ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΠΑΤΡΩΝ-ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΔΑΥΤΟΥΣ?
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:15:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
ξερω οτι το θεμα που ανοιγω ειναι ασχετο με τα γενικοτερα θεματα αλλα πιστευω οτι πρεπει να συζητηθει τουλαχιστον απο τους πατρινους χρηστες-να δειτε και οι υπολοιποι τι τραβαμε
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
για να καταλαβετε δειτε καταρχας τις τιμες των εισιτηριων-0,70 βασικο α ζωνης με 0,55 φοιτητικο και 0,40 μαθητικο και 1,00 βασικο β ζωνης με 0,70 φοιτητικο και 0,50 μαθητικο.και ολα αυτα χωρις καρτες απεριοριστων διαδρομων οποιασδηποτε διαρκειας εκτος απο αυτες που βγαζει το πανεπιστημιο πατρων για τους φοιτητες.καλο ε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

ξερω οτι το θεμα που ανοιγω ειναι ασχετο με τα γενικοτερα θεματα αλλα πιστευω οτι πρεπει να συζητηθει τουλαχιστον απο τους πατρινους χρηστες-να δειτε και οι υπολοιποι τι τραβαμε

Γιατί δε βάζεις και καμιά μεταφυσική προέκταση στο θέμα, ώστε να ταυτίζεται με το χώρο ?

Πρόταση !

"Πυκνό μυστήριο καλύπτει τον τρόπο που προσλαμβάνονται οι οδηγοί-φαντάσματα"

"Άργησε πάλι το ΚΤΕΛ στο ραντεβού του με το Παράξενο"

ή κάτι τέτοι τελοσπάντων βρε αδερφέ !

Για ΚΤΕΛ μιλάς, θες και ΛΟΓΙΚΑ επιχειρήματα ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
τα δρομολογια περιφημα.ξεκινανε οι οδηγοι οποτε θελουν και φτανουν οποτε θελουν-και για ολα φταιει η κινηση και οχι το κτελ-και οι γραμμες σχεδιασμενες απο την εποχη της χουντας.λες και τα κυκλοφορουντα αυτοκινητα παραμενουν τα ιδια ποσοτικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
ακου να δεις πλακα.με γραψανε μια μερα γιατι δεν προσεξα το εισιτηριο οτι ηταν ηδη χτυπημενο και το διπλοχτυπησα.ο σεκιουριτας-γιατι τον ελεγχο τον ασκει εταιρεια σεκιουριτι-μου ειπε οτι ο οδηγος ειδε οτι διπλοχτυπησα εισιτηριο.του ειπα γιατι δεν αντεδρασε και μου ειπε οτι ηξερε οτι θα μπει ελεγχος στη γραμμη.ο σεκιουριτας μπηκε κορινθου και αγιου νικολαου.και οταν του ειπα αν εγω κατεβαινα πλατεια γεωργιου τι θα γινοταν μου ειπε θα ειχες ταξιδεψει τσαμπα.το αυτο μου ειπαν και στο κτελ οταν τους το ειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:38:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
μια φορα τους ειχα προτεινει να βγαλον καρτες απεριοριστων διαδρομων και τι μου ειπαν?θα μπαινεις εσυ μου λενε με την καρτα και θα μενει απεξω ο αλλος με το εισιτηριο.μολις τους ειπα οτι η πληροτητα των λεωφορειων ειναι τοσο μικρη που δεν υφισταται τετοιο πραγμα μου απαντησε μην μας μπερδευεις ο κοσμος δεν θα εξυπηρετειταιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
οταν η σεκιουριτι ανελαβε τον ελεγχο στα αστικα λεωφορεια η επισημη δικαιολογια ηταν οτι τα λεωφορεια γεμιζαν αλλα τα εσοδα τους ειχαν μειωθει-προφανως ο κοσμος εκλεβε απο οτι καταλαβα.εκεινη την εποχη ομως ειχαν πρωτοβγαλει τις πρωτες καρτες με το πανεπιστημιο με αποτελεσμα αυτο το φαινομενο να ειναι λογικο.οταν χωρις καρτα εγω πληρωνα 3200 δρχ την εβδομαδα και εμπαινα 15 φορες σε αστικο και με την καρτα πληρωνα 5000 δρχ το μηνα και εμπαινα το μηνα 150-με τα εισιτηρια ηταν αντιστοιχα 12800 και 60.παρολα αυτα περυσι οι σεκιουριταδες μπαινανε μονο στα μισθωμενα στις γραμμες τιποτα πηγα μια φορα στην κρηνη-νο7-και ολοι χτυπαγαν 0,40 και ηταν μεγαλοι ανθρωποι-40ρηδες και 50ρηδες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
οι οδηγοι το μονο που προσεχουν ειναι να ακουσουν τον ηχο της ακυρωσης.λιγοι μονο-προφανως ιδιοκτητες-κοιτανε αν το εισιτηριο ειναι εγκυρο-χτυπημενο η οχι δλδ.οσο για το αν πληρωνεις τη σωστη τιμη η φτηνοτερο,αν μπει ο ελεγχος εχει καλως.αλλιως................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
αν ομως μπει ο ελεγχος την ....ειδικα ο κοντος παραειναι καραγκιοζης.καμια φορα μπαινει μεσα σαν επιβατης-χωρις στολη-και κοιταει τα εισιτηρια.οταν εφτασε σε μενα του λεω τραβα φορα την στολη και μετα ελα φωναζει στον οδηγο τραβα στην τροχαια αλλα του υπενθυμιζω οτι οι σεκιουριταδες δεν εχουν μια φορα δικαιωμα να συλλαβουν φορωντας τη σολη χωρις τη στολη δεν εχουν 100 φορες δικαιωμα και εφυγε κακην κακωςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 12:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
να συμμετασχετε και να γραψετε και κατι.να μην κανω μονολογοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 16:01:35  Εμφάνιση Προφίλ
ά, ρε κακομοίρη φίλε νίντζα!

Μόνο τέτοιο θέμα δεν περίμενα να δω στο esoterica.gr!
Αλλά καταλαβαίνω τον πόνο σου γιατί κι εγώ υπήρξα φοιτητής στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας και τα ξέρω αυτά τα καραγκιοζιλίκια από πρώτο χέρι.

Τότε βέβαια δεν είχανε "σεκουριτάδες"...(άκουσον-άκουσον!)
αλλά τους all times classic ελεγκτές, με τους οποίους πέφτανε απερίγραπτοι μπινελικο-διάλογοι και καυγάδες...

Τελικά, από ότι φαίνεται τα αστικά ΚΤΕΛ της Πάτρας είναι "σταθερή αξία στο χρόνο", και η μόνη τους εξέλιξη είναι ότι προσλάβανε σεκουριτάδες αντί για ελεγκτές....

Καλά κουράγια,
και καλή "ελευθερία"!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2005, 17:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
νιντζα

Ένα ολόκληρο θέμα και περίπου 10 μηνύματα (που θα μπορούσαν να είναι ένα-δύο) για τα λεωφορεία της Πάτρας!!!

Ήμαρτον.


Το θέμα αυτό απενεργοποιείται και μεταφέρεται στην κατηγορία:
"Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy