ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ JOHREI
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2006, 14:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα γίνει μια παρουσίαση του Johrei στα Κέντρα Johrei Θεσσαλονίκης και Αθήνας. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει με τα ανάλογα τηλέφωνα

Την Τετάρτη 8 Μαρτίου ώρα 19.00
στο Κέντρο Johrei Θεσσαλονίκης.

Τηλ. 2310 257722

Την Τετάρτη 22 Μαρτίου ώρα 19.30
στο Κέντρο Johrei Αθήνας.

Τηλ. 210 3455766

Τα κένρα λειτουργούν από τις 17.00 έως τις 22.00

Το πρόγραμμα περιέχει:

Προβολή DvD
Σύντομη εξήγηση τι είναι το johrei
Βιωματική εμπειρία
Coffy Break

Είσοδος ελεύθερη

Πληροφορίες και στο, ακόμα υπό ανανέωση, σάιτ www.johrei.gr

Ευχαριστώ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 08:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα πολύ καλημέρα!

Μορφέα
Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για τη χθεσινή παρουσίαση. Ήταν πραγματικά μια πολύ ωραία εμπειρία, ιδίως το βιωματικό κομμάτι.

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος από όσους ήρθαν θα θελήσει να περιγράψει τις εντυπώσεις του, πάντως αντιλήφθηκα την ενέργεια του Johrei σαν ευεργετική θερμότητα, η οποία με βοήθησε πολύ να συγκεντρωθώ (έκανα και τους οραματισμούς μου την ώρα της θεραπείας).

Αυτό επίσης που διέκρινα στη συγκεκριμένη ενέργεια είναι ότι, σε αντιδιαστολή με το ρέικι που περιλαμβάνει μεγάλο εύρος συχνοτήτων, είναι υψηλής συχνότητας, θα λέγαμε πιο πνευματική ενέργεια. Κι ενώ με το ρέικι μπορείς να φορτίσεις ακόμη και μια μπαταρία αυτοκινήτου ή κινητού, το τζορέι είναι καθαρά ανθρωποκεντρικό-πνευματικό.

Κάτι που καταλογίζω στα πολύ θετικά του είναι ότι εφαρμόζεται χωρίς να χρειαστεί να ζητηθεί η άδεια του θεραπευόμενου μια και η περίσσεια ενέργεια γειώνεται αυτόματα... κάτι που δεν ισχύει στο ρέικι ίσως ακριβώς επειδή είναι τόσο ευρυζωνικό.

Με συγκίνησε ιδιαίτερα η "κολώνα" του Ωραίου, μία από τις τρεις στις οποίες βασίζεται το Johrei, λόγω ιδιοσυγκρασίας και επιδιώξεων.

Τέλος, αυτό που με μεγάλη χαρά διαπίστωσα ήταν η ιδιαίτερη λάμψη της πνευματικότητας στα μάτια των ανθρώπων που μας έδωσαν τζορέι... που για μένα σημαίνει πολύ περισσότερα από οποιαδήποτε θεωρητική προσέγγιση.

Νά 'στε όλοι καλά!

Με πολλή αγάπη,
Unseen

***** Στον κόσμο του πνεύματος είμαστε πάντα στην αρχή *****Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 09:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mια ιδίαίτερη καλημερα σε τουτο εδω το θέμα.......
Χθες γραφοντας την εμπειρία μου στο Reiki (στο ανάλογο θέμα)ήθελα να κανω ακριβως αυτην την διάκριση αλλά το απέφυγα σεβόμενη το συγκεκριμενο τόπικ.
Διαβαζοντας όμως Χριστινά μου την εμπειρία σου με πηγες σε κεινη την υπεροχη Τεταρτη του Δεκέμβρη και σε όλα τα νοιώσιματα μου.
Ναι το Johrei ετσιακριβως όπως κι εγω το βίωσα ειναι ένας εσωτερικός κλυδωνισμός και ανάταση ταυτόχρονα.Εκεινο δε που ακόμη το βιώνω έντονα και στην σκεψη μου ειναι ό,τι ένοιωσα στο πισω μερος της κεφαλης!
Χθες η σκέψη μου ήταν σε αυτην την παρουσίαση.Την επομενη φορα όμως θα ειμαι εκει δια ζώσης.
Οσον αφορα την γλυκα που εκπεμπεται απο ολους άσε άσε..

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 09:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα Galazia Sfaira καλημέρα Unseen

Ναι χθές ήταν όμορφα και παρόλο που δεν έμεινα να λάβω, έλαβα απο την ακτινοβολία του χώρου. Αυτό που έγραψες για την διαφορά μεταξύ Reiki και Johrei υπάρχει και δεν υπάρχει. Το Rei είναι κοινό και στα δύο.

Ο 'στόχος' φαίνεται διαφορετικός αλλά τελικά μπορεί να μην είναι. Και στα δύο υπάρχει η αγάπη και ο σεβασμος για τον άνθρωπο και τις ανάγκες του, νοητικές, πνευματικές, συναισθηματικές και σωματικές.
Ανάγκες που χρειάζονται ισότιμο 'τάισμα' διαφορετικά γκρινιάζουν!

Σε κάθε περίπτωση το ομορφότερο πράγμα για μένα είναι αυτοί που νοιάζονται, αυτοί που δίνουν αυτό που έχουν, που μοιράζονται αυτό που μαθαίνουν για να βοηθήσουν τον άνθρωπο μέσα απο καθαρές στάσεις ζωής, μέσα απο καθαρές ενέργειες και μέσα απο την μία Ψυχή που λαχταρά να μας δει να βιώνουμε την ένωση την αλήθεια μέσα μας! (Αυτό αφιερωμένο στον Μορφέα με τις ευχαριστίες μου)


~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 09:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλη μου Λίλλιαν
περα απο τις όποιες διαφορες που εγω κιόλας δεν μπορω να τις αποτυπωσω καν στην σελιδα, εκεινο που σίγουρα ειναι κοινο καιταυτόχρονα υπεροχο ειναι αυτο ακριβως που αναφερεις, η αγαπη κι ο σεβασμος στον άνθρωπο.
Παρε μια ζεστη αγκαλιά και μυρουδια απο το τσάι μου,πρασσινο τσάι με γιασεμί.

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 12:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα καλημερούδια ,

θα ήθελα να με ενημερώσεις εάν γίνονται τα βασικά σεμινάρια μετά τον Μάιο. Θα ήθελα να συμμετάσχω σε αυτά.

Σ'ευχαριστώ και ...αγκαλιές!


~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SM-GIOTA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


150 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 12:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SM-GIOTA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήταν υπέροχη εμπειρία.
Αρκεί να σας πώ ότι πήγα σέρνοντας από κούραση και πονοκέφαλο και έφυγα πετώντας και τραγουδώντας.
Λές και κάτι άνοιξε μέσα μου. Φως, αγάπη...
Ένοιωσα την ενέργεια από τη στιγμή που μπήκα στο χώρο.
Και οι άνθρωποι εκεί ήταν μιά ένεση αισιοδοξίας γιά μένα.
Με λίγα λόγια είμαι πολύ ευτυχισμένη αυτή τη στιγμή και θα παρακολουθήσω οπωσδήποτε το σεμινάριο.
Περιμένω πληροφορίες από το Μορφέα, αν και θα περάσω και απο εκεί.
Τι ωραία που είναι να μοιράζεσαι τέτοια βιώματα με ανθρώπους.
Πόσο χαίρομαι που διάβασα την Unseen και τη Λίλλιαν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 12:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Γιώτα!

σήμερα παρόλη την δουλεία στο γραφείο.. το ένα μάτι κολλημένο στο forum!

Aγκαλιές....REI!


~~ * ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 14:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια.
Αν και είχα άγχος τελικά χάρηκα που τα κατάφερα

Αχ βρε Γιώτα, αχ βρε Γιώτα που δεν μίλησες...

Τα σεμινάρια εμάθησης του Johrei γίνονται καθημερινά ούτως η άλλως.

Να είστε καλά

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy