ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΚΑΒΑΛΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
JOSHEF
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 11:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους JOSHEF  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ!!

JOSHEF28

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 12:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ
Και εγω στην όμορφη θεσσαλονικη!
quote:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ!!

επειδή πηγένω αρκετά συχνά μπορείς να μου πεις εσυ τι έχεις ακούσει?για να ξέρω οταν ξανα πάω.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

JOSHEF
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 12:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους JOSHEF  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΗ Η ΚΑΒΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΣΤΟΕΣ, ΚΡΙΒΕΙ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ. ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΛΕΝΕ, ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΧΗ ΠΟΥ ΕΔΩΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΙΡΑΝ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΕΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΚΡΙΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ, ΟΣΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΔΕ ΛΕΕΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΝΕΡΟ, ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΤΟΥ, ΤΟΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΟΡΑΜΑ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΜΑΚΡΙ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΜΑΝΔΥΑ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΣΕ ΠΑΡΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ!!" ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΙ ΧΡΥΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ.

JOSHEF28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 12:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΙ ΧΡΥΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ.
μηπως αναφέρεσε στο βουνο Παγγαίο?
ξέρεις,ανεβένω συχνά καθως είναι μόλις δυο ωρίτσες απο Θεσ/νίκη.
στο Παγγαίο λένε οτι είχε ορυχείο χρυσου,ο Αλέξανδρος,γι αυτο και όλοι στα χψριά του Παγγαίου έχουν πλουτίσει απο της λίρες...

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2005, 15:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

"καβαλα παν στην εκκλησια

καβαλα προσκυνανε"


να προσθεσω οτι εκτος απο τον χριστιανισμο, στην Καβαλα μυηθηκε ο Αλεξανδρος και στην kabala...



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 03:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ λέω πάλι,
να πάρουμε καβάλα το θέμα και να καλπάσουμε προς το ΠΑΡΑΞΕΝΟ - τι λέτε;

Το θέμα αυτό μεταφέρεται στην ενότητα .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
από την ενότητα "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά." όπου είχε αρχικά τοποθετηθεί.

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 17:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΟΣΟ ΦΟΒΕΡΟ??? ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΜΕ ΤΟΝ Μ. ΑΛΕΞ
ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΦΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ ΕΒΛΕΠΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΡΑΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΜΑΧΕΣ(ΛΕΓΕΤΑΙ)

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 21:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως δεν εχουμε ακουσει για την καβαλα.


οι μπουγατσες της ειναι ενας μυθος.....


πις
βανεις θεμα χωρις να αναφερεις εστω και μια απο αυτες τις ιστοριες?
αμα δεν λες εσυ που μενεις εμεις που να τις ξερουμε εδω κατου?


ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 12:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ Η ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΔΕΛΦΟΥΣ.ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ ΛΟΙΠΟΝ!ΧΕΧΕ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 14:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΗ Η ΚΑΒΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΣΤΟΕΣ, ΚΡΙΒΕΙ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ. ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΛΕΝΕ, ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΧΗ ΠΟΥ ΕΔΩΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΙΡΑΝ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΕΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΚΡΙΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ, ΟΣΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΔΕ ΛΕΕΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΝΕΡΟ, ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΤΟΥ, ΤΟΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΟΡΑΜΑ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΜΑΚΡΙ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΜΑΝΔΥΑ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΣΕ ΠΑΡΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ!!" ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΙ ΧΡΥΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ.

Στον Μέγα Αλέξανδρο έχει κάνει αναφορά ο Προφήτης Δανιήλ.
Επίσης και ο Άγιος Ανδρέας ο δια τον Χριστόν Σαλός στην βυζαντινή περίοδο.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 15:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΛΕΝΕ, ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΧΗ ΠΟΥ ΕΔΩΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΙΡΑΝ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΕΛΛΑ ΑΠΟ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΚΡΙΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ, ΟΣΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΔΕ ΛΕΕΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΝΕΡΟ, ΕΝΑ ΣΤΑΥΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΤΟΥ, ΤΟΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΩΣ ΣΥΜΒΟΛΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ!! ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΕ ΟΡΑΜΑ ΕΝΑ ΑΝΤΡΑ ΜΕ ΜΑΚΡΙ ΜΑΛΛΙ ΚΑΙ ΑΣΠΡΟ ΜΑΝΔΥΑ, ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΣΕ ΠΑΡΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ!!" ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΠΗΛΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΚΑΤΙ ΧΡΥΣΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ.>>

οχι αλλο καρβουνο!!!!!!!

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 15:47:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΝΟ ΒΡΑΣΤΑ ΑΥΓΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΣΧΑΛΕΣ!!!!!!!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 21:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

καβαλα παν στην εκκλησια

καβαλα προσκυνανε...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 17:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το Λ αλλη φορα να το βανεις μπολντ, οταν πιανεις στο στομα σου την καβαλα.....

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 18:21:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το Λ αλλη φορα να το βανεις μπολντ, οταν πιανεις στο στομα σου την καβαλα.....


καβαλα παν στην εκκλησια

καβαλα προσκυνανε


kabala πινουν τον καφε

kabala τρων το τοστ τους...


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΟΥΛΗ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 15:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΟΥΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !
ΛΟΙΠΟΝ ΝΑΙ Η ΚΑΒΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΛΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ.

Η ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΣΗΜΕΣ ΚΑΜΑΡΕΣ ΤΗΣ.
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΣΗΜΕΣ ΣΤΟΕΣ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΕΟΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΜΟΝΟ ΛΕΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ .

ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΟΥΝ ΜΕΡΟΙ ΕΚΤΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΣΗΜΕΙΑ. ΜΕΡΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ Ο Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΞΕΡΚΣΗΣ Κ.Α. ΟΙ ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΓΓΑΙΟΥ (ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΓΑΙΟ)ΟΙ ΒΡΑΧΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΟ ΔΙΑΣΗΜΟ ΠΙΛΑΦ ΤΕΠΕ , ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΘΟΛΟΣ. ΤΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΟΙ ΒΡΑΧΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ...
ΤΟ ΔΙΑΣΗΜΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΛΙΜΑΝΙ .
ΤΙ ΝΑ ΚΡΙΒΟΥΝ ΑΡΑΓΕ????ΞΕΡΕΤΕ ?????

ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ

ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TONY
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
72 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 16:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TONY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΠΑΡΑ 'ΠΑΡΑΞΕΝΑ'..
ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ?!

Τ.Ε.Ν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 17:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


δε ριχνετε μια δευτερη πιο προσεκτικη ματια σε αυτες τις βραχογραφιες του Παγγαιου???

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΟΥΛΗ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2005, 16:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΟΥΛΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΦΙΛΕ ΤΟΝΥ!!

ΚΑΘΕ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.
ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ????????????
ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ.

ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ..................

ΙΣΩΣ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ.

ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΓΑΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΚΑΠΟΥ .
ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΧΑΝΕΣΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ.
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΡΑΧΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΛΑ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.

ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zrafy
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 08:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zrafy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να καλημερίσω την παρέα κι εγώ απο την πλευρά μου που αν και δεν παίρνω μέρος στις συζητήσεις αλλά παρακολουθώ,σήμερα είπα να κάνω μία εξαίρεση για τον τόπο μου.Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου λέει,θα πέσει να σε πλακώσει και ας είσαι και ξενιτεμένος.
Anyway, είμαι κι εγώ απο την όμορφη Καβάλα ή Καβάλλα αν το προτιμάτε κάποιοι που ασχολείστε με τον διαχωρισμό των Βορείων με τον Νοτίων.
Ασπάζομαι τις απόψεις της Φούλης που αν και δεν την αναγνώρισα απο το προφίλ της μάλλον γνωριζόμαστε και θα θελα να πω για τους ενεργειακούς τόπους ότι ο καθένας τους αντιλαμβάνετε όπως θέλει με την δικιά του άποψη. Π.χ. εγώ όταν βρίσκομαι σε έναν ενεργειακό τόπο μπορεί να τον αισθάνομαι και να καταλαβαίνω οτι κάτι δεν πάει καλά,άλλος μπορεί να κουβαλάει έναν υπολογιστή μαζί του και να επικοινωνεί με αιθερικές οντότητες,άλλος μπορεί να νομίζει ότι εκεί που εμφανίζονται ΑΤΙΑ είναι και οι ενεργειακοί τόποι και άλλος μπορει να βλέπει Δράκους που πετάνε με τα σκέιτμπορντς και βγάζουνε φωτιές από τα ρουθούνια τους μόνο όταν είναι γριπωμένοι.
Όσο για την Καβάλα,υπάρχουν πολλές ιστορίες που αξίζει κάποιος να τις μάθει όταν θέλει και του αρέσει πραγματικά.Μπορώ να σας αναφέρω την μία υπόγεια πόλη απο της 7 που κατασκευάστηκαν ανα τον κόσμο σε πανάρχαια χρόνια που δεν μπορούσε να τις φτιάξει γήινος πολιτισμός όπως αναφέρει ο Ντένικεν(όχι για την Καβαλα,αλλα για τις 7 πόλεις) .Άποψη που δέν ασπάζομαι γιατί έχω άλλες ενδείξεις, και βρίσκεται κάτω απο την πολύ παλιά Καβάλα και όχι κάτω απο την παλιά Καβάλα όπως κάποιοι ξέρουν.θα μπορούσα να σας αναφέρω για τα τρία ορυχεία που λένε ότι ο Μέγας Αλέξανδρος έβγαζε Χρυσό αλλά δεν έβγαζε και απο τα τρία αλλά μόνο απο το ένα ενώ απο το άλλο έβγαζε το σιδηρομετάλλευμα που έλλιωνε και έφτιαχνε τα μακεδονικά όπλα(Σάρισες).Το τρίτο είναι μια άλλη ιστορία. Θα μπορούσα να σας πώ ότι αν κοιμηθείς στην δεύτερη πιο ψηλή κορυφή του παγγαίου που είναι το περίφημο ΠΙΛΑΦ ΤΕΠΕ βλέπεις Σέρρες Δράμα Καβάλα Άγιον Όρος την κορυφή του Άθου και όταν βρέξει στην
Θεσσαλονίκη και καθαρίσει η ατμόσφαιρα στο βάθος αντικρύζεις λίγο την κορυφή του Ολύμπου...
Θα μπορούσα να σας πώ για την σπηλιά που έμενε ο Ορφέας και ήταν στους πρόποδες του παγγαίου στις εκβολές του Στυμόνα. Θα μπορούσα να σας πώ για τον Ναό ο οποίος δεν ξέρω σε ποιόν ήταν αφιερωμένος αλλά χάθηκε μετά απο έναν σεισμό και οι παλιοί ακόμα λένε ότι εκει ξεκουραζόταν ο Φίλιππος και ο Αλέξανδρος όταν βρισκόταν στην περιοχή και δεν βρέθηκε ποτέ..Την Ιστορία με την Χρυσή γουρούνα και τα γουρουνάκια... Θα μπορυσα να μιλάω με τις ώρες.... όχι μόνο για την Καβάλα αλλα και για τους Δελφούς που αναφέρθηκαν και τις σπηλιές που έχω μπεί και τις νύχτες που έχω περάσει και μέσα στους Δελφούς αλλά κυρίως στο βουνό πάνω από αυτούς.. Επίσης θα μπορούσα να πώ και μία ιστορία για όποιο μέρος από το οποίο κατάγεται ο καθένας σας εδώ μέσα και να το κάνω με όλη μου την καρδιά και όσο πιο καλοπροαίρετα μπορώ γιατί δεν αγαπώ μόνο την Ελλάδα,αλλά αγαπώ ακόμη περισσότερο τους Έλληνες και δεν μουαρέσει να τους αντιμετωπίζω με ανωτερότητα όπως ανακαλύπτω πολλές φορές στις σχέσεις των χρηστών στο φόρουμ.
Θα αναμένω σχόλια απο τους κακοπροαίρετους και άλλες ιστορίες,μυνήματα και email από τους καλοπροαίρετους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 11:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δε ριχνετε μια δευτερη πιο προσεκτικη ματια σε αυτες τις βραχογραφιες του Παγγαιου???

αν δεν κάνω λάθος απεικονίζουν κάτι σαν u.f.o...που φαίνονται σαν να τα κοιτάς απο κάτω...
ένας καθηγητής μου τις είχε ζωγραφίσει σε χαρτί.θα ψάξω να το βρω.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 12:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ

μπορείς να μου πείς που ακριβώς είναι?
θα ανέβω πάλι αυτες τις μέρες(το άλλο σάββατο θα μείνω σε καταφύγιο του βουνου).
quote:
ΟΙ ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΓΓΑΙΟΥ

μη λες τέτοια γιατι αναστατώνωμαι...ξέρεις που βρίσκωντε όλα αυτα που αναφέρεις?
quote:
ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΓΓΑΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΚΑΠΟΥ .

εγω κάτι έχω διαβάσει.συγκεκριμένα΄ένα βιβλίο γραμμένο απο έναν τύπο που μένει σε χωριό του παγγαίου.όμως δεν γράφει κάτι το ιδιαίτερο,δεν έχει κάνει κάποια έρευνα...απλά αναφέρει τα παράξενα του βουνου.

σε παρακαλώ,να μου απαντήσεις.

Απ΄τη μέθη του πόθου γλιστρώ ξανά στην ηδονή...

Κι όσο μεθώ απο ηδονή,τόσο ξανά φουντώνει ο πόθος...
Φάουστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 23:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω κάτι έχω διαβάσει.συγκεκριμένα΄ένα βιβλίο γραμμένο απο έναν τύπο που μένει σε χωριό του παγγαίου.όμως δεν γράφει κάτι το ιδιαίτερο,δεν έχει κάνει κάποια έρευνα...απλά αναφέρει τα παράξενα του βουνου.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ
το παραπάνω quote πείτε οτι δεν το έγραψα ποτέ...
η αλήθεια είναι οτι το βιβλίο είχε πέσει πριν χρόνια για λίγο στα χέρια μου και με μια γρήγορη ματιά...έβγαλα λάθος συμπεράσματα...

ο ερευνητής που έγραψε το βιβλίο εχει κάνει έρευνα και μάλιστα πολύ ενδιαφέρουσα...
το βιβλίο του το διαβάζω αυτο τον καιρό και ομωλογώ οτι έχω μείνει με το στόμα...
μόλις το τελειώσω το συζητάμε.


Never Leave Me...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1416016
Maintained by Digital Alchemy