ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ-ΑΛΗΘΙΝΗ-ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 23:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ,ΑΓΑΠΩ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ.

ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΕΙΡΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ,ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ,ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΕ ΤΟ ΨΕΜΑ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΣΕΙΣ.


Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 17/01/2003 23:38:13

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2003, 23:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 08:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Σκια του Φεγγαριού, δώσε μας κάτι παραπάνω...
Τι εννοής ΕΣΥ μυστικά της Αγάπης;;;
και γιατί ας πούμε να έχει μυστικά η Αγάπη;;;

Περιμενουμε...


Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 12:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ,ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΣΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΡΑΚΟΣ.

ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΑΛΑΝΤΩΣΕΩΝ ΧΑΡΑΣ ΚΑΙ ΛΥΠΗΣ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΟΟΥΝ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΑ.ΜΗΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ "ΒΟΥΤΑΜΕ" ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ "ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΣΤΕ" "ΓΛΥΚΑ" ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ?


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astrofegia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 13:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astrofegia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αγαπητέ φίλε,
πιστεύω ότι ρωτάς για την 'άλλη' πλευρά της αγάπης.
Δεν μπορείς να ξέρεις γιατί ο 'απέναντί' σου φέρεται έτσι.
Προσωπικά, μπορώ να εκφέρω γνώμη για μένα.
Ξέρω πως κάποια πράγματα μου δείχνουν αυτό που λένε αγάπη...μπορεί να ναι τα πιο απλά, αλλά για μένα ίσως τα πιο σημαντικά.
Ξέρω πως όταν πονάω,γιατί 'αγαπάω' πονάω γιατί δεν είναι έτσι όπως εγώ τα θέλω.Αυτό δε σημαίνει πως είναι αναγκασμένος (το έτερον) να φέρεται όπως εγω νομίζω ή αντιλαμβάνομαι.Εκεί είναι που πρέπει να δεις αν είναι αυτό που σου ταιριάζει.
Αγαπώ τη φύση, τα ζώα, τα πουλιά , οτιδήποτε με κάνει ευτυχισμένη.
Αγαπώ την ανηψιά μου, γιατί είναι παιδί και στο βλέμμα του είναι όλη η ομορφιά του κόσμου.Αγαπώ τους γονείς μου...
Θέλω να πω, πως δεν είμαι σίγουρη για την αγάπη κάποιων ανθρώπων,αλλά είμαι σίγουρη για την αγάπη μου σε κάποια πράγματα, τώρα αν αυτό γίνεται απο μέρους τους δεν μπορώ να το ξέρω , απλά να το υποθέσω ή σε μερικές στιγμές να το διαπιστώσω.
Οσο αφορά την αγάπη , που θέτεις, μάλλον αναφέρεσαι στον έρωτα,και στην έλξη των ατόμων, την ερωτική.
Εκεί κάπως έτσι είναι , μόνο που οι απαιτήσεις μας είναι ακόμα περισσότερες γιατί έτσι πρέπει να ναι!
και τολμώ και το λέω αυτό , γιατί αν δεν είσαι ευχαριστημένος με αυτό , αν δεν σου αρέσουν πολλά πράγματα και απλά συμβιβάζεσαι , αν το κάνεις μόνο και μόνο για να μην είσαι μόνος ή και απο συνήθεια, τότε το μόνο που κάνεις είναι να φθείρεσαι και να δημιουργείς ένα μεγάλο κενό στον ευατό σου, και πόνο.
Αυτό δεν το ονομάζω αγάπη, αλλά εξάρτηση ή φόβο.
Είμαι σίγουρη πως όταν ένας ανθρωπος αγαπάει κάποιον άλλο αυτό φαίνεται και δεν χρειάζεται διευκρίνηση, έτσι νομίζω εγω τουλάχιστον.
Και αν το δούμε λίγο πιο βαθιά , πιστεύω ότι είναι θέμα το πόσο καλά γνωρίζει κανείς τον ευατό του και αν ξέρει τι θέλει.Όλα αυτά,αν τα χουμε,θα μας οδηγήσουν στη σωστή επιλογή.
Αλλά , όπως συνήθως , ερωτευόμαστε λάθος ανθρώπους!
αλλά κι απο την άλλη είναι λογικό...
Είναι δυνατόν να βρει όλοι αυτό που θέλουν...να ναι τόσο τυχεροί?
τέλος πάντων ...

σου αφιερώνω κάποια στροφή απο κάποιο τραγούδι...
'τα δυο σου χείλη ποταμός και γω ψαρεύω λόγια,
στον ουρανό σε γυρεψα μα το βαλες στα πόδια...'

φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2003, 14:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ....+ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΞΩ-ΣΟΥ !

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΕΞΕΙΣ.....
ΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ 'ΤΑΙΡΙ',ΑΥΤΟ ΘΑ'ΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΣΤΑΓΜΑ ΤΩΝ ΧΥΜΩΝ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ +ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ,ΚΑΛΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ+ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ!
Ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ!
ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΣΟΥ,ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ +ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ...+ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ,ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ!
ΕΧΑΣΕΣ ,ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΑΛΛΟΣ!
ΠΡΩΤΑ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ!+ΜΕΤΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ!
ΑΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΒΑΘΕΙΑ-ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΔΩΘΕΙΣ....
ΑΝ ΔΕΝ 'ΛΑΒΩΘΕΙΣ'....
ΩΣΤΕ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ,ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ,ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΤΟΙΜΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΔΩΡΟΥ ....
ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΑΚΟ,+ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ,ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ...ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Σ'ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ...(ΜΗ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤ'ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...)
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΠΕΦΤΩΝΤΑΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΛΗΓΟΥΛΑ?
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ,ΓΙΑΤΡΕΥΕΤΑΙ...?ΝΑΙ....
ΔΕΣ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ.....ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ....
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ....
ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ?

ΦΙΛΙΚΑ,ΑΤΜΑ

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy