ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πνευματα σε καθρεφτη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dTox
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 18:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dTox
Ολα ξεκινησαν 2 βδομαδες πριν οπου μια φιλη μου εδωσε μαζεμενα γυρω στα 30 περιοδικα mystery kai αβατον.Εχει κανα μηνα που ασχολούμαι με το παραφυσικο και αυτο το οποίο μου συναιβει ηταν απεριγραπτο....Διαβαζοντας λοιπον ενα αρθρο στο τεύχος mystery5 σχετικα με πνεύματα σε καθρεφτη οπου καποιος με την βοιθεια απλως ενοσ κεριου βλεπει ενα πνευμα στον καθρεφτη δεν αντεξα και ειπα να το δοκιμασω.... Ε λοιπον η εμπειρία ηταν απερίγραπτη...Πείρα ενα κερι σταθηκα γυρω στις 2 μπροστα στον καθρεφτη και το μονο που εκανα ήταν να συγκεντρώσω το βλεμα στον καθρεφτη....έπειτα απο 2 λεπτα αρχισαν τα παντα να σκοτεινιάζουν και το ειδωλο μου αρχισε να τρεμοπαίζει και να μαυριζει παραλληλα (πραγματικα χεστηκα πανω μου)καθώς πρώτη φορα ήρθα σε επαφή με κάτι αξιοπερίεργο.Κάτι αρχισε να σχηματίζεται οταν εγώ τρομαγμένος εκλεισα τα ματια και αφου ειπα το πατερ ημών ολα διαλυθηκαν.Ειμαι βεβαιος οτι δεν ήταν ψευδαίσθηση.Βέβαια θα το δοκιμάσω παλι μαζι με καποιον αυτη τη φορα γιατι ποτε δεν ξερεις.δεν ξερω αν ειναι επικύνδυνο που νομίζω οτι ειναι αλλα θα το κανω και παλι...Ανεξηγητο Πραγματικα το φαινομενο για αυτο και θέλω να το ξανακανω και να νιώσω την απόλυτη εμπειρια και ηδονή του φοβου της στιγμής.....

Υ.Σ Θέλω να παίξω το ποτηράκι Θέλω να μάθω πως το καλεις με ποιες Φρασεις αν ξερει κανεις ας μου στειλει στο e-mail dTox1821@yahoo.gr. [

lord of green
Μέλος 1ης Βαθμίδας


80 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2006, 20:45:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lord of green
Dtox το έχω διαβάσει κι εγώ το εν λόγω άρθρο και μου είχε κινήσει την περιέργεια.
Ιδιαίτερα τότε που ήμουν στην σκοτεινή μου εποχή
Είναι αλήθεια πως όταν έρχεται κάποιος για πρώτη φορά σε επαφή με το υπερφυσικό παθαίνει κάτι σαν σοκ
Γιατί μέχρι τότε αυτό το διάβαζε μόνο σε βιβλία και περιοδικά
Η εμπειρία όμως αλλάζει την άποψη που έχει κάποιος για τα πράγματα
Τέλος πάντων, μπράβο σου που είχες το θάρρος να το δοκιμάσεις αυτό με τους καθρέφτες
Εγώ ομολογώ πως δεν έχω τόσο σθένος
Πάντως ειλικρινά η εμπειρία σου μου κίνησε την περιέργεια
Ίσως επανέλθω για λίγο στα παλιά

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2006, 01:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλοι μου νομίζω πως πρέπει να καταλάβουμε γιατί κάνουμε κάτι και τι θα μας προσφέρει.
Ποιά θα ήταν πχ τα κίνητρα μου για να δώ ένα πνεύμα στον καθρέφτη?
Θα μου προσέφερε αυτό κάποια μορφή γνώσης?
Ίσως όχι...
Και για να πώ την αλήθεια, όσοι το δοκίμασαν δεν ξέρω αν θέλουν να το θυμούνται...

Ας πάμε και σε λίγο πιο διαδικαστικά θέματα.
Το topic αυτό θα απενεργοποιηθεί μιας κι η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο πολύ παρεμφερές topic (κλικάρετε στον παρακάτω τίτλο για να μπείτε κατευθείαν):

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΚΕΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy