ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Τεχνικά θέματα των Forums, Προβλήματα-Λύσεις
 Παράνομη χρήση λογαριασμού
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 18:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Τελευταία φορά που έγραψα στο φόρουμ ήταν εδώ: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7536 στις 07/12/2005, 21:13:50 και είχα 1901 μ' αυτό το μήνυμα. Τώρα ξαναμπαίνω και βλέπω τα μηνύματά μου να χουν ανέβει στα 1903!!! Που σημαίνει οτι κάποιος χρησιμοποίησε το λογαριασμό μου εν αγνοία μου.
Συνιστώ τη προσοχή απ΄ολους και κυρίως των συντονιστών και του Admin.
Αν κάποιος γνωρίζει το περιεχόμενο των μηνυμάτων αυτών, θα το εκτιμούσα αν μ' ενημέρωνε.
Επίσης παρακαλώ τον Admin να κλειδώσει τον λογαριασμό μου μια και καλή, ετσι ώστε ν΄αποφευχθουν παρομοιες καταστάσεις
Ευχαριστώ


Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 22:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αγαπητέ 1900, πριν "κλειδώσω τον λογαριασμό σου μία και καλή" όπως μου ζήτησες, θα ήθελα να συζητήσουμε εδώ κάποια πράγματα - εάν έχεις τη διάθεση.

Μετά, εάν επιμένεις, θα γίνει αυτό που ζητάς και ίσως ρίξουμε και λίγη "Νιτρογλυκερίνη στο ESOTERICA" όπως μας προτείνεις στο μήνυμα σου που αναφέρεις παραπάνω >> 07/12/2005, 21:13:50. Θα σκεφτούμε αν "θα το βοηθήσει" αυτό ή ποιο εντέλει "φάρμακο" μπορεί να το βοηθήσει και θα πράξουμε τα δέοντα.

Καταρχήν, χρησιμοποιώντας τη λειτουργία αναζήτησης των Forums βρήκα πολύ εύκολα σε ποιες συζητήσεις έχει συμμετάσχει ο Λογαριασμός σου τις τελευταίες 120 ημέρες. Υπάρχουν 3 συζητήσεις:

- Η παρούσα φυσικά (μετά το σημερινό σου μήνυμα η αρίθμηση των μηνυμάτων σου έχει ανέλθει φυσιολογικά στα 1904)
- Η συζήτηση την οποία αναφέρεις στο σημερινό σου μήνυμα - "Μην Απαντήσεις. Δεν Θα σου Απαντήσω. Πας ένα στοίχημα εαυτέ μου ?"
- Μία τρίτη, η "τι είναι αυτό;", όπου στην 4η σελίδα υπάρχει ένα μήνυμα που φαίνεται να έχει προέλθει από τον Λογαριασμό 1900, και που έχει αποσταλεί την 6η Ιανουαρίου, φέτος(το Link αμέσως πιο πάνω παραπέμπει κατευθείαν σε αυτό το συγκεκριμένο μήνυμα).

Οπότε, όντως έχει αποσταλεί μήνυμα από τον Λογαριασμό σου μετά τον Δεκέμβρη που μας πέρασε. Δεν ξέρω αν θυμάσαι καλά και τα μηνύματα που είχες καταμετρήσει ήταν όντως 1901 τότε - εκπληκτικό ότι το θυμήθηκες αυτό οπωσδήποτε(...) - αν πάντως υπήρξε και 2ο μήνυμα, αυτό δεν υπάρχει πλέον... ίσως "αυτός" που το έστειλε, πρόλαβε και το διέγραψε - η εφαρμογή που υποστηρίζει τα Forums συνεχίζει και καταμετρά και τα διεγραμμένα λόγω κάποιας σχετικής δυσλειτουργίας...

Πάντως το "θέμα" με αυτό το μήνυμα - πέρα από τη σημειολογία του μπιμπερό με την λέξη "Εσωτερισμός" πάνω και την σκοπιμότητά του - είναι εντελώς διαφορετικό.

Κάνοντας μία περαιτέρω διερεύνηση στα διάφορα αρχεία καταγραφής της κινητικότητας του Δικτυακού Τόπου της Προσπάθειας του ESOTERICA, βρήκα το εξής εκπληκτικό σχετικά με αυτό το μήνυμα... Ότι έχει προέλθει από τον Υπολογιστή σου!! (Aν θέλεις σου στέλνω τα στοιχεία που υποδεικνύουν σαφώς κάτι τέτοιο)

Πριν λοιπόν γίνει οτιδήποτε άλλο, θεωρώ και καλό και δίκαιο, να σκεφτείς το ζήτημα, τις διάφορες πιθανότητες και να τοποθετηθείς σχετικά, εδώ στο ίδιο θέμα που άνοιξες.

-------

Παραθέτοντας το Link παραπάνω βέβαια, αγαπητέ 1900, μας δίνεις και την ευκαιρία να διευθετήσουμε ένα άλλο ζήτημα από τα κάπως παλαιότερα(που συνέβαλαν ή σχετίστηκαν με διάφορες "προκλητές αναταραχές" στην Κοινότητα των Συζητήσεων - και όχι μόνο...) το οποίο είχε μείνει σε "εκκρεμότητα". Βοήθησε βέβαια σε αυτό και η τεχνική έρευνα που διενεργήσαμε.
Το εν λόγω Θέμα Συζήτησης "Μην Απαντήσεις. Δεν Θα σου Απαντήσω. Πας ένα στοίχημα εαυτέ μου ?" έχει ανοιχτεί από το "Μέλος" 19OO - 19 & δύο Όμικρον όπως σωστά διευκρινίζεις - με σκοπιμότητα και προέλευση σχετικά ασαφή(τουλάχιστον μιλώντας για την εποχή που διενεργήθηκε η συζήτηση).

Δυστυχώς, το συμπέρασμα είναι ότι η προέλευση της συγκεκριμένης συμμετοχής είναι από το ίδιο Computer που χρησιμοποίησε και η Galadriel(τώρα G.) και η οποία συμμετείχε σε εκείνο το θέμα βέβαια...

Ο λογαριασμός αυτός απενεργοποιήθηκε.
Θα ήθελα όμως να συμμετάσχει και η G. εδώ(την ειδοποίησα μέσω μηνύματος γι'αυτό) και να μας εξηγήσει - ελπίζω με πλήρη ειλικρίνια - ποια η ακριβής προέλευση της συγκεκριμένης Συμμετοχής, ποια η σκοπιμότητά της(υπάρχουν βέβαια και τα "αναμενόμενα" υπονοούμενα σ'αυτήν τη συμμετοχή...) και φυσικά και τον λόγο του Ονόματος Μέλους, δηλαδή "το γιατί του 19OO"...

(παρακαλώ, όπως έχω ανακοινώσει και αλλού, αν υπάρξει οποιαδήποτε ανάγκη αποστολής μηνύματος προς εμένα να χρησιμοποιηθεί η διεύθυνση contact@esoterica.gr και όχι αυτή που αναγράφεται στο Προφίλ μου η οποία έχει ουσιαστικά απενεργοποιηθεί λόγω του τεραστίου όγκου των μηνυμάτων Spam και Ιών που δέχεται καθημερινά...)



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 16:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Καλησπέρα,

μόλις τώρα είδα την ειδοποίηση στο mail μου και ευχαρίστως να τοποθετηθώ στο θέμα. Το μέλος 19ΟΟ με τα ποστ που έκανε και το θέμα που άνοιξε πράγματι έγραψε από τον δικό μου υπολογιστή γιατί δεν είναι άλλος από τον Deva_Parinito ο οποίος εκείνη την εποχή βρισκόταν στο σπίτι μου.

Ο λόγος που ανοίχτηκε ο συγκεκριμένος λογαριασμός ήταν γιατί προσπαθούσε να με πείσει ότι είναι αυτός ο ίδιος που είχε το λογαριασμό και του 1900 ενώ το συγκεκριμένο θέμα ανοίχτηκε έχοντας ως πηγή έμπνευσης το ημερολόγιο του Woody Allen που βρίσκεται στο βιβλίο που περιέχει τα άπαντά του.

Αυτά είναι όλα όσα γνωρίζω για το θέμα, στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση.

Όλα καλά.

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 17:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Δεν έχω γνωρίσει ποτέ μου την Galadriel από κοντά, ούτε έχω επισκεφτεί ποτέ μου το σπίτι της.

Αυτή είναι η αλήθεια και η μόνη αλήθεια, χωρίς φόβο και πάθος...

'Ολα καλά.


deva_parinito@yahoo.gr

Edited by - Don_Kixwtis on 10/03/2006 17:25:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 18:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Το πιθανότερο που έχει συμβεί και σε μένα, είναι αυτό που λέει ο 1900. Ουσιαστικά, η τελευταία συμμετοχή στο φόρουμ του πραγματικού Deva Parinito σταματάει περίπου στις αρχές του Ιούνη του 2005.

Απο εκείνη την στιγμή και μετά, εμφανίζεται κάποιος που χρησιμοποιεί τον λογαριασμό μου, γράφει με font όπως το δικό μου & υπογράφει ως Deva Parinito.

O πραγματικός Deva Parinito, εγώ, δεν έχω γνωρίσει κανένα μέλος του φόρουμ esoterica.

Από τις αρχές του Ιούνη βρίσκομαι στην Αγγλία. Επιστρέφω, βλέπω κλειδωμένο το λογαριασμό μου, και επανέρχομαι ως Don_Kixwtis.

Διαβάζοντας την "δράση" του λογαριασμού Deva Parinito, κατάλαβα πως πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο μπλέξιμο και δεν θέλησα να δώσω έκταση στο ήδη "βεβαρημένο" κλίμα που επικρατούσε στο φόρουμ. Για το λόγο αυτό, αλλά και επειδή ήμουν αρκετά απασχολημένος όλο αυτό το διάστημα, προτίμησα να μην θέσω θέμα για την παράνομη χρήση του δικού μου λογαριασμού.

Δεν έχω να πω κάτι περισσότερο, μα θα παρακαλούσα κι εγώ με την σειρά μου, να ερευνήσετε τι συμβαίνει.

Τα δέοντα,
Deva Parinito


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 04:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin

Θα έλεγα να περιμένουμε λίγο ακόμη και τον 1900 μήπως και θελήσει να τοποθετηθεί...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 13:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
quote:

Θα έλεγα να περιμένουμε λίγο ακόμη και τον 1900 μήπως και θελήσει να τοποθετηθεί...


Γελάς ε;

Συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά πας ένα στοίχημα πως ο 1900, δεν θα θελήσει να τοποθετηθεί;

Τα σέβη μου,
Deva Parinito


deva_parinito@yahoo.gr

Edited by - Don_Kixwtis on 11/03/2006 13:38:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 19:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Ο Μέγας Αγνοούμενος αγνοείται ακόμη.
Με φραπέ γλυκό με γάλα στο Ιν Κόγκνιτο, γελάει.
Ρε μπας και θέλει τούτη την φορά να μας μιλήσει
ή να 'βαλε στο μάτι τους λογαριασμούς μας πια να κλείσει



deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Περιμένοντας το ουίσκυ μας να ωριμάσει... συγνώμη, τον 1900 να τοποθετηθεί και να μας εξηγήσει ότι μπορεί, να πω ελάχιστα πράγματα σε σχέση με όσα απίστευτα διαβάζω στο παρόν θέμα.

Απλά επειδή οι συγκεκριμένες αιτιάσεις και στοιχεία που μας προσέφεραν οι G. και Don_Kixwtis, περιλαμβάνονται κατά κάποιον τρόπο στα "κουλαβάχατα της ιστορίας"(που όπως πάντα η έλλειψη συνείδησης των ανθρώπων δημιουργεί και συντηρεί) που εγώ προσωπικά καθώς και οι υπόλοιποι Συνεργάτες του ESOTERICA δεν επιθυμούμε να αποσαφηνίσουμε άλλο - ήδη έχουμε φτάσει εδώ και καιρό στα όποια συμπεράσματα μπορεί να είναι ουσιαστικά και χρήσιμα - συνιστώ πολύ ξεκάθαρα και εντελώς ειλικρινά τα εξής και στους δυό σας:

- Την πλήρη αποφυγή ανάμιξης σε οποιεσδήποτε καταστάσεις ή διεργασίες θα μπορούσε κάποιος να θεωρήσει Καταστροφικές.

- Οπωσδήποτε την ιδιαίτερη προσοχή σας στο να αποφύγετε την δημιουργία, τη διαιώνιση και τη συμμετοχή σε καταστάσεις υπονόμευσης του χώρου, των ανθρώπων που συμμετέχουν, των υπευθύνων του ή των φιλοξενούμενων και των συνεργατών του, τη διαιώνιση υπονοουμένων, πολύ περισσότερο των "καλά κρυμμένων", τη συντήρηση μη δημιουργικών αντιπαραθέσεων που σχετίζονται - με τον έναν ή τον άλλον τρόπο με τη ζωή της Κοινότητας - είτε στο καταγεγραμμένο στις Συζητήσεις πεδίο, είτε και σε οποιοδήποτε άλλο σχετιζόμενο.

- Την μέσα από την καρδιάς σας και τον νου σας εξέταση του αν πραγματικά θέλετε να συμμετάσχετε στις Συζητήσεις αυτού εδώ του χώρου και εν γένει αν θέλετε πραγματικά να είστε δημιουργικά μέρη αυτής της Προσπάθειας. Στη συνέχεια την αντίστοιχη πράξη που η συνείδησή σας σας υπαγορεύει.


Όπως είπα, θέλω να σας μιλήσω ειλικρινά. Από την Πλευρά της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα - όπως και ποτέ δεν υπήρξε - να αποδεχτούμε την αυθεντική και δημιουργική σας Συμμετοχή. Ως μία προσπάθεια τέτοιας συμμετοχής και υποχρεούμεθα να την εκλάβουμε αυτήν τη στιγμή και αυτό κάνουμε.

Δεν μπορούμε να ανεχτούμε όμως την επανάληψη φαινομένων όπως αυτά που αναφέρω και παραπάνω - και άλλων φυσικά που δεν αναφέρω, αλλά μάλλον καταλαβαίνετε το νόημα - και την οποιαδήποτε ανάμιξή σας σ'αυτά. Δεν υπονοώ φυσικά ότι εσείς έχετε συμμετάσχει σε όλες αυτές τις καταστάσεις!

Θα ήθελα εκ των προτέρων να σας ενημερώσω ότι στην περίπτωση που διαπιστωθεί κάτι απ'όλα αυτά, η κατάσταση της Συμμετοχής σας θα μεταπέσει - χωρίς καμία προειδοποίηση - σε αυτήν της Μη Αποδοχής, είτε με μερικό τρόπο(με την πιθανότητα διευθέτησης μέσω συναντήσεων ή άλλων τρόπων), είτε με ολικό τρόπο.

Σημειώνω ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να φανούν απειλητικά όλα αυτά, μόνον να εκκληφθούν ως μία προσπάθεια ξεκάθαρης τοποθέτησης απέναντί σας και πρότασης για αλλαγή(δεδομένης της χωρίς προκαταλήψεις "ανάγνωσης της Ιστορίας"), ανανέωση και δημιουργία. Μην προσδώσετε κανένα πάθος σε ότι σας λέω. Μόνον Κατανόηση και Στοχαστική Προνόηση.

Αν θεωρήσετε ότι μπορείτε να αποδεχτήτε και να συμπλεύσετε με αυτήν την ξεκάθαρη στάση, μετά χαράς να σας έχουμε κοντά μας στις συζητήσεις, να οφεληθούμε από αυτά που θα προσφέρετε και να σας προσφέρουμε κι εμείς.

Εάν όχι, τότε πραγματικά τίποτε δεν σας εμποδίζει από το να βαδίσετε θαραλέα τον όποιον δρόμο εσείς επιλέγετε, τουλάχιστον όσον αφορά τη συμμετοχή σας σε Διαδικτυακούς χώρους Συζητήσεων...



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 19:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Αγαπητέ Admin,

αντιλαμβάνομαι πλήρως το πνεύμα της τοποθέτησής σου εκτός από ένα σημείο...

σ' αυτό το θέμα συμμετείχα μετά από ειδοποίηση που έλαβα στην ηλεκτρονική μου διεύθυνση αλλά και κατόπιν της παράκλησης που μου έγινε παραπάνω

quote:
Θα ήθελα όμως να συμμετάσχει και η G. εδώ(την ειδοποίησα μέσω μηνύματος γι'αυτό) και να μας εξηγήσει - ελπίζω με πλήρη ειλικρίνια - ποια η ακριβής προέλευση της συγκεκριμένης Συμμετοχής, ποια η σκοπιμότητά της(υπάρχουν βέβαια και τα "αναμενόμενα" υπονοούμενα σ'αυτήν τη συμμετοχή...) και φυσικά και τον λόγο του Ονόματος Μέλους, δηλαδή "το γιατί του 19OO"...

θεωρώ δε ότι η απάντησή μου ήταν σύντομη, σαφής και χωρίς κανένα υπονοούμενο ή συναισθηματική φόρτιση... γι' αυτό το λόγο και απορώ με τη σύσταση που γίνεται και αφορά και εμένα... με όλη μου την καλή θέληση απλώς απάντησα στο δικό σας αίτημα.

Νομίζω μάλιστα, πως έχω ήδη αποδείξει ότι δεν σκοπεύω να δώσω συνέχεια ούτε σε άλλα θέματα που έχω αντιμετωπίσει προκλήσεις ούτε καν στο συγκεκριμένο... ελπίζω πως κατανοείτε πως αυτό μου το ποστ εκφράζει περισσότερο απορία και καθόλου παράπονο και ελπίζω σύντομα να λυθεί και το θέμα μου 1900.


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 04:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
G.
"θεωρώ δε ότι η απάντησή μου ήταν σύντομη, σαφής και χωρίς κανένα υπονοούμενο ή συναισθηματική φόρτιση..."

Βεβαίως και έχεις δίκιο G.. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα σχετικά με τη συγκεκριμένη απάντησή σου! Δεν σημαίνει όμως και απαραίτητα πως με "κάλυψε" ή ότι ήταν πλήρης, έστω και αν ο ίδιος αισθάνομαι όντως "καλυμμένος".

Αγαπητή Galadriel, μεγαλύτερη και πρωταρχική σημασία έχει ότι "αντιλήφθηκες το πνεύμα" της τοποθέτησής μου, όπως είπες! Τα υπόλοιπα, όσον αφορά για παράδειγμα το συγκεκριμένο "συμβάν", δεν έχουν και τόση...

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται και μεγάλη προσπάθεια, ούτε από την πλευρά τη δική μας, ούτε από τη δική σου, ώστε να πούμε ότι "καταλαβαινόμαστε" πλήρως όσον αφορά κάποια θέματα. Ένα από αυτά είναι το ότι δεν σε παρακάλεσα να τοποθετηθείς αποκλειστικά εστιαζόμενος - ως πρόθεση εννοώ - σε αυτό το θέμα με τον λογαριασμό "19ΟΟ"(που εξάλλου ήσουν εμπλεκόμενη ούτως ή άλλως - εκ των συνθηκών τουλάχιστον...) Αλοίμονο... Ξέρουμε - και οι δύο "πλευρές" - ότι αυτό είναι απλά ένα "παραμελημένο" νήμα ενός ολόκληρου κουβαριού...

Ας μην βασανίζουμε λοιπόν άλλο το μυαλό μας και το συναίσθημά μας για τα αυτονόητα και στους δυο μας. Άλλωστε ξέρω ότι και οι δυο μας ξέρουμε "να διαβάζουμε την Ιστορία", ο καθένας φυσικά από τη δική του οπτική. Πάντως με επάρκεια...

Θα συμφωνήσω στο εξής:
Ότι έχεις δείξει τη διάθεση να μην δώσεις συνέχεια σε ζητήματα που είναι αδιεξοδικά, τόσο για σένα όσο και για άλλους ανθρώπους.

Πάλι ειλικρινά και ξεκάθαρα μιλώντας θα σου πω όμως ότι ακόμα δεν το έχεις "αποδείξει". Τουλάχιστον εκφρασμένα. Είναι εντελώς φυσικό να παίρνει λίγο περισσότερο χρόνο η απόδειξη... δεδομένης φυσικά και της Ιστορίας που αφορά και περιλαμβάνει όλους μας.

Να δεχτώ λοιπόν αυτό που γράφεται και παραπάνω σχετικά με την τωρινή διάθεσή σου: "ότι επιθυμείς να συμμετάσχεις Αυθεντικά και Δημιουργικά" ;

Αδιαμφισβήτητα θα το δεχτώ, εκτός και αν το καταρρίψεις η ίδια.


Ας αφήσουμε λοιπόν την Ιστορία μας και το Παρελθόν να κάνει την εργασία του όσον αφορά την Επίγνωσή μας και ας κάνουμε εμείς αυτό που η Αγνή μας Βούληση μας ωθεί στο Παρόν και για το Μέλλον.

Ας αφήσω κι εγώ λοιπόν μία ποιητική νότα!

Γκούχου, γκούχου... :

"Λίπασμα στον βυθό του ποταμιού μας πέφτουν τα σαπισμένα φύλλα του χρόνου.
Η αναταραγμένη επιφάνεια αντανακλά πάντα το φώς του ήλιου, έστω και
σπασμένο σε εκατομμύρια κομμάτια,
όταν βέβαια τα σύννεφα δεν τον κρύβουν..."



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------
Ζούμε, μέσα στην πλέον αποτρόπαια εποχή,
ίσως τη μεγαλύτερη ευκαιρία για Ελευθερία
που έχει ποτέ εμφανιστεί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 15:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
Admin,

Διάβασα το μήνυμά σου.


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy