ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Το λουκέτο ως σύμβολο και ως υπόσταση(ΤΟΚ ΤΟΚ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ στο θέμα ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3) πέφτουν μπινελίκια απείρου κάλλους μεταξύ χριστιανών προφητολάγνων και διαφονούντων. Σήμερα μόνο γέμισαν τρεις ολόκληρες σελίδες(!) και ακόμα γράφει...
Ξέρω ξέρω, και οι συντονιστές άνθρωποι είναι, δεν τα προλαβαίνουν όλα

ΑΛΛΑ

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά. Κατά καιρούς παρατηρώ την παντελή απουσία συντονιστή σε διάφορα θέματα στο ΠΑΡΑΞΕΝΟ αλλά και στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ όπου γίνεται της μουρλής ενώ ταυτόχρονα μία άσκοπη ανάλωση φαίας ουσίας σε θέματα χιουμοριστικού χαρακτήρα η τέλοσπαντων δευτερευούσης σημασίας "παραστρατήματος".
Μήπως κοροϊδευόμαστε ή απλά εγώ δεν καταλαβαίνω τα κριτίρια και τις βουλές των εδώ σπιτονοικοκύρηδών μας?
Ένας Αντμίν ξέρει...

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 20:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να διοριστεί ένας συντονιστής που θα συντονίζει τους συντονιστές. (και τους σεντονιστές, γιατί όχι;)


είμαι βαθειά συντονισμένος... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΡΑ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΕΝΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ (ΠΑΥΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr) ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΕΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ....

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ....

Ο ΛΟΓΟΣ ????
ΜΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

Ο ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΣ....

ΠΡΟΦΗΤΟΛΑΓΝΟΙ,ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΛΑΓΝΟΙ,ΕΛΛΗΝΟΛΑΓΝΟΙ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ..

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ?????

ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ?????
ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ?????

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ??????

ΕΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΕΛΕΤΗΤΗ..
ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΓΕΛΑΓΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...

ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΓΝΟΕΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ Η ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ...

ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΑ.. (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕ ΔΗΛΑΔΗ)

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ......

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ????
ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ....

ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΙΕΣ...

ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ...
Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΚΑΙ ΔΟΓΜΑΤΙΚΟ....

ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ...

ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ESOTERICA.gr....

ΠΩΣ ΟΙ ΔΟΓΜΑΤΙΚΟΙ (ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ) ΔΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ...

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 03:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΡΑ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΕΝΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ (ΠΑΥΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr) ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΕΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ....

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ....

Ο ΛΟΓΟΣ ????
ΜΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

Ο ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΣ....

ΠΡΟΦΗΤΟΛΑΓΝΟΙ,ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΛΑΓΝΟΙ,ΕΛΛΗΝΟΛΑΓΝΟΙ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ..

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ?????

ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ?????
ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ?????

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ??????

ΕΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΕΛΕΤΗΤΗ..
ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΣΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΓΕΛΑΓΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...

ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΓΝΟΕΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ Η ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ...

ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΑ.. (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΜΕ ΔΗΛΑΔΗ)

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ......

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ????
ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ....

ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΙΕΣ...

ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ...
Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ ΚΑΙ ΔΟΓΜΑΤΙΚΟ....

ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ...

ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ESOTERICA.gr....

ΠΩΣ ΟΙ ΔΟΓΜΑΤΙΚΟΙ (ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ) ΔΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ...

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ



και δογματικους ειδα πολλους, και κατορθωσα να γινω αντιπαθης, και μονο που τολμησα να κανω κριτικη...


με καλυψες πληρως αδελφε!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 03:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DAGON

Μήπως κοροϊδευόμαστε ή απλά εγώ δεν καταλαβαίνω τα κριτίρια και τις βουλές των εδώ σπιτονοικοκύρηδών μας?

Ένας Αντμίν ξέρει...


Admin
Forum Admin

Greece
1544 Μηνύματα Απεστάλη: 12/10/2005, 05:35:24
--------------------------------------------------------------------------------
Oannes:
"Kαι μια απορία...

H χρονική διάρκεια του ..."ποινολογίου"

(πχ. "O λογαριασμός "τάδε" απενεργοποείται για 9 ημέρες")

με ποιά κριτήρια καθορίζεται ;"


με τα κριτήρια του ESOTERICA φυσικά!

Αν ήξερες το ESOTERICA... θα ήξερες και τα κριτήρια.


(εννοείται πως το ότι από την πλευρά του ESOTERICA δεν υπάρχει η νοοτροπία των "ποινών" και των "ποινολογίων", είναι "(υ)ψηλά" γράμματα για κάποιους ανθρώπους και αυτό μάλλον θα παραμείνει έτσι...)


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"
-------------------------

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 17:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΕΣ...ΚΑΙ...ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΑ...ΟΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ;
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ?

ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ Ο RYCHE ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ...Η ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΟΜΩΣ ΗΡΘΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...ΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ?

ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΠΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 18:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάθε γωνία
ο ψαράς καταριέται
τον μαραγκό


υλικό προς διαλογισμό,
πρoτού καν μπούμε στην διαδικασία του να
κρίνουμε γιατί μπαίνουν ή δεν μπαίνουν τα λουκέτα

Galadriel

bitch and bites

Edited by - galadriel on 03/11/2005 18:28:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 18:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να διοριστεί ένας συντονιστής που θα συντονίζει τους συντονιστές. (και τους σεντονιστές, γιατί όχι;)

Μα αυτός δεν είναι ο Αντμίν?

quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ Ο ΑΝΤΜΙΝ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΡΑ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΕΝΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ (ΠΑΥΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr) ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΕΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ....

ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ) ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ....

Ο ΛΟΓΟΣ ????
ΜΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

Ο ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟΣ....

ΠΡΟΦΗΤΟΛΑΓΝΟΙ,ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΛΑΓΝΟΙ,ΕΛΛΗΝΟΛΑΓΝΟΙ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ..

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ?????

ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ?????
ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ?????

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ??????


Ευτυχώς δεν είμαι στην θέση σας! Πάντως από τα γραφόμενα σου φίλε μου διακρίνω ότι όντως υπάρχει κάποια αδυναμία χειρισμού. Δεν είμαι εδώ βέβαια για να σας πω πως θα κάνετε την δουλειά σας. Σε καμία περίπτωση...Απλά σκέφτομαι φωναχτά. Το θέμα του Μοζ μας πείραξε και τα παρόμοια, παιδική χαρά δεν είναι το τόπικ με τους βρυκόλακες, η αλήθεια είναι αυτό που δεν φανταζόμαστε εδώ και κάμποσες σελίδες(ευτυχώς έστρωσε κάπως), το αείμνηστο θέμα με τους καθρεύτες και τα πειράματα κλπ, θέματα που ούτε μία φορά δεν επεναίβει συντονιστής και ήταν εκτός θέματος και είχαν ξεφύγει από την αρχή τους? Δεν κατηγορώ κανέναν, ξέρω ότι είναι μεγάλο λούκι το συντονιστιλίκι και η Αμαλία δεν τραβάει και λίγα με τον κάθε τελειωμένο που θα εμφανίζεται κατά καιρούς να εκφράζει την μλκία του(βλ.μουσείο απολιθωμένων).
Ωστόσο θεωρώ ότι είναι άστοχες κάποιες δηλώσεις σας και μάλλον δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------


DAGON

Μήπως κοροϊδευόμαστε ή απλά εγώ δεν καταλαβαίνω τα κριτίρια και τις βουλές των εδώ σπιτονοικοκύρηδών μας?

Ένας Αντμίν ξέρει...

--------------------------------------------------------------------------------

Admin
Forum Admin

Greece
1544 Μηνύματα Απεστάλη: 12/10/2005, 05:35:24
--------------------------------------------------------------------------------
Oannes:
"Kαι μια απορία...

H χρονική διάρκεια του ..."ποινολογίου"

(πχ. "O λογαριασμός "τάδε" απενεργοποείται για 9 ημέρες")

με ποιά κριτήρια καθορίζεται ;"


με τα κριτήρια του ESOTERICA φυσικά!

Αν ήξερες το ESOTERICA... θα ήξερες και τα κριτήρια.


(εννοείται πως το ότι από την πλευρά του ESOTERICA δεν υπάρχει η νοοτροπία των "ποινών" και των "ποινολογίων", είναι "(υ)ψηλά" γράμματα για κάποιους ανθρώπους και αυτό μάλλον θα παραμείνει έτσι...)


Μάλλον δεν γνωρίζω ούτε κι εγώ το ESOTERICA.


quote:
ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΕΣ...ΚΑΙ...ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΑ...ΟΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ;

Καλή ερώτηση

quote:
Σε κάθε γωνία
ο ψαράς καταριέται
τον μαραγκό

Εγώ πιστεύω, για την ακρίβεια γνωρίζω γωνιές που μαραγκός και ψαράς συμβιώνουν μια χαρά.


Σε αυτό το σημείο να σημειώσω κάτι
Δεν άνοιξα τούτο εδώ για να επαναφέρω κόντρες και άσχημες καταστάσεις.
Κάποιες σκέψεις μου εξωτερικεύω, ως ενεργό μέλος στις συζητήσεις, με την ελπίδα να υπάρξει ένας γόνιμος διάλογος και ίσως ένα συμπέρασμα.
Ο χρόνος θα δείξει...


Edited by - DAGON on 03/11/2005 18:54:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 00:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κάτι μου λέει ότι θα γίνει του quote εδώ μέσα... και της "φιλικής αντιπαράθεσης"...


...μην θιχτείτε μια επισήμανση έκανα...

.
.
.
@rwen the Guardian...

Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 14:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΣΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ???

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ????

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...

ΣΩΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ,ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ...

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
Δεν κατηγορώ κανέναν, ξέρω ότι είναι μεγάλο λούκι το συντονιστιλίκι και η Αμαλία δεν τραβάει και λίγα με τον κάθε τελειωμένο που θα εμφανίζεται κατά καιρούς να εκφράζει την μλκία του(βλ.μουσείο απολιθωμένων).
Ωστόσο θεωρώ ότι είναι άστοχες κάποιες δηλώσεις σας και μάλλον δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα.

ΠΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΕΣ ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 14:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να σας πω εγω πως θα επρεπε να ειναι οι συντονιστες{αν δεν ειναι ηδ η ετσι,δεν ξερω την δομη του esoterica}.
πρωτα πρωτα να υπαρχει ενας leader συντονιστης και 2 απλοι σε καθε τοπικ.
για παραδειγμα ο χ ειναι συντονιστης στο "μυθος και θρησκεια" και να επιβλεπει αυτο,και μονον αυτο το τοπικ.
επηδει ομως πιθανον να θελει και να γραψει πουθενα αλλυ,η να ξεκουραστει να μπορει να αφηνει την δουλεια στου αλλους 2 απλους συντονιστες.
αυτο θα επρεπε να υπαρχει σε ολα τα τοπικ.
επιτα πανω απο αυτους ολους,πρεπει να υπαρχει ο διαχειριστης.
αυτος θα "συντονιζει" τους συντονιστες,και με την συνεργασια τους θα κλεινει θεματα.
τελος,ανωτατος αρχοντας ο admin θα συντονιζει τον διαχειριστη και ολους τους συντονιστες.
επισης θα ειναι ο μονος με το δικαιωμα "απενεργοποιηση λογαριασμου".
επισης,οι συντονιστες πρεπει να κανουν καλα την δουλεια τους,διαφορετικα να μπαινουν αλλοι.
αυτο ειναι το κατα την αποψη μου "ιδανικο" συστημα.

ουτε χθες ηρθα
ουτε αυριο θα φυγω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 21:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επι του θέματος και όχι του αναθέματος...

Λέω να αρχίσω με μια ιστορία οπου πάει κάποια δεκαετία πίσω
όταν ήμουνα στο λύκειο ακόμα και κάναμε καταλήψεις για τα
βασικά και στοιχειώδη. Είχαμε κλείσει την κεντρική είσοδο που
λέτε, και είχαμε βάλει στην αλυσίδα που ερχότανε σαν περιδέραιο
σε λαιμό καλλονής μιας διπλής χιλιοβαμμένης μεταλλικής πόρτας
ένα ολόχρυσο χοντρό λουκέτο. Όταν λέω εμείς εννοώ την
ομύγυρι της νεανίας και όχι κάποια παρέα που χαβαλέδιαζε για το
"έτσι θέλω και δεν θέλω να κάνω μάθημα".

Αυτό το λουκέτο που λέτε μας έφερνε απέναντι με τον διευθυντή.
Με την διεύθυνση. Μας είχε που λέτε να μπορούμε να του λέμε
ΔΕΝ ανοίγουμε και αυτός να μας αφορίζει και να μας απειλεί με
ποινές αποβολής...Αυτή η διεύθυνση όμως έμελε να σταματήσει και
το λουκέτο.

Μιά μέρα λοιπόν έρχεται με την γνωστή αφοριστική διαδικασία.
Απειλεί οτι άν δεν ανοίξουμε θα μπεί μέσα. Εκεί να δείτε τί
έγινε!!! Του πολυτεχνείου!!! Γαντζωμένοι νέοι 16 και 17 ετών
να φωνάζουν δεν ανοίγουμε τα αιτήματα και τα τοιάυτα...

Και ο διευθυντής σκύβει ατάραχος, ανοίγει την καθημερινή
δερμάτινη τσαντούλα του, βγάζει απο μέσα ένα σφυρί,
(όχι δρεπάνι δεν βγάζει)-παραπέμπει αλλού...
και που λέτε...

ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΕΤΟ!

Εχετε δεί γάτες να φέυγουν μπροστά απο λυμένο σκύλο;
Κάτι τέτοιο έγινε με το σπάσιμο του λουκέτου.

Άν σας λέει ή αν σας διδάσκει αυτή η ιστορία κάτι, χαίρομαι ήδη.

Edited by - ALOS on 05/11/2005 21:34:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 02:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΕΣ ???

Αναφερόμουν σε κάποια ποστ σχετικά με αιτίες κλεισίματος ενός τάδε θέματος ή της διαγραφής ενός τάδε μέλους. Επίσης αναφερόμουν και σε δηλώσεις που αφορούν κάποιου είδους πολιτική που ακολουθεί ο συγκεκριμένος χώρος αλλά που παρατηρώ ότι δεν εφαρμόζεται παντού.
Το να αρχίσω να παραθέτω ποστ δεν νομίζω ότι χρειάζεται, όπως δεν νομίζω ότι χρειάζεται να στηρίξω ιδιαίτερα αυτήν την κουβέντα που είπα, μιας και δεν νομίζω ότι αυτό είναι το ζουμί της υπόθεσης. Δεν απευθύνονταν σε εσένα προσωπικά αυτό.

quote:
ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ...

Το "όλοι" φαντάζομαι πως αφορά εσάς, τους υπεύθυνους του φόρουμ. Το "καλό" είναι σχετικό, αλλά αφού εσείς έχετε την μπάλα, εσείς αποφασίζετε. Ωστόσο θεωρώ ότι με την βοήθεια και την κριτική των μελών, το "καλό" μπορεί να γίνει "καλύτερο".

quote:
ΣΩΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ,ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ...


Συμφωνώ φίλε μου

quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΣΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ???

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ????


Η δύσκολη θέση δεν αποτελεί αδυναμία?
Αστειεύομαι βέβαια, και αντιλαμβάνομαι ότι όντως κάποιες φορές η ζωή του συντονιστή γίνεται ιδιαίτερα δύσκολη-τα πα και στο προηγούμενο μήνυμά μου,δεν χρειάζεται να τα ξαναγράφω-
αλλά επειδή είναι αρκετά γενικά όλα αυτά γιατί να μην κάνουμε κουβέντα για συγκεκριμένα ζητήματα? Θα ήταν πιο πρακτικό.

Ήδη έχουμε μία ενδιαφέρουσα πρόταση από τον Deghar και μία ενδιαφέρουσα ιστορία από τον ALOS (στην προκειμένη ποιός είναι ο διευθυντής και ποιοί οι μαθητές?)

Edited by - DAGON on 06/11/2005 03:05:13

Edited by - DAGON on 06/11/2005 03:07:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 04:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ιστορία είναι ώς έχει.
Δέν είναι επι του αναθέματος αλλα επι του θέματος...
"Το λουκέτο ώς σύμβολο και ώς υπόσταση(ΤΟΚ ΤΟΚ)"

Λέμε έβαλε λουκέτο στην επιχείρησή του. Έκλεισε το μαγαζί
και έβαλε λουκέτο και στα βάσανά του. Ένας τρόπος ελευθερίας.

Οι φυλακισμένοι (οι κλειδωμένοι με αλυσίδες πίσω απο σίδερα)
κλεισμένοι σωματικά αλλα...πνευματικά;

Η ζώνη αγνότητας ήταν και αυτή με λουκέτο.
Λουκέτο δηλαδή ΚΑΙ στα γεννητικά μόρια!!!

Πότε το λουκέτο ελευθερώνει κάποιον και πότε τον υποδουλώνει;

Μήπως κάποιος είναι κλειδωμένος και χωρίς λουκέτο;
Μήπως κάποιος κατέστησε εαυτόν λουκετομένο???
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΥΣΙΔΕΣ....

ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΤΟ ESOTERICA.gr ?????

ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ..
ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΑΣ Ο ΕΑΥΤΟΣ Η ΟΧΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΗ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ....

ΑΛΛΑ Η ΦΥΛΑΚΗ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Η δύσκολη θέση δεν αποτελεί αδυναμία?
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ...
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΝΑ ΕΛΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΘΕΣΗ...
ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΣ"...
ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΝ..

ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΝΤΙΜ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ !!!!!!!!!!

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Η δύσκολη θέση δεν αποτελεί αδυναμία?
--------------------------------------------------------------------------------

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ..
ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ...
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ..


OXI, ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ AVATARGR
ΕΙΠΑ


quote:
Η δύσκολη θέση δεν αποτελεί αδυναμία?Αστειεύομαι βέβαια
, και αντιλαμβάνομαι ότι όντως κάποιες φορές η ζωή του συντονιστή γίνεται ιδιαίτερα δύσκολη-τα πα και στο προηγούμενο μήνυμά μου,δεν χρειάζεται να τα ξαναγράφω-

quote:
ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΝΑ ΕΛΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΘΕΣΗ...
ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΣ"...
ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΝ..

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΑΣ ΟΠΟΤΕ ΥΠΟΘΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ. ΟΠΩΕ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΡΟΒΟΛΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΟΝΙΜΟ ΔΙΑΛΟΓΟ. ΑΝ ΘΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΚΛΕΙΔΩΣΤΟ.

quote:
ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΑΝΤΙΜ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ !!!!!!!!!!

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ?????


ΟΧΙ


ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ

quote:
αλλά επειδή είναι αρκετά γενικά όλα αυτά γιατί να μην κάνουμε κουβέντα για συγκεκριμένα ζητήματα? Θα ήταν πιο πρακτικό.

quote:
Η ιστορία είναι ώς έχει.
Δέν είναι επι του αναθέματος αλλα επι του θέματος...
"Το λουκέτο ώς σύμβολο και ώς υπόσταση(ΤΟΚ ΤΟΚ)"

ΟΚ. Το πιασα.
Αν και έχω κάποιες ενστάσεις στα περι "αναθέματος"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2005, 22:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΡΟΦΗΤΟΛΑΓΝΟΙ,ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΛΑΓΝΟΙ,ΕΛΛΗΝΟΛΑΓΝΟΙ....
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ..

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ DAGON ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ?????

ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ?????
ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΧΡΗΣΤΕΣ ?????

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ??????


quote:
ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΕΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ....

Με όλο τον σεβασμό στον πάντα συζητήσιμο AVATARGR:
Σε λιγότερο εκρηκτικά θέματα έγιναν και συστάσεις (σε κάποια δεν κατάλαβα προς τι) και διαγραφές.
Σε αυτά που είναι κατά κοινή ομολογία το μελανό σημείο του φόρουμ γιατί η υπέρμετρη ανοχή;
Είναι τόση η ευαισθησία στο αν κάποιος μισαλλόδοξος και μισάνθρωπος "μας" πει άθεους;
Δεν είδα να υπάρχει δισταγμός ενώπιον άλλων χαρακτηρισμών.
Το "άθεος" χαλά την έξωθεν καλή μαρτυρία του φόρουμ και ενδιαφέρει ενώ κάποια άλλα θέματα που έχουμε αντιμετωπίσει είναι "εσωτερικής κατανάλωσης" και λύνονται στο πιτς φιτίλι χωρίς ανάλογους δισταγμούς.
Γιατί να ανεχόμαστε τον κάθε ΜΕΛΕΤΗΤΗ από τη μία και να αντιμετωπίζονται ως φαιδροί πολύ παλιότεροι και εκλεκτότεροι συνομιλητές από την άλλη;

Σκαλίζω παλιές πληγές πάλι... ΟΚ.

quote:
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ????

Ναι,το λέω με κάθε ειλικρίνεια.
Κι εσύ, φίλε AVATARGR, κατάλαβες τη δύσκολη θέση στην οποία πολλές φορές τα μέλη ερχόμαστε.
Και μπορεί όλο σπανιότερα να ερχόμαστε.
Και κάποιοι να μην ξαναρχόμαστε.
Ενώ ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ και κάθε σχετικός θα μπει και θα βγάλει τα απωθημένα του και θα κάνει και τη δουλίτσα που ήρθε να κάνει και θα φέρει και φίλους!
Πράγματι, ούτε κι εμένα μου λύθηκαν οι απορίες για τα κριτήρια κάποιων πράξεων. Μπορεί να μου λείπει η "αγάπη", μια λέξη που κάποιοι κραδαίνουν απειλητικότερα κι από ξίφος.

Τα μόνα λουκέτα που δουλεύουν είναι αυτά στο μυαλό μας. Τα άλλα μπορεί να δείχνουν μια νοοτροπία, μια στάση ή επιλογές. Δεν κλειδώνουν κανέναν στ'αλήθεια. Ο ιδιόμορφος κλεφτοπόλεμος με "πρώην" μέλη που διαδραματίζεται εδώ και λίγο καιρό είναι ενδεικτικός.
Το διαδίκτυο είναι -εκ φύσεως- ξέφραγο αμπέλι. Μόνο τις προθέσεις μας μπορούμε να δείχνουμε και όχι να "κλειδώνουμε" κανέναν απ'έξω. Όποιος θέλει να μπει θα μπει.
Τι προθέσεις έχουμε λοιπόν; Ποιούς επαναφέρουμε στην "τάξη" και ποιοί αφήνονται να δρουν ανενόχλητοι και γιατί; Σε τι διαφέρουν οι δυο κατηγορίες; Παίζει ρόλο το ότι υπάρχουν εθνικιστικές, χριστιανικές, ελληνοκεντρικές οργανώσεις (την αρνητική κριτκή των οποίων δεν θα θέλαμε να προκαλέσουμε) ενώ δεν υφίστανται ...χιουμοριστικές (για να μας απασχολήσει η αντίδρασή τους);

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ wendigo ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ....

ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥΣ (ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑΤΟΣ) ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΚΑΙ Η' ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ Η' ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΑΠΡΑΚΤΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ...

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ !!!!!!!!!!!!

ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ (Ο ΑΝΤΙΜ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ) ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΣΤΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ...

ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ?????
Ε ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΛΕΤΕ ΝΑ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ.....

ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ....

ΛΑΘΗ ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ....
ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΝYΧΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΒΑΛΑΝ ΠΟΡΝΟ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΟΠΙΚΣ ?????

ΤΡΕΧΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ESOTERICA.gr ΣΑΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ....

ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ....

ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
Πράγματι, ούτε κι εμένα μου λύθηκαν οι απορίες για τα κριτήρια κάποιων πράξεων. Μπορεί να μου λείπει η "αγάπη", μια λέξη που κάποιοι κραδαίνουν απειλητικότερα κι από ξίφος.

Τα μόνα λουκέτα που δουλεύουν είναι αυτά στο μυαλό μας. Τα άλλα μπορεί να δείχνουν μια νοοτροπία, μια στάση ή επιλογές. Δεν κλειδώνουν κανέναν στ'αλήθεια. Ο ιδιόμορφος κλεφτοπόλεμος με "πρώην" μέλη που διαδραματίζεται εδώ και λίγο καιρό είναι ενδεικτικός.
Το διαδίκτυο είναι -εκ φύσεως- ξέφραγο αμπέλι. Μόνο τις προθέσεις μας μπορούμε να δείχνουμε και όχι να "κλειδώνουμε" κανέναν απ'έξω. Όποιος θέλει να μπει θα μπει.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ GIATI TO ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ Η' ΕΣΕΙΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 13:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

wendigo

Δεν είδα να υπάρχει δισταγμός ενώπιον άλλων χαρακτηρισμών.
Το "άθεος" χαλά την έξωθεν καλή μαρτυρία του φόρουμ και ενδιαφέρει ενώ κάποια άλλα θέματα που έχουμε αντιμετωπίσει είναι "εσωτερικής κατανάλωσης" και λύνονται στο πιτς φιτίλι χωρίς ανάλογους δισταγμούς.
Γιατί να ανεχόμαστε τον κάθε ΜΕΛΕΤΗΤΗ από τη μία και να αντιμετωπίζονται ως φαιδροί πολύ παλιότεροι και εκλεκτότεροι συνομιλητές από την άλλη;


Σκαλίζω παλιές πληγές πάλι... ΟΚ.



αφου εισαι αμετανοητος σεσημασμενος βιετκονγκ-κομιτατζης!

quote:

Κι εσύ, φίλε AVATARGR, κατάλαβες τη δύσκολη θέση στην οποία πολλές φορές τα μέλη ερχόμαστε.
Και μπορεί όλο σπανιότερα να ερχόμαστε.
Και κάποιοι να μην ξαναρχόμαστε.



αυτο ειναι κατι ευκολα παρατηρησιμο απο τον καθενα τον τελευταιο καιρο...

quote:

Τι προθέσεις έχουμε λοιπόν; Ποιούς επαναφέρουμε στην "τάξη" και ποιοί αφήνονται να δρουν ανενόχλητοι και γιατί; Σε τι διαφέρουν οι δυο κατηγορίες; Παίζει ρόλο το ότι υπάρχουν εθνικιστικές, χριστιανικές, ελληνοκεντρικές οργανώσεις (την αρνητική κριτκή των οποίων δεν θα θέλαμε να προκαλέσουμε) ενώ δεν υφίστανται ...χιουμοριστικές (για να μας απασχολήσει η αντίδρασή τους);


θα ηθελα κι εγω να ακουσω την απαντηση!

και οχι μονο απο τον αβαταρ (σεσημασμενος βιετκονγκ-κομιτατζης ειμαι κι εγω )

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 22:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[ Ξέρω ξέρω, και οι συντονιστές άνθρωποι είναι, δεν τα προλαβαίνουν όλα ]

Dagon, ξεκίνησες ένα θέμα με αφορμή κάποια παρατράγουδα σε ένα topic. Πριν ξεκινήσεις αυτό το θέμα δοκίμασες να ειδοποιήσεις κάποιον συντονιστή για το τι γινόταν εκεί; Έστειλες ας πούμε κάποιο e-mail και σε αγνόησαν;

[…ταυτόχρονα μία άσκοπη ανάλωση φαίας ουσίας σε θέματα χιουμοριστικού χαρακτήρα η τέλοσπαντων δευτερευούσης σημασίας "παραστρατήματος".]


Χιούμορ είναι ό,τι καταλαβαίνουμε σαν τέτοιο. Κάτι που ο ένας μπορεί να χαρακτηρίζει χιούμορ ο άλλος μπορεί να το θεωρεί κακογουστιά, προσβολή, ύβρη κτλ. άσε που οι κακεντρέχειες, τα καρφώματα και οι ανοησίες συχνά νομίζουν ότι «νομιμοποιούνται» αν σερβιριστούν με μια χιουμοριστική επικάλυψη. Όσο για το τι είναι δευτερεύον και τι πρωτεύον χρειάζεται να λάβουμε υπ’ όψιν μας όχι μόνο την ποιότητα του «παραστρατήματος» αλλά και την ..ποσότητα, τη συχνότητα, την εμβέλεια, την ισχύ…

Με άλλα λόγια, διαφορετικά επιδρά στο διαλογικό γίγνεσθαι της κοινότητας και διαφορετικής αντιμετώπισης χρήζει κάποιος που περιφέρει έναν εμφανώς διαταραγμένο ψυχισμό ή έναν κραυγαλέο φανατισμό ή απλώς την αβυσσαλέα άγνοιά του και διαφορετικά επηρεάζει αλλά και διαφορετικές είναι οι υποχρεώσεις κάποιου που οι γνώσεις του, η ευφυΐα του και η καλλιέργειά του αναλώνονται σε ένα στείρο ατομισμό και μια υποτίμηση της αξίας όσων δεν αναγνωρίζουν την «ανωτερότητα» των απόψεών του.

Ίσως κάποιοι έχουν αδικηθεί, αν και δεν πιστεύω ότι μπορεί κάποιος να μας αδικήσει περισσότερο από όσο αδικούμε εμείς τον εαυτό μας. Τουλάχιστον όχι σε ένα περιβάλλον που κάθε άλλο παρά αυταρχικό θα μπορούσε να χαρακτηριστεί.

Όταν πρωτοξεκίνησα να συμμετέχω δεν τα έβρισκα όλα ρόδινα στο forum. Πολλά ήταν αυτά που δεν μου άρεσαν και πολλά είναι αυτά που εξακολουθούν να μη μου αρέσουν. Όμως, υπήρχαν τότε, όπως εξακολουθούν να υπάρχουν και τώρα πολλά ενδιαφέροντα, πολύ ωραίες ενθέσεις και πολύ δημιουργικές αλληλεπιδράσεις μέσα από τις συζητήσεις, που με έκαναν και με κάνουν να θέλω να συμμετέχω ή απλά να παρακολουθώ.

Όσο και αν οι απόψεις μας διαφέρουν, νομίζω ότι είναι φανερό πως οι περισσότεροι έχουμε ειλικρινές ενδιαφέρον για την ευδοκίμηση αυτού του χώρου.
Ίσως να μην μπορούμε (και δεν χρειάζεται) να συμφωνήσουμε όλοι στο τι είναι το καλύτερο και τι πρέπει να εκλείψει, όμως νομίζω ότι μπορούμε όλοι να συμφωνήσουμε ότι είναι προτιμότερο να εστιαζόμαστε περισσότερο (και έτσι να τα δυναμώνουμε) στα όποια θετικά αναγνωρίζουμε εδώ μέσα παρά να εξαντλούμαστε σε επικρίσεις για τα όποια αρνητικά και άδικα μας ενοχλούν.

Ναι, μας λυπούν οι απουσίες κάποιων μελών. (Αν και ξέρω ότι δεν θα συμφωνήσουμε για το ποια είναι αυτά). Όμως εξακολουθούν να συμμετέχουν πολλά εξίσου αξιόλογα μέλη αλλά και πολλά καινούργια πολύ αξιόλογα μέλη επίσης συνεχώς προστίθενται στη μικρή αυτή κοινότητα. Δοκιμάστε εκεί που οι «προβολείς» δεν είναι τόσο έντονοι και θα βρείτε πραγματικά να συμβαίνουν υπέροχα πράγματα. Τουλάχιστον εγώ εξακολουθώ να αιφνιδιάζομαι ευχάριστα από κάποιες συμμετοχές που πραγματικά με κάνουν να θέλω γίνω καλύτερος.

Η αλήθεια δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τη μονοπώλησή της
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 01:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dagon, ξεκίνησες ένα θέμα με αφορμή κάποια παρατράγουδα σε ένα topic. Πριν ξεκινήσεις αυτό το θέμα δοκίμασες να ειδοποιήσεις κάποιον συντονιστή για το τι γινόταν εκεί; Έστειλες ας πούμε κάποιο e-mail και σε αγνόησαν;

Δεν έστειλα κανένα e-mail. Καταρχάς το πρόβλημα δεν είναι το συγκεκριμένο τόπικ, αυτό ήταν απλά η λαβή για να γράψω, το πιο πρόσφατο παράδειγμα. Για να σου πω την αλήθεια, δεν αισθάνομαι την υποχρέωση να στείλω προσωπικό μήνυμα σε κάποιο συντονιστή και να τον ειδοποιήσω ότι κάτι κακό συμβαίνει στο τάδε τόπικ. Θεωρώ μάλιστα τον εαυτό μου ως άτομο που δεν θα μπορούσε σε καμία περίπτωση να κάνει αυτή τη δουλειά(του συντονιστή) αλλά ούτε και θα τον ενδιέφερε. Δεν είναι αυτό το θέμα όμως. Υποτίθεται ότι ο συντονιστής οφείλει να παρατηρεί την ομαλή εξέλιξη ενός θέματος και να επεμβαίνει όταν χρειάζεται. Εάν αυτό δεν συμβαίνει σε όλα τα θέματα, τότε δεν μιλάμε για αδυναμία χειρισμού?

Παρατηρώ θέματα με ηλίθιο, υβριστικό, εκτός θέματος περιεχόμενο να παραμένουν ανοιχτά για μήνες και να μην επεμβαίνει κανείς. Τα "ηλίθιο, υβριστικό, εκτός θέματος " δεν είναι δικά μου, σύμφωνα με την δική μου άποψη. Είναι συγκριτικά με άλλα θέματα που δέχτηκαν επέμβαση συντονιστή ενώ το μέγεθος του "παραστρατήματος" αποτελούσε μόνο το 5% του μεγέθους των παραπάνω.
Επίσης εγώ και κάποιοι άλλοι, έχουμε απορίες σχετικά με τα κριτίρια απενεργοποιήσης ενός λογαριασμού και της απενεργοποίησης ενός θέματος. Αυτός είναι ακόμα ένας λόγος που με ώθησε να ανοίξω το τόπικ.
Ίσως να μην έκανα καλά γιατί απ'ότι φάνηκε, μάλλον παρεξηγήθηκαν οι προθέσεις μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ampere
Μέλος 3ης Βαθμίδας


471 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 13:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ampere  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Υποτίθεται ότι ο συντονιστής οφείλει να παρατηρεί την ομαλή εξέλιξη ενός θέματος και να επεμβαίνει όταν χρειάζεται.]

Από ό,τι έχω καταλάβει οι συντονιστές δεν είναι έμμισθοι υπάλληλοι, ούτε στρατευμένοι, υπόχρεοι σε κάποια εντεταλμένη υπηρεσία. Είναι απλά μέλη, όπως εσύ κι εγώ, που κάποια στιγμή, από ενδιαφέρον σε αυτό που γίνεται εδώ μέσα, ανάλαβαν εθελοντικά ένα πιο υπεύθυνο ρόλο. Η ανάληψη βέβαια, ενός τέτοιου ρόλου προϋποθέτει επικοινωνία με την αρχική, ιδρυτική ομάδα και συμφωνία σε κάποιες βασικές αρχές για τη λειτουργία του forum. Όμως ακόμη και αυτή η ίδια η «πυρηνική» ομάδα είναι υπό συνεχή διαμόρφωση μέσα από τις διάφορες αλληλεπιδράσεις με τα υπόλοιπα μέλη. Αυτά έχω καταλάβει και παρακαλώ αν δεν είναι έτσι να διευκρινιστεί από κάποιον από τους συντονιστές.

Εφ’ όσον λοιπόν ισχύουν τα πιο πάνω, νομίζω ότι μπορούμε να καταλάβουμε ότι είναι υπερβολικό να έχουμε την απαίτηση από τους συντονιστές να αφιερώνουν ακόμη περισσότερη από τη ζωή τους για να διαβάζουν επισταμένα όλα όσα γράφονται εδώ μέσα. Ο Mercury εντοπίζοντας αυτό το πρόβλημα είχε προτείνει, ακριβώς για να ξεπεραστεί αυτή η αδυναμία, να οριστούν περισσότεροι συντονιστές. Όμως κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει με απλή …ανάθεση. Χρειάζονται τουλάχιστον τρία βήματα. Πρώτον να υπάρχουν μέλη που να μπορούν και να είναι διατεθειμένα να αναλάβουν ένα τέτοιο ρόλο. Δεύτερον να έχουν τη δυνατότητα επικοινωνίας και να μπορούν να συμφωνήσουν σε μια minimum βάση με την ήδη υπάρχουσα συντονιστική ομάδα, για το πώς θα λειτουργούν και με τι προτεραιότητες και τρίτον να είναι αποδεκτά από τη πλειοψηφία των υπόλοιπων μελών ή τουλάχιστον να μην υπάρχουν πολλές ενστάσεις για τον νέο τους ρόλο.
Προς αυτήν την κατεύθυνση από ό,τι έχω καταλάβει κινούνται ήδη οι υπεύθυνοι του esoterica και τα όποια αποτελέσματα, αναμένεται να φανούν.

Όμως οι περισσότεροι συντονιστές δεν είναι πανάκεια. Το κάθε μέλος, εφόσον αντιλαμβάνεται την παρουσία του ως μέλος μιας κοινότητας μπορεί και «οφείλει» να συνδράμει θετικά.

Ένας από τους τρόπους θετικής συμβολής είναι το να επικοινωνεί άμεσα μέσω e-mail με τους συντονιστές για να τους επισημάνει κάτι που ενδεχομένως δεν έχουν αντιληφτεί.
Ένας άλλος είναι αυτός που χρησιμοποίησες, με το να ξεκινήσει δηλαδή μία συζήτηση που θα θίγει όποια θέματα τον προβληματίζουν. Προσοχή όμως, γιατί ο τρόπος που γίνεται κάτι τέτοιο μπορεί ο ίδιος να συνιστά πρόβλημα (και έχει συμβεί συχνά αυτό) αντί να βοηθά να βρεθούν λύσεις.
Ένας τρίτος είναι αυτός που έθιξα στο προηγούμενό μου post, δηλαδή με το να εστιάζει κανείς σε αυτά που του αρέσουν, να τα υποστηρίζει και να επιδιώκει την έκφραση ό,τι πιο δημιουργικού και όμορφου διαθέτει μέσα του παρακινώντας και τα υπόλοιπα μέλη σε ανάλογες δράσεις.
Ένας άλλος είναι αυτός που «αθόρυβα» χρησιμοποιούν πολλά μέλη όταν καταφέρνουν με την ευγένεια, την διαλλακτικότητα, τις γνώσεις αλλά και κάποιες φορές με την οξύτητά τους αλλά και το χιούμορ τους να λειτουργούν ως συντονιστές στα θέματα που συμμετέχουν.
Σίγουρα μπορείς να ανακαλύψεις πολλούς ακόμη…

[Επίσης εγώ και κάποιοι άλλοι, έχουμε απορίες σχετικά με τα κριτίρια απενεργοποιήσης ενός λογαριασμού και της απενεργοποίησης ενός θέματος.]

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε απενεργοποιήσεις ή μη απενεργοποιήσεις συγκεκριμένων λογαριασμών και συγκεκριμένων θεμάτων για τα οποία οι όποιες εξηγήσεις δόθηκαν (γιατί δόθηκαν εξηγήσεις) δεν σε βρίσκουν σύμφωνο. Εγώ ίσως, θα ήθελα περισσότερη αυστηρότητα, ένας άλλος περισσότερη ανοχή, ένας τρίτος κάτι άλλο και πάει λέγοντας. Δεν είναι εύκολο να μείνουν όλοι ικανοποιημένοι. Όμως είναι προφανές ότι είναι κυρίαρχο και πρέπει να τους το αναγνωρίσεις στην συντονιστική ομάδα, ένα πνεύμα διάθεσης για την εξεύρεση της μεγαλύτερης δυνατής συναίνεσης και την δυνατότητα λειτουργικής συνύπαρξης όσο δυνατόν περισσότερων «τάσεων» και απόψεων. Και είναι φτηνό να κατηγορούνται πως έτσι απλώς εξυπηρετούν το μαγαζάκι τους και να μη θέλουμε να δούμε τις ειλικρινείς καλές προθέσεις που υπάρχουν.

Επειδή πάντως καταλαβαίνω ότι η δυσαρέσκειά σου ξεκινά από το ό,τι πιστεύεις πως συχνά, κριτήριο για τις όποιες επεμβάσεις ή μη επεμβάσεις είναι οι προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες και όχι κάποιες γενικές αρχές που έχουν άξονα την φορουμική κοινότητα, επέτρεψέ μου να σου θέσω κάποιες μάλλον ρητορικές ερωτήσεις επ’ αυτού.
Πιστεύεις ότι τη συντονιστική ομάδα την απαρτίζουν τα πλέον ακατάλληλα γι αυτή τη «δουλειά» μέλη από όσα συμμετέχουν στο forum;
Έγραψες ότι οι προθέσεις σου μάλλον παρεξηγήθηκαν (αν και δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσαι). Anyway, θεωρείς απίθανο το ενδεχόμενο να έχεις και συ με τη σειρά σου παρεξηγήσει τις προθέσεις των συντονιστών;
Μπορείς, τέλος, να ισχυριστείς ότι οι δικές σου ενστάσεις είναι ανεπηρέαστες από προσωπικές συμπάθειες και αντιπάθειες;


Υπάρχει μια υπόγεια ευχαρίστηση στο το να είμαστε αυτοί που μας χρωστάνε εξηγήσεις, που μας οφείλουν συγνώμη, που μας έχουν αδικήσει που μας έχουν παρεξηγήσει και αυτή η «ευχαρίστηση» μας κάνει να συντηρούμε μια τέτοια κατάσταση και να επιμένουμε περιμένοντας, διεκδικώντας, απαιτώντας από τους «άλλους» να μας ζητήσουν συγνώμη, να απολογηθούν, να μας καταλάβουν, να επανορθώσουν το άδικο που μας έχουν κάνει.
Υπάρχει όμως ακόμη μεγαλύτερη ευχαρίστηση όταν καταφέρουμε να απαγκιστρωθούμε από αυτή την κατάσταση και αφού, αναλογιζόμενοι ενδεχομένως «τα οφειλήματα ημών», «…αφίεμεν τοις οφειλέταις ημών», να προχωρήσουμε μπροστά…

Η αλήθεια δεν είδε ποτέ με καλό μάτι τη μονοπώλησή της
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 17:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ampere... καλά τα λες!!

"Blessings of the state, blessings of the masses."

Valnta + THX1138

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 18:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[b]Και κάτι παραπάνω άψογα.[/b]

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 20:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΝYΧΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΒΑΛΑΝ ΠΟΡΝΟ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΟΠΙΚΣ ?????

ΤΡΕΧΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ESOTERICA.gr ΣΑΝ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΙΔΕΑ....

ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΧΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ....



Εκτιμώ την μεγάλη συνεισφορά σας στη λειτουργία του φόρουμ, φίλε AVATARGR. Τις θυσίες που κάνετε σε προσωπικό χρόνο και δουλειά για την ομαλή του λειτουργία.
Και δεν θα απαιτούσα, όπως και κανείς που υποψιάζεται τον κόπο πίσω από όλα αυτά, να είναι πανταχού παρόντες οι συντονιστές στο καθετί επί 24ώρου βάσεως.
Το σωστό να λέγεται, κάνετε πολλά και με τη δική μας βοήθεια μπορούν να γίνουν περισσότερα.
Ασφαλώς φταίμε και οι χρήστες για τα προβλήματα στο φόρουμ, μιας και
quote:
TO ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ Η' ΕΣΕΙΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ...

Τα δικά μου ερωτηματικά δημιουργούνται κυρίως από επιλογές που (εγώ πιστεύω πως) δεν προάγουν αυτόν τον πλουραλισμό και την αίσθηση ενότητας. Ούτε τη βρίσκω να αναλώνομαι σε κάποιου είδους "αντιπολίτευση" έτσι για να βγάλω απωθημένα. Κάτι προσπαθώ να βελτιώσω με τον τρόπο μου.
Η, όποια, κριτική δεν υποβιβάζει ούτε υποτιμά τις προσπάθειές σας AVATARGR. Ούτε έχει στόχο την επίπονη καθημερινή σας επόπτευση.


No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 19:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ wendigo ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....

ΑΡΚΕΤΟΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ (ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑ) ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.... (ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ)
ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΕΣ ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.... (ΔΙΑΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥΣ)
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ....

Ε ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΓΕΜΙΖΕΙ...
ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ...

ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ.
ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ...

ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΠ' ΕΞΩ) ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΜΕ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ.....

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΟΣΟ ΕΚΕΙΝΟΣ Ε ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ wendigo ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΖΥΓΑΡΙΑ...

ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΤΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥΣ (ΠΡΟΣΟΡΙΝΗ Η ΜΟΝΙΜΗ)...
ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ (ΛΟΓΩ ΙΡ) ΠΑΛΑΙΑ ΜΕΛΗ..... (ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telekinesis
Μέλος 2ης Βαθμίδας


221 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 16:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telekinesis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aν και είμαι νέο μέλλος θέλω κι' εγώ να παραθέσω την γνώμη μου.

Πιστεύω οτι το esoterica γίνεται μάρτυρας μιας φαγωμάρας που αυτήν την χρονική περίοδο είναι virtual και σε λίγο καιρό με τον πλήρη διαχωρισμό κράτους-εκλησίας (που χαθούν κουτάλες), αυτή η φαγωμάρα θα γίνει στον πραγμματικό κόσμο στον οποίο τώρα υπάρχει απλώς η αντιπαράθεση ή η εκολαπτόμενη σύγκρουση ανάμεσα στο παλαιό και στο παλαιότερο.
Δεν ξέρω ο φίλος DAGON τι ακριβώς θα ήθελε να γίνει, αυτό που πιστεύω όμως είναι πως η ανοικτή πλέον σύγκρουση ανάμεσα σε 2 κοσμοθεωρίες είναι αναπόφεκτη για έναν και μοναδικό λόγο, ο λόγος είναι οτι ο κόσμος έχει κουραστεί απο την κοσμοθεωρία του παλαιού και επιθυμεί να αναγενήσει τις αξίες του παλαιότερου για άλλη μια φορά.
Με άλλα λόγια είμαστε κοντά σε μιά δεύτερη αναγένηση "Rainasence", αυτήν την φορά ολοκληρωτική.
Ίσσως τελικά ο κόσμος κατάλαβε όχι μόνον οτι το παλαιότερο ήταν πιό κοντά στον άνθρωπο, αλλά και οτι το παλαιότερο είναι αυτό που έχει προσφέρει στην ανθρωπότητα την σημερινή πρόοδο.
Αντίθετα το παλαιό ήρθε ως κατακτητής και προσέφερε μόνον το Dark Age.
Καμία ανακάλυψη, καμία πρόοδος, μόνον οπισθοδρόμιση και απαξίωση της ανθρώπινης υπόστασης.
Είναι λογικό λοιπόν κατά την άποψή μου ο κόσμος σήμερα στο 70% να έχει γυρίσει την πλάτη του σε αυτό το σύστημα, τόσο λογικό όσσο και το οτι κάποιοι θα προσπαθήσουν να το αποτελειώσουν, να αποτελειώσουν το ήδη πληγωμένο και καταχτυπημένο αυτό σύστημα.
Τελειώνω λέγοντας οτι στα επόμενα κοντινά χρόνια θα δούμε μεγάλες αλλαγές, πολύ μεγάλες αλλαγές και αναπόφεκτες.
Ευχαριστώ._

Υπέρτερον πάντων αγαθών, η υγεία της διανοίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1559982
Maintained by Digital Alchemy