ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Έτσι ...για να ζεσταθούμε λίγο !!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 02:01:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι

Είμαστε όλοι εδώ μία ωραία παρέα !

Για να γνωριστούμε, όμως, καλύτερα θα πρότεινα να πούμε κάποια πράγματα για μας... Χόμπι, προτιμήσεις, ζώδιο, τα όνειρά μας ...ακόμη και την αγαπημένη μας ομάδα.

Έτσι ...για να ζεσταθούμε λίγο !!!!



Φιλικά


karma

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 04:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ προηγείστε από όλους μας κυρία μου, και οι απαντήσεις μας θα ακολουθήσουν

Χαιρετώ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 04:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρακαλώ προηγείστε από όλους μας κυρία μου, και οι απαντήσεις μας θα ακολουθήσουν

Ε... να μη χαλάσω το χατίρι στον αγαπητό Μορφέα !

Χμμ... Ζώδιο... λίγο Παρθένος, λίγο Ζυγός, λίγο Λιοντάρι, κάτι παίρνω και από τον Ωροσκόπο μου, τον Ταύρο. Από χόμπι πολλά ! Διάβασμα, μουσική (παίζω κιθάρα και λίγο πιάνο), τραγούδι, γράφω και στιχάκια ! Αγαπώ τα ζώα (έχω τρεις γάτες) και τα φυτά, ασχολούμαι με τη διακόσμηση, την κηπουρική, ά, μ’ αρέσει και ο χορός (όλα τα είδη). Τώρα από ομάδα, είμαι ΑΕΚΤΖΟΥ ! Το επάγγελμά μου ; Μυστικό... Τα όνειρά μου ; Nα έρθουν οι άνθρωποι πιο κοντά και η ζωή μας να γίνει πιο απλή, πιο ανθρώπινη... Να είμαστε ευχαριστημένοι με την κάθε απλή στιγμή που ζούμε, γιατί έχουμε όλοι ένα μεγάλο δώρο, τη ζωή !


Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 16:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ζεσταθούμε γιατί όχι.

Τοξοτάκι με ωροσκόπο Σκορπιό...Εγώ...
Λατρεύω τα ταξίδια, την ποίηση [όχι πως δεν φαίνεται] τραγουδάω όμορφα αφού τελείωσα και δυό ωδεία, άσχετα αν δεν το είδα επαγγελματικά, ετοιμάζω δύο ποιητικές συλλογές κι ένα δίσκο όχι στην εκκλησία αλλά επίσημο δίσκο σε δισκογραφική εταιρία, ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες, επιτυχώς, διαβάζω γράφω μαγειρεύω έξοχα είναι τέχνη μη γελάτε, παίζω κιθάρα πολύ καλά, και την Τετάρτη αυτή, με την αγαπημένη φίλη Πέννυ ξεκινάμε το λατρεμένο μας όνειρο. ΄Αλλωστε έχουμε εμπειρία,εδώ στην Κύπρο στην Θεσσαλονίκη. Η Πέννυ είναι από εκεί. Κοινό όνειρο. 2 εκπομπές στο ραδιόφωνο, σύντομα δίνουμε και συχνότητα. Συχνότητες.
Τίτλος. Οιωνοί η μία,
Ενδόραμα η άλλη,
Παιχνιδίσματα κεφιού τα Σαββατόβραδα και όχι μόνο.
Αυτός ο τρόπος ο ραδιοφωνικός υπόσχομαι να σας, να μας να τους ζεστάνει όλους. Και κάθε που ξεκινάει η εκπομπή μας σας δίνω λόγο πως αφού πέσουν σήματα σπόνσορες διαφημιστικά και τίτλοι θα λέμε πως είναι αφιερωμένη στο ESOTERICA και στα λατρευτά φιλαράκια.
Γενναιόδωρα τα Τοξοτάκια.
Κάρμα μου η Πέννυ είναι Αιγόκερως με Ωροσκόπο Τοξότη
Εγώ τοξότης με Σκορπιό,
κι οι δυό έχουμε Σελήνη στους Διδύμους.
Αφροδίτη και ΄Αρη στον Τοξότη.
Το ταίρι της είναι Ψαράκι, το δικό μου Καρκινάκι γλυκοευαίσθητο και δυναμικό.
Καλά πάμε;
Ευθύτατους δρόμους αντικρύζω.

ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ
ΖΕΣΤΑΘΗΚΑ ΗΔΗ.
Σε φιλώ Παρθενάκι.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 17:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και την Τετάρτη αυτή, με την αγαπημένη φίλη Πέννυ ξεκινάμε το λατρεμένο μας όνειρο. ΄Αλλωστε έχουμε εμπειρία,εδώ στην Κύπρο στην Θεσσαλονίκη.

Εγώ είμαι ΛΕΩΝ ωροσκόπο δεν ξέρω αν έχω και αν έχω τότε δεν ξέρω ποιος έιναι μα ούτε και ξέρω πως θα τον βρω. Τελοσπάντων για να μην πολυλογώ - δε με νοίαζει κίολας..

ΑΦΡΟΔΙΤΗ να δώσεις λεπτομέρεις το συντομότερο - αυτό δε θέλω να το χάσω.

Αυτή τη στιγμή έχω μόνο ένα όνειρο - και μου αρκεί που είναι δικό μου.

Επίλογος - ΠΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλούθκια..

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 18:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για να γνωριστούμε, όμως, καλύτερα

Καλύτερα... μα.. δεν γίνεται καλύτερα..

quote:
Χόμπι, προτιμήσεις, ζώδιο, τα όνειρά μας ...ακόμη και την αγαπημένη μας ομάδα.

Χόμπι.?? έ.. αστροναύτης...
Προτιμήσεις.. ναίναί.. τις ξανθιές..
Ζώδιο.. δεν εχω.. εε. που να το βρώ..
Ονειρα.. πολλά.. πάρα πολλά..
Ομάδα.. ΟΛΕΣ...

Φίλοι μου αγαπημένοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 18:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες,


Χμμ.. αυτό δεν συμβαδίζει με τα υπόλοιπα..!! Κιθάρα.. ποίηση.. πόλεμος.. μου θυμίζει.... ειχε τελειώσει τη σχολή πολέμου... στην αρχή για να τρομάζει παιδάκια...

Και απο ωδεία..είχε καθηγήτρια μια .. να δείς πως την έλεγαν.. monica..?? είχε μανία με τα πνευστά.. Πόλεμος μετά μουσικής..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 21:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαστε όλοι εδώ μία ωραία παρέα !

Ειναι και αυτή μια άποψη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 23:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν... εγώ είμαι Κριός... με Λέων, με μπόλικο σκορπιό και τοξότη...
Χόμπι μου, είναι το διάβασμα κυρίως πνευματικών - μεταφυσικών - εσωτερικών βιβλίων και βέβαια η ενασχόλησή μου με την εναλλακτική θεραπεία που είναι το χόμπι μου και η ζωή μου ολόκληρη... Τώρα η δουλειά κι όλα αυτά δεν έχουν σημασία... Μου αρέσει στις ελεύθερες ώρες επίσης να κόβω βόλτες στην παραλία όταν δεν κάθομαι να ακούσω μουσική ή να συνομιλήσω άλλους ανθρώπους (που είναι πάρα πολλοί στην ζωή μου),και βέβαια τώρα το τελευταό μου χόμπι είναι το εσωτέρικα...

Όνειρό μου είναι να ξυπνήσουμε όλοι μας από αυτό το όνειρο που ζούμε....

Να σαι καλά Κάρμα...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nemesi
Μέλος 3ης Βαθμίδας


651 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 14:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nemesi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους και όλες

Εγώ πάλι Σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο
Μου αρέσει πολύ το διάβασμα, μουσική και κινηματογράφος Οπα, συγνώμη, ξέχασα και τη... μαγειρική

Αχ, βρε Αφροδιτούλα, εμείς πάλι ριγμένοι, δεν γίνεται να κάνετε κάτι, σχετικά με τις εκπομπές, και γι' αυτούς που δεν ζουν Ελλάδα?

Τέρμα η γκρίνια (αν και παράπονο ήταν)


"Once you have tasted the secrets, you will have a strong desire to understand them"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

και την Τετάρτη αυτή, με την αγαπημένη φίλη Πέννυ ξεκινάμε το λατρεμένο μας όνειρο. ΄Αλλωστε έχουμε εμπειρία,εδώ στην Κύπρο στην Θεσσαλονίκη.

Εγώ είμαι ΛΕΩΝ ωροσκόπο δεν ξέρω αν έχω και αν έχω τότε δεν ξέρω ποιος έιναι μα ούτε και ξέρω πως θα τον βρω. Τελοσπάντων για να μην πολυλογώ - δε με νοίαζει κίολας..

ΑΦΡΟΔΙΤΗ να δώσεις λεπτομέρεις το συντομότερο - αυτό δε θέλω να το χάσω.

Αυτή τη στιγμή έχω μόνο ένα όνειρο - και μου αρκεί που είναι δικό μου.

Επίλογος - ΠΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλούθκια..

Better to save the mystery than surrender to the secret..


Λεπτομέρειες το δίχως άλλο συντομότατα. Θα ζεσταθούμε πάντως σας το υπόσχομαι και...ραδιοφωνικά.
Το ΠΑΟ μήπως -λέω μήπως- σημαίνει ότι είσαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!! Γιατί τότε σε πάωωωωωωωωωωωω!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 15:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Προτιμήσεις.. ναίναί.. τις ξανθιές..


ALLΖZARO!!! Ω τι έκπληξη! Ξανθιές ενωθείτε! ΄Εχουμε ελπίδες!!!

Γιά το αστροναύτης -διατηρώ επιφυλάξεις-...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 16:28:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Είμαστε όλοι εδώ μία ωραία παρέα !

Ειναι και αυτή μια άποψη



Είναι κι αυτή μιά άποψη
αγάπης αντανάκλαση
τρελλή φωτός διάθλαση
και λάμψη αληθινή.

Είναι κι αυτή μιά άποψη
τη μία ν΄αγαπιόμαστε
την άλλη να τρωγόμαστε
μα πάντα σθεναροί.

Το χιούμορ σου σπάει κόκκαλα...


ΑLLZZARO!!! O πόλεμος κι ο έρωτας έχουν πολλά κοινά.
΄Οσο γιά τις πολεμικές τέχνες είναι στάση ζωής.
΄Εμαθα ρεαλιστική αυτοάμυνα
με εύκολες και πρακτικές τεχνικές [DAS STREETFIGHTING], κοντά στον Γιάννη Λαιμοδέτη και τον Κώστα Βασιλειάδη.
Η προσωπική προστασία μας δεν είναι επιλογή είναι ευθύνη μας.
΄Εχω μαύρη ζώνη. Ανεξάρτητα από αυτό η γκαρνταρόμπα περιλαμβάνει και άλλα λαμπερά χρώματα.
Η μέθοδος που έχω διδαχθεί στηρίζεται σε τεχνικές και θεωρίες παραδοσιακών και μοντέρνων πολεμικών τεχνών και σε τεχνικές που προέρχονται από την πρακτική αληθινών καταστάσεων στο δρόμο. Παρότι ψηλή 1, 77 δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην κίνηση.
Μήπως πρέπει να αρχίσω τη διδασκαλία; ΄Οποιος κινδυνέψει εδώ είμαι εγώ...


Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 18:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ΠΑΟ μήπως -λέω μήπως- σημαίνει ότι είσαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!! Γιατί τότε σε πάωωωωωωωωωωωω!!!

Σωστά - και γω σε πάω.

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2005, 18:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ομαδάρα. Είσαι ωραίος...
Μην ακούσω γιά Ολυμπιακούς και Αεκτζήδες. Θα ταραχθώ.
Φιλιά σε όλους.
Κάρμα καλό το θέμα...

Ζεσταθήκαμε.
Α.Ρ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 15:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ALLΖZARO!!! Ω τι έκπληξη! Ξανθιές ενωθείτε! ΄Εχουμε ελπίδες!!!

Tι..!!τι.!! πλάκα έκανα...εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα.. απλά .. προτιμήσεις απο το παρελθόν...
Τώρα που έγινε η θάλασσα γιαούρτι.. ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ.. γ@#$%%$μου.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 16:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑLLZZARO!!! O πόλεμος κι ο έρωτας έχουν πολλά κοινά.

Δεν αντιλέγω.. και τα δύο είναι ανθρώπινες αδυναμίες..


quote:
΄Εμαθα ρεαλιστική αυτοάμυνα
με εύκολες και πρακτικές τεχνικές [DAS STREETFIGHTING], κοντά στον Γιάννη Λαιμοδέτη και τον Κώστα Βασιλειάδη.
Η προσωπική προστασία μας δεν είναι επιλογή είναι ευθύνη μας.
΄Εχω μαύρη ζώνη.

Εδώ.. επέτρεψεμου.. εκ πείρας σε διαβεβαιώ.. οτι κανένας μαυροζωνάς.. δεν κάνει γνωστή την ιδιότητα του...
Τώρα αυτές οι μοντέρνες.. τακτικές .. που εφαρμόζουν κάτι ψηλές ξανθιές.. αεροσυνοδοί.. επέτρεψε μου να πώ .. οτι δεν συνάδουν.. με το αθλητικό πνεύμα.. ενός μαυροζωνά...

Μου χρωστάς μία απάντηση..αν και έκανες ιδιαίτερη αναφορά στο ερώτημα μου.. ακόμα δεν την έχω λάβει...απάντηση..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 17:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ζούσαμε σ' άλλη εποχή
ίσως και να 'χαμε παντρευτεί,
ίσως και να 'χαμε ήδη παιδιά,
κουμπάρο, σπίτι, πεθερικά.

Ίσως να φόραγες μπικουτί
και μία ρόμπα μισάνοιχτη
να μπαίνει ο ήλιος, να βλέπω το φως,
να παύει ο έρως να 'ναι τυφλός.

θ' άλλαζε νόημα κι η Κυριακή
δεν θα 'ταν πια μελαγχολική,
στην Κερατέα και στο Γραμματικό
στις σούβλες τα παλιά μας εγώ...

Μα εγώ, το 'χω περάσει αυτό το στάδιο
κι είναι το σπίτι μου άδειο,
βγαίνω νύχτα, κοιμάμαι πρωί
κι εσύ στ' αστέρια βλέπεις μόνο ζώδια
και της καρδιάς τα επεισόδια
προτιμάς να τα δεις στην Τι-Βι

Μες στα στενά της Λιμνούπολης,
της Μέτρο Γκόλντουϊν, της Φίνος Φιλμς,
ο Ντόναλντ Ντακ, ο Κλαρκ Γκέημπλ κι ο Βουτσάς
ματαίως θα περιμένουν για μας.

Τα είδη προικός, τα επιπλάδικα
θα διαφημίζονται άδικα,
τα Φώτο άλμπουμς θα μένουν λευκά,
ρύζι θα τρώμε μόνο λαπά.

Εμείς δεν ζούμε σ' άλλη εποχή,
η μοίρα μας έταξε σ' αυτή,
που ο ουρανός δεν κρύβει από πάνω Θεό
κι εσύ είσαι εσύ κι εγώ είμαι εγώ

κατά τ'άλλα.... ζώον Γκουρούνα με ωροσκόπο Γαϊδούρι!
εκτρέφω σκύλους, γάτες, τριανταφυλλιές και όνειρα...
το χόμπι μου είναι να κινούμαι στα όρια (είδα κάτι καρουσέλ με ακροβάτες μούρλια!)
και με την μεταφυσική ασχολούμαι εφόσον βεβαιωθώ ότι κατέχω την φυσική πλευρά των πραγμάτων....

φιλάκια σε όλους
Galadriel


bitch and bites

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 17:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Το ΠΑΟ μήπως -λέω μήπως- σημαίνει ότι είσαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!! Γιατί τότε σε πάωωωωωωωωωωωω!!!

--------------------------------------------------------------------------------


Σωστά - και γω σε πάω.

Better to save the mystery



ΒΛΕΠΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 20:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MAZEYTHKAME ΜΠΟΛΙΚΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΘΑΡΡΩ,
ΛΑΜΠΟΥΜΕ ΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΑΣ.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

MAZEYTHKAME ΜΠΟΛΙΚΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ΘΑΡΡΩ,
ΛΑΜΠΟΥΜΕ ΔΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΑΣ.

Εκαμαμέντα σχίονι!

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2005, 21:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανείς, καμία Αεκτζής/ Αεκτζού ;

quote:
Μην ακούσω γιά Ολυμπιακούς και Αεκτζήδες. Θα ταραχθώ.

Αφροδίτη, να συμπαθείς και την ΑΕΚ γιατί είναι Κωνσταντινουπολίτισσα !


Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 01:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κανείς, καμία Αεκτζής/ Αεκτζού ;
karma

καλησπέρα φίλη Karma...ΑΕΚΑΡΑ ολε΄..ολε΄...ολέ....Δεν εχω προλάβει ακόμη να έρθω γιά τη ζωδιακή μου ανάλυση,άλλα ελπίζω μετά το Πολυτεχνίο ,και τη φιλοσοφία να προλάβω...Αλλωστε έιμαι ανοικτός σε όλα....Ο φίλος Αστροψυχή σίγουρα είναι καλά..????
Να και μερικά καυστικά προσωπικά μου δεδομένα¨:
Ονομα : Velissarios (real)
Ζώδιο : Καρκίνος
Γενέθλια : 4 / 7
Οικογεν. Κατάσταση ¨: 3 γάμοι -1 κηδεία & πολύτεχνος (πλάκα)
Χόμπυ : Party Animal – Εκδρομούλες με τη Moto- Κορίτσια – Σκάκι – Διάβασμα-Καφεδιές+KAI με τα 2 παιδιά μου
Στέκια ¨: Οπου υπάρχει καλή παρέα ,Rodon, Gagarin ,Rockwave ,Θησείο
Φράσεις (Αγαπημένες μου ) ¨: Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ -ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΖΕΡΗ so Living on the edge..,Everyday for us something new because a Revolution Calling..
Θα θελα να είμαι αλλά δε μπορώ : Ο Bob o Σφουγκαράκης & να μη με χαλάει τίποτε..
Αγαπημένα μου βιβλία ¨: Απαντα Καρυωτάκης, Καβάφης,Νίτσε
ΜΙΣΩ ¨: τη μιζέρια , το καθωσπρεπισμό , τους στημένους ,δήθεν, trendy, επιδιξιομανείς ,κολλημένους με υλικά αγαθά, war pigs, masters ,Γιέσμεν, γλύφτες, πουριτανούς , closed minds & οι παντρεμένοι που μιζεριάζουν etc
Τι θα γίνω (όταν μεγαλώσω) ¨: Free man & rock star....
ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥΣ...


Open mind for a different view....

Edited by - judas priest on 15/11/2005 03:20:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 02:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη μου karma,
να ΄μαι κι εγω
αν και με καποιο δισταγμο,
οφειλω να ομολογησω.

ΧΟΜΠΙ: Αστρολογια, μαγειρικη (οχι ζαχαροπλαστικη), οποτε εχω πλεον
χρονο, διαβασμα και ηλεκτρονικους υπολογιστες (μαθαινω τελευταια).

ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ: Τι εννοεις;

ΖΩΔΙΟ: Ζυγος

ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ: Να καταφερω να τα πραγματοποιησω, ακομη και
στα 80 μου (αν ζω), τα ονειρα αλλαζουν συχνα...

ΟΜΑΔΑ: ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ: Ελευθερος επαγγελματιας

ΑΓΑΠΕΣ: Η οικογενεια μου (απο τον πιο μακρινο συγγενη μεχρι τον πιο
κοντινο), η Αστρολογια.

Edited by - angi on 15/11/2005 03:06:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 03:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
judas priest
καλησπέρα φίλη Karma...ΑΕΚΑΡΑ ολε΄..ολε΄...ολέ....Δεν εχω προλάβει ακόμη να έρθω γιά τη ζωδιακή μου ανάλυση,άλλα ελπίζω μετά το Πολυτεχνίο ,και τη φιλοσοφία να προλάβω...Αλλωστε έιμαι ανοικτός σε όλα....Ο φίλος Αστροψυχή σίγουρα είναι καλά..????

Γεια σου judas priest ! ΑΕΚΑΡΑ ! Είμαστε καλά, κερνάμε και καφέ, έχουμε και μεγάλη δισκοθήκη ! Όσοι για τη ζωδιακή σου ανάλυση ...εσύ χάνεις (πλάκα κάνω). Να είσαι καλά !

quote:
angi
Αγαπητη μου karma,
να ΄μαι κι εγω
αν και με καποιο δισταγμο,
οφειλω να ομολογησω.

Καλώς την ! Δισταγμός ;

quote:
ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ: Τι εννοεις;

Εννοώ τα πράγματα αυτά που μας ευχαριστούν !


Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 08:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...μέχρι ποια ηλικία καλα μου παιδιά περιλαμβάνει το κάλεσμα....εμένα με "παιρνει"....ετων 47
δεν έχω ομάδα.......έχω όμως τρία υπεροχα αγόρια
μαρεσει να διαβαζω βιβλία εσωτερικής αναζήτησης κι ότι εχει να κανει με την ψυχη και τους τρόπους μαθησης,μιας και αντιμετώπισα μια μικρη μαθησιακή δυσκολία με τον μικρό μου.
Μαρεσει να ζωγραφίζω,μαρεσει να γραφω ποιήματα ,μαρεει να κουβεντιάζω,να κουβεντιάζω με όσους αγαπω αλλα και με όσους διαφωνω,ειμαι Ταυρος με ωροσκόπο Τοξότη,ένας υπεροχος συνδιασμός ομολογώ.Εϊμαι άνθρωπος μαλλον των άκρων δεν ξερω τι θα πει μέση...σπαω τα όρια...και γενικά τολμώ.Μενω στη Μυτιληνη,ειναι μαγευτικός τόπος,εμπνεει ,απογειώνει δημιουργει εξάρσεις.

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 09:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός ο ωροσκόπος τελικά πρέπει να έχει μεγάλη σημασία. Εγώ γιατί δεν ξέρω τον δικό μου όμως? Μήπως δεν έχω?

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 14:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
galazia_sfaira
...μέχρι ποια ηλικία καλα μου παιδιά περιλαμβάνει το κάλεσμα....εμένα με "παιρνει"....ετων 47

Αγαπητή galazia_sfaira

Στο σύμπαν δεν υπάρχουν ηλικίες ! Συνέχισε δυναμικά !

quote:
Didorium
Αυτός ο ωροσκόπος τελικά πρέπει να έχει μεγάλη σημασία. Εγώ γιατί δεν ξέρω τον δικό μου όμως? Μήπως δεν έχω?

Ο Ωροσκόπος μας είναι σημαντικός γιατί είναι το πρώτο σημείο που βλέπουν οι άλλοι σε μας. Μόλις έρθουμε πιο κοντά βλέπουν τον Ήλιο μας (το ζώδιό μας) και μόλις ζεσταθούμε ψυχικά βλέπουν τη Σελήνη μας. Γράψε μου την ημερομηνία, την ώρα και τον τόπο γέννησής σου να στον βρω.


Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 14:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν είμαι Αιγόκερως με ωροσκόπο Κριό.
Είμαι ζωγράφος.
Είμαι Μέταλο. Παρομοίως Ρόδον, Γκαγκαριν, underground ελπίζω φέτος και Wacken και στο Μπαρμπα Γιαννη στα εξάρχεια.
Χόμπυ=μπυροποσία και κρασοκατάνυξη.
Είμαι ΑΕΚΑΡΑ
Εκ φύσεως και πεποιθήσεως είμαι στον κόσμο μου.
Μου αρέσει το μαύρο χρώμα.
Γουστάρω πολύ τα ξωτικά, τις κουκουβάγιες, τους μπουφους και τους αετούς αν και αγαπάω όλα τα ζώα αλλά σιχαίνομαι τα έντομα.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2005, 16:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΦΑΙΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ.

ΚΑΡΜΑ ΣΕ ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΝ ΚΑΙ [ΑΕΚΤΖΟΥ] ΤΙ ΤΑΡΑΧΗ!!!

Gretel κι εγώ μέταλλο είμαι... Οι Αιγόκεροι είστε σταθεροί. Η καλύτερη φίλη μου Πέννυ είναι Αιγοκερίνα. Με στηρίζει στις στραβές, γιατί εμείς οι χαζοτοξότες δίνουμε δίνουμε και στο τέλος την πατάμε.
Χαίρομαι που είσαι ζωγράφος. Η ζωγραφική είναι σιωπηλή ποίηση κι η ποίηση ομιλούσα ζωγραφική.

Angi οι ζυγοί λάμπουν παντού και πάντα. Παιδιά λατρευτά της ισορροπίας.

Judas, έχουμε κοινή [απ΄ότι βλέπω] αγαπημένη φράση. Η ζωή είναι πολύ μικρή γιά να είναι θλιβερή.
Τι είναι άλλωστε η ζωούλα Judas; Μία αναμονή κι ένας αποχαιρετισμός. Τη ζούμε δεν φυτοζωούμε λοιπόν. Πως τη βρίσκεις την ταπεινή φιλοσοφία μου; Ως Καρκίνος έχεις κι εσύ τα καλά σου. Κάρμα καλά δεν τα λέω. Πιστοί φιλοσοφημένοι γλυκοζηλιάρηδες... Πέστα χρυσόστομη...

Ζεσταθήκαμε και καλοανταμωθήκαμε δικτυακά.

Α.Ρ.

Η αγάπη μαλακώνει όλες τις σκληρές καρδιές.


ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2005, 00:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Gretel κι εγώ μέταλλο είμαι...
Judas, έχουμε κοινή [απ΄ότι βλέπω] αγαπημένη φράση. Η ζωή είναι πολύ μικρή γιά να είναι θλιβερή.
Τι είναι άλλωστε η ζωούλα Judas; Μία αναμονή κι ένας αποχαιρετισμός. Τη ζούμε δεν φυτοζωούμε λοιπόν. Πως τη βρίσκεις την ταπεινή φιλοσοφία μου; Ως Καρκίνος έχεις κι εσύ τα καλά σου. Κάρμα καλά δεν τα λέω. Πιστοί φιλοσοφημένοι γλυκοζηλιάρηδες... Πέστα χρυσόστομη...
Ζεσταθήκαμε και καλοανταμωθήκαμε δικτυακά. [/b]


Αγαπητή Κάρμα ,ευχαριστώ για τη πρόταση .Γνώρισα ότι είστε πολύ ζεστοί ανθρώποι και με ανοικτό σπίτι….Πιστεύω επειδή ο χειμώνας είναι μακρύς ότι θα έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε σύντομα από κοντά….Νά στε καλά….

Dear Afrodite ,εγώ έχω όλα αυτά τα εξαίσια χαρακτηριστικά και δεν το γνώριζα????
Anyway σε ευχαριστώ πολύ ,αν και εγώ δεν ξέρω πολλά για τους Τοξότες να σου πώ..Ποιήτρια και να μην έχεις υοθετήσει αυτές τις βασικές φιλοσόφικές αλήθειες ,θα με εξέπλητες..Γιατί στα έργα σου ,αυτό διαφαίνεται ...Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...που περνά και χάνεται....Και σου αφιερώνω το Γέρο του Καβάφη ,που δεν είχε πιάσει το νόημα γιατί τον εξαπατούσαν λεγοντας ``έχεις χρόνια μπροστά σου`` ...Το ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΟΜΩΣ καλη μου φίλη δε πεθαίνει...ΑΛΛΑΖΕΙ.....όπως μας λέει και ο Σιδηρόπουλος κάποτε προς το Χατζηδάκη.....
`` Αλλά εσείς θα έπρεπε να γνωρίζετε ότι ένα έργο όταν φεύγει από τα χέρια του δημιουργού του αποκτά δική του προσωπικότητα, δική του ταυτότητα, σύμφωνα με τα οποία χαράζεται η πορεία του και είναι αναφαίρετο δικαίωμα του έργου να ακολουθήσει αυτόνομη καριέρα, την οποία εν ονόματι οποιασδήποτε πατρότητας δεν έχετε δικαίωμα να σταματήσετε, ειδάλλως το ίδιο δικαίωμα έχει και το κράτος εν είδη λογοκρισίας. ``


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy