ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Forums Esoterica (R.P.G)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 14:36:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Forums Esoterica (R.P.G)*

*Role Playing Game

Kανονες Παιχνιδιου:

Για να χρησιμοποιήσετε με πλήρη δικαιώματα εγγεγραμένου μέλους αυτά τα Forums απαιτείται να εισάγετε ένα "Όνομα Μέλους" (UserName), ένα password(που αρχικά δημιουργείται αυτόματα για σας από το πρόγραμμα των Forums) και την e-mail σας διεύθυνση η οποία πρέπει να είναι έγκυρη και ισχύουσα.

Πρέπει πάντως να θυμάστε ότι όλες οι πληροφορίες που παρέχετε σ'αυτήν την περιοχή του ESOTERICA.gr κοινοποιούνται(εκτός εάν οι ίδιοι το δηλώνετε διαφορετικά με τις αντίστοιχες επιλογές, όπου υπάρχουν) και θα πρέπει να είστε προσεκτικοί όταν αποφασίζετε να μοιραστείτε κάποιο προσωπικό στοιχείο.

Οι υπεύθυνοι αυτών των Forums δεσμεύονται πως δεν πρόκειται να δημοσιοποιήσουν στοιχεία που τα μέλη δεν επιθυμούν να γίνει έτσι και φυσικά ούτε να κοινοποιήσουμε πληροφορίες προς τρίτα μέρη χωρίς τη σαφή συγκατάθεση του μέλους.

Οποιοσδήποτε επισκέπτης του τόπου θεωρεί υλικό που παρέχεται από μέλος των Forums ως εξευτελιστικό, υβριστικό κ.λπ. ενθαρύνεται ανοικτά από την ομάδα του ESOTERICA.gr να επικοινωνήσει με τους Διαχειριστές ή τους Συντονιστές μέσω e-mail ή μέσω των Forums συζήτησης. Οι τελευταίοι είναι από εσάς τους ίδιους δικαιοδοτημένοι να αφαιρούν ή να τροποποιούν στοιχεία που υποβάλλονται από εσάς για λόγους που καθιστούν παραβίαση των κανονισμών και των αρχών λειτουργίας, είτε δηλώνονται/εννοούνται είτε όχι.


Αυτός ο τόπος πιθανώς να περιέχει links προς άλλους δικτυακούς τόπους και αρχεία. Δεν έχουμε έλεγχο πάνω στο περιεχόμενο και δεν μπορούμε να διαβεβαιώσουμε ότι δεν θα είναι επίθετικό, ενοχλητικό ή δυσάρεστο. Πάντως θα αφαιρούμε links σε υλικό που θεωρούμε ακατάλληλο μόλις το αντιλαμβανόμαστε.

Τα παραπάνω δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να θεωρηθούν ως προσπάθεια λογοκρισίας (καθώς οι υπεύθυνοι του ESOTERICA.gr επιθυμούν ακριβώς το αντίθετο: την πραγματική ελευθερία του λόγου και των ιδεών)αλλά σαν εγγύηση προστασίας της αξιοπρέπειας και της νοημοσύνης όλων ανεξαιρέτως των καλοπροαίρετων επισκεπτών του τόπου


Αυτά τα Forums συζήτησης δίνουν στους χρήστες δύο επιλογές για να αλλάξουν ή να τροποποιήσουν πληροφορίες που περιέχονται στο "Προφίλ" τους:

Οι χρήστες μπορούν να κάνουν Login με το "Όνομα Μέλους" και το password που τους αντιστοιχεί για να αλλάξουν τις πληροφορίες στο "Προφίλ" τους.
Σε περίπτωση απώλειας του password, τα μέλη μπορούν να στείλουν e-mail στο forums@esoterica.gr ή να χρησιμοποιήσουν το βοήθημα "Ξεχάσατε τον Κωδικό;".

Τα Cookies πρέπει να είναι ενεργοποιημένα στον browser που χρησιμοποιήτε για να συμμετάσχετε ώς εγγεγραμένο μέλος σ'αυτά τα Forums συζήτησης. Τα Cookies χρησιμοποιούνται στην επιτυχή ταυτοποίηση του εγγεγραμένου μέλους κατά την είσοδό του στα Forums από την εφαρμογή που τα υποστηρίζει, για την φύλαξη του password μόνον στον δικό σας υπολογιστή, την φύλαξη επιλογών διαμόρφωσης των forums που εσείς κάνετε (πάλι στον δικό σας υπολογιστή) και μόνον γι'αυτόν το σκοπό.

Με το πάτημα του κουμπιού "Συμφωνώ!" δηλώνετε ότι έχετε την πλήρη και έννομη ευθύνη για τη συμμετοχή σας. Δηλώνετε επίσης ότι είστε πλήρως υπεύθυνοι για κάθε πληροφορία ή αρχείο που υποβάλλετε. Συμφωνείτε επίσης ότι δεν θα αποστείλετε οποιοδήποτε υλικό δεν ανήκει σε εσάς ή στους υπεύθυνους του τόπου.

Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες

Δημιουργοι παιχνιδιου:Αdmin,Kelsos,Thoth κ.α
GameMaster:Αdmin
Coorinators:Αmalia,Avatarg
Gost Μode Coordinators:Jejeje,Morent11,Gretel


Koσμοι:
Η ΣΟΦΙΑ
ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ
Η ΓΝΩΣΗ
Η ΨΥΧΗ
ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ
ΤΑ ΑΣΤΡΑ
Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ
Κινηματογράφος
Απόψεις, Προτάσεις κ.ά
Μεταξύ τυρού και αχλαδιού



Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;



Ryche...
Βorn on 23/07/2003
Kλασικο Αρχετυπο του Άμυαλου Μεθύστακα του Τυχαίου
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 15:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Γεια,ειμαι η Ατμα.."
born:Nov the 16th of the year 2002


Edited by - ΑΤΜΑ on 07/09/2005 17:55:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


o ανεμος στριφογυριζει αναμεσα στα δενδρα του κηπου

το συμπαν εξακολουθει να ρεει απο την πηγη του

το παιδι απλα κοιταει...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο rizitis λέει γειά χαρά.

rizitis
Βorn on 09/07/2005
"I am so small and I know nothing, but i try !"

`
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 21:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο κακός Βρίλ, το μόνο που φοβάται, είναι μην γίνει "ο καλός Βρίλ" (*μπλιάχ*)

Κατά τα άλλα, ισχύουν τα γνωστά..................................

Edited by - Vril on 07/09/2005 21:17:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 21:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TΡΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 23:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι να σου πω τωρα.....δυσκολη ερωτηση.
ο ρολος μου ειναι απολυτα συγκεκριμενος και εχει ημερομηνια ληξης.


santaclaws is coming tonightΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 23:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από μένα και τα …«Ακασικά αρχεία» …

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 02:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ryche
quote:
Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ...ΠΟΙΟΣ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΚΑΡΤΕΣ;

quote:
προστασίας της αξιοπρέπειας και της νοημοσύνης.

ΑΥΤΟ "ΠΑΙΖΕΙ"...ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΑΡΙΑ...Η ΝνΟοΙιΜμΟοΣσΕεΙύΝνΟοΙι ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ...ΕΥΚΟΛΕΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΕΣ...ΚΑΡΤΟΥΛΑ;

Ο PIXELDREAM ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ...

quote:
Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;

ΚΑΜΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 02:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο καθένας έχει ένα ρόλο.
ολος ο κόσμος μια θεατρική σκηνή.

οταν τελειώσουν οι ρόλοι τι μένει;


η σοφία των ρόλων.
ο μύθος και η θρησκεία των ρόλων.
η γνώση του ρόλου.
η ψυχή του ρόλου.
το παράξενο του ρόλου.
το ακτινοβόλο άστρο του ρόλου μου.
η θεραπεία μέσω του ρόλου.
οι κινηματογραφικοί ρόλοι.
απόψεις,προτάσεις για ένα καλό ρόλο.
μεταξύ τυρού και αχλαδιού ποιον ρόλο να διαλέξω;


O PIXELDREAM ΣΤΟΝ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 02:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικά...μου αρέσει πολύ αυτό το θέμα.
ανταποκρίνεται στην νοημοσύνη μου.
να είσαι καλά.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 18:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;

Ουτως ή άλλως κάθε φορά είναι άλλος
αλλά είναι και δικός μας....όπως και οι άλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 18:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οταν τελειώσουν οι ρόλοι τι μένει;


O Θάνατος.

Τοκ, τοκ!

- Ποιος είναι ?

Καμιά απάντηση. Αν όντως είχε χτυπήσει κανείς...

Deva watching...

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 01:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;


χμμμ...

βασικα βαραω την γυναικα Μου, βαραω τα παιδια Μου, βαραω τους σκυλους Μου, βαραω το κεφαλι Μου στον τοιχο οταν ξεχναω τι πρεπει να ρουφιανεψω ή να ομολογησω (προχωρημενο εΜενταλ λεμε) και που και που βαραω και καμια Μ@ l@ k i@...


στο παιχνιδι δεν βαρεσα κανεναν, τ ορκιζομαι!!!


ψεματα λενε!

ΦΗΜΕΣ...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 10/09/2005 01:53:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 02:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

χασαμε ενα χοιρουνακι - μπα να τοδατε?

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2005, 02:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 23:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
O Θάνατος


Ποσο ευκολα θα μπορουσαμε να δεχτουμε τον "ψηφιακο" μας Θανατο;

Για τον βιολογικο δεν το συζηταω.

Αλλα ποσο ευκολα θα μπορουσαμε να ζητησουμε την Διαγραφη μας;

Eτσι απλα,σαν να μην υπηρξαμε ποτε.Χωρις λογο.

Ετσι θα φαινοταν και ο βαθμος προσκολλησης μας.
Ετσι θα φαινοταν αν εχουμε παρει το ρολο μας στα σοβαρα ή αν καταλαβαινουμε οτι οντως η Ζωη ειναι ενα παιχνιδι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 01:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GRETEL have borned 4/11/2003

Το πότε θα πεθάνει στο δίκτυο δεν το ξέρω, όπως δεν ξέρω (ακριβώς) πότε θα πεθάνω στην παρούσα ενσάρκωση.

Όσο για την προσκόληση παρομοίως. Η προσκόληση είναι πάντα προσωρινή γιατί είναι προσωρινό το αντικείμενο της προσκόλησης.

Μόνο οι προσκολημένοι σε μια ιδέα έχουν ελπίδα γιατί οι ιδέες δεν πεθαίνουν.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 01:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποσο ευκολα θα μπορουσαμε να δεχτουμε τον "ψηφιακο" μας Θανατο;

Νομίζεις πως ένα απλό επίθετο θα μπορούσε να κάνει την διαφορά για κάποιον που πεθαίνει ή που είναι ήδη νεκρός ?

Κάθε φορά που στέλνουμε ένα μήνυμα, ένα πόστ, δεν γνωρίζουμε αν θα μπορέσουμε να ξαναστείλουμε. Τουλάχιστον εγώ, δεν το γνωρίζω. Έτσι, διόλου δεν θα με πείραζε, αν με διέγραφαν χωρίς λόγο. Ο θάνατος, δεν ρωτάει. Τι κι αν είναι "ψηφιακός", τι κι αν είναι "βιολογικός". Δεν υπάρχει δηλ. ούτε εύκολα να τον δεχτείς, ούτε δύσκολα. Τον δέχεσαι. Εγώ, δεν τον διαχωρίζω. Τουλάχιστον, εγώ. Μουσαφίρηδες είμαστε φίλε, μουσαφίρηδες, κι απ' το φόρουμ, κι από τούτο τον πλανήτη...

Καλό ξημέρωμα φίλε Ryche...

Deva Parinito: Never borned, never dyed. Just a visitor.
Deva Parinito's Genie : Always borned, always dyed. Just an E.T
Τανούκι Καράμπελας : Access Denied. Try again!

Έγινε, τα λέμε...


Edited by - Deva_Parinito on 14/09/2005 02:38:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 01:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε ryche ένα παιχνίδι είναι η Ζωή, αλλά ξέρεις, δεν υπάρχουν μεγαλύτερες προσκολλήσεις από αυτές που δημιουργούν τα παιχνίδια...

Mercury : γεννηθείς 18 Ιουνίου 2003




"... there's a difference between knowing the path and walking the path". ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 02:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μουσαφίρηδες είμαστε φίλε, μουσαφίρηδες, κι απ' το φόρουμ, κι από τούτο τον πλανήτη...

Και ως συνήθως ένας deva τα είπε όλα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 02:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ένας ρόλος εκεί στον πάτο του "πυθαριού"....
Αυτόν ψάχνω,
αλλά μέχρι να τον βρω έχω περάσει από διάφορους ρόλους...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 02:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψάξε Πυθαγόρα μου ψάξε, συνήθως όποιος ψάχνει κάτι βρίσκει...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 09:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπλά υπάρχω...Σε κάθε εισπνοή παίρνω μιά ποιότητα αέρα που με τρέφει κατά τα τρία τέταρτα. Το οξυγόνο βοηθάει θαρρετά τη φωτιά της ζωούλας μου, να μη σβήσει και το σώμα μου είναι μιά φλόγα που εναντιώνεται. Ο ρόλος απλός. Μιά Αφροδίτη ακόμα.
Με ημερομηνία λήξης φαντάζομαι... Δεν τη γουστάρω την πρόταση δαύτη, αλλά είναι [συνήθης έκφραση πιά] ΄Ολα τελειώνουν κάποτε.[;]Με την καρδιά να επιβεβαιώνει: Πως όλα είναι γιά το καλύτερο. Απλά κι εδώ, κι εκεί κι αλλού, λευτερώνω τον εαυτό μου από τους αραχνούφαντους ιστούς των εκλεπτυσμένων βασάνων μου, και βγαίνω από το περιβάλλον που διάλεξα μόνη μου. ΄Ισως οι περιορισμοί εξωτερικοί και μη, να μην είναι καθόλου σκλαβιά.
΄Ενα ον ακόμα, [ψυχή ντυμένη με αέρα].

Υ.Γ. Πάντως εδώ μέσα σπάνια, ή και έξω στους ρόλους της καθημερινότητας -συχνότερα- κάτι φορές αισθάνομαι σαν σφένδαμνο, ριζωμένο σε ένα ξερό τοίχο που μαραίνεται από έλλειψη νερού. Πάντα ψάχνω γιά κοντινά δροσερά ρυάκια. Και όταν ασφυκτιώ, πετάω μιά ρίζα μου σε υγρό χώμα ριζώνω εκεί και αλλάζω θέση. Αφήνω τις παλιές ρίζες να μαραθούν και μεταφέρομαι σε νέο και δροσερότερο τώρα πιά σημείο μέσα σε πλούσιο σε υγρασία χώμα.
Εδώ μέσα [βαράω ρόλο ήρεμο]. Αλλά είναι απλό και εντός και εκτός δουλεύω δημιουργώ ταράζομαι. Σε στιγμές μεγάλης ευφορίας η κάλα είναι θερμή. Τα γαρύφαλα φωσφορίζουν. Η βαλλισνερία όταν γονιμοποιείται βυθίζεται στο βάθος του νερού γιά να εναποθέσει εκεί τους καρπούς των ερώτων της. Δυνάμεις. Και παντού υπάρχει ψυχή. Και μετά θάνατον. Κι εδώ, κι εκεί και πιό πέρα.
Υπάρχω, παρατηρώντας ουράνιους θόλους. Εξιχνιάζω την ψυχή κι από συγκεχυμένη ιδέα την κάνω πεντακάθαρη έννοια.

Ρόλοι φωτός και σκότους.
Κρατώ το πρώτο.
Ρόλοι ένα σωρό,
διαρκής μνήμη
βεβαιότητα συνείδησης
εμβάθυνση σε μυστικά προορισμού.
Με την ιδέα της ψυχής
εδώ και έξω
να παραμένει αναλοίωτη και αξερίζωτη.
Φωτισμός και οραματισμός απελευθερώσεως
και γύρω
κρανία σοφών
μάτια που θαύμασαν,
μειδίασαν έκλαψαν
αίμα νικημένων
σώματα νικητών
υπάρχω ακόμα
και δεν γουστάρω τη φράση
ημερομηνία λήξης,
αν και
στον κόσμο ολάκερο κάθε δευτερόλεπτο
πεθαίνει ένας άνθρωπος
σε μιά μέρα ογδόντα έξι χιλιάδες άνθρωποι και βάλε
τρία δισεκατομμύρια σε κάθε αιώνα.
Υλικά... Σκόνες... Φωνές.
Υπάρχω ακόμα με τους παλμούς της καρδιάς να μεταδίδονται
σε άλλες συντονισμένες καρδιές.
Σκέψη θέληση ψυχική δύναμη...
Ρόλοι φωτός και σκότους...
Κρατώ το πρώτο.
Και εδώ και εκεί και έξω...

Καλή σας μέρα, την [κάνω] πριν χάσω το τραίνο...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φως αναβλύζεις,και με στηρίζεις,μη με σαστίζεις
μεθώ στη θεική σου γαλήνη,το ίσως είναι μιά φυγή,μην μου ξεφεύγεις λοιπόν γιατί είναι άδικο.Αντίκρυσέ με.Το θέλω είναι μιά αρχή.Εσύ μιλάς γιά το παρόν,κι εγώ γιά αύριο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2005, 10:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
O Θάνατος

Ποσο ευκολα θα μπορουσαμε να δεχτουμε τον "ψηφιακο" μας Θανατο;

Για τον βιολογικο δεν το συζηταω.

Αλλα ποσο ευκολα θα μπορουσαμε να ζητησουμε την Διαγραφη μας;

Eτσι απλα,σαν να μην υπηρξαμε ποτε.Χωρις λογο.

Ετσι θα φαινοταν και ο βαθμος προσκολλησης μας.
Ετσι θα φαινοταν αν εχουμε παρει το ρολο μας στα σοβαρα ή αν καταλαβαινουμε οτι οντως η Ζωη ειναι ενα παιχνιδι.


Ομολογώ οτι με προβλημάτισε και μένα αυτό, ειδικά τις τελευταίες μέρες.
Πιστεύω οτι όλοι κάπου αισθανόμαστε μια ανάγκη επικοινωνίας με "ομοϊδεάτες" και συνφορουμίστες. Όταν αυτή η επικοινωνία παρεμβάλεται από παράσιτα (σκεφτείτε π.χ. τώρα ένα ραδιοφωνικό σταθμό που έχει παρεμβολές) σίγουρα σας περνάει η διάθεση να τον ακούσετε.
Κατά πόσο αυτή η επικοινωνία έχει νόημα, αυτό είναι μια άλλη υπόθεση.

Όσο αφορά την προσκόληση, πάλι εξαρτάται από διάφορους παράγοντες. Μπορεί κάποιος να θέλει και να μην μπορεί, μπορεί κάποιος να μπορέι και να θέλει. Να συμμετέχε, να σταματήσει, κλπ.
Συμφωνώ με το deva, όσο αφορά το "μουσαφίρης", γιατί πραγματικά κανένας από το φόρουμ δεν μας κάλεσε να γράψουμε. Μόνοι μας "φορτωθήκαμε". Άλλοι για λίγο, άλλοι κάναν "αρμένικη βίζιτα".

Άλλοι σκηνοθετούν τον ψηφιακό τους θάνατο, άλλοι επιζούν με κλωνοποίηση, άλλοι πάλι φεύγουν αλλά όλο εδώ είναι (θυμάμαι κάτι τραγωδίες, με λέξεις "ζεστό αντίο" "αντίο αγαπημένο και άδικο" και κάτι τέτοια).

Όποιος θέλει να φύγει, ας φύγει. Αν έχει κάποιο λόγο, ας μείνει στο λόγο. Λέγεται "οικιοθελής αποχώρηση"

Άν έχει κάποια διαφορά με κάποιον, ή να τη λύσει ή να μην ασχολείται με το μέλος που έχει διαφορές.

Άν έχει κάποια διαφορά με τη διοίηκηση, ή να τη λύσει ή να μην ασχολείται με το φόρουμ. Αυτό λέγεται "κοινή συνέναιση"

Αν έχουν παραβεί οι κανόνες του φόρουμ, η αποχώρηση λέγεται "απόλυση"

Παρατηρώ, οτι στις παραπάνω περιπτώσεις, οι περισσότερες αποχωρήσεις έγιναν για το λόγο νο.2, που κάτω από κανονικές συνθήκες δεν προβλέπεται η αποχώρηση. Άρα έχουμε υπερεκτίμηση της κατάστασης, που εγώ προσωπικά την ονομάζω "αυτοκτονία για ανεξήγητους λόγους"



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 19:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γύρισα τον διακόπτη* στις 12/09/2004
.
.
Ρόλος:
Ηλεκτρίζω και ηλεκτρίζομαι.

Χαρακτηριστικά:
Μου αρέσουν τα ολοκληρωμένα και οι μετασχηματιστές.
Απολαμβάνω ιδιαίτερα τα φαινόμενα συντονισμού και ηλεκτρομαγνητικής επαγωγής.
Απεχθάνομαι τους κακούς αγωγούς και τις υπερφορτωμένες γραμμές.

Λοιπά:
Προς το παρόν κυκλοφορώ -με εναλλασσόμενες διαθέσεις- μέσω καλωδίων αλλά επεξεργάζομαι τρόπους για να ελευθερώσω την ηλεκτρική ισχύ που είναι εγκλωβισμένη σε προβληματικούς βρόγχους.
.
.
*Ελπίζω να προλάβω να τον κατεβάσω εγκαίρως (πριν μου τον κατεβάσουν στα μούτρα).


Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 19:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάθε καλό εργάκι, που θέλει να έχει πλοκή και να περάσει κάποια μηνύματα, υπάρχει και ο ρόλος του ... "κακού". Είναι λίγο δύσκολο να παιχτεί και δεν είναι λίγες οι φορές, που ένας "κακός" δεν αποδόθηκε σωστά, με αποτέλεσμα ή να μήν γίνει ... πιστευτός.

Κάποιος που εκτιμώ πολύ, που είπε κάποτε σε ένα πρίβέ μαίηλ, οτι καλύτερα ένας καλός κακός, παρά ένας κακός καλός...

Κάποια στιγμή που θα πέσει λίγο η σκόνη που σηκώθηκε, θα σας μιλησω για τον εποικοδομητικό ρόλο του κακού.

Πρός το παρών διαπιστώνω, οτι η σκόνη ... θαμπώνει.

Νάστε καλά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2005, 20:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι Ρόλο "βαρατε" στο παιχνιδι;

Eκείνον που μου ανα-γνωρίζουν οι υπόλοιποι παίκτες (συμπαίκτες και αντίπαλοι).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 02:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Durden_Alie : Μέλος Από: 18/02/2003

Ο ρόλος μου : Ο πιο συνηθισμένος...Παίρνω, δίνοντας ελάχιστα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 13:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε κάθε καλό εργάκι, που θέλει να έχει πλοκή και να περάσει κάποια μηνύματα, υπάρχει και ο ρόλος του ... "κακού". Είναι λίγο δύσκολο να παιχτεί και δεν είναι λίγες οι φορές, που ένας "κακός" δεν αποδόθηκε σωστά, με αποτέλεσμα ή να μήν γίνει ... πιστευτός.

Κάποιος που εκτιμώ πολύ, που είπε κάποτε σε ένα πρίβέ μαίηλ, οτι καλύτερα ένας καλός κακός, παρά ένας κακός καλός...

Κάποια στιγμή που θα πέσει λίγο η σκόνη που σηκώθηκε, θα σας μιλησω για τον εποικοδομητικό ρόλο του κακού.

Πρός το παρών διαπιστώνω, οτι η σκόνη ... θαμπώνει.

Νάστε καλά.



Vril, χαμογέλα μπρε!
Ρόλοι είναι όλα, δεν είπαμε;
Μην πικραίνεσαι! Φαίνεται ότι είσαι καλός κακός!
Άλλωστε, οι περισσότεροι εδώ «μέσα», δείχνουν να σε αγαπάνε!
Και βέβαια είσαι προτιμότερος από έναν κακό καλό (σαν εμένα π.χ. )!
Δε σου κρατάω κακία!
Απλώς ζηλεύω!

Προσοχή στην Προσοχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2005, 14:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άλλοι σκηνοθετούν τον ψηφιακό τους θάνατο, άλλοι επιζούν με κλωνοποίηση, άλλοι πάλι φεύγουν αλλά όλο εδώ είναι (θυμάμαι κάτι τραγωδίες, με λέξεις "ζεστό αντίο" "αντίο αγαπημένο και άδικο" και κάτι τέτοια).

Όποιος θέλει να φύγει, ας φύγει. Αν έχει κάποιο λόγο, ας μείνει στο λόγο. Λέγεται "οικιοθελής αποχώρηση"



Αλίμονο… να μη με σχολιάσεις?! Πως θ’ άντεχες? Φαίνεται πως σε «θρέφω»!!! Σε κάθε περίπτωση θα σε ενημερώσω πως δεν θα ζητήσω την άδειά σου για το τι θα κάνω. Αν θα φύγω, αν θα μείνω, αν θα επισκέπτομαι ή όχι. Ελπίζω να το ξεκαθαρίσαμε αυτό ε?

Θα σου θυμίσω πάντως, γιατί φαίνεται να έχεις επιλεκτική αμνησία, πως προσωπικά εσύ, έχεις δηλώσει ήδη 2 φορές πως σκέφτεσαι ν’ αποχωρήσεις κι όμως είσαι ακόμα εδώ… Οπότε μη γράφεις «όποιος θέλει να φύγει ας φύγει» γιατί το ίδιο θα σου πω και ‘γω…. Αν θέλεις να φύγεις φύγε! Όπως είπες σήμερα νωρίτερα, τα γραπτά μένουν!!! Οπότε… πρόσεχε τι γράφεις ε…?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy