ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πολιτικός γάμος - Πολιτική "βάφτιση"....?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 16:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να μου λύσει κάποιος που γνωρίζει το εξής:
Αν παντρευτώ με πολιτικό γάμο και κάνω παιδιά με τη γυναίκα μου, να τους δώσω όνομα με κάποιο τρόπο?
Γνωρίζει κανείς?
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 17:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ, μα πολύ εμμέσως...
θα μπορούσε να συσχετιστεί το παρόν θέμα με την ενότητα:
.-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.

Ωστόσο, μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση περί πολιτικού γάμου και βάπτισης γενικότερα, στην ενότητα
Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 18:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χεχε!
Απορούσα πότε θα επέμβεις......
Δεν την γλύτωσα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 20:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν παντρευτώ με πολιτικό γάμο και κάνω παιδιά με τη γυναίκα μου, να τους δώσω όνομα με κάποιο τρόπο?
Γνωρίζει κανείς?

Άν παντρευτείς με πολιτικό γάμο έχεις τα ίδια ακριβώς νομικά δικαιώματα με αυτά που έχεις με τον θρησκευτικό γάμο.
Καμιά απολύτως διαφορά δέν υπάρχει, προχώρα λοιπόν

"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 00:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν θες μετα τον πολιτικο γαμο να κανεις θρησκευτικη βαφτιση επισης δεν υπαρχει προβλημα.επισης υπαρχει και η πολιτικη βαφτιση.και οι δυο ειναι ισοτιμες.προσοχη μονο στις προθεσμιες οπως παντα με το κρατοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 02:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άν παντρευτείς με πολιτικό γάμο έχεις τα ίδια ακριβώς νομικά δικαιώματα με αυτά που έχεις με τον θρησκευτικό γάμο.
Καμιά απολύτως διαφορά δέν υπάρχει, προχώρα λοιπόν

Ναι, ναι, συμφωνώ κι εγώ, προχώρα (σε θέλει όλη η χώρα! )

Άσε που με την πολιτική βάφτιση, δε θα χρειάζεται να εξηγείς στον παππά, πως το όνομα Κασάνδρα...

"μα και βέβαια είναι χριστιανικό πάτερ μου!
Προέρχεται από την Αγία Κασσιάνή, η οποία απαρνήθηκε τα εγκόσμια, κι έκανε 60 χρόνια να δει άνδρα!"

(Μπορείς ωστόσο να του πεις να βγάλει το παιδί και Α-κασ-άνδρα. Ίσως του φανεί πιο πειστικό, και στην τελική, μέσα στην αναμπουμπούλα της εκκλησίας, ποιός θα ακούσει το "Α";)

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 08:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα!
Σωστά, amalia!
Απλά η Εκκλησία δεν έχει θέση στην ζωή μου και θα ήθελα να μάθω αν στα παιδιά μου μπορώ να δώσω όνομα χωρίς θρησκευτική βάφτιση.
Ελπίζω μόνο η γυναίκα που θα παντρευτώ (όοοοοοταν παντρευτώ) να μην θέλει νυφικά, ξωκκλήσια, μητροπολίτες ή δεν ξέρω τι....

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 11:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ελπίζω μόνο η γυναίκα που θα παντρευτώ (όοοοοοταν παντρευτώ) να μην θέλει νυφικά, ξωκκλήσια, μητροπολίτες ή δεν ξέρω τι....

Ασε μαγκα εδω εχασες

Οσο για τη βαφτιση, δηλωνεις το ονομα στο ληξηαρχειο μαζι με
το πιστοποιητικο γεννησης και δεν χρειαζεται μετα τιποτα. Ουτε
εκκλησιες ουτε κουφετα.


Αλλα παλι, αντε να πεισεις τη μαμα του τεκνου...


Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 11:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά, τι κόλλημα έχουν κάποιες γυναίκες με γάμους, νυφικά, βαφτίσια κτλ κτλ?
Και καλά, πές οτι τη γυναίκα μου με το μπούρου μπούρου τη "ρίχνω"....
Την πεθερά ποιός την ακούει???

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 12:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και καλά, πές οτι τη γυναίκα μου με το μπούρου μπούρου τη "ρίχνω"....

Ναι καλα, Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις ?


ΑγγελοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 13:20:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus

<<πές οτι τη γυναίκα μου με το μπούρου μπούρου τη "ρίχνω"....>>

ααα θα σε μαλωσω τι λες τωρα το μπουρου μπουρου ειναι το υπερτατο οπλο των γυναικων

εμεις δεν μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε εχει δικλειδα ασφαλειας

γυρνα μπουμεραν και μας κοβει το κεφαλι

δεν ξερουμε ουτε την ωρα ουτε την ισχη που πρεπει να δωσουμε στο οπλο αυτο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 13:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σα να έχετε δίκιο!
Από την πείρα που έχω ως τώρα, το μπούρου μπούρου δε μου βγήκε σε καλό...
Σαν τις τσίχλες ένα πράγμα!
Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy