ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΕΡΩΤΑΣ-ΖΩΗ 'Η ΘΑΝΑΤΟΣ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nikolasote
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 22:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolasote  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ; ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΡΩΤΑΣ-ΧΑΟΣ.

ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΥΠΟΠΕΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ.ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΕΤΟΙΑΣ ΟΥΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.

ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΛΙΓΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΧΡΙΖΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ (ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ). ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ.

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ "ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ"

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ.

TIMAIOS

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 01:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε nikolasote ρίξε μια ματιά στην επιστημονική επεξήγηση του έρωτα εδώ

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=46911

Σχετικά με τον τίτλο του τόπικ ΕΡΩΤΑΣ-ΖΩΗ Ή ΘΑΝΑΤΟΣ θα έλεγα φυσικά ΖΩΗ!!!

quote:
ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ "ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ"


Εγώ επειδή αν αρχίσω να καταπιάνομαι πολύ με την σοφία και φιλοσοφία μπερδεύομαι, θα το παραστήσω απλά και ξάστερα με μια εικόνα...

Ελπίζω να σε κάλυψα

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikolasote
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 02:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikolasote  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Agnostic

σε ευχαριστώ για την ανταποκρισή σου. Θα ήθελα να είχα μια αμφιβολία για το περιεχόμενο της σελίδας που με παρέπεμωες απο την σκοπιά κατα την οποία η περιγραφή του έρωτα απο την μεριά της επιστήμης δεν με αγγίζει όχι γιατι δεν εμπιστεύομαι την επιστήμη αλλά γιατί ο έρωτας δεν είναι υλικής μορφής όπου μπορεί να τεθεί σε επεξεργασία και μελέτη .Πρόκειτε για συναίσθημα πράγμα άυλο και βαθή ανευ προηγουμένου και εξήγησης. Εκεί τίθεται το θέμα της φιλοσοφικής προσέγγισης . Δηλάδη προσέγγιση απο την μητέρα των επιστημών, γι'αυτό αναζητώ μέσα απο εσένα και τους άλλους μια βοήθεια.

Αναμένω απάντησή σου(και φυσικά ζωή )

TIMAIOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2006, 14:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί να θέλουμε να εγκλοβίσουμε έννοιες όπως η αγάπη, ο έρωτας κ.λ.π. στην περιορισμένη έκφραση μίας πρότασης ληψής τις περισσότερες φορές;

Αν στα συναισθήματα δινόταν επεξήγηση μέσω των λέξεων, μια επεξήγηση κατα την οποία ο εγκέφαλος θα μπορούσε να περιεργαστεί καλύτερα, εν ολίγης να ελέγξει και καλύτερα, τότε αυτά θα έχαναν κάτι απο την μαγεία τους, κάτι απο την αξία τους. Κι αν υπάρχει κάτι πολύ δυνατό στον έρωτα, αυτό είναι και η ξαφνική εκκινησή του, ο μη έλεγχος των συναισθημάτων, το μυστήριο της δημιουργίας του.

Δεν μπήκα καν στον κόπο να κάτσω να διαβάσω την επιστημονική εξήγηση, αν και έχω ακούσει περι αυτής, γιατί πολύ απλά δεν θέλω κανείς να μου δημιουργήσει ένα ευθύγραμμο και πεζό κόσμο όπου όλα τα συναισθήματα δημιουργούνται βάση ορμονών, χημικών ενώσεων, μυροδιών και δεν ξέρω τι.

Εσύ ψάχνεις να βρείς έναν ορισμό, δεν θα μπορούσα ποτέ να σου πω σε γενικότητα τι είναι ο έρωτας ούτε και θα το τολμούσα να ορίσω το τι έιναι, το μόνο που μπορώ να πω είναι τι νομίζω ότι είναι ο έρωτας για εμένα προσωπικά.

Έρωτας λοιπόν είναι το σημείο όπου οι αισθήσεις μου αγγίζουν τις αισθήσεις κάποιου άλλου και τις βρίσκουν ελκυστικές, έρωτας είναι όταν η ενεργειά μου θέλει απαραίτητα να βρίσκεται σε ένωση με την ενέργεια του άλλου διότι μέσα απο αυτό εισπράτει θετικότητα, μια θετικότητα αναγκαία για να την κάνει να νοιώσει το κάτι διαφορετικό, έρωτας είναι όταν η ψυχή μου αντικρίζει μια γνωστή ή μια αρεστή ψυχή κι αρχίζει να χοροπηδάει μέσα μου απο την χαρά της που την ξαναβρίκε ή που γενικά την βρήκε κι αυτή με σπρώχνει στην ανάγκη να τον δω, να τον αγκίξω, να υπάρξω μάζί του για όσο.

Μα όλα αυτά η λογική μου δεν μπορεί να τα δει, είναι ένα παιχνίδι που το αποφασίζει η ψυχή απο μόνη της, ενεργεί και δρα πέρα του εγκεφάλου και του το παρουσιάζει ως ένα τετελεσμένο γεγονός, διότι αν πέρναγε απο την λογική πρώτα, αμφισβητώ αν θα υπήρχε η έννοια έρωτας.

Ο έρωτας τρέφεται απο αυτό που ο ίδιος δημιουργεί, όταν σταματήσει να δημιουργεί τότε είναι και η στιγμή που αυτός πεθαίνει.

Αυτή είναι η δική μου προσωπική εικόνα περί αυτού όπου μπορεί να είναι και εντελώς λάθος μα καθόλου δεν με ενδιαφέρει, μου αρκεί που υπήρξε, μου αρκεί που το βίωσα, μου αρκεί να αισθάνομαι χωρίς να πρέπει απαραίτητα να εκλογικεύω το κάθε συναισθημά μου.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα παραπάνω.

φιλικά,
serenite

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 03:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Αχ!!!!
Καλοκαιράκι και ακόμη ένα θεματάκι για τον Έρωτα έκανε την εμφάνισή
του στα φόρουμς!!!

Τί να πω βρε παιδιά, να πώ την αλήθεια μου, τον βαρέθηκα πιά τον
έρωτα, τη μια σε ανεβάζει στα σύννεφα,
που είναι ω-ρ-α-ι-α σ-τ-α σ-υ-ν-ν-ε-φ-α
αλλά αξίζει τον κόπο για όλον τον υπόλοιπο καιρό, που χάνεις
τα λογικά σου, τον ειρμό σου, το πρόγραμμά σου, τη συναισθηματική
σου ισορροπία;...

με λίγα λόγια, όλα τά χαμε, αυτό μας έλειπε!!!

Δε πας πιό κει βρε έρωτα, να κάνουμε και καμμιά δουλεία;

Τί να πώ... και για το ότι όλοι -ως ορισμός του ανόητου- μπαίνουμε
ξανά και ξανά στο ίδιο το λούκι, τραβάμε τα πάνδεινα και μετά
βγαίνουμε από το λούκι και περίτρανα καφιώμαστε:

"Εγώ ερωτευμένος; Μα δεν ήμουν και τόσο..." ή
"Εγώ βρε, τον ξεπέρασα τον έρωτα, δε πιστεύω πιά στον έρωτα..."
Και ξανά-μανά, σε δουλειά να βρισκόμαστε...

Και ρωτάτε λοιπόν τί είναι ο Έρωτας!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 08:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eρωτας όπως Θάνατος...


Δεν είναι τυχαίος ο συνειρμός. Πουθενά στην Φύση ή στην ανθρώπινη φύση το ένα δεν υπάρχει ξέχωρα απ’ το άλλο… Μία μόνιμη κίνηση καταστροφής και αναγέννησης διαπερνάει τα πάντα… Για να ανα-γεννηθεί κανείς στην ψυχική εκείνη κατάσταση του ερωτευμένου πρέπει πρώτα να έχει πεθάνει εκείνο το εγώ που προτιμάει να μένει μόνο του… Που προτιμάει την ησυχία και την βολή του, που βάζει σε προτεραιότητα τις ανάγκες και τα δικαιώματα του.. την κατάσταση εκείνη συνείδησης που το ένα ήταν απλά ένα… κι όπως σε κάθε θάνατο, έτσι και σ’αυτόν, το άγνωστο του Ερωτα μας φοβίζει… δεν ξέρουμε τι είναι μετά και αν μπορούμε να “θυσιάσουμε” το γνωστό παρόν, για ένα αβέβαιο μέλλον…

στον Ερωτα όμως, μαζί με τις προτεραιότητες του ενός συνυπάρχουν πια και οι προτεραιότητες ενός δεύτερου ατόμου, συνυπολογίζονται και οι δικές του ανάγκες… Οι συνήθειες μετατρέπονται σε κάτι νέο, σε μια καινούρια πραγματικότητα που επιτρέπει, ακόμα και να αλλάξουμε κάτι από την προηγούμενη μοναχική κατάσταση που μας δυσαρεστούσε… το ένα εκφράζεται πλέον από δύο, με μία κοινή πρόθεση, με την ίδια κοινή προσπάθεια να βρεθεί αυτή η χρυσή τομή, που επιτρέπει σε δύο διαφορετικές, προσωπικότητες, χωρίς να χάσουν τίποτα από την αρχική τους μοναδικότητα, να εκφραστούν μαζί… και όπως σε κάθε γέννηση, αυτά μαθαίνονται σιγά σιγά… με υπομονή, με λάθη, με πισωγυρίσματα… όποιος απογοητεύτηκε πέφτοντας ποτέ δεν έμαθε να περπατάει…

τα φύλλα του περσινού Καλοκαιριού πέθαναν το Φθινόπωρο, τάφηκαν τον Χειμώνα και ξαναγεννήθηκαν την Ανοιξη… έτσι κι ο άνθρωπος… ακολουθεί τον Ερωτα και τον Θάνατο σε μια σπειροειδή πορεία ζωής αναζητώντας κάθε φορά ένα καλύτερο μέλλον…

… αρκεί “να σταματήσουμε να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο παρελθόν” (Ι.Υalom)


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 11:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nikolasote,
θίγεις ένα ζήτημα που με απασχολεί πολύ τώρα στα 36 !
Τώρα κατάλαβα πόσο δυνατός είναι ο έρωτας και πόσο καταλυτική η παρουσία του στη ζωή μας.
Θα διαφωνήσω ωστόσο ως προς τη φύση του έρωτα.
Δεν είναι κάτι αλλόκοσμο και ανεξήγητο,αλλά είναι περισσότερο χημικές διεργασίες και αντιδράσεις,ένα εκρηκτικό εργαστήριο συναισθημάτων.
Θα ήθελα πολύ να ΜΗΝ ερωτευτώ ξανά στη ζωή μου,αλλά όπως λέει και η G.,
η ζωή κύκλους κάνει.
Κάτι μου λέει ότι θα αργήσω μεν,αλλά θα την ξανα-πάθω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 16:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως μπορείς να εκφράσεις τον έρωτα με λόγια

ο θάνατος στη ζωή μου και η ζωή στο θάνατό μου

νιώθεις να πεθαίνεις αλλά είσαι ζωντανός και νιώθεις να πετάς από ζωντάνια τόσο ώστε να σε τσακίζει λες και πέφτεις από μεγάλο ύψος


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
airtangerine
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 02:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους airtangerine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nicolasote

Επειδή ζητάς ερμηνεία απο τους αρχαίους Έλληνες , θα πρέπει να πώ ότι παρα τοις αρχαίοις ο Έρωτας είναι η συνύπαρξη Φιλότητος και Νείκους .
Παρουσιάζεται ως αγάπη μέν , αλλά συμπεριλαμβάνει και την αντιπαράθεση τόσο έντονη που φτάνει σε σημείο να αναιρείται η ίδια η φιλότης.
Αν παρατηρήσουμε τη συμπεριφορά ενός ερωτευμένου ανθρώπου θα δούμε ότι χάνει βάρος , κοιμάται πολύ λίγο, και έχει το μυαλό του συνέχεια στο αντικείμενο καταστρώνοντας σχέδια δράσης. (ότι κάνει δηλαδή ο άνθρωπος σε κατάσταση πολεμικής εγρήγορσης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

airtangerine
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 02:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους airtangerine  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θέλω όμως να παραβλέψω το γεγονός της τάσης να αντιστοιχίζεται ο έρωτας με τον θάνατο.
Η τάση αυτή είναι υπερβολική γιατι σημειολογικά η αναγέννηση σχετίζεται με το θάνατο του παλαιού..
Όμως προσωπικά θεωρώ ότι καμμιά φορά ο άνθρωπος ερωτεύεται ΔΗΘΕΝ ,απλά και μόνον γιατι αισθάνεται την ανάγκη αλλαγής στη ζωή του.
Τότε είναι ψευτοέρωτας και καλά θα κάνει το έτερο συμβαλλόμενο πρόσωπο να το αντιληφθεί εγκαίρως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lord of green
Μέλος 1ης Βαθμίδας


80 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 12:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lord of green  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικολασοτε γιατί θες να μάθεις τι είναι ο έρωτας
Θες να τον αναλύσεις;
Η ανάλυση είναι εγκεφαλική διαδικασία
Ενώ ξέρεις πως η αγάπη είναι λειτουργία της ψυχής
Πως μπορεί το μυαλό να εξηγήσει πράγματα τα οποία είναι πέρα από τη λογική;
Αλλά ξέρεις κάτι;
Γιατί να αναλύσει κάποιος τυην αγάπη; Τι θα του προσφέρει αυτή η ανάλυση;

Μπορεί να είσαι απλά περίεργος φίλε μου. Αυτό το δέχομαι
Αλλά πίστεψε με. Την απάντηση σε αυτή την ερώτηδη δεν θα την μάθεις ποτέ

Με φιλικούς χαιρετισμούς,
Έυχομαι αγάπη σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2006, 17:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ερωτας - Θάνατος

ένα μεγάλο Θέαμα που παίζεται παντού γύρω μας

προσέχεις λοιπόν ..το λαχταριστό λυγιστό κορμάκι που θέλεις να το κάνεις "δικό σου" ..?

ή προσέχεις οτι δεν υπάρχει δύχτι Ασφαλείας

τι ειναι αυτό που το κάνει ποιο έντονο το θα μπορούσες να το "έχεις" ή οτι μπορει να το "χάσεις" ...
....ή μήπως και τα δύο μαζι..?

Γιώργος
Illuminatus of ThanaterosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2006, 21:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ό,τι «τελειώνει»... «σβήνει» και «πεθαίνει».

Ηδονικοί θάνατοι αυτο-εκφράσεων / Ηδονικές αυτο-εκφράσεις θανάτου / Χάος και Τάξη / Ξανά και πάλι... / Πάλη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2006, 13:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ (ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ). ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ.

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ "ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ"

TIMAIOS



me tarzan, you jane - (η τσιτα ειναι πλεονεκτημα γιατι οι γυναικες λατρευουν τα πετς)

αν θες στο αναλυω και επιστημονικα, αλλά θα μπλεξουμε με νευροχημεια, με ενδορφινες, με σεροτονινες, με αδρεναλινες και ηλεκτροχημικες αντιδρασεις


"ο καταιγισμος συναισθηματων" ειναι το ζουμι της υποθεσης


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 06:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με εκείνο το σκιτσάκι λίγο πιο πάνω...:
Ναί αλλα θα τον κερατώσει!!!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alex Pak
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex Pak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy