ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Reiki
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 16:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αντί για εισαγωγική τοποθέτηση, θα γράψω κάτι που βρήκα σε μια ιστοσελίδα, και οι γνωρίζοντες ας συνεχίσουν, αναφέροντας αρχικά τί είναι και τί προσφέρει περιληπτικά για μας τους άσχετους.

Μόνο για σήμερα...
Δεν ανησυχώ
Δεν φοβάμαι
Δεν θυμώνω
Έχω εμπιστοσύνη
στον Εαυτό μου και στο Σύμπαν
Δουλεύω με τιμιότητα και ειλικρίνεια
Σέβομαι όλους τους ανθρώπους
Ευγνωμονώ κάθε τι που με περιβάλλει

Για πάντα...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 16:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν
Gretel
Αυτό θα πει συντονισμός! δακτυλογραφούσα τις αρχές!

~~ ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λίλλιαν
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 16:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λίλλιαν
Eνα μικρό κομματάκι για το τι σημαίνει Reiki για μένα, έτσι για καλή αρχή!

Το Ρέικι είναι μια ενεργειακή μέθοδος φροντίδας, αγάπης και προσφοράς. Εξελίσσεται, αξιοποιείται και μπορεί άμεσα να χρησιμοποιηθεί από τον άνθρωπο για να προάγει τόσο την φυσική και συναισθηματική φροντίδα του εαυτού όσο και κάθε ζωντανού οργανισμού. Είναι όμως και μια τεχνική με τις αρχές της και τον τρόπο με τον οποίο δίδονται τα μαθήματα και οι συνεδρίες.

Η μέθοδος αυτή δεν είναι η πανάκεια όλων των ασθενειών και του πόνου, ή η εκτίναξη της προσωπικής ζωής στην απόλυτη ευτυχία. Είναι όμως η αρχή για την καλλιέργεια του εαυτού προς την αγάπη, την συμπόνια, την φιλία με τους ανθρώπους, την φροντίδα, την γνώση του σώματος, την επαφή και το άγγιγμα της ενέργειας, την παρατήρηση, την ενδυνάμωση της διαίσθησης και άλλα που μόνοι σας θα ανακαλύψετε.

Το Reiki είναι Ιαπωνική λέξη και σημαίνει ‘συμπαντική ζωτική ενέργεια’. Προσωπικά το ονομάζω Φροντίδα, σαν το χάδι της μητέρας στο παιδί της, το άγγιγμα του χεριού σε ένα κουρασμένο ώμο, το γεμάτο δύναμη βλέμμα σε όποιον χρειάζεται κουράγιο, ο ήχος της φωνής που μιλά σε φίλους, η ευχή, η παράκληση και το άναμμα ενός κεριού, η κίνηση του σώματος που στρέφετε εκεί που κάποιος ζητά βοήθεια ή ο χρόνος που δίνουμε όταν μας ζητηθεί. Εάν δεν θέλετε να το καλείτε Ρέικι καλέστε το, όπως νιώθετε εσείς!.

Ενημερωθείτε όταν ακούσετε για ένα σεμινάριο Ρέικι, διαβάστε για αυτό, χρησιμοποιήστε το. Εμπλουτίστε τις γνώσεις σας καθώς ξεκινούν από την φυσιολογία του σώματος και φτάνουν μέχρι την γνώση για τις ενεργειακές δονήσεις. Είναι απλό.


~~ ~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 16:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σας.
Επικοινώνησε μαζί μου πριν από λίγο η gretel,
σχετικά με το θέμα αυτό.
Επειδή αργούσε η σύνδεσή της και δεν μπορούσε να βρει αν υπάρχει ίδιο θέμα, έψαξα εγώ για παρόμοιο θέμα και βρήκα το παρακάτω:

REIKI -Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΙΑΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
κάνε κλικ^^^^

Οπότε, σε συμφωνία με τη gretel, απενεργοποιείται αυτό και η συζήτηση θα συνεχίσει στο άλλο.
Ήδη, μεταφέρει το εισαγωγικό της μήνυμα στο άλλο θέμα.
Λίλλιαν αν θες, γράψε ξανά και το δικό σου μήνυμα εκεί, ώστε να έχουμε πλήρη μεταφορά περιεχομένου



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy