ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μετά τον θάνατο πού??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
silence2000
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 21:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silence2000  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα τον θάνατο που πηγαινει η ψυχη του ανθρωπου.Οι θρησκεια μας λεει οτι καπου περιμενει μεχρι να γινει η δευτερη παρουσια.Αλλες θρησκειες λενε οτι παει σε ενα σωμα που γεννιεται εκεινη την στιγμη.Ποια νομιζεται ειναι η πιο σωστη θεωρια???
who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 22:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία απορία...
Έχω ακούσει ότι η ψυχή μας μετά το θάνατο,περιμένει κάποια χρόνια ''κάπου''... και μετά μπαίνει σε άλλο σώμα και με βάση το κάρμα ερχόμαστε πάλι να ζήσουμε..
Βέβαια είναι και η θεωρία της κόλασης κ του παράδεισου.. αλλά μου φαίνεται ότι αυτό που συμβολίζει δεν είναι 2 χωράφια,το ένα με καζάνια και το άλλο σαν την hawaii...
Πάντως και οι δυο.. καταλήγουν στην τιμωρία ή επιβράβευση ανάλογα με τις πράξεις μας εδώ..

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα από τα ερωτήματα που βασανίζουν και ‘μένα.

Πιστεύω στην ύπαρξη της ψυχής, αλλά για τα «υπόλοιπα» δεν έχω άποψη ακόμα.

- Άραγε ισχύει η θεωρία της μετενσάρκωσης? (αμφιβάλω...)
- Υπάρχει ο διαχωρισμός των «καλών» από των «κακών» ψυχών (δε νομίζω, αλλά θα το ήθελα).
- Μετά τον θάνατο που βρίσκεται η ψυχή... υπάρχει κάποιο είδος «αποθήκευσης»....?
- Αν ναι, ως τι..?


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 15:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

- Υπάρχει ο διαχωρισμός των «καλών» από των «κακών» ψυχών (δε νομίζω, αλλά θα το ήθελα).

Για φαντάσου, εσύ που πιστεύεις οτι είσαι καλή, να καταντήσεις να είσαι δίπλα μου...

Οχοχοχοχοχοχοοοο, τέτοιο πανηγύρι δεν θαθελα να χάσω με τίποταααα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 18:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα

προσωπικα πιστευω οτι υπαρχουν και αλλες ζωες.
οι επομενες θα ειναι καλες η κακες αναλογα με τις πραξεις μας σε αυτην την ζωη.
αυτα δηλαδη πιστευουν οι ανατολικες θρησκεις,και νομιζω εχουν δικιο

Ismail vilehand
Toorc icefist
Geleb Flamefinger
Bremm Sparkfist
Wyand Voidbringer
Maffer Dragonhand
"the high council of zakarumΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η έννοια της μετενσάρκωσης προυποθέτει ότι κάτι "βγαίνει" από το σώμα και "μπαίνει" σε άλλο σώμα. Όμως αν και θα σας φανεί παράξενο ΔΕΝ εννοούν κάτι τέτοιο οι ανατολικές θρησκείες. Είναι απλά κακή μετάφραση , κακή απόδοση των εννοιών των αρχαίων σοφών από τους μεταγενέσυτερους, και ειδικότερα από τους δυτικούς μεταφραστές.
Κατά τη γνώμη μου έχουν δίκιο ΚΑΙ υτοί που υποστηρίζουν τη "μετενσάρκωση" ΚΑΙ αυτοί που λένε ότι δεν υπάρχει μετενσάρκωση. Η απάντηση βρίσκεται στους ΟΡΙΣΜΟΎΣ ΤΩΝ ΕΝΝΟΙΩΝ.
Πχ ο όρος "ψυχή" έχει διαφορετκό νόημα από εποχή σε εποχή στον ελληνικό κόσμο και δεν είναι αντίστοιχος πάντα του "άτμα" ή κάποιου άλλου από τους ινδικούς όρους. Οι μεταφραστές τους έχουν κάνει σαλάτα κυριολεκτικά χρησιμοποιώντας αδιακρίτως τον όρο ψυχή για πολλούς ανατολικούς όρους, επειδή δε γνώριζαν τον αντίστοιχο δυτικό, ή δεν ήξεραν τη διαφορά που υπάρχει μεταξύ των νοημάτων των όρων.


Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα είναι τέλεια

Πολύ μου άρεσε αυτό !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 19:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα είναι τέλεια

Πολύ μου άρεσε αυτό !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 20:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τόσο πολύ που το έστειλες 2 φορές

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 09:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΚΑΙ ΗΠΛΗΡΩΜΗ.
ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΕΝΑΙΟΨΥΧΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 10:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ.

Μάλλον αυτός θα πρέπει να απολογηθεί γιατί κατασκεύασε ατελή όντα.

quote:
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΕΝΑΙΟΨΥΧΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.

Θα σας τιμωρήσω αιώνια αλλά με αγάπη πάντα.

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystic
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 10:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mystic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες μου τι πιστεύεις να σου πω που θα πας...


''Ο Θεός είναι ένας κύκλος που το κέντρο του είναι παντού και η περιφέρεια του πουθενά''
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
floydas
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 13:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους floydas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μετα τον θάνατο που πηγαινει η ψυχη του ανθρωπου.Οι θρησκεια μας λεει οτι καπου περιμενει μεχρι να γινει η δευτερη παρουσια.Αλλες θρησκειες λενε οτι παει σε ενα σωμα που γεννιεται εκεινη την στιγμη.Ποια νομιζεται ειναι η πιο σωστη θεωρια???

Η αληθεια ειναι οτι ΔΕΝ ξερουμε. Παντως σε ενα συμπαν που τιποτα δεν εξαφανιζεται, απλα αλλαζει μορφη και κατασταση (οπως π.χ. οι διαφορες μορφες ενεργειας) δε θα μου εκανε εκπληξη αν υπηρχε "συνεχεια" για μας.Η μοναδικη μας ελπιδα για απαντησεις ειναι η επιστημη και οχι η εκαστοτε θρησκεια με τις μπουρδες που πουλαει στον κοσμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 01:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε floyda συμφωνώ μαζί σου για το οτι η θρησκεία πουλάει μπούρδες στον κόσμο αλλά μην το λέμε έτσι χύμα επειδή σίγουρα υπάρχουν θρήσκοι στο forum που μπορεί να παρεξηγηθούντώρα για το που πάει η ψυχή του ανθρώπου μετά τον θάνατο κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος ούτε η θρησκεία ούτε η επιστήμη.μόνο οταν πεθάνουμε θα ξέρουμε αν πραγματικά υπάρχει θεός η όχι.απο την στιγμή που είμαστε δτη ζωή το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι απλές σκέψεις,ικασίες...πάντως εγώ προτειμώ να σκέφτομαι λογικά που σημαίνει οτι είμαι υπέρ της ιδέας οτι η ψυχή μας μετά το θάνατο αναζητεί νέο σώμα!και οταν το βρεί,ξεκηνάει μια νέα ζωή χωρίς να θυμάτε το παρελθόν!!!τώρα παράδεισος,κόλαση και βλακείες δεν με πύθουν με τίποτα,επειδή μοιάζουν περισσότερο με παραμύθια παρά με αλήθεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 01:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαρταται απο το τί μεταφορικο μεσο διαθετεις...
τον προσδιορισμο του προορισμου της προτιμησης σου,και
φυσικα υπαρχουν τουριστικοι οδηγοι και ταξιδιωτικοι χαρτες

LOVE IS THE ONLY TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pasxalis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 02:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pasxalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως μετά το θάνατο του σώματος η ψυχή μπορεί να πηγαίνει σε έναν άλλο γαλαξία ένα άλλο ηλιακό σύστημα δηλαδή σε μια άλλη “γη” και να μπει σε κάποιο σώμα που ζει σε κείνον τον πλανήτη, το σκεφτήκατε ποτέ και αυτό το ενδεχόμενο?

Εκ δίων κακών το μη χείρον βέλτιστον!

Edited by - Pasxalis on 18/07/2005 02:20:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 12:10:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι το θέμα ταιριάζει καλύτερα στην Κατηγορία 'ΨΥΧΗ'
(κάτι που βέβαια θα κρίνουν οι συντονιστές) μιας και δε μιλάμε για ένα παράξενο γεγονός αλλά για κάτι που αφορά την ίδια την ψυχή...

Επί του θέματος τώρα η άποψη μου είναι ότι η σκέψη δεν μπορεί να απαντήσει σε τέτοια θέματα, μπορεί να κάνει εικασίες αλλά μόνο ως εκεί...

If the truth hurts prepare for pain.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_Η
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
177 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2005, 14:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_Η  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μετα τον θάνατο που πηγαινει η ψυχη του ανθρωπου.Οι θρησκεια μας λεει οτι καπου περιμενει μεχρι να γινει η δευτερη παρουσια.Αλλες θρησκειες λενε οτι παει σε ενα σωμα που γεννιεται εκεινη την στιγμη.Ποια νομιζεται ειναι η πιο σωστη θεωρια???

Αυτό το ερώτημα με απασχολεί και εμένα τόσο έντονα που μπορώ να πώ οτι κυριολεκτικά με κάνει να μην φοβάμαι τον θάνατο γιατί μόνο τότε θα μάθω τι πραγματικά συμβαίνει !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Laryp
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 00:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Laryp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλετε να πάω, να σας πω????

Φωνές, αλαλαγμοί, χαρές
ενθουσιασμοί, ζητωκραυγές!
Και ποιος τολμάει να τους πει
πως νίκησαν οι δύσμοιροι
τρέχοντας στον ανεμπόδιστο δρόμο της κατηφόρας...
Χρ. ΚατσιγιάννηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 01:41:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΗΣΑΜΕ, ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ.
--------------------------------------------------------------------------------
Μάλλον αυτός θα πρέπει να απολογηθεί γιατί κατασκεύασε ατελή όντα.
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΕΝΑΙΟΨΥΧΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΜΕΛΗΣΕΙ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.
--------------------------------------------------------------------------------
Θα σας τιμωρήσω αιώνια αλλά με αγάπη πάντα.

Φίλε alexilexos απλά με κάλυψες...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 23:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η πιο ρομαντικη, η πιο υπεροχη ταινια για το¨"μετα" ειναι το Θα σε δω στον παραδεισο με τον ρομπιν ουιλιαμς. ο πραγματικος τιτλος ειναι what dreams may come.

ειναι φ α ν τ α σ τ ι κ η.

και το βιβλιο πολυ καλο. ο σκηνοθετης ομως πετυχε να κανει εναν παραδεισο ονειρικο.

αν ειναι ετσι ο παραδεισος, θελω και εγω....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 00:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"silence2000",
Αν ψαξεις στην"Αναζητηση"θα βρεις παλιoτερα θεματα στο forum ,που εξακολουθουν να ειναι ενεργα,σχετικα με το "θανατο " και τις "μεταθανατιες εμπειριες "οπου το ζητημα που θετεις εχει συζητηθει εκτενεστερα.Ισως θα ηταν καλυτερα να διαβασεις πρωτα τις αποψεις που εχουν διατυπωθει ηδη εκει και μετα αν κρινεις σκοπιμο να συνεχισεις το θεμα σου.Υπαρχει και η δυνατοτητα να συνεχισεις τη συζητηση στα υπαρχοντα σχετικα topics .
Ευχαριστω.
Φιλικα

LOVE IS THE ONLY TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 16:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους simboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ψυχή μετά το Θάνατο του Πατήρ Σεραφείμ Ρόουζ
Ενα αριστούργημα

Πιστεύω εις ένα Θεό
Πατέρα ΠαντοκράτοραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Repudiate
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 22:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Repudiate  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω μετα το θανατο μου ξερω τι θα ειμαι.σελα σε γυναικειο ποδηλατο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 23:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εγω μετα το θανατο μου ξερω τι θα ειμαι.σελα σε γυναικειο ποδηλατο.

Μπορείς να το συντομεύσεις λιγάκι? Η θειά μου η Πουλχερία έσπασε τη σέλλα του ποδηλάτου της και έχει δυό μέρες να πάει για πρωινή γυμναστική...και πάει κάθε πρωί για γυμναστική για να διατηρηθεί στα...145 κιλά της,η καημενούλα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 23:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορείς να το συντομεύσεις λιγάκι? Η θειά μου η Πουλχερία έσπασε τη σέλλα του ποδηλάτου της και έχει δυό μέρες να πάει για πρωινή γυμναστική...και πάει κάθε πρωί για γυμναστική για να διατηρηθεί στα...145 κιλά της,η καημενούλα

Μάλλον δεν θα του άρεσε η ιδέα, Mercury!
Εγώ δε μπορώ να ξέρω που πάει η ψυχή μετά τον θάνατο. Πάντως, δεν πιστεύς σε Παράδεισους κτλ κτλ.
Ίσως ισχύει η μετενσάρκωση....?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Repudiate
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 00:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Repudiate  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος της ειπε να με βαλει?Θα περνουσε καλυτερα χωρις αυτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stam2004
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 01:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stam2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ, ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΖΩΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΙΣΟΡΡΟΠΟΥΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ
ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΑΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΑΠΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ
ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΖΟΥΜΕ.
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΟΣΟ ΖΕΙ.ΜΙΑ "ΟΝΤΟΤΗΤΑ" ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ "ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ" ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΨΥΧΗ.
Η ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΣΩΜΑΤΑ ΠΙΘΑΝΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ .ΙΣΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ .ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ
ΠΟΥ ΕΛΑΒΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ Η ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ.ΓΙΑΥΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ "ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ"
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΦΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ "ΦΟΡΤΗΣΕΙΣ" ΘΕΤΙΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΣ ,ΤΟΤΕ ΖΕΙΣ ΕΝΤΟΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΟΡΙΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΖΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ,ΑΠΟΜΑΚΡΗΝΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,ΣΥΜΠΛΕΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΦΕΛΟΥΝ .ΚΑΙ ΦΕΡΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΦΕΥΓΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ,ΜΕ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΛΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΡΙΜΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
catherine
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 16:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catherine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ομως αμα δν υπαρχει μετεμψυχωση πως εξηγειται τ ντεζαβου βρε παιδια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 18:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπο οτι εχω διαβασει,το ντεζαβου εξηγειται ως εξης:ο εγκεφαλος στισ στιγμες του ντεζαβου παθαινει ενα κενο για ελαχιστα δευτερολεπτα η στιγμες και ετσι αυτα που βλεπει στην ουσια τα επεξεργαζεται 2 φορες και εχουμε την αισθηση οτι αυτο που ζουμε το εχουμε ξαναζησει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 18:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως μετά τον θάνατο να είναι η απόλυτη απραξία.
Ίσως πάλι να μετενσαρκωνόμαστε..
Ποιός ξέρει?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy