ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΠΡΙΛΙΟΣ ΤΟΥ 83
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
TruthHunter
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 13:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TruthHunter
ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ ΕΘΙΞΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ 83.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 83 ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΡΕΥΝΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ???

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΕΣ ΠΑΛΑΜΕΣ.........

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 13:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Δυστυχως, δεν την ειδα
Μηπως μπορεις να αναφερεις λεπτομερειες;
Γιατι τα παιδια του Απριλη του 83, ειδικα;
Ευχαριστω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tzinadel
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 15:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tzinadel  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος tzinadel
εχω μια απορια εγω που ειμαι 30 Μαρτιου του 83 πιανομαι??????????????????????????????????????????????????????????????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 16:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, υπάρχει ήδη 2 παλιότερα topics οπότε καλό θα ήταν να τα διάβαζες και να κατέθετες σε όποιο σε καλύπτει περισσότερο τις όποιες ερωτήσεις σου.
Κάνε κλίκ στους παρακάτω τίτλους για να τα δείς:

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ "INDIGO "

Νεα Γενιά ( indigo )

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 16:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Νamaste!
Tι μου θυμήσατε τωρα!
Το παρον θεμα υπήρξε σχεδόν από καταβολάς φόρουμ(εχμ σχεδόν είπα:)

Παράλληλα με το θέμα για τα παιδιά Ίντιγκο..
Νεα Γενιά ( indigo )

..αλλά και ως ερώτημα σε άλλο τόπικ:
Η θεωρία των ''εκλεκτών παιδιών

Μετα τη χθεσινή εκπομπή του Χαρδβλα,θυμήθηκα πως οι αρχικοί μου προβληματισμοί για τα παιδια που γεννήθηκαν τον Απρίλη του '83 ήταν βάσιμοι:)
Δείτε ανάμεσα στα περιεχόμενα του βιβλίου του κ.Ι.Φουράκη ..

εδώη σχετικη σελίδα

..αλλά και σε κάποιο τόπικ που η φίλη Άβαλλον ,αν θυμάμαι καλά είχε ξεκινήσει (στις απόψεις-προτάσεις) για τη Σαϊεντολογία οπού και είχα αναφερθεί στο ερωτηματολόγιο της "αίρεσης" αυτής..
(Αμαλία θυμάσαι τον αριθμό του τόπικ που κουβεντιάζαμε γι'αυτό;//αν ναι μπορείς να μας το επανα-φέρεις πλιιιζ; .)

έχω συμπεράνει λοιπόν πως τα ιντιγκο φερουν-συμφωνα με το μέρος των ερωτημάτων που αναφέρθηκαν χθες στην εκπομπή- τις ιδιότητες που φέρουν και τα παιδιά του Απρίλη του '83
Αν κάνετε το τέστ για τα ίντιγκο παιδιά θα καταλάβετε..
επιπρόσθετα όμως στα παιδιά αυτού του συγκεκριμένου Απρίλη έχουν τεθεί ερωτήματα (τα δυο τελευταία που παρουσίασε ο Χαρδβλας) από το ερωτηματολόγιο των Σαϊεντολόγων..
αν διαβάσετε όλο το τόπικ για τα ίντιγκο που έδωσα πιο πάνω θα βρείτε και το ερωτηματολόγιο που αφορά στο θέμα εδώ:>
Ο νεαρός μας φίλος τότε Τσανάκαλος είχε επιμείνει πολύ στα ερωτήματα του σχετικά με το θεμά που αφορούσε στη ημερομηνία που ο ίδιος είχε γεννηθεί και είχε καταφέρει να μας παρασύρει στην σχετική τότε κουβέντα//τώρα μπορούμε να πάμε παρακάτω;(που νά΄ναι αραγε ο Μιλτιάδης και ο Τσανάκαλος;//αν "με ακούν" πολύ θά'θελα να επανέλθουν στο θέμα!)
...

Ας προσθέσουμε και τις υποθέσεις "περί ημερολογίου των Μάγιας" και τα όσα ο Ι.Φ. έχει αναφέρει περί χαρακτηριστικών των αρχαίων Ελλήνων και θα έχουμε πολλά ενδιαφέροντα να κουβεντιάσουμε παρακάτω για το ενδιαφέρον τούτο θέμα:)--ωριμασε ο καιρός τώρα που εβγήκε στην του~βου;..όταν για μας το θέμα ήτο γνωστό απο τα μέσα του ΄90;..χμ!)

Φως και αγάπη


Υ.Γ. Και μια παράκληση..
Ας μην "μπαίνουμε" στη διαδικασία να ακούμε όσους κοροϊδεύουν κάποιον/κάποιους που έχουν "ξεφυγεί" από τις "κοινές σφαίρες κατα-νόησης"/Αυτοί που κατηγορούνται και "ταμπελοποιούνται ως γραφικοί" είναι οι οδηγοί για τα μέλλοντα.. και θέλει τόλμη και αυτογνωσία για να τους ακολουθήσεις..
//ΣΩΠΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕ!//


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 16:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
(φιλε μου D.Inc.!
παραλληλία//αν δεν είχα πρόβλημα browser θα με είχες ήδη διαβάσει!//αλλά κι αυτό καλό ήταν.)

----παρακαλώ να επέμβει κάποιος ειδικός στο μνμ που δημιουργεί πρόβλημα στο άνοιγμα της σελίδας

όμορφη μέρα!


Αrwen Undomiel...the truth within

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 16:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
(φιλε μου D.Inc.!
παραλληλία//αν δεν είχα πρόβλημα browser θα με είχες ήδη διαβάσει!//αλλά κι αυτό καλό ήταν.)

Χεχε!
Συγχρονιστήκαμε, φίλη μου!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

07-10
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 17:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 07-10
Η δική μου εμπειρία,αν και περιορισμένη στο σχολικό χώρο όπου φοιτούσα,μού έχει δείξει ότι,όσον αφορά γενικά τα παιδιά της κλάσης του 1983,είχαν αισθητά υψηλότερο μέσο όρο νοητικού πηλίκου από αυτά των κάπως παλαιότερων και νεώτερων.Αυτό,εντούτοις,δεν συνδυαζόταν,για τους περισσότερους/ες,με κάποια ανώτερη ή,έστω,διαφορετική ποιότητα χαρακτήρα,τουλάχιστον κατά την προσωπική μου αντίληψη.
Από εκεί και πέρα,κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά που υποτίθεται ότι έχουν οι "απριλιανοί του ΄83",τα έχω παρατηρήσει και σε άτομα διαφορετικού μηνός,ή και έτους,γέννησης,όχι πάντως γεννηθέντα πριν από το 1980.
Έχοντας φίλους μεταξύ των "τυχερών" αυτών παιδιών του Απρίλη,είναι πράγματι περιέργο,ή "περίεργο",το γεγονός ότι διάφορες οργανώσεις προσπαθούσαν να τα προσεγγίσουν,ενώ όταν ξεκινούσαν τη σχολική τους ζωή,απευθύνονταν στους γονείς τους,μια και ήταν ακόμη μικρά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2005, 17:46:16  Εμφάνιση Προφίλ
ειδα και γω την εκπομπη αλλα οχι μεχρι το τελος - τι εγινε τελικα με το θεμα που ηξεραν ποια παιδια επελεγαν? και αν οντως ισχυει αυτο γιατι και πως το κανανε με τετοιο τροπο? γιατι έδωσαν αυτη την πορεια? Γνωριζει κάποιος/α - ειδε καποιος/α την εκπομπη μεχρι το φιναλε?

Better to save the mystery than surrender to the secret..
Gentleman's Apocalypse
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy