ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 Η απάντησή μου σε ΑΝΩΝΥΜΟ που κάθε άλλο παρά ΑΝΩΝΥΜΟΣ είναι
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 22:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Σήμερα έλαβα ένα Email από κάπου, που ούτε θα ονομάσω αλλά και ούτε και θα φωτογραφίσω. Γι αυτό λοιπόν, όσοι και όσες δεν είστε άμεσα εμπλεγμένοι και ενήμεροι για αυτή την υπόθεση, προσπεράστε την, είναι άσκοπο να ασχοληθείτε με αυτό: δεν θα καταλάβετε απολύτως τίποτα!

Τόσο καιρό, ώς ΑΝΩΝΥΜΟΣ μου απεύθυνες ένα σωρό προσωπικές προσβολές και κατηγορίες, παρότι εγώ δεν σου είχα δόσει καμία αφορμή! Άλλοι μιλουσαν για μένα και σου έλεγαν πράγματα (για μένα), που εσύ δεν ήθελες διόλου να τ΄ακούς και έχασες κάθε μέτρο. Δεν ήθελες να τα ακούς, γιατί είτε τα ζήλευες ή τα φθονούσες. Έφτασες σε σημείο, να ντυθείς και με το «όνομά» μου, όπως ντύνονταν τελετουργικά οι Νεάντερταλ με τις γούνες των θηρίων που ήθελαν να σκοτώσουν, γιατί τόσο πολύ σε ενοχλούσε που εγώ υπάρχω.

Με χλεύασες, με συκοφάντησες και διαστρεύλωσες πολλά από αυτά που κάνω, για να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Ξέρεις, αυτό δεν με κλόνισε, ούτε με πείραξε ιδιαίτερα, γιατί έμαθα να αντιμετωπίζω τέτοιες καταστάσεις. Αφού λοιπόν πιστεύεις ότι είσαι τόσο άξιος λόγου, επειδή έχεις την ικανότητα να τα λές «χύμα» και «χωρίς να φοβάσαι κανέναν» όπως περιαυτολογείς, σε προκαλώ, να έρθεις να δείς το παιδάκι μου στα μάτια, και να του το πείς μπροστά του κοιτόντας το στα μάτια του, το πόσο πολύ επιθυμείς το θάνατό του ή να δείς τη γυναίκα μου στα μάτια, και να της πείς πόσο πολύ θα ήθελες να τη βιάσεις, μόνο και μόνο για να προκαλέσεις σε μένα πόνο! Πρόσεξε, εσύ τα είπες αυτά, κάτω από τη μάσκα της ανωνυμίας, που πίστευες ότι σε καλυπτε απόλυτα. Θέλω να δώ όμως, πόσο μάγκας είσαι στ αλήθεια και πόσο πολύ έχεις την ικανότητα έχεις να τα λές «χύμα» και χωρίς να φοβάσαι πραγματικά κανέναν! Ειδικά, ανθρώπους, άτομα που ούτε σε ξέρουν, ούτε σου έχουν κάνει τίποτα, πέρα από το έγκλημά τους να υπάρχουν και να εκτιμούν εμένα... πράγμα ανεπίτρεπτο στον κόσμο σου και για λόγους που μόνο εσύ καταλαβαίνεις!

Λοιπόν, να ξέρεις το εξής. Ούτε θα σε καταδιώξω για τις πράξεις σου, αλλά ούτε και θα σε συγχωρέσω, όσο και να το θές και όσο να μου το ζητήσεις. Δε νοιώθω ούτε μίσος εναντίων σου, αλλά ούτε και να ζητάς την εξιλέωσή σου από εμενα. Σου εύχομαι, να κριθείς για τα ανομήματά σου, τις επαίσχυντες πράξεις σου και για την ζωώδη συμπεριφορά σου, τη μισαλοδοξία σου, το φθόνο σου και την ασύλυπτη ματαιοδοξία σου ενώπιω Θεού και Ανθρώπου. Και στις δύο έννοιες εννοώ,να βάλεις εσύ τις Αξίες που αντιπροσωπεύουν για σένα και να μην περιοριστείς σε Δόγματα και παραδοσιακά Πιστεύω. Και άν βρεθεί κάποιος, που να έχει να πεί έστω έναν καλό λόγο για σένα, ας βρεθεί.
Εγώ απλά, απαξιώ να εμπλακώ στην διαδικασία αυτή και να ασχοληθώ έστω και ένα πλέον δευτερόλεπτο του Πολίτιμου Χρόνου μου μαζί σου.


Σου εύχομαι να ζήσεις αιώνια και να σε συντροφεύουν στα πέρατα του Κόσμου οι συνέπειες των πράξεών σου.

Καλή σου Νύχτα και χάσου απ τα μάτια μου

Edited by - Βρίλ on 14/07/2006 23:19:08

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2006, 23:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ο ανωτερος ανθρωπος συγχωρει τα παντα...


με τον τροπο του!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 04:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Γεια σου Ντεβα!!!
Χαιρομαι την επιθετικη σου φαντασια!!!
Κουλαρε και ηρεμησε μεσα στο καταπρασινο τοπιο που εχεις δημοσιευσει σε διαφορα φορουμ και σκεψου κατι που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα και αισιοδοξα!!!
Εαν αυτες οι συμπεριφορες ειναι απο την ελλειψη του σεξ, υπαρχουν και οι οικοι ανοχης. Εαν παλι εκει δεν σε εκφραζουν εγκεφαλικα οι γυναικες, τοτε ισως θα πρεπει να αλλαξεις τροπο σκεψης μπας και βρεις καποια που να σε καλυπτει...

www.myhoroscope.gr

Edited by - angi on 15/07/2006 04:36:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 09:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αγαπητέ Βριλ η κατηγορία μεταξύ «Μεταξύ τυρού και αχλαδιού» φιλοξενεί συζητήσεις που ναι μεν δεν σχετίζονται με την ευρύτερη θεματολογία του esoterica αλλά δεν είναι και παντελώς «άσχετες»....και πάντα, φυσικά, συμφωνούν με τους κανονισμούς που διέπουν τις ομάδες συζήτησης.

Αντιλαμβάνομαι την αναστάτωση που σου προκάλεσε το συγκεκριμένο mail και την διάθεσή σου να το μοιραστείς με ανθρώπους τους οποίους συνομιλείς καθημερινά, όμως δεν μπορεί να φιλοξενηθεί στον χώρο. Οι όποιες συζητήσεις αυτού του είδους γίνονται εκτός του esoterica, και τα όποια προβλήματα δημιουργούνται ως αποτέλεσμα αυτών των συζητήσεων, καλό είναι να συνεχίζονται και να λύνονται εκεί από όπου ξεκίνησαν.

Αγαπητή angi σε παρακαλώ, δεν είναι σωστό να απευθυνόμαστε σε μέλη που έχει απενεργοποιηθεί ο λογαριασμός τους και μάλιστα με τέτοιο τρόπο.

Το θέμα απενεργοποιείται.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 12:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Κατόπιν συζήτησης της ομάδας υπευθύνων του χώρου, αποφασίστηκε το θέμα να μεταφερθεί στο Μουσείο.

Να επισημάνω ακόμα μιά φορά ότι η μεταφορά νοοτροπιών, στον παρόντα χώρο, οι οποίες είναι εντελώς αντίθετες με τις αρχές και την νοοτροπία που προωθεί, δεν είναι αποδεκτή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Forum Locked  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy