ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Να επισημάνω ακόμα μιά φορά ότι η μεταφορά νοοτροπιών, στον παρόντα χώρο, οι οποίες είναι εντελώς αν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 15:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Τι εννοεις με αυτο αγαπητη pyramid;
Δηλαδη η νοοτροπια του καθε ψυχακια που μπαινει οποτε του καπνισει με διαφορετικο ψευδωνυμο ενω εχει διαγραφει εκατονταδες φορες, ειναι αποδεκτη;
Ξερεις ποσο κουραζει κι εμας τους υπολοιπους;
Θα καταντησουμε να παρουμε πτυχειο μυστικου υπερπρακτορα της CIA ειδικο στην αποκωδικοποιηση ψευδωνυμων και ψυχολογιων!!
Να φτασω να γινω ενα με το προβατο; Μηπως θα ηταν καλυτερα;

Τα ψυχιατρεια για ποιο λογο υπαρχουν;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

www.myhoroscope.gr

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 16:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Εννοώ αυτό ακριβώς που λέω angi μου, δεν πιστεύω ότι χρειάζεται μετάφραση η πρότασή μου.
Σε παρακαλώ για ακόμα μια φορά να μην εκφράζεσαι με τέτοιο τρόπο. Κατανοώ αυτό που λες για την κούραση, έτσι θα νοιώθεις για να το λες, αυτό όμως δεν είναι δικαιολογία για τέτοιες τοποθετήσεις.

Προσπάθησε σε παρακαλώ να καταλάβεις ότι ο στόχος δεν είναι να παίζουμε τους πράκτορες και να κάνουμε αποκωδικοποιήσεις nicknames αλλά να βελτιωνόμαστε μέσα από την υγιή επικοινωνία. Δεν προσπαθούμε να βάλουμε διαχωριστικά ανάμεσά μας αλλά να ενωθούμε.

Το θέμα θα παραμείνει ενεργό έως το βράδυ για τυχόν επανατοποθέτησή σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 16:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Δεν προσπαθούμε να βάλουμε διαχωριστικά ανάμεσά μας αλλά να ενωθούμε.

Δεν νομιζω να μ΄εχεις δει ποτε να προκαλω διασπαση παρα μονο σε μεμονωμενες περιπτωσεις οπου η ελλειψη ελαχιστου λογικης (ακομη και για μενα που δεν φημιζομαι για την εξυπναδα μου), ειναι προφανης. Οπως επισης και η εμπαθεια, οι εμμονες και τα στοιχεια που δερνουν καθε ψυχακια που κυκλοφορει αδεσποτος στον δρομο....

Θα σου ελεγα οτι το τιμιοτερο θα ηταν να μην εξαφανιζατε τα μηνυματα του καθε ψυχακια αλλα απλως να τα στελνατε στο Μουσειο...
Νομιζω οτι κι εμεις οι υπολοιποι εχουμε δικαιωμα να τα διαβαζουμε.
Οσο για την ενοτητα που αναφερεις, ενοτητα ειναι να υπερασπιζω ενα μελος του εσωτερικα εναντια σε καθε τυχον ψυχακια...
Συγνωμη, αλλα η γλωσσα μου ειναι αυτη! Δεν τα παω καλα με την ποιηση και τη φαντασια!

Γιατι μου χαλασες το κεφι;

www.myhoroscope.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2006, 20:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Αχ βρε angi μου δεν ήθελα να σου χαλάσω το κέφι Σαβατιάτικα και καλοκαιριάτικα.

Να πάρει η ευχή όμως μην επαναλαμβάνεις τέτοιες λέξεις, δεν σημαίνει ότι υποστηρίζεις λιγότερο αυτόν που επιθυμείς εάν δεν τις περιλαμβάνεις στην τοποθέτησή σου. Καταλαβαίνω ότι ορισμένες συμπεριφορές σε βρίσκουν αντίθετη, σε ενοχλούν, σε εκνευρίζουν, ας μην αφήνουμε όμως την ενόχλησή μας να μας οδηγεί σε χαρακτηρισμούς που σίγουρα δεν προσφέρουν τίποτα και πιθανόν να πληγώνουν τον συνάνθρωπό μας.
Ούτε εγώ τα πάω καλά με την ποίηση, δεν υπάρχουν όμως μόνο τα δύο άκρα, προσπάθησε να βρεις κάτι στην μέση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 01:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

angi

Θα σου ελεγα οτι το τιμιοτερο θα ηταν να μην εξαφανιζατε τα μηνυματα του καθε ψυχακια αλλα απλως να τα στελνατε στο Μουσειο...
Νομιζω οτι κι εμεις οι υπολοιποι εχουμε δικαιωμα να τα διαβαζουμε.



συμφωνω!

δεν θα το παιξω υπερανω, ομολογω οτι ενα ποστ με τσατισε σε βαθμο να βρω το ονομα του ψυχακια μεσα σε μια μερα και να ειμαι ετοιμος να παω να τον βρω


οταν ομως "ειδα" τον υποτιθεμενο αντιπαλο, καταλαβα οτι απο αυτο θρεφεται - απο τα αρνητικα συναισθηματα που προκαλει στους αλλους και εβαλα τα γελια με την μαλακια μου που τσατιστηκα


δεν εχω κανενα προβλημα να ανεβει παλι το ποστ του που με αφορα, οπως δεν εχω προβλημα με ο,τι ξαναγραψει οπουδηποτε - απλως θα γελαω καποτε οταν θα του σπαω το ποδι με αγαπη...


bad to the bone με αγαπη!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 01:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

pyramid

Ούτε εγώ τα πάω καλά με την ποίηση, δεν υπάρχουν όμως μόνο τα δύο άκρα, προσπάθησε να βρεις κάτι στην μέση.



ουτε εγω τα παω καλα με την ποιηση κοριτσια

αλλά ευτυχως υπαρχει και η μελοποιημενη ποιηση


πολυ με κουρασες ζωη

μακρια θα φυγω ενα πρωι

θ ανεβω σ ενα αεροπλανο

να δω τον κοσμο απο κει πανω


οταν κοιτας απο ψηλα

μοιαζει ο κοσμος ζωγραφια,

κι εσυ τον πηρες σοβαρα,

κι εσυ τον πηρες σοβαρα


μοιαζουν τα σπιτια με κουκλοσπιτα

μοιαζουν μηρμυγκια οι ανθρώποι

το μεγαλυτερο ανακτορο

μοιαζει μ ενα μικρουλι τοπι


αγαπημενη μου μην κλαις

παμε μαζι ψηλα αν θες

να δεις τη γη απ τη σεληνη

ενα φεγγαρι ειναι κι εκεινη


δια στοματος Χατζη


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 11:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Johnnie μου ευχαριστούμε για το τραγούδι, ο Χατζής είναι εκπληκτικός!!!

Σχετικά με τα μηνύματα που πάνε σε δεσμευμένο χώρο να πω ότι πολλές φορές κάνουμε ερωτήσεις για διάφορα θέματα και τις απαντήσεις τις γνωρίζουμε ήδη.

Το θέμα απενεργοποιείται όπως είχε ανακοινωθεί.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy