ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μαγεία και πως βοηθας εναν φιλο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 14:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΦΙΛΗ null_n_void ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ.

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Η ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟ ?????

ΑΜΕΣΩΣ ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....
ΜΑΓΙΑ ΤΟΥ Η' ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ.

ΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ (ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΡΙ ΜΑΓΕΙΑΣ Η ΒΑΣΚΑΝΙΑΣ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 13:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η δικη μου αποφαση ηταν πρακτικη και οπως παντα καθετη στο προβλημα. του ειπα τι ειδα και ας αποφασισει εκεινος τι θα κανει. η φιλη μου με εβρισε, εγινε ενα ανακατωμα και τελικα δεν μιλαω με κανεναν τους.

ΟΜΩΣ. για πρωτη φορα μετα απο πεντε χρονια εχω την συνειδηση μου καθαρη. αν μη τι αλλο, δεν ειμαι συνεργος σε ενα εγκλημα.

ειπα, ελαλησα και αμαρτια ουκ εχω.

αυτα.

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ermis -3E-
Μέλος 1ης Βαθμίδας


116 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2006, 14:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ermis -3E-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά ένας καλός ψυχίατρος με φαρμακευτική αγωγή μπορεί να βοηθήσει, καθώς κατά την άποψη μου πρόκειται για μια καλλιεργημένη υποσυνείδητη σκεπτομορφη η οποία μπορεί να τον ισοπεδώσει και ψυχολογικά και βιολογικά.

Αν θέλει να αποφύγει τα χάπια υπάρχουν και άλλοι ψυχολογικοί μέθοδοι να αποβληθούν οι σκεπτομορφες, αλλά σε αυτήν την περίπτωση χρειάζεται ένας εξαιρετικά ικανός ψυχολόγος η κάποιος πολύ έμπιστος ιερέας (ανεξάρτητου θρησκείας) που μπορεί να έχει αποτελέσματα καθώς έχουν καλλιεργήσει τις δικές τους αντιβιοτικές σκεπτομορφες.

Φυσικά αυτό που λέω δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια θεωρία, ελπίζω να μην αρχίσουν πάλι τα βλαμμένα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

origin solar
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2018, 23:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι,καλως σας βρισκω
Ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που βλεπω ανθρωπους με αναπτυγμενες συνειδησεις
θα ηθελα να δωσω στη θεματοθετρια μιαν απαντηση σαφη'
αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θα μπορεσει να την συλλαβει απολυτα..

Φιλη δεν ακυρωνουμε τιποτα στην υπαρξη,
τα παντα υπαρχουν,
Η μαγεια υαρχει,οπως και τα θαυματα
το καλο προυπαρχει οπως και το κακο
το φως οπως και το σκοταδι
ο θετικος-αρνητικος πολος
κ.ο.κ
αν εμεις φυγουμε απο τις ενοιες...
καλο-κακο,αρνητικο θετικο κτλ και δουμε τα πραγματα ποιο ουδετερα κι αρχισουμε να αντιλαμβανομαστε τις αιτιες των υπαρξεων τους,
το πως και το γιατι βρισκουν εδαφος κι εχουν αντικτυπο επανω σε εμας,τοτε σιγα-σιγα,μπαινουμε σε αλλες καταστασεις

Ολα εχουν μια αιτια.η αιτια ειναι το αποτελεσμα.
τα δυο ειναι η ιδια ενεργεια.ειναι μια ενεργεια,
προθεση-αποτελεσμα
το αποτελεσμα ειναι αναλογο των προθεσεων..

Ολα εχουν να κανουν με δονησεις..
θα σου φερω ενα παραδειγμα
ας πουμε ο φιλος σου δεν ειναι εξαγνισμενος,
θα μου πεις ποιος ειναι?ολοι στον αγωνα...
η πεθερα στη προκειμενη του στελνει την κακη της προθεση,
γιατι ουσιαστικα αυτο εστι μαγεια..ασχετα με ο,τι κανει,η κακη προθεση ειναι αυτη η ενεργεια που λαμβανει ο φιλος.
αναλογα ποσο υσχυρη ειναι η προθεση τοσο δυνατο θα ειναι το αποτελεσμα..
απο εκει και περα ο φιλος αν εχει φοβιες,εγωισμο η σοβαρα ελατωματα που εχουν σχηατισει καποιες σκεπτομορφες,
τοτε αυτες γινονται η καλυτερη τροφη για την ασχημη ενεργεια η οποια δυναμωνει διοτι βρισκει κατι να την μαγνητισει και να την θρεψει..
οσο υπαρχει το ελατωμα και τον κρατα σε χαμηλες δονησεις,
θα ελκει ολα τα δεινα.σα μαγνητης.ειναι ο νομος του μαγνητισμου

Αν ο φιλος σου,
βρισκετε σε χαμηλη δονητικη κατασταση
δεν κανει τιποτα που να του δινει χαρα
εχει δωσει την ενεργεια της πιστης του εκει,
πιστευει δηλαδη οτι μπορει να καταπτωθει απο την δυναμη της πεθερας
εχει ελλατωματα που χρηζουν εργασιας:
πχ.φοβια,εγωισμο,συναισθηματα εκδικισης,μενος,ζηλεια,οκνηρια κτλ
τοτε ναι θα γινει ερμαιο αορατων δυναμεων και σαν επακολουθο θα μαγνητισει υπαρκτες οντοτητες και πολλες φορες το συνανταμε στην ποιο ακραια μορφη μεχρι και σε σημειο ολοκληρωτικης...καταληψης!

εχουμε και λεμε

η πεθερα απο μονη της δεν εχει καμια δυναμη εκτος αυτη που υποσυνηδειτα ο φιλος σου της παρεδωσε

γιατι το επιτρεπει ο θεος-ανωτερος εαυτος-αγγελος σου?
για να σε βαλει να δεις που και πως μπορεις να συσχετιστεις με αυτο και τι πρεπει να δουλεψεις επανω σου

εκει χρειαζεται πρωτον ταπεινοτητα..
δευτερον να αναλαβει κανεις την ευθυνη του εαυτου του
να καταλαβεις οτι εδωσες εδαφος

και τριτον να προσευχηθεις βαθυα και να ζητησεις απο επανω βοηθεια καθως και υποστηριξη για να νικησεις τον κατωτερο εαυτο σου

χρειαζεται επισης αμεση απομακρυνση απο τους αρνητικους για να μην μπορει να σε επηρεασει,να σε βαζει κατω απο τη δονηση του
πληρη αποκοπη
και να αρχισει το ατομο να προσευχεται για την φωτιση της διοτι οι συνεπειες μετα την αποκοπη του συσχετισμου,θα ειναι για εκεινη ΤΡΑΓΙΚΕΣ και αναλογες των προθεσεων

ειναι απαραιτητο να κανει πραγματα που τον πληρουν απολυτα και του δινουν χαρα

και αν χρειαστει,να χωρισει για να βρει τον εαυτο του,
αν δεν επιθυμει να τον ακολουθησει στην απομακρυνση απο αυτο το σπιτι
δε θα πρεπει να το σκεφτει.να φυγει

πρωτα σωζουμε εμας και μετα τους αλλους
η απολυτη ευθυνη μας ειναι πρωτα η δικη μας..
απο εκει κι επειτα οταν συνελθει ισως βοηθησει και την συζηγο και βγει κατι δημιουργικο

κοιτα πως λειτουργει..σε δυο διαφορετικες περιπτωσεις

α)σε βλαπτουν
θες εκδικιση η τρεφεις κακια η γενικως αντιδρας
δινεις την ενεργεια σου
μοιραζεσαι καρμα
μοιραζεσαι την επιστροφη της ενεργειας
μοιραζεσαι το αποτελεσμα της προθεσης
συντονιζεσαι

β)σε βλαπτουν
απομακρυνεσαι αμεσα
για να αποφυγεις αρνητικες σκεψεις
δεν εχεις φοβο
η πιστη σου παραμενει ακλονητη
κανεις πραγματα που σε κανουν χαρουμενο-η και το βγαζεις απο το νου σου
ερχεσαι σε υψηλες δονησεις
ζητας χαρη προστασια συγχωρεση
δε δινεις την ενεργεια σου
δε συντονιζεσαι
δε φορτονεσαι το καρμα του αλλου
η επιστροφη της ενεργειας-σκεπτομορφης επιστρεφει απολυτα στο ατομο που την δημιουργησε χωρις ελεος,χωρος μοιρασμα με ενα σκληρο τροπο για να καταλαβει την ευθυνη και την αντανακλαση του

αν ηξερες τι γινεται στη β περιπτωση θα προσευχοσουν με πονο για ελεος για το ατομο-θυτη..να ειναι δηλαδη ελαφρια η τιμωρια ισα για να παρει το συμπαντικο μαθημα

ευχαριστω για τον χρονο σας
καλη συνεχεια σε ολους
(αν και βλεπω οτι το θεμα ειναι απο το '06 ειναι σημαντικες αυτες οι λεπτομερειες και αξιζει να τις λαβετε υπ'οψην

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2018, 19:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kαλώς ήλθες!


quote:
θα ηθελα να δωσω στη θεματοθετρια μιαν απαντηση σαφη'
αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θα μπορεσει να την συλλαβει απολυτα..


Θα είναι όντως λίγο δύσκολο να συλλάβει την απάντηση στην ερώτηση που έθεσε πριν από 12 χρόνια...

Θα είχε πλάκα πάντως να δούμε τι απέγινε ο δόλιος φίλος της και αν τελικά τον ξαπέστειλε η σατανική πεθεράΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2018, 09:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα είναι όντως λίγο δύσκολο να συλλάβει την απάντηση στην ερώτηση που έθεσε πριν από 12 χρόνια...

Θα είχε πλάκα πάντως να δούμε τι απέγινε ο δόλιος φίλος της και αν τελικά τον ξαπέστειλε η σατανική πεθερά


Καλά αυτά τα ....ταξίδια στο χρόνο, και οι νεκραναστάσεις θεμάτων,
αλλά έτσι όπως το πάμε, σε λίγο θα ανοίξουμε και το φάκελο της υπόθεσης...Αθανασόπουλου, που πήγε από κακούργα πεθερά


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

origin solar
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2018, 00:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι όταν έφτανα στο τέλος της απάντησης θυμηθηκα...να κοιτάξω ημερομηνία ανάρτησης!!
Χαχα!!!12 γήινα χρόνια!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy