ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Κατάρα- Σατανισμός- Αυτοκτονία,
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
amymwni_87
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 13:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amymwni_87  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι,

Ξεκινώντας θα ηθελά να εκφράσω το πόσο μεγάλη ευχαρίστηση νιώθω που επιτέλους ανακάλυψα έναν διαδυκτιακό τόπο οπού ακόμη και <<παράδοξες>> για κάποιους ιστορίες γίνονται αποδεκτές και συζητούνται απο άτομα ανοιχτά προς πάσης φύσεως θέματα...

Συνεχίζοντας θα ήθελα να σας διηγηθώ μία ιστορία στην οποία πρόκειται να θίξω αρκετά θέματα, ελπίζω να μη γίνω κουραστική!
Η ιστορία μου λοιπόν αφορά μία προσφιλή σε εμάς οικογένεια της οποίας σχεδόν όλα τα μέλη πέθαναν... όμως ας τα πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή...

Μιλάμε λοιπόν για μία οικογένεια, με μία μητέρα οικοκυρά και έναν πατέρα δημόσιο υπάλληλο.Σε σύντομο σχετικά χρονικό διάστημα η οικογένεια αποκτά τέσσερα υγιέστατα αγόρια. Τα χρόνια κυλούν και τα παιδιά μεγαλώνουν με μια μαμά που τα αγαπα και τα φροντίζει πολύ και με ένα πατέρα αρκετά αυστηρό. Την δεκαετία του 80' ο πατέρας πεθαίνει απο κάποια αρρώστια, μένουν λοιπόν οι νεαροί οι οποίοι παίρνουν την ζωή πλέον στα χέρια τους!
Περνούν λίγα χρόνια ακόμη κ ο 3ος γιος φεύγει φαντάρος. Κάποιο πρωϊνό κι ενώ το προηγούμενο βράδυ φύλαγε σκοπιά, τον βρήκαν νεκρό απο σφαίρα, ποτέ δεν εξακριβώθηκε αν ήταν αυτοκτονία, δολοφονία ή ατύχημα. Περνούν μερικά χρόνια ακόμη κ ο 4ος γιος βρίσκεται νεκρός μέσα στο ίδιο του το σπίτι απο την μητέρα του... κι αυτός νεκρός απο όπλο το οποίο μόνος του χρησιμοποίησε για να αυτοκτονήσει. Ελάχιστες μέρες μετά την ταφή του η μητέρα του βρίσκει πάνω στον τάφο του ένα κουνέλι σκοτωμένο με το αίμα του να έχει κυλήσει επάνω στο μνήμα.
Καθώς καταλαβαίνεται άρχισαν πολλά ερωτηματικά γύρω απο την συγκεκριμένη αυτοκτονία ο μεγαλύτερος αδερφός προσπαθεί να ανακαλύψει την αλήθεια και την ανακαλύπτει... Ο μικρός του αδερφός είχε μπλέξει σε κάποια σατανιστική οργάνωση, απαιτεί να μάθει όμως δεν παίρνει απαντήσεις αντ' αυτού τον προειδοποιούν να μείνει μακριά τους γιατί διαφορετικά θα το μετανιώσει ας σκεφτεί την οικογένεια του, του λένε... Μερικούς μήνες αργότερα πέφτει απο γέφυρα, αυτοκτονώντας και εκείνος.
Πλέον ζει μόνο η μητέρα και ο δεύτερος γιος.
Απο συζητήσεις εμαθά ότι την συγκεκριμένη οικογένεια την είχαν καταραστεί και αιτία ήταν κάποιος πολύ κακός τους πρόγονος...

Θα σας παρακαλούσα να μου στείλετε τις δικές σας απόψεις τόσο για την συγκεκριμένη ιστορία όσο και για τα επιμέρους θέματα: την αυτοκτονία, το σατανισμό, την κατάρα...

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 14:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου amymwni_87
καλώς ήρθες στα forums

Διαβάζοντας την ιστορία και τις εξηγήσεις που γράφεις, ένα πράγμα δεν μου κολλάει:
Από τη μία αναφέρεις ότι ο μικρός αδελφός είχε μπλέξει σε μια σατανιστική οργάνωση και μετά από λίγο καιρό (αυτός ή ο αδελφός του - δεν κατάλαβα ποιος από τους δύο) έπεσε από μία γέφυρα αυτοκτονώντας. Για το συγκεκριμένο θάνατο, μοιάζει - όπως το θέτεις - να είναι υπαίτια η εμπλοκή του νέου με την οργάνωση αυτή.
Μετά όμως αναφέρεις την κατάρα που αφορούσε τον πρόγονο.
Στο σημείο αυτό χάνω τη σύνδεση.
Εάν η κατάρα ήταν υπεύθυνη για την θανατερή μοίρα της οικογένειας, γιατί να εμφανιστεί και ένας δεύτερος παράγοντας, όπως αυτός της σατανιστικής οργάνωσης; Και τι σύνδεση θα μπορούσε να υπάρχει μεταξύ της κατάρας και της σχέσης του νέου με την οργάνωση αυτή;
Αναγκαστικά υποθέτω πως είτε υπήρξαν δύο - ανεξάρτητες μεταξύ τους - αιτίες που δημιούργησαν πρόβλημα στην οικογένεια, είτε πως η σατανιστική ομάδα δεν έπαιξε πραγματικά ρόλο, αλλά είναι συμπτωματικό το γεγονός ότι αυτοκτόνησε ο νεαρός λίγο καιρό μετά τις ερωτήσεις που έγιναν στην ομάδα αυτή. Στην περίπτωση αυτή, αιτία είναι μόνο η κατάρα.

Εάν καταλήξουμε σ' αυτήν την υπόθεση, θα πρέπει να εξετάσουμε το γεγονός της ίδιας της κατάρας: Κατά πόσο αληθεύει ότι κάποιες κατάρες έχουν τέτοια ισχύ, που να μπορούν να ξεκάνουν μια ολόκληρη οικογένεια;

Έπειτα, ανακύπτει και ένα άλλο ερώτημα.
Το σκοτωμένο κουνέλι στον τάφο.
Σχετίζεται με την κατάρα;
Σχετίζεται με την σατανιστική ομάδα;

Εάν σχετίζεται με την κατάρα, και αν η κατάρα αφορά κάποιον μακρυνό πρόγονο, ποιος το έβαλε στον τάφο; Οι κληρονόμοι αυτού που καταράστηκαν τον πρόγονο;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαν υφιστατο καταρα, δεν θα ειχαν καν γεννηθει τα 4 παιδια.

η καταρα θα ειχε πιασει τις προηγουμενες γενιες, μιας και ανεφερες καποιον καταραμενο προγονο. (εκτος και αν ηταν ο παππους, αλλα δεν νομιζω θα ελεγες απλως παππους και οχι προγονος).

πιστευω οτι τα αγορια επασχαν απο καποιου ειδους ψυχικη διαταραχη, η οποια εκδηλωθηκε σιγα σιγα στον καθεναν τους. αλλωστε για να μπλεξει κανεις σε σατανιστικες οργανωσεις, ολιγον τι διαταραγμενος ειναι....


ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amymwni_87
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amymwni_87  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Aγαπητή amalia,

Kαλώς σας βρήκα αρχικά, και συνεχίζοντας να δώσω τις επιμέρους εξηγήσεις που μου ζητάς.

Το λοιπόν ο μικρότερος γιος ήταν αυτός που είχε μπλέξει σε σατανιστηκή οργάνωση ενώ ο μεγαλύτερος αφού ανακάλυψε την εμπλοκή του μικρού του αδερφού, μέσα πάντα απο προσωπική του έρευνα για την σατανιστική οργάνωση, αυτοκτόνησε πέφτοντας απο την γέφυρα. Προσωπική μου άποψη, αυτοκτόνησε (ο μεγαλύτερος) λόγω του ότι μετά τον θάνατο του πατέρα του ήταν αυτός που πήρε τα ηνία της οικογενείας του και προφανώς απογοητεύτηκε που δεν κατάφερε να προστατέψει τα μέλη της!
Όσο για το κουνέλι ήταν πράξη της σατανιστικής οργάνωσης κι όχι αυτών που είχαν καταραστεί την οικογένεια μια και δεν έχουν πα καμία σχέση μεταξύ τους. Όσο για το κουνέλι ερμηνεύτικε ως αφιέρωση του νέου στον σατανά. Γεγονός που δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει...
Τώρα όσον αφορά το σατανισμό και την κατάρα νόμίζω ότι αλληλοδιαπλέκονται μεταξύ τους. Προσωπική μου πάλι άποψη η κατάρα η σκέψη μάλλον της κατάρας ήταν για αυτούς <<βαρύ φορτίο>> ψυχολογικό. Δεν συνδέω τον σατανισμό με την κατάρα μάλλον έτυχε στην προκειμένη περιπτωσή να συνυπάρχουν!
Κάτι που θέλω επίσης να προσθέσω είναι ότι λίγο καιρό πριν αυτοκτονήση ο μικρότερος γιος έλεγε στην μητέρα του οτι ήθελε να φύγει μακρυά να μετακομίσει αν να ήθελε να γλυτώσει απο κάτι...

Αυτά ελπίζω να ξκαθάρισα λίγο τα πράγματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amymwni_87
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amymwni_87  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ null_n_void,

Η κατάρα <<δόθηκε>> πράγματι στον παππού τον παιδιών παράληψη που δεν το προσδιόρισα με περισσότερη λεπτομέρεια.
Τώρα όσον αφορά την διατάραξη του συγκεκριμένου νεαρού οφείλω να σου πω ότι επειδή τον γνώριζα όλη μου τη ζωή ήταν ένας πολύ καλός άνθρωπος γενναιόδωρος και ευγενικός. Ήταν φοβερό για εμένα όταν έμαθα που είχε μπλέξει.
Τέλος μάλλον ότι θα συμφωνήσω μαζί σου ότι προυπήρχαν ψυχολογικά προβλήματα που δεν διαγνώστικαν έγκαιρα.
Παρ' όλα αυτά ακόμη κι έπειτα απο τόσα χρόνια η ιστορία αυτή με κάνει πάντα να διερωτάμε γιατί?!? Γιατί όλα αυτά?!?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Amymwni 87 μήπως αυτή η σατανιστική οργάνωση τους είχε μπλέξει σε πράγματα που ούτε καν αγγίζει ο νους μας και μη μπορώντας να ξεφύγουν απ΄την απελπισία τους αυτοκτονούσαν

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 15:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εαν ηταν ολα καλα, δεν θα εμπλεκε.

ουτε θα αυτοκτονουσαν τα αδερφια του (αν αυτοκτονησαν δηλαδη).

δεν νομιζω οτι τους αυτοκτονησαν οι δυναμεις του σκοτους. οι ανθρωποι ειναι πολυ χειροτεροι απο αυτες....

μαλλον τα φαγανε λαχανο τα αδερφια.....

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amymwni_87
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2006, 16:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amymwni_87  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι για το θέμα της αυτοκτονίας πιστεύω ότι είναι καθαρά πράξη που την αποφασίζει το άτομο για τον εαυτό του. Άλλες φορές για να γλυτώσει απο τύψεις, άλλες φορές απο ενοχές, γενικότερα για να λυτρωθεί απο ότι τον βασανίζει. Πράγματι Gonzales ο μικρότερος μπορεί να αναμείχθηκε σε πράγματα που ούτε να υποψιαστούμε δεν μπορούμε και λόγω της πίεσης αλλά και της αδύναμης κράσης του να μην άντεξε...
Πάντως null_n_void τον τρίτο γιο μπορεί να τον σκότωσαν τους δύο άλλος όμως αποκλείεται καθότι ο μικρότερος αυτοκτόνησε σε ένα δωμάτιο που είχε κλειδώσει αυτός απο μέσα και που δεν υπήρχε τρόπος να μπει κάποιος άλλος (ή να βγει) αφού δεν πήρχε άλλη διέξοδος!
Όσο για το μεγαλύτερο γιο τον είδαν καθισμένο πανω στην γέφυρα κι έπειτα μόνον του να πέφτει...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tco99
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2006, 15:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tco99  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητοί μου φίλοι,

Ξεκινώντας θα ηθελά να εκφράσω το πόσο μεγάλη ευχαρίστηση νιώθω που επιτέλους ανακάλυψα έναν διαδυκτιακό τόπο οπού ακόμη και <<παράδοξες>> για κάποιους ιστορίες γίνονται αποδεκτές και συζητούνται απο άτομα ανοιχτά προς πάσης φύσεως θέματα...

Συνεχίζοντας θα ήθελα να σας διηγηθώ μία ιστορία στην οποία πρόκειται να θίξω αρκετά θέματα, ελπίζω να μη γίνω κουραστική!
Η ιστορία μου λοιπόν αφορά μία προσφιλή σε εμάς οικογένεια της οποίας σχεδόν όλα τα μέλη πέθαναν... όμως ας τα πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή...

Μιλάμε λοιπόν για μία οικογένεια, με μία μητέρα οικοκυρά και έναν πατέρα δημόσιο υπάλληλο.Σε σύντομο σχετικά χρονικό διάστημα η οικογένεια αποκτά τέσσερα υγιέστατα αγόρια. Τα χρόνια κυλούν και τα παιδιά μεγαλώνουν με μια μαμά που τα αγαπα και τα φροντίζει πολύ και με ένα πατέρα αρκετά αυστηρό. Την δεκαετία του 80' ο πατέρας πεθαίνει απο κάποια αρρώστια, μένουν λοιπόν οι νεαροί οι οποίοι παίρνουν την ζωή πλέον στα χέρια τους!
Περνούν λίγα χρόνια ακόμη κ ο 3ος γιος φεύγει φαντάρος. Κάποιο πρωϊνό κι ενώ το προηγούμενο βράδυ φύλαγε σκοπιά, τον βρήκαν νεκρό απο σφαίρα, ποτέ δεν εξακριβώθηκε αν ήταν αυτοκτονία, δολοφονία ή ατύχημα. Περνούν μερικά χρόνια ακόμη κ ο 4ος γιος βρίσκεται νεκρός μέσα στο ίδιο του το σπίτι απο την μητέρα του... κι αυτός νεκρός απο όπλο το οποίο μόνος του χρησιμοποίησε για να αυτοκτονήσει. Ελάχιστες μέρες μετά την ταφή του η μητέρα του βρίσκει πάνω στον τάφο του ένα κουνέλι σκοτωμένο με το αίμα του να έχει κυλήσει επάνω στο μνήμα.
Καθώς καταλαβαίνεται άρχισαν πολλά ερωτηματικά γύρω απο την συγκεκριμένη αυτοκτονία ο μεγαλύτερος αδερφός προσπαθεί να ανακαλύψει την αλήθεια και την ανακαλύπτει... Ο μικρός του αδερφός είχε μπλέξει σε κάποια σατανιστική οργάνωση, απαιτεί να μάθει όμως δεν παίρνει απαντήσεις αντ' αυτού τον προειδοποιούν να μείνει μακριά τους γιατί διαφορετικά θα το μετανιώσει ας σκεφτεί την οικογένεια του, του λένε... Μερικούς μήνες αργότερα πέφτει απο γέφυρα, αυτοκτονώντας και εκείνος.
Πλέον ζει μόνο η μητέρα και ο δεύτερος γιος.
Απο συζητήσεις εμαθά ότι την συγκεκριμένη οικογένεια την είχαν καταραστεί και αιτία ήταν κάποιος πολύ κακός τους πρόγονος...

Θα σας παρακαλούσα να μου στείλετε τις δικές σας απόψεις τόσο για την συγκεκριμένη ιστορία όσο και για τα επιμέρους θέματα: την αυτοκτονία, το σατανισμό, την κατάρα...




φιλη μου ανωνιμη μπορεις να μου πεις σε πιο στρατοπεδο ηταν ο προτως αδερφος που πεθανε?

tco99Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amymwni_87
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 23:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amymwni_87  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ tc99,

δυστυχώς αυτό είναι κάτι που δεν γνωρίζω διότι ήμουν πολύ μικρή όταν συνέβει. Θα προσπαθήσω όμως να μάθω!
Πάντως απο φωτογραφία που τον έχω δει ήταν μετρίου αναστήματος πολυ αδύνατος καστανός και φορούσε γυαλιά. Ήταν ένας άνθρωπος κλειστός με όχι και τα καλύτερα βιώματα, μια που τα παιδιά στο σχολείο πάντα τον κοροϊδευαν για αυτό και τον προστάτευε ο μεγαλύτρος αδερφός του...
Αυτά ελπίζω να σου εδωσα κάποιες ουσιαστικές πληροφορίες.

Ομως σε παρακαλώ να μου πεις τον λόγο που μου έκανες αυτή την ερώτηση!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy