ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Διαβάστε το, αξίζει!!!! (Σχετικά με τον αναγραμματισμό)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 01:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣAΣ ΑΕΣΕΡΙ Ο ΚΙΑΝΥΓΡΙΟΣ ΤΠΟΡΟΣ ΓΑΡΗΦΣ ΠΟΥ ΧΣΡΗΙΟΜΠΙΟΩ?
ΤΟΝ ΑΛΑΥΚΑΝΨΑ ΣΡΗΜΕΑ ΤΟ ΠΩΡΙ.
ΑΝ ΚΦΑΤΑΡΤΕΝΕ ΝΑ ΔΑΙΖΕΒΑΤΕ ΓΗΡΓΡΟΑ ΤΟ ΒΑΛΚΔΩΕΣ ΑΤΥΟ ΚΜΕΙΝΕΟ ΤΤΟΕ ΜΗΝ ΝΜΟΙΤΕΖΕ ΟΤΙ ΕΤΕΧΕ ΠΡΩΠΥΤΟΤΕΣ ΙΤΙΟΔΗΤΕΣ ,ΑΛΛΑ ΑΛΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΑΕΙΜΑ ΕΕΧΙ ΕΠΧΥΤΗΤΙΑ!!!
ΤΙ ΕΟΝΩ ΜΕ ΑΤΥΟ??
ΣΩΝΦΥΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑΚΙΣΤΙΤΗ ΕΥΝΕΡΑ ΣΕ ΜΛΕΑΓΟ ΠΕΝΗΠΙΣΤΜΑΙΟ ΣΗΤΝ ΑΓΓΙΛΑ Ο ΑΘΡΝΩΙΝΠΟΣ ΕΓΓΛΕΑΦΟΣ ΔΕΝ ΔΑΖΑΒΕΙ ΤΗΝ ΛΞΕΗ ΣΑΝ ΣΛΥΒΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΚΛΟΡΗΛΗ ΛΞΕΗ.
ΤΟ ΜΝΟΟ ΠΟΥ ΕΕΧΙ ΣΜΗΣΙΑΑ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΠΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΛΕΥΤΙΑΟ ΓΜΑΡΡΑ ΝΑ ΕΝΙΑ ΣΤΗ ΚΙΝΑΝΟΚΗ ΤΥΟΣ ΘΣΕΗ ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΛΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΝΙΑΙ ΤΥΑΙΧΑ ΑΝΕΓΡΑΝΑΤΑΜΙΣΜΑ.
ΚΑΒΑΛΑΤΑΤΕ ??????????


ΕΣΤΙ ΜΡΑΒΠΟ!!!!

Ουφ, ας επανελθουμε στα κανονικα τωρα…Τι εχετε να πειτε γι’αυτο??
Τελικα μυστηριος ο εγγεφαλος μας(ή μηπως θα πρεπε να πω ‘μυριηστος ο εαγγεφλος μας’? :p )


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 02:05:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο Zander, αν και το συγκεκριμένο έχει γραφτεί 5-6 φορές ακόμα στο forum.
Ας μείνει όμως μερικές μέρες ενεργό, μιας και είναι δύσκολο να βρεθούν τα θέματα στην αναζήτηση.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 07:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zander, θα το πιστέψεις οτι διάβασα το μήνυμα σου σχεδόν με την ίδια ταχύτητα με την οποία διαβάζω κανονικά?
Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά δε συνάντησα δυσκολίες πέρα από 1-2 λέξεις.
Ωραίο θέμα πάντως!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 09:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΝΟΟ ΠΟΥ ΕΕΧΙ ΣΜΗΣΙΑΑ ΕΙΑΝΙ ΤΟ ΠΤΡΩΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΛΕΥΤΙΑΟ ΓΜΑΡΡΑ ΝΑ ΕΝΙΑ ΣΤΗ ΚΙΝΑΝΟΚΗ ΤΥΟΣ ΘΣΕΗ ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΛΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΝΙΑΙ ΤΥΑΙΧΑ ΑΝΕΓΡΑΝΑΤΑΜΙΣΜΑ.
ΚΑΒΑΛΑΤΑΤΕ ??????????

Εγώ δυσκολεύτηκα μόνο στο «ΝΑ ΕΝΙΑ ΣΤΗ ΚΙΝΑΝΟΚΗ» και αυτό γιατί από το ΕΝΙΑ λείπει ένα γράμμα ακόμη! Το δεύτερο «Ι»! Φοβερό? Διάβαζα όλα τα άλλα γρήγορα και κόλλησα εκεί, που είχε όντως λάθος!

Dying_Incubus, παρεμπιπτόντως και εγώ συμφωνώ με τους καλούς χαρακτηρισμούς για το άτομό σου, αλλά αρνούμαι κατηγορηματικά να ξαναγράψω σε εκείνο το τόπικ, διότι ο δημιουργός του υποτιμά το επίπεδο και τη νοημοσύνη μας!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 09:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ
ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 09:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ παρανόησα το

ΚΑΒΑΛΑΤΑΤΕ ??????????

δεν καβαλάω ποτέ ΤΑΤΕ...


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμα

Edited by - GDS1 on 21/10/2005 09:47:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 12:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ
ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.

Μα αυτο ειναι το θεμα.Ο εγγεφαλος το μεταφραζει μονος του σε κανονικο κειμενο, σε λιγα μολις δεκατα του δευτερολεπτου.Τοσο μικρο χρονικο διαστημα δεν μπορουμε να το αντιληφθουμε, γι'αυτο νομιζουμε οτι το διαβαζουμε κανονικα το κειμενο.

ΤΟ ΩΑΙΡΟ ΣΗΤΝ ΟΛΗ ΥΣΟΠΕΘΗ ΕΝΑΙΙ ΟΤΙ ΜΠΟΤΕΙΡΕ ΝΑ ΠΡΑΕΙΤΑΤΙΣΜΗΤΕ ΜΕ ΚΘΑΕ ΦΑΣΡΗ!!!


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 17:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι είναι αλήθεια αυτό ότι ο εγκέφαλος μας σκανάρει όχι το 100% της πληροφορίας αλλά ένα πολύ μικρότερο ποσοστό της και το υπόλοιπο το συμπληρώνει απ την εμπειρία του...κι εδώ ακριβώς βασίζονται και οι φάρσες που αλλοιώνουν ένα ελάχιστο κομμάτι της πραγματικότητας το οποίο ο εγκέφαλος δεν το αντιλαμβάνεται καθώς το συμπληρώνει με τις εμπειρίες του..και άρα το καλύπτει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 14:26:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλο κολπακι....αλλα μου βγηκε η πιστη να το διαβασω το κειμενο.

quote:
Zander, θα το πιστέψεις οτι διάβασα το μήνυμα σου σχεδόν με την ίδια ταχύτητα με την οποία διαβάζω κανονικά?
Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά δε συνάντησα δυσκολίες πέρα από 1-2 λέξεις.

τι να πω...εμενα με δυσκολεψε καπως,δεν εκανα και πολυ ωρα,αλλα δεν διαβαζα τις λεξεις κανονικα.
στην αρχη νομιζα οτι ηταν αλλη γλωσσα,μετα νομιζα οτι εγραφε ανορθογραφα.

santaclaws is comeing...tonight!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Atva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 14:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atva  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραία "άσκηση" Zander και νομίζω το κόλπο είναι να μην κοιτάς σχεδόν καθόλου όλη την λέξη απλά να αφήνεις το μάτι να τρέχει! Ισχύει αυτό που λένε ότι τα μάτια, ο εγκέφαλος στην ουσία, διαβάζουν όχι αυτό που βλέπουν αλλά αυτό που έχει αποκωδικοποιεί ο εγκέφαλος. Είναι σαν αυτό το test με τις λέξεις – χρώματα όπου πρέπει να διαβάσεις το χρώμα και όχι την λέξη, π.χ.:
κόκκινο
πράσινο
κίτρινο
μπλε



"Κονξ Ομ Παξ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 15:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ
ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.


ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!!!!!


ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maira_n
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2005, 19:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maira_n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλό!!!! Όντως ο χρόνος που χρειάζεται για να διαβαστεί είναι ίδιος(τουλάχιστον) με το να διάβαζε κάποιος κανονικά γραμμένο κείμενο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 00:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ένα ωραίο illusion

http://www.patmedia.net/marklevinson/cool/cool_illusion.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 00:57:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ένα ωραίο illusion

http://www.patmedia.net/marklevinson/cool/cool_illusion.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


ΦΟΒΕΡΟ...Τι σου ειναι το μυαλο, κανει τα δικα τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 07:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το καλύτερο illusion που έχω δει!
Ποιος τα φτιάχνει αυτά;


LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 10:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ένα ωραίο illusion

http://www.patmedia.net/marklevinson/cool/cool_illusion.html


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


ωχ, πραγματικά συμβαίνει! πως στο καλό...

-ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι διαβάζοντας κείμενο με κόκκινες (που και που) και μαύρες λέξεις, οι κόκκινες κανουν κάθε τόσο κάτι σαν "φλας" (αλλάζουν χρώμα)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 13:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα ντε! Πώς τα κάνουν; Και με ποιούς κανόνες;

Πάντως όλοι συμφωνούμε... μυστήριο τραίνο ο εγκέφαλος!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 15:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαια μερικες φορες, ο τροπος λειτουργειας του, μαλλον πονοκεφαλο μας φερνει.

Μετρηστε ποσα ποδια εχει αυτος ο ελεφαντας


'Η δοκιμαστε να μετρησετε τις μαυρες κουκιδες εδω.


Και τελος ,κατι πιο περιεργο.
Στην παρακατω εικονα, επικεντρωστε την προσοχη σας, μονο στις 4 κουκιδες στο κεντρο.Υστερα ανοιγοκλειστε τα ματια σας πολυ γρηγορα και...

"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 16:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zander, ωραία αυτά που παρέθεσες!
Με τον ελέφαντα μπερδεύτηκα, με τις κουκίδες επίσης (αν και ξέρω οτι δεν υπάρχει καμία μαύρη κουκίδα) και το τελευταίο δε μπόρεσα να το κάνω!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 22:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλά το τελευταίο είναι απλό και συμβαίνει οτιδήποτε και αν κοιτάξεις για κάποια ώρα (είναι σαν "burned in" είδωλο)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2005, 22:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, μου αρεσει παρα πολυ να παιδευω-εξασκω τον εγγεφαλο με διαφορα τετοια τεχνασματα.
Ενα απο τα πιο ωραια που εχω δει ειναι αυτο.Πετυχε σε εμενα 100%, και ειμαι 100% σιγουρος , οτι θα πετυχει 100% σε πολλους εδω μεσα.
(περιμενετε λιγο να φορτωσει 100% η εικονα διοτι ειναι 100% κινουμενη)


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΑΡΔΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 04:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΑΡΔΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΗ Η ΑΣΚΗΣΗ ΖΑΝΤΕΡ!!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΦΥΣΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΞΑΦΝΙΑΣΕ...ΩΣ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.

MARILYNLENAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

olyon
Νέο Μέλος

Bolivia
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 03:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους olyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...
ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ...ΜΑΤΣΟ! ΒΛΕΠΕ "Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΣΠΙΔΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ" ΚΤΛ ΚΤΛ.

ΕΡΩΤΗΣΗ: ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ, ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ (PROFICIENCY ΚΑΙ ΑΝΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ), ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GeorgiO
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 05:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgiO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- ΑΣΧΕΤΟ -

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ 2005 ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΥΚΛΙΔΗΣ ΗΤΑΝ ΜΑΥΡΟΣ ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ Ο ΔΥΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ? ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ LINK http://www.egyptsearch.com/forums/Forum8/HTML/000688.html ΚΑΙ ΘΑ ΦΡΙΞΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΦΡΙΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΟ FORUM AΛΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ.ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΜΕΛΟΣ SUPERCAR ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλάκα έχουν , το κείμενο το διάβασα πολύ εύκολα, σε αυτό το ωραίο που έβαλε η Ostria εντυπωσιάστηκα και σε αυτό με τους ελέφαντες και τις κουκίδες δεν τα κατάφερα ιδίως στο τελευταίο του με τις 4 τελείς δεν είδα τίποτα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 07:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε olyon, νομίζω πως αν κάποιος έχει άριστες γνώσεις των Αγγλικών θα δυσκολευόταν πιο πολύ από τα Ελληνικά επειδή δεν είναι η μητρική του γλώσσα.
Τα Ελληνικά τα διαβάζεις καθημερινά, γράφεις, ακούς.
Με τα Αγγλικά όμως δεν συμβαίνει το ίδιο εκτός από κάποιες εξαιρέσεις πιστεύω...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofos2
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 19:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofos2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalo !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 20:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Όταν εστιάζω σε μια κουκίδα, όλες μαυρίζουν εσωτερικά, εκτός από τις διπλανές της σε σχήμα σταυρού.
Κατά συνέπεια θεωρώ ότι οι black dots είναι 30 όταν εστιάζεις σε μια, καμμία όταν δεν κοιτάς πουθενά, και 34 όταν εστιάζεις πάρα πολύ γρήγορα από την μια στην άλλη.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy