ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Δημιουργία Oμάδας Εξερεύνησης...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Petrucci
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 06:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Petrucci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα/Καλησπερα σε ολους τους χρηστες του Forum ειμαι σχετικα new member σε αυτο το Forum.Τις περισσοτερες φορες απλος διαβαζω και δεν τοποθετουμαι σε καποιο θεμα ως τωρα που μου καρφοθηκε μια ιδεα στο μυαλο.

Το θεμα εχει ως εξης ,

Αποφασισα λοιπον να δημιουργισω μια ομαδα εξερευνισης προς το ΠΑΡΑΞΕΝΟ/ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ"Εξερευνησεις,"Πειραματα" Προσπαθεια λυσης παραξενων θεματων συλεγοντας πληροφοριες απο βιβλια κ.τ.λ.Tονιζω οτι αν δημιουργιθει αυτη η ομαδα δεν θα γινονται ΕΞΕΡΕΥΝΙΣΕΙΣ και "ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ" EΠΕΙΚΥΝΔΙΝΑ προς ΕΜΑΣ προς τους ΑΛΛΟΥΣ και σε ΤΙΠΟΤΑ.Δεν θα ειναι η ομαδα "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ".Θα ειναι μια Απλη ερασιτεχνικη ομαδα.Παρακαλουνται οσοι ενδιαφερονται να ειναι απο ΑΘΗΝΑ διοτι ειμαι απο Αθηνα και θα ηταν δυσκολο αν ηταν καποιος απο επαρχεια να συνεργαστουμε.Οσοι ενδιαφερονται να το πουν εδω και αμεσως μετα θα επεικινονισουμε για την συνεχεια.

Eυχαριστω

Φιλικα, Σπυρος

Υ.Γ Παρακαλουνται , Συντονιστες και Αρμοδιοι να μην Διαγραψουν/Κλειδωσουν αυτο το θεμα με την αιτιολογια οτι Υπαρχει αυτο το θεμα η οτι μπορω να το βαλω σε ενα αλλο θεμα αυτο το κειμενο.Θα το εκτιμησω!Ευχαριστω

_m/ StratoVariuS m/_

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 08:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε petrucci, ομολογώ πως η προσπάθεια σου έχει αρκετό ενδιαφέρον κι ίσως τα αποτελέσματα να είναι εποικοδομητικά σε αυτό που θα ήθελες να πραγματωθεί.
Επειδή όμως είναι μια ανακοίνωση με σκοπό να βρεθούν άτομα που ίσως μοιραστούν το ενδιαφέρον σου, θα σε συμβούλευα να ανακοίνωνες την πρόσκληση σου στο παρακάτω topic:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ

Σου εύχομαι καλή επιτυχία πάντως!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 04:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ σου συνιστώ να αναζητήσεις κάποιον σπηλαιολογικό σύλλογο, άν είσαι πάνω από 18.

Προσφέρει αρκετή δράση και περιπέτεια, χωρίς όμως να διακινδυνεύεις τη ζωή σου ακολουθωντας άσχετους σε παράτολμες "εξερευνήσεις μυστηρίων". Αυτή την εποχή έκανε σεμινάρια ο σύλλογος ΦΟΣ, με την φροντίδα του φίλου dim.kar (γράφει σε αυτό το φόρουμ).
Δυστυχώς τα σεμινάρια φτάνουν στο τέλος τους, αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Εμείς θα κάνουμε την Άνοιξη.

Για να πάρεις μια ιδέα, κάνε κλίκ εδώ http://www.fhs.gr/gr/forum/viewtopic.php?t=293

Η Δύναμη Βρίλ, η τρομερή δύναμη στα χέρια των Βρίλ-Για, που κινεί τα πάντα και μπορεί να δημιουργήσει ή να καταστρέψει.
Από το γνωστό μυθιστόρημα του Λόρδου Λύττον "(Βρίλ-Για) Η επερχόμενη Φυλή", 1871
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 11:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 12:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν Vril


Η μητέρα φύση, ο θεός, ο υπέρτατος νούς, η τύχη, or whatever, φτιαξανε καποιους νόμους για τουτο δώ το σύμπαν. Ενας απο τους νόμους αυτούς είναι η "φυσική επιλογή".

ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ??????

Και στέιλε ενα mail να σου ξαναδώσουνε το κανονικό σου nick. Ακου "δύναμη Βρίλ"...
Σαν το "Λευκό Σιφουνα AZAX" ακούγεται.


Αγγελος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δύναμη Βρίλ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2005, 13:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δύναμη Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγγελε,

χαίρομαι που σε ξαναβλέπω !

(μελέτησα αρκετά το πόστ που κόλησα στην οθόνη του πισιού μου και λέω ότι υπάρχουν περιπτώσεις που "ναί" και περιπτώσεις του "όχι")
Υπάρχει και η Πύρρειος Νίκη. :D :D :D Νίκη, στο τέλος...

quote:

Και στέιλε ενα mail να σου ξαναδώσουνε το κανονικό σου nick. Ακου "δύναμη Βρίλ"...
Σαν το "Λευκό Σιφουνα AZAX" ακούγεται.

Η Δύναμη Βρίλ, η τρομερή δύναμη στα χέρια των Βρίλ-Για, που κινεί τα πάντα και μπορεί να δημιουργήσει ή να καταστρέψει.
Από το γνωστό μυθιστόρημα του Λόρδου Λύττον "(Βρίλ-Για) Η επερχόμενη Φυλή", 1871

Δεν ξέρω αν θέλουν να μου δώσουν πίσω το παλιό νίκ. Ίσως να είναι καλύτερα έτσι. ;) Ξέρεις, "παλιος εαυτός" κλπ. κλπ.

Δες και κάτι γενικό. www.zenas.gr

Ίσως ανακαλύψεις κάτι... :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 04:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους.Διαβασα για την προσπαθεια δημιουργιας ομαδας εξερευνησης και βρισκω την ιδεα πολυ καλη.Ασχολουμαι με εξερευνησεις σε υπογειες στοες και μυστικες πορτες στο κεντρο της αθηνας,μαζι με εναν κολλητο μου.Παρακαλω τον Pertucci που επινοησε τη δημιουργια της ομαδας να απαντησει Ευχαριστω για τη φιλοξενια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2005, 17:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΡΟΜΙΚΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ, ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.... ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΑΠΕΤΥΧΕ.. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ. ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΒΑΡΕΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟ.... ΑΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 15:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Petrucci,

πρέπει να προσέξεις την ορθογραφία σου, πόσο μάλλον όταν αντιπροσωπεύεις μια ομάδα!

Με κάθε Φιλική Διάθεση,
A.M

ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ G.I.A.
...ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΕΟΣ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 19:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!θελω να απευθυνθω στον TONY και να του πω οτι ειμαι απολυτα συμφωνη με αυτα που λεει.Και εγω εχω προσπαθησει να εξερευνησω καποιους χωρους μαζι με τον κολλητο μου αλλα δυστυχως η προσβαση ηταν σχεδον αδυνατη.Μεχρι προσφατα ομως οπου,ανακαλυψα μια απο αυτες τις μυστικες πορτες καπου στο πεζοδρομο στην οδο Βουκουρεστιου.Αυτο εγινε πριν απο πεντε περιπου μερες,οπου μπηκαμε ,κρατωντας δυο φακους στα χερια (ειχε απολυτο σκοταδι).Περιμενω απαντηση γιατι με ενδιαφερει πολυ το θεμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 13:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑΚΙ!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ FORUM ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕΙ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 16:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ 'ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ' ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ Ο Petrucci. ΤΙ ΠΟΡΤΑ ΕΝΝΟΕΙΣ Burbulithra54? ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ.... ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟ

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 19:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα ΤΟΝΙ και χρονια πολλα!Χαιρομαι πολυ που απαντησες γιατι δεν βλεπω κανενα ενδιαφερον απο τα αλλα μελη.Λοιπον με λενε Κατερινα και μενω Αθηνα.Μαζι με εναν κολλητο μου προσπαθουμε να εξερευνησουμε καποιες στοες και μυστικες πορτες στο κεντρο της Αθηνας αλλα χρειαζομαστε τουλαχιστον αλλο ενα ατομο,αρκει να ενδιαφερεται πραγματικα.Ασχολησαι με εξερευνησεις?Ξερεις κατι για τις μυστικες πορτες που βρισκονται στο κεντρο της Αθηνας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 20:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑΚΙ!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ FORUM ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕΙ!!!

Αγαπητη Μπουρμπουλιθρα (!),
Το φορουμ ειναι ενεργο, ολη την ημερα (αν λαβεις υποψην και οτι εχουμε 26 του μηνος, Χριστουγεννα δηλαδη!!! και θα περιμενα, προσωπικα, μικροτερη συμμετοχη).
Ισως το παρον τοπικ, να μην κινησε το ενδιαφερον (ουτως ή αλλως, ο θεματοθετης απεχει και δεν φανηκε και τοσο αξιοπιστος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 20:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟΝΥ συγνωμη που φευγω απο το forum αλλα πρεπει να παω επισκεψη.Ισως ξαναμπω σε λιγο αλλιως σε περιμενω αργα το βραδυ στο ιδιο θεμα.Θα ξαναμπω σε λιγο να διαβασω απαντηση σου.Αλλιως ραντεβου κατα τις μια τη νυχτα.Θα περιμενω....PLEASE!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 11:09:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη ANGI.Καλημερα και χρονια πολλα.Εχεις δικιο σε οσα λες,οτι δηλαδη ειναι γιορτες και λογικη η απουσια μελων απο το FORUM.Απλα ειναι κατι που με ενδιαφερει πολυ και η αδιαφορια του PERTUCCI με ενοχλησε λιγακι.Θα ανοιξω μαλλον δικο μου θεμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 15:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή burbulithra54, όπως προείπε κι η φίλτατη angi είναι ημέρες εορτών οπότε μερικά μέλη ίσως να μην έχουν την δυνατότητα να μπούν στο forum λόγω άλλων υποχρεώσεων,
Επιπλέον, μπορεί να μην έχουν γενικότερα την ευχέρεια να μπαίνουν συχνά και να μπαίνουν πιο σπάνια.
Θα σε συμβούλευα πάντως να μην ανοίξεις κάποιο άλλο topic με αυτό το θέμα επειδή καλό είναι να αποφεύγονται τα διπλά θέματα.
Άλλωστε, στο ήδη υπάρχον θέμα, μπορούν να δηλώσουν την επιθυμία τους κι άλλα μέλη να κάνουν αυτό που πρότεινε ο θεματοθέτης...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 16:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΠΩ. ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TOPIC, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ. ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 'ΦΑΝΕΡΕΣ' ΠΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΜΥΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΡΩ. ΕΣΥ ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ?? ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΙΧΟΥΣ?? ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΥΠΟΓΕΙΑ??? ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠ'ΕΞΩ???ΧΑΧΑ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΕΣ??? ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ.

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 01:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε ΤΟΝΙ.Δεν ξερω αν εχεις ακουστα για καποια μερη στο κεντρο της Αθηνας για τα οποια λεγεται οτι οδηγουν σε μυστικα περασματα,υπογειες στοες,ακομα και διαδρομους που οδηγουν στην "υπογεια" Αθηνα.Μιλαω για το περιφημο οικημα στην οδο Ακαδημιας58α του οποιου η κεντρικη εισοδος ειναι επι της οδου Μαυρομιχαλη,για καποιο αλλο κτιριο στις οδους Αχαρνων και καποιο αλλο στενακι(δεν θυμαμαι την ονομασια τωρα) καθως και για μια αλλη περιεργη και ξεκαρφωτη πορτα στον πεζοδρομο της Βουκουρεστιου στο Κολωνακι.Προκειται για πορτες οι οποιες δεν εχουν καμια συστοιχια με την αρχιτεκτονικη των περιβαλλοντων κτιριων και ολες τους ειναι σχεδον ιδιες.Αν και ειχαμε επιχειρησει στο παρελθον με τον κολλητο μου να μπουμε μεσα στα προαναφερθεντα οικηματα,δεν τα ειχαμε καταφερει λογω του οτι κατεστει αδυνατη η προσβαση σε συνδιασμο με το οτι οι δρομοι στους οποιους βρισκονται ειναι πολυσυχναστοι και με διαρκη κινηση.Πριν ομως απο μια εβδομαδα περιπου η ορθανοιχτη και παραβιασμενη απο λοστο πορτα στην οδο Βουκουρεστιου εκανε πανευκολη την εισοδο μας στον εσωτερικο της χωρο.Προκειται για εναν μακρυ διαδρομο,γυρω στα 15 μετρα, ο οποιος βγαζει σε εναν μικρο εσωτερικο χωρο.Ειναι κατι σαν ακαλυπτος χωρος πολυκατοικιων που ειναι πια εγκαταλελειμενες.Σε καποιο σημειο υπαρχει μια ψηλη,σιδερενια πορτα με δυο αναποδα Ζ σμιλεμενα στα καγκελα της.Μπηκαμε με εναν φακο,τον οποιο φυσικα κρατουσε ο κολλητος μου οντας αντρας και πιο θαραλλεος απο μενα.Οπως λοιπον βρισκομασταν μπροστα σε αυτην τη σιδερενια πορτα,παρατηρησαμε στα αριστερα μας μια αλλη πορτα που οδηγουσε στο εσωτερικο ενος παμπαλαιου κτιριου.Εισβαλοντας λοιπον κυριολεκτικα μεσα ο κολλητος μου,παρατηρησε εναν μακρυ διαδρομο που στα δεξια και στα αριστερα του υπηρχαν παντου πορτες που εβγαζαν σε υπογειες στοες,σε τοιχους με χαραγμενα επανω τους περιεργα συμβολα αλλα και σε καποια δωματια με ζωγραφισμενους στους τοιχους σταυρους.Τελος,η τελευταια πορτα του διαδρομου οδηγει σε μια εσωτερικη σκαλα καθως και σε αλλον ενα προαυλιο χωρο.Ηταν πια πολυ σκοτεινα και η υπαρξη ενος φακου δεν ηταν αρκετη.Ετσι λοιπον πανω στην ωρα που ειπαμε οτι ηταν καιρος να πηγαινουμε,νιωσαμε και οι δυο ενα ξαφνικο και διαπεραστικο ψυχος ενω μεσα σε δευτερολεπτα το κεφαλι μας πηγαινε να σπασει απο τον πονοκεφαλο.Βγαινοντας και μετα απο αρκετη ωρα υποχωρησε ο πονος στον κολλητο μου,ενω εγω χρειαστηκε να κανω και εμετο(συγνωμη κιολας) για να ηρεμησω.Αυτα εν συντομια.Ενα ειναι σιγουρο...Οτι εκει μεσα υπαρχει ισχυρο ενεργειακο πεδιο.Θελουμε να ξαναπαμε αλλα οχι μονοι μας.Προσπαθω να πεισω τον αντρα μου να ερθει αλλα ματαια!Γι'αυτο ψαχνουμε συνεργατη(αν μπορεις να το πεις ετσι)!Καλυτερα 3 παρα 2!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 02:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΑΡΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΚΤΟΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΡΥΦΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ. ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΕΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΕΡΗ.ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΤΙΣ ΒΡΗΚΑΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ Ή ΣΑΣ ΤΙΣ ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΙΤΟΙ?? ΚΑΝΑΤΕ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑΤΕ?? ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ?

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 02:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To πως αρχισαμε να ασχολουμαστε με αυτα ειναι μεγαλη ιστορια την οποια θα στη πω απο κοντα.Οσο για το πως την ανακαλυψαμε την βρηκα εγω εντελως τυχαια οταν χαζευα λιγο παραδιπλα κατι βιτρινες με τον αντρα μου.Ποια μερη εχεις επισκεφθει εσυ?Ενιωσες τιποτα παραξενο μεσα σε αυτα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 10:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ Ή ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ. ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ, ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΝΝΟΧΛΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΓΙ'ΑΥΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?! ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 11:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξερω οτι ειναι επικινδυνο αλλα το ρισκαρα.Μια ερωτηση,αν θελεις απαντας.Ποσο χρονων εισαι και απο ποια περιοχη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 11:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

Μπαίνετε σε ξένες ιδιοκτησίες χωρίς άδεια... Σε παλιά ετοιμόρροπα κτίρια... Προσέχετε τα βραχιολάκια λοιπόν...

Τέλος πάντων...Μεγάλα ΠΑΙΔΙΑ είμαστε όλοι, άρα κατανοούμε τις συνέπειες των πράξεων μας...

Το σπίτι πάντως στην Ακαδημίας μπορείτε να το επισκεφτείτε ΝΟΜΙΜΑ παίρνοντας άδεια από το Βυζαντινό Μουσείο. Τουλάχιστον εγώ αυτό είχα κάνει πριν κάποια χρόνια. Παρενθετικά η επίσκεψη στο πρώτη μασσονική στοά στην ελεύθερη Ελλάδα είχε αρκετό ενδιαφέρον.

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2005, 12:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ 19 ΣΤΑ 20 ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ FORUM ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΜΕ e-mail. ΟΚ?? Ο dim.kar εχει δικιο. ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ.

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2005, 18:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ? ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΟ e-mail?

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 02:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε ΤΟΝΙ σου εστειλα MAIL.Ελπιζω σε συντομη απαντηση σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Petrucci
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 04:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Petrucci  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερα/Καλησπερα σε ολους τους χρηστες του Forum ειμαι σχετικα new member σε αυτο το Forum.Τις περισσοτερες φορες απλος διαβαζω και δεν τοποθετουμαι σε καποιο θεμα ως τωρα που μου καρφοθηκε μια ιδεα στο μυαλο.

Το θεμα εχει ως εξης ,

Αποφασισα λοιπον να δημιουργισω μια ομαδα εξερευνισης προς το ΠΑΡΑΞΕΝΟ/ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ"Εξερευνησεις,"Πειραματα" Προσπαθεια λυσης παραξενων θεματων συλεγοντας πληροφοριες απο βιβλια κ.τ.λ.Tονιζω οτι αν δημιουργιθει αυτη η ομαδα δεν θα γινονται ΕΞΕΡΕΥΝΙΣΕΙΣ και "ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ" EΠΕΙΚΥΝΔΙΝΑ προς ΕΜΑΣ προς τους ΑΛΛΟΥΣ και σε ΤΙΠΟΤΑ.Δεν θα ειναι η ομαδα "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ".Θα ειναι μια Απλη ερασιτεχνικη ομαδα.Παρακαλουνται οσοι ενδιαφερονται να ειναι απο ΑΘΗΝΑ διοτι ειμαι απο Αθηνα και θα ηταν δυσκολο αν ηταν καποιος απο επαρχεια να συνεργαστουμε.Οσοι ενδιαφερονται να το πουν εδω και αμεσως μετα θα επεικινονισουμε για την συνεχεια.

Eυχαριστω

Φιλικα, Σπυρος

Υ.Γ Παρακαλουνται , Συντονιστες και Αρμοδιοι να μην Διαγραψουν/Κλειδωσουν αυτο το θεμα με την αιτιολογια οτι Υπαρχει αυτο το θεμα η οτι μπορω να το βαλω σε ενα αλλο θεμα αυτο το κειμενο.Θα το εκτιμησω!Ευχαριστω

_m/ StratoVariuS m/_


Sygnwmh pou den pantisa alla eleipa pedia ,Loipon
To Topic AKEIRONETE giati "KAPOIOI EDW MESA" to peiran poly patriotika to thema parolo pou tonisa kapoia pragmata parapanw ,alla mallon den kathontai na diavasoun kai vgazoun grigora simperasmata.Telos

Y.G Sygnomi gia ta Greeklish alla aytos o ypologistis den exei ellinika

_m/ StratoVariuS m/_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2005, 05:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα αγαπητε PETRUCCI και χρονια πολλα.Καταρχην θα ηθελα εκ μερους ολων των μελων της συζητησης να ζητησω συγνωμη αν κατι σε προσεβαλε αλλα η απουσια σου,εμενα προσωπικα με εκανε να πιστεψω οτι αποχωρησες.Ειναι ομως γιορτες και λογικο ειναι να απουσιαζουν πολλα μελη.Δεν το ειχα σκεφτει.Θα μπορουσες ομως να εξηγησεις αυτο το 'πατριοτικα'.Φιλικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Cernavus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Uganda
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 21:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cernavus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το σπίτι πάντως στην Ακαδημίας μπορείτε να το επισκεφτείτε ΝΟΜΙΜΑ παίρνοντας άδεια από το Βυζαντινό Μουσείο. Τουλάχιστον εγώ αυτό είχα κάνει πριν κάποια χρόνια. Παρενθετικά η επίσκεψη στο πρώτη μασσονική στοά στην ελεύθερη Ελλάδα είχε αρκετό ενδιαφέρον.

dim.kar



Αυτό που κάνεις νομίζω δεν είναι σωστό. - Δεν είναι!
Πετάς μια βόμβα (παρενθετικά) κι εξαφανίζεσαι…!
Γιατί βρε;;;

Εντάξει.
Ώστε επρόκειτο για στοά Ελευθεροτεκτόνων στην Ελεύθερη Ελλάδα - την πρώτη.
Αλλά δώσε καμιά info παραπάνω – τι κοστίζει;

Έλα, Pleeeeeease!

______________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

navas
Νέο Μέλος

Germany
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2006, 19:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους navas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re paidia allh douleia den exete na kanete? kaloproaireta to leo mhn pareksigithi kaneis.

...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy