ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Σκέψεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2003, 01:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πράγματα είναι πραγματικά δύσκολα για τον σύγχρονο άνθρωπο. Ειδικά για τους σύγχρονους Έλληνες. Είναι αλήθεια ότι ο ελληνικός πολιτισμός διανύει μια πραγματικά δύσκολη περίοδο. Μια περίοδο κάμψης και παρακμής. Όμως ποια είναι τα βαθύτερα αίτια αυτής της καθοδικής πορείας, έχετε άραγε αναρωτηθεί ποτέ; Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η αμάθεια. Κανένας από τους νεοέλληνες δυστυχώς δεν γνωρίζει αρκετά αυτό τον τεράστιο πλούτο που έχουμε κληρονομήσει από τους προγόνους μας. Από την άλλη πλευρά πολλοί από αυτούς που για τον ένα η άλλο λόγο έχουν καθίσει να μελετήσουν πράγματα από την αρχαία ελληνική σοφία, δεν έχουν προσπαθήσει ποτέ να την κατανοήσουν. Πολλά ωφέλιμα διδάγματα, πολλές ωφέλιμες σοφίες απλά τις αγνοούν. Κανείς δεν προσπαθεί να αποκτήσει γνώση για να μπορέσει να βοηθήσει στην πρόοδο του πολιτισμού και του τρόπου σκέψης. Αντίθετα επικρατεί από τα σχολικά χρόνια ένα καθεστώς, που κάνει την μάθηση και την γνώση να φαίνεται κάτι το καταναγκαστικό. Οι νεοέλληνες έχουν ξεχάσει εντελώς τον αρχαίο τρόπο διδασκαλίας. Οι μέθοδοι διδασκαλίας που χρησιμοποιούνται στην νεότερη Ελλάδα θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι κυριολεκτικά απαράδεκτοι. Εκτός της μεθόδου διδασκαλίας, το μεγαλύτερο πρόβλημα στην εκπαίδευση των σύγχρονων Ελλήνων είναι η βαθμοθηρία. Οι μαθητές κυνηγούν το βαθμό και όχι τη γνώση που μπορούν να αποκτήσουν. Είτε κανείς δεν τους έχει πει ότι όποιος «κατέχει» την γνώση - γιατί κανείς δεν μπορεί να αποκτήσει πλήρη γνώση των πραγμάτων παρά μόνο ο Θεός – κατέχει δύναμη, είτε τους το έχουν πει, μα δεν το έχουν κατανοήσει οι ίδιοι, είτε τελικά υπάρχει κάποιος, ο οποίος φοβάται πως αν τελικά αποκτήσουν αυτή την δύναμη αυτό θα σημάνει το τέλος του, κι έτσι ρίχνει νερό στην φωτιά, πριν αυτή εξαπλωθεί και κάψει ακόμα και τον ίδιο. Δυστυχώς ο ανθρώπινος πολιτισμός, διανύει πάλι ένα μεσαίωνα. Μέσα στην άνοια του, ο άνθρωπος λατρεύει σαν θεούς υλικά αγαθά σαν ένας ακόμα πρωτόγονος. Σιγά σιγά, βαδίζουμε προς την καταστροφή χωρίς πραγματικά να το γνωρίζουμε, επειδή απλά κάποιοι δεν έμαθαν από τα λάθη του παρελθόντος και συνεχίζουν να τα επαναλαμβάνουν. Ας σκεφτούμε έστω και λίγο σαν τους αρχαίους Έλληνες φιλόσοφους και ας δούμε πόσο ποιο ωραία θα κάνουμε την Ελλάδα μας.
Αν καταφέρουμε να απορρίψουμε έστω και λίγο από τον τρόπο ζωής που μας επιβάλουν κάποιοι με κύριο παράγοντα το προσωπικό τους συμφέρον, ίσως καταφέρουμε ξανά να ανορθώσουμε το πολιτισμό μας, και να γνωρίσει η Ελλάδα την δόξα του παρελθόντος με μια αναγέννηση του ελληνικού πνεύματος από τις στάχτες του. Ίσως αυτό ακούγεται σαν το όνειρο ενός τρελού κι ονειροπόλου, μα εύχομαι κάποια στιγμή το όνειρο μου να γίνει πραγματικότητα. Θα κάνω ό,τι μπορώ για να συμβάλλω σ αυτή την αναγέννηση, μα το όραμα ενός ανθρώπου δεν γίνετε πραγματικό, αν δεν αγκαλιαστεί και δεν υποστηριχτεί από πολλούς ανθρώπους. Όλα τα παραπάνω είναι σκέψεις.


KONSTANTINOS D PAP

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2003, 12:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΕ ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΣΟΥ.
ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ.
ΗΔΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΜΙΚΡΗ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΗ.
ΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΡΩΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ESOTERICA.gr ΜΙΚΡΟ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2003, 15:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
!ΑΡΚΟΥΝ 1000 !ΕΔΩ...
ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ +ΑΛΛΟΥΣ!
ΩΡΑΙΑ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2003, 22:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά εγώ μόλις έχω αρχίσει να ξυπνάω και διαπιστώνω ότι τα πράγματα δεν είναι καθόλου όπως πολλοί θέλουν να μας τα παρουσιάζουν.


KNOWLEDGE IS POWER
Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ


Κωνσταντίνος Αναζητητής της αλήθειαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2003, 00:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Κωνσταντίνε,

Δυστυχως μας κουρδιζουν και μας κουρδιζουν με συνεπεια. Να ΄μαστε τοσο ελευθεροι οσο θελουν αυτοι. Να ζουμε οπως θελουν αυτοι. Να διαβαζουμε αυτα που θελουν αυτοι. Η πραγματικη ομως ελευθερια ειναι μαχομενη και δεν επιζητει οπαδους, αλλα πολεμιστες! Και η εποχη μας ειναι δυσκολη για πολεμιστες. Ειναι εποχη των απατεωνισκων και των εμπορακων που αγοραζουν και πωλουν τα παντα - ακομα και την ελευθερια. Τι χρειαζονται λοιπον οι πολεμιστες; Τι χρειαζεται λοιπον και η αυθεντικη ΠΑΙΔΕΙΑ; Τετοια ειναι η φρικτη ισοπεδωση των εμπορακων, οι "αξιες" τους ειναι ολες μετρησιμα "αγαθα" για "ποντικο-ανθρωπους" και οχι για ελευθερους ανθρωπους. Ετσι, η ψευδεπιγραφη "ελευθερια" τους ειναι ποντικισια, η "τεχνη" τους ποντικισια, η "ειρηνη" τους ποντικισια, ποντικισια η ηθικη τους, ποντικισια και η "φιλοσοφια" τους...

Δωσε λοιπον "έλευθερια" στο "λαο" - αρκει να μη την χρειαζεται: Οποιος τη χρειαζεται ξερετε τι ειναι..."ειναι ενας επικινδυνος, ενας φασιστας, ενας δολοφονος..." Και θα πουν: "Τι; Να μιλησει ο φασιστας; Με ποιο δικαιωμα; Ποτε!!! Εδω ειμαστε δημοκρατια..." Ειναι γνωστα ολα αυτα τα ποντικο-κλισε...και καποιοι τα υφισταμεθα στο πετσι μας. Οσων τα ματια δεν ειναι γυαλινα, γνωριζουν οτι η εποχη μας αποτελει το αποκορυφωμα του σκοτους, κι ας εχει δολιως αντιστρεψει τις εννοιες και τα περιεχομενα... Οι χθεσινες τυραννιες εσφαζαν, η συγχρονη ΜΟΛΥΝΕΙ και ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙ. Χρειαζεται και διαπαιδαγωγει δουλους - εκ πεποιθησεως!!!

Το Συστημα καταβαλλει καθε φιλοτιμη προσπαθεια για να μας κανει "τυπικους πολιτες" μιας γκριζας ψηφομαζας - απο την κουνια μας ακομη. Ξεριζωνοντας μας απο τη φυσικη αγκαλια της Παραδοσεως και απεστερημενους καθε φυσικης ηγεσιας - ιεραρχιας, μας παραδιδει ανευ ορων στα (μαυρα) χερια των χοιροβοσκων του. Με την πλυση εγκεφαλου και με τη διαλυση καθε φυσικου ενστικτου, με την τραβεστιζουσα "παιδεια" και την υποκουλτουρα, επιτρεπει την ανετη επιπλευση των φελλων και των κοπριδιων σ' ολους τους τομεις. Ετσι δημιουργει μια τεραστια χαβουζα που την ονομαζει Κοινωνια! Μπορει να εχει μια κοσμοπολιτικη γυαλαδα, γλοιωδη φυσικα, αλλα η Ουσια της δεν αλλαζει.

Και εσυ λες για τους Αρχαιους, φιλε μου... Το Συστημα δεν θελει τετοια...Γι αυτο και διαλυει και τις τελευταιες ψυχικες αντιστασεις μας, ΜΟΛΥΝΟΝΤΑΣ τον εσωτερικο μας κοσμο, την εσωτερικη κυκλοφορια, το ψυχικο μας "Αιμα". Η "συμμορφωση", ο "συμβιβασμος", η "ομοιομορφια", επιτασσεται ως αναγκαια σ'ολα τα επιπεδα - και το θεμα ειναι ανεξαντλητο. Γι' αυτο ειναι ετσι οπως ειναι και η στειρα μηχανικη ψευδογνωση στα σχολεια και στα πανεπιστημια μας. Και εχει επεκταθει ακομη και στο κατ'εξοχην υποτιθεμενο "ελευθερο" μαθημα , αυτο της "Εκθεσεως Ιδεων"...

Ομως ετσι το συστημα παραγει μαζες! Προσφιλη βαση του! Μαζες συμμορφωμενων, που δεν εχουν ουτε σθενος, ουτε βουληση, ουτε ιδεωδη, παρα μονο το μικρο-"εγω" τους. Τους καθιστα αχρηστα μηδενικα της ιστοριας, τους αποστερει την προσβαση στην πραγματικη Ελευθερια και στον αληθινο πολεμο των Ζωντανων Ιδεων!

Ομως , λεει ο Καζαντζακης: "Νοιωθω σα να χτυπαμε τα κεφαλια μας στα σιδερα. Πολλα κεφαλια θα σπασουν. Μα καποτε θα σπασουν και τα σιδερα".

Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 10/01/2003 01:38:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 13:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά θέλουν μια μάζα του χεριού τους. Μας θέλουν πρόβατα τα οποία θα οδηγεί ο βοσκός εκεί που θέλει. Μας παρουσιάζουν μια αλήθεια οπώς τους συμφέρει. Στην εποχή μας η κάθε αξία μετριέται σε χρήμα. Ο κάθε άνθρωπός προετοιμάζεται από μικρή ηλικία για να γίνει μέρος του συστήματος. Θέλουν ζόμπι που θα ακολούθουν πιστά της εντολές τους, ρομπότ που δεν θα έχουν θέλήση να αντισταθούν, όμως στο χέρι μας είναι να παλέψουμε για την αφύνπνιση του εαυτού μας και μετά όλων τον αλλών. Ο αγώνας είναι σίγουρα δύσκολος. Αλλά τα πρόβατα δεν πρέπει να μην πρόβατα. Αν παλέψουμε πιστεύω πως πραγματικά μπορουμέ να γκρεμίσουμε την νέα τάξη πραγμάτων που κάποιοι θέλουν να μας επιβάλουν. Όλα είναι δυνατά ακόμα και κατί που φαντάζει απίθανο. Μπορούμε να φτίαξουμε το μέλλον μας.

Κωνσταντίνος Αναζητητής της αλήθειαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2003, 17:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά έτσι είναι. Από παντού δεχόμαστε τα πυρα της σύγχρονης κοινωνίας. Μας θέλουν να σκήβουμε και να υπακούμε. Καταστρέφουν την εκπαίδευση, αλλάζουν τουυς νόμους (π.χ. τρομονόμος) και προσπαθούν να μας αφοπλίσουν, μετατρέπουν τον ελληνικό στρατό σε μισθοφορικά μάζα τυφλά υπάκουων στρατιωτών. Δηλαδή τι θέλουν; Θέλουν να τους δώσουμε την ελευθερία μας για να την προφυλάξουν από αυτούς που θέλουν να μας την πάρουν. Και για να μας αναγκάσουν δημιουργούν το υπέροχο: "όποιος δεν είναι μαζί μας είναι εναντίον μας".
Ευτυχώς όμως, η αφύπνηση έχει ήδη ξεκινήσει... Η μάζα του αφυπνησμένου λαού μεγαλώνει. Όταν φτάσει η ώρα το πνεύμα θα νικήσει την λογική και η αγάπη θα κατατροπώσει την ύλη.
Ας είμαστε έτοιμοι...


Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2003, 16:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και από μένα.

Μου άρεσε το θέμα σου φίλε Κωνσταντίνε.

Κάπου διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι που, το εξής:

Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ.

Είμαι και εγώ πολύ αισιόδοξη γιατί βλέπω ότι αυτή η αφύπνιση έχει ήδη ξεκινήσει, όπως πολύ σωστά είπαν και οι προηγούμενοι φίλοι.
Το ότι είναι ακόμη λίγοι "οι επαναστάτες" (αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή τη λέξη) δεν είναι αυτό που με προβληματίζει. Εξάλλου η ιστορία του ανθρώπου ανά τους αιώνες μας έχει δείξει ότι πάντα οι επαναστάσεις, οι αλλαγές γίνονταν από μια χούφτα ανθρώπους που δεν σκέφτονταν ούτε την ίδια τους τη ζωή προκειμένου να πραγματοποιήσουν αυτό που αγαπούν και πιστεύουν, τους στόχους και τα οράματά τους. Και γευόμαστε όλοι σήμερα τους καρπούς των αγώνων τους. ( Δεν εξετάζω αυτή τη στιγμή το πως καταντήσανε την ανθρωπότητα, πάλι μια χούφτα άνθρωποι που δεν πιστεύω να είναι πάνω 1000 αυτοί, οι έχοντες όμως συγκεντρωμένο στα χέρια τους τον πλούτο της γης.)

Αυτό που με προβληματίζει είναι το ΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ " Ο ΣΤΟΧΟΣ " που θα ενώσει κάποιο αριθμό ανθρώπων ( εύχομαι να είμαστε και εμείς μέσα σε αυτούς ), που θα μας κάνει να παραμερίσουμε τους εγωισμούς μας, τα μικροσυμφέροντά μας, τα θρησκευτικά μας πιστεύω, τις καρέκλες και γενικότερα το βολεμά μας ώστε να αγωνιστούμε γι'αυτό????

Τι μπορεί να είναι τόσο δυνατό ώστε να μας ξεσηκώσει και να μας κάνει αγωνιστές ζωής και θανάτου, για να γίνει αυτή η αλλαγή και πρώτα πρώτα στη Ελλάδα μας?
Και τα λέω όλα αυτά γιατί έχω διαπιστώσει ότι όλοι είναι εύκολοι στα λόγια και στις θεωρίες. Οταν όμως έρθει η ώρα της δράσης
οι περισσότεροι την κοπανάνε (για τους λόγους που προανάφερα).Ομως μερικές φορές δεν την κοπανάνε μόνο να σε αφήσουν και ήσυχο να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που ξεκίνησες, αλλά σου δημιουργούν και έξτρα μπελάδες.
Ακόμα και όλοι εμείς που συμμετέχουμε σε αυτές τις όμορφες και επικοδομητικές συζητήσεις και γράφουμε όμορφα λόγια και ιδέες, γνώσεις και θεωρίες, ( και καλυπτόμαστε πίσω από την ανωνυμία που μας παρέχει το διαδύκτιο), είμαστε άραγε υποστηρικτές όλων αυτών των ιδεών και στην καθημερινή μας ζωή? Είμαστε άραγε άνθρωποι ακέραιοι που ξεχωρίζουν από την μάζα? Θα καταλάβουμε ο ένας τον άλλον αν συναντηθούμε κάπου εκεί έξω στον πραγματικό κόσμο?

Αν έχει κάποιος κάτι να μου απαντήσει θα χαρώ πολύ.

Η διάγνωση έχει γίνει. Πρέπει να βρεθεί τώρα η θεραπεία.

ΦΙΛΙΚΑ
ΕΥΧΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 00:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου επιτρέψτε μου να εισάγω λίγη απαισιοδοξία στην συζήτηση.
Πώς θα αλλάξουν τα πράγματα προς το καλλύτερο όταν εδώ και γενιές ολόκληρες μαθαίνουμε ότι η απάτη, το λάδωμα και γενικά όλοι οι εύκολοι δρόμοι απoδίδουν; Στα σχολεία και στα πανεπιστίμια σχεδόν κανείς δεν αμφισβητεί. Τι σημασία έχει αν αντιγράψω και εγώ σκέφτονται, έτσι και αλλίως όλοι το ίδιο κάνουν.
Η τιμή (τι είναι αυτό πάλι βρε παιδιά.....!) και η υπερηφάνεια εχουν πάει περίπατο.
Όταν περνάς από το λύκειο και μετά όλο το πανεπιστήμιο με αυτην την νοοτροπία νομίζετε οτι θα αλλάξει μετά; Δεν νομίζω... Και αυτοί είναι το μέλλον της ελλάδας. Οι "επιστήμονες" μας μόνο σε ένα χαρτί, ενα πτυχίο χωρίς αντίκρισμα, που θα οδηγήσουν την χωρα...
Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις. Υπάρχουν, αλλά είμαστε μιά σταλιά στον ωκεανό.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 13:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ Silverwolf ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΓΥΡΟ ΜΑΣ.
ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ...

ΑΓΩΝΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΑ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΧΗ
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 11:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΧΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΟΦΕΛΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΚΑΠΟΙΟΣ "ΣΟΦΟΣ" ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ.

" ΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΣ, ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ "

ΦΙΛΙΚΑ
EYXH


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 23:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ, ΛΙΘΑΡΑΚΙ - ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΘΑ ΧΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ.
ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΜΕΛΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 00:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ Konstantinε ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ Η ΠΑΙΔΕΙΑ.
ΗΔΗ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΑΣ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=522

ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΛΛΑΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ.
ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΝΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΔΙΑ Η ΟΜΟΕΙΔΗ ΘΕΜΑΤΑ.

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΛΑΒΕΤΑΙ ΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΠΛΑ ΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 19:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως θα πάμε μπροστά ακόμα δεν το έχω καταλάβει…
Αυτή η χώρα «πληγώνει» τα παιδιά της…
Αυτή η χώρα διώχνει τα μεγαλύτερα μυαλά της…
Αυτή η χώρα κάνει εξαγωγή επιστημόνων και όταν κάποιοι από αυτούς γυρνάνε μετά από χρόνια στη μητέρα πατρίδα καταξιωμένοι πλέον και παγκοσμίως διάσημοι στον τομέα τους και ζητούν μια πανεπιστημιακή έδρα αυτή δεν τους δίνεται γιατί πολεμιούνται από τους καρεκλοκένταυρους….

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ
ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 19:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΟΝΣΤΑΝΤΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΔΗΞΕΙ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΛΟΙ.ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ AVATARGR ΚΑΙ ATMA ΟΤΙ Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ, ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΛΛΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΑΥΞΑΝΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ESOTERICA ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΑΝΤΑΧΤΗ ΑΠΟΔΙΞΕΙ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Konstantinos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
51 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 22:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Konstantinos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ AVATARGR ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ. Η ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ. ΘΑ ΣΥΜΒΟΝΙΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ EXEMBΡOTO. ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΚΟΤΑΔΙΣΜΟΣ ΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ... ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΥΠΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΕΝΑ ΦΩΣ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΑΜΠΟ ΦΩΣ. ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΣΠΗΛΙΑ... ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΩ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΤΕ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΓΑΛΗΝΗ, ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΝΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΚΟΠΩΣΗΣ. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ, ΕΠΕΙΣΗΣ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΞΕΤΙΑΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ. ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΠΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.<<ΑΠΛΑ ΥΠΟΔΕΙΞΤΕ ΜΟΥ ΘΕΜΑΤΑ>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy