ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ένα ζεστό αντίο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 15:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γεια σας.

Με αυτό το μήνυμά μου θα ήθελα να αποχαιρετίσω όλους εσάς, που στα 3 σχεδόν χρόνια που είμαι μέλος, βρεθήκαμε σ’ αυτόν εδώ τον χώρο.

Έφτασε η στιγμή για μένα να αποχωρήσω από το φόρουμ για δύο λόγους. Πρώτον γιατί κουράστηκα να διαπληκτίζομαι με συγκεκριμένο μέλος του φόρουμ, το οποίο πραγματικά το έχει μετατρέψει σε «οίκο» αγένειας, παρενόχλησης και ανακατωσούρας (όσο κανένας στο παρελθόν).Ο κυριότερος λόγος όμως είναι γιατί θέλω να ηρεμίσω, να χαλαρώσω και να συγκεντρωθώ στο μωράκι που θα φέρω στον κόσμο σε λίγους μήνες.

Πιστεύω ότι πλέον θα πρέπει να αφοσιωθώ σ’ αυτό, να ευχαριστηθώ και να «ζήσω» τους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης μου αλλά και αργότερα, όταν αυτός ο νέος άνθρωπος έρθει στον κόσμο (ειδικά τους πρώτους μήνες), να προσπαθήσω απερίσπαστα να του δώσω όλη τη στοργή και την φροντίδα που θα χρειάζεται.

Σας ευχαριστώ, όλους εσάς, που συζητήσατε μαζί μου, που διαβάσατε τα γραφόμενά μου (χωρίς να έχει καμία σημασία αν συμφωνήσατε ή όχι) και που πολλές φορές με βοηθήσατε να σκεφτώ και κάτι «άλλο» απ’ αυτό που μέχρι εκείνη τη στιγμή πίστευα ή σκεφτόμουν. Επίσης να σας ευχαριστήσω γιατί υπήρξαν φορές που μέσα απ’ αυτό τον χώρο συζήτησα πράγματα που με πληγώνουν πολύ ακόμα (όπως ο χαμός της μητέρας μου) και που για κάποιο λόγο δεν έχω το «κουράγιο» να συζητήσω με τα δικά μου, αγαπημένα πρόσωπα.

Θα βρίσκομαι στο φόρουμ μέχρι την Παρασκευή, ώστε να αποχαιρετίσω όσους ενδεχομένως θα ήθελαν να γράψουν κάποιο σημείωμα ή ένα αντίο.

Εύχομαι σε όλους σας, μα και στον καθένα προσωπικά, να είστε γεροί και δυνατοί (πάνω απ’ όλα), να καταφέρετε να εκπληρώσετε τις επιθυμίες σας και να βρείτε όσα ψάχνετε στη ζωή σας.

Να είστε όλοι καλά!

Υ.Γ Ελπίζω οι αγαπητοί συντονιστές / διαχειριστές να επιτρέψουν αυτό το «θέμα» μια και νιώθω πως είναι σημαντικό για μένα να πω ένα αντίο σ’ αυτό τον χώρο και στους φίλους συμμετέχοντες και ποιος ξέρει, ίσως οι δρόμοι μας συναντηθούν ξανά!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 16:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ oneiric1 ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ...

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΗΡΕΜΙΑ (ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ) ΣΤΟΝ ΝΕΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΣΑΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ) ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ....

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ.....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Η ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 16:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου φίλε Avatar,

Τα λόγια σου «ζέσταναν» την ψυχή μου (δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω το συναίσθημα που ένιωσα διαβάζοντας το μήνυμά σου). Σ’ ευχαριστώ.

Σ’ ευχαριστώ για την υποστήριξη όλον αυτόν τον καιρό, για τις απόψεις που ανταλλάξαμε και την σοβαρότητα που πάντα αντιμετώπιζες τις σκέψεις μου.

Έχεις απόλυτο δίκιο γράφοντας «.......ΕΝΑΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ...» . Αυτό θέλω να σκέφτομαι και γι’ αυτό χαίρομαι για τη συμμετοχή μου σ’ αυτόν εδώ τον χώρο.

Κρατώ αυτό που μου λες «ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Η ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ESOTERICA.gr ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ» και ειλικρινά δεν έχω κάτι άλλο να γράψω.... Σ’ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 19:26:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω! Ειρήνη μου θα μου λείψεις πολύ.

Τι περίεργο, σκεφτόμουν σήμερα το μεσημέρι αυτό με τους κύκλους της ζωής, ένας κλείνει... άλλος ανοίγει... νομίζω ότι φέρνω σβούρες στον ίδιο κύκλο που έχει κλείσει προ πολλού.

ενας κλείνει... άλλος ανοίγει...ποτέ δεν ξέρεις που θα καταλήξει αυτός που ανοίγει

Εσύ Ειρήνη μου θα ανοίξεις τον ομορφότερο κύκλο που υπάρχει...
ένα μωράκι... τι άλλο να επιθυμήσει κανείς μετά από αυτό...(ένα ακόμα μωράκι )

Να είσαι καλά πάντα, μην έχεις κανένα άγχος για το αν θα γίνεις καλή μαμά, είναι σίγουρο ότι θα γίνεις (στο λέει μιά μαμά που το πρώτο πράγμα που κάνει όταν βλέπει γυναίκα με παιδί είναι να την καρατσεκάρει για το τι σόι μαμά είναι).

Τυχερός ο μπέμπης σου, τυχερός και ο μπαμπάς του.
Τοξότης είδα ο μπαμπάς, τοξότης είμαι και εγώ. Είναι σίγουρο ότι θα έχεις την μεγαλύτερη βοήθεια από τον μπαμπά περισσότερη από όση ίσως φαντάζεσαι.
Είναι έμφυτο μου φαίνεται στους τοξότες να τα κάνουν επάνω τους όταν έχουν απέναντί τους παιδιά.

Τέλοσπάντων ας μην ασχοληθούμε πολύ με τον μπαμπά, μην το πάρει και επάνω του .

Μιά ευτυχισμένη οικογένεια, που όμως στηρίζεται πάντα σε εσένα.
Ε λοιπόν δεν έχει να φοβάται τίποτα.

Δώσε ένα χάδι στο μπέμπη σου, ένα μεγάλο φιλί όταν θα γεννηθεί και τα συγχαρητήριά μου στον ευτυχή τοξότη.

Ελπίζω να σε ξαναδώ στην εδώ γειτονιά
Με την αγάπη μου
ΡούλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 19:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μας λείψεις. Κι εμένα. Σε διάβαζα και κάτι φορές δάκρυζα με τις ευαισθησίες σου. Μοιάζεις Ειρήνη με κείνα τα λουλούδια που δεν μαραίνονται, με κείνες τις αξίες που θεριεύουν κι ισχυροποιούνται με τον χρόνο. Είσαι φως. Κι εσύ και το μωράκι που θα φέρεις στον κόσμο θα είσαι θα είσαστε στις καρδιές μας. ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΘΙΖΕΙ ΟΠΩΣ ΕΣΥ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑ[ΜΠΕΙΣ] ΕΝΤΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΑΝΤΙΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΤΟΝΙΣΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΠΑΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕΒΕΣΑΙ. ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. ΑΠΛΑ ΜΗ ΦΥΓΕΙΣ.
ΤΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΩ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ...ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ ΟΜΟΡΦΗ ΕΙΡΗΝΗ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 20:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντε αντε καλοκαιριατικα

οι γυναικες στην κουζινα τους

κι ο ανθρωποδιωκτης στο esoterica.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 09:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oneiric1φεύγει για πάντα ένας άνθρωπος ,απο έναν χώρο ,όταν δεν υπάρχουν κάποιοι να τον σκέφτονται....

δεν φεύγεις...όσο υπάρχουν άνθρωποι ,που σε ένοιωσαν και βρίσκεσαι στις μνήμες τους:)

έχεις έναν σκοπό να επιτελέσεις,χωρίς τριβές και άγχος...είθε η ζεστασιά της ημέρας,να υπάρχει και στην καρδιά της οικογενειάς σου:)

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 13/07/2005 09:10:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 10:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να σου πώ ότι είσαι μια γλύκα!


Συγχαρητήρια για το μωράκι σου,εύχομαι να είσαι πάντα δυνατή και χαρούμενη.

Με τις καλύτερες ευχές μου,μανούλα!
Μπορώ να πώ οτι η απόφασή σου είναι σωστή γιατί όντως τους προσεχείς μήνες το μωράκι σου θα χρειαστεί την απόλυτη αφωσίωσή σου και πρέπει να είσαι ήρεμη και χαρούμενη.

Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να σε δώ ξανά,εδώ,γιατί ειληκρινά τα μυνήματά σου εκτός απο αισιόδοξα και όμορφα ήταν μια γλύκα όπως σίγουρα είσαι και εσύ.

με αγάπη,
Λίβια

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 11:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρουλάκι, Ρουλάκι!

Εσύ ξέρεις από πρώτο χέρι γι’ αυτό μιλάς! Έχεις τον κούκλο τον γιόκα σου που σε λατρεύει! Τυχερή!

Ο μπαμπάς... ο μπαμπάς ήδη λάμπει, καλό μου τοξοτάκι (αμ γι’ αυτό τέτοια «χημεία» μεταξύ μας!) και φροντίζει τη μαμά σαν τα μάτια του! Όλο όμως και κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ, όντας τοξοτάκι, γι’ αυτό θα σ’ ακούσω!

Αν έχω λέει άγχος για το αν θα γίνω καλή μαμά??!!! Ου.... πολλά κιλά άγχος! Αναρωτιέμαι, θα γίνω καλή, τυραννική, δεσποτική, εκνευριστική ή απλά μια μαμά με τα... «όλα της»...!??

Σε φιλώ πολύ-πολύ και όλα τα καλά σε ‘σένα και την οικογένειά σου! Special delivery φιλιού στο μικρό σου γιόκα!

quote:
Τι περίεργο, σκεφτόμουν σήμερα το μεσημέρι αυτό με τους κύκλους της ζωής, ένας κλείνει... άλλος ανοίγει... νομίζω ότι φέρνω σβούρες στον ίδιο κύκλο που έχει κλείσει προ πολλού.

Για έλεγξε μήπως πρέπει να πας λίγο παρακάτω... στη γωνία μπορεί να περιμένει κάτι πολύ-πολύ καλό...!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 11:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oneiric1 δεν προλαβα να σε γνωρισω αλλα λυπαμαι που φευγεις γιατι μου αρεσε ο τροπος γραφης σου.
Ειναι γεγονος οτι για πολυ καιρο απο δω και περα δεν θα προλαβαινες να ασχοληθεις με τιποτα αλλο περαν του μωρου σου.
Καλη συνεχεια στο πιο υπεροχο κομματι της ζωης σου
Ειλικρινα φιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 11:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις καλύτερες μου ευχές oneiric1

για σένα, και κυρίως για το μωρό σου....

όλα θα πάνε καλά σε όποιον δρόμο κι αν τραβήξεις...

Galadriel

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 12:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφροδιτούλα... ποιητικό μου πλάσμα!

Τα ζεστά σου λόγια «μοιάζεις με κείνα τα λουλούδια που δεν μαραίνονται, με κείνες τις αξίες που θεριεύουν κι ισχυροποιούνται με τον χρόνο. Είσαι φως»... ειλικρινά μου έφτιαξαν τη μέρα! Να ‘σαι καλά!

Τα λόγια σου είναι πολύ «αληθινά»... δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.... αυτό θέλω και ‘γω για ‘κείνον. Να γίνει άνθρωπος σωστός, άντρας δίκαιος, να αγαπάει και να μη φοβάται, ν’ αφοσιώνεται στους ανθρώπους και να δίνει.

Σ’ ευχαριστώ για όλα!

Αντίο... για τώρα...!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 12:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα ακούσει κάπου πως όταν κάποιος λέει "αντιό"
εννοεί θα σας δω στον άλλο κόσμο..
Γι αυτό μην λες "αντίο"..
γιατί πιστεύω πως υπάρχουν πολλά άτομα εδώ που θα ήθελες να ξαναδείς ή να συζητήσεις μαζί τους..
Δεν μπορώ να πω πως διάβασα πάρα πολλές απαντήσεις σου..
αλλά όσες απαντήσεις σου διάδασα ήταν φοβερές..
και ειδικά ένα θέμα στην ψυχή..
μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον..
Να είσαι καλά,
και ε σ ύ και το μ ω ρ ά κ ι που περιμένεις!
& είμαι σίγουρη πως θα γίνεις μια μαμά με τα "όλα" της!!!
Hasta luego!
Φιλικά

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 15:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Μάνο,

Νομίζω πως έχεις δίκιο όταν λες «φεύγει για πάντα ένας άνθρωπος ,απο έναν χώρο, όταν δεν υπάρχουν κάποιοι να τον σκέφτονται.... δεν φεύγεις...όσο υπάρχουν άνθρωποι ,που σε ένοιωσαν και βρίσκεσαι στις μνήμες τους:)» .... είναι αλήθεια αυτό, το πιστεύω και ‘γω. Και ξέρεις... Ήμουν σίγουρη πως ο χώρος αυτός έχει αρκετούς αξιόλογους ανθρώπους που δεν θα ήθελα να «χάσω» και να σταματήσω να παίρνω απ’ αυτούς. Δεν είναι μόνο οι γνώσεις, είναι και ο τρόπος γραφής τους, αισιόδοξος και θετικός. Όπως και ‘συ.

Καλή συνέχεια.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 19:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφροδιτούλα... ποιητικό μου πλάσμα!

Τα ζεστά σου λόγια «μοιάζεις με κείνα τα λουλούδια που δεν μαραίνονται, με κείνες τις αξίες που θεριεύουν κι ισχυροποιούνται με τον χρόνο. Είσαι φως»... ειλικρινά μου έφτιαξαν τη μέρα! Να ‘σαι καλά!

Τα λόγια σου είναι πολύ «αληθινά»... δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω.... αυτό θέλω και ‘γω για ‘κείνον. Να γίνει άνθρωπος σωστός, άντρας δίκαιος, να αγαπάει και να μη φοβάται, ν’ αφοσιώνεται στους ανθρώπους και να δίνει.

Σ’ ευχαριστώ για όλα!

Αντίο... για τώρα...!



Το αντίο γιά τώρα το κρατώ. Να επανέλθεις γερή δυνατή και με φοβερή ευτυχία. Εμείς σε αγαπάμε με τον τρόπο μας. Και κανείς δεν θα σου κάνει δύσκολη την όμορφη ζωή. Θα τον δαγκώσω.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 03:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή oneiric1

Σου χαμογελώ.Να χαμογελάς
& τίποτα να μή σε σταματά
Να θυμάσαι
Σου χαμογελώ.Να χαμογελάς
& όλα να μή σε σταματούν
Να θυμάσαι
Σου χαμογελώ.Να χαμογελάς
& ένα γέλιο άν θα βγεί
να είναι το δικό σου.
Να θυμάσαι
Σου χαμογελώ......

με τις υγειές σου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 12:52:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Livia, κορίτσι μου,

Να ‘σαι καλά! Ευχαριστώ για τις-από καρδιάς-ευχές σου.

Έτσι νομίζω και ‘γω, πως είναι μια καλή απόφαση, δεδομένου ότι πλέον έχω ανάγκη να διατηρούμαι όσο το δυνατό ήρεμη και ευτυχισμένη. Θέλω να κάνω ότι μπορώ για να το πετύχω αυτό γιατί όπως πολύ σωστά λες, το μωρό θα χρειαστεί την απόλυτη αφοσίωσή μου για τους ερχόμενους μήνες.

Να είσαι καλά και ευτυχισμένη!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 15:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Nst

Έχεις δίκιο και σίγουρα ξέρεις πολλά περισσότερα από μένα, αφού εσύ έχεις ήδη περάσει απ’ αυτό το στάδιο.

Σ’ ευχαριστώ επίσης πολύ για την σημαντική συμμετοχή σου στο θέμα «βλαστικά κύτταρα».

Να είσαι καλά και όσα επιθυμείς, για ‘σένα και την οικογένειά σου να πραγματοποιηθούν.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 16:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου oneiric1

Αν και είμαι καινούργιο μέλος εδώ, είδα ότι η παρουσία σου ήταν αισθητή στο forum ! Διαπίστωσα ότι είσαι ένα άτομο "λεπτό" και καλλιεργημένο, με πολλά ψυχικά χαρίσματα. Σου εύχομαι ότι το καλύτερο !

Υ.Γ. Μόλις γεννήσεις το μωράκι σου στείλε μου την ημερομηνία και την ώρα γέννησής του να καταστρώσω το ωροσκόπιό του.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 18:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητή φίλη... oneric1.

Nομίζω οτι η απουσία σου θα γίνει ιδιαίτερα αισθητή .. Θα το υποστούμε .. ομως .. χάριν του νέου ανθρώπου που θα φέρεις στον κόσμο μας...

Με το καλό καλή μου φίλη.. να ελευθερωθείς.. και σου εύχομαι ολόψυχα να φέρεις στον κόσμο ενα δυνατό , υγιές, και έξυπνο .. μωράκι...

allzzaroΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 20:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εμείς σε αγαπάμε με τον τρόπο μας. Και κανείς δεν θα σου κάνει δύσκολη την όμορφη ζωή. Θα τον δαγκώσω.

Και όχι μόνο Αφροδίτη μου, και όχι μόνο. Βάλε με και εμένα στο κόλπο του δαγκώματος

quote:
Υ.Γ. Μόλις γεννήσεις το μωράκι σου στείλε μου την ημερομηνία και την ώρα γέννησής του να καταστρώσω το ωροσκόπιό του.

karma δεν νομίζω να έχουμε ξαναβρεθεί σε θέμα, καλως όρισες, πολύ τρυφερό αυτό που έγραψες. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 20:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο κόλπο του δαγκώματος
ας τρέμουν οι εχθροί μας,
μπροστά στην έντασή μας,
ο φόβος τους θεόρατος...

Αυτούς που αγαπήσαμε
πιστά υποστηρίξαμε
και αν τους βασανίσουν;
Χριστέ μου θα...βογγήξουν.

Γιά σου γλυκιά μου Πυραμιδούλα

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 22:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή pyramid

quote:
karma δεν νομίζω να έχουμε ξαναβρεθεί σε θέμα, καλως όρισες, πολύ τρυφερό αυτό που έγραψες.

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Σου απάντησα με E-mail.

Εύχομαι πάλι στην oneiric1 να είναι καλά και που και που να επισκέπτεται και την ιστοσελίδα μας www.greekastrology.gr

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 23:53:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

...αν και το θεμα αυτο μου θυμιζει ενα τοπικ που ειχε ανοιξει καποτε η φιλη Αφροδιτη-δεν ξερω αν ηταν το ιδιο μελος,αν ειναιβλεπω πως την εχουμε ακομη μαζι μας..-,και η *σκληροπυρινικη* φιλη Αβαλλον,επισης ακομη μαζι μας..--
...αν και δεν πιστευω πως υπαρχει λογος να δηλωνει καποιος οτι θα φυγει απλα αν το θελει οντως ν αποχωρει *ησυχως* χωρις *καταμετρηση*...επειδη..
ΟΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΓΛΥΚΟΜΙΛΟΥΝ.. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ..ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ..

-------:Η γκρινια επειδη ετσι θελουν να με διαβαζουν οι *ελαχιστοι*...///

+ το λακωνιζειν μου που επιλεγουν οι *λιγοι*.. αλλα σημαντικοι:--------

Μια ευχη θα σου αφησω για τη επιλογη σου ν' απεχεις απο τη εδω Βαβελ... :

Καλα Γεννητουρια Ειρηνη...--το δωρο σου και τα ματια σου.)


φως και αγαπη



cprtght@tm@2005
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 05:19:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΠΙΚ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΑΣΤΕΙΑ,ΔΙΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ! ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΛΛΑΕΙ...ΠΟΣΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!
ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ... ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΕΙΔΕΙΝ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 08:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...αν και το θεμα αυτο μου θυμιζει ενα τοπικ που ειχε ανοιξει καποτε η φιλη Αφροδιτη-
ΟΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΓΛΥΚΟΜΙΛΟΥΝ.. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ..ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ..


ΑΤΜΑ, καλώς σε βρίσκω, με τις μικρές-μεγάλες σοφίες σου, ναι κάποτε είχα αποχαιρετήσει και επέστρεψα δριμύτερη σοφότερη ηρεμότερη ηπιότερη δεν ξέρω πως; Πάντως γύρισα. Απ΄ότι αγαπάς ΑΤΜΑ, και ξεχωρίζεις δεν αποχωρείς διά παντός. ΄Ετσι δεν είναι, κι αν η ζωή είναι μιά αναμονή κι ένας αποχαιρετισμός, μπορεί πέραν αυτού να είναι και μιά υγιής παραμονή.
ΣΕ ΟΤΙ ΑΓΑΠΩ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΙΖΩ ΑΤΜΑ.

΄Οσο γιά το δεύτερο ναι, κάποιος που με νοιάστηκε κι ίσως με νοιάζεται μιλώντας του με τη σιωπή του μου είπε πως δεν μας μιλούν πάντα όμορφα όσοι μας αγαπούν. Αλήθεια ΑΤΜΑ, όσοι μας ψάχνουν μας βρίσκουν ή χάνονται σε λαβυρίνθους ραγισμένης λογικής φοβούμενοι την αγάπη και τα πάθη που ίσως σέρνει πίσω της; ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΣ; ΄Η και πόνος;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 10:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη μου Galadriel.

Σ’ ευχαριστώ.

Ότι καλύτερο για ‘σενα και τους αγαπημένους σου!

Να ‘σαι πάντα γερή και ευτυχισμένη!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 11:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σεμίνα έχεις δίκιο...

Πράγματι στο φόρουμ έχω γνωρίσει αρκετά άτομα που μέσα από τα γραπτά τους μου τράβηξαν την προσοχή και θα ήθελα να συνεχίσω να έχω επαφή μαζί τους. Αυτό, πρέπει να παραδεχτώ πως είναι κάτι που δεν το περίμενα όταν ξεκίνησε η συμμετοχή μου σ΄ αυτό το φόρουμ. Άλλοι με «κέρδισαν» με το πνεύμα τους, άλλοι με το χιούμορ τους, άλλοι με την αξιοπρέπεια των γραπτών τους. Και γενικά, μ’ αρέσει τόσο πολύ να γνωρίζω κόσμο... διαφορετικούς ανθρώπους, αντιδράσεις, χαρακτήρες. Εύχομαι στο μέλλον, κάποια στιγμή, να ξανα-διασταυρωθούν οι δρόμοι μας.

Να είσαι καλά, μέσα από την καρδιά μου, υγιής και χαρούμενη!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 12:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ALOS,

Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν περίμενα κάτι «λιγότερο» από ‘σένα... Τα γραπτά σου αποδεικνύουν πόσο αξιοπρεπής, συγκροτημένος και «γεμάτος» άνθρωπος είσαι.

Να είσαι καλά και πάντα... «γεμάτος»!

ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΩ!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 14:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη κάρμα,

Κρίμα που δεν προλάβαμε να γνωριστούμε. Ειλικρινά το λέω. Παρακολουθώ πως καθημερινά γράφονται στο φόρουμ νέα μέλη και αρκετά από αυτά έχουν μια ποιότητα στην γραφή τους που θα ήθελα να γνωρίσω.

Ελπίζω κάποια στιγμή να τα πούμε ξανά και σ’ ευχαριστώ πολύ για την πολύ ευγενική σου πρόταση.

Φιλικά

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 14:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Allzzaro…. τώρα τι να πρωτο-πω για ‘σένα...? Έναν άνθρωπο που πάντα διάβαζα με ενδιαφέρον τα μηνύματά του και ευχαριστιόμουν να κάνω διάλογο, ανεξάρτητα των απόψεων που μπορεί να είχαμε τη δεδομένη στιγμή.

Αυτή η στιγμή, είναι μια «περίεργη» στιγμή στη ζωή μου. Θέλω να είμαι χαλαρή και ήρεμη. Ίσως να ενταχθώ σε κάποιο φόρουμ γενικού ενδιαφέροντος, χωρίς ιδιαίτερες «απαιτήσεις», που να μπορώ να κάνω μόνο χιούμορ και να συμμετέχω χαλαρά. Εδώ δεν θα ήθελα να το κάνω αυτό... δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.

Να είσαι καλά φίλε μου, να βρεις οτι επιθυμείς στη ζωή σου, ότι επιθυμεί η καρδιά σου και να είσαι πάντα γερός.

Υ.Γ. Άσε που πάντα τρελαίνομαι για τις φατσούλες που χρησιμοποιείς στα μηνύματά σου!!!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy