ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Πως να γινω ΟΝΕΙΡΟΝΑΥΤΗΣ συνειδητα??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 16:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω γραψτε οτι γνωριζετε(Τεχνικες,συμβουλες,κτλ..) για τη γοητευτικη αυτη τεχνη...

Never Die Again

theosoficus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 19:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theosoficus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΝΕΙΡΕΜΑ.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΧΡΕΑΖΕΣΑΙ ΕΝΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ.
ΤΡΙΤΟ,ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ REALITY CHECKS.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ SITES ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 19:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Vampirioum, μήπως αναφέρεσαι στο συνειδητό ονείρεμα?
Αν ναι, θα σου πρότεινα να συνεχίσεις στο αντίστοιχο παλιότερο topic ώστε να μην έχουμε διπλά topics (κλίκαρε τον παρακάτω τίτλο για να μπεις απευθείας):

Συνειδητό Ονείρεμα

Θα βρεις πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις καθώς κι απόψεις άλλων μελών.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 23:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Vampirioum

Παρακαλω γραψτε οτι γνωριζετε(Τεχνικες,συμβουλες,κτλ..)



ξεκινα προσπαθωντας να κοιταξεις τα χερια σου συνειδητα, την στιγμη που μεσα στο ονειρο καταλαβαινεις οτι ονειρευεσαι


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μιλενα Ρ.
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2007, 09:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μιλενα Ρ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω ολα τα παιδια! Διαβασα και το topic με το συνειδητο ονειρεμα,ομως επειδη ο τελευταιος που εγραψε ηταν το 2005,αποφασισα να καταθεσω τη δικη μου εμπειρια,εδω. Εχω δει κατα καιρους ονειρα,οπου μπορουσα να παρεμβω και να ν`αλλαξω τη συμπεριφορα μου π.χ. να μη φαω γλυκα γιατι ηξερα οτι σημαινει πικρα στον ξυπνιο σου.Καπως ετσι ξεκινησε κι ο ελεγχος των ονειρων μου.Ειπα θα το θυμαμαι αυτο ,οταν κοιμαμαι κι αν ονειρευτω οτι παω να φαω κατι γλυκο θα με σταματησω! Εχει τυχει ,επισης, να ελεγξω την πτωση μου απο πολυ ψηλα,Επειδη οταν επεφτα με μεγαλη ταχυτητα,φοβομουν οτι θα τσακιστω και δενοταν "κομπος", το στομαχι μου,ειπα, στον εαυτο μου ,καθως εβλεπε ονειρο με πτωση-"αφεσου, και θα δεις οτι θα προσγειωθεις ομαλα".Ετσι κι εγινε κι απο τοτε ,συμβαινει παντα το ιδιο.Προσγειωνομαι ομαλα! Ενα αλλο,που εξελιχθηκε κι αυτο σιγα-σιγα ειναι οι πτησεις! Η αγαπημενη αισθηση πεταγματος!Στην αρχη,ετυχε να δω οτι πεταω και μ`αρεσε πολυ αυτη η αισθηση!Μετα αρχισα να το επιδιωκω,οποτε ηταν συνειδητο το ονειρο μου.Προσφατα,ενω κατεβαινα καποια φαρδια σκαλοπατια,ειπα στον εαυτο μου να πεταξει για να κερδισει χρονο και να χαρει αφ`υψηλου τη θεα.Ηταν εκπληκτικα. Επισης ,συνειδητα,εχω παρατεινει ονειρα,που θα ειχαν τελειωσει προ πολλου,Δεν ηξερα οτι αυτο ειναι μια ιδιαιτερη ικανοτητα,κι ακομη δεν ειμαι σιγουρη,μεχρι που διαβασα τα σχετικα θεματα.Αληθεια ποση σχεση εχει αυτο,αν εχει ,με την αστρικη προβολη? Ελπιζω να παρω απαντηση και να βοηθησα ισως λιγο τοτη Vampirioum! Πολυ φιλικα.Μιλενα Ρ. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy