ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 (συμμετρικά νούμερα) - ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΡΙΞΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΦΩΣ...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 12:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM
Καλησπέρα από την δράμα...

Από τις αρχές του φετινού Αυγούστου μέχρι και χθες μου συμβαίνει ένα απλό γεγονός αλλά ομολογουμένως και παράξενο θα έλεγε κανείς..

Την πρώτη μέρα που συνέβη είχα σχολάσει από την δουλεία το βράδυ και κοίταξα να δω την ώρα από ένα ψηφιακό ρολόι σε ένα φαρμακείο.. Η ώρα έδειχνε 22:22... Την επόμενη μέρα κοίταξα το βράδυ την ώρα από το κινητό μου και και διαπίστωσα ότι ήταν 22:22..Αυτό συνέβαινε για περίπου 2 εβδομάδες κάθε μέρα.. Όποτε κοιτούσα την ώρα το βράδυ έβλεπα τον αριθμό 22:22... Μέχρι και εχθές το γεγονός συμβαίνει σχεδόν μέρα παρά μέρα....


Δεν μπορώ να πω ότι τρόμαξα αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι τυχαίο το γεγονός η αν είναι κάποιο παιχνίδι επανάληψης του μυαλού η κάτι περισσότερο. Μία φίλη μου που έιχε μελετήσει στο παρελθόν αριθμολογία μου είπε ότι κάτι μπορεί να σημαίνει αλλά δεν μπορούσε να καταλάβει ούτε κι αυτή...

Απλά θα ήθελα πολύ αν κάποιος γνωρίζει κάτι να το παραθέσει ρε παιδιά...

Ευχαριστώ...

Φιλικά Νώντας

ΧΤΙΖΩ ΤΟ ΠΑΖΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

t4ng0
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 14:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους t4ng0
Νώντα δεν είσαι μόνος..

Αν και δεν συνηθίζω να γράφω στο φόρουμ απλά διαβάζω, δεν μπόρεσα να αντισταθώ στο να περιγράψω και εγώ την ίδια με την δικιά σου εμπειρία που μου συμβαίνει εδώ και δύο με τρεις μήνες...
Συμβαίνει μόνο το πρωί και όταν κοιτάω την ώρα στο κινητό μου εντελώς τυχαία ...(δηλαδή δεν επιδιώκω ) το ψηφιακό ρολόι γράφει 9:11. Μου έχει συμβεί όπως σου είπα πολλές φορές και η τελευταία ήταν σήμερα το πρωί... Ίσως την ώρα να την βλέπω πιο συχνά στο κινητό μου αλλά το γεγονός ότι το 9:11 είναι χαρακτηριστικό νούμερο να μου κάνει εντύπωση και να συγκεντρώνομαι σε αυτό... πχ...πριν από λίγο είδα πάλι την ώρα και ούτε που την θυμάμαι ακριβώς... Από την άλλη, τελευταία έχω δει πολλά ντοκιμαντέρ στο Ντισκάβερυ για την επίθεση στους δίδυμους πύργους και ίσως να έχω επηρεασθεί.... Τι να σου πω δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω...

Νικόλας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλησπέρα, αγαπητέ/ή Brainstorm!
Το θέμα με την ώρα είναι ενδιαφέρον κι έχει ξανασυζητηθεί και σε άλλο topic.
Το topic αυτό είναι το:

Περίεργες και συχνές συμπτώσεις με νούμερα

Οπότε ίσως θα έπρεπε να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση για να μην υπάρχουν πολλαπλά παρόμοια θέματα!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:24:21  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΟ 22.22 ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ
ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΟΛΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΥΟ.
ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΑΜΕ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΨΑΞΩ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΙΔΑΙΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ.
ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΙΘΜΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ 2 ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ
ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ 2 ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ
ΠΑΛΙΟΥ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ 2
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ.
ΔΕΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΣΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2005, 17:29:01  Εμφάνιση Προφίλ
Dying_Incubus ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ .
ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ 2 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΟ 2 ΓΙΑ
ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΑΜΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2005, 01:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Dying_Incubus σε ευχαριστούμε για τη βοήθεια.
Κι εγώ θυμόμουν ένα παλιότερο θέμα, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω μέσω Αναζήτησης.
Χρησιμο λοιπόν είναι, να επιλέγουμε τέτοιους τίτλους, που να μας διευκολύνουν να βρούμε ένα θέμα μετά από καιρό.
Για παράδειγμα, ο τίτλος "ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΡΙΞΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΦΩΣ..." ναι μεν είναι επικοινωνιακός, αλλά δεν βοηθάει στην αναζήτηση. Κατά καιρούς αλλάζω κάποιους τέτοιους τίτλους σκοπίμως, αλλά μου έχουν ξεφύγει αρκετοί, ιδιαίτερα παλιότερα.
Οπότε, ευελπιστώ στη βοήθειά σας

Το θέμα αυτό δε θα δεχθεί απαντήσεις, εφόσον μπορεί η συζήτηση να συνεχιστεί σε αυτό που υπέδειξε ο Dying_Incubus.

Επίσης, έχει προτεθεί στον τίτλο η επεξηγηματική φράση:
(συμμετρικά νούμερα)

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy