ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Μυρμηγκίαση (Μυρμηκιές)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
rex
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 00:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rex  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και από εμένα ή μάλλον καλημέρα μιας και η ώρα είναι περασμένη!!Κατ'αρχήν χάρηκα πολύ που σας 'βρήκα'και θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σας πω το πρόβλημά μου..Λοιπόν εδώ και 9 μ'ηνες περίπου έχω πρόβλημα μυρμηγκίασης στο πρόσωπο.Στην αρχή δεν το είχα καταλάβει μέχρι που άρχισε να γίνεται πιο έντονο και ορατό τουλάχιστον σε εμένα.Πήγα σε δερματολόγους ,δύο για την ακρίβεια ,οι οποίοι μου έδωσαν κάποιες αλοιφές στην αρχή και μετά ένα μείγμα υγρών να το βάζω για 15 ημέρες.Δεν είχα κανένα αποτέλεσμα και φοβάμαι πως θα συνεχίσουν να αναπτύσονται.Τι μπορώ να κάνω για να μου περάσουν τελείως?Νομίζω ότι αρχίζω να έχω και στο χέρι μου..Γιατί αναπτύσονται τόσο γρήγορα και πού οφείλεται η εμφάνισή τους??Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ή και ακόμα κάποια 'λόγια΄που ΄δεν γνωρίζω ακριβώς ας με βοηθήσει!!Δεν θέλω να βγάλω άλλα....
Marios_1
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 14:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Marios_1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου,

Για κάθε δερματικό εξάνθημα η κυριαρχούσα υποφώσκουσα αιτία είναι η τοξίνωση του σώματος και η αδυναμία των αποτοξινωτικών μηχανισμών να καθαρίσουν τον οργανισμό. Οι αλοιφές μπορύν να βοηθήσουν παροδικά αλλά πρώτα πρέπει να φροντήσεις την εσωτερική σου καθαριότητα.

Θα σου πρότεινα ενθέρμως να ακολουθήσεις μια διατροφική αγωγή που θα συμπεριλαμβάνει καθαρισμό του παχέος εντέρου και του ήπατος, με κατάλληλη διατροφή και θρεπτικά στοιχεία. Τα λαχανικά και τα φρουτα θα είναι πολύτιμο εργαλείο σου. Μπορείς να δοκιμάσεις 2 φυσικά προϊόντα σε αλοιφή ή ζελε : Την Αλόη, και το MSM (Οργανικό Θείο) τα οποία θα βρεις σε καταστήματα υγιεινών τροφών ή φαρμακεία.

Το ήπαρ παίζει τεράστιο ρόλο και χρειάζεται να διασφαλλιζεται η καλή λειτουργία του για να διώχνει τις τοξίνες. Ένα φανταστικό βότανο με πολλά χρόνια επιστημονικών μελετών είναι το γαιδουράκαθο. Μπορείς να το δοκιμάσεις και ως αφέψημα.

Τώρα που έρχεται φθινώπωρο μπορείς να βρεις μία Συκιά και να κόψιες κάμποσα φύλλα. Τα πλενεις καλά και κατόπιν αλοίφεις απαλά το πρόσωπό σου με το γαλακτώδες υγρό που εκκρίνουν. Δοκίμασέ το για μία μέρα και αν δεν παρατηρήσεις κάποιες αρνητικές αντιδράσεις μπορείς να το κάνεις για 7-10 μέρες μέχρι να μαραθούν όλες οι μυρμηγκιές.

Για μονιμότερη λύση θα χρειαστεί να φροντίσεις την αποτοξίνωση και την ενδυνάμωση του ανοσοποιητικού σου. Για ό, τι τυχόν με χρειαστείς

M. Πρωτώπαπας, Διατροφολόγος, mdiatrofi@yahoo.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 18:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα αυτό μετονομάζεται από:
Μυρμηγκίαση
σε:
Μυρμηγκίαση (Μυρμηκιές)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 19:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα στην πατουσα.
Δεν βρηκα πουθενα ακρη.
Μονο στο Συγγρου.Εκει θα σε γιατρεψουν.
Μην το καθηστερεις γιατι θα διαρκει ολο και περισσοτερο η θεραπεια,ασε που θα πεθαινεις στους πονους αν δεν γινετε αυτο ειδη.

Ελπιζω να σε βοηθησα1

υ.γ.
επεισεις αν εχεις δοκιμασει σε διαφορους γιατρους θα εχεις ξοδεψει και διαφορα ποσα.Στο Συγγρου ειναι μιδαμηνα τα εξοδα.

Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 19:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ξεχασα να σου πω πως ειναι ενα ειδος ιωσης.
Και ναι μεταδιδετε.

Πιθανοτερο ειναι να κανεις κρυοθεραπειες.
Και μονο που σκεφτομαι στο προσωπο μενει μονο να σου ευχηθω γρηγορη αναρωση και ανωδηνη.

ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 22:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν δεν έχουν προλάβει να εξαπλωθούν οι μυρμηκιές και να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα, μπορεί κάποιος να τις αντιμετωπίσει με ένα συνδυασμό φαρμάκων που καταπολεμούν τοπικά τον ιό και αποξηραίνουν την επιφανειακή στοιβάδα του δέρματος. Θέλει μεγάλη προσοχή, επιμονή στην καθαριότητα και αποφυγή της υγρασίας και επίσης... θέλει ένα κοφτερό και καθαρότατο νυστεράκι, για να κόβεις κάθε μέρα το άχρηστο δέρμα. Περίπου σα να καθαρίζεις τις φύτρες από τις πατάτες, αλλά ο ασθενής δεν πονάει ιδιαίτερα - εκτός αν το πας πολύ βαθιά, πράγμα που δε συνιστάται να το κάνει κάποιος εκτός από τον θεράποντα δερματολόγο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy