ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 η πλημμύρα στο σπίτι μου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2006, 21:21:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
ενα πρωινο πριν μερικα χρονια ενω κατευθινομουν στην εργασια μου
σκεφτικα οτι αν εσπαγε ο σωληνας που τροφοδοτει με νερο το καζανακι το σπιτι μου θα γινοταν λιμνη λογο του οτι εμενα μονος μου

το απογευμα επιστρεφοντας βρηκα νερα στην εξωπορτα
μπαινοντας μεσα διαπιστωσα οτι η πρωινη μου σκεψη ηταν πραγματικοτητα

περασα 6 ωρες μαζευοντας νερα

σαν εσωτεριστης
(με την εννοια που δινουν πολλοι εδω μεσα σε αυτην την λεξη
να δεχεσε οτι σου λενε χωρις να ζητας αποδηξεις)
θα επρεπε να αποδεχτω το γεγονος οτι απεκτησα την δυναμη της ενορασης η της τηλεκινησης

σαν αναζητητης της αληθειας
(κατα πολλους εδω μεσα συνομοσιολογος
πληρωμενος απο διαφορες οργανωσεις για να κρυβω την αληθεια)

εκατσα και σκεφτικα
ο σωληνας ηταν σε κακο χαλι το ειχα διαπιστωσει εδω και μερες
αν δεν ειχα βαρεθει να τον αλλαξω δεν θα ειχα παθει οτι επαθα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2006, 22:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Α ρε Gigeni!

Βασικα ο κλασσικος αληθινος πιστος θα σε βαφτιζε τηλεκινητικο.

Ο επιστημονας θα πειραματιζονταν πχ. θα σε εβαζε σε ενα δωματιο να σκεφτεσαι οτι θα σπασουν πχ. 100 σωληνες και θα εξεταζε αν εσπασε καποιος σωληνας απο τους 100 μετα απο την δραση της σκεψης σου και κατω απο ποιες συνθηκες εγινε η πιθανη θραυση (αν ηταν καινουργιος,αν εσπασε απο υπερβολικη πιεση νερου κτλ).Αν ειχε καποια ενδιαφεροντα αποτελεσματα θα κοιτουσε να δει εαν το πειραμα μπορουσε να επαναληφθει.Εαν ηταν δε και πονηρεμενος,θα εξασφαλιζε οτι δεν θα ειχες κλεψει στο πειραμα (πχ πριονιζοντας τους σωληνες)...

Μετα θα ερχοταν κατι Δρακονιοι και... (ωχ συγνωμη παρασυρθηκα παλι!!!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2006, 22:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
καλα τωρα απο δρακονιανη πρακτορισα τι περιμενεις;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2006, 23:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
και μια προβλεψη
οπου να'νε θα περασουν απο δω και οι παλιανθρωποι που μπαινουν σε σπηλαια και σφραγιζουν τις στοες που ενωνουν την ελαδα με ολο τον κοσμο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 04:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
ενδιαφέρον το θέμα που θίγεις στο εισαγωγικό σου μήνυμα - όχι πως δεν έχει συζητηθεί βέβαια, πολλάκις εδώ μέσα.
Δεν ξέρω τι ποιοτική διαφορά έχει ένας εσωτεριστής που φτιάχνει παστίτσια από έναν που δεν φτιάχνει, θα μπορούσα όμως να πω, με όση σιγουριά μου επιτρέπει να έχω το σύνολο των προσωπικών μου βιωμάτων, πως ένας γνήσιος εσωτεριστής, αυτός δηλαδή που ερευνά τις αιτίες πίσω από τα φαινόμενα, δε θα επέλεγε την ασυνήθιστη ερμηνεία για ένα περίεργο γεγονός ή σύμπτωση, προτού εξαντλήσει κάθε συνηθισμένη και ορθολογική εξήγηση. Ενίοτε, μπορεί να συμβαίνει και συνδυασμός και των δύο ειδών ερμηνείας.

Εύχομαι το θέμα αυτό που άνοιξες, να αποτελέσει αφορμή για μία δημιουργική συζήτηση, όπου ο καθένας από τους συμμετέχοντες, θα βοηθήσει στο να διευρυνθεί η αντίληψη όλων. Ως θεματοθέτης και "οικοδεσπότης" του θέματος, πιστεύω πως είναι περιττό να σου τονίσω, πως έχεις ιδιαίτερη ευθύνη για την ομαλή διεξαγωγή του, καθώς και για τον σεβασμό προς όλα τα μέλη που συμμετέχουν - ή και δε συμμετέχουν, αλλά πιθανόν να τους αφορά το θέμα αυτό.

Βέβαια, όπως καταλαβαίνεις, ο τίτλος που επέλεξες να δώσεις στο θέμα αυτό, δεν είναι ταιριαστός με τη νοοτροπία που προωθείται στις συζητήσεις των forums του ESOTERICA.
Θα περιμένουμε λοιπόν από εσένα, μια πρόταση για έναν σχετικότερο με το αντικείμενο του θέματος τίτλο, που να το αναδυκνείει καλύτερα, αλλά και να βοηθάει τους αναγνώστες να καταλάβουν τι πραγματεύεται.

Εάν θες τη γνώμη μου, θα σου πρότεινα τον παρακάτω τίτλο:
"πως επιλέγουμε να ερμηνεύσουμε τα ασυνήθιστα φαινόμενα και τις συμπτώσεις"

Θα περιμένουμε όμως και τη δική σου πρόταση.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 20:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
gigenis
ενδιαφέρον το θέμα που θίγεις στο εισαγωγικό σου μήνυμα - όχι πως δεν έχει συζητηθεί βέβαια, πολλάκις εδώ μέσα.

εχει συζητηθει η πλημηρα στο σπιτι μου πολλακις στο εσωτερικα;;;;
που ειμουν εγω;;
πρωτη φορα το ακουω

Δεν ξέρω τι ποιοτική διαφορά έχει ένας εσωτεριστής που φτιάχνει παστίτσια από έναν που δεν φτιάχνει,

αυτος που φτιαχνει παστιτσιο ξερει τι τρωει(οσο αφορα την ποιοτητα)


θα μπορούσα όμως να πω, με όση σιγουριά μου επιτρέπει να έχω το σύνολο των προσωπικών μου βιωμάτων, πως ένας γνήσιος εσωτεριστής, αυτός δηλαδή που ερευνά τις αιτίες πίσω από τα φαινόμενα, δε θα επέλεγε την ασυνήθιστη ερμηνεία για ένα περίεργο γεγονός ή σύμπτωση, προτού εξαντλήσει κάθε συνηθισμένη και ορθολογική εξήγηση.

ποσους απο αυτους εχεις δει να γραφουν εδω μεσα;;;

Ενίοτε, μπορεί να συμβαίνει και συνδυασμός και των δύο ειδών ερμηνείας.
για την δικη μου περιπτωση τι γνωμη εχεις;;;;


Εύχομαι το θέμα αυτό που άνοιξες, να αποτελέσει αφορμή για μία δημιουργική συζήτηση, όπου ο καθένας από τους συμμετέχοντες, θα βοηθήσει στο να διευρυνθεί η αντίληψη όλων.
απο το στομα σου και στου θεου(εμενα)το αυτι

Ως θεματοθέτης και "οικοδεσπότης" του θέματος, πιστεύω πως είναι περιττό να σου τονίσω, πως έχεις ιδιαίτερη ευθύνη για την ομαλή διεξαγωγή του, καθώς και για τον σεβασμό προς όλα τα μέλη που συμμετέχουν - ή και δε συμμετέχουν, αλλά πιθανόν να τους αφορά το θέμα αυτό.

ο σεβασμος κερδιζεται δεν χαριζεται

Βέβαια, όπως καταλαβαίνεις, ο τίτλος που επέλεξες να δώσεις στο θέμα αυτό, δεν είναι ταιριαστός με τη νοοτροπία που προωθείται στις συζητήσεις των forums του ESOTERICA.
Θα περιμένουμε λοιπόν από εσένα, μια πρόταση για έναν σχετικότερο με το αντικείμενο του θέματος τίτλο, που να το αναδυκνείει καλύτερα, αλλά και να βοηθάει τους αναγνώστες να καταλάβουν τι πραγματεύεται.

λογο του οτι ειμαι δημοκρατης θα δωσω 3 μερες περιθωριο στα ατομα που θελουν να συμετασχουν στο θεμα το δικαιωμα να ψηφισουν αν θα αλαξει ο τιτλος σε αυτον που προτηνεις η αν θα παραμεινει ως εχει
ελπιζω να σεβαστεις τη ναποφαση μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 04:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

gigenis
ενδιαφέρον το θέμα που θίγεις στο εισαγωγικό σου μήνυμα - όχι πως δεν έχει συζητηθεί βέβαια, πολλάκις εδώ μέσα.

εχει συζητηθει η πλημηρα στο σπιτι μου πολλακις στο εσωτερικα;;;;
που ειμουν εγω;;
πρωτη φορα το ακουω



Πράγματι έχεις δίκιο, η πλημμύρα στο σπίτι σου δεν έχει ξανασυζητηθεί...

Παρόλα αυτά, έχει συζητηθεί ουκ ολίγες φορές, άμεσα ή έμμεσα, το θέμα των ανθρώπων που δυσκολεύονται ή δε θέλουν να αντιληφθούν την ευγένεια και τη δικαιοσύνη.

Οπότε, ο τίτλος του θέματος αλλάζει από "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο" σε "η πλημμύρα στο σπίτι μου" και μεταφέρεται στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", ως πιο ταιριαστός χώρος για το θέμα, όπως η δική σου επιλογή το οριοθετεί και θα παραμείνει ανοιχτό για συζήτηση για μία εβδομάδα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 06:12:35  Εμφάνιση Προφίλ
A. ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ

Από θετικιστικής άποψης θα έλεγα πως αν και ο γηγενής είχε όλα τα αποδεικτικά στοιχεία που με μαθηματική ακρίβεια θα οδηγούσαν στο σπάσιμο του σωλήνα, εντούτοις τα αγνόησε επιδεικτικά (κλασικό σφάλμα που κάνουν οι αρνητές της επιστήμης σαν και του λόγου του) και εναπόθεσε όλες τις ελπίδες του στο θεό ήδη από τις προηγούμενες μέρες (αυτό δεν αναφέρεται σαφώς αλλά προκύπτει από τον 1ο και 2ο στίχο του κειμένου του). Είναι γνωστό άλλωστε πως οι σωλήνες δεν χαλάνε από τη μια μέρα στην άλλη. Πόσες φορές δεν έκανε τη σκέψη "ρε λες να σπάσει ο σωλήνας;".

Τα στοιχεία ήταν εκεί, μπροστά του αλλά αυτός σκεφτόταν το παστίτσιο της Αμαλίας.

Έτσι, πηγαίνοντας κάθε μέρα στη δουλειά του έκανε την εξής σκέψη:

- Θεέ μου κάνε να μη σπάσει ο αγωγός σήμερα και γω μόλις θα γυρίσω θα σου φτιάξω μια φανουρόπιτα στο μέγεθος της πεθεράς του macedon (αγνοώντας ο φτωχός πως θα χρειαζόταν επαγγελματικό φούρνο να την ψήσει λόγω μεγέθους...).

Φυσικά ο θεός δεν του απάντησε γιατί είναι γνωστό πως αν ο θεός απαντάει, δεν έχουμε προσευχή, έχουμε αλληλογραφία.

Έτσι, λειτούργησε ακόμη μία φορά η ιστορική σχέση "στους ίδιους παλιούς σωλήνες αντιστοιχούν ίδιες πλημμύρες".

Γίνεται λοιπόν φανερό πως όποιος αγνοεί τα επιστημονικά στοιχεία παθαίνει αυτά που έπαθε και ο Γηγενής. Φαντάζεται κανείς να κυκλοφορούσε στους σωλήνες του μπάνιου του "βαρύ ύδωρ" αντί για απλό; (εκείνο που χρησιμοποιούν για την ψύξη των πυρηνικών αντιδραστήρων). Αυτή τη στιγμή θα βάζαμε το Γηγενή στο κέντρο του δωματίου να έχουμε κεντρικό φωτισμό.

Επιπροσθέτως μπορούμε να καταλήξουμε στα εξής (μη επιστημονικά) αποτελέσματα:
- Δεν υπάρχει θεός γι'αυτό και δεν τον άκουσε.
- Ο θεός που διάλεξε ο Γηγενής δεν ήταν ο σωστός
- Είχε ανοιχτό το κινητό του όταν μιλούσε με το θεό, αγνοώντας επιδεικτικά την προειδοποιητική πινακίδα:


Β. ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ

Αν και κάποιοι θα ισχυριστούν πως ο θεός δεν τον άκουσε γιατί ο ίδιος ο γηγενής παρέβηκε το τάμα του επανηλειμμένως εντούτοις αυτό δεν θεωρείται σοβαρή άποψη καθώς υπάρχει η μαρτυρία της γιαγιάς μου που έλεγε ότι "το τάμα μπορεί να περιμένει" - άποψη που ασπαζόταν και μια γειτόνισσα ... πολύ καλή κυρία... πέθανε.

Πιστεύω πως το θέμα μας δεν είναι αυτή καθ'αυτή η πλημμύρα, ή οι αιτίες της. Το θέμα μας είναι η ενέργεια του ίδιου του γηγενή. Στους στίχους 1-3 της αυτοεξομολόγησής του, αναφέρεται χαρακτηριστικά:

" ενα πρωινο πριν μερικα χρονια ενω κατευθινομουν στην εργασια μου
σκεφτικα οτι αν εσπαγε ο σωληνας που τροφοδοτει με νερο το καζανακι το σπιτι μου θα γινοταν λιμνη λογο του οτι εμενα μονος μου"
(gigenis, plhmmyra. A, 1-3)

Μας δίνει δηλαδή το χρόνο (σύντομα και μάλλον μέσα στη μέρα), το χώρο
(το μπάνιο του) αλλά και το γεγονός (το καζανάκι). Σε αντίθεση με άλλες προφητείες που συναντάμε κυρίως στην ορθόδοξη παράδοση ("σε τρία τέρμενα μεγάλη χαρά θα πάρεις"), η προφητεία του Γηγενή είναι σαφής ως προς τα τρία στοιχεία που ανάφερα. Και πραγματοποιήθηκε πλήρως!!

Κατόπιν αυτού είναι φανερό πως ο Γηγενής πρέπει να ανακηρυχθεί προφήτης και άγιος του esoterica και να τιμάται κάθε φορά που σπάει το καζανάκι μας.

ΣΗΜ: Δεν κατάλαβα πού ακριβώς κολλάει το παστίτσιο με την όλη υπόθεση αλλά είναι γνωστό πως μερικά πράγματα δεν μπορεί να τα κατανοήσει το ανθρώπινο μυαλό.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 10:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star
εγώ έπαθα πάλι το άλλο

πάω εχθες σπίτι μου, με εκείνο τον φοβερό αέρα που έπιασε Θεσσαλονίκη, το μπαλκόνι μου στον τρίτο, και τα πράγματα όλα τα είχα αφήσει έτσι, κοινώς καρέκλες, τραπεζάκι, ποτήρι, φαναράκια κτλ

όταν πήγα σπίτι βρήκα τον πανικό, με πεταμένες τις καρέκλες, σπασμένο φυσικά το ποτήρι, διαλυμένο το τραπέζι, και εμένα να μαζεύω κάτω από χαλάζι ότι είχε μείνει, κάποια στιγμή ανακάλυψα ότι τα φαναράκια λείπουν.
Που είναι τα φαναράκια??? οεο???

1. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε κεφάλι κάποιου αθώου περαστικού
2. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε τζάμι αυτοκινήτου κάποιου αθώου περαστικού
3. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε ένα άλλο μπαλκόνι πιο κάτω από μένα
4. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και δεν καταλήξαν ακριβώς πουθενά γιατί τα ρούφηξε το υπερπέραν
5. Δεν γνωρίζω , δεν απαντώ

Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 12:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Πράγματι έχεις δίκιο, η πλημμύρα στο σπίτι σου δεν έχει ξανασυζητηθεί...

για να μην λεμε και οτι θελουμε

quote:
Παρόλα αυτά, έχει συζητηθεί ουκ ολίγες φορές, άμεσα ή έμμεσα, το θέμα των ανθρώπων που δυσκολεύονται ή δε θέλουν να αντιληφθούν την ευγένεια και τη δικαιοσύνη.


καποια ξερω που δυσκολευεται με την δικαιοσυνη και την ευγενεια

quote:
gigenis Απεστάλη: 21/08/2006, 20:31:33
λογο του οτι ειμαι δημοκρατης θα δωσω 3 μερες περιθωριο στα ατομα που θελουν να συμετασχουν στο θεμα το δικαιωμα να ψηφισουν αν θα αλαξει ο τιτλος σε αυτον που προτηνεις η αν θα παραμεινει ως εχει
ελπιζω να σεβαστεις την αποφαση μου

quote:
amalia Απεστάλη: 22/08/2006, 04:19:02

ο τίτλος του θέματος αλλάζει από "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο" σε "η πλημμύρα στο σπίτι μου" και μεταφέρεται στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", ως πιο ταιριαστός χώρος για το θέμα, όπως η δική σου επιλογή το οριοθετεί και θα παραμείνει ανοιχτό για συζήτηση για μία εβδομάδα.


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 12:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
μακεδονα η αληθεια ειναι οτι το κινητο μου ειναι 24 ωρες το 24ωρο ανοικτο
αυτον τον λογο βρησκω και εγω ποιο λογικο για το οτι ο θεος δεν με ακουσε

quote:
Κατόπιν αυτού είναι φανερό πως ο Γηγενής πρέπει να ανακηρυχθεί προφήτης και άγιος του esoterica και να τιμάται κάθε φορά που σπάει το καζανάκι μας.


μα εγω δεν ειμαι τιποτα παραπανω απο ενας απλος δουλος του θεου
ειμαι αναξιος να φερω τον τιτλο του προφητη

quote:
ΣΗΜ: Δεν κατάλαβα πού ακριβώς κολλάει το παστίτσιο με την όλη υπόθεση αλλά είναι γνωστό πως μερικά πράγματα δεν μπορεί να τα κατανοήσει το ανθρώπινο μυαλό.


η κατανοηση σχετικα με το παστιτσιο στην ολη υποθεση ειναι οπως το δαχτυλο του ποδιου σου

δεν ειναι στο χερι σου


quote:
1. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε κεφάλι κάποιου αθώου περαστικού
2. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε τζάμι αυτοκινήτου κάποιου αθώου περαστικού
3. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και καταλήξαν σε ένα άλλο μπαλκόνι πιο κάτω από μένα
4. Εχουν φύγει από το μπαλκόνι και δεν καταλήξαν ακριβώς πουθενά γιατί τα ρούφηξε το υπερπέραν

μα και βεβαια το 4
ολα τα αλλα ειναι δρακονιανες εγκαθετες ψευτολυσεις για να θολωσουν τα νερα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 13:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil
Ένας θείος μου με φιλοξένησε στο σπίτι του για να κάνω διακοπές, στα Χανιά. Την προτελευταία μέρα διαμονής μου, η γυναίκα του θείου μου έφτιαξε παστίτσιο. Την τελευταία με ρώτησε ποιό είναι το αγαπημένο μου φαγητό για να το φτιάξει. Αλλά...το αγαπημένο μου φαγητό είναι το παστίτσιο!!!

Έτσι λοιπόν αναρωτιέμαι: Είναι όλα αυτά τυχαία; Μήπως υπάρχει κάποιος λόγος που γράφω στο θέμα με πρώην τίτλο "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο"; Μήπως η γυναίκα του θείου μου ασχολείται με τον εσωτερισμό;;;

Για όλες τις παραπάνω συσχετίσεις ψηφίζω να αποκτήσει το θέμα τον αρχικό του τίτλο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 18:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Ένας θείος μου με φιλοξένησε στο σπίτι του για να κάνω διακοπές, στα Χανιά. Την προτελευταία μέρα διαμονής μου, η γυναίκα του θείου μου έφτιαξε παστίτσιο. Την τελευταία με ρώτησε ποιό είναι το αγαπημένο μου φαγητό για να το φτιάξει. Αλλά...το αγαπημένο μου φαγητό είναι το παστίτσιο!!!

Έτσι λοιπόν αναρωτιέμαι: Είναι όλα αυτά τυχαία; Μήπως υπάρχει κάποιος λόγος που γράφω στο θέμα με πρώην τίτλο "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο"; Μήπως η γυναίκα του θείου μου ασχολείται με τον εσωτερισμό;;;


μα και βεβαια δεν ειναι τυχαιο
απλα στην προηγουμενη σου ζωη ειχες πεθανει μολις ετοιμαζοσουν να φας ενα ταψι παστιτσιο (ειχες να φας 10 μερες)

πανω λοιπον που εισουν ετοιμος να φας την πρωτη μπουκια η καρδια σου δεν αντεξε
σε αυτην την σκηνη ηταν μαρτυρας η θειας που τοτε ηταν μαγειρισα
απο την χονολουλου
και ετσι μολις βρεθηκατε παλι υποσυνιδητα εφτιαξε το αγαπημενο/απωθημενο σου φαγητο

quote:
Για όλες τις παραπάνω συσχετίσεις ψηφίζω να αποκτήσει το θέμα τον αρχικό του τίτλο!

αυτο δεν γινετε λογο του οτι καποια ατομα δειχνουν ελειψη σεβασμου προς τα μελη και δεσποτικο χαρακτηρα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 19:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Την τελευταία με ρώτησε ποιό είναι το αγαπημένο μου φαγητό για να το φτιάξει. Αλλά...το αγαπημένο μου φαγητό είναι το παστίτσιο


Περίεργο. Το αγαπημένο φαγητό των γυναικών είναι ο μουσακάς
Οταν ρώτησαν κάποτε την Σαπουτζάκη ποιό είναι το αγαπημένο της φαγητό είπε ο μουσακάς.... και οι άνδρες

Μήπως εχεις μπερδέψει το μουσακά με το παστίτσιο?

Edited by - allzzaro on 22/08/2006 19:27:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Earendil
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 21:00:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Earendil
quote:
Περίεργο. Το αγαπημένο φαγητό των γυναικών είναι ο μουσακάς

Μα αυτός του οποίου ζητήθηκε το αγαπημένο φαγητό είμουν εγώ. Όχι της θείας μου. Πρόσεξε-αυτός, όχι αυτή. Είναι το αγαπημένο μου φαγητό... το παστίτσιο και οι γυναίκες όπως θα άρμοζε να συνεχίσω..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 21:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
amalia
quote:

Οπότε, ο τίτλος του θέματος αλλάζει από "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο" σε "η πλημμύρα στο σπίτι μου"


γιατι ?
quote:

και μεταφέρεται στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", ως πιο ταιριαστός χώρος για το θέμα, όπως η δική σου επιλογή το οριοθετεί


γιατι ?
quote:

και θα παραμείνει ανοιχτό για συζήτηση για μία εβδομάδα.

γιατι ?



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 21:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
amalia

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Οπότε, ο τίτλος του θέματος αλλάζει από "ο εσωτεριστης που εφτιαχνε παστιτσιο" σε "η πλημμύρα στο σπίτι μου"

--------------------------------------------------------------------------------


γιατι ?

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

και μεταφέρεται στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού", ως πιο ταιριαστός χώρος για το θέμα, όπως η δική σου επιλογή το οριοθετεί

--------------------------------------------------------------------------------


γιατι ?

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

και θα παραμείνει ανοιχτό για συζήτηση για μία εβδομάδα.
--------------------------------------------------------------------------------


γιατι ?


γιατι το θεμα αυτο δεν ειναι υπερ των βζινννννν βζουννννννν
καταστασεων

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2006, 23:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

γιατι το θεμα αυτο δεν ειναι υπερ των βζινννννν βζουννννννν
καταστασεων



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2006, 11:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Μου έκανε εντύπωση ο τίτλος και το άνοιξα για να δω, διαβάζοντας στην αρχή γελούσα, εκ των υστέρων προβληματίστηκα.

Το θέμα είναι πολύ σημαντικό άσχετα απο την ελαφριά τροπή που μπορεί να του δοθεί. Γιατί να μην μείνει?
Δλδ τα ανέκδοτα και οι καλημέρες- καλησπέρες είναι πιο βαθιά εσωτερικά ζητήματα απο την φαντασιοπληξία και την παραίσθηση που ίπτανται στον χώρο?
Γιατί αυτό κατα βάθος επεξεργάζεται το θέμα και όχι αν ο gigenis
βάλει καινούργιο καζανάκι στο μπάνιο του...

Ομως έχω μια απορία
gigenis

quote:
σκεφτικα οτι αν εσπαγε ο σωληνας που τροφοδοτει με νερο το καζανακι το σπιτι μου θα γινοταν λιμνη λογο του οτι εμενα μονος μου

Γιατί δεν έκλεισες τον γενικό τουλάγχιστον?

quote:
σαν εσωτεριστης
(με την εννοια που δινουν πολλοι εδω μεσα σε αυτην την λεξη
να δεχεσε οτι σου λενε χωρις να ζητας αποδηξεις)

Που το λέει αυτό? Εγώ ξέρω το ακριβώς αντίθετο.

quote:
θα επρεπε να αποδεχτω το γεγονος οτι απεκτησα την δυναμη της ενορασης η της τηλεκινησης

ΧΑ ΧΑ ΧΑ Θα κατηγορηθείς για μάυρος μάγος αφού τα βάζεις με τα στοιχεία της φύσεως και προκαλείς πλημμύρες...καταστροφές...κλπ


quote:
εκατσα και σκεφτικα
ο σωληνας ηταν σε κακο χαλι το ειχα διαπιστωσει εδω και μερες
αν δεν ειχα βαρεθει να τον αλλαξω δεν θα ειχα παθει οτι επαθα

Σοβαρά ΕΚΑΤΣΕΣ για να κάνεις αυτό τον τόσο δύσκολο συλλογισμό????????????

Φιλικά και αστειευόμενη..

υγ Αν μπορείς κάνε κάτι να σταματήσει και το δικό μου καζανάκι που τρέχει και βαρέθηκα να κλείνω διακόπτες...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2006, 15:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
τα ανέκδοτα και οι καλημέρες- καλησπέρες είναι πιο βαθιά εσωτερικά ζητήματα απο την φαντασιοπληξία και την παραίσθηση που ίπτανται στον χώρο?


Α, δεν ξέρω....



Βζίνννν βζούνννννν


Edited by - Βρίλ on 23/08/2006 15:36:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2006, 18:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
σαν εσωτεριστης
(με την εννοια που δινουν πολλοι εδω μεσα σε αυτην την λεξη
να δεχεσε οτι σου λενε χωρις να ζητας αποδηξεις)
--------------------------------------------------------------------------------


Που το λέει αυτό? Εγώ ξέρω το ακριβώς αντίθετο.


περνα μια βολτα απο τα θεματα του στιλ
ειμαι βρυκολακας
πως θα καλεσετε την ματωμενη μαιρη
ποσους κλονους εχει το dna
δυο γυαλινα ματια με ενα κοριτσακι γυρο τους
και εκει θα δεις οτι οσοι ζητανε αποδηξεις για τα κουλα που γραφονται εκει αμεσως χαρακτηριζονται συνομοσιολογοι και οπισθοδρομικοι
ενω οσοι καταπινουν αμασητα τα κουτοχορτα χαιρουν εκτιμισης και χαρακτηριζονται εσωτεριστες


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 11:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Εγώ βλέπω ότι και αυτό το θέμα ξέφυγε.
Δεν ξέρω που θέλετε να το πάτε.
Ενώ ξεκινήσατε μια χαρά με το καζανάκι στη πορεία χάσατε το δρόμο σας. Κρίμα !

quote:
ενα πρωινο πριν μερικα χρονια ενω κατευθινομουν στην εργασια μου
σκεφτικα οτι αν εσπαγε ο σωληνας που τροφοδοτει με νερο το καζανακι το σπιτι μου θα γινοταν λιμνη λογο του οτι εμενα μονος μου

Με τα ΑΝ δεν φτιάχνουμε προφητείες. Θα διαφωνίσω με τον macedon
Αντίθετα πιστεύω ότι ο ίδιος το προκάλεσε για να μας παραμυθιάσει.
Όπως και ο ίδιος ομολογεί παρακάτω.

quote:
εκατσα και σκεφτικα
ο σωληνας ηταν σε κακο χαλι το ειχα διαπιστωσει εδω και μερες
αν δεν ειχα βαρεθει να τον αλλαξω δεν θα ειχα παθει οτι επαθα

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 11:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Επειδή το ξέχασα

quote:
Πιστεύω πως το θέμα μας δεν είναι αυτή καθ'αυτή η πλημμύρα, ή οι αιτίες της. Το θέμα μας είναι η ενέργεια του ίδιου του γηγενή. Στους στίχους 1-3 της αυτοεξομολόγησής του, αναφέρεται χαρακτηριστικά:

" ενα πρωινο πριν μερικα χρονια ενω κατευθινομουν στην εργασια μου
σκεφτικα οτι αν εσπαγε ο σωληνας που τροφοδοτει με νερο το καζανακι το σπιτι μου θα γινοταν λιμνη λογο του οτι εμενα μονος μου" (gigenis, plhmmyra. A, 1-3)

Μας δίνει δηλαδή το χρόνο (σύντομα και μάλλον μέσα στη μέρα), το χώρο
(το μπάνιο του) αλλά και το γεγονός (το καζανάκι). Σε αντίθεση με άλλες προφητείες που συναντάμε κυρίως στην ορθόδοξη παράδοση ("σε τρία τέρμενα μεγάλη χαρά θα πάρεις"), η προφητεία του Γηγενή είναι σαφής ως προς τα τρία στοιχεία που ανάφερα. Και πραγματοποιήθηκε πλήρως!!

Κατόπιν αυτού είναι φανερό πως ο Γηγενής πρέπει να ανακηρυχθεί προφήτης και άγιος του esoterica και να τιμάται κάθε φορά που σπάει το καζανάκι μας.



Από τα καλύτερα !!!!!!!!!

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 12:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

macedon

Σε αντίθεση με άλλες προφητείες που συναντάμε κυρίως στην ορθόδοξη παράδοση ("σε τρία τέρμενα μεγάλη χαρά θα πάρεις"), η προφητεία του Γηγενή είναι σαφής ως προς τα τρία στοιχεία που ανάφερα. Και πραγματοποιήθηκε πλήρως!!

Κατόπιν αυτού είναι φανερό πως ο Γηγενής πρέπει να ανακηρυχθεί προφήτης και άγιος του esoterica και να τιμάται κάθε φορά που σπάει το καζανάκι μας.


συμφωνω απολυτως!!!


θα παραγγειλω σε αγιογραφο και την εικονα του!


και φυσικα θα του ταζω παστιτσιο για να προστατευει τα υδραυλικα μου


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 13:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
θα παραγγειλω σε αγιογραφο και την εικονα του!

τετοια ομορφια δεν μπορει να αποτυποθει
αλλα ολο και καποιο θαυμα μπορει να γινει

quote:
και φυσικα θα του ταζω παστιτσιο για να προστατευει τα υδραυλικα μου

με λιγα λυπαρα παρακαλω
αλλιως δεν θα πιανει το ταμα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2006, 16:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Στο χωριό μου στην Αλάμπρα φτιάχνουν Φανουρόπιτα με 7 υλικά και την μοιράζουν σε 7 μονοστέφανες γυναίκες. Γίνεται και αλλού αυτό, ή μόνο εμείς στην Αλάμπρα γνωρίζουμε από μαντικές πρακτικές του 7 που ενισχύουν την δύναμη της πίτας;!;

gigenis, το γνώριζες εσύ ότι ο Οδυσσέας όταν επέστρεψε στην Ιθάκη βρήκε την Πηνελόπη με όλους τους ανεμιστήρες (!) να δουλεύουν στο φουλ;!; Εγώ προσφάτως το έμαθα κι ένιωσα «εθνικό»... ρίγος. Έβγαλαν άραγε κανένα βιβλίο οι εκδόται «περί των αρχαιοΕ ανεμιστήρων»;!; / Διαφωνώ πάντως -και σε ένα γενικό- με τα «αμάσητα» για 2 λόγους: 1. όσο αμάσητα καταπίνουν οι μεν («μεταφυσικάριοι») άλλο τόσο και οι δε («σκεπτικιστές» / εντός πολλών εισαγωγικών). 2. Η «συνωμοσιολογία» είναι μάλλον «καραμέλα» των «δε» έναντι των «μεν». Στα υπόλοιπα, δεν μπορώ παρά να δώσω μαλακό χαρτομάντηλο-χαμογελώντας, μιας και οι γυάλινες μύξες (οι μύξες γενικώς) χρειάζονται κατανόηση και «με το μαλακό» ((γιατί αν πω «για γέλια+για κλάματα» και «που-ναι η γυάλα... οέο?» θα με πουν «Κακό»)).

Ό,τι χάνεται, βρίσκεται - Ό,τι βρίσκεται, χάνεται. Όλα είναι πιθανά.
:-i Μ_©Ζ

((Αρκεί «μια πιρουνιά» για να έρθει το Ξύπνημα ως κεραυνός εν αιθρία. U never know… «it-s like a shot» > Τα κάνει A ...ΟΡΑTA!))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2006, 21:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Σωπάτε, καλέ! Εσύ, Moz,αναρωτιέσαι για τους ανεμιστήρες της Πηνελόπης - σιγά την τεχνολογία !! Αφού εμείς στο νησί των Φαιάκων είχαμε τα πιό HIGH-TECH καράβια όλων των εποχών!

quote:
Και εδώ τίθεται το ερώτημα: Να πρόκειται άραγε για ιπτάμενες μηχανές πού ταξίδευαν στον αέρα και στην θάλασσα και κινούνταν με την εφαρμογή φυσικομαθηματικών γνώσεων ανώτατου βαθμού, εφ' όσον κατά την φράση της θεάς ήσαν γρήγορα σαν την σκέψη ; " Ας δούμε όμως και ένα άλλο σχετικό απόσπασμα της «ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ» όπου παρέχονται περισσότερες λεπτομέρειες.
0 'Αλκίνοος, ζητώντας από τον 'Οδυσσέα πληροφορίες για την χώρα του και τον λαό του, του λεει: « Πες μου και την χώρα σου και τον λαό σου και την πόλη, για να πάρουν προς τα εκεί κατεύθυνση τα πλοία και να σε πάνε, γιατί δεν υπάρχουν κυβερνήτες στους Φαίακες, ούτε πηδάλια κι εκείνα πού έχουν τ' άλλα καράβια, παρά τα πλοία τους ξέρουν τις διαθέσεις και τις σκέψεις των ανθρώπων και γνωρίζουν τις πατρίδες όλων και τούς εύφορους αγρούς και σαν πουλιά διαβαίνουν τις θαλασσινές αποστάσεις, σκεπασμένα με σκοτάδι και συvvεφιά και ποτέ δεν υπάρχει φόβος να πάθουν καμία βλάβη ή v' άφαvισθούv»
(ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ θ, στίχ. 555-­564)

Απο το παραπάνω απόσπασμα,( απο το www.diodos.gr) βγάζει μάτι ότι είχαμε εξελιγμένη TECH, που ούτε στον υπνο μας δεν έχουμε δεί ακόμα σήμερα! Τα πλοία τότε "πετούσαν"!
Και συ μου λές τώρα για τους ανεμιστήρες, που στο κάτω-κάτω, θα μπορούσαν νάχουν βάλει μερικούς σκλάβους να τους κάνουν αέρα με φτερά??!!

Το θέμα , όμως, είναι , γιατί η Πηνελόπη είχε βάλει όλους τους ανεμιστήρες στο φούλ όταν γύρισε ο Οδυσσέας.... Αλλα, και πώς ήξερε ότι θαρχόταν ο Οδυσσέας για να βάλει τους ανεμιστήρες στο φούλ?

Αντε, θα σας το αποκαλύψω, για να μην αγωνιάτε...

Εγώ, η Ναυσικά, τσαντισμένη από αυτόν τον σουρτούκο, γυρίστρα , αχαϊρευτο Οδυσσέα, που με ξελόγιασε , και μετά μου αποκάλυψε πως ήταν παντρεμένος - κι έτσι αποφάσισε να τον ξαποστείλει το συντομότερο ο μπαμπάς μου ο Αλκίνοος- πήρα την κυρία του την Πηνελόπη στο σειστρικό φερέφωνο( έτσι λέγαμε τότε τα κινητά),και την ενημέρωσα οτι έρχεται τάχιστα ο Οδυσσέας.

Αυτή, που εκείνη την ώρα, όπως το συνηθιζε, γλένταγε με τους μνηστήρες,ταράχτηκε με το ξαφνικό νέο - που να φανταστεί ότι θα ερχόταν μέσα σε 10 λεπτά ο προκομένος, που γύρναγε 20 χρόνια - βλέπεις, τόσο γρήγορα ήταν τα διαστημόπλοια μας τότε - απομάκρυνε με φούρια τους μνηστήρες, αλλά επειδή ήταν πολύ ξαναμμένη από την όλη κατάσταση, άναψε όλους τους ανεμιστήρες για να κουλάρει λιγάκι...

Βλέπετε, στην Ιθάκη δεν είχαν τόσο προηγμένη τεχνολογία όσο εμείς οι Φαίακες, αλλά είχαν τουλάχιστον ανεμιστήρες , και κινητά!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2006, 19:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
καταγγελω τον μοζ και την ναυσικα
γιατι προσπαθουν να με ριξουν απο τα θεορατα υψη που με ανηψωσαν οι πιστοι μου
ειμαι συγουρος πως ειναι δρακονιανοι τουρκομογκολομασωνοκινεζο(συπληρωστε οτι θελετε)πρακτορες
πληρωμενοι απο τους εχθρους μου
απ οαυτους που δεν θελουν να λαμψει η αληθεια γιατι φοβουνται οτι θα φανει οτι εγω και μονο εγω αλλος κανεις παρα μονο εγω εχω ειχα και θα εχω δικιο εστω και αν καποια απο τα λεγομενα μου αναιρουν τα προηγουμενα

με αγαπη προς ολους
(οποιος δεν δεχτει την αγαπη μου μαυρο φιδι που τον εφαγε)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 01:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Όπως είχε αναφερθεί πριν από 1 εβδομάδα,
το θέμα αυτό απενεργοποιείται.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy