ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Γνωριζει καποιος τον Paulo Netto ή Νeto ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
vlas
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 13:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι καποιος θεραπευτης απο την Βραζιλια και βρισκεται στην Αθηνα για 1 βδομαδα.Γνωριζει καποιος κατι παραπανω?
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 15:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Βλας, καλώς ηρθες καταρχής στο εσωτέρικα, καλή διαμονή και δημιοργικές συζητήσεις...

Ο Πάουλο Νέτο είναι από ότι γνωρίζω μαθητής του Γιάννη του Θεού που είχε έρθει επίση στην Ελλάδα πριν κάποιο χρονικό διάστημα.

Και οι δύο εφαρμόζουν σαν θεραπεία τις ψυχικές ςεγχειρήσεις. Επεμβαίνουν στο αιθερικό σώμα και από κει μπορούν να σου κάνουν΄οποιαδήποτε θεραπεία, ακόμα και αναίομακτη εγχείρηση χωρίς κανένα εργαλείο.

Πράγματι έχει πάει ήδη πάρα πολύς κόσμος στον Πάουλο, τον οποίον και κάλεσε μια ομάδα εδώ στην Ελλάδα.

Λέγεται οτι έχει κάνει πάρα πολλά θαύματα και πολλοί άνθρωποι έχουν γίνει καλά.

Λέγεται επίσης οτι είναι και απατεώνας.

Διάλεξε και πάρε

Να είσαι καλά

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vlas
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 15:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστω Μορφεα για την απαντηση.Εχω παρακολουθησει παλιοτερα διαφορες συζητησεις που εχεις λαβει μερος κ χωρις να σε γνωριζω σου εχω εμπιστοσυνη.Λοιπον,χωρις να εχω μπει σε διαδικασια ψαξιματος γυρω απο πνευματικα θεματα,μια φιλη που ασχολειται μου ειπε για αυτον.Επειδη εχω ενα προβλημα υγειας ειπα να παω αλλα πραγματικα θα ηθελα να νιωσω αυτην την ξεχωριστη αυρα του..αν εχει.
Ομως εσυ γιατι δεν λες την γνωμη σου; Απατεωνας μπορει να ειναι ως προς τι; Λεφτα δεν παιρνουν... εχω κλεισει να παω την Παρασκευη ετσι το Σαββατο θα μοιραστω μαζι σας την οποια εμπειρια θα εχω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 20:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Βλας, βασικά προσωπικά δεν εκφράζω άποψη για τον άνθρωπο επειδή δεν έχω λόγους να πιστεύω οτι είναι απατεώνας, αλλά και από την άλλη κανένας γνωστός μου που είχε πρόβλημα και πήγε σε εκείνον δεν θεραπεύτηκε. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει τίποτα διότι υπάρχουν πάρα πολύ παράγοντες για να επιτευχθεί μια τέτοιου είδους θεραπεία.

Σου εύχομαι λοιπόν να βοηθηθείς όσο περισσότερο και θα περιμένω τα σχόλιά σου για την εμπειρία σου

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2006, 10:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδιά. Δεν γνωρίζω τίποτα για τον άνθρωπο που συζητάτε, είδα όμως χθες στις ειδήσεις να αναφέρουν για κάποιον Βραζιλιάνο που έκανε συγκεντρώσεις σε ένα ξενοδοχείο στην Γλυφάδα. Δημιουργήθηκαν πολλές αντιδράσεις από κατοίκους όπως είπαν και μάλιστα έδειξαν μερικούς με πανό έξω από το ξενοδοχείο.

Καθώς το έβλεπα λέω στον άντρα μου όλοι όσοι βλέπεις είναι Χριστιανοί και σίγουρα έχουν εξεγερθεί από κάποιον ιερωμένο, δεν περνάει 1 λεπτό και να ο ιερωμένος να μιλάει για το θέμα.

Μου έκαναν μεγάλη εντύπωση τα εξής

- ο ιερωμένος αφού είπε για μερικά δευτερόλεπτα για τους απατεώνες που υπόσχονται θεραπείες σε απελπισμένους ανθρώπους, σκέφτομαι δεν μπορεί τώρα θα πει κάτι για την θρησκεία και όντως λέει «πως μπορεί να επιτρέπει το κράτος κάτι που κλονίζει την Χριστιανική θρησκεία».

- λέει ότι προσπάθησε να μπει στον χώρο αλλά δεν τον άφησαν, τον πέταξαν έξω, σκέφτομαι είναι αδύνατον να έγινε κάτι τέτοιο, όμως συνεχίζει και αμέσως εμφανίζεται η απάντηση, μπήκε και άρχισε να φωνάζει γιατί ήξερε όπως είπε ότι κάτι τέτοιο εμποδίζει την ενεργειακή θεραπεία.

- είπαν ότι θεράπευαν τους ανθρώπους με άγγιγμα των χεριών, δεν ήταν ακριβώς έτσι γιατί έδειξαν την εικόνα, απλώς τους έδιναν ενέργεια.

- είπαν επίσης ότι τους έδιναν εμφιαλωμένο νερό από το περίπτερο και τους έλεγαν ότι θα θεραπεύσει τις παθήσεις τους, πάλι δεν ήταν έτσι, σίγουρα το νερό το είχαν φορτίσει. Προτιμούσαν το εμφιαλωμένο από το νερό του δικτύου ύδρευσης ως πιό καθαρό.

- βέβαια θα πρέπει να πω ότι οι ακατανόητες στα δικά μου αυτιά προσευχές καθώς και το όλο τελετουργικό που χρησιμοποιούσαν δεν μου έλεγε πολλά, μου φάνηκε υπερβολικό θυμίζοντάς μου τις τακτικές που χρησιμοποιούν διάφοροι περιπλανόμενοι θαυματοποιοί/ιερείς συνήθως στην Αμερική προς εντυπωσιασμό των πιστών.

Βλέποντας όλα αυτά η δική μου άποψη είναι προσοχή σε όσους υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, εγώ σίγουρα δεν θα πήγαινα σε αυτόν τον άνθρωπο(δεν ξέρω εάν είναι ο ίδιος για τον οποίο συζητάτε) αλλά και από την άλλη θεωρώ απαράδεκτο το να παρασύρεις ανθρώπους εις γνώση σου σε μιά κατάσταση πολέμου απέναντι στις εναλλακτικές θεραπείες με στόχο την προστασία της θρησκείας που επικρατεί στην χώρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2006, 17:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Πύραμιντ, πράγματι γινόταν λόγος για τον Πάουλο Νέττο...

θα ήθελα κι εγώ να πω δύο πράγματα...

Ας μην στηρίζει κανένας τις ελπίδες του στο "άγνωστο", αλλά ας το δοκιμάζει εφόσον δεν έχει τίποτα να χάσει. Ας το δοκιμάσει όμως με σκεπτικισμό αλλά παράλληλα με ανοιχτό μυαλό.

Είναι κρίμα πόσο φέρνουν οι αντιδράσεις αυτές την χώρα μας στο να παρομοιαστεί με άλλες τριτοκοσμικές χώρες και πολιτισμούς.

Είναι κρίμα που η αντίδραση αυτή της εκκλησίας προδιαγράφει την μελλοντική αντίδραση των άλλων προς αυτήν

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vlas
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2006, 23:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vlas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pyramind exeis apolito dikio.Oi paratiriseis pou ekanes itan sostes.Siggnomi pou grafo etsi alla vriskomai sto eksoteriko.Piga loipon.Gia proti fora vrethika se ena tetoio meros.Den asxoloume sistimatika me themata,pnevmatika na to po...,apla pistevo se ennoies opos i agapi,simponoia,eleftheria pnevmatos..pistevo apla oti o kosmos tha itan poli kalitteros an pisteve kai energouse gia to koino kalo.An prospathouseo kathenas mas kathimerina na veltiosei ton eafto tou kai na energei me gnomona tin agapi,opos prospathei paradeigmatos xari na petixei epaggelmatika klp.Ekei afto eniosa.Oti ipirxan anthropoi pou eniothan etsi kai prospathousan.Eniosa mia zestasia kai kati poli thetiko osi ora vriskomoun ekei.Tora gia ton Paulo ti na po..Apla perimena na nioso kati dinatotero otan ton sinantisa.Eixe kosmo k ipirksan k sto diko mou group mia giatros k mia alli kopela pou pospathisan na kanoun fasaria.Apla xalasan gia ligo afto to klima alla kaneis den tous petakse ekso.Isa isa tous zitisame na apoxorisoun evgenika legontas oti eimaste enilikoi k kaneis den mas pige me to zori.Mou arese san empeiria.Den ksero an tha voithisei me to provlima mou alla k mono to oti eida oti iparxoun atoma pou skeftontai san k emena mou edose dinami.Kali sinexeiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 10:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πηγα και εγώ. Μετά από αναμονή μίαμισης ώρας μπήκα μέσα όπου συνάντησα την πιο δυνατη αγάπη που έχω νιώσει ΠΟΤΕ από έναν κοντούλη βοηθό του πάολο. Δεν ξέρω κατά πόσο δυνατή μπορούσε να είναι η θεραπεία εφόσον έπρεπε να δει χιλιάδες άτομα που καθιστούσαν την θεραπευτική συνεδρία πολύ σύντομη. Έφυγα με πολύ θετικές εντυπώσεις. Ευτυχως που δεν είδα τον παπά έξω γιατί θα τον έπνιγα! χαχαχα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 14:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Υιάνακα και Βλας, θέλω να ρωτήσω κάτι... ακούσατε για κανέναν από κει εάν θερπαέυτηκε ή κάτι τέτοιο;

Όταν είχε έρθει ο Γιάννης του Θεού, ο δάσκαλος του Πάολο Νέτο, είχαν πει οτι είχαν γίνει αρκετά θαύματα.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2006, 09:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο πατέρας μου δεν είδε βελτίωση. Εγώ είχα. Μία φίλη μου είχε έντονη θεραπευτική κρίση και τις δύο φορές που πήγε. Ένας γνωστός μου βουδιστής μοναχός που έκανε διαλογισμό στην αίθουσα αναμονής ένιωσε να υπάρχει ενέργεια στον χώρο που τον οδηγούσε σε πολύ ηρεμία.
αυτό που μου άφησε η όλη ιστορία ήταν η πολύ αγάπη που μου έδωσε ο βοηθός του πάολο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2006, 00:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι φίλε Υιάνακα, οι δονήσεις της αγάπης είναι απαραίτητες στην σημερινή εποχή όπου ΄τα όντα του μίσους παίρνουν όλο και περισσότερη δύναμη.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Herc.gr
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2008, 18:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Herc.gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Paolo Neto θα είναι στην Αθήνα 22-25 Μαίου. Προσκλήσεις ως τις 21 Μαίου: Κορωνιός- Αγ.Παρασκευή-2106003168, Σακατζής- Κολωνός-2105132925,Βράιλας- Σταθμός Άνω Πετραλώνων-2103472964. Τόπος: ξενοδοχείο GOLDEN AGE, Μιχαλακοπούλου 57, Αθήνα. Ώρες: 10-12, 12-14, 16-18, 18-20.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prasinomata13
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2009, 17:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prasinomata13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρει κανείς πως μπορώ να στείλω μια φωτογραφία.Άκουσα ότιμπορεί να θεραπεύσει από μακρυά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γαλάζιο
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2009, 23:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γαλάζιο  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σας ενημερώσω γιά το πάολο νέτο.
Καταρχήν με το ζοάο δε γνωρίζωνται συν οτι η απόσταση που τους χωρίζει είναι πάνω απο 1200 χλμ και δεν είναι κανένας δάσκαλος κανενός.
Ο πάολο νέτο θα είναι στην αθήνα στις 29-30-31 μαίου 2009 και εαν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι ας επικοινωνήσουν με το νίκο κορωνιό στο 2106003168 και το γιάννη σακατζή στο 2105132925.
Εαν θέλει κάποιος να στείλει φωτογραφία ας επικοινωνήση με τα πιο
πάνω τηλέφωνα

ΓαλάζιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chon
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2009, 13:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορεις να στειλεις φωτο στη σελιδα john of god healing εκει στα εξηγουν ολα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy