ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μετενσάρκωση: Εύρεση προηγούμενης ζωής
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Amanda30
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:19:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
15/01/03

Γεια σε όλους.

Είναι η πρώτη φορά που επισκέπτομαι το site και ο λόγος που το έκανα
είναι μια περίεργη αγάπη που έχω για την Κνωσσό. Την έχω επισκεφτεί
2 φορές και κάθε φορά που βρισκόμουν στο συγκεκριμένο αρχ.χώρο
ένοιωθα σα να γύριζα σπίτι μου. ΄Εχω διαβάσει αρκετά βιβλία σχετικά
με τη ζωή στην αρχαία Κρήτη και μ' έχει επηρρεάσει κάθε τι που έχει
σχέση μ'αυτήν. Θα ήθελα να μάθω πως μπορείς να ανακαλύψεις ποιός
ήσουν στην προηγούμενη ζωή σου, γιατί μ' έχει απασχολήσει πάρα πολύ
αυτή η εμμονή που έχω εδώ και αρκετά χρόνια με την Κρήτη.
΄Οποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου στείλει κάποιο e-mail για να
μπορέσω να ξεδιαλύνω επιτέλους αυτό το μυστήριο.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Amanda30

Amanda30

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALOS ORISES AMANDA.
AUTO PU ZITAS INE DISKOLO.MU AKUGETE PARAFISIKO.DEN XERO KAPIO TROPO NA SE VOI8ISO NA VRIS PIOS PRAGMATIKA ISUN STIN PROIGUMENI ZOI SU.OMOS AN 8EORISUME OTI BORIS NA TO KANIS,PADA 8EORITIKA 8A IPARXI SPASIMO TU XRONU KATA TUS EPISTIMONES.ELPIZO NA MIN SE BERDEVO.SPASIMO TU XRONU ENOOYME OTI AN PREPI NA MA8IS KATI PU EGINE STO PAREL8OS PREPI ME PARAFISIKO TROPO NA PAS PISO.AN GINI AUTO TOTE 8A IPARXUN METAVOLES STIN ZOI SU.KALITERA NA MIN BLEXIS ME PARAFISIKA.
ALOS TROPOS MONO 8EORITIKA NA MA8IS PIOS ISUN DEN XERO.KE AUTOS PU SU IPA MONO 8EORITIKA TON XERO.I PRAXI INE EPIKINDINI.



ME SEVASMO


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
an 8elis na diavasis genika me tin metensarkosi pigene se auti tin selida.Einai sta Ellinika.


http://www.nea-acropoli.gr/publications/arthra/metensarkosi.htm


me sevasmo

AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 17:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EDO 8A VRIS PERISOTERA GIA TIN METENSARKOSI AN AUTO SE VOI8AEI.

http://users.aias.gr/oode/metens1.htm
KAI EDO ENA VIVLIO GIA TIN METENSARKOSI:
http://www.omakoio.gr/book24.htm


ME SEVASMO


AGAPA GIA NA MIN MISIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 19:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στην Αμάντα30 και ένα ζεστό καλώς όρισες στη μεγαλύτερη μεταφυσική παρέα του Ελληνικού διαδυκτίου. Εύχομαι η παραμονή σου να είναι πέρα για πέρα γόνιμη...

Και μόνο ότι έχεις αυτά τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ συναισθήματα (χώρίς να είναι και τα ΜΟΝΑ, είμαι σίγουρος γι'αυτό), αντιλαμβάνομαι ότι είσαι "κοντά" στο να ανακαλύψεις πράγματα για το μυστήριο αυτό των ΕΠΑΝΑΓΕΝΝΗΣΕΩΝ, ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΕΩΝ...

Θα διαφωνήσω με τον φίλο μου Σκιά του Φεγγαριού...
ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και υπάρχει τρόπος, όμως... δέν ξέρω αν μπορεί (ή ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ) να κοινοποιούντε ΟΛΑ αυτά.
Θα ήταν ΑΥΘΕΡΕΤΟ και ΕΝΑΝΤΙΑ στο νόμο να γίνει αυτό. Μη ξεχνάμε ότι "το νερό της ΛΗΘΗΣ" δεν το πίνουμε έτσι για...πλάκα.
Σαφέστατα υπάρχει ΛΟΓΟΣ και ΑΙΤΙΑ

Να σε ρωτήσω όμως κάτι και εγώ με τη σειρά μου, αν μου επιτρέπεις φυσικά...
Είσαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι αυτό που θα ανακάλυπτες ως ΠΡΟΒΙΟΤΗ, θα μπορούσες να το αντέξεις αι να συνεχίσεις να ζείς την ζωή σου ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ;;;

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2003, 19:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένας από αυτούς που μπορεί να σε βοηθήσει αγαπητή amanda είναι ο κ. Βουλούκος. Είναι ειδικός στις υπνώσεις που βοηθάνε τον κόσμο να κάνει αναδρομές σε προηγούμενες ζωές. Τον έχω δει στην ΕΤ1 σε εκπομπή του Χαρδαβελλα και είναι και πολύ φιλικός έτσι ώστε να χαλαρώνει τον κόσμο για να μην φοβάται στις αναδρομές. Πήγαινε εκεί :

http://www.bouloukos.gr/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda30
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 15:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Leonardo, σ'ευχαριστώ για το μύνημά σου και για τη βοήθεια που μου προσέφερες. ΄Ομως θέλω να σου πω, πως θέλω να μάθω ποιά ήμουν στην προηγούμενη ζώή μου, κι αυτό όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά επειδή με επηρρεάζει πάρα πολύ στην καθημερινή μου ζωή. Υπάρχουν περιπτώσεις που σκέφτομαι όλη μέρα αυτή την εμμονή μου με την Κνωσσό και ψάχνω να βρω λύση στο πως θα μάθω γιατί έχω τόση αγάπη για την Κρήτη και για τον Μινωϊκό πολιτισμό. Με κίνδυνο να με θεωρήσεις ψώνιο, κάτι που δεν είμαι ούτε κατά διάνοια, έχω αρχίσει και γράφω ένα μυθιστόρημα βασισμένο στην εμπειρία μου και την αγάπη μου για την εποχή αυτή και ομολογώ ότι μπερδεύομαι ακόμη περισσότερο, γιατί ενώ προσπαθώ να μην ασχολούμαι με το θέμα, δεν πρόκειται να ηρεμήσω μέχρι να το τελειώσω.

Περιμένω απάντηση σου.

Amanda30

Amanda30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda30
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 15:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Kelso,τείνω να συμφωνήσω εν μέρει με την άποψή σου σχετικά με το αν τελικά βρω ποιά ήμουν στην προηγούμενη ζωή μου, ότι ίσως μου δημιουργήσει πρόβλημα στην καθημερινή μου ζωή, αλλά μπορώ να σου πω πως δεν πρόκειται να ησυχάσω μέχρι να μάθω. Πράγμα που σημαίνει ότι το όλο θέμα από μόνο του μου δημιουργεί πρόβλημα επειδή έχω κολλήσει σ'αυτή την εμμονή. Θα ψάξω όλες τις πιθανές λύσεις και ίσως καταφέρω να λύσω το μυστήριο αν και δεν ασχολούμαι μ'αυτού του είδους τις παραεπιστημονικές καταστάσεις.

Σ'ευχαριστώ για το μύνημά σου

Amanda30

Amanda30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 15:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ!
ΞΕΡΕΙΣ Η ΕΜΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΝΩΣΣΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ.....
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ...ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΚΡΗΤΗ...
ΔΕΝ 'ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ' Ο ΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ...
ΞΕΡΕΙΣ, ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ+ΑΝ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΕΚΕΙΝΟ ΝΗΣΙ ,ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΥΗΤΙΚΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ...
Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.....
ΤΟΤΕ, ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΥΠΗΡΞΕ ΑΚΟΜΗ Ο ΘΡΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ....
-ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟ'ΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΕΙ,ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ,ΠΕΣ ΜΟΥ -
!ΚΑΘΗΣΑ ,ΦΙΛΗ ΜΟΥ ,ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ.....ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΖΩΗΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ'ΤΑΝ+ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΚΟ.....
ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΡΙΚΟ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΖΩΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΤΩΡΑ...ΛΕΣ ΝΑ'ΜΟΥΝ Ο...
ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟ...ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΟΛΕΣ
ΦΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ......
ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/01/2003 16:00:00

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/01/2003 16:00:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 20:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Filh atma an xanapas stin kriti pes mou to eso e-mail na pame mazi pouthena ;) Tha xaro na se filoxeniso .Amanda30 tha ithela na se rotiso an eixes oneira sxetika me auto to thema euxaristo

Edited by - indigo_boy on 21/01/2003 02:55:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.301758E-02
Maintained by Digital Alchemy