ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 Γιατί μεγαλοδείχνω;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stellalex
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2006, 23:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stellalex
Αγαπητέ allzzaro,
έχουν περάσει λίγες ημέρες από τη στιγμή που ψάχνοντας κάτι τυχαία έπεσα σε κάποιο από τα γραπτά σου και αν μη τι άλλο έχω εντυπωσιαστεί.Περνάω μια αρκετά δύσκολη-ψυχολογικά-φάση της ζωής μου όπου καλούμαι να πάρω αποφάσεις που θα κρίνουν ούτε λίγο ούτε πολύ την μελλοντική πορεία μου.Και μέσα σε όλα τα δύσκολα θέλω να σου κάνω μια δύσκολη,πεζή και ίσως ανούσια για εσένα ερώτηση:ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΟΔΕΙΧΝΩ; Είναι κάτι γεννετικό ή είναι απλά κάτι παροδικό;Δεν μπορώ να πω ότι μου συνέβη έτσι ξαφνικά,πάντα μεγαλοέδειχνα αλλά τώρα τελευταία έχει παραγίνει το κακό.Πριν λίγη ώρα κάποια αναρρωτήθηκε αν είμαι μεγαλύτερη από τον κατά 5 χρόνια μεγαλύτερο αδελφό μου.Και πίστεψε με ήταν το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα ν' ακούσω έτσι όπως αισθάνομαι...Σημειωτέον ότι πρώτη φορά συμμετέχω σε τέτοιου είδους συζήτηση και κάποα λάθη είναι αναμενόμενα.
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2006, 08:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή stellalex, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις μας.
Σου εύχομαι να έχεις μια καλή πορεία.

Μιας κι απευθύνεσαι στον φίλο allzzaro και τις απόψεις που έχει καταθέσει, υποθέτω οτι το κάνεις ορμώμενη από το topic (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical

Επιπλέον, το ερώτημα σου ταιριάζει καλύτερα στο θέμα αυτό οπότε καλό θα ήταν να το έθετες εκεί.

Αυτό που θα σου πω σχετικά με αυτό που ρωτάς είναι οτι πολλές φορές η ψυχική μας κατάσταση επηρεάζει την φυσική, φίλη μου.
Όταν για κάποιο χρονικό διάστημα είμαστε σε μια ψυχολογική ηρεμία κι ευτυχία τότε δείχνουμε σα να λάμπουμε κι όλα τα θετικά συναισθήματα που νιώθουμε αντικατοπτρίζονται στην εξωτερική εμφάνιση μας.
Ομοίως όταν είμαστε λυπημένοι, στενοχωρημένοι και μελαγχολικοί φαινόμαστε ίσως πιο κουρασμένοι και πιο άτονοι.

Χωρίς να γνωρίζω, αγαπητή μου, την φύση των προβλημάτων που αντιμετωπίζεις αυτό το χρονικό διάστημα θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να κάνεις μια υπέρβαση και να μπορέσεις να δεις τα προβλήματα αυτά ως μια δοκιμασία από την οποία καλείσαι να βγεις πιο δυνατή.
Η ζωή μας είναι γεμάτη από δοκιμασίες κι όσες περισσότερες ξεπερνάμε τόσο δυνατότεροι γινόμαστε.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy