ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΕΠ ΚΙΣΣΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
giouli_n
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 17:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giouli_n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γνωριζει καποιοσ κατι για το σεπ κισσος?εxw ψαξει μερες και μερες ωρες kai ωρες kai δεν εχω βρει τιποτα.γνωριζει κανεις απο μας κατι για τον "οικισμο φαντασμα" βρισκετε στην θεσσαλονικη μετα το πανοραμα πριν τον χορτιατη...


σε μια συζητηση με εναν φιλο μου,εμεινα εκπληκτη.εμαθα για ενα μερος το σεπ κισσος.ο φιλος μου , μου ειπε οτι πηγαινανε εκει για να μαθουν να οδηγουν τις μηχανες τους."το μερος αυτο ειναι σαν οικισμος εγκαταλελημενος.υπαρχει ηλεκτρικο δικτυο και μαλλον αποχετευτικο ,δρομοι με ασφαλτο και το καλυτερο... ταμπελες με οδους και αριθμους. ειναι αρκετα μεγαλη περιοχη.δεν υπαρχει κανενα κτισμα....το μερος προοριζοταν για πολυτελους κατοικιες.εχει απιστευτη θεα,μαλλον αυτος ειναι ο λογος.τα καπακια που ολοι μας ξερουμε,υπαρχουν στο οδοστρωμα και τα συναντας ανα 15 μετρα..
απο την τελευταια φορα που πηγα,ηταν πολυ σκουριασμενα και ενα ηταν ανοιχτο.δεν εχω παει ποτε βραδυ για να ξερω αν εχει ρευμα... και να εχει δυσκολα θα το καταλαβεις γιατι πετουσαμε πετρες για να σπαμε τις λαμπες με τους φιλους μου.υπαρχει ενα κτισμα αρκετα ψηλα,το μεγεθος του ειναι σαν ενα κανονικο δωματιο.δεν πηγα ποτε εκει να δω αν υπαρχει κατι μεσα,και κανεις απο τουσ φιλουσ μου.
απ οτι ακουω τωρα το μερος αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο για ροματζο...λενε οτι υπαρχει πολυ εγκληματικη δραστηριοτητα. ναρκωτικα,θαβουνε η απειλουν κανεναν...το μερος δεν το ελεγχει κανεις.
αναρωτιεμαι ποσοι ειναι θαμενοι εκει παρα την θεληση τους..!!!
επισης λενε οτι εκει μαζευονται πολλοι αλλοδαποι.ενας θεος ξερει τι γινεται εκει πανω!"

τον ακουγα με ανοιχτο το στομα..για να κλεισει μαλλον χρειαζεται να μαθω κατι παραπανω αλλα δεν το βλεπω.εχω τρελαθει να πσαχνω και δεν εχω βρει α π ο λ υ τ ω ς τιποτα. εσεισ? το ξερετε το μερος?γιατι τελικα τιποτα δεν χτιστηκε εκει πανω?
ποιος το σχεδιασε και σε ποιον ανοικει??(αν ανοικει κ πουθενα..)
ευχαριστω για τον χρονο σας ελπιζω να μη σας κουρασα.
αν μαθετε κατι πειτε το και σε μενα.

Edited by - giouli_n on 06/04/2006 18:04:46

Edited by - giouli_n on 06/04/2006 19:01:46

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 18:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή giouli_n να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα, και να σε παρακαλέσω να γράφεις Ελληνικά για να είναι ευανάγνωστα τα πόστ.

Για οποιαδήποτε δυσκολία:

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 12:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ giouli_n ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ.

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΧΝΗ ΚΑΙ ΜΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ....
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜIΚΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ.

ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΟΙ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΣΗ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΟΙΚΙΩΝ Η ΜΟΝΙΜΩΝ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΕΧΕΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΤΩΘΟΥΝ.

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑΣΙΜΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΗΜΩΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΥΓ. Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ "ΣΕΠ ΚΙΣΣΟΣ" ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ?????


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giouli_n
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2006, 15:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giouli_n  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σεπ κισσος ειναι ι ονομασια αυτης της περιοχης που αναφερω.υπαρχει μια μεγαλη ταμπελα πριν μπεις στον οικισμο οπου αναγραφεται αυτο το "ονομα" . βεβαια γραφει και αλλα μα ειναι μικρα τα γραμματα και επειδη ευχε να μη φοραω τα γυαλια μου δυστυχως δεν μπορεσα να τα διαβασω....
παντως αλλη φορα δεν ξαναπαω!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 20:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
giouli να σε καλωσορίσω και γω

Δεν ξέρω για αυτό το μέρος είναι η αλήθεια. Αλλά προσφέρομαι κάποια στιγμή να πάμε μια βόλτα από κει για να δουμε τι γίνεται.

Μη πάει κατευθείαν στο κακό και περίεργο ο νους μους, έχει δίκιο ο avatargr.

Αν θες στείλε μου e-mail, στη διάθεσή σου



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 23:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ giouli_n ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΒΕΒΑΙΑ.

ΑΠΛΑ Η ΕΡΗΜΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 17:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εγω ειμαι απο το χορτιατη και θα σου λυσω την απορια σου.Πρωτο ειναι ΖΕΠ και οχι ΣΕΠ.Δεν υπαρχει τιποτα περιεργο ηταν κατι μηχανικοι και εργολαβοι που μαζι με καποιους απο το χωριο ειχαν συμφερον και αποφασισαν να χτισουν ενα οικισμο τα πραγματα δεν τους πηγαν οπως ηθελαν διαφωνησαν και το εργο παγωσε.Αν τωρα μετα απο τοσα χρονια εγκαταλειψης η περιοχη εγινε αντρο παρανομων αυτο ειναι αλλο θεμα


ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 21:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φεφρωνία

ευχαριστούμε για την απάντηση

όχι τιποτα άλλο, ήθελα να πάω μια βόλτα από κει να δω τι παίζεται


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chrisvag
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2010, 11:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisvag  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα βρείτε τις απαντήσεις που ζητάτε στο παρακάτω link. (http://www1.rizospastis.gr/page.do?publDate=21/1/2001&pageNo=18&direction=1) Σχετικά με την ονομασία αλλά και με το τι πραγματικά έγινε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy