίες άλλα δεν είναι καθόλου και τα βλέπει από μικρό παιδί. Όλα ξεκίνησαν στην εποχή που σοβάρευε η 1η σχέση και συνέχιζαν σε καθημερινή βάση μέχρι να την γνωρίσω. Τα όνειρα συνεχίζουν αλλά δεν είναι συχνά και είναι σε περιόδους άγχους.

Πιστεύω ότι υπάρχουν δυο τρόποι να εξηγηθούν φαινόμενα σαν αυτά:

1) Με την λογική (αυθυποβολή, φαντασία κτλ κτλ)
2) Μεταφυσικά (κάποιος θέλει να σου κάνει κακό ή να σε έχει φοβισμένη)

και οι δυο αιτιολογούν με πληρότητα αυτά που βλέπεις και αισθάνεσαι. Το καλύτερο για εσένα ίσως να είναι αυτό που αναφέρει ο lizzard_king.


______________________________________________________________________


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 19:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς fovamai καλωσήρθες.

Τώρα καθώς διάβαζα αυτά που είπες και συγκεκριμένα το κομμάτι που λέει..

quote:
Το πιο συχνό φαινόμενο μέσα στο σπίτι ειναι να πέφτουν αντικείμενα απο μόνα τους,τα οποία είναι σε θέσεις που και σεισμος δυνατός να γινόταν δεν θα έπεφταν.

...θυμήθηκα ένα site που έχει κάτι σχετικό, για κοίτα το ίσως σε βοηθήσει.
http://www.supernatural.gr./files_poltergeist.htm
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 20:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε παρακαλώ αγαπητή μου κάνε κάτι πιο απλό... Πήγαινε πρώτα σε ένα καλό ψυχολόγο ή ψυχίατρο. Εάν - παραδόξως - δεν σε βοηθήσει, μπορείς να αρχίσεις τους εξορκισμούς κλπ κλπ. Βλέπεις οι οπτικές, ακουστικές, οσφρητικές, γευστικές και απτικές παραισθήσεις είναι συμπτώματα ψυχικής διαταραχής, που κατά πάσα πιθανότητα είναι κάτι απλό, μπορεί να εξελιχθεί όμως και σε κάτι πολύ δυσάρεστο... ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ! Το 10% του ελληνικού πληθυσμού πάσχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ από κάποιας μορφής ψυχικό νόσημα...

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 21:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να επαναλάβω ένα μήνυμα που είχα βάλει τόσο στο τόπικ "ακούτε φωνές" όσο και στο τόπικ για τους "βρυκόλακες".

Νιώθω όμως υποχρέωση να τονίσω ότι το παράξενο και το μεταφυσικό, όπως και το θρησκευτικό (βλ. θρησκευτικό παραλλήρημα) τραβάει σαν τις μύγες άτομα με πολλή σοβαρής μορφής ψυχασθένειες. Η προσωπική μου εμπειρία στο χώρο του εσωτερισμού και της μεταφυσικής μετράει αρκετά χρόνια και σε γενικές γράμμές ψιλοξεχωρίζω τους αλαφροϊσκιωτους από τους ασθενείς. Η ενασχόληση με τον εσωτερισμό, τον αποκρυφισμό και την μεταφυσική απαιτεί πάνω απ'όλα ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ αλλιώς μπορεί ένα άτομο να απόδιωργανωθεί ολοκληρωτικά. Η καλόβουλη κατανόηση των συνομιλητών μπορεί να κάνει ζημιά στο άτομο που πάσχει. Εφιστώ την προσοχή σας

Το μήνυμα δεν αναφέρεται σε κάποιον προσωπικά ούτε υπαινίσσεται ψυχασθένεια σε όλες τις περιπτώσεις. Καλό είναι όμως να είμαστε προσεκτικοί, γιατί οι πραγματικές περιπτώσεις παρουσίας μεταφυσικής δραστηριότητας δεν είναι και πολύ συχνές.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 02:01:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia se olous

fovamai..einai poli endiaferon i katastasi pou zeis ala kai tromaktii sigxronos.

Simfono me gretel kai dim.kar.Epidi einai men dinaton na simvenun tetoia fenomena ala arketa spania kalo tha itan na apokliseis prota oles tis ales pithanotites.

Oso gia to an pasxei to 10% ton anthropon apo psixiko nosima den isxiei...pasxei toulaxiston to 40%(kai ligo leo) apla mono to 10% ftanei telika sto giatro kai to ksepernaei eno kapioi alloi de to paradexonte h anagazonte na zoune me auto xoris na kanun kati...etc

Nomizo pos prepei na episkeuteis kapion pou na idikeuete sti Psixanalisi kai mono.Einai h moni methodos pou tha se voithisei an kai thelei poli adoxi tharos kai ipomoni kai distixos de mporoun olloi na to kanoun.

Kane kai ena eksorkismo spiti sou..kako den einai!

Ithela na se rotiso kati omos.Mipos mesa sou niotheis enoxes pou sothikes?Diladi oti de thaprepe?I pos kapios se kratise edo gia timoria?I esto oti den tha eprepe na ginei etsi kai eisai "anepithimiti" ston kosmo?

Einai polla ta erotimata diladi ala telos pandon.

Cheer up worst is yet to come...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 02:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή θα πάθω κανένα ψυχικό νόσημα αν δω ξανά Greeklish προσπαθησε να γράφεις ελληνικά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 07:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Έγραψα:

quote:
... Το 10% του ελληνικού πληθυσμού πάσχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ από κάποιας μορφής ψυχικό νόσημα...

Tsoureki 'εγραψα πως πάσχει ΑΠΟΔΕΙΓΜΕΝΑ το 10%! Αναπόδειχτα, μπορεί να 'χεις και δίκιο (έχεις υπ' όψιν σου κάποια έρευνα;). Και συμφωνώ μαζί σου πως ένας ψυχολόγος (όχι απαραίτητα ψυχαναλυτικός) θα ήταν προτιμότερος... Φυσικά διαφωνώ μαζί σου για τον εξορκισμό... Πέρα από την (μικρή) πιθανότητα ο "εξορκισμός" να αποτελέσει το απαραίτητο ψυχολογικο "δεκανίκι" για την παράκαμψη τους προβλήματος (γιατί το πρόβλημα θα συνεχίσει να υπάρχει) συνήθως αυτό που γίνεται είναι το άτομο να βυθίζεται ακόμη περισσότερο στις κόσμο των παραισθήσεων του....

Χαίρομαι πάντως για την παρέμβαση των διαχειριστών...

Αλήθεια fovamai πού μένεις;


Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky

Edited by - dim.kar on 16/06/2005 08:25:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAX - X5
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 11:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAX - X5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω οτι ειναι παρακινδυνευμενο και αρκετα χοντροκομμενο, να σπευδουμε ολοι να βαζουμε "ταμπελες" αμεσως σε καποιους οι καποιες που εχουν προβλημα.Τα σχολια του τυπου "ε ναι μωρε μαλλον εισαι ψυχικα ασθενης δεν τρεχει τιποτα και αλλοι ειναι.." Δεν βοηθουν καθολου απλα δημιουργουν μεγαλυτερο πανικο σε καποιον που ειναι κατω απο τετοια ψυχολογικη πιεση.Ας μην ξεχναμε οτι ειμαστε σε ενα forum για το παραξενο και οχι σε ιατρικο συνεδριο.Ειμαι σιγουρος οτι οι προθεσεις ειναι αγαθες, αλλα σε τελικη αναλυση υπαρχει τροπος αν θελεις να πεις κατι και να βοηθησεις καποιον χωρις να γινεσαι τοσο δεικτικος. Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα (και δεν εννοω τα πνευματα)...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 11:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ με τον/ην MAX - X5, ίσως θα ήταν καλύτερο πριν στείλουμε κάποιον στους ψυχολόγους ή και να προτείνουμε μεταφυσικές πιθανόν λύσεις(όπως έκανα εγώ), να κάνουμε ερωτήσεις όπως αυτή του/ης dim.kar..

quote:
Αλήθεια fovamai πού μένεις;

dim.kar δεν ξέρω αν είχες το ίδιο σκεπτικό με εμένα αλλά όσων αφορά τις πτώσεις αντικειμένων παίζει σημαντικό ρόλο η υγρασία της περιοχής η οποία σε συνδυασμό με κάποιες "συμπτώσεις" όπως π.χ. το ύψος και το πόσο ήλιος βλέπει το σπίτι, μπορεί να προκαλέσει σημαντική συστολή-διαστολή στα έπιπλα ή στα ράφια ώστε να πέφτουν τα αντικείμενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 21:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
... Το 10% του ελληνικού πληθυσμού πάσχει ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ από κάποιας μορφής ψυχικό νόσημα...
--------------------------------------------------------------------------------

dim.kar κεκτημενη ταχυτητα sorry δε το προσεξα..οσο για τον εξορκισμο το ειπα για να αποκλισει ολες της πιθανοτητες αν το ατομο δε πηστευει σε κατι τετοιο δεν ειναι αναγη να το κανει.Αναφερομουν ομως οχι σε εξορκισμο του ατομοθ,αλλα σε καποιες προσευχες που διαωαζοντε απο παππα στο σπιτι.Εχω ασχοληθει με το θεμα αρκετα..επισης ειναι καποια ασχολια μου ετσι ωστε να γνωριζω αρκετους γιατρους και του ειδους αυτου οπου ειναι οι καλυτεροι στο ιδος τους.Οσον αναφορα σιγκεκρημενα την Ψυχαναλυση ειναι η μονη μεθοδος που εχει μονημα αποτελεσματα..γιαυτο ειναι και η πιο δυσκολη να γινει οπως ανεφερα και παραπανω

STERM γιατι να υπαρχει η προκατηλιμενη αποψη οτι ειναι κακο καποιος να πηγενει σε τετοιο γιατρο?Ισα ισα πηστευω πως εαν ολλοι μας πηγαιναμε ο κοσμος θα ηταν πολυ καλυτερος!!Δεν ειναι κακο να αναλυσεις την ψυχη σου τις σκεψεις σου κλπ.Δεν εβγαλα την κοπελα τρελη.

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 22:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με το τσουρέκι.
Ολοι οι άνθρωποι έχουμε φοβίες οι οποίες επιμένουν να μας βασανίζουν σε δύσκολες στιγμές της ζωής μας. Οταν αυτές οι φοβίες κυριαρχούν στον ύπνο μας (με την μορφή εφιάλτη), θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα πρώτο στάδιο "ευαίσθητων νεύρων" που μπορεί αν δεν τις προσέξουμε να γίνουν νευρώσεις στο ξύπνιο μας.

Αυτό που έπαθε η φίλη "φοβάμαι" νομίζω ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το ατύχημά της και το γεγονός ότι δεν το έχει ξεπεράσει ακόμα. Ηρθε αντιμέτωπη με την ιδέα του θανάτου, κάτι που μπορεί να μην είχε ξανασκεφτεί πριν (ή έστω τόσο έντονα) και αυτό λογικό είναι να την τρομάζει και να δίνει "μορφή" αλλά και "τροφή" σε αυτόν τον φόβο. Μία απλή λύση, είναι να καταπολεμήσει τον φόβο της με θετική σκέψη (πχ να σκέφτεται μόνο ευχάριστα πράγματα όταν πέφτει για ύπνο).

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
STERM γιατι να υπαρχει η προκατηλιμενη αποψη οτι ειναι κακο καποιος να πηγενει σε τετοιο γιατρο?Ισα ισα πηστευω πως εαν ολλοι μας πηγαιναμε ο κοσμος θα ηταν πολυ καλυτερος!!Δεν ειναι κακο να αναλυσεις την ψυχη σου τις σκεψεις σου κλπ.Δεν εβγαλα την κοπελα τρελη.

Tsoureki δεν ανέφερα πουθενά ότι είναι κακό να πηγαίνει κάποιος σε ψυχολόγο ούτε είπα ότι την έβγαλες τρελή, το μόνο που είπα είναι να κοιτάξει πρώτα μήπως υπάρχουν φυσικά αίτια που προκαλούν το φαινόμενο..

quote:
όσων αφορά τις πτώσεις αντικειμένων παίζει σημαντικό ρόλο η υγρασία της περιοχής η οποία σε συνδυασμό με κάποιες "συμπτώσεις" όπως π.χ. το ύψος και το πόσο ήλιος βλέπει το σπίτι, μπορεί να προκαλέσει σημαντική συστολή-διαστολή στα έπιπλα ή στα ράφια ώστε να πέφτουν τα αντικείμενα.

Όπως βλέπεις ήμουν αρκετά σαφής, νομίζω ότι με παρεγήγησες.

Εγώ πήγαινα σε ψυχολόγο για 3 περίπου χρόνια.
Όσο για το αν είναι καλό ή κακό δεν το αναφέρω και ούτε πρόκειται, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.
Για το αν θα πρέπει να παρακολουθήσει κάποιος ψυχολόγο είναι καθαρά δικό του θέμα σε αντίθεση με την περίπτωση για το αν θα πρέπει να πάει σε ψυχίατρο όπου αυτό το κρίνουν οι άλλοι...


Edited by - STERM on 17/06/2005 18:05:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 14:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

fovamai:

Jonniebegood το οτί βγήκα άθικτη φυσικά και με επηρεάζει θετικά αλλά μήπως δεν έπρεπε και αυτο ακριβώς πληρώνω τώρα?
Δεν ξέρω ίσως είμαι υπερβολική αλλά περνάνε τόσα απο το μυαλό μου.Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.



να πληρωσεις, ε?


αυτο γλυκεια μου λεγεται "μετατραυματικες ενοχες".


ξεπερασε το!

το ατυχημα μπορει να ηταν ενα μαθημα για σενα, περι του τι ειναι η ζωη, ποσο διαρκει και που καταληγει αναποφευκτα.


αν σκεφθεις τα παραπανω θα διαπιστωσεις οτι η ζωη ειναι ενα ταξιδι, με αγνωστη διαρκεια και σιγουρο προορισμο.


γνωριζοντας οτι καθε στιγμη μπορει να ειναι η τελευταια μας, θα καταλαβεις οτι η ζωη ειναι πολυτιμη και πρεπει να ζεις την καθε της στιγμη και να το απολαμβανεις!


ζησε την!


ζησε το Τωρα σου!

νασαι καλα!


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 23:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ostria αυτο περι υπνου ναι νομιζω πως ισχυει..Τα ατομα που βλεπουν εφιαλτες και διαφορα φρικιαστηκα στον υπνο τους προερχοντε απο εικονες που η εχουν δει και θυμουντε και απο αυτες δημιουργει και ο εγκεφαλος τους εφιαλτες,η απο εικονες που χουν περασει στο υποσυνειδητο.Το ανησυχητικο ειναι οταν δεν εχει δει καποιος τετοια πραγματα ποτε αλλα τα βλεπει τον υπνο του.Τοτε ειναι πολυ πιο σοβαρο.

STERM
----------------------------------------------------------------------
Tsoureki δεν ανέφερα πουθενά ότι είναι κακό να πηγαίνει κάποιος σε ψυχολόγο ούτε είπα ότι την έβγαλες τρελή, το μόνο που είπα είναι να κοιτάξει πρώτα μήπως υπάρχουν φυσικά αίτια που προκαλούν το φαινόμενο..
----------------------------------------------------------------------

Μα για φυσικα αιτια μιλησα και εγω νομιζω,ο εξορκισμος ηταν απλα τυπικο για να ειναι ισχυει απο καποις πλευρες ωστε σιγα σιγα να συνιδητοποιησει τι ειναι.Ολα τα υπολοιπα ειναι εντελος φυσιολογικα αφου εχουν να κανουν με τον ανθρωπο και τιν ψιχη του

Οσο για τον Ψυχιατρο ειπα επειδη γνωριζω επι του θεματος ειναι η μονι μεθοδος πο εχει μονιμα αποτελεσματα ειδικοτερα σε μια τετοια περιπτωση που βρισκεται ι φιλη μας και δεν ειναι απλη.Ενας ψυχολογος ειναι για αλλα πραγματα.

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 23:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pados den apadaei i fili mas oute stis erotiseis pou tis ekana

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 17:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ fovamai, ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ,ΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΕΖΟ. ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΟΥ.
Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΟΓΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, ΟΤΑΝ ΗΤΑΝΕ ΜΙΚΡΟΣ, ΕΒΛΕΠΕ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ. ΗΤΑΝΕ ΤΟΣΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ, ΠΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΩΡΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΝ,Η ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΥΠΝΟΒΑΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΠΑΛΕΥΕ ΜΕ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ(ΤΟΤΕ ΜΕΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΤΟ ΤΙ ΚΛΩΤΣΟΜΠΟΥΝΙΔΙ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ,ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ...),ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΗΡΕΜΑ,ΟΥΤΕ ΝΥΧΤΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Η ΚΑΤΙ,ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕ, ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ, ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΡΧΗΣΑΝ ΝΑ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ, ΩΣΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΑΝ ΖΩΟΝ!
ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΤΩΡΑ,ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΟ,ΙΣΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΕΖΗΣΕΣ ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΒΑΣΙΜΕΣ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ.
ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΣΤΙΛ ΜΟΡΑ, ΔΑΙΜΟΝΑΣ, ΕΡΠΟΥΣΑ ΣΚΙΑ, ΔΙΑΒΟΛΟΣ, ΤΡΙΒΟΛΟΣ,ΚΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ, ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ "ΠΛΑΣΜΑΤΑ" ΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΑΣ,ΑΡΑ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ, ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΛΥΣΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, ΠΡΙΝ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ ΤΡΙΤΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 18:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη fovamai, θα σε ρωτήσω και εγώ κάτι, και άν θέλεις μου απαντάς. Είσαι βαπτισμένη; Κοινωνάς, εξομολογείσαι συχνά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 22:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που χαθηκε καλε?Παντος θα ηταν καλο αν θελεις και μπορεις να απαντουσες στις ερωτησεις που σου εγιναν.

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 02:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακομα?

Cheer up..worst is yet to comeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 16:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη fovamai συμφωνώ με τους προλαλήσαντες πως σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να αισθανθείς τύψεις που επιβίωσες απο το ατύχημα. Σου προτείνε να κάνεις προσπάθειες να φανείς πιο δυνατή και κατεπέκτασιν να αποκτήσεις μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Επειτα τη σκιά που είπες πως σε επισκέπτεται θα μπορούσες να την αντιμετωπίσεις πιστεύω πιο ανυχτόμυαλα (παρά το φόβο σου) και γιατί όχι να τη ρωτήσεις τί θέλει απο εσένα και γενικότερα να μιλήσετε, εξάλλου σκέψου πως κάλλιστα θα μπορούσε να είναι κάτι που κάθε άλλο άλλο απο κακό μπορεί να σου κάνει (π.π ο φύλακας άγγελός σου.....)
Πρότασή μου εχε πάντα ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟ

Ζητώ συγγνώμη ΑΝ επανάλαβα απόψεις απο προηγούμενα topic αλλά δυστυχώς δεν πρόλαβα να τις διαβάσω...
Φιλικά ΑποστόληςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 16:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα που ειναι η κοπελα?

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tsoureki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2005, 02:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tsoureki  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tsoureki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαφανιζολ?!!!!

Cheer up..worst is yet to commΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deepest_Emotion
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 08:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deepest_Emotion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους. Έχω κι εγώ τα ίδια προβλήματα με εφιάλτες και μόρα.Έχω φτάσει κι εγώ στο σημείο να μη θέλω να κοιμηθω γι αυτο το λόγο. Επίσης μπορώ να πω ότι ότι θπηρεαζόμουν μερικες φορές απο σηζητήσεις αλλά τους εφιάλτες τους είχα απο πάρα πολυ μικρή.Τώρα τελευταία έχουν μειωθεί κατα πολυ και χαίρομαι γι αυτό. Και πιστεύω ότι παίζει κατα πολύ αυτό που λέει mariha2912. Για να σου εξηγήσω έβλεπα εφιάλτες με πρωτα΄γωνιστή εκτός τον εαυτό μου,τον σατανα η κάτι ανάλογο, όπως βρυκόλακες,μάγισσες,μαύρες γάτες,παπάδες κτλ. Φοβόμουν πάρα πολύ μέχρι που άρχισα να εκνευρίζομαι με την κατάσταση. Έφτασα σε σημείο μερικές φορές να καταλαβαίνω ότι βλέπω όνειρο και να σχεδιάζω πως θα "εξολοθρέυσω" όλα αυτά. Ακούγεται κάπως αλλά το έκανα και αυτό. Για να καταλάβεις π.χ υπήρχε περίοδος που έβλεπα συνεχώς παπάδες να με κυνηγούν η να θέλουν κάτι κακό απο μένα. Απο ότι ξέρω οι παπάδες στον ύπνο σου συμβολίζουν τον διάβολο. Και θυμάμαι ότι σε ένα απο τα όνειρα έβλεπα πως ήταν στη σειρα πολλο'ι απο αυτούς και να με κοιτάνε άγρια. Τότε εγώ αντι να φοβηθώ και να το βάλω στα πόδια όπως έκανα σε άλλα, άρχισα να τους φωνάζω και να τους λέω ότι ξέρω ποιοι ήταν και ότι δε μπορούσαν να μου κάνουν τίποτα.Αυτόι τότε άρχιζαν να βγάζουν τα ράσα και να μου αποκαλύπτονται ποιοι ήταν. Άρα το συμπέρασμα που βγάζω τώρα που τα γράφω κιώλας είναι ότι εμείς οι ίδιοι μπορούμε να καταπολεμίσουμε τους φόβους μας.Νομίζω πως αυτό βγαίνει.Ε, μα μου είχαν σπάσει τα νεύρα!! Τον τελευταίο καιρό έχουν μειωθεί κατά πολύ. Μετά απο πολύ καιρό είδα χτές έναν εφιάλτη.Θα ήθελα να σου πώ και κάτι άλλο.

Αν θυμάμαι καλά είπες πως έχεις τύψεις που σώθηκες απο το ατύχημα πουε είχες. Σε καμία περίπτωση δε θα έπρεπε να σκέφτεσαι έτσι. Γιατι λογικά πρέπει να είσαι χαρούμενη για 2 λόγους. Πρώτων επειδή σώθηκες και δεύτερον επειδή και ο Θεούλης σε βοήθησε και ήθελε να σωθείς. Αν έχω άδικο πείτε το μου.
Επίσης όσον αφορά για τα αντικείμενα που πέφτουν το έχω κι εγώ. Δε ξέρω τι συμβαίνει με αυτό έχω ακούσει πάντως πολλά.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Δεν θυμάμαι πιο μέλος ήταν και σηγνώμη γι αυτό,ρώτησε αν η φίλη fovamai είναι ταμένη. Θα ήθελα αν γίνεται να μου το εξηγήσει. Τι σχέση έχει αυτό; Θα ήθελα να μάθω.
Έυχαριστώ

If in the dark, you lose your friends, hold my hand and have no fear...Cause I will be there...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy