ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Συζήτηση περί "επικλήσεων" προς τον Σατανά...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 21:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήθελα να 'ξερα γιατί να θέλει κάποιος να κάνει επίκληση στον Σατανά...

Θεός δεν υπάρχει για να σας εκπληρώσει την επιθυμία; Δεν σας ακούει νομίζετε ο Θεός; Βεβαίως σας ακούει, και αυτό που θα του ζητήσετε θα σας το κάνει, αρκεί αυτό να είναι πραγματικά οφέλιμο για εσάς, και να το ζητάτε με την καρδιακή προσευχή. Ξέρει ο Θεός πρώτα από εσάς τι είναι καλό για εσάς, και αν του το ζητήσετε, θα σας το δώσει.

Τους σατανάδες και τα τριβόλια αφήστε τα για όσους έχουν χάσει τον δρόμο τους και το ρίξαν "αλλού" για να αποκτήσουν "δύναμη".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 21:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως ο Admin έχει κάποιο σοβαρό λόγο που δεν κλειδώνει το θέμα. Όχι δεν είναι κρυφοσατανανιστής, ούτε το αφήνει ανοιχτό για λόγους "επισκεψιμότητας".Ίσως το κάνει για να επιτρέψει σε όλους εμας και πρώτα από όλους σε μένα, που τώρα βλέπω ότι έδωσα πραγματικό ρεσιτάλ ανοησίας να καλλιεργήσουμε τις "δευτερες σκέψεις" μας, και να δούμε την κατάσταση από μια διαφορετική πιο καθαρή οπτική γωνία.

Τι θέλω να πω? Εγώ τουλάχιστον και φαντάζομαι και πολλοί απο όσους συμμετείχαν σε αυτό το θέμα είπαμε ότι είπαμε ορμώμενοι από μια αρχική σκέψη ότι συγγραφέας του θέματος είναι κάποιος κακόψυχος τύπος ο οποίος εισήλθε στο χώρο μας με σκοπό να προσηλυτίσει και να παρασύρει κάποιους από μας στο δρόμο του ολέθρου,στο δρόμο που δεν έχει γυρισμό...

Όμως διαβάζοντας και ξαναδιαβάζοντας το ένα και μοναδικό μήνυμα αυτού του ανθρώπου βλέπω πλέον ξεκάθαρα ότι το μόνο που μπορώ να δω είναι νεανική αφέλεια. Μόνο την αφέλεια της πρώτης νεότητας μπορώ να διακρίνω σε αυτό το μήνυμα τελικά...

Και τότε έρχεται και η δευτερη σκέψη,αυτη που έπρεπε να κάνω από την αρχή...Μήπως τελικά η στάση μου (μόνο για τον εαυτό μου μπορώ να μιλήσω) ήταν τελείως λανθασμένη? Μήπως τελικά ο μόνος που βρίσκετε σε κίνδυνο,ο μόνος που θα έπρεπε να προσπαθήσουμε να προστατέψουμε είναι ο ίδιος ο συγγραφέας του μηνύματος? Μήπως τελικά το μοναδικό θύμα της υπόθεσης είναι αυτός που επιφανειακά παρουσιάζετε ως θύτης?

Και τι τελικά κατάφερα με όσα είπα? Κατέρριψα τα λανθασμένα του πιστεύω με όσα είπα και με τον τρόπο που τα είπα? Μάλλον το αντίθετο πρέπει να κατάφερα. Τον βλέπω ήδη ακόμα πιο πεισμωμένο να ακολουθήσει το δρόμο που ποιός ξέρει ποιές αιτίες τον οδήγησαν να ακολουθήσει.Ίσως κιόλας μετά από όλα αυτά να έχει πειστεί πλέον ότι κανείς δεν μπορεί να τον καταλάβει, γιατί είναι ο ένας και εκλεκτός, αυτός που ξέρει και καταλαβαίνει κάτι που εμείς οι υπόλοιποι δεν μπορούμε ούτε καν να προσεγγίσουμε.

Εγώ προσωπικά έχω μετανιώσει για τη στάση που ακολούθησα σε αυτό το topic,ζητώ ειλικρινά αν γίνεται να διαγραφούν όλα τα προηγούμενα σαχλομηνύματα μου,και καλώ τον Horn_Dopespade ή οποιον άλλο οπαδό του όποιου Σατανά σε σοβαρό και με επιχειρήματα διάλογο.

Λοιπόν, φίλοι μου σατανιστές πιστεύω ειλικρινά ότι έχετε πάρει τελείως λάθος δρόμο και σας προσκαλώ/προκαλώ να αποδείξετε ότι έχω λανθασμένη αντίληψη για εσας και τα πιστεύω σας.

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

horror
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 21:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους horror  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω απολυτα μαζι σου Mercury.ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΠΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΤΟΥ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 23:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OXI

Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 00:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

OXI

Όπως νομίζεις,κανένα πρόβλημα. Κανείς άλλος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 01:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ, φίλε Mercury, είμαι μέσα.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 01:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 14:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------



Admin

...και πρώτα απ'όλα ταγμένη στην "Φωτεινή Πλευρά των Πραγμάτων".


οπως αυτο το τοπικ πχ...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 01:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood:
quote:
Admin

...και πρώτα απ'όλα ταγμένη στην "Φωτεινή Πλευρά των Πραγμάτων".


οπως αυτο το τοπικ πχ...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr



Λοιπόν Jonnie, έχω μια απορία.
Μπορείς να με βοηθήσεις να τη λύσω;
Όσοι πιστοί προσέλθετε βέβαια
Η απορία μου είναι τούτη:

Ποιά να είναι άραγε η "Φωτεινή Πλευρά των Πραγμάτων";

Να έχει άραγε κάθε πράγμα δύο πλευρές;
Μια φωτεινή και μια σκοτεινή;
Ή μήπως και περισσότερες;

Τότε μόνο θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για φωτεινή πλευρά, όταν κάτι έχει τουλάχιστον δύο πλευρές.
Εάν ισχύει αυτό, τότε δεν θα έπρεπε να κρίναμε τα πράγματα ως φωτεινά ή μη, από την ίδια την ταυτότητά τους, αλλά μάλλον από την πλευρά τους.
Και τι να είναι αυτό που κάνει την πλευρά των πραγμάτων να είναι φωτεινή;
Αφού κάθε πράγμα μπορεί να είναι φωτεινό ή μη, τότε δεν είναι το ίδιο το πράγμα αυτό που χαρακτηρίζει τη φωτεινότητα, αλλά κάτι άλλο.

Ποιό λες να είναι αυτό το κάτι άλλο jonniebegood;

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 12:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Λοιπόν Jonnie, έχω μια απορία.
Μπορείς να με βοηθήσεις να τη λύσω;
Όσοι πιστοί προσέλθετε βέβαια
Η απορία μου είναι τούτη:

Ποιά να είναι άραγε η "Φωτεινή Πλευρά των Πραγμάτων";



μα γιατι ρωτας εμενα Κυρα μας των Κλειδιωνε?

η φραση ειναι του αντμινου μας, δεν ειναι δικη μου (θα την βρεις στο τοπικ για την ασανα του Παλμου)


ωστοσο θα σε παραπεμψω στην ιστορια και στην στατιστικη: οι φωτισμενοι ανθρωποι που γνωριζουμε, τι εννοουσαν "φωτεινο"?


quote:

Να έχει άραγε κάθε πράγμα δύο πλευρές;
Μια φωτεινή και μια σκοτεινή;


στο συγκεκριμενο θεμα (των επικλησεων στο σατανα) τι το "φωτεινο" βρισκεις?

ρωταω για να μαθω κι εγω.


ποσοι αραγε φωτιστικαν απο αναλογες ασχολιες?

quote:

Ή μήπως και περισσότερες;



+ = - = 0

quote:

Ποιό λες να είναι αυτό το κάτι άλλο jonniebegood;



το Θειον μεσα του, καλο μου ΛΟΑ...


.


αλλα να σε ρωτησω και εγω επι τη ευκαιρια κατι: αυτα που ρωτας εμενα και ξερεις οτι τα καταλαβαινω, εισαι σιγουρη οτι τα καταλαβαινουν και οι πιτσιρικαδες (ή οι πυροβολημενοι που κυκλοφορουν)???


κατανοουν την ανυπαρξια του σατανα?

κατανοουν οτι ειναι εφευρεση συγκεκριμενων θρησκειων για τον ρολο του βριλ? σορυ, του κακου ηθελα να πω...


κατανοουν οτι αν ασχοληθουν με τις επικλησεις του, μπαινουν στην τεχνητη πραγματικοτητα που αλλοι εφτιαξαν γι αυτους, και παιζουν με την ψυχοσυνθεση τους???

κατανοουν οτι απαξ και χασουν τον ελεγχο της αντιληψης τους θα βλεπουν τον Κατσουλα σαν ηρωα? (καλε τον θυμαστε τον Κατσουλα και τους φιλους του? - κλαυσιγελως...)


κατανοουν οτι αυτο που παρουσιαζεται σαν μοδα στους εφηβους ειναι αλλη μια προσπαθεια αποπροσανατολισμου και ελεγχου τους?

και εμεις, που υποτιθεται οτι εχουμε καποιο γνωσιακο επιπεδο, κατανοουμε οτι μια μας εκφραση μπορει να παρασυρει ανηλικους ή ανωριμους ενηλικους σε επικινδυνα για την ψυχικη τους υγεια παιχνιδια?


σε ρωταω λοιπον καλη Κυρα μας των Κλειδιωνε, τι ειναι φωτεινο στον σατανισμο

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 13:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή ερώτηση jonniebegood !
Λοιπόν Αμαλία ?
Για πες,για πες...
Όλο στην ερώτηση είσαι κι εσύ.
Τη γνώμη σου γιατί την κρατάς κρυφή ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 16:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγνοών:
quote:
Λοιπόν Αμαλία ?
Για πες,για πες...
Όλο στην ερώτηση είσαι κι εσύ.
Τη γνώμη σου γιατί την κρατάς κρυφή ?

Θα την πω αγνοών, μη βιάζεσαι.
Ίσως και να προκύψει μέσα από τη συνομιλία μας με τον Jonnie.
Πες και τη δική σου όμως.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Γειά σου Jonnie.
Χαίρομαι που κατάλαβες. Αυτό σημαίνει πως θα κάνουμε μία ενδιαφέρουσα και χρήσιμη συζήτηση. Αυτός είναι και ο σκοπός άλλωστε. Να "ξορκίσουμε τα διαβολάκια", μέσα από τον διάλογο. Τα "διαβολάκια" που κι εσύ κι εγώ πιστεύουμε πως μπορούν να βλάψουν νέες και απονήρευτες ψυχές. Να βρούμε εν τέλει τον τρόπο. Να τα διώξουμε.
"Από που;" - ίσως με ρωτήσεις.
"Από το νου και την καρδιά όσων κινδυνεύουν να γίνουν θήραμά τους" - θα πω εγώ κι αυτός είναι ο σκοπός αυτής της συζήτησης, για μένα τουλάχιστον.

"Μα οι πιτσιρικάδες καταλαβαίνουν;" - με ρωτάς.
Μα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο συνεχίζω να γράφω στο θέμα αυτό. Γιατί εάν μπορώ να βοηθήσω στο να καταλάβουν, γιατί να μην το κάνω; Πως μπορούν να καταλάβουν όταν ένα θέμα είναι ταμπού; Είναι άραγε στη φύση των ανθρώπων να κολούν στο απαγορευμένο; Το κάνουν Jonnie. Και οι απλές προτροπές (οι δικές μου και οι δικές σου, των γονιών και των δασκάλων) φαντάζουν γραφικές στα παιδικά αφτάκια τους. Και μήπως - πιστεύεις - μπορούν οι περισσότεροι που έτυχε να αναλάβουν το έργο της διαπαιδαγώγισης, να μιλήσουν με τρόπο αποτελεσματικό και σωστό γι' αυτά τα πράγματα; Μπορούν να αποτρέψουν;
Όχι Jonnie, δεν μπορούν. Γι' αυτό ίσως κι εμείς που προσπαθούμε να το κάνουμε είμαστε κατά κάποιον τρόπο "καταραμένοι". Το μόνο που μπορούν να ξυπνήσουν τα σκέτα "μη" είναι ο φόβος. Κι αυτός, είναι ο αγαπημένος σύμμαχος των διαβολακίων. Όπως και η περιέργεια, το σασπένς. Αυτά είναι τα δολώματα.
Αφού λοιπόν τα δολώματα έπεσαν και πέφτουν, ας κάνουμε ικανούς τους αποδέκτες να μην τσιμπάνε. Ας βοηθήσουμε να αναπτύξουν κριτική σκέψη και διάκριση, πραγματικούς στόχους και ηθική, γιατί αυτά θα είναι τα όπλα τους κι όχι το "εμπρός λοιπόν καλά μου ποδαράκια!"

Γράφεις πως "οι επικλήσεις είναι μια τεχνητή πραγματικότητα και πως υπάρχει κίνδυνος οι πιτσιρικάδες να πέσουν σ' αυτήν".
Η τεχνητή πραγματικότητα έχει ήδη εγκατασταθεί και γι' αυτούς, αλλά και για μας. Και δεν υπάρχει κάνενας έλεγχος αντίληψης για να χάσουν, γιατί ποτέ δεν τον είχαν. Μπορεί όμως να καλλιεργηθεί. Ο διάλογος επάνω σε αυτά τα ζητήματα, είναι ένας τρόπος. Η αποφυγή, το κλείδωμα, δεν είναι. Μας δίνεται η ευκαιρία μέσα από ένα θέμα να καταδείξουμε την λάθος σκέψη. Εάν απλά το πνίξουμε, αγνοούμε το πρόβλημα, δεν το θεραπεύουμε όμως.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Ας γυρίσουμε στο φως και στο σκοτάδι. Στη φράση του Admin που σχολίασες. Μάλιστα, θεώρησες πως πέφτει σε αντίφαση εφόσον αφήνει ανοιχτό αυτό εδώ το τόπικ.
Πάντως, για να τη σχολιάσεις, σημαίνει πως κάτι σου λέει. Αυτό το κάτι σε ρωτάω κι εγώ Jonnie. Γιατί το να καταλήξουμε μέσα από μια συζήτηση, πως τα πράγματα δεν είναι όπως τα νομίζουμε - είτε εγώ, είτε εσύ - και να βρούμε το σωστό, αυτό δεν είναι μία ήττα για κάποιον από τους δύο, αλλά μια νίκη για όλους μας.

Κι αφού επέλεξες να με ρωτήσεις εσύ ως απάντηση,

quote:
σε ρωταω λοιπον καλη Κυρα μας των Κλειδιωνε, τι ειναι φωτεινο στον σατανισμο

θα μου επιτρέψεις να κάνω μία μικρή διόρθωση στην ερώτησή σου, γιατί το θέμα που τίθεται εδώ δεν είναι ο ίδιος ο σατανισμός, αλλά η συζήτηση περί σατανισμού.

Προτείνω λοιπόν το εξής:

σε ρωταω λοιπον καλη Κυρα μας των Κλειδιωνε, τι ειναι φωτεινο στην συζήτηση για τον σατανισμο

Νομίζω πως έχω το δικαίωμα να σου προτείνω αυτήν την αλλαγή, μιας και η φράση σου από την οποία πιάστηκα, αφορούσε την αντίθεσή σου στην διατήρηση αυτής της συζήτησης κι όχι την αντίθεση απέναντι στη σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων (που συνήθως καλείται "σατανισμός").
Για του λόγου το αληθές, σου παραθέτω ξανά τα γραφόμενά σου:

quote:
Admin:
...και πρώτα απ'όλα ταγμένη στην "Φωτεινή Πλευρά των Πραγμάτων".

jonniebegood:
οπως αυτο το τοπικ πχ...



Εφόσον συμφωνείς στην ακριβή έκφραση της ερώτησης, μπορούμε κάλλιστα να συνεχίσουμε.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 19:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ amalia την είπα τη γνώμη μου.
Αν διαβάσεις ξανά τη συζήτηση θα τη βρεις.
Το θέμα είναι ότι το αναλύεις πολύ.
Απλά να σου υπενθυμίσω ότι για τα παιδιά,μερικά πράγματα είναι χρήσιμα κι άλλα πράγματα είναι επικίνδυνα.
Αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 23:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Γειά σου Jonnie.



χαιρε κυρα μας των Κλειδιωνε!

quote:

Χαίρομαι που κατάλαβες. Αυτό σημαίνει πως θα κάνουμε μία ενδιαφέρουσα και χρήσιμη συζήτηση. Αυτός είναι και ο σκοπός άλλωστε. Να "ξορκίσουμε τα διαβολάκια", μέσα από τον διάλογο. Τα "διαβολάκια" που κι εσύ κι εγώ πιστεύουμε πως μπορούν να βλάψουν νέες και απονήρευτες ψυχές. Να βρούμε εν τέλει τον τρόπο. Να τα διώξουμε.
"Από που;" - ίσως με ρωτήσεις.
"Από το νου και την καρδιά όσων κινδυνεύουν να γίνουν θήραμά τους" - θα πω εγώ κι αυτός είναι ο σκοπός αυτής της συζήτησης, για μένα τουλάχιστον.


υπαρχει μια κρισιμη ερωτηση Κυρα μας που αποτελει αναποφευκτο σταδιο οταν αντικρυζεις την φτωχεια, την ανεχεια, ή την παραπληροφορηση: "ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?"


σε αυτην την ερωτηση εγω εχω μια απαντηση: "Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ"

και αυτη τη στιγμη εχουμε ενα αποπροσανατολιστικο απ την Αληθεια τοπικ στο οποιο θα πρεπει να επεμβουμε με καποιο εποικοδομητικο τροπο.


για μενα η Ωμη Αληθεια ειναι το καλυτερο ξεκινημα και το καλυτερο τελος!

quote:

Μα γι' αυτόν ακριβώς το λόγο συνεχίζω να γράφω στο θέμα αυτό.



για τον ιδιο λογο μπηκα και εγω και εγραψα, το γνωριζεις.

quote:

Γιατί εάν μπορώ να βοηθήσω στο να καταλάβουν, γιατί να μην το κάνω; Πως μπορούν να καταλάβουν όταν ένα θέμα είναι ταμπού; Είναι άραγε στη φύση των ανθρώπων να κολούν στο απαγορευμένο; Το κάνουν Jonnie.


το γνωριζω καλη μου - με τον ιδιο τροπο διαδιδεται ο μυθος της ηρωινης στα νεα παιδια - το απαγορευμενο δημιουργει αυτοματως Μυθο.


αλλα δεν μιλησα εγω για κλειδωμα του τοπικ, ο αντμινος μας το εκανε.


quote:

Και οι απλές προτροπές (οι δικές μου και οι δικές σου, των γονιών και των δασκάλων) φαντάζουν γραφικές στα παιδικά αφτάκια τους. Και μήπως - πιστεύεις - μπορούν οι περισσότεροι που έτυχε να αναλάβουν το έργο της διαπαιδαγώγισης, να μιλήσουν με τρόπο αποτελεσματικό και σωστό γι' αυτά τα πράγματα; Μπορούν να αποτρέψουν;


εγω δεν προτρεπω απλα στην συγκεκριμενη περιπτωση - δινω κουτουλιες αν χρειαστει για να ξυπνησουν!


quote:

Όχι Jonnie, δεν μπορούν. Γι' αυτό ίσως κι εμείς που προσπαθούμε να το κάνουμε είμαστε κατά κάποιον τρόπο "καταραμένοι". Το μόνο που μπορούν να ξυπνήσουν τα σκέτα "μη" είναι ο φόβος. Κι αυτός, είναι ο αγαπημένος σύμμαχος των διαβολακίων. Όπως και η περιέργεια, το σασπένς. Αυτά είναι τα δολώματα.
Αφού λοιπόν τα δολώματα έπεσαν και πέφτουν, ας κάνουμε ικανούς τους αποδέκτες να μην τσιμπάνε. Ας βοηθήσουμε να αναπτύξουν κριτική σκέψη και διάκριση, πραγματικούς στόχους και ηθική, γιατί αυτά θα είναι τα όπλα τους κι όχι το "εμπρός λοιπόν καλά μου ποδαράκια!"



θα ξανακανω το σφαλμα να πω τι θα εκανα αν ημουν συντονιστης: το πρωτο ποστ του τοπικ θαταν δικο μου και θα ελεγε:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΤΑΝΑΣ - ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ

quote:

Η τεχνητή πραγματικότητα έχει ήδη εγκατασταθεί και γι' αυτούς, αλλά και για μας.



και για μας καλη μου Κυρα μας των Κλειδιωνε?

τοτε τι τους λεμε?


θα μου επιτρεψεις να εχω μια δικη μου αντιληψη περι πραγματικοτητας.

ισως χρειαστει να το συζητησουμε στην πορεια.

quote:

Και δεν υπάρχει κάνενας έλεγχος αντίληψης για να χάσουν, γιατί ποτέ δεν τον είχαν.



αυτο τους κανει να κινδυνευουν περισσοτερο, ετσι δεν ειναι?


quote:

Μπορεί όμως να καλλιεργηθεί. Ο διάλογος επάνω σε αυτά τα ζητήματα, είναι ένας τρόπος. Η αποφυγή, το κλείδωμα, δεν είναι. Μας δίνεται η ευκαιρία μέσα από ένα θέμα να καταδείξουμε την λάθος σκέψη. Εάν απλά το πνίξουμε, αγνοούμε το πρόβλημα, δεν το θεραπεύουμε όμως.



δεν θελω να σε απογοητευσω, αλλα ας δουμε ποσοι και ποιοι θα συμμετεχουν στο θεμα απο δω και μπρος.


φοβαμαι οτι τωρα που εχασε τον Μυθο του, θα χασει και καθε ενδιαφερον για αυτους που συζηταμε.


γιατι οπως λεω: παραμυθι χωρις δρακο, παραμυθι διχως περαση...


quote:

Πάντως, για να τη σχολιάσεις, σημαίνει πως κάτι σου λέει.



εγω ειδα τον θεματοθετη να τριγυρναει ανενοχλητος και να ποσταρει την ιδια επικληση.

δεν ειδα να του γινεται καποια κριτικη, αλλα ουτε και ειδα τον Φωτεινο αντιλογο.


ειδα ομως ανακοινωση κλειδωματος το οποιο δεν εγινε.


quote:

Αυτό το κάτι σε ρωτάω κι εγώ Jonnie. Γιατί το να καταλήξουμε μέσα από μια συζήτηση, πως τα πράγματα δεν είναι όπως τα νομίζουμε - είτε εγώ, είτε εσύ - και να βρούμε το σωστό, αυτό δεν είναι μία ήττα για κάποιον από τους δύο, αλλά μια νίκη για όλους μας.



δεν μπορω να πω οτι καταλαβαινω, αλλα πες μου: συμφωνουμε με αυτο που εγραψα με κοκκινα γραμματα παραπανω?

ποιος εχει να χασει?

κανεις!


ποιος εχει να κερδισει?

η Αληθεια, αρα ολοι!

quote:

θα μου επιτρέψεις να κάνω μία μικρή διόρθωση στην ερώτησή σου, γιατί το θέμα που τίθεται εδώ δεν είναι ο ίδιος ο σατανισμός, αλλά η συζήτηση περί σατανισμού.

Εφόσον συμφωνείς στην ακριβή έκφραση της ερώτησης, μπορούμε κάλλιστα να συνεχίσουμε.



περιμενω με αγωνια δημιουργικες συμμετοχες!!!


.

ΥΓ. παω να θυσιασω επτα αρουραιους στην πενταλφα για προσφορα!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2005, 23:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

TOK TOK

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΤΑΝΑΣ - ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ


.


τωρα γιατι μου βγαινει η υπογραφη με μεγαλα στοιχεια δεν μπορω να το εξηγησω...

Edited by - jonniebegood on 18/09/2005 23:58:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ

ποιοι ποιους ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 10:45:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άγρα πελατών.

Κυκλοφορούν βιβλία, άρθρα, περιοδικά.

Φέρνουν χρήμα.

Και όταν έρχεται το χρήμα, φεύγουν πολλά άλλα.

Ξέρεις καλέ μου Βόλφ, εδώ μέσα νοιώθω καμιά φορά σαν να έχω μπεί σε μαγαζάκι.

Μαγαζάκι που πουλάει κάτι. Δεν το βλέπεις όμως με την πρώτη ματιά.

Σκεφτόμουν λοιπόν ΤΙ να πουλάει.

Βλέποντα λοιπόν τόσο χαμηλό προφίλ, διαπίστωσα οτι πουλάει ... ζαντολάστιχα.

Τώρα, άν το χαμηλό προφίλ μερικών είναι χαμηλότερο απ΄τα δικά μου ζαντολάστιχα δεν το εξετάζω, γιατι δεν με ενδιαφέρει.

Βλέπω οτι έλλειψη σταθερής γραμμής (ώπ, αλλάζουμε κατηγορία και πάμε στα κοτεράκιααααα....)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 14:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonnie το μυαλό δεν καταλαβαίνει "δεν". Εάν πεις σε ένα παιδί "δεν" είναι σαν να του λες "τρέξε να το κάνεις". Κανένας δεν θα προσέξει το θέμα του ελέγχου που αναφέρεις, ήδη έχουν εξιταριστεί από το "δεν".

Αυτή την λέξη την χρησιμοποιείς σε συγκεκριμένα άτομα που βλέπεις ότι βρίσκονται πάνω στο σκοινί και ακροβατούν. Γνωρίζουν λίγο από την μια πλευρά και λίγο από την άλλη και βέβαια βλέπεις από τα λόγια τους ότι τείνουν προς την φωτεινή πλευρά.

Σε όλα τα υπόλοιπα συζητάς χωρίς απαγορευτικά, συνεισφέρεις με τις ερωτήσεις σου, μέχρι τα ίδια τα άτομα να βρεθούν στο αδιέξοδο των δικών τους ερωταπαντήσεων.

Το θέμα του συντονισμού στο οποίο αναφέρθηκες δεν το βλέπω και τόσο εύκολο. Λες ότι θα έκανες το α ή το β, όχι μόνο εσύ πολλά μέλη και όμως δεν θα το έκανες (άποψή μου). Ο συντονισμός δεν είναι ένα πράγμα μπαίνουμε στα θέματα και απαντάμε σε 5 λεπτά ότι μας βγαίνει εκείνη την στιγμή. Θέλει σκέψη και οι θέσεις που θα πάρει ένας συντονιστής πρέπει να είναι μετά από πολύ σκέψη.

Ξέρεις γιατί? αυτή η μικρή φρασούλα κάτω από το nick κάνει όλη την διαφορά, οι προτάσεις που γράφει έχουν άλλη βαρύτητα στο μυαλό των μελών και αντιλαμβανόμενος το "βάρος" που φέρει καθημερινά, προσέχει τα πάντα.

Και βέβαια δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι παίζει μεγάλο ρόλο και ο αριθμός των ατόμων που λαμβάνουν μέρος στις συζητήσεις. Πιστεύω ότι όποιος έχει βρεθεί σε θέση αντίστοιχη καταλαβαίνει τι λέω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2005, 15:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΧΡΟΝΟΣ!!!

aaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 00:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OXI

Εχέμβροτος: Περίφημος αυλωδός εξ Αρκαδίας, ζήσας μεταξύ - Ζ’ και - ΣΤ’ αιώνων Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 02:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Vril:

Άγρα πελατών.

Κυκλοφορούν βιβλία, άρθρα, περιοδικά.

Φέρνουν χρήμα.

Και όταν έρχεται το χρήμα, φεύγουν πολλά άλλα.

Ξέρεις καλέ μου Βόλφ, εδώ μέσα νοιώθω καμιά φορά σαν να έχω μπεί σε μαγαζάκι.

Μαγαζάκι που πουλάει κάτι. Δεν το βλέπεις όμως με την πρώτη ματιά.

Σκεφτόμουν λοιπόν ΤΙ να πουλάει.

Βλέποντα λοιπόν τόσο χαμηλό προφίλ, διαπίστωσα οτι πουλάει ... ζαντολάστιχα.

Τώρα, άν το χαμηλό προφίλ μερικών είναι χαμηλότερο απ΄τα δικά μου ζαντολάστιχα δεν το εξετάζω, γιατι δεν με ενδιαφέρει.

Βλέπω οτι έλλειψη σταθερής γραμμής (ώπ, αλλάζουμε κατηγορία και πάμε στα κοτεράκιααααα....

Γεια σου Vril,

Θα ήθελες, σε παρακαλώ, αν δε σου κάνει ιδιαίτερο κόπο, να μας εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω μηνυμά σου; Ποιο είναι το "μαγαζάκι", ποιοι κάνουν "άγρα πελατών" και για ποια αγορά, που βρίσκεται το "χρήμα", που βρίσκονται τα κοτεράκια, ποιοι έχουν "χαμηλό προφίλ" και μάλιστα... χαμηλότερο από τα "ζαντολάστιχά" σου; Εντέλει τι ακριβώς εννοείς με τα "ζαντολάστιχα" και με το "μαγαζάκι" που τα πουλάει;

Για οτιδήποτε θα ήθελες να σου εξηγήσω από τη δική μου πλευρά - εφόσον φυσικά μας κάνεις την "τιμή" να αποκρυπτογραφήσεις τα διάφορα που έγραψες σε αυτό το μήνυμα - είμαι στη διάθεσή σου και θα το κάνω εάν έχω τις απαραίτητες δυνατότητες και ικανότητες.

Θα πρέπει να έχεις υπόψη σου εκ των προτέρων ότι αυτή η "παράκληση" που σου κάνω έχει έναν και μόνον στόχο: να μας εξηγήσεις επακριβώς τι εννοείς και με ποιον τρόπο συμπέρανες ότι εννοείς. Επιπλέον δε, ποια ακριβώς είναι τα λογικώς επαληθεύσιμα και αντικειμενικά στοιχεία που σε κάνουν να εννοείς ότι εννοείς; Για οποιαδήποτε άλλη κατάληξη ή μάλλον για οποιαδήποτε άλλη οδό επιλέξεις να ακολουθήσεις στην ερμηνεία των λεγόμενών σου, δυστυχώς δεν θα έχω άλλη επιλογή παρά να το θεωρήσω ώς επιβεβαίωση Ακραίας και Βάναυσης Προσβολής εναντίον του συνόλου αυτής της Κοινότητας των Αναζητητών.

Επίσης θα σε παρακαλέσω να απαντήσεις στη Συζήτηση που είναι, σίγουρα, περισσότερο σχετική με αυτό που σου ζητάω από ότι η παρούσα, δηλαδή στην: «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 10:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρεις καλέ μου Admin, λέω να κάνω κάτι άλλο.

Πιστεύεις οτι έχεις συγκεντρώσει ικανούς αναζητητές και γενικά έξυπνους ανθρώπους γύρω σου.

Γιατί λοιπόν να κάτσω εγώ, το μάυρο πρόβατο της ιδανικής κοινότητάς σου, να εξηγήσω το οτιδήποτε ? Άστους να βρούν τη λύση μονοι τους. Ικανοί είναι, οπότε ... μπορεί και να σκοντάψουν πάνω σε κάτι.

Όσο για την προσβολή που λές, πάρε ενα παράδειγμα από σένα, όταν έκανες εσύ την πάπια όταν μελος της "Κοινότητας των Αναζητητών" εκτόξευσε "Ακραία και Βάναυση Προσβολή" εναντίον μου.

Να΄σαι καλά.



Edited by - Vril on 20/09/2005 10:49:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 11:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω μία εντύπωση Vril ότι πραγματικά πολύ θα ήθελες να είσαι το "μαύρο πρόβατο" όπως λες ή εν γένει να ξεχωρίζεις... μπορεί φυσικά να κάνω και λάθος, αλλά δεν το νομίζω τόσο.

Πέρα από αυτό, καλύτερα τις υποθέσεις για το τι ακριβώς "πιστεύω", και μάλιστα υπό τη μορφή απόλυτων δηλώσεων, θα σου πρότεινα να τις κρατάς για τους δικούς σου ιδιωτικούς στοχασμούς και να μην τις εκθέτεις σε δημόσιο χώρο.

Σχετικά με τις παραπάνω ερωτήσεις τώρα... υπάρχουν και κάποιες συμπληρωματικές. Κοίταξε στο θέμα: «Το αχαλίνωτο...», ο Κακός Βριλ & η εισβολή των Ελ από το Νίλα-Γου. και απάντησε εκεί συνολικά. Η παράκλησή μου συνεχίζει να ισχύει αναλοίωτη σε όλα τα στοιχεία της.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 12:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σου απαντήσω μερικά και να σε παραπέμψω και εγώ αντίστοιχα "στο άλλο", μαι και νομίζω οτι μετά από αυτό στα είπα όλα.

Σχετικά με το "μαύρο πρόβατο".

Έχεις σκεφτεί ποτέ γιατί συμμετέχω στο φόρουμ ? Αν όχι, εγώ το έχω σκεφτεί πάρα πολλές φορές.
- Επειδή δεν έχω καλύτερο να κάνω ? Μπα, έχω δουλειά και μάλιστα τέτοια που μου "τρώει" αρκετό χρόνο, κόπο και άλλα resources !

- Επειδή τα έχω με τη μία ή την άλλη ? Μπά, δεν με ενδιαφέρει πραγματικά η όποια αντιπαράθεση. Ακόμα και να κάποιος ή κάποια μου πάτησε τον κάλο, πρέπει να κρατήσω τα προσχήματα και να ανταποδώσω τουλάχιστο με μία καλή φάπα. αλλά για να σοβαρευτούμε, υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν τα ξέρεις ούτε εσύ και καιρός να βγούν στη φόρα.
Ρίξε μια ματιά εδώ και κρίνε. http://www.allforums.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2963&postdays=0&postorder=asc&start=315 (προς το τέλος της σελίδας)

Πιστεύω οτι μέσα σε φόρουμ, και ειδικά αυτό, το μόνο που κάνουμε είναι να κρατάμε επαφή με ανθρώπους που μας ενδιαφέρουν, είτε επειδή έχουν τα ίδια πιστεύω με εμάς είτε ακριβώς επειδή ... δεν τα έχουν.

Αν δεν το ξέρεις, στο λέω εδώ και τώρα. Με τον Johnnie γνωριστήκαμε σε εκδήλωση που ξεπήδησε από τόπικ του εσοτερικα. Παρότι δεν έχουμε σχεδόν σε τίποτα τις ίδιες ιδέες και τοποθετήσεις, μπορώ να σου πώ ότι τον θεωρώ έναν από τους πιο αξιόλογους ανθρώπους που έχω γνωρίσει ποτέ. Κατάλαβες τι θέλω να σου πώ ?

Λές "εχω μία εντύπωση Vril ότι πραγματικά πολύ θα ήθελες να είσαι το "μαύρο πρόβατο" όπως λες ή εν γένει να ξεχωρίζεις". Εντάξει, η αλήθεια είναι οτι δεν κάνεις και τόσο λάθος. Σαν μαύρο πρόβατο που είμαι, φυσικά και ξεχωρίζω. Απλά, επειδή είμαι μαύρο και το λέω και καυχιέμαι. Αλλά γιατί είμαι ?
*εγώ το ξέρω και το έχω πεί πολλές φορές, εσύ το έχεις δεί ? Αν όχι, στο έχουν πεί οι άλλοι και εμμέσως σε αυτό το τόπικ.
Και ΔΕΝ ειμαστε ΣΥΝΝΕΝΟΗΜΕΝΟΙ !!!

Οτιδήποτε άλλο θέλεις να με ρωτήσεις ή παρέλειψα να σου πώ, είμαι στη διάθεσή σου.


quote:

Πέρα από αυτό, καλύτερα τις υποθέσεις για το τι ακριβώς "πιστεύω", και μάλιστα υπό τη μορφή απόλυτων δηλώσεων, θα σου πρότεινα να τις κρατάς για τους δικούς σου ιδιωτικούς στοχασμούς και να μην τις εκθέτεις σε δημόσιο χώρο.


Εντάξει, σε αυτό έχεις δίκιο. Όντως ήμουν έξαλλος και πήγα πιο πέρα απ΄οτι ήθελα. Θα σου ζητήσω λοιπόν να με ¤εκείνη η καταραμένη λέξη που αρχίζει από Σίγμα* ...ρέσεις



Edited by - Vril on 20/09/2005 12:57:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

journalist
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 19:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους journalist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σας συμβούλευα,ΜΑΚΡΥΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ... www.666DNA.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕλαΝτε
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 17:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕλαΝτε  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μακριά από τον τρεισκατάρατο αδέρφια,το νόημα στην ζωή είναι να βρεθούμε στην άνω Ιερουσαλήμ κοντά στον ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ ΜΑΣ, ο αρχικερατάσ ο σατανάσ οδηγεί στην απώλεια, όσο για τουσ σατανιστέσ έχω να ευχηθώ να μην βρεθούν στην Τελική κρίση του ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ εισ τα αριστερά του γιατί τότε θα είναι αργά για αυτούσ και αν νομίζουν ότι έχει δύναμη ο σατανάσ εγώ έχω να τουσ πω ότι μπροστά στην ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ είναι ένα τίποτα, για αυτό να έχουμε τον ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟ μαζί μασ και μην τρέχετε στον σατανά για βοήθεια. Τα ψευδοσημεία που κάνει είναι μόνο για να πλανηθούν αυτοί που τα βλέπουν και να ευαρεστήσουν στο κακό(αλίμονό τουσ).Αν είναι δυνατόν να θυσιάζεται ο ΧΡΙΣΤΟΣ για μασ και εμείσ να τον σταυρώνουμε κάθε μέρα ο καθένασ με το να κάνει ότι θέλει και δη να επικαλείται τον σατανά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy