ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Δημοσκόπηση: Έχετε ασχοληθεί ενεργά με τ' ανεξήγητο;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 01:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
POSI APO ESAS EHETE ASHOLITHEI ENERGA NE TO ANEXIGITO
EXETE PAREI POTE TA VOUNA KAI TA LAGADIA GIA NA EXIHNIASETE
KAPIO MYSTIRIOPOSOI APO ESAS KOUVALATE MAZI SAS DIMOSIOGRAFIKO
FOTOGRAFIKH MIXANH (H CAMERA)XIMEROVRADIASTIKATE POTE PERI-
MENONTAS TO FANTASMA NA EMFANISTEI
XAXA!! EDO SAS THELW!(DEN EXERW TON EAUTO MOU VEVEA)

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 02:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΠΕΤΑΩ ΣΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ+ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ...
ΑΒΑΤΑΡ,ΑΠΟΨΕ ΞΕΝΥΧΤΑΣ!ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΝΟΜΑ, ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ...
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ ΚΙΟΛΑΣ!ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΟΥ ΜΝΗΜΗ....ΠΑΡΕΠΕΙΠΤΩΝΤΟΣ,ΤΟΝ ΓΑΤΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΘΩΜΑ....
ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ;
ΧΑΡΑ,ΑΤΜΑ
ΥΓ.ΟΤΑΝ+ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΩΝΕΣ ΓΙΝΩ ΓΙΑΓΙΑ ΘΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΓΓΟΝΑΚΙΑ !!!!!!!!!!

Edited by - ΑΤΜΑ on 30/12/2002 02:02:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 02:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ti enoeis energa? ego to exo psa3ei to 8ema para poli kai eimai fan ton x-files.
den exei tixei na bre8o se ane3igito gegonos(ektos an me prodidei i mnimi mou).

Close your eyes while you listening a chill out song,think the never ending space,think that you falling into this,think that your journay has already begin,feel like the conquerors of the new world,think that everything is true,feel the absolut nirvana.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 03:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VRE PAIDIA....VRE PAIDIA....

DEN MILAW GIA PRAGMATA POU SAS EHOUN SIMBEI,ALA GIA TO KINIGI AUTON
POU THA THELATE NA SAS SIMVOUN.YPARHOUN PRAGMATA POU MONO APO THN
MELETH VIVLION DEN GINONTE!OPOS GIA PARADIGMA OI KALOI MAS FILOI
EREVNITES POU MAS FRONTIZOUN PROSFERONTAS MAS STIHIA FOTOGRAFIKA
H VIDEOSKOPIMENA..KAI OHI MONO.DEN MOU FTANEI TO VIVLIO KAI H GNOSI
TOU ALOU POU APLOHERA MOU TIN PROSFEREI,ALA THELW K?GW NA DW KAI NA
AKOUSW O IDIOS!KAI MIN MOU PITE OTI DEN MPIKATE STON PIRAZMO NA PATE
STO STIHIOMENO SPITI TOU XORGIOU.,,..H NA EPISKEFTITE TIN PIGH POU
LEGETE OTI TO VRADI VGENOUN OI NERAIDES...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 13:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ!ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ...
Ή ΑΝ ΘΕΣ :ΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ......
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΡΧΙΣΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.ΑΡΧΙΚΑ ΑΚΟΥΓΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ+ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ,ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΑΠΛΑ.ΔΕΝ ΥΠΟΝΝΟΩ ΚΑΤΙ!ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΒΗΜΑΤΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ +ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΜΙΑΝ ΟΜΑΔΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ.ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΜΑΓΙΚΟ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΑ+ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ.
ΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ...
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΑΝ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝ ΑΠΟΘΑΝΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΔΟΞΑΖΟΥΝ+ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΘΩΜΑΔΕΣ........
ΦΙΛΙΚΑ,ΑΤΜΑ

Υ.Γ.:ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ ΕΙΧΑ +ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ+ΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ....ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΗΚΑΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΘΑΝΑΤΙΖΟΝΤΑΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 17:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΥΠΟΣ ΝΥΧΕΡΙΝΟΣ

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΜΕΡΗ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ
ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ "ΔΩ" ΝΑ ΝΙΟΣΩ......
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΩ.....
ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΟΘΩ ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2002, 23:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Φίλε μας εχεμβρόντησες! Μπράβο.

Σίγουρα όταν μελετάς κάτι στα σοβαρά, ακολουθείς και μία ερευνητική μεθοδολογία σε μπλοκάκια, αρχεία ή και μέσα στο μυαλό σου. Εξαρτάται πιο πολύ από τι τύπος είσαι.

Εγώ έχω κόλλημα να βρίσκω μαθηματικές σχέσεις (πιο πολύ πιθανότητες που πηγάζουν από στατιστικά στοιχεία και ακολουθούν κάποιου είδους μαθηματικές προόδους) σε κάθετι που με ενδιαφέρει η ύπαρξη αλλά και η εξέλιξή του. Χωρίς μπλοκάκια τις περισσότερες φορές - κάποιες φορές και με μπλοκάκι όπου θυμάμαι και γράφω τι παρατήρησα για να κάνω τις ανάλογες προσθέσεις και αφαιρέσεις, κ.λ.π.
Καλό θα ήταν το μπλοκάκι, αλλά εκτός αν είσαι ο τύπος που το κουβαλάς πάντα μαζί, τις άλλες φορές όταν το χρειάζεσαι δεν έχεις ούτε χαρτοπετσέτα... Για φωτογραφική μηχανή δεν το συζητάω καν. Αν και άπειρες φορές το σκέφτηκα, δεν κατάφερα να πειθαρχήσω στον εαυτό μου.

Πάντως, το ανεξήγητο αποτελεί μέρος του χαρακτήρα μου, του τρόπου που σκέφτομαι, οπότε χωρίς υπερβολή πιστεύω ότι βρίσκομαι σχεδόν πάντα σε κάποιου είδους εσωτερική εγρήγορση αν δω, αν ακούσω, ακόμη κι αν πάρουν τα αυτιά μου μία συζήτηση ενδιαφέρουσα, ή αν "κόψω" ένα άτομο ότι έχει παρόμοιο ενδιαφέρον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2003, 00:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AMALIA SOU EUXOME GIA TON KENOURGIO XRONO...ΕΡΩΤΑ-ΕΡΟΤΑ,POLES EUTIHISMENES STIGMES,IGIA...KAI ENA BLOKAKI GIA NA TO EXEIS
PANTA MAZI SOU

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 00:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ με πούλησε ο Αη Βασίλης.

Κάλτσες, δύο μπρελόκ, μία φανέλα, ξανά κάλτσες, για να δω...

Δεν πήρα μπλοκάκι!!!

Καλή χρονιά πάντως κι ευχαριστώ.
Μάλλον πρέπει να χρησιμοποιήσω το μπλοκάκι για τα ψώνια και φέτος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lefteris
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 18:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lefteris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΤΜΑ γειά σου αν δεν γίνομαι αδιάκριτος θα ήθελα να αναφέρεις κάποια απ τα παράξενα πού σου έχουν συμβεί όπως αναφέρεις ...πιστευω όλοι άγνωστοι είμαστε και μια απλή ανταλλαγή εμπειριών δεν κάνει κακό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2003, 19:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...XM!
ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΛΟΙΠΟΝ +ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΡΟΥΜ , ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΙΣΩΣ ,ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ....
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣ!ΑΤΜΑ

*ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΓΡΑΦΤΕΙ.....*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 00:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,
Συνήθως, στην αρχή τουλάχιστον, πρέπει να κυνηγάμε αποκλειστικά την εμπειρία. Δεν χρειάζεται καν να μπαίνουμε στον κόπο να την κατατάσουμε και να κολλάμε ταμπελάκια...αυτό μπορεί να γίνει αρκετά αργότερα. Κύριο μέλημα πρέπει να είναι ...να καταφέρουμε να κάνουμε την γάτα του Σρέτινγκερ να μας παρατηρήσει και αυτή...Ετσι θα "ενεργοποιηθούμε", θα ανοίξουν τα ψυχικά μας κέντρα δηλαδή, προκειμένου να έλθουν εντονότερες ίσως εμπειρίες. Η έρευνα πρέπει να έλθει αργότερα, καθώς είναι σίγουρο ότι κατά ένα παράξενο τρόπο το φαινόμενο μπορεί να αδυνατίσει ή και να εξαφανισθεί για κάποιο διάστημα (το τελευταίο μου το επιβεβαίωσε τελευταία και ένας από τους πλέον γνωστούς Ελληνες ερευνητές).
Θα συμφωνήσω με τον AVATAR, αυτά τα πράγματα είτε τα ζεις μόνος σου είτε το πολύ με ένα άλλο άτομο (πάντα χρειάζεται ένα καλό backup, δεν συμφωνείτε;).
Το ωραίο στην όλη υπόθεση είναι ότι όσο δύσκολο ακούγεται να μπορέσει να έχει κάποιος εμπειρίες...στην πράξη το αντίθετο ισχύει...
Βέβαια θέλει προσοχή, καθώς ανά πάσα στιγμή δοκιμάζουμε τον εαυτό μας, ψυχικά κυρίως...και απ'όσο ξέρω όλοι οι τρελοί που είναι τρόφιμοι στα ψυχιατρεία...δεν τους τρέλανε η γυναίκα τους, η πεθερά τους ή το Ελληνικό Δημόσιο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 23:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ORISMENOI(LIGOI) MOU FENETE OTI DEN SINENOOUMETHA KATHOLOU.
TOUS ROTAS TI ORA EINAI KAI SOU APANTANE LES KAI
KANOUN APAGELIA FTINOU POIHMATOS.

DEN G***MASTE LEW EGW!!!!!!!!!!!!!!

VARETHIKA,SIKONOME KAI FEUGW!

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2003, 10:08:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέτοιοι, (ορισμένοι/λίγοι) υπάρχουν παντού. Και φυσικά είναι μέσα στην καθημερινότητά μας. Από παντού θα φεύγεις έτσι; Κι απ' τη ζωή!;
Λίγο λιγότερο οξύθυμοι να είμασταν όλοι φίλε ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, θα μας βοηθούσε πολύ...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2003, 18:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ, Εχέμβροτε δεν έχω ασχοληθεί ενεργά με το ανεξήγητο. Θα ήθελα βέβαια, ωστόσο έχω κάποιους φόβους. Ένα από τα προβλήματα του να ψάχνεις ερημικά και σκοτεινά δρομάκια και να περιμένεις το φάντασμα να εμφανιστεί, είναι ότι μπορεί να σου πεταχτεί κανένα πρεζόνι ή κανένας αλβανός από τη γωνία και μετά ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2003, 21:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ εξέμβροτε έχεις δίκιο στο ότι τα βιβλία μόνο δεν αρκούν .έχω ασχοληθεί απο ατλαντίδα μέχρι poltergeist και αστρική προβολή όμως υπάρχει ένα ζήτημα που με απασχολεί με την προσωπική εμπειρία και βίωση : έχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιά θα ε ίναι η αντίδρασή σου αν πχ όπως αναφέρεις δεις ένα φάντασμα (επειδή το θέλεις) ? ξέρεις στα σίγουρα ποιά θα είναι η εξέλιξη ? γιατί συνήθως αν μπεις στον τομεά της προσωπικής εμπείρίας από τη στιγμή που φτάσεις κάπου δεν μπορείς να γυρίσεςι πίσω . για παράδειγμα σκέφτηκες το ενδεχόμενο απο τη στιγμή που θα δεις για πρώτη φορά ένα φάντασμα να γίνεις πιο ευαίσθητος και να καταλαβαίνεις την παρουσία τους? και αν υπάρχουν παντού φαντάσματα και πνεύματα όπως λένε κάποιοι θα σου άρεσε να βλέπεις κάτι σαν την "έκτη αίσθηση"? δεν ξέρω τι να πω...πάντως συμγωνώ στην προσωπική εμπειρία , αλλά πρέπει να υπάρχει και ένα όριο .το θέμα είναι βέβαια ότι δεν ξέρουμε πολλά για αυτούς τους τομείς και ακριβώς δεν ξέρουμε ποιά είναι τα όριά μας . ίσως βέβαια αυτές οι αμφιβολίες να είναι πλασματικές και να μην υφίστανται στην πραγματικότητα και ίσως στην ουσία αυτές είναι εμπόδιο στην "ανάπτυξη" μας αλλά τι να πω...
εξαρτάται και από το είδος του ανθρώπου που είναι ο καθένας . πάντως πριν να κάνουμε κάτι θα πρέπει να σκεφτούμε αν είμαστε έτοιμοι να μπούμε σε αυτή τη νέα πραγματικότητα.anyway...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2009, 15:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΕΤΙΑ,ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑ...ΚΙΝΥΓΑΩ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΙ ΕΞΗΓΗΣΗ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΥΝΙΓΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΩΝ

http://img209.imageshack.us/img209/7339/pirates007.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy