ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 16:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ "ΡΙΞΩ" ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΙΔΕΑ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ: ΣΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ, ΑΝ Ο,Η ΠΑΡΤΕΝΕΡ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ Η ΜΙΑ ΦΙΛΟ-Η(ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΟΜΩΣ)ΑΥΤΟΣ-Η ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ Η ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ!!
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ-ΣΑΧΛΟ ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ Η ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΟ ΥΠΟΚΥΠΤΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ?!

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 17:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αρχή. Αυτό το forum έχει σχέση με το παραφυσικό, τον εσωτερισμό και τις θρησκείες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 00:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ WOLFFACED,

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ "Γενική Κατηγορία Συζήτησης" ΑΛΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ ΔΕΝ ΣΧΕΣΗ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ, ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΘΥΤΕΡΟ!

Edited by - APXH on 18/01/2003 01:04:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 08:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλημέρα μου...
Θα ήθελα να μας δώσεις λίγα παραπάνω στοιχεία φίλε μας ΑΡΧΗ...
Ανέπτυξε λίγο πιό πολύ την σκέψη σου ή τον προβληματισμό σου...

Φιλικά,

Κέλσοςο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 15:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok δικό μου λάθος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 04:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΟΥ. ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤOPIC ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΩΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ-ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΝ ΕΡΑΣΤΗ ΤΟΥ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΣ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ (ΚΑΤ΄ΕΜΕ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ) ΓΕΓΟΝΟΣ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ, ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΕΑΥΤΟΥ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 19:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συχώρεσέ με Αρχή, αλλά δεν νομίζω να κατάλαβα και πολλά….

Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον
κόσμοιο τό σύμπαν.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 02:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ,
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ ΔΗΜΟΥ,.."ΕΞΟΥΣΙΕΣ", ΑΛΛΑ ΑΝΤ'ΑΥΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ "ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ "ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ" ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ?". ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ, ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΟΡΜΑΛ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΠΩΣ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2003, 23:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα θέσω μόνο ένα μικρό ερώτημα:
Είναι ανιδιοτελής αγάπη το να επιθυμούμε να βρουμε ανταπόκριση από αυτόν στον οποίο απευθύνεται(η αγάπη);

Μάτια... Παρατηρούν... Δεν μπορούν να δουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 02:43:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ,ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΑΣ,+ΤΟ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΤΑΙΡΙ ΜΑΣ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΟΡΦΗ ΣΕ Ο,ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ Ν'ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΜΑΣ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ....

'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 26/01/2003 02:44:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 13:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΡΟΝΟ,
ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΑΓΑΠΗ-ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ,ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΓΚΡΟΥΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΑ. ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ: ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ, ΤΟ ΠΩΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΦΥΚΤΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΑΣ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ. ΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΡΚΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ? ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ=ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΚΑΙ ΠΕΙ "ΑΝ ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ-ΕΚΕΙΝΟ ΚΛΠ"?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2003, 13:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΑΤΜΑ, ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΜΒΑΘΥΝΜΕΝΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΜΟΝΙΑ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΓΥΡΩ ΣΟΥ? ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ. ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΙΓΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ(ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ) ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ, ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΛΚΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΝΤΩΣ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΗ ΜΟΡΦΗ ΣΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙΣ. ΣΠΑΝΙΑ ΟΜΩΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑ.
ΦΙΛΙΚΑ ΑΡΧΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 14:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟΨΕΙΣ....
ΑΠΛΑ ΑΦΗΝΕΣΑΙ, ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΡΧΗ !ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΕΝΑ (ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ )ΚΑΧΕΚΤΥΠΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ...+ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙΣ!
ΣΚΕΨΟΥ ΞΑΝΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ...ΤΩΡΑ ΔΕΣ,ΠΟΙΑ ΘΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ...
ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΕΙΣ

'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2003, 16:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΑΡΧΗ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΗ Η ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ.....

ΙΣΩΣ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 01:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΣΥΝ-ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ,
ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΕAYΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ, ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ, "ΔΙΚΟ ΜΟΥ"! ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ, ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ,ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ(ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΟΕΡΕΥΝΗΣΗ)ΤΟ ΤΙ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ "ΑΦΕΘΕΙ" ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "CONTROL FREAK", ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΕΙΝΑΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΙΜΕΣ! "Η ΦΥΛΑΚΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ?" ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΑΤΗ ΙΔΕΑ,ΑΛΛΑ Ο ΑΠΛΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΕΙΤΕ ΨΑΧΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΥΝΟΗΤΗ! ΤΟ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟΥΣ ΕΩΣ ΑΟΡΙΣΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ! ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΑΣ! ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ,ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ. ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΟΣ!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΟΧΛΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΕΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗΛΑ ΑΠΛΑ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΕΡΟΥΝ ΦΟΒΕΡΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!

Edited by - APXH on 02/02/2003 10:38:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 06:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα κι απο μενα!

Φιλη ΑΡΧΗ, αρκετα πολυπλοκο και καθολου σαχλο(κατα τη γνωμη μου) το θεμα σου, θα προσπαθησω να μιλησω οσο πιο απλα μπορω!...
Θα μπορουσα να σου δωσω παν-πολλες απαντησεις και να επεκταθω αρκετα παραπερα (κακο μου συνηθειο), αλλα ''σκονταφτω'' σε πολλα σημεια, που νομιζω οτι ''φασκεις-αντιφασκεις'' (αν και νομιζω καταλαβαινω που το πας, αλλα ρισκαρω κι ας κανω λαθος...)και μου δημιουργουνται οι εξης αποριες:

Λες:
''ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ-ΣΑΧΛΟ ΕΩΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ Η ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΟ ΥΠΟΚΥΠΤΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ?!''

---Tι εννοεις ''ΥΠΟΚΥΠΤΕΙ''?....(Ανταποκρινεται θελεις να πεις, νομιζω?)....Δηλαδη, το κατα ποσο καλα μπορεις να φροντισεις το ταιρι σου, εξαρταται απο το ποσο καλα ΣΕ κανει να αισθανεσαι?...Αυτο, μαλλον δεν ειναι σχεση μεταξυ ΔΥΟ ανθρωπων, αλλα σχεση εσενα+εαυτου σου και με ΜΕΣΟΝ το ταιρι σου, δεν νομιζεις? (Αν καταλαβα καλα...)
(Α! στο σημειο αυτο, στασου... δες μεσα απο τον καθρεφτη ΣΟΥ (τον αναφερομενο απο τη μαγικη ΑΤΜΑ) και βαλε ΕΣΕΝΑ στη θεση που ειναι το ταιρι ΣΟΥ!...Τι βλεπεις???)

Λες:
''ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ-ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΝ ΕΡΑΣΤΗ ΤΟΥ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΣ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ (ΚΑΤ΄ΕΜΕ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ) ΓΕΓΟΝΟΣ Η ΠΡΑΚΤΙΚΗ, ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΕΑΥΤΟΥ!

---Τι εννοεις ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ και γιατι να μην μπορει να ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ-ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΝ ΕΡΑΣΤΗ ΤΟΥ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ,.....ισα-ισα, αυτο που λες ειναι ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ για τον ΕΡΩΤΑ!...''ΔΙΝΕΙΣ'', και οσο περισσοτερο ''ΠΑΙΡΝΕΙΣ'', αλλο τοσο ξαναδινεις κτλ...και αντιστροφα! Να τη και η διαρκης ανταποκριση, που αναζητουσες και δυσκολευοσουν να διατηρησεις!

Λες:
"ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ "ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ" ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ?"....

-----Υπαρχει ελευθερια στο ''παρε-δωσε'', τοση οση ο καθε ενας απο τους δυο στη σχεση, θελει να δωσει!....ποτε ο ενας περισσοτερο, ποτε ο αλλος (λιγη σημασια εχει!...), σημασια εχει να ειναι ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ αυτη η δοσοληψια και το ''παρε'' του ενος, να ΜΗΝ ΔΕΣΜΕΥΕΙ σε τιποτα το ''δωσε'' του αλλου(ανιδιοτελεια)!...Αυτη ειναι η προυποθεση για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ μεσα στη σχεση!

Λες:

''....ΟΤΙ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ. ΠΩΣ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΡΚΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ? ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗΣ=ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑΤΑ, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΚΑΙ ΠΕΙ "ΑΝ ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ-ΕΚΕΙΝΟ ΚΛΠ"?''

---Σημειωνω απλα, οτι ανιδιοτελεια σημαινει, οτι ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ, ΟΧΙ οτι δεν την ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ η δεν εχεις ΑΝΑΓΚΗ της ανταποκρισης!... Ο συμβιβασμος τους δυσκολος, αλλα εφικτος για τους πραγματικα ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ(δες στο προηγουμενο).

Εν πασει περιπτωσι, καλυτερα θα ηταν να ΄΄σκιαγραφουσες'' υποθετικα μια τετοια σχεση, που φανταζομαι θα εχεις στο μυαλο σου, δηλαδη να περιεγραφες τη σχεση που εχεις στο μυαλο σου και να εθετες τα ερωτηματα σου, ωστε να υπαρξουν συγκεκριμενες απαντησεις!...και τοτε νομιζω θα καταλάβαινες απολυτως, τις απαντησεις των αλλων καλων φιλων, που νομιζω, αν και περιεκτικες (προνομιο των λιγων), εμπεριεχουν την ΟΥΣΙΑ οσων ψαχνεις να βρεις. Δεν ξερω αν καταλαβα καλα και αν σου εδωσα καποιες ''κατευθυνσεις'' πανω στο θεμα...


ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 16:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΙΩΝΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤHΣ ΥΠΑΡΞHΣ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΗ (ΜΟΥ)ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ,ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΡΧΗ...ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ Η ΑΤΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΙΝΟΥΝ!(+ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΣΤΕΣ!)ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΘΗΚΑΝ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ..ΨΥΧΗ...
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΕΛΥΦΟΣ...ΚΑΛΕΙΣΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ...ΑΝ ΖΗΣΕΙΣ ,ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ...
ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ...
ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙ Η ΑΤΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ?
ΜΟΝΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΝΑΣΑΙΝΕΙ.
ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ!ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΩΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΥΛΗ ΤΗΣ ,ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΣΕΙ....
ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΕΛΙΞΗΡΙΟ! ΕΙΔΕΣ!ΠΟΣΟ ΜΑΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ!...
ΤΟ ΕΛΙΞΗΡΙΟ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ....ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑ...ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ?...
ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ Η ΑΤΜΑ ΚΑΤΕΘΕΣΕ ΕΔΩ...
'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 29/01/2003 16:52:35

Edited by - ΑΤΜΑ on 29/01/2003 21:04:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 16:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 04/02/2003 00:54:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2003, 18:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και παλι!

....ΑΧ ΑΤΜΑ! Αυτη τη φορα με ΜΑΓΕΨΕΣ για τα καλα!!!
Η μαγικη εικονα σου, ενα ταξιδι απο μονη της!...ΑΘΑΝΑΤΟ!
Να μπορουσαν να κοιτανε ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ τη ΠΗΓΗ!.....
Να μπορουσα να ΤΟ καταλαβαινα ΤΟΤΕ!....αν ΑΦΗΝΟΜΟΥΝ...ΙΣΩΣ...
Αλλα να που το βλεπω ΤΩΡΑ, μεσα απο τη ΜΕΓΕΙΑ σου!!..Να'σαι καλα!...
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Φιλη ΑΡΧΗ, χρειαζεται να ''ΣΚΥΨΕΙΣ'' λιγακι για να δεις....
Να'σαι καλα!....

ΦΙΛΙΚΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 11:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ELIXIR
ΚΑΤ’ΑΡΧΑΣ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ ΑΝΤΑΝΑΚΛΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ. ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ, ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΗ, ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΡΚΩΣ.
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΤ’ΕΜΕ, ΣΩΣΤΟ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΡΜΟΝΙΑ. ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ Η ΛΕΞΗ ¨ΑΓΑΠΗ¨. ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

«Tι εννοεις ''ΥΠΟΚΥΠΤΕΙ''?....(Ανταποκρινεται θελεις να πεις, νομιζω?).... σχεση εσενα+εαυτου σου και με ΜΕΣΟΝ το ταιρι σου, δεν νομιζεις?»
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ. ΤΟ ''ΥΠΟΚΥΠΤΕΙ' ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΙΚΟΙΛΟΙ ΚΑΙ ΠΛΗΣΤΟΙ ΤΡΟΠΟΙ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΚΑΛΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΙΣ ΟΦΕΛΟΣ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ.

«Δηλαδη, το κατα ποσο καλα μπορεις να φροντισεις το ταιρι σου, εξαρταται απο το ποσο καλα ΣΕ κανει να αισθανεσαι?»
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ( ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΙΔΙΕΤΑΙΡΑ ΟΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ), ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ¨ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ¨ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥΣ, ΤΟΤΕ ΑΥΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ¨ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ¨ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ, ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ.

---Τι εννοεις ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ και γιατι να μην μπορει να ΒΟΗΘΗΣΕΙ-ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ-ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΟΝ ΕΡΑΣΤΗ ΤΟΥ Η ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ,.....ισα-ισα, αυτο που λες ειναι ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ για τον ΕΡΩΤΑ!...''ΔΙΝΕΙΣ'', και οσο περισσοτερο ''ΠΑΙΡΝΕΙΣ'', αλλο τοσο ξαναδινεις κτλ...και αντιστροφα! Να τη και η διαρκης ανταποκριση, που αναζητουσες και δυσκολευοσουν να διατηρησεις
ΕΓΡΑΨΑ ¨…ΟΤΑΝ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ¨. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΑΝΕΦΕΡΑ. ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ «''ΔΙΝΕΙΣ'', και οσο περισσοτερο ''ΠΑΙΡΝΕΙΣ'', αλλο τοσο ξαναδινεις κτλ...και αντιστροφα!» ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ, ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ.

«Σημειωνω απλα, οτι ανιδιοτελεια σημαινει, οτι ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ, ΟΧΙ οτι δεν την ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ η δεν εχεις ΑΝΑΓΚΗ της ανταποκρισης!... Ο συμβιβασμος τους δυσκολος, αλλα εφικτος για τους πραγματικα ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ(δες στο προηγουμενο).»
ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ: ΟΤΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ, ΤΟΣΟ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙΣ(ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ) ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΟΤΑΝ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΟΥ(ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ)? ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΘΩ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΣΟΥ «εφικτος για τους πραγματικα ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ» ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΣΥ-ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΑ ΣΕ ¨ΟΛΟΥΣ¨.
ΥΓ.ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 11:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΤΟ !(+ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΣΤΕΣ!) ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΔΕΝ
ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΜΑΣΤΕ. ΤΟ ΟΤΙ ΤΟΝΙΖΩ
ΝΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞ ΙΔΙΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ, ΔΕΝ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΟΜΦΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ. ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο Χ! ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ Χ! ΕΠΙΠΕΔΟ
ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ Ή ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
…ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ. ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΣΤΑ «ΚΑΤΕΧΟΝΤΩΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ» ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΝΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ «ΜΗ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ» ΑΠΕΞΩ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΜΑΣ Ή ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ.
ΤΑ ΕΥΚΟΛΩΣ ΕΝΝΟΥΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕΝΑ.
ΦΙΛΙΚΑ ΑΡΧΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elixir
Μέλος 2ης Βαθμίδας


154 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2003, 22:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!

Φιλη-ε ΑΡΧΗ,
δεν ειμαι σιγουρη αν εχω καταλαβει σωστα, αλλα εχω ολη τη καλη διαθεση και ελπιζω να βοηθησεις. Λες, λοιπον:

''ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΤ’ΕΜΕ, ΣΩΣΤΟ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΡΜΟΝΙΑ. ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ Η ΛΕΞΗ ¨ΑΓΑΠΗ¨. ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ''

Η λεξη ΑΓΑΠΗ δεν αναφερθηκε απο μενα, για το λογο οτι εχω την εντυπωση πως μιλαμε για ΕΡΩΤΙΚΗ σχεση, κατι που δεν την (=αγαπη) καθιστα απαραιτητα δεδομενη, οπως πχ, οι εννοιες επιθυμια, ελξη, ενθουσιασμος κτλ, που ειναι δεδομενες σε μια ερωτικη σχεση. Οχι φυσικα οτι την αποκλειει, απλως δεν την καθιστα δεδομενη...
Και μαλλον, πρεπει να διαφερουν οι αποψεις μας για το τι σημαινει να ειναι κανεις ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ σε μια σχεση.
Για μενα λοιπον, ελευθερια στη σχεση ειναι να εχεις απαλλαγει απο αυτο που σε συνδεει με το ΕΓΩ σου (ΕΓΩ=με την εννοια του ''εγωιστης'' κτλ και οχι με την εννοια του εαυτου), δηλαδη το οποιο συναισθημα σου να υπερισχυει της προσωπικης σου ικανοποιησης. Και εξηγω, με παραδειγμα: Ας υποθεσουμε πως το συναισθημα αυτο το λενε ''αγαπη'' (που, επαναλαμβανω, μπορει να ειναι απλα ελξη, ενθουσιασμος, επιθυμια, ποθος, αλλα μπορει και αγαπη, βαλε εσυ οτι θελεις), ας πουμε λοιπον πως ''ΕΓΩ, ΑΓΑΠΑΩ...ΑΥΤΟ'' (=οπου ΑΥΤΟ, εννοειται το ταιρι μου) και -φυσικα- θελω τη διαρκη ανταποκριση, θελω και ΑΥΤΟ να με αγαπαει, περιμενω δηλαδη την ανταποκριση για να ειμαι καλα και ευτυχισμενη! Αν ομως δεν την εχω, δεν σημαινει πως σταματαω να το αγαπω, δε σημαινει πως θα ''τσαλακωσω'', θα ''περιορισω'', θα ''καταπιεσω'' την ελευθερια να αισθανομαι οπως αισθανομαι, επειδη αυτο δε με αγαπα! Ειμαι ελευθερη να αισθανομαι με οποιο τιμημα θελω εγω, να μπορω να αγαπαω οπως γνωριζω εγω! Οι περισσοτεροι που γνωριζω, σε αυτο το σημειο, με καποιο τροπο ''πειθουν'' -ενας Θεος ξερει πως- τον εαυτο τους να μην ''αγαπανε'' πια, εθελοτυφλουν, με αποτελεσμα να ξεθωριαζει το συναισθημα και η ψυχη τους και να ''φυλακιζονται'' μεσα σε αυτην... Ειναι ισως ο ευκολος, ο πιο ακινδυνος δρομος η ληθη, αλλα δεν ξερουν πως δεν οδηγει πουθενα....
Οι υπολοιποι, αυτοι που επιμενουν να συνεχιζουν και να τολμουν να αγαπουν χωρις ανταποκριση, παρ'ολο τον πονο και τη δυσκολια του να θελουν και να μην εχουν, βρισκουν τις απαντησεις τους μεσα τους και καθε στιγμη ειναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ να επιλεξουν: ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ η ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ...αλλα και στις δυο περιπτωσεις θα εχουν μαθει τον τροπο να αγαπανε!...
Καλη-ε μου ΑΡΧΗ, για να μην ξεφυγω εντελως απο το θεμα (αν δεν το εχω ηδη κανει), θελω απλα να σου πω οτι τη πραγματικη αγαπη δεν τη ξεπερναει ποτε κανενα ΕΓΩ. Οταν αγαπας βαθεια, ΔΕΝ περιμενεις κατ'αναγκη την ανταποκριση και οταν δεν εχεις ανταποκριση, δεν τη ΄΄ξοδευεις'', δεν την ''καταναλωνεις'', την προσεχεις και τη φυλας στο πιο ασφαλες μερος της ψυχης σου.
Ειναι λυπηρο να βλεπεις ''μασκες'' στην εποχη μας (αν εννοεις την ανελευθερια του παρε-δωσε), αλλα το πιο λυπηρο ειναι να παραμενεις τυφλος και να μην μπορεσεις ποτε να τις ξεχωρισεις μεσα στο πληθος.

ΦΙΛΙΚΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

APXH
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 00:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους APXH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΟΥ, ELIXIR!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ! .. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Χ2 ΜΑΛΙΣΤΑ! ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ. ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟΛΜΗ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΟΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΟΤΙ, ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ-ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΓΩ Ή ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΕΘΟΥΝ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΤΜΑ). ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ¨ΠΩΣ¨! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ¨ΝΑ ΑΦΕΘΕΙΣ¨ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ( 1. ΝΑ ΑΦΕΘΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕΤΡΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ¨ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ¨ ΚΑΙ 2. ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ¨ΕΠΟΠΤΕΙΑ¨ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΟΥ) ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ, ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΣΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΣΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.
ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ, ΤΟ ΝΑ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΟ, ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ¨ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ¨ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΚΑΙ ΦΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.
ΟΜΩΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΑΛΛΟ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ¨ΕΞΩ¨.
ΑΝ ΕΣΥ, Ή ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ, ΕΙΤΕ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ(ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΕΣ) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.]
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ¨ΨΑΧΝΟΥΜΕ¨ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ , ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΤΟΥ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ¨ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ¨ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ! ΄Η ΑΥΤΟΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗ ΑΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ!
ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ EMAΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2003, 01:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΤΟ !(+ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΣΤΕΣ!) ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΔΕΝ
ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΙΟΜΑΣΤΕ. ΤΟ ΟΤΙ ΤΟΝΙΖΩ
ΝΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞ ΙΔΙΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ, ΔΕΝ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΟΜΦΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΠΙΟ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ. ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Ο Χ! ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ Χ! ΕΠΙΠΕΔΟ
ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ Ή ΕΞΕΛΙΞΗΣ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
…ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕΣΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ. ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΣΤΑ «ΚΑΤΕΧΟΝΤΩΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ» ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΝΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ «ΜΗ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ» ΑΠΕΞΩ, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΜΑΣ Ή ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ.
ΤΑ ΕΥΚΟΛΩΣ ΕΝΝΟΥΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕΝΑ.
ΦΙΛΙΚΑ ΑΡΧΗ



ΛΥΠΑΜΑΙ, ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΛΕΞΗ ΑΠ'ΟΣΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΑ...
ΛΥΠΑΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΠΙΣΩ, ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ.
ΛΥΠΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ ΜΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
ΣΥ ΕΙΠΑΣ, ΜΕ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ...
ΦΩΣ,ΑΤΜΑ


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy