ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ημερολόγιο Υποστρώματος
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 16:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
Δευτέρα, 15 του Μάρτη 2006, Θεσσαλονίκη.

Aαα! Επιτέλους ! Deva is back αγάπες μου.

Επειδή πολλά γράφονται σε τούτο το λιμέρι για γκόμενους, γκόμενες και τα συναφή, ιδού ο λόγος που σας επισκέπτομαι ξανά για να μην με ρωτάτε πάλι τα ίδια & τα ίδια :

Ζητώ γυναίκα με Δείκτη Νοημοσύνης (ΙQ) άνω του 130, καλλιεργημένη και χωρίς ψυχολογικές διαταραχές. Να είναι όμορφη, αν και η εσωτερική ομορφιά είναι πιο σημαντικό πράγμα, αλλά να μην έχει τρίτα πόδια, τρίτα μάτια, φτερά ή μυτερά αφτιά και να μην φοράει μαγικά μενταγιόν. Είμαι πάρα πολύ μόνος και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε...



deva_parinito@yahoo.gr
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 17:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Kαι αφού όλα πλέον τακτοποιήθηκαν, επανέρχομαι με το γνωστό ημερολογιάκι μου. Εδώ θα βρείτε, οτιδήποτε με απασχολεί κατά περιόδους, σκεψοδιάρροιες και τα ρέστα, ασυναφείς ημερολογιακές καταχωρίσεις, φρέσκιες ανταποκρίσεις από διάφορα τουρνέ που κάνω ενίοτε στον πλανήτη, και γενικώς ιδεολογικά ακροβατικά στο χορτόσχοινο του μυθάληθου, πάντα όμως σε σχέση με το κοσμικό γίγνεσθαι.

Σας πληροφορώ ψωνάρες μου, πως τούτη την φορά έχω την άδεια του admin να ανοίξω ξανά το ημερολογιάκι μου, με την προϋπόθεση να μην αναφερθώ σε nicknames-μέλη του παρόντος φόρουμ. Ο.Κ, το δέχομαι, διάβασα και το μήνυμά του, το δέχομαι κι αυτό και τώρα...

...είστε όλοι δικοί μου & είμαι όλος δικός σας...

Επειδή το ημερολογιάκι μου, είναι ολίγον τι prive, μην περιμένετε απαντήσεις από μένα σε μορφή διαλεκτικής ποσταρίζουσας κουβέντας. Μπορείτε βέβαια να γράφετε ανέτως και αβίαστα, ότι σας έρθει στο κεφάλι εν είδι περιστεράς. Βάζετε ημερομηνίες, γιατί ο χρόνος είναι ο Μέγας Παρατηρητής του εαυτού σας.

Όποιος λοιπόν, έντιμος, ευαίσθητος, αντικειμενικός θα ήθελε να εντρυφήσει στην πορεία της ιδεολογικής μου ηθικής και αισθητικής απόσταξης , θα λάβει υπόψη του πάραυτα με το μικρό έργο μου και το ιστορικό μου πώς η Λερναία Ύδρα (και η δίδυμη αδελφή της, δηλαδή οι ημέτεροι) προσπάθησε και προσπαθεί να το παροπλίσει , περιθωριοποιήσει, να του κάνει λοβοτομή εκεί που αυτό οραματίζεται τη Χρυσή τομή.

Η καταγραφή του κοινωνικού πλαισίου που διαμορφώνει και ελέγχει η πιο αδυσώπητη αποκρουστική και παρακμιακή κάστα των νεόπλουτων αρχοντοχωριατών μικροαστών - τους οποίους στο βάθος αγαπώ αλλά δεν εκτιμώ - έχει πρώτιστη σημασία για την εντόπιση των παραμέτρων, των αξόνων, και των αναδιπλώσεων της συνολικής δουλειάς μου, που σαφώς προεκτείνεται στη στάση ζωής που κρατώ, ελπίζω με κάποια συνέπεια, και που απ’αυτή τροφοδοτείται και νοηματοδοτείται.

Ω! άνθρωποι, I love you!


deva_parinito@yahoo.gr


Edited by - Don_Kixwtis on 13/03/2006 18:30:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 20:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 21:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Ε, δεν άντεξα ρε Μανώλη δηλ. άλλο!

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Μόλις επέστρεψα από ένα σεμινάριο των αγαπητών μου Ακροπολεμιστών*. Καλά παιδιά, δεν λέω, και πήγα για να μάθω. Αλλά τι να μάθω ? Ρώτησα ο έρμος ποια είναι η έννοια της ηθικής. Τι σημαίνει "ηθική" ρε παιδί μου. Απάντηση : "Δεν ξέρω να σου εξηγήσω." Αμ, τότε τι μιλάς κυρία μου ? Δήμητρα, sorry δηλ. γλυκιά μου, αλλά άμα δεν ξέρεις τι είναι η ηθική, άμα δεν ξέρεις δηλ. να εξηγήσεις την έννοια της ηθικής, τότε κάνε κάτι ανήθικο και θα την μάθεις : Call me, το τηλ. μου το ξέρεις. (χε,χε)

"Λυπάμαι", μου είπε η "δασκάλα", "δεν μπορώ να σε διδάξω". Αμ' αν ήξερες ποιος είμαι, θα παρακαλούσες να σε διδάξω εγώ. Τι να πω ? Ευχαριστώ την Σίση για τον καφέ της Παρασκευής. Ευχαριστώ και όποιον άφησε σήμερα εκείνη την εφημερίδα στο σαλονάκι. Πιο πολλά έμαθα από τούτη.

Στην πρώτη "ομιλία", η Δήμητρα μας μίλησε για την μετενσάρκωση. Καλά τα έλεγε - μάλλον επειδή όσα έλεγε δεν ήταν δικά της - όμως στο τέλος, συνέβει κάτι που πολύ με προβλημάτισε. Η Δήμητρα, ζήτησε από το ακροατήριο - άκουσον, άκουσον! - να κλείσει τα μάτια του για να παίξουμε, όπως είπε, "ένα παιχνίδι". Ακόμη αναρωτιέμαι ο δόλιος γιατί δεν παίξαμε σκάκι και μάλλον δεν θα πάρω ποτέ μου την απάντηση. Ας είναι.

Το "παιχνίδι" ήταν το γνωστό ψυχολογικό τεστ, στο οποίο έπρεπε να φανταστούμε πως βρισκόμαστε σε ένα δάσος, όπου συμβαίνουν διάφορα. Τώρα, τι σχέση έχει αυτό με την μετενσάρκωση, αυτό είναι αλλουνού Ακροπολεμιστή ευαγγέλιο. Κι αυτό έμεινε ένα αιωρούμενο αναπάντητο ερώτημα, που με βασάνισε ολόκληρο το βράδυ και δεν μ' άφησε να κοιμηθώ. Είχα ανησυχίες, το στομάχι μου διαμαρτυρόταν, και ένας κόμπος στον λαιμό μου δεν μ' άφηνε να αναπνεύσω. Δράμα δηλ.

Την δεύτερη φορά, η Δήμητρα (πονηρούλα όπως είναι), έκανε τον αποσυμβολισμό της φαντασίωσης prive, δηλ. πήρε έναν έναν τους φαντασιόπληκτους και τους εξήγησε το "είναι" τους. Δυστυχώς για 'κείνη και ευτυχώς για μένα, εγώ δεν μπόρεσα να φανταστώ τίποτε την πρώτη φορά, κι έτσι η Δήμητρα δεν είχε να πει σε μένα τίποτις. Μετά, μας ζήτησε να την ακολουθήσουμε για να μας παρουσιάσει το πρόγραμμα του σεμιναρίου.

Συνεχίζεται...

*Μην ζητήσετε να σας πω, ποιοι είναι οι Ακροπολεμιστές. Φανταστείτε τους! Έτσι Δήμητρα ; Το β' συνθετικό "πολεμιστής" όμως, ουδεμία σχέση έχει με τον Πολεμιστή του Φωτός που μας είπες. Πάλι καλά να λες, που σας λέω κι έτσι. Είναι κι αυτό μια παρηγοριά. Παρηγοριά στον άρρωστο δηλ. μέχρι να βγει η ψυχή του...


deva_parinito@yahoo.gr


Edited by - Don_Kixwtis on 13/03/2006 23:28:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 15:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
Τρίτη, 14 του Μάρτη 2006,Θεσσαλονίκη.

Έχω βάσιμες & ισχυρές ενδείξεις πως στην Ν.Α γίνεται δηλ. συστηματική προσέγγιση του "Εγώ". Το θέμα είναι για ποιον. Για σένα ή γι' αυτούς

Πολύ τεστ ντράϊβ ρε παιδί μου και πολύ μάλτιπλ τσόϊς. Ψυχολόγε, ψυχολόγε, είσαι εδώ ; Το έχω ξαναπεί : Αν το "εγώ" δεν είναι "εδώ", το "εδώ" δεν είμαι "εγώ". Γυρίστε τώρα στις θέσεις σας...



deva_parinito@yahoo.gr

Edited by - Don_Kixwtis on 14/03/2006 16:49:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 20:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
Τετάρτη, 15 του Μάρτη 2006, Θεσσαλονίκη.

Αποφάσισα, όπως είδατε, να αλλάξω την εικόνα μου. Αφ' ενός, γιατί δεν είμαι γκοστμπάστερ (με πρόλαβαν οι Dan Aykroyd & Harold Ramis), αφ' ετέρου γιατί βρίσκομαι ακόμη "υπό κατασκευήν"...

... ιδιαίτερα σ' αυτό που ονομάζουμε "Εσωτερισμός".

Ciao tutti!


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 15:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis
Σάββατο, 18 του Μάρτη, 2006, Χαλκιδική.

Μετά λύπης μου είδα, πως το θέμα "Παράνομη χρήση Λογαριασμού", κλειδώθηκε.

Στο στοίχημα «Πρώτος» (Γκανιάν) κερδίζει ο πρώτος που διέρχεται το τέρμα ίππος ή περισσότεροι ίπποι συγχρόνως και στην αυτή γραμμή διερχόμενοι πρώτοι το τέρμα.

Καλό μεσημέρι Γκανιάδες μου...


deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Don_Kixwtis
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2006, 17:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Don_Kixwtis

Επιτέλους!

Εν ονόματι των απενεργοποιημένων, των πληγωμένων και πολυπαθών, των όσων αισθάνονται προδωμένοι, ταπεινωμένοι, λυπημένοι, των όσων δεν ζήτησαν συγνώμη από τους προέδρους, των λαβομένων, των εξαθλιομένων, και γενικώς των όσων περιθωριακών, πληθορικών & κουρασμένων νικς - προσωπικοτήτων - ατόμων των φόρουμς, ιδου!

http://www.devaparinito.blogspot.com

και εγέννετο Φως!



deva_parinito@yahoo.gr
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 01:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Όχι Don_Kixwtis.
Η κοινότητα του ESOTERICA δε σκοπεύει να φιλοξενήσει την έμμεση (ή και άμεση) δημόσια διαπόμπευση ενός μέλους των συζητήσεών μας, αλλά και ενός ανθρώπου γενικότερα, όπως αυτό γίνεται μέσα από το blog που παρέθεσες ως link στο παραπάνω μήνυμά σου, καθώς και σε άλλα μηνύματά σου.
Στο εξής και εφόσον δημιούργησες δικό σου χώρο έκφρασης, μπορείς να παραμείνεις εκεί.

Ο λογαριασμός Don_Kixwtis απενεργοποιήθηκε οριστικά. Από δω και πέρα, η συμμετοχή του ανθρώπου που χρησιμοποίησε το συγκεκριμένο username δεν θα είναι δεκτή στα forums του ESOTERICA με όποιο όνομα κι αν δοκιμάσει να χρησιμοποιήσει στο μέλλον.
Επίσης, απενεργοποιήθηκαν και τα θέματα που έχει ανοίξει ως Don_Kixwtis, nickname_1, καθώς και 2 παλιότερα ("Ασκητική ΙΙ" και "The best of deva_parinito") που είχε ανοίξει ως deva_parinito.


Επιπλέον σχόλια της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA επί του συγκεκριμένου θέματος εάν χρειαστούν, θα κατατεθούν σε επόμενο μήνυμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1401367
Maintained by Digital Alchemy