ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 πραγματα που εξαφανιζονται{θεματα,μηνυματα,μελη κ.α}
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
inquisitor
Νέο Μέλος

Solomon Islands
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 05:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inquisitor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θελω να μαθω γιατι και πως καποια θεματα,μυνηματα{κυριως αλλα και οχι μονο} εξαφανιζονται.
ενα μεγαλο ποσοστο των μηνυματων και των θεματων που ανηκουν{κυριως} στις κατηγοριες "βιβιλια" "τεχνικα θεματα" αφου περασει η δημοσιευση τους εξαφανιζονται.
το ιδιο συμβαινει και με το μουσειο.με την μονη διαφορα οτι εκει ολα φευγουν καποια στιγμη.
ποτε κατι φευγει,και ποτε κατι μενει ?
{δεν μιλαω για παραβαση των κανονισμων προσοχη τι απαντηση θα παρω,μην μου αρχισετε τις γνωστες μαλακιες για πρασσινα αλογα}
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 07:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν καλημέρα και χρόνια πολλά!
Φίλε inquisitor, ρωτάς κάποια πράγματα που μου φαίνονται λίγο μπερδεμένα...
Πρώτα απ' όλα να σου πώ οτι δεν γίνεται διαγραφή μηνυμάτων ή topics.
Ακόμα κι όταν κλειδώνεται ένα topic για τον Α ή τον Β λόγο αυτό παραμένει πρός ανάγνωση.
Αναφέρεις επίσης για κάποια topics σε κάποιες Κατηγορίες που έχουν πιο χαμηλή ανγνωσιμότητα από τις υπόλοιπες.
Όταν έχεις μπεί στην Κατηγορία Βιβλία για παράδειγμα βλέπεις επάνω δεξιά την επιλογή "Εμφάνιση Θεμάτων".
Αν εσύ έχεις επιλέξει να σου εμφανίζονται τα θέματα των τελευταίων 2 ημερών μόνο και το τελευταίο postέγινε πρίν 4 μέρες στα topics της Κατηγορίας αυτής τότε δεν βλέπεις κάποιο θέμα.
Αν όμως επιλέξεις να εμφανίζονται τα θέματα των τελευταίων 60 ημερών θα δείς όλα τα θέματα στα οποία η τελευταία δημοσίευση έγινε σε διάστημα 60 ημερών από σήμερα.
Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν κανένα θέμα δεν χάνεται, απλά είναι σαν ένα "τρίκ".
Ελπίζω να σε κάλυψα, τουλάχιστον απάντησα σε ό,τι κατάλαβα απ' ό,τι ρωτούσες.
Καλή σου συνέχεια!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 14:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου inquisitor.
Τα θέματα δεν εξαφανίζονται.
Ίσχύει είτε αυτό που σου έγραψε ο Dying Incubus,
είτε εάν μπαίνεις με την οθόνη "Ενεργά θέματα από την τελευταία Επίσκεψη", τότε θα βλέπεις μόνο εκείνα που ανανεώθηκαν μετά από την τελευταία φορά που μπήκες με login.

Όσο για το:

quote:
{δεν μιλαω για παραβαση των κανονισμων προσοχη τι απαντηση θα παρω,μην μου αρχισετε τις γνωστες μαλακιες για πρασσινα αλογα}

δεν το βρίσκω και τόσο συνετό...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 17:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ.. κ τα παλιά θέματα του αχλαδότυρου που είναι??
γιατί εγώ τουλάχιστον τα έχω για εξαφανισμένα....

"There's no gene for fate"
Valnta + Gattaca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2006, 18:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta, αν πας στη κεντρική σελίδα του φόρουμ (http://www.esoterica.gr/forums/default.asp) θα δεις δεξιά από την κατηγορία "Μεταξύ Τυρού και Αχλαδιού" το εικονίδιο A κι από εκεί φτάνεις στα αρχειοθετημένα θέματα...

Το link είναι : http://www.esoterica.gr/forums/forum.asp?ARCHIVE=true&FORUM_ID=23

Κι εγώ ήθελα πάντως να ρωτήσω γι' αυτό γιατί αν κι εκεί φαίνονται τα παλιά θέματα, αν κάνεις κλικ σε κάποιο θέμα παίρνεις μήνυμα λάθους! Φαίνονται δηλαδή μόνον οι τίτλοι, αλλά δεν μπορούν να διαβαστούν!

Edited by - durden_alie on 04/01/2006 18:05:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 01:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανασύρω το συγκεκριμένο θέμα, αφενός μεν γιατί, όπως είδα, δεν είμαι ο μόνος που έχω τη συγκεκριμένη απορία, αφετέρου δε διότι φαντάζομαι πως δεν έγινε αντιληπτό από κάποιο συντονιστή την προηγούμενη φορά.

Ξαναρωτώ λοιπόν : Γιατί ενώ τα παλιά και αρχειοθετημένα θέματα της κατηγορίας "Μεταξύ Τυρού και Αχλαδιού" υπάρχουν ως τίτλοι δεν είναι δυνατή η ανάγνωσή τους; Οφείλεται σε κάποιο τεχνικό πρόβλημα ή υπάρχει κάποιος άλλος λόγος;

Προκαταβολικά ευχαριστώ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 14:07:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε durden_alie, το τσεκάρω και θα απαντήσω.
--Je^3--

Edited by - Jejeje on 17/01/2006 14:09:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jejeje
Πρώην Συνεργάτης

Greece
533 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 15:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jejeje  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε durden_alie σου απαντώ...
Το πρόβλημα είναι τεχνικό και παρατηρήθηκε αρχικά μετά τη μετάπτωση στη νέα βάση δεδομένων. Με απλά λόγια (για να μην μπλέξουμε σε τεχνικές λεπτομέρειες) δεν υπάρχει καλή συνεργασία μεταξύ της ελληνικοποιημένης εφαρμογής διαχείρισης του forum (Snitz) και της χρησιμοποιούμενης βάσης δεδομένων. Οπότε παρατηρείται ένα "περίεργο" φαινόμενο κατά το οποίο ορισμένες φορές είναι δυνατή η προσπέλαση σε αυτά τα posts!! Ναι, ναι καλά διάβασες. Δυστυχώς δεν γνωρίζω asp και έστι δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες σε σχέση με τον ακριβή λόγο που συμβαίνει αυτό το φαινόμενο. Πάντως στη νέα δομή του forum αυτό το πρόβλημα θα λυθεί αφού η νέα εφαρμογή (phpBB) δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα συνεργασίας με τη βάση δεδομένων (από όσο γνωρίζω τουλάχιστον) και έτσι τα μηνύματα αυτά θα εμφανίζονται χωρίς πρόβλημα.

Σε χαιρετώ
--Je^3--Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 18:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ πολύ, αγαπητέ Jejeje για την απάντηση και για την άμεση ανταπόκριση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2006, 03:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που ξαναδιαβάζω το μήνυμα του αγαπητού Jejeje, έπεσε ξανά το μάτι μου σε κάτι που δεν του πολυέδωσα σημασία πριν...

quote:
Πάντως στη νέα δομή του forum αυτό το πρόβλημα θα λυθεί αφού η νέα εφαρμογή (phpBB) δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα συνεργασίας με τη βάση δεδομένων (από όσο γνωρίζω τουλάχιστον) και έτσι τα μηνύματα αυτά θα εμφανίζονται χωρίς πρόβλημα.

Τη βγάλαμε την είδηση πάλι... (Αν δεν κάνω λάθος, δεν είχε ξαναειπωθεί στο παρελθόν κάτι τόσο συγκεκριμένο για τη νέα δομή του φόρουμ! Να ξέρουμε και περίπου πως θα 'ναι, βρε αδελφέ! )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 18:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδιά τι είπε αυτός ο ARISSTEIDHS17 και σβήστηκαν τα μυνήματά του?

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 18:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ρε παιδιά τι είπε αυτός ο ARISSTEIDHS17 και σβήστηκαν τα μυνήματά του?

Είπε κακά πραγματάκια και κακές κουβεντούλες που έκαναν "τζίζ κακό"!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 04:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις, να ένα μέλος που ξαναεμφανίστηκε.

Συναντήθηκα με τους συντελεστές του Esoterica (κάποιους από αυτούς, δηλαδή) και αφου συζητήσαμε διάφορα πράγματα (συζήτηση σημαίνει και αποδοχή των θέσεων του άλλου, αλλιώς καταταντά μονόλογος). Στο πλάισιο της συζήτησης, ζήτησα να μου δοθεί πίσω το παλιό γνωστό μου όνομα, γιατί το "Δύναμη Βρίλ", αν και τυπικά σωστό, Δύναμη είναι και όχι τα "Βριλάκια", εμένα το "Δύναμη" με ... μπερδεύει.

Βλ. και το σχόλιο του Aggelos [1]

Για τυπικούς λόγους μπορεί λοιπόν το νίκ "Δύναμη Βρίλ" να κλειδωθεί και να αντικατασταθεί από το "Βρίλ".

Είναι γνωστό σε όσους παρακολουθούν το φόρουμ ότι πρόκειται για το ίδιο φυσικό πρόσωπο, δηλ. εμένα.

Επιπλέον, κάποιος που διαβάζει π.χ. το βιβλίο του JohnnieBeGood για το Πείραμα της Πεντέλης, μπορεί με το "Βρίλ" να με βρεί και πιο εύκολα.

Ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 04:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy