ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 18:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θα σκεφτόσασταν αν σας έλεγαν ότι υπάρχει έλληνας…ας πούμε ερευνητής, που έχει κάνει μελέτες και πειράματα σχετικά με:

- αντιβαρύτητα και εφαρμογές στην καθημερινή ζωή
- οπλικά συστήματα
- παραγωγή ενέργειας απ’ το – σχεδόν – τίποτε

και άλλα τέτοια όμορφα αλλά και διατυπώνει θεωρίες τουλάχιστον αξιοπρόσεκτες σχετικά με:

- ερμηνεία του φαινομένου των σεισμώνε
- ερμηνεία της κίνησης των πλανητώνε και επιπτώσεις σε μας
- πρόβλεψη ατυχημάτων (και δη αεροπορικώνε)

και άλλες αρκούντως παλαβές σε πρώτη ανάγνωση;

Σας θυμίζει Γκιόλβα ε;
Ε, καμμία σχέση.

Σας βεβαιώνω ως αυθεντικό λαμόγιο ότι δεν είναι «ερευνητής» του κώλου και δε μου μοιάζει σε τίποτε (δεν είναι λαμόγιο).
Αλλωστε, αν ήταν θα τον ήξεραν και οι πέτρες και δη οι Λιακόπετρες.

Πάντως εγώ, που δε ρέπω ντιπ κατά το μεταφυσικό και το παράξενο (απεναντίας ενίοτε ρεύομαι με κάτι τέτοια), συζητώντας με τον τύπο υπέστην μια ελαφράς μορφής κώφωσιν.

Αν ενδιαφέρει, να πάρω άδεια να δημοσιεύσω εδώ αποσπάσματα.
Θα πάρει λίγο χρόνο.

Γουστάρετε;

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 19:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να γουσταρουμε να μας κανει προβλεψεις περι σεισμων,λιμων και καταποντισμων;Ναιιιι φυσικα και γουσταρουμε
Τα περι κινησεων πλανητων(και διαφορων αλλων περιστρεφομενων και μη διαστημικων αντικειμενων) να υποθεσω οτι....αναφερεται στην αστρολογια και στα ζωδια;Θελουμε Θελουμε.Αν εργαζεσαι που να δεις τα ζωδια στα πρωιναδικα..και μετα μενεις και με την απορια,τι θα μου συμβει σημερα;
Προσωπικα μπορεις να τον ρωτησεις πως θα πανε τα οικονομικα των Υδροχοων αυτον τον μηνα και αν ξερει τους αριθμους του Τζοκερ να μας τους πει να πιασουμε και μεις την καλη(γιατι εσυ ως λαμογιο φανταζομαι θα εχεις πιασει την καλη).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 19:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, αν κουφάθηκε και το λαμόγιο με τέτοια κόλπα τότε γουστάρω να τ' ακούσω.
Shoot!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 20:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι εσυ ως λαμογιο φανταζομαι θα εχεις πιασει την καλη

χε χε...κρύβε λόγια

Διευκρινήσεις:
α. το άτομο δεν έχει φυσικά σχέση με αστρολογία και τα τοιαύτα, το αντίθετο μάλιστα.
βου. το άτομο ήτο (τώρα επιβαρύνει τα ασφαλιστικά ταμεία) επαγγέλματος άκρως σοβαρού.
γου. απ' όσο ξέρω δεν έχει γράψει συγγράμματα και τα τοιαύτα, τουτέστιν δεν επιδιώκει το κέρδος, εξόν από ένα και μόνο βιβλίο.
δου. το άτομο, όταν ήτο έφηβος συνηντήθη μετά αλλοδαπού φυσικού του οποίου το όνομα προκαλεί (ακόμη) δέος.

Διορθώσεις επί του α' ποσταρίου:
το "πρόβλεψη ατυχημάτων" ήταν μάλλον δικό μου (γραπτό) ατύχημα.
Το σωστότερο είναι "θεωρία περιοδικότητος εμφάνισης δυστυχημάτων".

wendigo, άμα δε φτάσει στην κρίσιμη μάζα το ακροατήριο δεν έχει κοκό.
Δε λέει παιγνίδι χωρίς εξέδρα.
Ασε που πιέζει και η AGBΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 21:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φτου, ρε γαμώτο! Το μόνο που έχω να προσφέρω είναι σύσσωμη η ολομέλεια του εαυτού μου. Θα περιμένω, ως καλό wendigo, τις λαϊκές μάζες.
Άσε που μετά τη διόρθωση, το ποστάριο είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 21:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γουστάρετε;

Γουστάρουμε, γουστάρουμε !

τρεις στην εξέδρα και ο κούκος απουσιάζει.

Αντε να μαζευτούμε, να αρχίσουμε !
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 23:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε καλα... κάτι τέτοια δεν τα χάνω με τίποτα!


I am ready!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2006, 23:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κούκου κούκου κι άλλος κούκος ....
Για ρίξε λιγάκι κοκό στο αγαπητό αναγνωστικό κοινό σου
Περιμένουμε με ανυπομονησία
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 00:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίξτα... μήπως το άτομο έχει σχέση με κάτι με τίποτα εργοστάσια που ασχολούνται με ηλεκτρονικά συστήματα κάπου μεταξύ Λάρισσας Βόλου;

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 00:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κούκο δεν ξέρω,
πάντως μια κουκουβάγια ήρθε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 01:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Γουστάρετε;

Γουστάρουμε, γουστάρουμε !

τρεις στην εξέδρα και ο κούκος απουσιάζει.

Αντε να μαζευτούμε, να αρχίσουμε !


Άντε τώρα που ο "Ναυτίλος" μπάρκαρε, γιατί μετά....

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xifomaxos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 07:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xifomaxos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέσ'τα....

ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΤΙΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 09:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lamogio

Αφού θέλεις ντε και καλά να κάνεις συλλογή απο ωποροκηπευτικά, δεν πρόκεται
να σου χαλάσουμε το χατίρι

Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 10:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γουστάρετε;

Πεθαίνουμε.

Κρεμόμαστε απ' τα δάκτυλα σου.

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 12:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ρίξτα... μήπως το άτομο έχει σχέση με κάτι με τίποτα εργοστάσια που ασχολούνται με ηλεκτρονικά συστήματα κάπου μεταξύ Λάρισσας Βόλου;

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...



Το ονομα του ποιο ειναι και με τι ακριβως ασχολειται?

----------------------
Ποίει ά κρίνεις είναι καλά, καν ποιών μέλλης αδοξείν. Φαύλος γαρ κριτής παντός καλού πράγματος όχλοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 14:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακομα?


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 14:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πω ρε δίψα για μόρφωση...

Χεραιτώ άπαντες, συνομωσιολάγνους και μη.
Χαίρω διότι το εκλεκτό κοινό προσεγγίζει την κρίσιμη μάζα.
Χάρδα τελείωσες, Λιακό ως εδώ ήταν, λοιποί ερευνηταί το μπούλο.

Ο καιρός γαρ (των δημοσιεύσεων) εγγύς.

Πριν αρχίσουμε:

quote:
WENDIGO
Το μόνο που έχω να προσφέρω είναι σύσσωμη η ολομέλεια του εαυτού μου.

Χε χε…καλωσορίζω ξύμπασα την ολομέλεια

quote:
ORFEAS7
μήπως το άτομο έχει σχέση με κάτι με τίποτα εργοστάσια που ασχολούνται με ηλεκτρονικά συστήματα κάπου μεταξύ Λάρισσας Βόλου;

Καμμία σχέση Ορφεύ

quote:
Angelos
Αφού θέλεις ντε και καλά να κάνεις συλλογή απο ωποροκηπευτικά

Εσύ κοίτα να ‘ναι εποχής, φρέσκα και φυσικά όχι θερμοκηπίου, ντάξει;


quote:
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ
Το ονομα του ποιο ειναι και με τι ακριβως ασχολειται?

Νάτα μαααας
Ακόμα δεν αρχίσαμε πλακώσαν τα πρακτόρια.
Αστειεύομαι.
Το όνομα όχι ακόμη, πρέπει να πάρω την άδεια πρώτα.

Δε βλέπω να προκάμνω να βάλω τίποτις σήμερα αλλά θα προσπαθήσω σκληρά.
Μαζεύω το υλικόν, προσπαθώ να σκανάρω, ψάχνω και τον άτομο (για τα της αδείας, καθότι τυγχάνομε έντιμα λαμόγια), υπομονή.

Αν και μπήκα στον πειρασμό να περιμένω καμμιά βδομάδα και μετά να σας πω ότι όλα ήταν παραμύθι και δεν υπάρχει υλικό…χεχε δε γλίτωνα με τπτ ε; Πλάκα θα ‘χε πάντως.

Δε σοβαρευόμαστε λέω γω να συνομωσιολογήσουμε αξιοπρεπώς…

Μέχρι να μαζευτεί το υλικό (και να συμμαζευτούμε), παραθέτω τούτο το απόσπασμα για τον Mantis που έθιξε το θέμα των αστρολόγωνε:

[URL=http://imageshack.us][/URL]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου lamogio σε χαιρετώ,

Εν αναμονή λοιπόν να δούμε και τη συνέχεια πριν προβούμε σε οποιαδήποτε σχόλια.

Και καλό κουράγιο με το σκανάρισμα, χεχεχε

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις αποψεις που παραθετεις τις εχω ξαναδιαβασει και αλλου.Αν δεν κανω λαθος αναφερεται στην θεωρια της συγχρονικοτητας που διατυπωσε πρωτος ο Γιουγκ.Ουσιαστικα αναφερει το ιδιο πραγμα διατυπωμενο με διαφορετικο τροπο οταν λεει"η συνεργασια... οποια κινουνται)".


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sirXris
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 15:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sirXris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
- πρόβλεψη ατυχημάτων (και δη αεροπορικώνε)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 16:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sirXris, το ‘πιασα το υποννοούμενο.
Προς το παρόν, πουτ δε κοτ ντάουν σλόουλι, ρόμπες θα γίνουμε.

Mantis R. πιθανό αυτό που λες, δεν το ξέρω.
Εξ άλλου, ο ίδιος ο άτομος λέει:

Γκάις και γκάισες, είπαμε, ο άτομος δεν είναι απατεώνας, κάνει μια προσπάθεια.
Μπορεί να λέει και μ@λ@κίες.

Εγώ τον ξέρω κοντά 10 χρόνια αλλά ποτέ δεν είχαμε κουβεντιάσει τέτοια πράματα.
Τυχαία πριν λίγο καιρό κάτι ανέφερα και μ' έπιασε στο μπουρμπουρητό για τούτο, για κείνο, για το άλλο, μ' έκανε να πάρω αλγκόν.

Του είπα λοιπόν να με δώκει κάνα κειμενάκι να ρίξω βλέφαρο και με έδωκε κατ' αρχήν κάτι λιανώματα.
Υποσχέθηκε να δώκει κι άλλα.

Το μενού έχει απ' όλα, από υπερ-φωτο-ταχύτητες μέχρι και Ουριγκέλερ έχει ρε σεις, τί άλλο θέτε;

Πάντως βεβαιώθηκα οτι έχει κάνει κάτι κόλπα και τα 'χει δώκει στο κράτος χωρίς να πάρει ούτε ένα έουρο. Οχι σαν κάτι γκιολβίδια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 16:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χεραιτώ άπαντες
ζντόιιιινγκ!!! εγώ το 'γραψα αυτό;
τεσπα.

quote:

sirXris, το ‘πιασα το υποννοούμενο.
Προς το παρόν, πουτ δε κοτ ντάουν σλόουλι, ρόμπες θα γίνουμε.

Mantis R. πιθανό αυτό που λες, δεν το ξέρω.
Εξ άλλου, ο ίδιος ο άτομος λέει:

Γκάις και γκάισες, είπαμε, ο άτομος δεν είναι απατεώνας, κάνει μια προσπάθεια.
Μπορεί να λέει και μ@λ@κίες.

Εγώ τον ξέρω κοντά 10 χρόνια αλλά ποτέ δεν είχαμε κουβεντιάσει τέτοια πράματα.
Τυχαία πριν λίγο καιρό κάτι ανέφερα και μ' έπιασε στο μπουρμπουρητό για τούτο, για κείνο, για το άλλο, μ' έκανε να πάρω αλγκόν.

Του είπα λοιπόν να με δώκει κάνα κειμενάκι να ρίξω βλέφαρο και με έδωκε κατ' αρχήν κάτι λιανώματα.
Υποσχέθηκε να δώκει κι άλλα.

Το μενού έχει απ' όλα, από υπερ-φωτο-ταχύτητες μέχρι και Ουριγκέλερ έχει ρε σεις, τί άλλο θέτε;

Πάντως βεβαιώθηκα οτι έχει κάνει κάτι κόλπα και τα 'χει δώκει στο κράτος χωρίς να πάρει ούτε ένα έουρο. Οχι σαν κάτι γκιολβίδια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2006, 16:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουσιαστικα δηλαδη κανει στατιστικη αναλυση αστρολογικων δεδομενων,και συσχετισμο τους με γεγονοτα που συμβαινουν ταυτοχρονα.Αυτη ειναι μια μεδοθος που χρησιμοποιουν πλεον πολλοι αστρολογοι για να κανουν τις "υποτιθεμενες" τους προβλεψεις.Δηλαδη λενε αν ο ταδε πλανητης βρεθει σε συνοδο με τον ταδε πλανητη θα εχουμε φυσικες καταστροφες,και αυτο γιατι βαση στατιστικων δεδομενων καθε φορα που γινοταν αυτη η συνοδος συνεβαινε και μια φυσικη καταστροφη.
Παρουσιασε μας κατι αλλο συνταρακτικο που θα μας αφησει αφωνους!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 15:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...

quote:
ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ
Το ονομα του ποιο ειναι και με τι ακριβως ασχολειται?

Νάτα μαααας
Ακόμα δεν αρχίσαμε πλακώσαν τα πρακτόρια.
Αστειεύομαι.
Το όνομα όχι ακόμη, πρέπει να πάρω την άδεια πρώτα.

...


Χμ... Βασικα αναφερομουν στον φιλο που ρωτησε αν ειναι καποιος που ασχολειται με ηλεκτρονικα μεταξυ Λαρισας και Βολου. Εκεινου το ονομα ρωτησα.

----------------------
Ποίει ά κρίνεις είναι καλά, καν ποιών μέλλης αδοξείν. Φαύλος γαρ κριτής παντός καλού πράγματος όχλοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2006, 20:03:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γνωρίζω να δουλευει καποιος συγκεκριμένα εκει απλά ένας φίλος από Λάρισσα μου είπε ότι υπάρχει ένα εργοστάσιο εκεί, που ασχολείται με ηλεκτρονικά και κάνει έρευνες για οπλικά συστήματα μεταξύ άλλων.

_____________________
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'ονομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 08:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα καταφερα μπήκα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 08:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sory για το προηγούμενο μύνημα αλλά είχα κάποιο πρόβλημα με την είσοδο μου στο forum και ήταν το γενικό τσεκ. Έλεγα να τα παρατήσω αλλά κάποια παρότρυνση από 2 μέλη και η βοήθεια από κάποιους φίλους προγραμματιστές...
Στο θέμα.
Dear Lamogio,
Εάν η αντίληψη σου πάνω στα τεχνικά είναι η ίδια που έχεις πάνω στην φιλολογία τότε είμαι και εγώ μέσα (με τα τσαρούχια).
Βέβαια όλα αυτά που γράφεις κάτι από Τesla μου θυμίζουνε, κάτι από τεχνολογία ονείρου και Σουμεριακή αριθμολογία.
Μήπως και ο τυπάς είχε γράψει στο παρελθόν σε περιοδικά;
Εάν πάλι έχει κάτι έτοιμο εδώ είμαστε να το κατασκευάσουμε (υπάρχουν οι εγκαταστάσεις και οι δυνατότητες για την κατασκευή του, εάν δεν είναι φυσικά κάτι πολύ καυτό τεχνολογικά).

Και κάτι άσχετο - και συγγνώμη - για τον τάφο των υιών του Ραμσή Β' το τσέκαρες καθόλου;

Στο μέλλον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 11:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον OANNHSEA χαίρομαι που βρίσκεσαι ακόμα κοντά μας!

Περιμένοντας τις πρώτες πληροφορίες από τον λαμόγιο, αλλά με ένα τέτοιο θέμα, από πού να αρχίσεις; Ελπίζω από κάτι ελαφρύ, για να αρχίσουμε σιγά-σιγά ε;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 13:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το σωστότερο είναι "θεωρία περιοδικότητος εμφάνισης δυστυχημάτων".



οπως λεμε συγχρονικοτητα, ε?


λαμογιε μαϊ φρεντ, if you want to shoot, shoot, don't talk


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2006, 15:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξέρω και εγώ κάποιον σοβαρό επιστήμονα που ασχολείται με τις προβλέψεις και έχει κάνει εκπληκτική δουλειά.
Αυτό το άτομο έχει σπουδάσει ηλεκτρολόγος μηχανικός και φυσικός στο κολούμπια της Νέας Υόρκης.Εγράσθηκε 15 συναπτά έτη στα πειράματα σύγκρουσης στοιχειωδών σωματιδίων στο εθνικό εργαστήριο του Μπρουκχαβεν,στο ευρωπαϊκό κέντρο πυρηνικών ερευνών της Γενεύης,και δίδαξε στο πανεπιστήμιο της Γενεύης! Επίσης εργάζεται στο τμήμα managment science της digital equipment co. και ασχολείται με τις έρευνες πάνω στις ποσοτικές μεθοδολογίες προβλέψεων κοινωνικού ενδιαφέροντος.Έχει διδάξει στο τμήμα διαχείρισης επιχειρήσεων της Γαλλίας και της Ελβετίας και είναι μέλος της συμβουλευτικής επιτροπής του τεχνολότζικαλ φορκάστινγκ και ίδρυσε της growth dynamics....
Αυτά τα ολίγα! Πόσοι τον ξέρουν;
Έχει κάνει πολύ δουλειά πάνω στην μελέτη πρόβλεψης γεγονότων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 11:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OANNHSEA ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΛΗΘΥΚΕ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ
ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.
ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ
ΤΙ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy