ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ένας πρακτικός καθημερινός ονειροκρίτης... Είδατε περίεργο όνειρο σήμερα?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2006, 10:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα εσωτεριστές... !!! Από καιρό θέλω να ανοίξω αυτό το θέμα αλλά δεν ξέρω αν έχει υπάρξει παρόμοιο θέμα.
Πως θα σας φαίνόται η ιδέα να ερμηνεύουμε τα όνειρα που βλέπουμε την προηγούμενη βραδιά εδώ σε αυτό το θεματάκι?


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2006, 10:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και θα σας πω ένα προχθεσινό όνειρο που είδε μια συνάδελφος μου και την αναστάτωσε αρκετά.΄
Είδε έναν θείο της που είναι πεθαμένος (και στο όνειρο ήταν) και του έλεγε για ένα πρόβλημα που έχει με την οικογένεια της και την απασχολεί αυτόν τον καιρό.
Η ίδια τον ρωτούσε τι θα έλεγε ο πατέρας της (που είναι και αυτός πεθαμένος).. Ο θείος της στο όνειρο ήταν πολύ περίεργος είχε κάπως περίεργα φρύδια λευκά...και γενικώς δεν της έδινε καλή εντύπωση. Προσπαθούσε να την σχίσει στο θώρακα από πάνω μέρχι κάτω και του έλεγε θείε με πονάς...(όμως δεν πονούσε) και μετά είχε πάρει το σιδερένιο από την ζώνη του και της το έβαζε ανάμεσα στο κρέας των δακτύλων των χεριών της. δεν ξέρω μπορεί η περιγραφή μου να είναι χάλια...

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2006, 09:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που τα όνειράς σας είναι όμορφα!!!!
Τις τελευταίες μέρες βλέπω συνέχεια γάτες και χθες είδα μωρό!
Ξέρω ότι τα μωρά δεν είναι καλό να τα βλέπεις!
Άντε μωρέεεε πείτεεεεε τίποτις.....

Ο μονόλογος του Ελενακίου!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

El_Kei
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2006, 21:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_Kei  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw de thimamai ta oneira pou vlepw.. :(
giati den paizei ma mi vlepw oneira.. oloi vlepoun..;)
paei arketos kairos apo teleytaio oneiro pou thimamai..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2006, 22:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα ένα Όνειρο πρι 2 μέρες. Με κυνηγούσε ένας άνθρωπος με ουρά σκορπιού για να γλιτώσω έπεσα συνειδητά από ένα ύψωμα μπας και ξυπνήσω και πράγματι έτσι έγινε. Μετά όμως ξανά ξάπλωσα και το Όνειρο συνεχιστικέ. Εγώ συνάντησα έναν δράκουλα και συνεργαστήκαμε για να κλίσουμε τον σκορπιό σε ένα κλουβί και τα καταφέραμε σε λίγη ώρα ωμός θα ξημέρωνε και για αυτό τρέξαμε να φύγουμε όταν ξημέρωσε ξαφνικά ξύπνησα και ήταν πάνω που ξημέρωνε είχα κοιμηθεί μόνο 3 ώρες

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marw
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 16:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους marw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ta oneira mou kratane polu ligo kai sini8ws otan ksipnaw den ta 8imame ektos ki an einai efialtes pou den ksexnountai me tpt :)
oi perissoteroi filoi mou blepoun oneira me perissoteroi diarkeia apo mena!
xm.... mallon egw den paw kala

mariaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 16:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή marw, καλώς ήλθες στο Esoterica!

Θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες τα μηνύματα σου κι όχι με λατινικούς που κάνουν την ανάγνωση δύσκολη.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
telos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 22:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους telos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέρω ότι τα μωρά δεν είναι καλό να τα βλέπεις!


Εγώ από τότε που είδα στον ύπνο μου μωρό (πάνε 5 χρόνια) ... όλα στραβά μου πάνε. Φαντάσου ότι μέχρι τότε δεν έδινα καμία απολύτως σημασία στα όνειρα, κορόιδευα μάλιστα όσους πίστευαν σε αυτά ή προσπαθούσαν να τα ερμηνεύσουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rozaki@
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2006, 03:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rozaki@  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά πιστεύετε πραγματικα οτί τα όνειρα έχουν ερμηνια; Δηλαδή αν κάποιος πχ δει ένα μωρό σημαίνει πως κάτι κακό θα συμβεί ή εάν δει κάποιον να πεθαίνει τότε αυτός που πέθανε στην πραγματικότητα θα ζήσει πολλά χρόνια;

Και για να δώσω αφορμή να απαντήσουν κι άλλοι σε αυτή την απορία μου θα πω πρώτη εγώ την άποψή μου η οποία δεν είναι και καθόλου πρωτότυπη.

Εγώ δεν πιστεύω στα όνειρα καθόλου. Θεωρώ πως τα όνειρα απλά είναι το υποσυνείδητό μας και σκέψεις οι οποίες ελευθερώνονται κατά τη διάρκεια της χαλάρωσης μας. Αυτό απλά τίποτ'αλλο.
Εσείς τι πιστεύετε;

Φιλικά Rozaki@Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 16:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά πιστεύετε πραγματικα οτί τα όνειρα έχουν ερμηνια; Δηλαδή αν κάποιος πχ δει ένα μωρό σημαίνει πως κάτι κακό θα συμβεί ή εάν δει κάποιον να πεθαίνει τότε αυτός που πέθανε στην πραγματικότητα θα ζήσει πολλά χρόνια;

Και για να δώσω αφορμή να απαντήσουν κι άλλοι σε αυτή την απορία μου θα πω πρώτη εγώ την άποψή μου η οποία δεν είναι και καθόλου πρωτότυπη.

Εγώ δεν πιστεύω στα όνειρα καθόλου. Θεωρώ πως τα όνειρα απλά είναι το υποσυνείδητό μας και σκέψεις οι οποίες ελευθερώνονται κατά τη διάρκεια της χαλάρωσης μας. Αυτό απλά τίποτ'αλλο.
Εσείς τι πιστεύετε;

Φιλικά Rozaki@


Το αν ένα όνειρο μπορεί να είναι και προφητικό δεν μπορώ να το ισχυριστώ ούτε και να το απορρίψω εντελώς βέβαια.Θα μπορούσε να είναι προφητικό με την έννοια..ότι η συνείδηση μας κάνει μια επιλεκτική καταγραφή και ερμηνεία των πληροφοριών που δέχεται ...και όταν κατα τον ύπνο χαλαρώνει αυτή τότε μπορεί να αναδυθούν και τμήματα πληροφοριών που απωθήσαμε ..και που όντως προμήνυαν (βάση απλής λογικής) ένα γεγονός.Η πραγματικότητα που συνειδητά αντιλαμβανόμαστε είναι υπερ-φιλτραρισμένη...χωρίς να σημαίνει ότι το "κατακάθι" (που δεν περνάει αυτά τα φίλτρα ) ότι πετιέται και δεν φυλάσσεται σε κάποιες αποθήκες οι οποίες ανοίγουν στον ύπνο.

Σίγουρα όμως το όνειρο είναι φορέας ενός κομματιού του εαυτού μας...και μελετώντας το μπορούμε να μας μάθουμε καλύτερα.Κι αυτό είναι μια μορφή πρόβλεψης....μιας και γνωρίζοντας τον εαυτό σου καλύτερα μπορεί να μην ξέρεις τι θα σου συμβεί ακριβώς αλλά γνωρίζεις πως θα αντιδράσεις σε ότι κι αν σου συμβεί.Βέβαια....οι κώδικες που χρησιμοποιεί ο καθένας στα όνειρα του...είναι μοναδικοί και για να τους αποκαλύψει μάλλον θα πρέπει συστηματικά να τα αναλύει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 14:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι.
Άνοιξα ένα νέο θεματάκι με τίτλο ονειροκρίτης οn line. Οι διαχειριστές μου το έκλεισαν διότι με παρέπεμψαν σ΄αυτό που είναι παρεμφερές. Βλέπω ότι τα όνειρα που ήδη υπάρχουν είναι παλιά και θα έχουν βγει οι εξηγήσεις τους. Από εδώ και πέρα όποιος θέλει μπορεί να μου γράφει τα όνειρά του για να σας τα εξηγώ, μια και έχω την ανάλογη πείρα του θέματος αυτού.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 14:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά πιστεύετε πραγματικα οτί τα όνειρα έχουν ερμηνια; Δηλαδή αν κάποιος πχ δει ένα μωρό σημαίνει πως κάτι κακό θα συμβεί ή εάν δει κάποιον να πεθαίνει τότε αυτός που πέθανε στην πραγματικότητα θα ζήσει πολλά χρόνια;

Και για να δώσω αφορμή να απαντήσουν κι άλλοι σε αυτή την απορία μου θα πω πρώτη εγώ την άποψή μου η οποία δεν είναι και καθόλου πρωτότυπη.

Εγώ δεν πιστεύω στα όνειρα καθόλου. Θεωρώ πως τα όνειρα απλά είναι το υποσυνείδητό μας και σκέψεις οι οποίες ελευθερώνονται κατά τη διάρκεια της χαλάρωσης μας. Αυτό απλά τίποτ'αλλο.
Εσείς τι πιστεύετε;


Θα σου αναλύσω τα όσα λες με παραδείγματα. Αυτός που πέθανε δεν θα ζήσει πολλά χρόνια αλλά μια κατάσταση μεταβάλλεται, δηλαδή αν είναι χωρίς δουλειά, θα βρει, αν είναι μόνη θα βρει σύντροφο ή και το αντίθετο. Δηλαδή πεθαίνει μια κατάσταση του ατόμου αυτού. Όσο για το μωρό ναι, είναι στεναχώρια. Αν το βλέπεις όμως να γεννιέται χωρίς να δεις μωρό σημαίνει ότι νέες ελπίδες γεννιούνται Αν βλέπεις όμως να παίζουν πολλά παιδιά μαζί είναι χαρά. Από την παλαιά διαθήκη ακόμα βλέπουμε ότι ο Ιωσήφ ήξερε να εξηγεί όνειρα. Πιστεύω πολύ στη γλώσσα των ονείρων. Το Deja vu για μένα είναι η θέαση κάποιου ονείρου που συγκράτησε ο εγκέφαλος και έρχεται στην επιφάνεια όταν πραγματοποιηθεί. Τα όνειρα χωρίζονται σε συμβουλευτικα, ψυχολογικα, προφητικά, ανευ ουσίας ή κυριακάτικα είναι τα όνειρα που βλέπεις το Σάββατο το βράδυ που δεν βγαίνουν, τα αντίθετα, τα νοσταλγικά, αυτά που προέρχονται από το υπερπέραν δηλαδή μήνυμα από κάποιον νεκρό, τα σεξουαλικά, τα συνειδητά, όνειρα από άλλη διάσταση δηλαδή αστρικό ταξίδι, παράλληλο σύμπαν κ.λ.π.
Ναι, είναι σκέψεις που απελευθερώνονται από το υποσυνείδητο, όμως σκέψεις σωστά δομημένες που δίνουν ένα νόημα. Το όνειρο είναι ένας γλωσσικός κώδικας που βγάζει κάποιο νόημα. Αν δει κάποιος τον εγκέφαλο λειτουργεί ακόμα και όταν κοιμόμαστε. Διαλέγει δεδομένα τα οποία κρατά και άλλα τα οποία τα απορρίπτει σε έναν ξεχασμένο κάδο, τα οποία ονειρευόμαστε το Σάββατο το βράδυ. Αυτά τα όνειρα σε καμία περίπτωση δεν βγαίνουν. Αν θες να με ρωτήσεις κάτι άλλο είμαι στη διάθεσή σου!

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 16:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
mystery flower
Από εδώ και πέρα όποιος θέλει μπορεί να μου γράφει τα όνειρά του για να σας τα εξηγώ, μια και έχω την ανάλογη πείρα του θέματος αυτού.

Μάλιστα!Και θα μας δίνεις εξηγήσεις "αλληγορικές" του τύπου:


quote:
mystery flower
Αυτός που πέθανε δεν θα ζήσει πολλά χρόνια αλλά μια κατάσταση μεταβάλλεται


????


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 16:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτός που πέθανε δεν θα ζήσει πολλά χρόνια αλλά μια κατάσταση μεταβάλλεται


????


Προφανώς εννοεί οτι αυτός που στο όνειρο πεθαίνει,δεν σημαίνει οτι θα ζήσει πολλά χρόνια στην πραγματικότητα,η γνωστή ερμηνεία δηλ. οτι ο θανατος σημαίνει μακροζωία,αλλα θα αλλάξει κάτι στην ζωή του,θα σταματήσει να υπάρχει μια κατάσταση και θα δημιουργηθεί μια άλλη.

Edited by - alex22 on 07/12/2011 16:24:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2011, 16:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς Αλεξ

Αυτό ήξερα και απόρησα με την διατύπωση της νέας μας φίλης!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 10:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοούσα πως το όνειρο αυτό δεν έχει την εξήγηση που του δώσατε ότι θα έχει μακροζωία, αλλά ότι μεταβάλλεται μια κατάσταση στη ζωή του. Πεθαίνει μια κατάσταση. Νικόμαχε, γιατί με ονομάζεις φίλη, αφού ξέρουμε και οι δύο ότι δεν με χωνεύεις και δεν τρέφεις τέτοια αισθήματα για μένα;

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 14:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εννοούσα πως το όνειρο αυτό δεν έχει την εξήγηση που του δώσατε ότι θα έχει μακροζωία, αλλά ότι μεταβάλλεται μια κατάσταση στη ζωή του. Πεθαίνει μια κατάσταση. Νικόμαχε, γιατί με ονομάζεις φίλη, αφού ξέρουμε και οι δύο ότι δεν με χωνεύεις και δεν τρέφεις τέτοια αισθήματα για μένα;

Ταξίδι στο άγνωστο


Θα σου καταστήσω σαφές αγαπητη mystery flower,οτι δεν τρέφω αισθήματα εναντίον του προσώπου,αλλά υπέρ ή κατα των γραπτών και μόνο.

Ετσι,είτε γράφεις σωστά,είτε λάθος,θα είσαι μια συνδίκτυα στην πορεία της αναζήτησης και πάντα θα είσαι φίλη και αγαπητή!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 15:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χεχε.. Εγώ είδα χτες σε κάποια στιγμή ότι ήμουν περικυκλωμένος από γάτες, οι οποίες είχαν το βλέμα τους πάνω μου, με κοιτούσαν δηλαδή με ανοιχτά ματια. Δεν φαίνονταν να έχουν απειλητική διάθεση αλλα μια απο αυτές (μια άσπρη) γαντζώθηκε στο στήθος μου πάνω στην άσπρη φανέλα που φορούσα στο όνειρο. Εγώ την τράβηξα και μετά την κλώτσισα.. κυριολεκτικά. Χτύπησα το πόδι μου στον φυσικό κόσμο. Ευτυχώς το κοντρόλαρα και δεν χτύπησα δυνατά.
Για πες λουλούδι μου, τι ερμηνεία δίνεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2011, 11:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δείχνει ότι είσαι άτομο ελεύθερο. Δεν αγαπάς τις δεσμεύσεις και όποιος προσπαθεί να σε φυλακίσει και να σε διεκδικήσει δεν θα τα καταφέρει. Σου αρέσει η παρέα, είσαι κοινωνικός, αλλά παράλληλα έχεις την ελευθερία στο αίμα σου.

Ταξίδι στο άγνωστο

Edited by - mystery flower on 10/12/2011 11:20:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2011, 15:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκαιο τελικά... Θα σου ξανάρθω με όνειρο σύντομα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2011, 20:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά μιας και το φέρε η κουβέντα, εγώ δεν είδα περίεργο όνειρο σήμερα αλλά είδα στον άλφα μια ασυνήθιστη είδηση...

ένας γάτος έγινε πολυεκατομμυριούχος!
κέρδισε το τίτλο της πλουσιότερης γάτας του κόσμου!

Λένε ότι κληρονόμησε μια βίλα, εκατοντάδες σπίτια σε όλη την Ιταλία από το Μιλάνο μέχρι την Καλαβρία, τέσσερις τραπεζικούς λογαριασμούς με εκατομμύρια ευρώ.
Συνολικά η κληρονομιά ανέρχεται στα δέκα εκατομμύρια ευρώ.

Ολη η είδηση...Αδέσποτος γάτος κληρονόμησε 10 εκατομμύρια ευρώ

Οχι απλά δε το φανταζόταν αλλά ούτε στο όνειρο της δε θα το είχε δεί ότι θα γινόταν μια μέρα η πλουσιότερη γάτα στο κόσμο.

Πέρα απο το χιούμορ, να ναι καλά ο φίλος μας ο γάτος να χαρεί όλα όσα κληρονόμησε.

to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2011, 22:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..Επ! ψιψίνα; Έλα στον μπαμπά, έεεελα στον μπαμπά, ψιψιψιψι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2011, 23:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε δε λέμε ότι...είναι και πολυυύ γάτα
Ε! να αυτή είναι!

to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2011, 07:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είχα δει στον ύπνο μου πριν μια βδομάδα ένα περίεργο όνειρο,ήμουν σε ένα μέρος που έμοιαζε με το ηράκλειο στη κρήτη,όλα ήταν παρηκμασμένα ακόμα και στα κτήρια είχαν φυτρώσει φυτά, εν ολίγης υπήρχε εμφανής εγκατάλειψη,καθώς προχώραγα σε μια πλαγια υποτίθεται ότι ήταν το σπίτι της θείας μου,η πλαγια έμοιαζε με έρημο δηλαδή είχε άμμο,η επομενη σκηνή ήταν ότι στην περιοχή είχε ξηρασία ο κήπος που πριν είχε άμμο,είχε γίνει λάσπη,σαν βούρκος γεμάτος λάσπες ακαθαρσίες αίματα και πούπουλα από περιστέρια τότε πλησίασα το σπίτι που ήταν διπλα από το κήπο αλλα υπήρχε συρματόπλεγμα κομμένο που το χώριζε και όλο το σπίτι ήταν διαλυμένο με σπασμένα τζαμια και χαλασμένους τοίχους εγώ περίμενα τη βροχή που θα καθάριζε το τόπο αλλα μετά ξύπνησα δεν θυμάμαι κάτι άλλο,θα ήθελα να ακούσω κάποιες απόψεις αν ήταν θεμιτό

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

greeneyes
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2011, 17:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους greeneyes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!! Εδω και καιρο, απο το καλοκαιρι, υπαρχουν καποια ονειρα που βλεπω, απλα ονειρα, τα οποια τα σκεφτομαι μεσα στην επομενη ημερα και μετα συμβαινουν.. Αν οχι οπως τα εβλεπα, γινεται κατι παραπλησιο.. Τι ακριβως γινεται?? Βλεπω στα ονειρα μου αυτο που προκειται να γινει?

Εμπιστεύσου την καρδιά σου.. Δεν κάνει ποτέ λά8ος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2011, 17:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου mystery flower .

Το προηγούμενο βράδυ είδα ένα όνειρο που με ταρακούνησε που λέμε.Είδα οτι εγω ο ίδιος,χωρις κάποιο συγκεκριμμένο λόγο,έκοψα το πίσω μέρος του κρανίου μου αφήνωντας τον εγκέφαλό μου ακάλυπτο! Μετα προσπαθούσα να το κολλήσω πάλι πίσω.Φρικιαστικό όνειρο και αναρωτιέμαι τί μπορεί να σημαίνει.

Edited by - alex22 on 27/12/2011 17:54:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy