ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Μετάδοση αρνητικής ενέργειας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
s.o.s
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 08:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους s.o.s  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας
Καταρχήν δεν ήξερα που να κάνω το πόστ,θελω αν ξέρει κάποιος μια ερώτηση να κάνω.
Εχω παρατηρήσει εδω και αρκετα χρόνια την ..γειτονισσα και συγγενή μου ότι απο τότε που μετακόμησε κοντα μου έχω πολλα προβ΄ληματα.Ξερω ισως να τυχαινει ισως ναναι αυθυποβολη αλλα...πρεπει να μαθω αν γινετε και αυτο δλδ..η ενεργεια της,αυρα κτλ(δε ξερω και ορολογιες)επηρεαζει κι εμενα.
Δε μιλαω για κακο ματι γιατι αντε ξεματιασετε κανεις.αλλα για ακουσια η ισως κι εκουσια μεταδωση αρνητισμου απεναντι μου.
Απο απλα πραγματα ως πολυ πολυ σοβαρα εχω παθει.Λιγοι μηνες οκ και μετα κατι γινετε.
Εχω χασει δουλεια λογω ανεξηγητης ασθενειας,,γινομε καλα...Μαλωνω νευρα κτλ..
Δε μπορω να μετακινηθω,χειαζομε καποιον να με προσεχει παλι λογω ανεξηγητης ασθενειας...γινομε καλα.
αυτα ειναι τα σοβαρα που επηρεαζουν τη ζωη μου.Αυτο με τις αρρωστιες κραταει 12 μηνες,ξερω,,,ισως πειτε ψυχολογικο οτι ειναι.ισως αλλα,ειμαι σε φαση που ειμαι αρκετα καλα στη ζωη μου κι αποτομα γινετε αυτο..κατι μου λεει οτι κατι γινετε καποια ενεργεια.
Τα απλα που γινανε.Σπασιμο ποδιου,σε σημαντικες στιγμες τις ζωης μου επισης,εκεινη τη μερα γινοντε πολλα.Πριξιματα απο δοντι που ποναει(χαλια στην εμφανιση)ταυτοχρονα τρακες,καπως ετσι..

Νιώθω ότι αυτη σκεφτετε ασχημα για μενα(ειναι και ανθρωπος που ενα θεμα κατι δλδ αν εχει να πει για καποιον το γυριζει απο δω απο κει λεει λεει..αυτος αυτο εκανε η εκεινο και αν γινει ετσι ?αααα εγω δε θα τοκανα και αν και αν κτλ)εχει μια ''κρυα αυρα'' και σ αυτο(χωρις να πω τπτ εγω σε κανενα!)το λενε ολοι οσοι τη ξερουν.
Νιωθω ότι η σκεψη της δε ΄΄περναει και φευγει'' για μενα αλλα καθε φορα που περναει μπροστα απο τη πορτα μου,σκεφτετε αρνητικα για μενα..την ΄΄ενοχλω''και ολη αυτη η κακη ενεργεια μεαφερετε στο σπιτι μου.
ΕΡΩΤΗΣΗ Γινετε αυτο?
μηπως ειναι η αυθυποβολη μου,τυχαια γεγονοτα κι απλα εχω παθει φοβια μονο που ακουω τη φωνη της στη πολοικατοικια?
Κατι νομιζω υπαρχει...δε μπορει ολα ναναι εντελως τυχαια,κατι διαισθανομε.Παντος δε μιλαω για κακο ματι ουτε επιτιδες να το κανει να στελ΄νει δλδ κακη ενεργεια(απο οσα διαβασα εδω μεσα γινοντε πολλα..) απλα ακουσια να της βγαινει η κακια σε μορφη ενεργειας απεναντι μου.
Ελπιζω να κανω λαθος!
Αν οχι η προφυλαξη>?
Εχω χασει τη ζωη μου ειναι κριμα αν καποιος ξερει τον παρακαλω να αφησει ενα μυνημα

_____________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ενέργεια ΣΕ
Μετάδοση αρνητικής ενέργειας.
25/05/2006
_____________________________________________

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 09:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε,sos..
Διαβασα ολα αυτα που γραφεις,και μπορω να πω πως ναι μπορει να υπαρξει μεταδοση αρνητικης ενεργειας,καθως επισης πιστευω πως τιποτε δεν γινεται τυχαια στην ζωη μας.
Αν νομιζεις για τους δικους σου λογους,οτι αυτο το ατομο επιδρα αρνητικα στην ζωη σου,το πιο λογικο που θα επρεπε να κανεις ειναι να αλαξεις αμεσως κατοικια.
Ετσι θα απελευθερωθεις απο της εμμονες ιδεες,και παραλληλα θα δεις πως θα ειναι η ζωη σου στο νεο της ξεκινημα,αν τα γεγονοτα αυτα εξακολουθουν,τοτε θα πρεπει να αναθεωρησεις την μεχρι τωρα ζωη σου,και να ζητησεις ακομα και ιατρικη υποστηριξη.
Ετσι κι αλλιως πρεπει να κανεις κατι να κλεισει αυτος ο κυκλος αρνητισμου,με ενα νεο ξεκινημα.
Ευχομαι το καλυτερο!



Ωπως Επάνω Ετσι και κατω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 09:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Ενέργεια ΣΕ Μετάδοση αρνητικής ενέργειας.


--------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητέ/ή s.o.s, καλώς ήλθες στις συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή διαμονή!

Το θέμα αυτό θα ταίριαζε καλύτερα σε άλλη Κατηγορία.
Για αυτό το λόγο λοιπόν μεταφέρεται στην Κατηγορία .-= Η ΨΥΧΗ =-. από την Κατηγορία "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" όπου ανοίχθηκε αρχικά.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2006, 16:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ φίλε/φίλη s.o.s,

σίγουρα υπάρχει μετάδοση κακής ενέργειας όπως υπάρχει και αφαίρεση ενέργειας. Ένας ισχυρός τρόπος μετάδοσης αρνητικής ενέργειας είναι η γλωσσοφαγιά, η κακή σκέψη και η βλαστήμια.
Πέρα του γεγονότος όμως του ότι κάτι τέτοιο υπάρχει κατα την γνώμη μου έχεις δημιουργήσει και εσύ κάποιες δεκτικές τάσεις προς αυτό, έχεις γίνει κατα κάποιο τρόπο δηλαδή δέκτης της όλης κατάστασης αθελά σου φυσικά, έχεις αφήσει την δική σου αύρα να εξασθενίσει μπροστά στην δική της.

Δεν υπάρχει τρόπος να φορτώσεις μια καμήλα αν η ίδια η καμήλα δεν θελήσει να σκύψει πρώτα, εν ολίγοις δεν μπορεί η εν λόγω κυρία να σε βλάψει αν εσύ δεν της το επιτρέψεις πρώτα.

Αν περνώντας αυτή απο μπροστά σου εσένα σε κυριέυση φόβος για το τι πρόκειτε να συμβεί και το αναμένεις, τότε ο ίδιος ο φόβος σου είναι αυτός που κάνει την αρνητική της ενέργεια ισχυρή απεναντί σου και που επίσης διευκολίνει στο να μαζέψεις και άσχετη αρνητική ενέργεια απο το περιβάλον σου.

Τι μπορείς να κάνεις τώρα περι του θέματος, αν μπορείς να φύγεις απο κει φύγε και όταν αυτή πάψει να ασχολείτε με σένα θα λήξει και το θέμα. Αν δεν μπορείς δες το και ως μια πρόκληση στον ίδιο σου τον εαυτό. Πρώτα απο όλα τι σε κάνει να πιστεύεις πως η κυρία αυτή έχει πιο δυνατή ενέργεια απο την δική σου και την φοβάσαι; Ενίσχυσε την δική σου και πίστεψε μέσα σου πως τίποτα δεν μπορεί να σε διαπεράσει αν δεν το θελήσεις εσύ. Φαντάσου την αύρα σου ως ένα προστατευτικό κουκούλι γύρω απο το σώμα σου, σαν ένα φίλτρο σε αυτά που δέχεσαι όπου ότι θετικό επιτρέπεται να περάσει και ότι αρνητικό δεν μπορεί να ισχορίσει.

Μπορείς να ρίξεις αγιασμό στην πόρτα σου και ριχνοντάς τον να φανταστείς ότι ένα λευκό φως την κλείνει και την προστατεύει ώστε να μην εισβάλει κάτι μέσα που εσύ δεν θες. Μπορείς κάθε φορά που βλέπεις την κυρία να λες κάτι θετικό απο μέσα σου, αν πιστεύεις μια προσευχή αν δεν πιστεύεις κάτι που εσένα σε βοηθάει να ξορκίζεις ότι νοιώθεις.

Μα απο όλα για μένα το καλύτερο είναι η πίστη ότι τίποτα δεν μπορεί να σε αγκίξει, η πίστη ότι γύρω σου στον αιθέρα υπάρχει προστασία αρκεί εσύ να πιστέψεις σε αυτήν.

Δεν ξέρω αν μπορώ να πω κάτι άλλο, η λύση βρίσκετε μέσα σου αρκεί εσύ να θελήσεις να την αναγνωρίσεις και να την χρησιμοποιήσεις, δεν υπάρχει λόγος για τόση φοβία, η φοβία απο μόνη της είναι μια αρνητική ενέργεια που σε επιβαρύνει, δοκίμασε κάθε φορά που την βλέπεις αντί να την φοβάσαι να νοιώθεις ότι την αγαπάς, η αγάπη είναι η ισχυρότερη θετική ενέργεια.

Κάτι τελευταίο που θα μπορούσα να πω μην πίνεις νερό όταν νοιώθεις κάπως με σένα, φοβία, αρνητισμό κ.λ.π. τουλάχιστον μην το πίνεις απο ποτήρι, πίνε με το στόμα απο την βρύση.

Αυτά, λυπάμε που δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unknown eternity
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 14:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους unknown eternity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορουσες να κανεις και ενα ευχελαιο,αν ο παπας δεν σκονταψει και σπασει το κεφαλι στον δρομο.προσπαθησε να την γνωρισεις και να γινετε φιλοι.μαθε μερικα πραγματα για αυτην.ειναι παντρεμενη ? ειναι γεροντοκορη ? (αν ειναι,τοτε δικαιολογητε ολες οι γεροντοκορες ετσι ειναι,τις καταλαβαινεις ειδικα αν εχουν 6,7 σκυλια σπιτι).
αρνητικη ενεργεια μπορει να σου μεταδωσει,αλλα ειναι θεμα δικο σου κατα ποσο θα την δεχτεις.αν καποιος παντως θελει να σου κανει κακο,υπαρχουν εκκατομυρια ευκολοτεροι και αποτελεσματικοτεροι τροποι απο τις θετικες και μη ενεργειες.μαθε και υπηκοτητα παιζει σημαντικο ρολο.

here it comes...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2006, 15:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να εξετάσουμε το συγκεκριμένο θέμα κάπως πιο "ανοιχτά".
Σίγουρα πολλοί από εμάς θα έχουμε νιώσει να λαμβάνουμε από τον άλλον κάτι το αρνητικό, κάτι το οποίο μας κάνει να θέλουμε να κρατήσουμε μια απόσταση επειδή αυτό το αρνητικό που λαμβάνουμε μας κάνει να νιώθουμε άβολα.

Είμαστε όμως πάντοτε σίγουροι οτι αυτό που λαμβάνουμε είναι αληθινό?
Μήπως μερικές φορές έχουμε προκαταβάλλει οι ίδιοι τον εαυτό μας απέναντι σε κάποιο άτομο και πιστεύουμε οτι είναι αρνητικός μαζί μας?

Αν όμως όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, μπορούμε να φανταστούμε αν εμείς έχουμε βλάψει με κάποιο τρόπο (έστω κι άθελα μας) αυτό το άτομο?
Αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο αυτό το άτομο δεν έχει εισπράξει κάποια αρνητικότητα από εμάς?
Θεωρώ πως το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε σ' αυτήν την περίπτωση είναι να συζητήσουμε μ' αυτό το άτομο και να το ρωτήσουμε μήπως έχει συμβεί κάτι από εμάς τους ίδιους που το ενόχλησε ώστε να επανορθώσουμε.

Ακόμη όμως και στην περίπτωση εκείνη που δεχόμαστε μια αρνητική ενέργεια από κάποιον εμείς οι ίδιοι είμαστε αυτοί που δεν θα την αφήσουμε να διεισδύσει μέσα μας.
Αν εμείς νιώθουμε καλά μέσα μας και πιστεύουμε οτι αυτή η αρνητικότητα δεν θα εισβάλλει μέσα μας και δεν θα μπορέσει να μας αγγίξει τότε δε νομίζω οτι θα μας συμβεί κάτι.
Οπότε πρέπει να δημιουργήσουμε την άμυνα μας.

Ένας άλλος τρόπος που ίσως είναι αποτελεσματικός είναι να δεχτούμε αυτή την αρνητική ενέργεια και να τη μετατρέψουμε σε αγάπη.
Γιατί να εισπράττουμε την αρνητικότητα κάποιου και να του το ανταποδίδουμε με μια αρνητικότητα από την πλευρά μας?
Γιατί να μην του την ανταποδίδουμε στέλνοντας του θετική ενέργεια?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 11:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ "ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΡΝΗΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ"
ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΑΜΕ "ΜΑΤΙ" ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ "ΚΑΚΟ ΜΑΤΙ"...

ΠΑΝΤΩΣ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, ΜΕ ΔΥΟ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΛΥΤΖΑΝΑΚΙ ΝΕΡΟ !

Edited by - 3ADA on 13/06/2006 11:39:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 13:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas kai apo emena! serenite eipes kati me to nero! poio to problima na pineis nero apo pothri??? ennoeis otan niwthei oti kapoios se meletaei i einai mesa sto spiti sou na min pineis apo pothri?
mas to exhgeis ligo giati mou ekane entypwsh!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 14:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Helenaki,

δεν εννοώ φυσικά ότι είναι γενικά κακό να πίνουμε νερό απο ποτήρι, το πρόβλημα δεν βρίσκεται στο ίδιο το ποτήρι. Είναι κακό να πίνουμε απο ποτήρι μόνο όταν εμείς η ίδιοι νοιώθουμε μια αρνητική ενέργεια σε εμάς ή αν θες μια μεγάλη κακή διάθεση, όταν νοιώθουμε γενικά αρνητικά ή όταν δεχόμαστε ένα ποτήρι με νερό απο κάποιον που νοιώθουμε ότι έχει αρνητικά αισθήματα για εμάς ή όταν είναι γενικά ένας αρνητικός άνθρωπος.

Το νερό μπορεί πολύ εύκολα να απορροφήσει την ανθρώπινη ενέργεια και να την συγκρατήσει στην ουσία του. Όταν λοιπόν πιάνουμε ένα ποτήρι με νερό και το κρατάμε στα χέρια μας του μεταδίδουμε την ενεργειά μας την οποία εν πορεία την καταπίνουμε επηρεάζοντας όλο το σύστημα μας. Κατα αυτό τον τρόπο μπορούμε να μεταφέρουμε κάτι θετικό ή κάτι αρνητικό στον εαυτό μας.

Σκέψου λίγο τον αγιασμό. Τι είναι ο αγιασμός, τι τον κάνει να διαφέρει απο το απλό νερό; Ο αγιασμός είναι απλά νερό όπου μέσω της προσευχής έχει φορτιστεί με θετική ενέργεια.

Παλιά κάποιες φυλές, όπως οι Αιθίοπες ας πούμε, γνώριζαν αυτή την ιδιότητα του νερού και πριν το πιούνε το κρατούσαν στα χέρια τους και προσεύχονταν ή πέρναγαν θετική ενέργεια.

Το ίδιο φυσικά θα μπορούσε να κάνει και ο κάθε ένας, για να έχει το μέγιστο αποτέλεσμα όμως θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί όπως ακριβώς και ο αγιασμός, πρωί και νυστικός.

Δυστυχώς τουλάχιστον όσοι κατοικούν Αττική πίνουν νεκρά ενεργειακό νερό αφού το νερό είναι στάσιμο δίχως φυσικές, ενεργειακές φορτίσεις. Το ίδιο συμβαίνει και στα εμφιαλωμένα νερά.

Το νερό απο πηγές, ποτάμια κ.λ.π. είναι σαφώς πολύ διαφορετικό, είναι ενεργειακά ζωντανό.

Το ότι το νερό μπορεί εύκολα να φορτιστεί ενεργειακά απο άνθρωπο ή αν θες αντίθετα, το ότι ο άνθρωπος μπορεί να φορτίσει ενεργειακά το νερό είναι κάτι που έχει αποδειχθεί και απο επιστήμονες. Δεν θα ήθελα να σου πω την επιστημονική εκδοχή γιατί μπορεί να την θυμάμαι λάθος αν όμως σε ενδιαφέρει πολύ θα ψάξω να την βρω για να σου μεταφέρω σωστά το πως το αποδείξανε.

φιλικά,
serenite

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 15:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mou aresei polu i exhghsh ayth pou dineis me to nero! Exei Bash...allwste to nero auto eukola mporei na enwthei me to ugro stoixeio pou exei o kathenas mas sto swma tou kai tautoxrona na ton ephrreasei thetika i arnhtika. aurio to agori mou dinei shmantikes exetaseis gia to epaggelma tou. Tha tou pw na to kanei to prwi...na skeftei polu thetika kati na pei mia proseuxh kai meta na to piei.arkei omws na to pisteuei polu ekeinh tin stigmh!!!!


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 16:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν συμβάλει σε προσωπικά ζητήματα του καθένα, αλλά το να πας με ποιο θετική ψυχολογία κάπου είναι σίγουρα καλύτερα.

Σίγουρα όμως θα έχει καποιο άγχος και κάποια ανασφάλεια μην το ξεχνάς αυτό, κι αυτά μέσα στην αρνητική ενέργεια είναι. Πρόσεχε λοιπόν μην τελικά του βγει σε κακό αντί καλό. Εγώ θα σου έλεγα να τον αφήσεις να πάει ως έχει και προσπάθησε να του στέλνεις εσύ την θετική σου ενέργεια μέσω της σκέψης και της αγάπης σου γι' αυτόν.

Ότι κι αν κάνεις εύχομαι και γω καλή επιτυχία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 09:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Pisteyw polu stin thetikh mou energeia! Thewrw oti san anthrwpos (gnhsia toxotis) logw tis uperaisiodoxias mou ekpempw polu thetikh aura stous gyrw mou! Tyxainei na pairnw til atoma pou sunergazomai apo alles etaireies gia themata douleias kai na mou lene mou eftiaxes tin diathesh! na eisai kala! Mou aresei polu na to kanw auto kai na gemizw tous gyrw mou me thetika sunaisthimata! To exw dei Ameli..
to erwthma mou einai ginetai auth i thetikh energeia pou dineis stous gyrw sou na exasthenei me to perasma twn etwn?

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 10:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OUps....mpike to Boss mou kai egina Kineza!!! Diabazw auta pou egrapsa prin gia na sunexisw kai mporei na fainomai pswnio!!! apla gia na to apokatasthsw mou aresei na skeftomai thetika kai na kanw tous gyrw mou na pisteyoun ston eauto tous. kai erxomai sto erwthma mou!!! Kamia fora skeftomai oti epeidh kanw auto to pragma kamia fora mporei oi alloi na mou dinoun arnhtikh energeia apla kai mono sxoliazontas auto! mipws diladi mou gyrnaei antistrofa! ,,, den xerw! kamia fora oi kakoproairetoi anthrwpoi pou mporei na to blepoun kai me zhleia. den xerw erwthseis kanw gia na sunexisoume tin koubentoula!

serenite auto pou eipes gia to nero me tin euxh isws gi auton ton logo na kanoume euxes prin pioume ena pothri nero i krasi otan eimaste se trapezi me polla atoma! San na "baftizoume" me thetika sunaisthimata tin prwth mas goulia!!!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2006, 17:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Helenaki,

quote:
to erwthma mou einai ginetai auth i thetikh energeia pou dineis stous gyrw sou na exasthenei me to perasma twn etwn?

γίνεται και αυτό όταν δεν έχεις πηγές επαναφόρτησης της ενεργειάς σου. Όταν δηλαδή δείνεις ενέργεια αλλά δεν την αντλείς απο κάπου ώστε να ισορροπείς.

Αυτό μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους, αντλείς ενέργεια απο τα άτομα τα οποία συναναστρέφεσε, απο το περιβάλλον σου, απο την σχέση σου, απο την επαφή με την φύση, απο τον τρόπο που κοιμασαι κ.λ.π.

Υπάρχουν όμως άνθρωποι που αδυνατούν να αντλήσουν ενέργεια απο το περιβάλλον τους ή τις δραστηριοτητές τους και πολλές φορές αντλούν χωρίς να επιστρέφουν ενέργεια απο τους γύρω ανθρώπους. Αυτοί ονομάζονται πνευματικά βαμπίρ. Φυσικά τις περισσότερες φορές δεν το αντιλαμβάνονται αυτό, το αντιλαμβάνετε όμως αυτός που τους συναναστρέφετε αφού μετά απο κουβέντα μαζί τους νοιώθει εξαντλημένος, άδειος και πολλές φορές έχει εκνευρισμό, κάποια στιγμή συνειδητά ή ασυνείδητα απομακρύνετε.

Κινδυνεύεις λοιπόν να εξαντλήσεις ενεργειακά τον εαυτό σου όταν νοιώθεις ότι αυτά που παίρνεις δεν επαρκουν να σε εξισορροπήσουν σε σχέση με αυτά που δείνεις. Ένα πολύ απλό παράδειγμα αν κάνεις τους άλλους να γελάνε αλλά εσένα δεν σε κάνει κανείς κάποια στιγμή θα εξασθενήσεις εκτός κι αν έχεις άλλες πηγές γέλιου (αυτό γενικευσέ το μην το κρατήσεις συγκεκριμένα για το γέλιο) ή αν έχεις ας πούμε μια σχέση όπου ο άλλος πέφτει όλος πάνω σου και νοιώθει πως είσαι η μόνη υπεύθυνη για την χαρά του και το κλάμα του αλλά συγχρόνος εκείνος δεν νοιώθει ποτέ υπευθυνος απεναντί σου για αυτό πάλι κάποια στιγμή ενεργειακά θα σε ρουφήξει αφού θα πρέπει να παράγεις ενέργεια για δύο προκειμένου να κρατάς στα πόδια του και εκείνον και εσένα.

Το μυνημά σου δεν φάνηκε εγωιστικό όπως φοβήθηκες, αντίθετα είχε την γνωστή αυθόρμητη ειλικρίνια του τοξότη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 09:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalimera agaphta mou kai anhsyxa plasmatakia!!!
Serenite xairomai pou mou edwses mia apanthsh pou ithela. Entaxei eutuxws thewrw oti epanafortizw kala tin thetikh mou energeia. Sto allo erwthma an i thetikh mou energeia pou dinw an mporei na gurisei se arnhtikh se mena apo glwssofagia ktl?
Paromoia fantazomai tha einai kai i apanthsh edw! Oti an exeis kalh diathesh kai eisai xaroumenos anthrwpos mporeis kai to nikas auto! Omws i alitheia einai oti oloi fobountai to kako mati kai tin zhleia.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 09:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Helenaki, θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί οι λατινικοί δυσχεραίνουν την ανάγνωση...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2006, 10:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Entaxei Dying_Incubus!!! xe xe
Απλά επειδή γράφω από την δουλειά με βολεύει περισσότερο με λατινικούς χαρακτήρες. Όμως πράγματι είναι πιο ευανάγνωστα με ελληνικούς χαρακτήρες...
Φιλάκια...


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 12:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω να σας αναφέρω ένα περιστατικό, πιστευω βεβαια στο μάτι..αλλα αυτο που θα πω δεν εχει να κανει με κατι τετοιο..
Ειχα γνωρίσει μία κοπέλα μεσα απο κοινες γνωστές, καναμε παρεα αρκετη ολοι μαζι και φαινοταν κοριτσι, καλο που μπορουσες να το εμπιστευτεις κτλ.Ομως ήταν σχεδον παντα σκυθρωπο, και με το που ερχόταν στην παρέα.. δε ξέρω πως να σας το περιγράψω.. λες και σε χτυπούσε μία μαυρίλα..
επειδή εκείνο τον καιρό είχε και κάποια προβληματα υγείας αλλα και με το πανεπιστήμιο, θεώρησα οτι επρεπε να την βοηθήσω, και έτσι αρχισα να της κανω αρκετή παρεα.Πήγαινα στο σπιτι της, την επαιρνα με το αυτοκίνητο, πηγαιναμε βολτες, μπανια, εκδρομες..αλλα η μαυρίλα συνεχιζε..Η επαφή συνεχίστηκε για κοντα δυο χρόνια..

Να μη τα πολυλογω, τελικα δε καταφερα να την κανω να συνελθει, αντίθετα αρχισα να μαυρίζω και εγω..Εκ των υστέρων σε μία συζήτηση που είχα και με τις υπολοιπες κοπέλες τις παρέας, διαπίστωσα οτι δε το αισθανόμουν μόνο εγω ολο αυτο αλλα και οι υπολοιπες..

ετσι μη μπορώντας να κανω τπτ αλλο για να τη βοηθήσω αλλα και επειδη μου εκανε και κακο..απομακρύνθηκα

Φυσικα και έχω γνωρίσει σκυθρωπους ανθρωπους, ή απαισιοδοξους, ή αγχωμενους, ή λυπημένους , ή απογοητευμένους κτλ..αλλα τετοιο πράγμα ποτε ξανα και ευχομαι να μη το ζήσετε ουτε εσεις..

ήταν λες και με το που ερχόταν, λες και σε χτυπουσε το κακο το ιδιο...

φοβερη εμπειρια..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amfisbitisi
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 19:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amfisbitisi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας προσεκτικά όλες τις απαντήσεις - θέσεις γύρω από το θέμα της "αρνητικής ενέργειας", στην αρχή μπερδεύτηκα λίγο γιατί - μέχρι κάποιο σημείο - μου φαίνονταν όλα... σωστά. Λέω μέχρι κάποιο σημείο γιατί δεν πιστεύω σε αγιασμούς, λάδια κλπ αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα με όσους τα πιστεύουν.Και πάνω εκεί που είπα να κλείσω γιατί λέω: "το έχουν καλύψει το θέμα" μου ήρθε στο μυαλό ότι, πριν λίγα χρόνια πέρασα κι εγώ μία παρόμοια περίοδο στην οποία η συνεχή αδιαθεσία, κακοδιαθεσία και όλα τα παρόμοια ήταν μια καθημερινότητα. Βαυκαλιζόμουν τότε κι έλεγα: μα τόσο καλή είμαι σε ότι κάνω κι όλοι ασχολούνται μαζί μου; Τι κακοί που είναι οι άλλοι και τι καλή εγώ.... Και προσπαθούσα με διάφορες μεθόδους να ισχυροποιήσω περισσότερο τον εαυτό μου. Ειλικρινά δεν είδα καλλιτέρευση.
Πέρασαν τα χρόνια. Αποστασιοποιήθηκα από πολλά πράγματα. Σταμάτησαν να ασχολούμε με το εγώ μου και ασχολήθηκα με το να είμαι εγώ ανάμεσα στους πολλούς. Ναι, η αρνητική ενέργεια αποπνέεται από πολλούς ανθρώπους, αθελά τους τις περισσότερες φορές. Είναι διάχυτη και μας επηρεάζει αρκετά συχνά. Και είναι πολύ πολύ δύσκολο να μεταλαχθεί σε αγάπη. Αν όμως την αφήσουμε να περάσει από πάνω μας χωρίς να μας αγγίξει; Αποδυναμώνεται και έτσι προφυλλάσουμε και εκείνον που την στέλνει.
Σίγουρα όλα είναι θέμα εμπειρίας και εκεί βασίστηκα κι εγώ. Ούτε μάθημα μπορούμε να κάνουμε ούτε κηρύγματα. Εμπειρίες και βιώματα.Τελικά αυτά αξίζουν και όχι δεκατρείς οκάδες βιβλιογνώσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 22:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Η μετάδωση της αρνητικής ενέργειας μπορεί να συμβεί τυχαία ή και
εσκεμμένα. Μπορεί να είναι συνειδητή ή και ασυνείδητη. Κάποιες φορές
χωρίς να το αντιλαμβανόμαστε και εμείς οι ίδιοι στέλνουμε αρνητική
ενέργεια γύρω μας και σε κάποιες περιπτώσεις, αυτή η ενέργεια μπορεί
να προχωρά, να επηρεάζει άλλους, μια ολόκληρη ομάδα και να επιστρέφει
σε εμάς με μεγαλύτερη δύναμη.
Για να μη στέλνουμε αρνητική ενέργεια πιστεύω ότι οφείλουμε να
επικεντρωνόμαστε στο τί είμαστε εμείς, στα δικά μας θέματα και να
αφήνουμε την κριτική προς τους άλλους. Να είμαστε ξεκάθαροι,
ανοιχτοί και να φερόμαστε με σεβασμό και ευγένεια. Να έχουμε υπόψην
μας την αλληλοσυσχέτιση των πάντων και με αυτό το σκεπτικό να μην
αφήνουμε τον αρνητισμό να διαρεύσει μέσα από τη σκέψη μας και τη
συμπεριφορά μας. Με άλλα λόγια, συγκεντρωνώμενοι στο κέντρο μας,
με ειλικροίνια, σεβασμό, ευγένεια και αγάπη δε βλάπτουμε κάποιον
άλλο. Ούτε συνειδητά, αλλά και ούτε ασυνείδητα δε βλάπτουμε, επειδή
η συγκέντρωση στο εγώ μας, (και δεν εννωώ τον εγωκεντρισμό, αλλά τη
συνειδητοποίηση του ατόμου μας) μας καθαρίζει.
Όσον αφορά την αποδοχή αρνητικής ενέργειας από το περιβάλλον πιστεύω
ότι αν είμαστε και πάλι συγκεντρωμένοι γύρω από ένα άψογο Εγώ, αν
δεν ασχολούμαστε περιττά και αδικαιολόγητα με τους γύρω μας, και
πάλι δεν κινδυνεύουμε.
Έχω αντιληφθεί, μέσα από προσωπικά βιώματα ότι η ανάπτυξη της ηθικής,
της ειλικροίνιας, της αγάπης, της ευγένειας είναι ασπίδες για κάθε
αρνητική εισβολή.
Σε περίπτωση, που θα ένιωθα μια επίθεση αρνητικής ενέργειας,
συνειδητή ή ασυνείδητη από κάποιον άλλον, θα την αγνοούσα, με την
έννοια ότι θα αντιμετώπιζα το άτομο που μου την εξέπεμψε με αγάπη
και χωρίς προκατάληψη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 20:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΘΕΛΑ Η ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ(ΨΥΧΙΚΑ ΒΑΜΠΙΡ-ΡΟΥΦΗΓΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ)ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΘΕΣΗ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ,ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΠΛΕΓΜΑ-CHAKRA ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ-.
ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 00:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ theosoficus, ίσως να είναι πιθανόν να μας δημιουργείται μια άσχημη ψυχολογική διάθεση από κάποιον ο οποίος είναι ψυχικό βαμπίρ.
Να πούμε βέβαια οτι το άτομο το οποίο λειτουργεί ως psychic vampire ίσως και να έχει άγνοια αυτής της κατάστασης.

Όμως τα ψυχικά βαμπίρ πέραν της κοπώσεως, της αδυναμίας μας, μπορούν να μας προκαλέσουν άσχημη διάθεση?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 10:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ.

θα ηθελες να μας πεις λιγα παραπανω πραγματα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xtremefast
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 13:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xtremefast  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ S.O.S ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΟ : nikos-effect@hotmail.com

ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 01:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φίλε S.O.S
Διάβασα για την περίπτωση σου.Όντως αυτά που λες προσωπικά τουλαχ πιστεύω οτι δεν είναι συμπτωματικά.Και το πιστεύω γιατι πρόσφατα βίωσα παρόμοια κατάσταση.Για να καταλάβεις,το φετινό καλοκαίρι,εγώ και η οικογένεια μου είχαμε ΟΛΟΙ κάποιο πρόβλημα υγείας.Ξεκίνησε ,ε τον πατέρα μου:Εσπασε το πόδι του.Συνεχίστηκε με την μάνα μου:Στην νέα της δουλειά την δάγκωσε σκύλος.Ο αδερφός μου έκανε απονεύρωση σε δόντι ύστερα απο επίπονες καταστάσεις και εγώ κόλυσα σταφυλόκοκο στο μάτι απο φακούς επαφής.Λοινόν,Εγω δεν πιστεύω οτι ήταν κακοτυχία.Είτε αυτο λέγεται μετάδοση αρνητικής ενέργειας,είτε οτιδήποτε άλλο,σίγουρα δεν έχει να κάνει με σύμπτωση.αυτή ήταν η δική μου εμπειρία,αν παιδιά γνωρίζετε περισσότερα περι αρνητικής ενέργειας,παρακαλώ ενημερώστε με.
Τέλος,έχω βάσιμες υποψίες ότι αρνητική ενέργεια μπορεί να προέρθει και απο το αστρικό πεδίο.αν γνωρίσζετε κατι,please πείτε μου και μένα
ΠέτροςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 16:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Εγω θυμαμαι οταν ημουν μικρος σε ηλικια 12 χρονων πριν πολλα χρονια συνεβησαν σε εμενα και την οικογενεια μου πολλα συνεχομενα δυσαρεστα γεγονοτα.Ειχαμε παει εγω με τους γονεις μου τοτε στα Χανια της Κρητης και μειναμε σε ενα ξενοδοχειο,σπιτακι ηταν ουσιαστικα.θυμαμαι που τοτε ο πατερας μου ειχε πρωτομιλησει για μεταδοση αρνητικης ενεργειας.Καποια ηλικιωμενη γυναικα στο ξενοδοχειο που δουλευε ως σερβιτορα δεν μας συμπαθουσε ιδιαιτερα και το βλεμμα της ηταν γεματο κακια..Πολλες φορες μας ειχε κοιταξει με αγριο βλεμμα.Νιωθαμε οτι σκεφτοταν κατι ασχημο για εμας


Απο οταν πρωτοηρθαμε σε επαφη μαζι της αρχισαν τα δυσαρεστα.

Μια μερα που πηγαμε για μπανιο παρασυρθηκα εγω και ο πατερας μου απο τα κυματα και κοντεψαμε να πνιγουμε.Καποια βραχια μας εσωσαν.Τραυματιστηκα λιγο στο κεφαλι και χρειαστηκε να κανω 3 ραμματα.Η παραλια λεγοταν Αγια Μαρινα.

Μια αλλη μερα ενω πηγαιναμε με το αμαξι μια βολτα πεταγεται μπροστα μας ενα ποδηλατο το οποιο και χτυπησαμε καθως δεν προλαβε ο πατερας μου να αποφυγει το ποδηλατο καθως οδηγουσε.Ευτυχως το παιδακι που ηταν πανω στο ποδηλατο δεν επαθε τιποτα.

Η μητερα μου μια μερα επαθε μια ψυξη και δεν μπορουσε σχεδον να περπατησει για αρκετες μερες,πρωτη φορα που συνεβαινε αυτο στην ζωη της.Το σπιτι ειχε καποια σκαλα μικρη και 2 φορες ο πατερας μου επεσε απο τις σκαλες και τραυματιστηκε ελαφρα ευτυχως.

Ολα αυτα τα συνεβησαν κατα την διαρκεια των ολιγοημερων διακοπων μας στα Χανια.


Συμπτωσεις?


Edited by - VIKING on 19/08/2006 16:40:09

Edited by - VIKING on 19/08/2006 16:42:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 18:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ VIKING, είναι πιθανόν τα ατυχήματα που αναφέρεις να σχετίζονται με την έντονη δυσαρέσκεια που ένιωθε εκείνη η γυναίκα για εσάς.
Τα δικά σας συναισθήματα όμως πως είναι?
Είχατε νιώσει φόβο εξαιτίας αυτής της δυσαρέσκειας που ένιωθε ή κάποιο άλλο άσχημο συναίσθημα?

Πιστεύω, φίλε μου, πως ακόμα και στην περίπτωση που αυτός που νιώθει αρνητικά για κάποιον ίσως και να αγνοεί οτι μεταδίδει μια αρνητική ενέργεια σ' αυτόν.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα η γυναίκα αυτή ναι μεν μπορεί να ένιωθε για κάποιο λόγο μια δυσαρέσκεια στην παρουσία σας όμως μπορεί να μην καταλάβαινε καν οτι με αυτόν τον τρόπο σας μεταδίδει μια αρνητική ενέργεια.

Αυτός που δέχεται όμως αυτή την ενέργεια πρέπει να έχει αρκετές άμυνες ώστε να μείνει ανεπηρέαστος από αυτήν.
Αν νιώσει φόβο ή αφεθεί σ' αυτήν την κατάσταση νιώθοντας οτι δε μπορεί να κάνει κάτι αποδυναμώνει τις άμυνες που έχει απέναντι σ' αυτήν την ενέργεια.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 22:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα δικά σας συναισθήματα όμως πως είναι?
Είχατε νιώσει φόβο εξαιτίας αυτής της δυσαρέσκειας που ένιωθε ή κάποιο άλλο άσχημο συναίσθημα?


Γεια σου φιλε Dying Incubus.Εγω ειχα νιωσει φοβο, οχι οι γονεις μου και λογικο ειναι αφου ημουν μικρος σε ηλικια.Οι γονεις μου ηταν ψυχροι μαζι της διοτι την αντιπαθουσαν.

quote:
Πιστεύω, φίλε μου, πως ακόμα και στην περίπτωση που αυτός που νιώθει αρνητικά για κάποιον ίσως και να αγνοεί οτι μεταδίδει μια αρνητική ενέργεια σ' αυτόν.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα η γυναίκα αυτή ναι μεν μπορεί να ένιωθε για κάποιο λόγο μια δυσαρέσκεια στην παρουσία σας όμως μπορεί να μην καταλάβαινε καν οτι με αυτόν τον τρόπο σας μεταδίδει μια αρνητική ενέργεια.


Σε αυτο μπορει να εχεις δικιο.

quote:
Αυτός που δέχεται όμως αυτή την ενέργεια πρέπει να έχει αρκετές άμυνες ώστε να μείνει ανεπηρέαστος από αυτήν.
Αν νιώσει φόβο ή αφεθεί σ' αυτήν την κατάσταση νιώθοντας οτι δε μπορεί να κάνει κάτι αποδυναμώνει τις άμυνες που έχει απέναντι σ' αυτήν την ενέργεια.


Αυτο που εχω ακουσει ειναι οτι δεν πρεπει να υπερισχυσει η αυρα του αλλου εναντι της δικιας σου.

Παντως γενικα πιστευω οτι ολα αυτα περι αρνητικης ενεργειας σχετιζονται με τον ανεξερευνητο εγκεφαλο.Ισως καποτε η επιστημη θα μπορει να δωσει απαντηση σε αυτα.


Edited by - VIKING on 19/08/2006 22:16:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πίπης
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 15:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πίπης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με ενοχλει πολυ η μεταδωση της αρνητικης ενεργειας γιατι με κανει να νιωθω εξαντλημενος οταν την δεχομαι.ειναι σαν την ενεργεια του ηλεκτρισμου αφου σε μικρες ποσοτητες δεν πεθαινω αλλα παθαινω σοκ.

μπορουμε να προφυλαχτουμε απο αυτην την κακια ενεργεια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ath_hleios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


77 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2012, 15:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μπορουμε να προφυλαχτουμε απο αυτην την κακια ενεργεια?


Σίγουρα υπάρχουν πολλοί τρόποι και τεχνικές προφύλαξεις. Κάποιοι ήδη αναφέρθηκαν στο παρόν νήμα.
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι
1) Η (αρνητική) ενέργεια που μεταδίδεται έχει συγκεκριμένη πορεία ή, σε περίπτωση που δεν πετύχει το στόχο της (αν υπάρχει συγκεκριμένος στόχος) κατευθύνεται ανεξέλεγκτα πηγαίνοντας στον αμέσως πιο αδύναμο κρίκο;
2) Με τι φορά κατευθύνεται: αριστερόστροφα (όπως οι δείκτες του ρολογιού), δεξιόστροφα;
3) Υπάρχει δυνατότητα να ελεγχθεί η προκαθορισμένη πορεία της [αρνητικής] ενέργειας ώστε να μην ψάχνει τον αμέσως επόμενο αδύναμο κρίκο;


ΑθήλειοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2012, 19:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1) Η (αρνητική) ενέργεια που μεταδίδεται έχει συγκεκριμένη πορεία ή, σε περίπτωση που δεν πετύχει το στόχο της (αν υπάρχει συγκεκριμένος στόχος) κατευθύνεται ανεξέλεγκτα πηγαίνοντας στον αμέσως πιο αδύναμο κρίκο;

Νομίζω οτι έχει μια προκαθορισμένη πορεία και στόχο.Θα το έλξει αυτός που εκπέμπει ανάλογη στην τελική.

quote:
2) Με τι φορά κατευθύνεται: αριστερόστροφα (όπως οι δείκτες του ρολογιού), δεξιόστροφα;

Δεν ξέρω αλλα πιστεύω οτι κατευθύνεται όπως το φώς που εκπέμπεται απο κάποια πηγή,σε 360 μοίρες δηλαδή.

quote:
3) Υπάρχει δυνατότητα να ελεγχθεί η προκαθορισμένη πορεία της [αρνητικής] ενέργειας ώστε να μην ψάχνει τον αμέσως επόμενο αδύναμο κρίκο;

Πιστεύω πως ναι.

Η αρνητικη ενέργεια είναι πολύ επιβαλαβής για όλους μας.Όποιος προσπαθεί να την στείλει κάπου,το μόνο που θα καταφέρει είναι να έλξει περισσότερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy