ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μια ακόμα παράξενη φωτογραφία...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Latinos26
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 07:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Latinos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι....

από ένα forum που δεν έχει καμία απόλυτος σχέση με το esoterika.. σας μεταφέρω τον προβληματισμό μιας κοπέλας για μια φωτογραφία που έβγαλε με τις φίλες στην Πράγα - Στη γέφυρα του Καρόλου... Η φωτογραφία είναι με ψηφιακή camera... και την μεταφέρω εδώ καθώς είναι πιθανό να έχετε αντιμετωπίσει στο παρελθόν παρόμοια περιστατικά...

το κείμενο από το post της φίλης είναι :

quote:
Λοιπον, τον Απρ πήγα με κατι φιλες στην Πράγα.

Η φωτογραφια ειναι τραβηγμενη απο μενα. Εχω κοψει τη δεξια πλευρα της φωτογραφιας-για να μην φαινονται οι φιλες μου- προσεξτε ωστοσο την αριστερη πλευρα.......
Εμεις τον τυπο τον βλεπαμε, κανονικα....
Ειμαστε, στη γέφυρα του Καρόλου.


Το σίγουρο είναι ότι σκοπός της δεν είναι να εντυπωσιάσει το συγκεκριμένο forum... καθώς τέτοια θέματα έχουν το μέγιστο 100 views και αν είσαι τυχερός...1-2 reply...

Δεν καταφέρνω να χρησιμοποιήσω τα links του imageshack... αν μπορεί καποιος mod να την βάλη σε thumb view please... Προς το παρόν σε full size.. sorry για όσους δεν έχουν aDSL...


____________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
____________________________________________________

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 11:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το να σε προβληματίσω τώρα με διαφραγματα, ταχύτητες λήψης, κουνημένα αντικείμενα λόγω μεγάλου χρόνου λήψης κλπ. λέω να σου πώ ότι είναι όντως παράξενη η φωτογραφία, έχουν αποτυπωθεί πνέυματα και σκεπτομορφές, σου έτυχαν παράξενες εμπειρείες και τα λοιπά, μόνο για να μη σου χαλάσω χατήρι και σου στερήσω τη χαρά να χοροπηδάς απ τη χαρά σοτ, που η φωτογραφική μηχανή σου έγινε κομβικό σημείο σύνδεσης παράλληλων συμπάντων και κοσμικής βιοενέργειας.

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Latinos26
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 12:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Latinos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βριλ.. ακριβώς επειδή υπάρχουν άτομα που δίνουν απαντήσεις όπως έσυ.. είμαι μέλος εδώ από το 2004... και ήταν μόνο το 6ο μου μήνυμα σε αυτό το forum...

Νομίζω οτι ή απάντηση σου αποτελεί ντροπή για τον συγκεκριμένο χώρο...

Παρακαλώ κάποιο mod να διαγράψει όλο το post.. γιατί δεν αξίζετε να το έχετε εδώ μέσα

Edited by - Latinos26 on 30/07/2006 12:23:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 12:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λατινε26

Συγχωρεσε τον Βριλ που ειναι τοσο κολημενος με τη χρηση του
πραγματος που κουβαλαει μεσα στο κρανιο του και δεν βλεπει
με τα ματια της ψυχής του.

Νομιζω οτι θα ηταν πιο σημαντικο να μας πεις τι το εσωτερικο
αποκομισες εσυ απο αυτη την τοσο παραξενη πραγματι φωτογραφια.

Αλλωστε σημασια δεν εχει αν προερχεται απο τεχνικο προβλημα
η απο εκτοπλασματικες απεικονεισεις σε καποια πολυδιαστατη
χωροχρονικη πολλαπλότητα. Σημασια εχει πως τη βλεπει ο καθενας και πως μιλαει στην ψυχή μας.


Αγγελος


Edited by - Angelos on 30/07/2006 12:44:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 14:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει κάτι παράξενο στην παραπάνω φωτογραφία;;;;;; ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ....

Κάτσε να φορέσω τα γυαλιά μου......
Ναι τα φόρεσα... πάλι δεν βλέπω τίποτε το παράξενο....

Μήπως πρέπει να καταπιώ και τίποτε άλλο ;;;;


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 14:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αργό κλείστρο γύρω στα 4 δευτερόλεπτα, ISO 400 Ή 800 φακός βαλμένος γύρω στα 25 mm άν δεν είναι autofocus, f/5,6 η 6,3

ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. Βγαίνουν και πιο εντυπωσιακες σε νερό κινούμενο
ή το θέμα σου είναι κάτι ακίνητο στο κέντο του κάδρου και όλα
τα υπόλοιπα γύρω κουνιούνται

Edited by - ALOS on 30/07/2006 15:23:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 14:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΣΟΠ;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Latinos26
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 15:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Latinos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχετε δίκιο.. δεν υπάρχει τίποτα...

Παρακαλώ κάποιος mod να διαγράψει όλο το post..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 15:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Latinos26 Mα Γιατι ?

Επειδή δεν εξτασιαστήκαμε ευθύς μολις κατέθεσες την πολύτιμη
συνεισφορά σου ? Ισως ειμαστε πολύ μικρόνοοι για να
κατανοήσουμε το ποσο σημαντικό ειναι το στοιχείο που μας
παρέθεσες.

Για να βοηθήσεις λίγ, θα μπορούσες να μας πείς τι δική σου
άποψη. Γιατί νομίζεις οτι η φωτογραφία αυτή είναι σημαντική ?
Τι νομίζεις οτι απεικονείζει ? Τι σχέση έχει με τη θεματολογία του "εσοτερικα" ?

Ετσι, θα γίνει μια εποικοδομητική και ουσιαστική συζήτηση,
και μπορει και να γινει κατανοητή η σοβαρότητα του θέματος
που έφερες, και να σταματήσουν αν σε λοιδωρουν.


Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 16:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως λέω...μήπως... εννοεί την σκοτεινή φιγούρα που διακρίνω στο 13 παράθυρο από δεξια στον 4ο όροφο του πύργου...;;; θα προσπαθήσω να την μεγενθύνω περισσοτερο μπας και δώ ποιος είναι ή τί είναι...


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 16:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Latinos26, θα πρέπει καταρχάς να σε ενημερώσω οτι η διαγραφή post ή θέματος δεν είναι δυνατή.

Η φωτογραφία με μια πρώτη ματιά πράγματι φαίνεται λίγο "περίεργη".
Εσένα, φίλε μου, τι ακριβώς σε προβληματίζει σχετικά με την όλη φτογραφία?
Εμένα με προβληματίζουν οι ανθρώπινες φιγούρες οι οποίες είτε διακρίνονται θολές είτε μισές!

Επειδή δεν έχω τέτοιου είδους γνώσεις, το θεωρείς πιθανό να υπάρχουν τεχνικοί λόγοι που κατέστησαν θολή την φωτογραφία ή όχι?

Βριλ, λυπάμαι που θα σε προβληματίσω κι εγώ αλλά ο Latinos26 δεν δήλωσε πουθενά οτι η φωτογραφία είναι δική του.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Latinos26
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 17:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Latinos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...όπως σας είπα και νωρίτερα το θέμα έχει κλείσει...ήδη από το 2ο post...

get a life guys....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 20:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν.. την είδα από το πρωί (σε φυσικό μέγεθος).. πρόκειται για τον άνδρα στα αριστερά.. δηλαδή..

Αν αυξήσετε τα Levels στο Photoshop θα δείτε ακόμα καλύτερα και το υπόλοιπο το σώμα του σε διαφανή μορφή (transparent) πράγμα που κατά την γνώμη μου οφείλεται στην κίνηση του ανθρώπου και στον τρόπο λειτουργίας της ίδιας της ψηφιακής μηχανής καθώς πρόκειται για μια δύσκολη φωτογράφηση λόγο ανεπαρκούς φωτισμού, έλλειψη τρίποντου, κούνημα κτλ. (το λογισμικό της συσκευής έκανε ότι μπορούσε - και ότι εντολές είχε λάβει *συνθέτοντας αυτή την εικόνα) δεν νομίζω συνεπώς να πρόκειται για οτιδήποτε υπερφυσικό –μάλιστα θα πρότεινα στην κοπέλα να την έστελνε στο «Φωτοχάλια» του RAM για μια εμπεριστατωμένη ανάλυση και ερμηνεία του γεγονότος –αν η φωτογραφία έχει ακόμα τις πληροφορίες EXIF της μηχανής και υπάρχει κάποιος φωτογράφος εδώ με εμπειρία στην νέα τεχνολογία θα μπορούσε να βοηθήσει πιο ουσιαστικά.

* Η λέξη κλειδί είναι «σύνθεση» όπου συναρτάται στον τρόπος λειτουργίας της μηχανής (δεν έχουμε να κάνουμε με φιλμ πια οπότε ένα κλικ δεν σημαίνει αποτυπώνω αυτό που βλέπω στο view finder ) - παρόμοιο αποτέλεσμα έχουμε και αριστερά μακριά..

Τώρα βέβαια μπορεί να κάνω λάθος.. και να έχουμε στα χέρια μας ένα στιγμιότυπο από κάποιον φασματικό καπνιστή ταξιδιώτη (γιατί όχι;)

Edited by - XD on 30/07/2006 20:18:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 00:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, καλά, κοροϊδεύτε εσείς...

Το παιδί έβαλε μια φωτογραφία μιας φίλης του, μια που η φίλη του δε μπορεί μόνη της.
Θα έχει κάποιο πρόβλημα με τα χεράκια της...

Η φωτογραφία υπάρχει εδώ και 100 και βάλε χρόνια. Δεν υπάρχει περίπτωση, και στο πιο απομακρυσμένο χωριό που βγάζουν φωτογραφίες, να υπάρχει άνθρωπος, που να μην έχει ακούσει ή καταλάβει, ότι υπάρχουν φωτογραφίες που δείχνουν "άλα ντάλον" επειδή ο χειριστής της φωτογραφικής έκανε κάτι λάθος.

Όποιος λοιπόν βάζει τέτοιες φωτογραφίες στα παράξενα, που με ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ φαίνονται άνθρωποι κουνημένοι και έκθεση σε ελάχιστο φώς με μεγάλο χρόνο, το κάνει ΜΕ ΔΟΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΗ.

Άρα, ντροπή για το φόρουμ είσαι εσύ φιλαράκο μου και άσε τα κροκοδείλεια δάκρυα. Αυτά να τα κάνεις εκεί που σε παίρνει.

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 02:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ναι, εντάξει, Vril, μας έπεισες πάλι. Πες μου τώρα ως ορθολογιστής που είσαι, πως εξηγείς την παρακάτω φωτογραφία που τράβηξα σήμερα στη Σπηλιά της Πεντέλης μέσα στα εκκλησάκια. Ο εικονιζόμενος βεβαίως, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ όταν τράβηξα τη φωτογραφία.
Άντε ντε, δώσ’ μου μια εξήγηση.
Εγώ λέω ότι είναι το πνεύμα κάποιου Σατανιστή! Εσύ τι λες ;

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 15:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι, ναι, εντάξει, Vril, μας έπεισες πάλι. Πες μου τώρα ως ορθολογιστής που είσαι, πως εξηγείς την παρακάτω φωτογραφία που τράβηξα σήμερα στη Σπηλιά της Πεντέλης μέσα στα εκκλησάκια. Ο εικονιζόμενος βεβαίως, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ όταν τράβηξα τη φωτογραφία.
Άντε ντε, δώσ’ μου μια εξήγηση.
Εγώ λέω ότι είναι το πνεύμα κάποιου Σατανιστή! Εσύ τι λες ;


ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ (ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΗ) ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΩΤΟΣΟΠ.

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 19:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε όλα υπάρχει κάποιο όριο. Το να μπαίνουμε και να τα κάνουμε λίμπα στον "βζιν βζουν, με βίασαν εξωγήινες" προσωπικά το θεωρώ αποδεκτό και επιβεβλημένο (γεια σου dying...).
Αλλά να πέφτει τέτοια ειρωνία στο θέμα κάποιου που ήταν πάρα πολύ προσεκτικός στην εισαγωγή του θεματός του, τα ξεπερνά.
Και εμένα δεν μου κάνει καμία απολύτως εντύπωση η φωτο. Αλλά ο άνθρωπος απλά ρώτησε.

quote:
και την μεταφέρω εδώ καθώς είναι πιθανό να έχετε αντιμετωπίσει στο παρελθόν παρόμοια περιστατικά...

Στο τέλος δεν θα τολμά να γράφει κανείς και οι φωτο θα είναι τίποτα ρυάκια και δεντράκια φυσιολατρών. Πολύ καλά και αυτά, αλλά ευτυχώς υπάρχουν ακόμα παντού στην Ελλάδα, ώστε να μπορούμε μόνοι μας να πηγαίνουμε να τα βγάζουμε φωτογραφίες.
Όσο και για το δικό σου get a life, φίλε Latinos26, ξανασκέψου το...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 20:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ellovos, εννοείται ότι είναι photoshop, είπα απλά να κάνω μια πλάκα στον Βρίλ. Δεν έχεις άδικο, από τις πιο πρόχειρες επεξεργασίες. Δεν είχα και πολύ όρεξη όταν το’κανα.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 05:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε όλα υπάρχει κάποιο όριο. Το να μπαίνουμε και να τα κάνουμε λίμπα στον "βζιν βζουν, με βίασαν εξωγήινες" προσωπικά το θεωρώ αποδεκτό και επιβεβλημένο (γεια σου dying...).
Αλλά να πέφτει τέτοια ειρωνία στο θέμα κάποιου που ήταν πάρα πολύ προσεκτικός στην εισαγωγή του θεματός του, τα ξεπερνά.
Και εμένα δεν μου κάνει καμία απολύτως εντύπωση η φωτο. Αλλά ο άνθρωπος απλά ρώτησε.

quote:
και την μεταφέρω εδώ καθώς είναι πιθανό να έχετε αντιμετωπίσει στο παρελθόν παρόμοια περιστατικά...

Στο τέλος δεν θα τολμά να γράφει κανείς και οι φωτο θα είναι τίποτα ρυάκια και δεντράκια φυσιολατρών. Πολύ καλά και αυτά, αλλά ευτυχώς υπάρχουν ακόμα παντού στην Ελλάδα, ώστε να μπορούμε μόνοι μας να πηγαίνουμε να τα βγάζουμε φωτογραφίες.
Όσο και για το δικό σου get a life, φίλε Latinos26, ξανασκέψου το...



Συμφωνώ απολύτως!
Είπαμε, χιούμορ, πλακίτσα κλπ είναι δεκτά αλλά καπου έχει παρατραβήξει αυτό το πράγμα και μάλιστα έναντι ατόμων που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ δώσει δικαιώματα για ειρωνία και κατα συρροή πλακίτσα.

Μια αίτια που αν και είμαι μέλος πολύ καιρό αλλά δεν συμμετέχω γραπτώς συχνά είναι κι αυτή. Σκοπίμως αποφεύγω να γράφω σε θέματα που αν και με ενδιαφέρουν είναι "τίγκα" στην ειρωνία και το χλευασμό από άλλους.

Κουράστικα και με τους τιμητές του ορθολογισμού που θεωρούν χρέος κιόλας να αποδείξουν πόσο "σωστά" σκεφτονται ώστε έρχονται στο κάθε thread και ισοπεδώνουν κάθε διάθεση για σοβαρή κουβέντα. Έλεος ρε παιδιά δηλαδή! Εsoterica λέγεται το site! Δεν είναι η Ακαδημία Αθηνών ώστε να αρχίσουμε να φοβόμαστε στο τέλος να κάνουμε ένα post με περιεχόμενο που εμφανώς απέχει έτη φωτός από τα κλασικά εξωγήινα...

Το να βλέπεις πχ μέλη να ειρωνεύονται άτομα που ας πούμε είναι "προκλήτικοί" τρώγεται κάπως...
Να τα βλέπεις όμως σε πάρα πολλά θέματα να κάνουν το ίδιο επί δικαίων και αδίκων είναι για να σε κάνει απλά να προσπερνάς ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Latinos26
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 06:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Latinos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο και για το δικό σου get a life, φίλε Latinos26, ξανασκέψου το...

Καλημέρα και καλό μήνα,

όπως είχα αναφέρει από το 1ο post αυτό που ήθελα να κάνω ήταν απλά να μου αναφέρουν την γνώμη τους, είτε αρνητική είτε θετική όσοι έχουν ή θέλουν να πιστεύουν ότι έχουν γνώσεις στο αντικείμενο...

Τελικά αυτά που άκουσα είναι... ότι είχα σκοπό να παραπλανήσω... ότι με δόλο έχω κάνει αυτό το post.. μπλα μπλα μπλα....

Το post από την κοπέλα είναι αυτό....

και δεν ξέρω αν επιτρέπεται συνδέσμους προς άλλες σελίδες..αλλά το link είναι αυτό : http://www.eftaxias.gr/board/index.php?showtopic=76629

Συμπερασματικά αυτό που είχα ρωτήσει έχει απαντηθεί...και η φωτογραφία από τις συνθήκες που επικρατούσαν έχει παρουσιάσει με τέτοιο τρόπο τους ανθρώπους. Ο λόγος που την έβαλα ήταν γιατί είδα ένα post για μια φωτογραφία όπου σε ένα δέντρο εμφανίζει 2 κυκλάκια και κάποιοι είχαν δώσει σοβαρές τεχνικές απαντήσεις... και υπέθεσα ότι θα μάθουμε και σε αυτή την φώτο τι φταίει...

Αυτό που κατάλαβα όμως είναι ένα... ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν πρότεινα στην κοπέλα να επισκευτεί την σελίδα σας.. και να ανοίξει μόνη της topic εδώ... και να μην μπορεί να σας αποφύγει....

Αυτό που με κάνει και απορώ είναι... αν μπορείτε και εσείς να δώσετε μια παρόμοια απάντηση.... η οποία μπορεί να είναι 1000% λάθος αλλά τουλάχιστον έχει σεβασμό προς το άτομο που κάνει μια ερώτηση.. και που αν είχε τις γνώσεις ... δεν θα ρωτούσε!!!

Edited by - Latinos26 on 01/08/2006 07:01:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 10:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μία άποψη όσο αφορά τον προβληματισμό της κοπέλας περί τεχνικής φωτογράφισης καλό είναι να επισκεφτείς το http://www.dpgr.gr , όσο αφορά τον προβληματισμό της κοπέλας περί του μεταφυσικού καλό είναι να μας μεταφέρεις την άποψη των ειδικών και εμείς να σχολιάσουμε τη φωτογραφία. Πιστεύω ότι αυτό θα ήταν πιο δίκαιο ..…για την δική μας νοημοσύνη.

Edited by - fokaias on 01/08/2006 10:16:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 10:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όπως είχα αναφέρει από το 1ο post αυτό που ήθελα να κάνω ήταν απλά να μου αναφέρουν την γνώμη τους, είτε αρνητική είτε θετική όσοι έχουν ή θέλουν να πιστεύουν ότι έχουν γνώσεις στο αντικείμενο..

Ναι φίλε μου. Όπως έγραψα και παραπάνω, φαινόταν ξεκάθαρα ο λόγος για τον οποίο άνοιξες το θέμα. Αλλά μην το παίρνεις και συ τόσο κατάκαρδα. Χιλιάδες άτομα γράφουν εδώ μέσα, πολλοί έχουν ζαλιστεί από κάτι βζιν βζουν θέματα κατά καιρούς και παίρνει και άλλους η μπόρα.
Ψυχραιμία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ω
Νέο Μέλος

Greece
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 05:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ω  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιταξτε καλυτερα και θα δειτε την φωτινη γραμμη που αφισε η καφτρα του
μπαφου διακρινω και 2 πηδιχτα γρηγορα βηματα(ισος και αλλο ενα πιο δεξια στο κοματι που εχει αφαιρεθει)..delay περιπου 2 sec..και μαντευω πος ο φιλος μας με το μπαφο μπικε στο πλανο χωρις να το αντιλιφθει και ακουσε το κλασσικο (ψιτ φιλαρακο κανε λιγο παραπερα..)με αποτελεσμα να μετακινηθει γρηγορα γυριζοντας το προσωπο του προς την αντιθετη κατευθηνση προφανος γιατη δεν ανοικε στο πλανο..επισης στα ατομα που βρισκοντε απο πισω φαινετε καθαρα η μετατοπιση που ειχαν περιπου για 3 sec..
Μην ενθουσιαζοντε καποιοι προ μελετης

Το παραξενο σε αυτην την φωτο ειναι η σιλουετα που διακρινει καποιος ευκολα πανω και πισω απο το φωτηστικο στο κεντρο της..ειναι καποιο γνωστο αγαλμα?? δεν βλεπω την βαση του και δεν νομιζω να βρισκετε πανω
στην οροφη του απεναντι κτησματος..μαλλον ειναι υψωμενο σε καπιο στυλο
που κρυβετε απο τον στυλο του φωτηστικου απλα κανει εντυπωση που ενα τοσο μεγαλο αγαλμα δεν ειναι φωταγωγιμενο, εξαλου φαινοντε καθαρα δεξια και αριστερα κατω απο το μεγαλο αγαλμα καπια πιο μικρα που το ασπαζοντε.. ==ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ, ΕΑΝ ΤΟ ΔΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙ Ο ΦΑΚΟΣ==Δεν κατηγορω τον φιλο λατινο
ειναι παραξενη φωτο και με την πρωτη ματια σε προκαλει να την πιστεψεις, η, να την ερευνησεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 16:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βλεπω εναν τυπο με τσιγαρο...που αν κρινω απο το μεγεθος πρεπει να ειναι malboro.
αν εννοεις παραξενο τον τυπο με την μαυρη αυρα...
μηπως εβαλε η φιλη σου το χερι της μπροστα στον φακο καταλαθος η κατι τετοιο.υπαρχουν τοσα κολπακια με καμερες που ειναι σχεδον αδυνατον να καταλαβεις.
παντως κριμα που μια τοσο ωραια φωτογραφια βγηκε κουνημενη.
το τοπιο ειναι ομορφο.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy