ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΟΝΕΙΡΟ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Spacewoman
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spacewoman
Ημουν φέτος διακοπές στο Πάπιγκο, λίγο έξω από τα Ιωάννινα.Είχε εεημιά λόγο εποχής.Το βράδυ από φωτισμό δεν είχε πολλά πράγματα αγριευόταν η ψυχή σου.Ξάπλωσα να κοιμηθώ...από εδώ αρχίζουνε όλα.Είδα (στον ύπνο μου) ότι ήμουν έξω από το ξενοδοχείο με τον αραβωνιαστικό μου και ξαφνικά βλέπω τριγύρω στα βουνά να ανάβουνα φώτα ανά διαστήματα,πράγμα αδύνατο για το λόγο τον οποίο τα βουνά δεν ήταν κατοικίσημα και ήταν τεράστια σαν γίγαντες.Λοίπον σε κάποια στιγμή βλέπω μόνο εγώ να περνάει από μπροστά μου ένα Α.Τ.Ι.Α.. Είχε μορφή ορατού και αόρατου. Τα είχα δει όλα...είχα κολήσει καρφομένη πάνω του με το χέρι σηκωμένο να το δείχνω και να έχω κολήσει στη λέξη"Ουφ..."΄. Ήρθε από πανω μου ακριβώς και αρχιζε να βγάζει μια ακτινοβολία, την οποία ένοιωθα πάνω μου να με τραβάει και μου παραλύει το σώμα,έωοιωσα ότι μου έφευγε η ψυχή.Αυτό ήταν τα είχα δει όλα εκείνη την ώρα (ξύπνησα) τρομαγμέννη λουζωντάς με κρύος ιδρώτας, με φωνές. Ο αραβωνιαστικός μου σηκώθηκε να δει τι τρέχει, του είπα να κοιτάξει έξω,κάτι με έτρωγε, κάτι υπήρχε εκεί εξώ.Με τα πολλά μετα από καμία ώρα, δεν είχα ησυχάσει ακόμα πήγα στο παράθυρο. Είδα αυτό το αντικείμενο που είχα δει στο "όνειρό μου" να εξαφανίζεται.
Το θέμα είναι ότι δεν τρόμαξα για το όνειρο αλλά για αυτό που ένοιωσα. UFO βλέπω συχνά στον ΄θπνο μου αυτό όμως ήταν το κάτι άλλο.
Εγω πιστεύω ότι δεν ήταν όνειρο αλλά πραγματικότητα. Την επόμενη μέρα ήμουν μέσα στα νεύρα και έτρεμα ολόκληρη να φανταστείς.
Πιστεύω ότι πολλές φορές έχουμε δει και έχουμε νοιώσει παρόμοια περιστάτικα αλλά αυτό ήταν το κάτι άλλο, το λέω και ανατριχιάζω.

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 18:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ!..ΑΠ'ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ +ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ!
ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ,Ο,ΤΙ +ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΣ+ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ 'ΣΥΜΒΑΝ'.
ΛΕΣ ΝΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ?
ΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΕΠΑΝΑΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΔΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΑΒΟΥΜΕ?...
ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!
ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ,ΕΝΝΟΩ ΧΡΟΝΙΚΑ?...ΞΕΡΕΙΣ, ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ,ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ?
ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ,ΕΦΟΣΟΝ ΣΟΥ ΦΑΝΕΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙΤ ΤΕΤΟΙΟ .
ΣΚΕΨΟΥ ΜΕ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΔΕΘΕΙ,ΠΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ..ΡΩΤΑ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΣΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΣΟΥ ΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ...
ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ..
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ,ΝΕΑ ΣΟΥ...
ΦΙΛΙΚΑ ,ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/01/2003 14:59:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

decoder
Νέο Μέλος

Cyprus
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 22:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους decoder
Ίσως να έχεις ταξιδέψει ασυνείδητα αστρικά, ίσως να παίρνεις μυνήματα απο κάποιο κοντινό μέλλον, ίσως να είναι ψυχική επίθεση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 21:06:26  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε decoder, συγνώμη για την ερώτηση αλλά όταν λες "ψυχική επίθεση" τι ακριβώς εννοείς και πως γίνεται αυτό, από ποιον κτλ...
Φιλικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 21:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
!ΧΜ!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟΨΗ ΑΥΤΗ...
ΘΑ'ΛΕΓΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ,
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ!ΕΝΝΟΩ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΙΘΕΝΤΑΙ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spacewoman
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 15:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spacewoman
[quote]
EYXARISTO GIA TO KALOSORISMA.

EYXARISTO POY ME BOHTHAS KAI DIABASES THN ISTORIA MOY. AN KATALABES DEN ME ENTIPOSIASE AYTO POY EIDA STON YPNO MOY OSO STO XYPNIO MOY, ALLA AYTO POY AISTHANTHIKA. KANEIS DEN MPOROYSE NA ME KATALABEI OS TORA, AN KAI DEN MILAO SE POLOYS GI AYTA, SE LIGOYS KAI KALOYS.
EXO DEI APEIRES FORES SE ONEIRO UFO ETSI DEN MOY KANEI ENTIPOSEI. TO PROBLHMA EINAI AN PRAGMATIKA TA BLEPOYME STON YPNO MAS H EINAI PRAGMATIKOTHTA.

FILIKA
SPACEWOMAN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 18:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal
Περί Ψυχικής επίθεσης...

δυστυχώς ή ευτυχώς είχα μία πολύ έντονη εμπειρία από "πέσιμο"....

Δεν ξέρω decoder αν εννοούμε το ίδιο...
Εγώ ξέρω για τις οντότητες εκείνες που κινούνται στα κατώτερα αστρικά πεδία και έχουν ανάγκη απορρόφησης ενέργειας από άλλα σώματα..

Σε εμένα κάπως έτσι έγινε.
Για αρκετό διάστημα,έπειτα από διαλογισμό ή προσευχή ένιωθα περίεργα. Σαν κάτι να περιφέρεται γύρω μου...
Πίστευα χίλλια δύο άλλα πράγματα πως μπορεί να είναι, όπως αστρική προβολή κ.α , πότε όμως δεν σκέφτηκα πως μπορεί να είναι κάτι τέτοιο...
Μέχρι που ένιωσα την οντότητα αυτή να είναι κολλημένη πάνω μου, πίσω στην πλάτη. Με χάιδευε στο πρόσωπο όλο χαρά (μια και βρήκε μαμ!!!!)και άρχισε να εισχωρεί μέσα στο σώμα μου.
Ένιωθα τρομερό πόνο πίσω στην πλάτη, στο ύψος της καρδιάς...και ταυτόχρονα καταλάβαινα το χάσιμο ενέργειας...
Αρχισα να κάνω διάφορες ενέργειες για να το απομακρύνω, και όταν τελικά τα κατάφερα ( ή μάλλον όταν τελικά έφυγε αφού τελείωσε αυτό που έκανε !!!χαχαχ)έκανα κανα τρίλεπτο τουλα΄χιστον για να συνέλθω.....

Μετά από αυτή την εμπειρία, συμβουλέυω όλους να κάνετε συχνά κάθαρση χώρου και της υπόστασης σας από κατώτερες ενέργειες...γιατί δεν τα γνωρίζουμε όλα!
Και καλό είναι καθ' 'ολη τη διάρκεια του ύπνου να ζητάμε προστασία
από αγγελικές υποστάσεις..

Φιλικά !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 19:28:18  Εμφάνιση Προφίλ
Να πω και εγώ τη δική μου εμπειρία;
Μόλις προχτές, από τις 8.00 το βράδυ με έπιασε ξαφνικά ένας πολύ παράξενος "λήθαργος". Δεν μπορούσα να σταθώ όρθια και τα μάτια μου κλείνανε.
Κρατήθηκα ξύπνια παρόλο που όταν καθόμουν κάπου και έκλεινα τα μάτια μου αμέσως έβλεπα διάφορα πολύ πάράξενα όνειρα(;)
Όταν κατά τις 11.30 πήγα για ύπνο, με το που ξάπλωσα αισθανόμουν πολύ περίεργα, γιατι "κάτι" δε με άφηνε να ηρεμήσω.
Στριφογύριζα συνέχεια και με δυσκολία.
Κάποια στιγμή, τα κατάφερα να ξαπλώσω ανάσκελα, και τότε, άρχισα να νιώσω σε όλο μου το σώμα να το διαπερνάει ένας "αέρας", και ιδιαίτερα στο πρόσωπο, τον αισθανόμουν ιδιαίτερα δυνατό, και σαν κάτι να "περνούσε" πάνω στο πρωσοπό μου, που το αισθανόμουν σαν ένα γλυκό αλλά δυνατό χαϊδεμα.
Αμέσως μία δύναμη με σήκωνε ψηλά, (όχι το φυσικό σώμα), και με πήγαινε μία στο ταβάνι, μία στο πάτωμα.
Περιττό να πω ότι τρόμαξα πολύ.
Όταν αυτό σταμάτησε, ξαφνικά ένιωσα μία ιδιαίτερη ξεκούραση, ο λήθαργος έφυγε ως δια μαγείας, και το βράδυ συνεχίστηκε απλώς με έντονα όνειρα.
Ξέρει κανείς να μου πει αν αυτό ήταν κάποιου είδους "ψυχικής επίθεσης;"
Φιλικά...


Edited by - iaira on 20/01/2003 19:30:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 11:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal
Καλημέρα iairia..
δεν ξέρω πάρα πολλά πράγματα ,αλλά κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν νομιζω να είναι κάποιου είδους ψυχικής επίθεσης.
Πιστεύω πως ήταν μια εξοσωματική εμπειρία....και είχες συνείδηση του αιθερικού σου σώματος...

Βέβαια εγώ τις φορές πριν την εμπειρία αυτή, ένιωθα περίεργα πολύ πριν πέσω για ύπνο... είχα πάντα το προαίσθημα πως κάτι θα βίωνα...
Άκουγα το βουητό.. ένιωθα μια "διαφορά δυναμικού" γύρω μου...
Εμπαινα σε ένα τρομερό λήθαρχο...και παρόλες τις προσπάθειες που έκανα να το αποφύγω, δεν τα κατάφερνα....
Κάποιες φορές έβγαινα από το σώμα μου...
Άλλες φορές το ένιωθα σαν ειδική "επέμβαση" καθαρισμού της αύρας μου....

Δεν ξέρω τί σχέση μπορεί να έχει το ένα με το άλλο, γιατί αρχικά μοιάζουν πολύ....
Ίσως επειδή δεν γνωρίζω, να μου φαίνεται πως μοιάζουν........

Γι΄αυτό προσπαθώ να μην τα χρωματίζω ... σε καλό και κακό...
και πάνω απ'όλα να μην φοβάμαι....αν και δεν τα καταφέρνω πάντα.

Φιλικά....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Νathanal
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 11:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Νathanal
Iaira...
sorry για το Ιairia!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 13:33:15  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ Spacewoman ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΟΣΕΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΨΥΧΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ.

ΦΙΛΗ iaira ΛΕΣ

quote:
Κάποια στιγμή, τα κατάφερα να ξαπλώσω ανάσκελα, και τότε, άρχισα να νιώσω σε όλο μου το σώμα να το διαπερνάει ένας "αέρας", και ιδιαίτερα στο πρόσωπο, τον αισθανόμουν ιδιαίτερα δυνατό, και σαν κάτι να "περνούσε" πάνω στο πρωσοπό μου, που το αισθανόμουν σαν ένα γλυκό αλλά δυνατό χαϊδεμα.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΙΔΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΤΑΝ ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ.
ΚΑΙ ΕΙΘΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2003, 19:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy
Geia sas filoi mou ego pisteuo oti den mporei na se peiraxei tipota an esi skeftessai thetika.An skeftesai thetika den fobasai tipota oi aggeloi se peritrugirizoun kai se xaideuoun merikes fores alla kai pali den pisteuo oti oi pneumatikoi sou sumbouli i akoma kai o theos ama thes tha afinan kati na mas sumbei prin apo tin ora mas

filika

Agapa sunxora perpata

Υ.Γ ta ufo den pisteuo oti einai exthrika se kamia periptosi

Edited by - indigo_boy on 21/01/2003 19:08:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2005, 17:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
38 θέματα σχετικά με τα όνειρα.
Αυτό ήταν το αποτέλεσμα της Αναζήτησης με κωδική λέξη στον τίτλο "ΟΝΕΙΡΟ" και "ΟΝΕΙΡΑ".

Επειδή κινδυνεύουμε να "χαθούμε" μέσα στα όνειρα
πολλά από τα θέματα αυτά, που
- είτε είναι πολύ παλιά (ο ενδιαφερόμενος δεν συμμετέχει πια),
- είτε έχουν λίγες απαντήσεις,
- είτε είχε γίνει σύσταση για αναζήτηση αλλά παρέμειναν ενεργοποιημένα,

θα παραμείνουν ενεργά μόνο για ανάγνωση.

Εάν δημιουργηθεί η ανάγκη να συνεχιστεί κάποια από αυτές τις συζητήσεις (π.χ. από το ενδιαφέρον του αρχικού συγγραφέα κάθε θέματος), παραθέτω πιο κάτω κάποιες ενεργές συζητήσεις:

βλεπετε "προφητικα" ονειρα?
κάνε κλικ^^^^


ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ
κάνε κλικ^^^^


ΟΝΕΙΡΑ : ΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΑ
κάνε κλικ^^^^


Εξηγηση ονειρου!!!
κάνε κλικ^^^^

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy