ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 τι είναι αυτό;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 02:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αφροδιτη και Pixeldream,
δεν εχετε καμμια σχεση με εσωτερισμο!!!
Τουλαχιστον οπως τον περιγραφετε εσεις!
Σας παρακολουθουσα καιρο τωρα, και ημουν
σιγουρη για το τι θα επακολουθησει.
Λυπαμαι που γινομαι σκληρη.
Προσπαθηστε για κατι καλυτερο...
Βλεπω παντα σφαιρικα τα πραγματα.

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 04:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να σωπαίνουν οι άνθρωποι όταν νοιώθουν την ανάγκη να μιλήσουν.

Αφου ενοιωσες την αναγκη να μιλησεις, γιατι φοβηθηκες;
Που διαφαινεται το δυνατο του χαρακτηρα σου;
Σου ειπε κανεις οτι πρεπει να σιωπας;;;
Να εισαι ο εαυτος σου!!!

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 04:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
angi
ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΥΑΗΟΟ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ PIXELDREAM ESOTERICA ΚΑΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ 2ο ΑΠΟΤΕΛΕΣΜA...ΑΦΟΥ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΑΤΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ END.


ΚΑΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 04:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
ΑΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΦΗΤΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ.

ΤΟ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ POST ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

Edited by - PixelNightmare on 06/01/2006 04:19:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 04:26:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΤΟ YAHOO

ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΕΜΠΡΗΣΜΟΙ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 05:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Γεια σου Pixeldream...

Μας βρήκε το πρωί εδώ στο Esoterica βλέπω...(Μόνο που εγώ "κλέβω" κατά 2 ώρες...)

Λοιπόν, έλεγα ότι εγώ δεν ξεχνώ τίποτε, αλλά μετά και την τελευταία σου παρέμβαση, βλέπω ότι ούτε κι εσύ ξεχνάς...

Ξέρεις κάτι; Μου δίνεις την εντύπωση με τα λεγόμενά σου, ότι αυτές τις μέρες που μιλάμε στο θέμα αυτό, οι υπεύθυνοι του Esoterica είναι κλεισμένοι σ' ένα υπόγειο και καταστρώνουν υποχθόνια σχέδια με σκοπό τον αφανισμό σου, τον αφανισμό μας, τον αφανισμό του κόσμου γενικότερα! Μήπως να χαλαρώναμε κάπως; Το θέμα είναι ακόμη εδώ άλλωστε κι αυτό "λέει" πολλά!

Θες να σου προτείνω κάτι, μ' όλη την καλή μου διάθεση δηλαδή; Διαφωνούμε σε κάποια θέματα, το ξέρω, αλλά περισσότερο απ' όλα στο "οργανόγραμμά" σου... Έχεις θέσει πολλά θέματα, σκόρπια από εδώ κι από εκεί και σύντομα θα είναι δύσκολο για όλους να παρακολουθήσουν τη συζήτηση. Πριν λίγες μέρες το μέλος filosofos3 άνοιξε ένα topic--πιστεύω θα το είδες--όπου έθεσε μια σειρά ερωτημάτων προς τους υπευθύνους του Esoterica και στα οποία βγήκε η Αμαλία και έδωσε απαντήσεις ένα προς ένα. Ζητάς διάλογο! ΟΚ! Κάνε μια λίστα των θεμάτων που νομίζεις ότι θέλουν απάντηση από αυτούς! Βάλ' τα σε μια σειρά! Όχι σκόρπια από εδώ κι από κει...Συγκεκριμένα και χωρίς "μπηχτές" και "υπονοούμενα"...Είμαι σίγουρος ότι κανείς δεν θα σου αρνηθεί το διάλογο, όπως δεν σου τον αρνήθηκε μέχρι τώρα, αλλά κάνε κι εσύ κάτι για να διευκολύνεις την κατάσταση. Δεν κάνω πλάκα τώρα, ειλικρινά, το εννοώ ότι μπορείς να κάνεις τα πράγματα πιο εύκολα! Κι αν δεις ότι δεν καλύπτεσαι, ε τότε εξέφρασε τις όποιες διαφωνίες σου! Αλλά με το να λέμε και να λέμε και να αραδιάζουμε ατελείωτα ποστ χωρίς συγκεκριμένο θέμα, νομίζω ότι μάλλον δυσκολεύουμε τους εαυτούς μας.

Είναι μια πρόταση...Αν θες τη λαμβάνεις υπόψη σου!

ΥΓ1 : Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα emoticon μου...Δεν θέλω να κάνω "πλακίτσα", ούτε να υποτιμήσω το θέμα, αλλά να χαλαρώσουμε λίγο απ' το βαρύ κλίμα...

ΥΓ2 : Και κάτι για το φίλο Περονόσπορο, που τον εκτιμώ ιδιαίτερα και αφού τον ευχαριστήσω για τα καλά του λόγια : Όλα ΟΚ με τον Pixeldream και δεν τρέχει τίποτα, φίλε μου! Αλλίμονο τώρα αν αρχίσουμε να δημιουργούμε νέες έριδες εκεί που πάμε να ξεχάσουμε τις παλιές!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 07:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ξερετε τι σημαινει εσωτερισμος,
Καλη μου Αφροδιτη και Πιξελ;
Να απαρνησαι οτι σου προσφερεται απλοχερα και
να πιανεις τη ζωη στα χερια σου....

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 11:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Να απαρνησαι οτι σου προσφερεται απλοχερα και
να πιανεις τη ζωη στα χερια σου....

Angi στέκομαι σε αυτή την φράση σου για να κάνω μια ερώτηση.
Τι εννοείς με αυτό εδώ?
Ετσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ σημαίνει να διώχνουμε οτι εύκολα ή δύσκολα μας προσφέρεται. Γιατί να το κάνουμε αυτό?
Δηλαδή για να λέγεται κάποιος εσωτεριστής πρέπει να δυσκολεύει την ζωή του με το ζόρι?
Εγώ θέλω να ζώ μια ζωή σχετικά άνετη, να μην βρίσκομαι στο περιθώριο,
να διασκεδάζω όπως μου αρέσει, να ταξιδεύω, να έχω μια σχέση βατή χωρίς αυταπάτες και συγχρόνως θέλω να διαβάζω, να ερευνώ και να συγκρίνω.
Που είναι το μεμπτό? Αν είναι η ασχολία με τον εσωτερισμό να μου βελτιώσει την ζωή μου έχει καλώς αλλά αν είναι να την χειροτερέψει εις το όνομα μιας ανούσιας αναζήτησης τι να τον κάνω?
Επίσης όπως έχω ξαναπεί παρατηρώντας μερικούς υποφαινόμενους εσωτεριστές το μόνο που είδα είναι μια πλήρη άντίθεση μεταξύ αυτών που λένε και αυτών που κάνουνε.
Εκτός αυτού κάποιοι από αυτούς προσπαθούν μέσω του ιδεατού κόσμου να καλύψουν τις όποιες ανασφάλειες και αποτυχιές έχουν εως τώρα.
Ισως έιμαι σκληρή αλλά αυτή η ερώτηση με απασχολεί.

φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 11:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 11:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Για να συμπληρώσω τον durden, αγαπητέ Περονόσπορε μην ανησυχείς οι όποιες αντιπαραθέσεις μας με τον Pixeldream έχουν σκοπό την καλύτερη αλληλοκατανόηση μας. Εξ άλλου το ίδιο πιστεύω πως συμβαίνει και με την Αφροδίτη. Το ότι μερικές φορές θα "τεντωθούμε" είναι κι αυτό μέσα στην όλη διαδικασία.

Pixeldream το θέμα των Εμπρησμών δεν το είχα παρακολουθήσει, αλλά απ ότι βλέπω, η αμαλία είναι πολύ ειλικρινής στην άποψη της. Δεν είναι θετικό αυτό; Δεν συμβαίνει έτσι σε όλους μας;


quote:
Αφου ενοιωσες την αναγκη να μιλησεις, γιατι φοβηθηκες;
Που διαφαινεται το δυνατο του χαρακτηρα σου;
Σου ειπε κανεις οτι πρεπει να σιωπας;;;
Να εισαι ο εαυτος σου!!!

Καταρχήν Καλή Χρονιά angi! (είδες που το έγραψα σωστά; χεχε)
"Να είσαι ο εαυτός σου", μεγάλη κουβέντα που σηκώνει ακόμα μεγαλύτερη συζήτηση. Επειδή ο εαυτός μας είναι τόσα πολλά ταυτόχρονα. Είναι τόσο πολύπλοκος και τόσο αντιφατικός που μας εκπλήσει και μας τους ίδιους.
Και την μια φορά μιλάει ο Αλφα εαυτός, την άλλη ο Βήτα εαυτός. Το θέμα είναι να καταφέρουμε να ενώσουμε αυτούς τους "εαυτούς" και να τους πλάσουμε μαζί. Δεν πιστεύω ότι μπορούμε (ή ότι πρέπει) να εξαφανίσουμε τον εγωισμό ή όλα τα υπόλοιπα συναισθήματα που καθορίζουν το "εγώ μας" απλώς να τα δεχτούμε και να τα κατανοήσουμε. Μόνο η συνειδητοποίηση του ποιοί πραγματικά είμαστε μπορεί να μας αλλάξει προς το καλύτερο.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Εγω προτιμω να ειμαι απλος ανθρωπος

Edited by - angi on 06/01/2006 01:27:46


Πετώντας διακριτικά την χολή σου ακόμα και σε συντονιστές.
Θα σε χειροκροτήσω. Κούφιες ριπές χειροκροτημάτων.
Δεν με αγγίζουν τα λόγια σου angi. Μήτε η επίδειξή σου. Ούτε και το φαρμάκι...
Μπήκα γλυκύτατη και τρυφερή, όπως λέει κι ο καλός φίλος εσωτεριστής Μάνος. Αλλά έχω εξελιχθεί σε μία χαριτωμένη τίγρη. ΄Οπου αρέσω λοιπόν. Ο δικός σου εσωτερισμός μεταφράζεται σε εγωκεντρισμός και μαζοχισμός. Δυστυχώς ο δικός μου σε ελευθερία...
΄Εχω ανοίξει ένα υπέροχο θέμα δυστυχώς σε άλλο φόρουμ. Το εξής: ΄Εχετε ποτέ σιχαθεί τους ανθρώπους ή κάποιους ανθρώπους; ΚΑΝΕΙ ΘΡΑΥΣΗ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΕΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΟΔΗΓΗΣΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΜΗΤΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΗΤΕ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΚΥΡΙΑ ΑΝΤΖΙ. ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΕΘΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΑΛΥΧΤΟΥΝ.

Εδώ μέσα έγινα σκληρότερη και σαφέστερη.


Αλλού είναι η απλότητα κυρία μου...
[Αλλάξαν όλα τόσο.
Κοιτάζεις, κοιτάζεις κι ακόμη και τα πιό ασήμαντα πράγματα λες, και δεν έχουν τέλος.
Και όσο πιό πολύ φτωχαίνεις τόσο πλουσιότερος γίνεσαι.]

Να μου το πιστέψεις, δεν μου είναι ούτε και θα μου γίνει ποτέ εύκολο να υποτάσσομαι άνευ όρων σε ότι γυρεύει να βρει την έκφρασή του, και πάντα θα χρειάζεται να διορθώνω και να ξαναδιορθώνω τον εαυτό μου γιά να αποδώσω στην αλήθεια ότι ανήκει στην αλήθεια.
[G.T.]
Εγώ δεν την φοβάμαι την αλήθεια κυρία μου.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Αφροδιτη
Επειδη, τελευταια, παραπονιεσαι οτι δουλευεις (δηλαδη κινεισαι, μεσω
ταξι, αστικων ή τρολευ), φανταζομαι οτι αυτη ειναι η κουραση σου ή το οτι πρεπει να ακολουθεις ενα συγκεκριμενο ωραριο που σου επιβαλλουν οι αλλοι και δυσκολευσαι να προσαρμοστεις...
Τι να πουν και ανθρωποι που δουλευουν ολημερις απο μικρη ηλικια, χωρις να εχουν βγει για καφε, ουτε μεγαλωνοντας (δηλαδη οταν σπουδαζαν); Κι ομως οι γονεις μου και τ΄αδελφια μου με παρακαλουσαν να μην δουλευω και θα μου εστελναν τα απαραιτητα. Να συνεχισω αυτο που ειχα βαλει στο μυαλο μου, μου ελεγαν... και ολα δικα τους...
Δεν το δεχτηκα αγαπητη μου Αφροδιτη, γι΄αυτο και μου εχουν απλετη εμπιστοσυνη τωρα!
Και ξερεις κατι;
Θα μπορουσα να το παιζω κι εγω αφεντικο, μια και καταγομαι απο ευπορη οικογενεια (αλλα οταν τα αλλα παιδια, επαιζαν το απογευμα, εγω δουλευα).Ετσι φτιαχτηκε η ευπορη κατασταση.
Δεν με πιεσε ποτε κανενας να δουλευω!!!
Ειχα παρει παραδειγματα, αγαπητη μου Αφροδιτη!!!
Οταν σπουδαζα, Θεσσαλονικη, Αθηνα, δουλευα γιατι αισθανομουν οτι εκεινη την περιοδο που εγω ηθελα να εκπληρωσω και να αναζητησω τις ανησυχιες μου, επρεπε να τα βγαλω περα μονη μου για να μην κουρασω τους γονεις μου. Το κυριοτερο ειναι οτι δεν με φοβιζει τιποτα.
Ψεμματα...Φοβηθηκα οταν ηρθα στην Αθηνα.
Ανεχτηκα πολλα απο αφεντικα, αλλα το βασικοτερο μαθημα που πηρα, ειναι το πως αισθανεται ο υπαλληλος μου στο μαγαζι μου.
Ξερεις τι θα πει
εσωτερισμος;
Να τα κανεις ολα αυτα, χωρις να εχεις καμμια υλικη αναγκη ή εξαρτηση.
Τοσα χρονια σπουδες, με συμμαθητες απο τον παιδικο σταθμο, και να μην εχεις την ορεξη να τρεχεις για καφεδες και μπουζουκια (ετσι συνηθιζουν οι φοιτητες), αλλα επιτελους να κλεινεσαι στο σπιτι και να δινεις ολα σου τα χρηματα στα βιβλια (και οι αλλοι να σε θεωρουν περιεργη!).


www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 06/01/2006 02:52:44


Επιθετικά ξεκινάς μη φαντάζεσαι ότι θα σε χαιδέψω...Τώρα που έκανες την επίδειξή σου άκου και την δική μου τοποθέτηση.
Δεν κινούμαι μεταξύ ταξί και αστικών συγκοινωνιών ούτε πάντα μεταξύ του αυτοκινήτου μου και του μετρό. Κι ούτε αυτή είναι η ταλαιπωρία και κούρασή μου.
Από 9 χρονών που έχασα κυρά μου τον πατέρα μου αγωνίζομαι. Και σε μικρή ηλικία σπουδάζοντας και δουλεύοντας άρπαξα τη ζωή από τα κέρατα, έτσι όπως το ακούς. Μορφώθηκα βραβεύτηκα εργάστηκα με χρήματα δικά μου αγόρασα επένδυσα κέρδισα αύξησα.
Το αν κάποια στιγμή έγινα γενική κληρονόμος μιάς τεράστιας περιουσίας μιάς λατρεμένης μου γυναίκας της γιαγιάς μου, αυτό και με ενθουσιάζει και με βαραίνει.
Γιατί απέκτησα εχθρούς. Συγγενείς φίλους. Και μπόλικους γλύφτες. Εντός κι εκτός των τειχών της οικογενείας.
΄Ηδη είχα αγωνιστεί. Είχα βιώσει την ταλαιπωρία σε όλο της το μεγαλείο, να στηρίζω μιά μάνα που μονίμως υπέφερε δίχως το σύντροφό της και να προσπαθώ παράλληλα να βοηθήσω όποιον είχε ανάγκη εμένα.
Γύρω μου έχω φίλους. Κι ιδιαίτερα γυναίκες. Αυτό είναι το μεγαλύτερο δώρο της ζωής. Και φάνηκαν στα δύσκολα γι αυτό ευεργετήθηκαν στα εύκολα.
Ο πλούτος είναι άνεμος. Ο φροντισμένος εσωτερικός πλούτος είναι το αλφα και το ωμέγα.
Πέρασα τρομαχτικές δυσκολίες.
Αλλά είμαι περήφανη γιά αυτά που κατάφερα. ΄Οχι σε επίπεδο ύλης.
Πάντα δούλευα ANGI. Πάντα. Ακόμη και την περίοδο που δεν θα έπρεπε. Πάντα μοίραζα ANGI ΣΤΑ ΔΥΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ. ΄Η ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΕΚΑ. ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ. ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ.
Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΝ. ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ. ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΣΙ ΠΥΡΙΝΟ ΚΡΑΣΙ. ΤΟ ΡΟΥΦΑΣ ΚΑΙ ΚΑΙΓΕΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.
ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ. ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ. KAI ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ. ΟΤΑΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΣΕΒΑΣΤΩ...ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΣΕΒΑΣ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΕΙΡΩΝΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ. ΚΟΨΕ. ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΠΟΤΕ...
Wanderschaft durch dammernden sommer
An bundeln vergilbten korns vorbei.
Unter getunchten bogen,
Wo die Schwalbe aus und ein flog, tranken wir feurigen Wein.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Για να συμπληρώσω τον durden, αγαπητέ Περονόσπορε μην ανησυχείς οι όποιες αντιπαραθέσεις μας με τον Pixeldream έχουν σκοπό την καλύτερη αλληλοκατανόηση μας. Εξ άλλου το ίδιο πιστεύω πως συμβαίνει και με την Αφροδίτη. Το ότι μερικές φορές θα "τεντωθούμε" είναι κι αυτό μέσα στην όλη διαδικασία.



TO ΛΥΠΗΡΟ ΟΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΝΤΩΜΑ ΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΤΟ ΣΧΟΙΝΙ ΣΑΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΣ...
ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΛΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:


Σε πληροφορώ ότι αν σε καίρια σημεία σιωπαίνατε και εσύ και η Αφροδίτη, δεν θα είχατε διαγραφεί ποτέ, αλλά είστε πολύ εγωιστές (και εγω είμαι, μην το δείτε σαν κατάκριση) για να σωπάσετε όταν πρέπει. Αφού λοιπόν πρέπει σώνει και καλά να διασώσετε το κύρος της διαδικτυακής σας προσωπικότητας (αντί να σωπάσετε και να διατηρήσετε καλές σχέσεις με όλους), "λουστείτε" τα αποτελέσματα.



Περί κύρους ο λόγος...
Να τα λουστούμε. Δεν νιώθω Περονόσπορε κατατρεγμένη ή βρεγμένη. Δυνατή αισθάνομαι.
Μπορεί να λουστώ με το φως της ποίησης του GEORG TRAKL...
Πνευματικό λυκόφως,
[με τόσα αγρίμια των καιρών]...

Σιγαλά προβάλλει στις παρυφές του δάσους
ένα σκοτεινό αγρίμι...
Στον λόφο τελειώνει ανάλαφρα ο βραδινός άνεμος.

Βουβαίνεται ο θρήνος του κότσυφα
κι οι απαλές φλογέρες του φθινοπώρου
σωπαίνουν στα καλάμια.

Σε μαύρο σύννεφο
περνάς μεθυσμένος από το αφιόνι
τη νυχτερινή λίμνη.

Τον έναστρο ουρανό.
Πάντα ηχεί της αδελφής η σεληνιακή φωνή
μεσ΄την πνευματική νύχτα.

Που ένα σωρό ασήμαντοι την αρνούνται...

Μάγκες,
Πονάμε αγωνιζόμαστε και πεθαίνουμε.Σημερινοί είμαστε κι αυριανοί όχι.
Να η φιλοσοφία της ζωής.
Δεν γνωρίζουμε τι μας ξημερώνει. Κι η χολή πάει σύννεφο.
Το μεγάλο της ψυχής λεβέντες μου προσμετρείται κατά το πως αυτή είναι ικανή γιά τη φλόγα του ατενίσματος, μέσα από το οποίο εξοικειώνεται με τον πόνο.
Το πνεύμα είναι φλόγα.
ΑΥΤΗ ΠΥΡΩΝΟΝΤΑΣ ΦΩΤΙΖΕΙ.
ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΖΕΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΟΥΣΙΩΣΗΣ ΤΟΥ.


ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΟΤΙ ΖΕΙ...
ΖΕΙΣΤΕ.
ΜΕ ΑΓΑΠΗ. ΚΕΡΙΑ ΠΟΥ ΣΒΗΝΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ...

Stille leuchtet die kerze
Im dunklen zimmer
eine silberne hand
loschte sie aus...
windstille, sternlose NACHT...

Λυπάμαι που δεν τονίζονται οι λέξεις.

Σιγαλά φέγγει το κερί
στην σκοτεινή κάμαρη
έν΄ασημένιο χέρι
το σβησε...

ΑΠΝΟΙΑ ΑΝΑΣΤΡΗ ΝΥΧΤΑ.

ΦΘΑΡΤΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΜΙΣΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝ ΑΝΑΣΑΙΝΟΥΝ ΠΕΤΟΥΝ ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΧΟΛΗ.

ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΩΡΙΣΜΕΝΩΝ...
ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΗΣΙΑ...
ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=

Edited by - ΑΦΡΟΔΙΤΗ on 06/01/2006 12:39:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 12:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

Αφροδιτη και Pixeldream,
δεν εχετε καμμια σχεση με εσωτερισμο!!!
Τουλαχιστον οπως τον περιγραφετε εσεις!
Σας παρακολουθουσα καιρο τωρα, και ημουν
σιγουρη για το τι θα επακολουθησει.
Λυπαμαι που γινομαι σκληρη.
Προσπαθηστε για κατι καλυτερο...
Βλεπω παντα σφαιρικα τα πραγματα.

www.myhoroscope.gr


Ενώ εσύ και η κορυφαία επιθετικότητά σου έχετε.
Ξέρεις κάτι, όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ ήμουν γλυκιά ήρεμη κατασταλαγμένη αλλά ήθελα να μάθω να διδαχθώ. Τώρα διαπιστώνω πως αναγκάζομαι να γίνομαι δικηγόρος του εαυτού μου και να επιτίθεμαι χρονιάρες μέρες σε άτομα που ενίοτε αμφισβητώ το λογικόν της σκέψης τους.
Τα βλέπεις σφαιρικά τα πράγματα;
ΠΟΣΟ;
Να το γιορτάσουμε αυτό;΄
Είσαι η ψαγμένη η τέλεια;
Αγωνίσου όπως ξέρεις και άσε τους άλλους να ανθίζουν όπως αυτοί μάθαν και ποθούν να πράξουν.
Πάντως εδώ μέσα μου κάνατε και καλό.
Βγήκα επιθετική λέει ο εκδότης μου στα νέα δημιουργήματα. ΄Οτι πρέπει.
Εσωτερισμός.
Αχ angi μάθε τη λέξη πρώτα εσύ και δίδαξέ της και στους άλλους.
ΣΤΟ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ. ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΑΥΜΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΚΑΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΣΑΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΑΞΙΑ. ΕΝΑ ΜΗΝΗΜΑ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ [ΕΜΠΑΙΝΕ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ] ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ.
ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ. ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΚΕΣ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΟΥ.
ΑΥΤΟΣ ΝΑΙ. ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΑΝΩΤΕΡΟ ΜΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΑΜΠΟΛΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΚΛΙΘΩ. ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΘΥΣΩ ΑΠΟ ΓΕΛΙΑ...


ΣΟΦΟΣ ΑΡΧΙΕΡΕΑΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ.
ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΗ ΦΩΝΗ ΟΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΠΝΟΗ,
ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΑΓΟΣ.
ΠΟΥ ΚΑΤΩ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΛΕΓΟΜΕΝΟ ΜΑΝΔΥΑ ΤΟΥ ΑΝΤΗΧΕΙ Η ΚΥΑΝΗ ΠΑΝΟΠΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗ.

ΚΑΝΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ.
ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣΤΕ ΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ.
Μ΄ΑΡΕΣΕΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 13:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:

quote:
Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που πρέπει να σωπαίνουν οι άνθρωποι όταν νοιώθουν την ανάγκη να μιλήσουν.

Αφου ενοιωσες την αναγκη να μιλησεις, γιατι φοβηθηκες;
Που διαφαινεται το δυνατο του χαρακτηρα σου;
Σου ειπε κανεις οτι πρεπει να σιωπας;;;
Να εισαι ο εαυτος σου!!!

www.myhoroscope.gr



ΕΝΩ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ;
Angi, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΑΣΜΕΝΗ ΓΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ...
ΘΑΡΡΩ Ο PIXELDREAM EINAI ENAΣ ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ...

Η ΤΡΟΧΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΥΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΕΙΜΩΝΑ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΣΥΛΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΣΕΙΣ ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΣ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.
ΙΣΩΣ Ο PIXELDREAM ΜΠΟΡΕΙ...

ΠΑΝΤΑ ΗΧΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΑ ΤΕΙΧΗ Ο ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΝΕΜΟΣ ΤΟΥ ΘΝΗΤΟΥ ΘΕΟΥ...
ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΥΡΙΑ ANGI,
EXOYN ENTOΣ ΤΟΥΣ ΕΝΑΣΤΡΟ ΟΥΡΑΝΟ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΕΣ ΝΥΧΤΕΣ...ΕΝΟΧΛΕΙ;
Πνευματικά εύηχα έτη...
ΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΣΙΓΗ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΑΦΗΝΕΙΑ...
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο pixeldream ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΜΑΛΙΣΤΑ...
Η ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΣΟΥ ΑΜΕΣΗΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΦΘΕΙΡΕΙ ΤΗ ΝΟΗΣΗ. ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ...
ΜΕΙΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗ ΔΗΘΕΝ ΑΤΕΓΚΤΗ ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΠΕΡΙΧΑΡΑΚΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΛΑ ΤΗΝ ΟΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ. ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ.


ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΠΕΙΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΘΕΡΙΣΕΙΣ...

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΑΥΤΟΥΣ.
ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΙΚΟ.
Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.
ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ Ο ΑΓΓΕΛΙΚΟΣ ΑΦΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ;

ΣΕ ΜΑΥΡΗ ΛΕΜΒΡΟ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΚΕΙΝΟΣ, ΙΡΙΔΙΖΟΝΤΕΣ ΠΟΤΑΜΟΥΣ,
ΟΛΟ ΑΣΤΡΑ ΠΟΡΦΥΡΑ ΚΑΙ ΒΥΘΙΖΟΤΑΝ,
ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΥΓΚΛΑΔΟ
ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΑΣΗΜΕΝΙΟΥ ΝΕΦΟΥΣ...
ΘΕΛΕΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ, ΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ ΑΘΑΝΑΤΟΙ.
ΑΓΓΕΛΟΙ ΄Η ΔΑΙΜΟΝΕΣ...

ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟΣ. ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 14:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Pixel σχετικά με το δούλος που ζήτησες να μεταφράσω, εσύ πρώτος ανέφερες την λέξη μιλώντας στον Δημήτρη και την έχεις ήδη μεταφράσει οπότε τι να πω περισσότερο εγώ.

Θα ήθελα όμως να σε ρωτήσω κάτι. Ανέφερες στην 1η σελίδα «Τι συζήτηση να κάνω με ανθρώπους που διαδίδουν πως είμαι επικίνδυνος;» αυτό ποιός το είπε, το άκουσες εσύ, στο μετέφερε κάποιος και ποιός είναι αυτός?

Αφροδίτη αυτό που ανέφερες για το άλλο forum δεν είναι σωστό, η angi δεν γνωρίζει τι έχει ειπωθεί και δεν μπορεί να κρίνει.

Θα μεταφέρω μιά τοποθέτηση από την εκεί συζήτηση που κατά την γνώμη μου λέει πολλά
«Εγω σιχαινομαι δυο πραγματα:
Τους ρατσιστες, και τους μαυρους!!!!!!!!!!!!!»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 16:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
durden_alie:
quote:
Θες να σου προτείνω κάτι, μ' όλη την καλή μου διάθεση δηλαδή; Διαφωνούμε σε κάποια θέματα, το ξέρω, αλλά περισσότερο απ' όλα στο "οργανόγραμμά" σου... Έχεις θέσει πολλά θέματα, σκόρπια από εδώ κι από εκεί και σύντομα θα είναι δύσκολο για όλους να παρακολουθήσουν τη συζήτηση. Πριν λίγες μέρες το μέλος filosofos3 άνοιξε ένα topic--πιστεύω θα το είδες--όπου έθεσε μια σειρά ερωτημάτων προς τους υπευθύνους του Esoterica και στα οποία βγήκε η Αμαλία και έδωσε απαντήσεις ένα προς ένα. Ζητάς διάλογο! ΟΚ! Κάνε μια λίστα των θεμάτων που νομίζεις ότι θέλουν απάντηση από αυτούς! Βάλ' τα σε μια σειρά! Όχι σκόρπια από εδώ κι από κει...Συγκεκριμένα και χωρίς "μπηχτές" και "υπονοούμενα"...Είμαι σίγουρος ότι κανείς δεν θα σου αρνηθεί το διάλογο, όπως δεν σου τον αρνήθηκε μέχρι τώρα, αλλά κάνε κι εσύ κάτι για να διευκολύνεις την κατάσταση. Δεν κάνω πλάκα τώρα, ειλικρινά, το εννοώ ότι μπορείς να κάνεις τα πράγματα πιο εύκολα! Κι αν δεις ότι δεν καλύπτεσαι, ε τότε εξέφρασε τις όποιες διαφωνίες σου! Αλλά με το να λέμε και να λέμε και να αραδιάζουμε ατελείωτα ποστ χωρίς συγκεκριμένο θέμα, νομίζω ότι μάλλον δυσκολεύουμε τους εαυτούς μας.

Είναι μια πρόταση...Αν θες τη λαμβάνεις υπόψη σου!



Μα καλά, θα' λεγε κανείς πως είσαι μέσα στο μυαλό μου durden!
Για την ακρίβεια, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ χθες.

PixelNightmare, πιστεύω πως θα βοηθούσε να ακολουθήσεις τη συμβουλή του Durden_alie. Κάποια πράγματα μπορούμε να τα συζητήσουμε εδώ, οργάνωσε όμως τις ερωτήσεις σου.
Τα υπόλοιπα, σε συνάντηση όπως είπαμε.
Μη φοβάσαι, δε δαγκώνουμε!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 16:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αφροδιτη
Ποτε δεν υπαινιχθηκα οτι εχω εντρυφησει στα μονοπατια
του εσωτερισμου.
Ομως κατανοω την εννοια της λεξης αυτης, τον τροπο σκεψης
και αντιληψης που περικλυει.

nst
Κι εμενα μου αρεσουν ολα αυτα που περιγραφεις.
Εννοω, οτι αν μια νεα προκληση (δυσκολια ή νεος στοχος), παρουσιαστει στη ζωη μου,
μπορω να τα απαρνηθω ολα και να μην συμβιβαστω με τιποτα
απολυτως, προκειμενου να πετυχω αυτο που εχω βαλει στο μυαλο μου.
Να ξεκινησω απο το μηδεν, χωρις τη βοηθεια κανενος και αφηνοντας
πισω μου οτι (σε υλικο-συναισθηματικο επιπεδο) εχω πετυχει εως την συγκεκριμενη
εκεινη στιγμη.
Οι προκλησεις ειναι ανανεωση για μενα.
Εδω σταματω να αναφερομαι σε προσωπικες καταστασεις, γιατι
επιασα τον εαυτο μου να παρασυρεται και να διαπραττει ο,τι ακριβως
σιχαινεται...
Αυτο που σιχαθηκα και στην Αφροδιτη...


www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 06/01/2006 16:49:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 16:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αφροδιτη,
γιατι σε πειραξε τοσο πολυ, μια μικρη αντιπαραθεση
που ειχα με τον συντονιστη και το σερνεις συνεχως;
Εσυ που...δεν γλυφεις κανεναν;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 18:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
Μπορείς να ξεκινήσεις από όπου θέλεις.
Δεν είναι ολόκληρη λίστα αλλά μερικά πραγματάκια που επαναλαμβάνω.


Θα σου δώσω μια αφετηρία.
Γιατί να γίνει η συνάντηση;

Αυτή είναι η πρώτη ερώτηση.
Όταν τελειώσουμε με αυτή θα συνεχίσω.

Δηλαδή τόσες μέρες που επαναλαμβάνομαι έφταιγε η έλλειψη λίστας ερωτήσεων;
Δεν με απασχολεί.
Σημασία έχει πως θα ξεκινήσει κάποιος διάλογος.

Θα μου επιτρέψεις να αυξήσω τον αριθμό των ερωτήσεων ανάλογα με τις απαντήσεις που θα λάβω.

Θα ήθελα (αν το θέλουν) να μου απαντήσουν ο Δημήτρης και ο Dying_Incubus στις ερωτήσεις που τους έχω κάνει.

Αργότερα θα απαντήσω και στα σχόλια των υπόλοιπων μελών.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 18:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
ΑΝΤΖΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΓΝΟΕΙΣ.
ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ...ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ.

ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΣΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΕΞΩ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ΑΝ ΓΛΥΦΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΑΓΚΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ.
ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΟΡΘΩΣΩ...ΣΤΗΝ ΛΕΩ ΣΤΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΑ.
ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΛΥΘΕΙ Η ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ.

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.
ΑΝ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ.
ΑΝ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΙΑΣ ΑΠΟΨΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:

Dying_Incubus
Δεν επιμένω να μου απαντήσουν όλοι οι υπόλοιποι αλλά όσοι επιμένουν να πάω στην συνάντηση.
Εξήγησα κάποια πράγματα.
Μπορούν να μου πουν αυτοί οι άνθρωποι αν αυτά που λέω δεν ισχύουν 100%;
Αν δεν είναι σίγουροι με ποιο κριτήριο με συμβούλεψαν να πάω στο συμβούλιο;
Ανέλυσα αρκετές εκδοχές με το περίφημο συμβούλιο.
Ποιος μπορεί να μου εγγυηθεί ότι δεν θα είναι όπως τα λέω;
Εσύ μπορείς να το εγγυηθείς;

Τα ερωτήματα έχουν μπει σε αυτό το θέμα για τους διαχειριστές.
Οποίος θέλει μπορεί να πει την άποψη του αρκεί να μπορεί να την στηρίξει κάπου.

quote:
μου αναφέρεις στη συνέχεια το ενδεχόμενο να συναντηθείς με άτομα που έχεις πιθανότατα λογομαχήσεις στο παρελθόν.
Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως σε μια συνάντηση με σκοπό την βελτίωση των πραγμάτων δεν θα αναλυθούν προσωπικές διαφορές (εάν αυτές υπάρχουν) αλλά μια προσπάθεια για την καλυτέρευση των καταστάσεων στο μέλλον.
Δε νομίζω να υπάρχει σε καμία περίπτωση η επιθυμία να γίνει η συζήτηση ρινγκ...

να υποθέσω πως συμφωνείς να αποφασίζουν τα μέλη για τις απενεργοποιήσεις;
ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ;

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ;
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ;
ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ;

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ;

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ EMAIL; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΖΗΤΩ ΔΙΑΛΟΓΟ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΕΓΩ; ΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΩ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ; ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ;


ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

Ποιος να καταθέσει;
Δεν είναι δικαστήριο.
Ρώτησα κάποια πράγματα και δεν έλαβα απαντήσεις

Αφού είναι σαφές ποιοι θα είναι στην συζήτηση μπορείς να μου τους θυμίσεις;
Αφού είναι σαφής ο λόγος που απενεργοποιήθηκα μπορείς να μου θυμίσεις που το γράφει;
Αφού εξήγησα τι παίζει με τα γουρούνια μπορείς να μου πεις γιατί να ισχύσει η αφορμή γουρούνια;
Αν είναι αυτός ο λόγος.

Η μέθοδος περιμένουμε να κουραστούν όλοι είναι σιχαμερή και γλοιώδης.
Όσα έχω πει για αυτούς που απέχουν συστηματικά ισχύουν.
Η απενεργοποίηση μου θα ισχύσει αφού κουραστούν όλοι και η αυλαία θα κλείσει με την φράση "αφού δεν βγήκε κανένα αποτέλεσμα απενεργοποιούνται ο λογαριασμός και το θέμα"
ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΣΚΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ;


Αόριστες απενεργοποιήσεις και ιδιωτικές συζητήσεις.
ήμουν σαφέστατος για την αόριστη παρουσία μου.


In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:45:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ pixeldream, έκανα quote τα λόγια που μου απηύθυνες εχθές ώστε να μπορέσω να δώ σε τι θα απαντήσω.
Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να σε παρακαλέσω είτε να διαβάζεις πιο προσεκτικά τα όσα λέω είτε να μην αλλοιώνεις τα λεγόμενα μου, προβαίνοντας σε συμπεράσματα για την κρίση μου.
Ουδέποτε είπα οτι συμφωνώ πως για τις απενεργοποιήσεις των μελών πρέπει να αποφασίζουν τα υπόλοιπα μέλη.
Σε παλιότερη απάντηση μου στο παρόν topic το είχα καταστήσει σαφές αυτό, όπως και τους λόγους που έχω αυτή την άποψη.
Κατά δεύτερον, όταν είπα για τις προηγούμενες προσωπικές διαμάχες, που εσύ ο ίδιος υποστήριξες οτι μπορεί να υπάρχουν με τους υπεύθυνους των forums, εννοούσα οτι ΑΝ υπήρξαν διαμάχες μεταξύ εσένα και κάποιων υπευθύνων δε νομίζω να αποτελέσουν εμπόδιο στην συζήτηση.
Εννοούσα αυτό και μόνο αυτό.
Νομίζω πως η συζήτηση θα επικεντρωθεί στο σήμερα, στην απενεργοποίηση σου κτλ.
Θέλω να πιστεύω πως παρανοήσες άθελα σου τα λεγόμενα μου....
Φίλε μου pixeldream, αναφέρεις χαρακτηριστικά:

quote:
ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ FORUM ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ EMAIL; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΔΙΟ ΜΑΧΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΖΗΤΩ ΔΙΑΛΟΓΟ.ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΕΓΩ; ΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΨΩ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ; ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ;


Νομίζω πως η ανάγκη σου να επανενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου είναι δική σου.
Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν, εσύ δεν θα έπρεπε να πάς στην συνάντηση αυτή?
Το forum, αγαπητέ μου, υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει είτε συμμετέχω εγώ, είτε συμμετέχεις εσύ είτε ο καθένας.
Εάν λοιπόν δεν σε ενδιαφέρει ο λογαριασμός σου μπορείς να μην πάς στην συνάντηση.
Νομίζω πως είναι σαφές αυτό.
Αναφέρεις επίσης πως είναι σαφής ο λόγος που χρησιμοποίησες τον όρο "γουρούνια".
Νομίζω οτι όταν υπογράφεις ως "προκλητικός", "αντιδραστικός" κτλ στο τέλος κάποιων posts σου πρέπει να έχεις και το θάρρος να αποδέχεσαι ό,τι είπες.
Το να λές οτι τη λέξη "γουρούνια" την είπες γενικά κι αόριστα, λυπάμαι αλλά προσωπικά δε με καλύπτει.
Πιστεύω ό,τι κάλυψα τα ερωτήματα σου.
Νομίζω πως δεν έχω κάτι άλλο να σου πώ, φίλε μου, έχω παραθέσει τις απόψεις μου επανειλημμένως.
Καλό σου βράδυ!

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΤΟ ΕΣΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΕΞΩ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

Μπορεις να μου αναφερεις σε ποια σημεια εχεις εφαρμοσει αυτα που αναφερεις τουλαχιστον τους 3 τελευταιους μηνες; (εννοω και την Αφροδιτη αφου ειστε ενα).
Προβληματα εχουμε ολοι μας.
Το θεμα ειναι να τα αντιμετωπιζουμε!!!


www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 06/01/2006 19:54:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Angi συνεχίζω γιατί το παρόν σημείο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον απο τα υπόλοιπα που λαμβάνουν χώρα εδώ.
Προσωπικά αμφιβάλλω αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει << εντρυφήσει>> όπως λές στόν εσωτερισμό.
Απο το πολύ δε διάβασμα εγώ πάντως έχω μπερδευτεί και αν και είμαι σίγουρη οτι αν έδινα εξετάσεις με σύστημα πολλαπλών επιλογών θα τις πέρναγα κατά τα άλλα δεν έχω καταλάβει και πολλά.
Οσο ψάχνω ξαναγυρίζω στα ίδια που πίστευα και πρίν ψάξω.
Λες

quote:
Εννοω, οτι αν μια νεα προκληση (δυσκολια ή νεος στοχος), παρουσιαστει στη ζωη μου,
μπορω να τα απαρνηθω ολα και να μην συμβιβαστω με τιποτα

Μήπως πρέπει να ζυγίζουμε τις προκλήσεις?
και το τι θα χάσουμε αν τις ακολουθήσουμε ανεξέλεγκτα? Μήπως οι προκλήσεις που αναφέρεις έχουν σχέση με κατακλυσμιαία συναισθήματα που θα έπρεπε να αναχαιτηθούν ή να αναπροσαρμοσθούν?

quote:
Εδω σταματω να αναφερομαι σε προσωπικες καταστασεις, γιατι
επιασα τον εαυτο μου να παρασυρεται και να διαπραττει ο,τι ακριβως
σιχαινεται...

Ε καλά!!! Αυτογνωσία κάνουμε...[λέμε] και όλα στο πρόγραμμα είναι...
Μαθαίνουμε...

φιλικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
571 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 22:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης
Pixeldream, Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω λίγο περισσότερο για να καταλάβεις

quote:

Δούλος είναι αυτός που δεν του δίνουν την σημασία που του αξίζει και το καταπίνει.
Δούλος είναι αυτός που δεν αντιδρά σε τίποτα.
Δούλος είναι αυτός που δεν έχει προσωπική άποψη

Δούλος είναι αυτός που στερείται προσωπικής ελευθερίας

Εσύ γιατί αισθανεσαι ότι θα είσαι δούλος αν δεν αντιδράσεις στις όποιες κυρώσεις του esoterica ;

Δεν είναι κράτος και δεν έχει καμιά εξουσία επάνω σου αν δεν του το επιτρέψεις εσύ. Και με την αντίδρασή σου το επιτρέπεις..

Ελευθερα μπήκες και με πλήρη συνείδηση θέλω να πιστευω. Δεν σε έβαλε κανείς με το ζόρι να γράφεις εδώ. Ούτε έχεις υποστεί κάποια πλύση εγκεφάλου ή κάποιου είδους κοινωνικοποίηση για να το κάνεις. Ελεύθερα μπήκες, αποδεχόμενος κάτι που έχουν δημιούργησαν άλλοι και το τρέχουν όπως εκείνοι νομίζουν καλύτερα προκειμένου να το φτάσουν εκεί όπου οραματίστηκαν.

Αν δεν σ' αρέσει απλά σηκώνεσαι και φεύγεις γιατί είσαι ελεύθερος να το κάνεις. Εσένα τι σε εμποδίζει να φύγεις; Γιατί κάθεσαι εδώ και μιλάς για αντιδράσεις, δούλους, εξουσίες, πειθαρχικά ; Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το φόρουμ ;

quote:

Εσύ δεν αντέδρασες όχι εγώ.

Eχεις μια άποψη αντιδραστική προς κάθε τι που πρεσβεύει κάποιες αρχές. Αντίδραση για την αντίδραση..
Δεν σου στερεί το esoterica την ελευθερία σου ή την αξιοπρέπεια σου, είναι φανερό. Ψάξε αλλού να βρεις την πηγή της αντιδραστικότητας σου.

quote:

Εσύ υιοθέτησες την ιδέα της συνάντησης χωρίς να σχολιάσεις την γνώμη μου για την συνάντηση.


Σου έχω ήδη πει τη γνώμη μου για τη συνάντηση που είναι και η απάντηση μου. Να σχολιάσω και άλλο :

Zητάς την άρση της απενεργοποίησης σου. Πως θα γίνει αυτό με διάλογο ; Ο διαχειριστής για κάποιους λόγους αποφάσισε να σε απενεργοποιήσει. Αν ήδη γνώριζες τους λόγους και τους έβλεπες δεν θα είχες προκαλέσει την απενεργοποίησή σου. Αν τους είχες καταλάβει μετά δεν θα αντιδρούσες έτσι. Τι έχει αλλάξει στο πριν και το μετά της απενεργοποίησης για να έχει βάση ο διάλογος ; Θα πιάσετε και θα εξετάζετε μια μια τις λέξεις για να δείτε που έσφαλε η μια ή η άλλη πλευρά ; Θα σου δώσουν δηλαδή και λογαριασμό με τον τρόπο που θέλεις εσύ ; Η συνάντηση από κοντά έχει περισσότερο ως στόχο (όπως εγώ τουλάχιστον το βλέπω) τη συνολική εξέταση της στάσης απέναντι στα φόρουμ και επι πλέον η επαφή από κοντά μπορεί να άρει μερικές παρεξηγήσεις και από τις δυο πλευρές. Αν νομίζεις ότι δεν έχεις σφάλει κάπου ή ότι δεν έχεις τίποτα να διαπραγματευτείς, τότε πολύ απλά δεν πας και δεν ασχολείσαι πλέον με τα φόρουμ. Αυτό είναι μια αξιοπρεπής και ελεύθερη (όχι δουλική) συμπεριφορά.

quote:

Βλέπω πως επιμένεις να με στείλεις στην ιδιωτική συζήτηση χωρίς να σχολιάζεις αυτά που έχω πει έως τώρα.
Τουλάχιστον σχολίασε την απενεργοποίηση η οποία έγινε αόριστου χρόνου.

Γιατί έγινε αόριστου χρόνου αφού η παρουσία μου στο forum είναι αδικαιολόγητη;
Γιατί μπορώ να μπω μυστικά και όχι αν έχω σκοπό να δηλώσω το ποιος είμαι;


Δεν με ενδιαφέρει να σε στείλω πουθενά και έχω σχολιάσει μερικά από αυτά που έχεις πει ως τώρα. Δεν μπορώ να τα σχολιάσω όλα και δεν διαθέτω το χρόνο μου για να ψάξω τις λεπτομέρειες, δεν με ενδιαφέρει.

Δεν ξέρω γιατί έγινε η απενεργοποίηση αορίστου χρόνου.
Εγώ βλέπω ότι πιάνεσαι από λεπτομέρειες και δημιουργείς ερωτήματα που μόνο ένας ντετέκτιβ θα έκανε.


quote:

I am the Pagan Man--I speak for all my kind...
μπλα.. μπλα.. μπλα..
μπλα.. μπλα.. μπλα..

quote:

Οι απόψεις σου μέχρι στιγμής είναι πως η Αφροδίτη δεν ξέρει τι λέει και πως εγώ είμαι δούλος.

Και η δική σου άποψη για εμένα είναι η παραπάνω. Αυτό κατάλαβες ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 02:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
Dying_Incubus

υποψιάζομαι πως έχουμε ένα πρόβλημα επικοινωνίας.
Δεν υποστήριξα πως είσαι υπέρ της άποψης να είναι υπεύθυνα τα μέλη για τις απενεργοποιήσεις.

Σε ρώτησα αν συμφωνείς με αυτή την πρόταση γιατί εγώ αυτό κατάλαβα.

Από την στιγμή που πιστεύεις ότι οι προσωπικές διαμάχες δεν μπορούν να εμποδίσουν την συζήτηση γιατί δεν είσαι υπέρ της σχετικής πρότασης;

Σε ρώτησα αν είσαι σίγουρος 100% αν αυτά που έχω πει για την συνάντηση δεν θα ισχύσουν.
Τι σε κάνει τόσο σίγουρο ότι δεν θα παρενοχλήσουν την συζήτηση η εμφάνιση κάποιων προσωπικών συγκρούσεων;

Είσαι πολύ σίγουρος για μερικά πράγματα και δεν ξέρω από πού πηγάζει αυτή σου η σιγουριά.

Μιλάς για την τιμωρία μου και την ποινή μου σαν να είναι αξιόποινες πράξεις.
Εσένα προσωπικά σε ενόχλησαν τα σχόλια μου;
Έθιξα την προσωπικότητα σου;
Ποιος θίχτηκε;
Δεν παραπονέθηκε κανένας.
Ίσα ίσα που κάποιοι το βρήκαν και αστείο και μέσα σε αυτούς είσαι και εσύ.
Σχολίασες την φωτογραφία με το γουρούνι.
Αν πω αόριστα πως κυκλοφορούν κλεφτές μέσα στο forum πρέπει να τιμωρηθώ επειδή έθιξα τους κλεφτές;
Αφού είναι κλεφτές.
Θα υποκρινόμαστε ή θα μιλάμε;
Ας μην ξεχνάμε πως υπάρχουν τέτοια θέματα μέσα στο forum...ΚΑΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ.


Μου μιλάς για το πειθαρχικό λες και το έχεις ζήσει.
Υποθέτεις πως θα είναι το κλίμα στο πειθαρχικό με λεπτομέρειες.
Γιατί όταν υποθετεις με σιγουριά πως θα είναι μια ήρεμη συζήτηση την οποία δεν θα την επηρεάσουν οι προσωπικές διάφορες ξεφεύγεις λίγο από την υποθετική σφαίρα.
Πως μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος αφού δεν ξέρεις ποιοι θα πάρουν μέρος στην συζήτηση;


Ανακοινώθηκε πως θα πάρουν μέρος στην συζήτηση άνθρωποι που γνωρίζεις και είσαι τόσο σίγουρος;
Έγινε ανακοίνωση πως στην συνάντηση θα είναι μόνο ο Μιχάλης και η Αμαλία;

Ανακοινώθηκε συνάντηση με μέλη της ομάδας συνεργατών του forum.
Πως μπορείς να ξέρεις τον χαρακτήρα των ανθρώπων που θα πάρουν μέρος στην συζήτηση;
Από την στιγμή που δεν ξέρεις ποιοι θα πάρουν μέρος δεν μπορείς να ξέρεις και πως θα είναι το κλίμα.
Μπορεί να πάρει μέρος στην συζήτηση και το παρδαλό κατσίκι.

Όταν υπογράφω ως προκλητικός σημαίνει ότι προκαλώ την σκέψη αυτών που το διαβάζουν.
Προκαλώ για σκέψη και προσωπικές απόψεις.

Αντιδραστικός;
αντιδραστικός στην δεδομένη σκέψη.

Που είναι το πρόβλημα;
Τα έχω αποδείξει.
Σκέφτομαι με ιδιαίτερο τρόπο και εκφράζομαι με δύσκολο τρόπο.
Γιατί;
Γιατί θέλω να μεταδίδω αυτά που θέλω να πω σε ανθρώπους που θέλουν να σκέφτονται και δεν τους αρέσουν τα wash and go.
Θέλω η ανάγνωση με την πρώτη μάτια να δίνει την εντύπωση του ανούσιου ώστε να δίνω τον χρόνο σε κάποιους να τελειώνουν στα γρήγορα αυτά που έχω γράψει ώστε να επισκεφτούν και το forum του cosmopolitan.

Δεν σε κατηγορώ για τιποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 03:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
Δημήτρης
Γιατί αισθάνομαι δούλος αν δεν αντιδράσω στις κυρώσεις;
Γιατί δεν συμφωνώ με αυτή την απόφαση.
Οι δούλοι δεν αντιδρούν.

Δεν συμφωνώ επειδή την θεωρώ άδικη.
Αν ήταν κάποιος άλλος στην θέση μου το ίδιο θα έκανα.
Θεώρησα την τιμωρία του ryche άδικη και έκανα το ίδιο.
Σημείωσε πως με τον ryche είχαμε προσωπικές διαφωνίες.

Το software που τρέχουν κάποιοι στηρίζεται σε αυτά που θα πουν τα μέλη και όχι σε αυτά που θα πει το software και οι διαχειριστές του προγράμματος.

Εσύ μίλησες πρώτος για δούλους.
Εσύ έκρινες πως είμαι δούλος και εγώ σου απάντησα.

Σε πληροφορώ πως έφευγα από το forum και το είχα δηλώσει.
Ήθελα να φύγω με ψηλά το κεφάλι και όχι με την ρετσινιά του απενεργοποιημένου.
Το θεωρείς παράλογο;

Το esoterica έκανε μια μικρή παρεμβολή στην προσωπικότητα μου.
Δεν μπορεί να με πάρει από μια δημόσια συζήτηση και να με σύρει σε μια ιδιωτική συζήτηση χωρίς να μου δώσει κάποιες εξηγήσεις.
Δεν μπορεί να αποφασίσει πως η παραμονή μου εδώ θα συνεχιστεί μόνο αν τερματίσω την ανωνυμία μου.

Εεεελα μωρέ μια μικρή παρέα δεν θα παραβιάσει την ανωνυμία σου.
Έτσι σκέφτονται οι ωχ αδέρφιστες.

Μια μικρή συνάντηση με θέμα την συνολική στάση απέναντι στο forum;
Μάλιστα.
Και γιατί αυτό δεν μπορεί να γίνει με email;
Με κάποιες συστάσεις;


Όπως το έθεσες το θέμα με την φυγή μου από το forum είναι σαν να μου λες πως νομίζω ότι φταίει το forum.
Αν θυμάμαι καλά το forum είναι οι άνθρωποι με τους οποίους έχω ανταλλάξει κάποιες απόψεις.
Οι άνθρωποι που έχω ανταλλάξει κάποιες κουβέντες μαζί τους και που έχω διαβάσει κάποια ενδιαφέροντα πραγματάκια που έχουν γράψει δεν μου φταίνε σε τίποτα.

Δεν μπαίνεις σε λεπτομέρειες και δεν ενδιαφέρεσαι να με στείλεις πουθενά όμως προτείνεις προορισμούς.
Πήγαινε στην συζήτηση και φύγε από το forum.

Δεν πιάνομαι από λεπτομέρειες.
Βλέπω λεπτομέρειες.
Ντετέκτιβ;


Νόμιζα πως έχω να κάνω με ανθρώπους που αναζητούν.
Όλοι εδώ μέσα δεν βγάζουν συμπεράσματα μέσα από μικρές λεπτομέρειες;

Αν έμπαινες στον κόπο να δεις τι μπορεί να σου προσφέρει η λεπτομέρεια θα ανακάλυπτες πως με αποκάλεσες δούλο και εγώ σε ρώτησα τι είσαι.
Δεν σου κόλλησα καμία ιδιότητα.

Όταν μου λες ότι η συμπεριφορά μου είναι δουλική και εγώ σου λέω πως αντιδρώ σημαίνει πως θεωρώ τον εαυτό μου ελεύθερο σε αντίθεση με εσένα που αν και με αποκάλεσες δούλο δεν αντέδρασες όταν έκανες μια πρόταση η οποία αντιμετωπίστηκε με χιούμορ και πετάχτηκε στο καλάθι των άχρηστων χωρίς κανένα διάλογο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PixelNightmare
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 03:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PixelNightmare
ΑΦΟΥ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy